5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #5227
    Bár "hagyománytiszteleti okokól" szívesen elmajomkodok vele a játékban, ami a triplex acies-t illeti, értelmét nem igazán látom. Pusztán játékmechanikai szempontból sokkal célszerűbbnek tartom megrakni a legio-t pl. princepsekkel, mint az akkor éppen elérhető egyik legbölcsebb nehézgyalogsággal, meg a szárnyakra pár-két pár marék triariust a lovasság ellen, de aztán kábé ennyi. Amik maradnak, azok a velesek.

    Annyit azért hozzáfűzök, hogy Athénnal ugyan, de a minap nagyon fontos volt egy ostromomnál, ahol a szűk hely és az ellenállás nem tett lehetővé karolást, sem átizmozást, hogy a komolyabb veszteségeket szenvedett és kimerült csapatokat hátravigyem és a helyükbe újakat hozzak folyamatosan, tehát most már elvileg ez még folyamatos harcérintkezés mellett is megoldható a játékban, de mégegyszer, a fenti mókában nem látok túlzottan sok okosságot, mivel a Hastati lényegében egy csirkébb Principes, a képzés pedig ugyanúgy, ugyanannyi idő alatt és korlátlanul zajlik nem elviselhetetlenül többért, tehát akkor már képzi az ember az utóbbit - a Triarii meg lándzsás.
    Ez persze, csak szubjektív hozzáállás. :)
  • EM64T
    #5226
    Ti kihasználjátok a hastati-pricipes-triarii hármas tagozódást a harcban, úgy, hogy az elsők lefárasztják az ellenfelet, az utolsók pedig frissen, tapasztaltan ledarálják? Van értelme így használni a játékban? Sosem próbáltam.
  • gallardo
    #5225
    Én mindig birodalmat választottam köztársaság helyett. De most már mindegy, mert nem tudom folytatni mert, ahányszor a politika részt megnyitom kilép a játék.
  • EM64T
    #5224
    Sosem volt még szerencsém polgárháborút átélni, de nem az van, hogy ha leversz egyet, akkor választani kell, milyen államformában viszed tovább -- és ha a monarchiát választod, akkor nincs több politika?
  • gallardo
    #5223
    Most vettem észre, hogy minden hadsereg, minden flotta és minden ügynök a lázadókkal van. Gyakorlatilag semmim sincs. Szörnyű egy ilyen rendszer miatt elbukni a kampányt, amit már egy jó ideje játszok.
  • gallardo
    #5222
    Sziasztok! Legend szinten játszok most a rómaiakkal, de most tört ki már a harmadik polgárháború, ami élvezhetetlenné teszi a játékot számomra. Egy polgárháború még jó volt, mert talán még fel is dobta a kampányt, na de három?? Az lenne a kérdésem, hogy valahogyan el lehet kerülni ezeket a polgárháborúkat?
  • Raisthlin
    #5221
    Frissült a magyarítás!
    http://total-war-rome-2-magyaritas.darkrpg.hu/
  • Hunor1
    #5220
    láttam. éppen ezért várom már én is. addig nem játszom inkább . remélem nem húzzák még hetekig a megjelenést.
  • sakkay
    #5219
    Most van fent az oldalán egy komoly bemutató az 1.0-nak. Nagyon jó lesz.
  • Hunor1
    #5218
    én is a DEI-re szavazok, de most már megvárom az 1.0-ás verziót. addig nem játszom inkább. remélem már nem tart soká amíg kiadják??
  • Yag
    #5217
    Elég sokat játszottam az All In One moddal. Rengeteg önálló MOD és kiegészítés profi összegyúrása, fagyás nélkül működik.
  • setchoo
    #5216
    +1 szavazat a DEI-re.
  • sakkay
    #5215
    Hm...hát ha a játszható a cél-mint játék-nem a DEI. De ha a realitás, meg a nehézség érdekel akkor nagyon ajánlom!
  • Paladin
    #5214
    Nyáron egyértelműen a DEI-t mondtam volna, de most nem próbáltam még moddal mióta az emperor kijött.
  • rexsimus
    #5213
    A játékhoz milyen modokat ajánlanátok?
    Fő cél, hogy minél jobban játszható legyen.
  • sakkay
    #5212
    Persze DEI mod, és 6 sereg. 3-3 lebontásban. A veszteség 10500 az ellen(hispaniai törzs) és a saját 3500(Karthágó). Na ez a döntő csata, ami oly nagyon hiányzott az eddigi részekből. Ha ilyet elbukik valaki, onnan már nehéz visszajönni, kivéve ha birodalomról van szó. Ha lehetővé teszik, hogy egyszerre legyen a képernyőn 160 egység, és a sereg limit 40 lenne, gyakorlatilag a keretrendszerrel már nem is lenne problémám.
  • Riddick21
    #5211
    Modokkal gondolom...
  • sakkay
    #5210
    Most volt egy 23.000 fős csatám.
  • EM64T
    #5209
    Igen, ez járható út, köszi!
  • Paladin
    #5208
    Nem tapasztaltam ilyen fagyást speciel, de én is paráznék a korrupttá váló egyetlen autosave-től.
    Szerintem én mondjuk olyan tíz körönként kitaskolnék, és csinálnék egy másolatot az autosave fájlról. :)
  • PrasCo
    #5207
    Jobbágyfejjel csak annyi jut eszembe, hogy esetleg egy-egy játékalkalmat követően manuálisan a könyvtárból kimásolnám az autosave fájlt, és átnevezném, archiválnám. Hátha így működik? Annyi fix, hogy amikor a gépemre ledobtam az atomot és eredetileg nem használtam a cloud-ot, akkor a normál mentéseimet így át tudtam hozni a friss telepítésre.
  • EM64T
    #5206
    Kacérkodok a gondolattal, hogy legendary szinten kezdjem újra a játékot, de elriaszt a mentési lehetőség (hiánya): csak a körváltásonkénti automentés létezik itt. Namost én vh-n 370 körből vagy tizenötször jártam úgy, hogy körváltáskor kék halál, és az akkori autosave használhatatlan, tkp. elveszik. Szóval egyetlen automentésre hagyatkozni 300-400 körön keresztül eléggé soványka dolog :( Tényleg nincs erre valami megoldás?
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2014.11.11. 22:56:21
  • Riddick21
    #5205
    Köszi, a kimmerekkel kicsit elbasztam, így a 30. kör magasságában meg már lehet, hogy késő nekik esni, sőt, ha jól emlékszem (nem otthon vagyok most, a játék meg az asztalin megy), akkor még össze is spannoltam velük. Úgyhogy lehet, hogy ebből újrakezdés lesz, mert még vagy 10-15 kör lenne gondolom, mire az összes felrúgott egyezmény miatti megkötés elmúlna, hogy ne kapjak mínuszt a diplomáciában, amiért volt partnereket támadok.
    Mindegy, megszoktam már az újrakezdést, tapasztalgatni kell a játékot :)
    Muszáj lesz tényleg elfoglalni a kikötőt, mert szerintem 1-2 kereskedelmi partnerem van, pénzem meg semmi, ez talán megoldja.
  • Although
    #5204
    Ja már a előkészületnél le tudod szedni a lóról az embereidet. És gyalogosként nyomulni persze mint a valóságban ez hátrány támadásnál. Erre épült a taktika a nomádok támadásánál is a birodalom végnapjaiban. És ezen buktak el a tatárok is Magyarországon és Kijevnél. :) Tehát
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ne nyílt ostrom sokkal egyszerűbb, gondolom lepusztítani a területet és utána már nem tudnak ellenállni. Hiszen ha elvágod az utánpótlástól őket meg kirabolod folyamatosan akkor nem tudják majd fenntartania városok védelmét.
    Nyilván az Attilába ez majd átalakul. Ott ez lesz a fő vonal.
  • PrasCo
    #5203
    Bár az időm nagy részét "szkítáztam", de ez még azelőtt volt, hogy pl. a komolyabb lőtávval operáló menyecskék tiszteletüket tették volna valamelyik peccsbe'. Az esetek egy hányadában sokat nem tudtam tenni íjfeszítő népekkel szemben, mint benyelni a veszteségeket és egyszerűen anyagból lenyomi őket, de általában azért bele lehetett kergetni őket egy-két maréknyi gyalogosba, akik legalább addig megfogták őket, amíg a seggükbe nem robbantál a kopjásokkal.
    Hogy valami konkrétabbat mondjak, elsődleges cél volt nálam mindig legalább a royal skirmisher-ig eljutni a fejlesztéssel, mivel tkp. az volt az első olyan lovasság, ami közelharcban nem a szívrohammal kezdte, illetve a gerelyek még mindig nevetségesen op-ok páncélozott ellenfelekkel szemben. Most hátrébb kerültek a fejlesztési fán, de így is érdemes őket megnyomni. Amíg ez nincs meg, addig mást jóformán amúgy sem tudsz tenni lovasíjászokkal szemben, mint ...sz*rni kifelé ellenük a lovasíjászokat. :D
    Ostromnál a balliszták megbontják a falat, onnantól különösebb probléma nincs. Akár lóról szállt íjászokkal is le lehet őket fűnyírózni - így tömöttebben férnek el az utcákon, tehát komolyabb "nyílvessző-fluxus" érhető el, persze, vigyázni kell a seggükre. Létrázást, ha csak lehetséges, az adott ostromra felvett zsoldosokkal igyekszem megoldani, ott elsődleges a kapu kinyitása/elfoglalása. De a fal szétlövése mindig két nagyságrenddel tisztább munka.
    Ez pedig már csupán egyéni ízlés kérdése, de megjegyzem, hogy személy szerint Szkítiánál erősen nem támaszkodom lancer-ekre.
    Illetőleg, a tengeri kijárat a kereskedelem miatt nagyon lényeges! Ha nem azzal indítottál volna, javaslom, kezdésképp taposd el a kimmereket.
  • Riddick21
    #5202
    Valaki dobhatna esetleg pár tippet a szkítákhoz :)
    Most kezdtem kampányt velük, hát, először csak fogtam a fejem, amikor más lovas népekkel harcba keveredtem. Többi, főleg gyalogosokkal dolgozó népekkel nincs nagy gond, de azért felmerült bennem néhány kérdés. Pl. hogy az ostromnak akkor ebben a formájában lőttek? Tehát csak ostrom, amíg ki nem törnek? Ez picit(?) lassíthatja a terjeszkedést, és mintha pénzhiány is lenne, bár ez lehet az én hibám is.
    Na mindegy, ha valakinek van tapasztalata, azt szívesen veszem.
  • sakkay
    #5201
    Mint ahogyan még legalább 3 város, de amúgy egyetértek. Mondjuk nekem inkább úgy tetszene, hogy minden város képes legyen a nyolcasra, de olyan eszméletlen pénzbe-vagy egyéb kritériumokba-kerüljön, hogy nagyon nehéz legyen létrehozni. Így csak a legfejlettebb birodalmak lennének képesek létrehozni. Így lenne igazán reális.
  • EM64T
    #5200
    Bánt egy picit, hogy Róma nem egy hat slotos város. Bánt, hogy nem tudom az összes extra római épületet (Cloaca Maxima, Colosseum, Circus Maximus, Pantheon) megépíteni Rómában. Egyáltalán: Róma lehetett volna nyolc slotos város is.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2014.11.10. 19:56:15
  • Hunor1
    #5199
    köszi szépen ! :)
  • setchoo
    #5198
    Felraktam.
    R2-TW-GEMv61-HD.zip
  • sakkay
    #5197
    " A Kr. e. 50-es évek elejére tehát a két egykori triumvir viszonya egyre inkább megromlott, Caesar ideje pedig vészesen fogyott, hiszen a Crassus és Pompeius consulsága idején elnyert ötéves galliai impérium a végéhez közeledett. Megbízatása lejártával a hadvezérnek el kellett volna bocsátania seregét, és politikai pozíciója megtartása – például a consuli tisztség megpályázása – érdekében Rómába kellett volna utaznia. Caesar ugyanakkor tisztában volt azzal, hogy hazatérése óriási kockázatot rejt magában, hiszen senatusbéli ellenségei minden bizonnyal perek tömkelegét zúdították volna a nyakába, nem is beszélve az esetleges gyilkossági kísérletekről.

    Gallia meghódítójának lényegében egyetlen „túlélési” lehetősége maradt: a Kr. e. 48-as év consulságának megpályázása oly módon, hogy impériumát 9 hónappal meghosszabbítja, és távollétében jelölteti magát e tisztségre, hiszen így hazatérésekor már immunitást élvezett volna. Céljai eléréséhez Caesarnak Pompeius támogatására is szüksége volt, az egykori szövetséges azonban szembefordult korábbi triumvirtársával, és a senatusszal összefogva seregei elbocsátását és azonnali Rómába utazását követelte.

    A hadvezér tehát az Itáliát és Gallia Cisalpinát elválasztó Rubicon folyónál a szó összes értelmében válaszúthoz érkezett: ha engedelmeskedik, befolyását, de akár életét is elveszítheti, ellenkező esetben viszont fegyveresen lép fel az állam megdöntésére. A döntő pillanat Kr. e. 49. január 10-én érkezett el, amikor Julius Caesar az antikvitás történetíróinak tanúsága szerint az „Alea iacta est!”, vagyis „A kocka el van vetve!” felkiáltással úgy döntött, Fortuna és Mars döntésére bízza sorsát.

    A hadvezér lépése a senatust és Pompeiust is váratlanul érte, a szélsebesen mozgó Caesar pedig villámgyorsan hatalmába kerítette Rómát, kiűzte a félszigetről egykori szövetségesét – akit állítólag az utolsó pillanatig igyekezett lebeszélni a háborúról –, majd villámgyorsan Hispániában termett, és megsemmisítette riválisa készületlen legióit. Megkezdődött a polgárháború utolsó előtti szakasza, mely során Pompeius sorsa már a Kr. e. 48-as pharszaloszi csata után megpecsételődött, három éven belül pedig az összes ellenfél vereséget szenvedett az állam megszervezésében is jeleskedő Caesar ellen. "
    forrás:rubiconline
  • sakkay
    #5196
    Konkrétan arra amikor lejárt a 10 éves mandátuma és egyben sikerrel zárta Galliai hódításai majd pacifikálását és nem engedték indulni a választásokon, csak akkor ha sima polgárként belép Róm város területén belülre..amikor is azonnal elfogták és igaz-nem igaz perek sorával kinyírták volna politikailag. Csak az volt a kérése, ne keljen lemondani az impériumáról a jelölés idejekor..ennyin múlt. Azt hitték berakja a fejét a bitó' alá-tévedtek.
  • EM64T
    #5195
    Mire gondolsz?
  • sakkay
    #5194
    Elég sokat foglalkoztam Caesarral-most komolyan mondom nagyon sokat, meggyőződésem ha a senatusban lévő ellenfelei nem bolondítják meg Pompeiust, és nem állítják falhoz, (nem volt választása a polgárháborút illetően) teljesen máshogy alakulhatott volna a történelem.
  • EM64T
    #5193
    Ebben jó pár igazság van, csak azt nem tudom hogy kapcsolódik ahhoz, amiről beszélgettünk. Caesar ettől még egyeduralmat akart.
  • sakkay
    #5192
    A köztársaság addigi formája tarthatatlan volt. Rengeteg lehetőség van egy állam irányításának (formájának) , csak a mai nyugati ember gondolkodik leegyszerűsítve abba a kb. 4-be amit leginkább ismer. Holott még a mostani Európába is óriási különbségek vannak országonként. Arról nem beszélve, hogy pl. az USA elnöke, jóval több hatalommal rendelkezik, mint sok középkori király. Ezen is érdemes elgondolkodni. Nem véletlenül találták ki az usákok, hogy 8 évet tölthet el elnökként max..Roosevelt után. Fékek ellensúlyok..ja utálom ezt a mondatot, de attól még ott igaz.
  • EM64T
    #5191
    Nagyon nem mi? Hogy nem monarchiát akart? Én minden történésznél ezt olvasom.
  • sakkay
    #5190
    Nagyon nem!
    De amúgy ha felkeresed az esemény pontos leírását, akkor magad is rájössz. Aztán , hogy a politikai ellenfelei mit hoztak ki a dologból, az egy dolog. A tény:minden esetben visszautasította a koronát(jelképező diadémot, vagy amit épp nyújtottak)..ez az ami biztos. Minden más csak okoskodás.
  • EM64T
    #5189
    Ha arra gondolsz, hogy végül is meg akarta-e koronáztatni magát, a végeredmény szempontjából mindegy is. Akkor is mindegy lett volna, ha nem ölik meg. Egy hellenisztikus típusú monarchiát akart kialakítani.
  • sakkay
    #5188
    Habár Caesar esete más volt, kénytelen volt keményebb eszközöket, és kevésbé burkolt formában használni a különböző kényszerítő okok miatt. Augusztus idejében az emberek már örültek ,hogy lyuk van a seggükön a több évtizedes p.háborúktól, így eléggé nagy lett az inger küszöbük is. A lényeg a béke lett, és persze ehhez nagyon jól jött Oktavianus finom' egyeduralma. Bár ez a kérdés azóta is komoly vita alap a történészeknél-mit is akart valójában Caesar?!