5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #5147
    Itt mindenre választ kapsz..főleg a fórum részen persze!
  • Riddick21
    #5146
    Sziasztok!
    Tudom, hogy kb. 100 hozzászólásonként előbukkan valaki (minden játéknál így szokott lenni), aki nulláról teszi fel a kérdéseit, de most sajnos én lennék ez. Tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol össze vannak gyűjtve tippek, ötletek kezdőknek? Angol nyelvű is tökéletes. Szeretnék minél hamarabb belerázódni, mert az, amit eddig láttam, nagyon tetszik! Prológust nyomtam le, megvan minden DLC, meg értelemszerűen az Emperor Edition, eredeti természetesen. Szóval 450 óra Shogun 2 után azt hittem, hogy gyerekjáték lesz beletanulni ebbe is, de tévedtem, rengeteg mindenen változtattak és jó lenne valami összegzésszerű, hogy ne menjen el megint 100 órám arra, hogy ráérezzek a lényegre.
    (persze normál esetben szívesen rászánnám ezt a 100 vagy akár több órát is, csak sajnos tizedére csökkent a szabadidőm és jó lenne save-load helyett inkább élvezni a játékot)
    Iceni-t néztem ki kezdésnek, szigeten vannak, gondolom ott annyira nem basztatják őket. Amúgy is inkább északi népekkel játszanék, majd ha már van valami fogalmam a dolgokról, akkor jöhet a suebi, azok nagyon állatnak tűnnek, persze gondolom nehezebb is velük haladni a szervezettebb és civilizáltam népek ellen...
  • Although
    #5145
    Na ez tetszik ebben a játékban. Ilyen nem volt az egyben. Már imperium szinten is érik meglepetések az embert. Erőösszpontosítás egy két városból álló népet akartam letörni, készülve roma ellen. 3 sereget vonultattam fel. Nem számoltam vele ennyire erős ügyesen kihasználva a garrisont is, erőösszpontosítást hajtott végre és 2 kör alatt mindhárom seregemet felszámolta. Még szerencse Spártával is hadban áll. Különben most két kisebb városom is ugrana. így lesz időm újra építeni két sereget a pénzből ami felszabadul. Na igen szeretem ezt a játékot.
  • Although
    #5144
    Ja tényleg furcsa lenne. :)
  • molnibalage83
    #5143
    Nagyon nem ez helyzet.
  • TomStorm
    #5142
    Lehet olyan Alreg aki ki van tiltva már fórumról és már komolyan veszik így tiltják az összes regisztrációját
  • GaBika6
    #5141
  • PrasCo
    #5140
    Ezzel kapcsolatban egy kérdés (mindenkitől): Ha megnyered a polgárháborút, és továbbra is van választási lehetőséged (köztársaság / birodalom), akkor ez utóbbi esetben is kitörhetnek polgárháborúk?
    Összességében a kérdésem arra vonatkozik, hogy a játék a legvégéig Szerencsekerék-szerűen rúg tökön?
  • Kotomicuki
    #5139
    Csinálhatnának már egy polgárháborúmentes római frakciót is, mert ez, így az őrületbe visz!
    Most i.e. 79-ben dobta be a polgárháborút: Gallia középső részei, Itália déli része, Rómával egyetemben, Afrika fele az "ellenségé" lett - a fele a tartományaimnak, ráadásul mind kisebb részekre szabdalva, még véletlenül sem egy tömbben, hogy vmit is lehessen vele kezdeni - , ahogy az összes flotta és a 8-ból 5 Légió is...
    Szvsz, inkább mással dobják fel a játék unalmasságát elűző részt, mint a Mission Impossible-t kelljen állandóan megpróbálni végigjátszani!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2014.10.07. 19:47:26
  • Although
    #5138
    Ha ráviszed a kurzort ki írja mi az. Gondolom csak anickre vonatkozik. remélhetőleg.

    Más: Másnál is OP Spárta?
  • sakkay
    #5137
    Mer' mit jelent amúgy?-néhol látom..
  • Paladin
    #5136
    Seregeket (tábornokot) nem lehet átállítani. Csak ügynököket.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2014.10.06. 23:41:43
  • Although
    #5135
    Elvileg igen. Mármint a generálisra. De még nem láttam menüt rá. Talán a diplomata karival lehet.
  • Vaktermesz
    #5134
    Seregekre is igaz ez?
  • Although
    #5133
    Ez a koponya most komoly?
    A manipuláció sikere esetén átáll az oldaladra.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.10.06. 14:44:40
  • Vaktermesz
    #5132
    Köszönöm ránézek, amúgy a Kápua prológra valami tipp? Én vagyok béna, vagy valamit nem vettem számításba?
  • Molnibalage
    #5131
    Márminthogy te irányítod őket és a limitet letojva lehet több is?
    Azt viszont most vettem észre, hogy hiába van négy évszak, az idő évenként megy. Elleben a seregek és hajók csigalassúak az alapjátékhoz képest. Hogyan lehet így időre befejezni a játékot? Az alapjátékot nagyon sokáig elvittem, de még ott is lehet, hogy kicsúsztam volna. Igen, most kisebb a győzelmi feltétel, de azért annyival nem. Baromi távoli tartományokat kell elfoglalni...
  • Although
    #5130
    Amit te tudsz készíteni az igen :) De manipulálással tied lehet az ellenfél ügynöke is . Nekem eddig 3-3 volt a legtöbb :)
  • Molnibalage
    #5129
    Alig értem, hogy miket mondtok, amikor az ügynökökről van szó. Honnan van nektek ennyi? Hiszen limitált a számuk...
  • Although
    #5128
    A legdurvább eddig amit láttam az egy Nori champion volt. Vagy két körig nem jöttem rá mi a szar van :D A legfontosabb településim egyikét érte néma háború. Egyszer csak -25 lett a kedély állapot. Néztem a karaktert aki ott volt de csak minusz kettő volt rajta. A második kör után gyanút fogtam, nem akarta elhinni ezt egy champion csinálja. Visszatöltés után ráküldtem az elhárított manipulálni, persze háború lett belőle de egész durva alaptuljadonsága volt vissza is küldtem a feladónak élvezze ő is :) Persze új játékot kellett kezdenem mert a Nori is küldött egy sereget és végem lett :)
  • Although
    #5127
    Suebi.
  • Although
    #5126
    Hihetetlen sokszor mintha ember lenne :D
    a másik érdekesség az a népcsoport konvertálás. A legfontosabb erődömet amit elfoglalok azt nekiállok átkonvertálni a mielőbbi továbblépés miatt a sereggel. Nagyon le van programozva. Ahogy közeledek a hetvenhez hirtelen visszafordul, ügynököket küld meg talán saját oldalon ellen"reformációt" csinál és megfordul. szó szerint két vallási épületet kell felhúznom, meg a fővárosban is, és maximálisan elhárításra kell mennem, hogy újra felém billenjen a mérleg. :) Persze kiszúrja az elhárítomat és a következő körben már el is akarja tenni láb alól :D De amikor ráérez az ember akkor már nem üti ki olyan könnyen :) az elhárítóm 6-8-10 feletti cunnig értékkel rendelkezik néha manipulálom is a támadot ha a jelzet értékek szerint 40% esély van már megpróbálom kockáztatva az elhárítás elvesztését arra az időszakra. Szóval le a kalappal a CA előtt!!!!
  • PrasCo
    #5125
    Ha szabad tudnom, melyik néppel játszol?
  • Although
    #5124
    Nagyon széles az operációs választék, most kiprobáltam a kémelhárítós részt meg a lázítást. A gép ha nem látja a dolgokat az elhárítás miatt nem jön annyira előre. Úgy néz ki, ahogy a csatában, úgy szeret felderíteni bizonytalanra nem megy. A másik új dolog, mostani fejlesztés mellett összejött pár ambush is ahol le rohantam a z ellent. De még ez is meredek ha nincs fölény akkor így is lehet veszíteni. Hihetetlen ahogy a gép gyorsabban mozog. Nagyon nagyon meg kell tervezni mindent. Mert ez már modern számítógép pillanatok törtrésze alatt átszervez és még így is lehet veszteni csatát 3-ból egyet buktam. Már csak múló emlék a pár százas vesztés meg a nullára hozott győzelem a RTW1-ből. A legjobb győzelem az egyik ambushból volt de ott is volt 500 feletti veszteség. Az utolsónál meg elbuktam a seregem felét. Szóval jó lett nem is kicsit.
  • Hunor1
    #5123
    szerintem ez a legjobb mod :
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?417435-Stainless-Steel-6-4-Released!
  • sakkay
    #5122
    Már nagyon rég nem játszottam vele, nem tudok segíteni...
  • Vaktermesz
    #5121
    Sziasztok!

    Itt kérek tőletek segítséget Medieval 2-vel kapcsolatban. Gondoltam újra előveszem a játékot, egy olyan modot keresnék hozzá ami történelemhű és kicsit feljavítja a játékot, pluszt ad az egészhez. Az sem volna gond, ha egy olyan kezdő/gyenge játékos mint én is tudna boldogulni vele. Illetve azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek nem készült túl erősre a Kápua bevezető? Én nem vagyok egy profi, de azért vannak győzelmeim, viszont ezen a kápuai kampányban amint elfoglalok egy várost kitámadnak még mielőtt lenne kémem és esélytelen vagyok egy két ostromot megélt sereggel újraszereződés nélkül visszafoglalni Salernum-ot.
    Előre is kösznöm a válaszokat mindkét témában.
  • EM64T
    #5120
    Róma. Nekem a Total War Róma miatt érdekes :) Nem egyszerű, az biztos, szopat a gép világnak :)
  • Although
    #5119
    A sereg választható állapot, van a none, raid, erődítés, rejtőzés, és a szem ami egy fokozott figyelem valamint védekező pozíció, kapsz tűzlabdát, pár barikádot, jégcsapot, fejleszthető vezér által.
  • Molnibalage
    #5118
    Szem?
  • Although
    #5117
    Akkor képzeld el milyen a Suebivel :). Az biztos, hogy pénzben mocskos módon op a gép. :) Elég kiegyenlítet még de folyamatosan gyorsan tölti fel a seregét ha én elbukok egy sereget sokkal több idő.
  • Kotomicuki
    #5116
    Elég, ha kereskedelemben beszerzed, már építheted az épületeket.
    Viszont a kezdetekkor csak ki kellett kutatni és máris masíroztak a pretoriánusok a veterán cohors-szokkal; ezt az EE-ben jóval hátrább tették a kutatási fában, és mintha nem is lenne annyira rájuk szükség az elején - régen nagyon nehezen törtem le már liga ellenállását is nélkülük, míg most +3 hastatus egység azt csókolom...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2014.10.04. 21:55:10
  • sakkay
    #5115
    Kivel vagy? Én Rómával nyomulok vh.-vh., és tényleg nehéz, de azért nem olyan vészes. Kíváncsi vagyok, hogy mostantól mennyire lesz kihívás, 45 provinciám van, és eddig sajnos móddal vagy anélkül mindig megszűnni a kihívás. Mintha az ai nem tudna a helyzettel mit kezdeni. Amúgy nehézségre eddig a DEI mód volt a legnehezebb, és a legbonyolultabb is-egyben a legélvezetesebb. Ez a hivatalos Emperor majdnem olyan nehéz, mivel szétlopta a DEI ötleteit, ami nem baj, de attól még igaz!
  • Although
    #5114
    Azt kell mondjam az alap Emperor rome is az egyik legjobb stratégia amivel eddig játszottam. Leszámítva természetesen a szopatós Paradox gamákat.
    Most először, sikerült nagy területre szert tennem, 2 town és 4 nagyváros. A cimbri még él melletem a Gallok teljes összefogással probálnak megtörni. Minden téren nyomulnak. szó szerint minden fronton kemény helytállás kell.
    Javaslatok amiket a gép sikerrel enged számunkra ha nagy a túlerő.
    - Városok körül védekezés akár a szem használata a seregen ami jó kis védelmi cuccokat meg bónuszt ad.
    - Próbáljuk meg mindenképp fejleszteni legalább egy ügynökön a manipulációt nekem már egész kis seregem van a kollaborált ügyökökből. Csak így lehet túlélni persze a nagymenőket leszámítva akik hardon végigsétálnak a gamán.

  • EM64T
    #5113
    A régi játékban én Latiumban/Itáliában hoztam létre a légiókat, egyből fejlesztett fegyverekkel és páncéllal. Ma ezt már nem tudom megtenni, mert nincs vasam: Galliáig vagy Hispániáig kell mennem.
  • Paladin
    #5112
    Bizony. Csatában nem használták a vitorlákat.

    Gondolom például azért, mert egy gyors, manőverező harcban hasznát nemigen lehetett venni, viszont gyerekjáték felgyújtani. Persze lehet, hogy más oka (is) volt.
  • kingtomi
    #5111
    egyébként ez a Ben-Hur ról jutott eszembe,mert ott ha jól emlékszem ki voltak bontva a vitorlák...
  • PrasCo
    #5110
    Élethűbb? Amennyire tudom, ütközetben éppenhogy leszerelték az árbocokat, nem?
  • kingtomi
    #5109
    a tengeri csatában,van olyan mod hogy ki lehessen bontani a gályák vitorláját?:) kicsit élethűbb lenne így a csata,valaki tud róla valamit esetleg,előre is köszi!
  • Kotomicuki
    #5108
    A régi rendszerben azért kellett gondolkodni, már az elején is, hogy hogyan és mivel ellensúlyozom a 2-es szintű épületek negatív hatásait, míg most csak kaja kell, semmi más - részemről ezt visszalépésnek érzem. Ahogy azt is, hogy a komolyabb egységek előállításához mindent ennek kellett alárendelni a provinciában; most meg alig kell ilyesmivel törődni - régebben sokkal nehezebb volt a morál-, fegyver- és páncélbónuszos egységek előállítása, mert ezen épületek összessége hihetetlenül rombolta a morált... Sőt, emiatt akár külön provinciákban kellett "előállítani" a különböző seregrészeket, addig az EE-ben minden mehet egy helyre. :S

    ...

    Baktriával kezdtem egy hadjáratot, próba képen az EE-ben:

    Lent baráti államok, ezért felfelé terjeszkedem, Szkítiáig. Egy serege lejött a fővárosomig, 4 sereggel nem tudtam az útját állni (extra mozgású sereg nem támadhat), csak akkor tudtam elpusztítani, amikor egy rablás után elfoglalta az egyik városom. Naggggyon érdekes, hogy szinte alig volt lemorzsolódás az egységeiből az alatt a 10-12 év alatt, amíg az üldözés tartott, valamint egy sereggel, csont nélkül le lehetett szedni a végén ezen csapatát (sokkal többre számítottam a zászló/egységszám alapján) és mire újra felértem, csak 3 sereg együttes bevetésével tudtam olyan fölényt létrehozni, ami elégséges volt a menetből való támadáshoz (a gép szerint).

    A politika kissé "meglepett": kezdetben megvan a 2/3-os többség, hihetetlennek tűnő bónuszokkal, de amint nem figyelek (nem jó áldozat bemutatása, a trógert elcsapom, pedig ő emelné fel a birodalmam...) és leesik 50% alá-> az addigi 1000-1500-as, körvégi pluszok egyből 300-500-as mínuszokká lesznek (jó, közben volt impériumi szintben növekedés is, ami megtolta a bürokrácia szekerét, de akkor is)! :O

    Mire belépek az i.e. 2. századba és az otthonom környékére terelődik a figyelmem, addigra a déli államok közti háborúk elülnek és egy 6-7 országból álló szövetséggé alakulnak át: el lehet képzelni, micsoda katonai és ügynöki túlerő ez, amikor az 5 légió (csak a Pátrusoknak van 2,5 + a városaikban állomásoznak, miközben a szövetséges erőik is egy körön belül tanyáznak...) fenntartása mellett csak egy kémre futja a kincstárból...!