5627
10804749371368208052.jpg
  • Montanosz
    #5467
    a magyarítás kb mikorra várható teljesen mert így nehéz eligazodni a játékon ?
  • bazsidiver
    #5466
    Vannak olyan hadiépültek amik lehetővé teszik az egységek páncéljának vagy fegyvreinek erősségénék fejlesztését, egyébként új egységeket unlockolni vagy továbfejleszteni őket a technolgia reasercheléssel tudod.
  • sulyid
    #5465
    Pikemens for evör :D



    Így 66 óra játék után eddig a makedónok jönnek be a legjobban, nem hazudnám azt hogy könnyű velük a játék, de szépen lassan helyre lehet állítani az Alexander-féle birodalmat. A makedón lovasság szinte verhetetlen, a pikemenjeik face-to-face bármit feltartanak, van hoplita is fedezni a szárnyakat és rohamozni, mi kellhet még? :)
  • Peet81
    #5464
    sziasztok. elég kezdő vagyok ebben a játékba de nagyon tetszik. azt szeretném megkérdezni, hogy miket kell felépítenem ahhoz, hogy re-trainingelni és upgradelni tudjam a csapataimat?!
  • ricsei50
    #5463
    2.2.0
    Most volt, hogy újrajátszottam a kört, és úgy támadtam meg, hogy volt bent a településen egy nagy sereg is. Most voltak épületek, de elég zavaró a tudat, hogy előfordult ilyen. :(
  • PrasCo
    #5462
    Milyen verziód van?
  • ricsei50
    #5461
    Hali!
    Megy tökéletesen a rome 2! :)
    De azért írok, mert ha pataviumot megtámadom, a csatatérképen nem jelennek meg az épületek!
    Nektek is volt ilyen?
    Ott a domb, amin a településnek lennie kellene a térkép közepén, de településnek nyoma sincs! :(
  • Paladin
    #5460
    Ebből úgy tűnik, hogy nem végzett még a letöltéssel/frissítéssel, amikor indítani akarod.
  • ricsei50
    #5459
    Sziasztok!

    Megvan a gép is, a játék is, de akadt egy probléma!
    Felrakom a steamet, regisztrálok, aztán rome 2, azt frissíti, aztán amikor indítanám el a következő üzenetet írja:
    "This game is either not installed or being installed or updated"

    Mi lehet a probléma, és hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?
  • Terawatt
    #5458
    Előbb toltam egy custom meccset és várost védte az AI, gondolta hogy fuck this shit kitörünk. Szűk utcán háromezer emberrel vonult ki amit felfogtam és két oldalról bezártam őket. volt kb 12 katapultom (3 egységnyi heavy onager) azok összesen 1300 killt szereztek
  • ricsei50
    #5457
    Rendben van.
    Megkérdezem őket, hátha lehet ilyet csinálni.
    Köszönöm szépen a segítséget! :)
  • Kotomicuki
    #5456
    Igen! :D

    4 GB-os kártya - amiből, valójában csak 3,5 "él" - mellé nagyon sovány a "maradék" 4 GB RAM!
  • ricsei50
    #5455
    Értelek. :)
    De tisztázzuk :D
    Tehát ha marad az eredeti felállás, csak pluszba rakatok bele még +8 GB ramot, akkor patentül fog menni nekem a Rome 2?
  • Kotomicuki
    #5454
    63,9k az i5-4690 (54k-ért vettem, majd egy éve...) és 88,5k az i7-4790 az 24,6k HUF különbség (teljesítményben meg még ennyi sem...).
    17k-tól indul a 8 GB és 32,3k-tól a 16 GB RAM, ez pedig 15,3k HUF különbség -> kb. egy tízest még nyernél is a bolton.

    De, ha meg tudod velük beszélni, hogy ~15k-t ráfizetsz a +8 (összesen 16) GB RAM-ért, akkor járnál a legjobban: némileg erősebb az i7-es (bár, pont most vált tendenciát is a zintel, követve az AMD-t, így nem lehet tudni, hogy hány évig lesz csúcs processzor, vagy meddig lesz támogatott ez a felállás (CPU + dVGA - az új konzolokban már nem ez van)...

    8 GB RAM-mal, pláne felső(-közép) kategóriás gépet már ne vegyél - meg, ha mód van rá, akkor minimum MLC-s SSD is kerüljön mellé, mert úgy az igazi - ebből már 30k környékétől adnak egy 256/240 GB-osat!
  • ricsei50
    #5453
    Ez egy boltban egy konkrét gép. Nem én állítottam össze. Mégis mennyivel lenne ez drágább amit te javasolsz?
  • Kotomicuki
    #5452
    i7 helyett - én - inkább i5 4690-et és a 8 helyett 16 GB RAM-ot vennék, ha egy árban vannak: nagyon elkezdtek a VGA-RAM-méretek növögetni, annak pedig bele kell férnie a RAM-ba és még maradnia is kellene vmennyinek az op.rendszernek, meg a játéknak is...
    Bár, később is lehet még hozzávenni, újabb 8/16 GB-ot...

    Július-Augusztus tájékán legolcsóbbak a PC-alkatrészek, a kora tavaszi szezont leszámítva...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2015.06.20. 13:36:17
  • sakkay
    #5451
    Tuti.
  • ricsei50
    #5450
    Értem. Akkor szted vinné szépen, szaggatás mentesen?
    És mennyire biztos ez? :D
    Biztosra szeretnék menni :)
  • EM64T
    #5449
    Nekem i3-as procival, 8 gigával, GTX 960 4GB-ossal megy full grafikán, de nagy csatákban, nagy egységszámnál már képes volt laggolni, ezért biztos ami biztos, picit visszavettem a grafikából. Hogy mi lehetett a szűk keresztmetszet..? A VGA elég új, talán inkább a CPU. Azzal neked nem lesz gondod, az tuti :D
  • ricsei50
    #5448
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék tőletek kérni.
    Nagyon nagy rajongója vagyok a total war sorozatnak, ezen belül eddig a rome total war tetszett a legjobban.
    A rome 2 szó szerint az álom játék számomra. :D
    A gépem tuti nem bírná, mert a shogun 2-t is nagyon nagy kínnal indította el. (pedig a rendszerkövetelményének megfelel a gépem, olyan 90%-ban)
    Szval az lenne a kérdésem, hogy milyen gép kellene ahhoz, hogy tudjak játszani a rome 2-vel, de úgy, hogy ultra grafikán és emellett élvezhető is legyen a játékmenet.
    Kinéztem egy gépet, csak ugye a shogun 2 miatt nem hiszek a gépigénynek. :(
    A gép adatai:

    Intel Core i7-4790 4GHz Turbo
    ASUS B85M-G alaplap, SATA 3
    8GB Kingston HyperX 1866MHz DDR3 memória
    2TB merevlemez
    nVidia GeForce GTX 970 4GB DDR5

    Sokat segítenétek, mert ez a gép 300.000 ft és tényleg nem tom mióta gyűjtök rá, és elég nagy csalódás lenne, ha kidobnék ennyi pénzt az ablakon és közben meg szaggatna a Rome 2.
    Ha jobb gép kell írjátok le nyugodtan, hisz ezért vagyok itt, max még gyűjtök rá :)
    Előre is köszönöm :)
  • Paladin
    #5447
    Ha valakit érdekel, kinguinon a total war master collection (benne pl: mtw2, rome, rome2, shogun2, etw, ntw) kb 15 euro.
    Nem tudom most hogyan van náluk, de ha plussz áfa, még akkor is ajándék.
  • Montanosz
    #5446
    Ez már a 1991-es medieval lordsban is tetszett hogy néha vagy lázadás vagy hódítás során uj államok jöttek létre :-D
  • Kotomicuki
    #5445

    Anno, egy Kis-Ázsiai uralkodó hívott be 2 kelta/gall törzset, mint zsoldos sereget egy háborújába, majd ezek ott maradtak, államot alapítottak és végül csak a Pergamon-Róma szövetség tudta legyőzni és elpusztítani őket.
  • EM64T
    #5444
    Így van, a galaták görög-kelta keverék nép. Pontosabban: kelta eredetű nép, akik valamikor talán a kr. e. 5. században átruccantak Kis-Ázsiába, és ott maradtak, hellenizálódtak. A mostani kampányom egy időszakában iszonyatosan kipendültek, nehézség volt megküzdeni velük.
  • PrasCo
    #5443
    Aligha; feltételezem, a galaták alapították és/vagy csatlakoztak.
  • e98ff
    #5442
    Sziasztok!

    Két napja kezdtem egy újat az örményekkel hardon. Az első pár körben kaptam egy üzenete, hogy megalakult a kelta konföderáció (Celtic confederation). Néhány körig nem is foglalkoztam vele, majd megláttam Pontus mellett, hogy már három területük van. Pontus. Mellett. Mi az isten nyilát keresnek a kelták ennyire keleten? Ez valami bug?
  • Kilop
    #5441
    Sziasztok, egy kis segítségre volna szükségem...
    A probléma az, hogy a játék nem akar elindulni (windows 8.1)...rákattintok a parancsikonra, és semmi....egyszerűen nem csinál semmit, holott látom a feladatkezelőben, hogy elméletileg fut a folyamat... van valami ötlet?
  • Kotomicuki
    #5440
    Hát, ha 2 GB-os az R9, akkor a RAM mennyiségét kéne növelni - 64 bites op.rendszerre váltva egyúttal - , mert a maradék 2GB kevésnek tud bizonyulni a mostani időkben. A processzornak elegendőnek kéne lennie.
  • EM64T
    #5439
    Na, történt egy és más az új kampányomban... Úgy i.e. 160.ra lényegében minden különösebb erőfeszítés nélkül egész Galliát a köztársasághoz csatoltam, az egymással hadakozó, sosem egyesülő, össze nem fogó kis gall törzsek nem jelentettek kihívást. Keleten még fiatal köztársaság koromban pár év alatt enyém lett Illyria, és persze a kötelező Cisalpina. Na, ennek fényében vagy nyugatra, Hispánia felé, vagy keletre folytathattam volna az expanziót. Keleten Athén és Spárta ismét igencsak kinőtték magukat, szövetkezve hármasban Egyiptommal elég kemény tömböt hoztak létre, amit az akkori erőmmel nem éreztem érdemesnek piszkálgatni. Hispániában éppen akkoriban tömörültek egyetlen nagy szövetségi tömbbe a bennszülött törzsek, a nemzetközi diplomáciában páriaként voltak jelen, mindenki utálta őket, vagy háborúban állt velük, ideális préda. Megkezdtem hát a félsziget annektálását.

    Nyolc légióm volt, elég fejlettek, jó fegyverzettel és páncélzattal, alaposan kiképzett lovasokkal, elsőrangú lovakkal. Hat légiót indítottam Hispania felé, kettőt otthagytam Galliában, azzal a tervvel, hogy az ugyancsak nemrég kialakult, aprócska, gyöngécske gall szövetség egyetlenegy városát annektáljam (már csak azért is, mert ha rövid úton akartam utaztatni a katonáimat keletről nyugatra, és fordítva, mindig az ő területükön keresztül vezetett az út, és idegesített az állandó figyelmeztetés... :D). Nos, ebből nem lett semmi, mindjárt leírom miért. A hat légió megérkezett Hispániába, három felé osztottam őket, kettő-kettő ment egy-egy város felé. És kellemetlen meglepetésben volt részük... A hispánok seregei, emberalapanyagai olyan harciasak, erősek, hogy csak jelentős erőfeszítések árán tudtam győzelmeket kicsikarni! Két tapasztalt, jól felszerelt légióm csak nagy nehézségek, emberveszteségek árán tudott bevenni egy olyan várost, amelynek egy fullos hispán sereg, plusz elenyésző számú helyőrség volt a védője! Igaz, a spanyolok is képzett, tapasztalt, fejlett fegyverzetű seregekkel operáltak, de ez akkor is durva volt. Játszottam már sokat Total War játékkal, és mondhatom, arányait (tehát a szemben álló feleket, minőséget) tekintve kevés ilyen nehéz háborút vívtam, mint velük.

    Ezután már csak hab volt a tortán, hogy a háború közepén kiéleződött a politikai helyzet, a családok egymásnak ugrottak, és kitört a polgárháború (megjegyzem Rome 2-es pályafutásom során először csodálhattam meg az oroszlánt in-game). A hat hispániai légióból öt átpártolt, ebből egy épp egy évvel azelőtt lett tönkreverve a spanyolok által, pár tépett egységből állt. Az én oldalamon maradt egy sereg hispániában, az előbb említett kettő pedig a gall szövetség mellett -- hála istennek még nem kiprovokálva a háborút.

    A polgárháború során a szerencse, a lázadó tábornokok ügyetlensége, és a nemzetközi diplomáciai helyzet nekem kedvezett. Először is kimentettem Hispániából az ott lévő fullos seregemet, útközben pedig bedaráltam az előbb említett kis seregcsonkot, így az erők állása: négy fullos sereg neki, három fullos nekem. A tervem az volt, hogy összpontosítom az erőimet valahol Gallia keleti oldalán, mivel nincs kezelhetetlen túlerőben, így, összpontosítva haladok előre, és foglalom vissza nyugat felé menet az elpártolt részeket, figyelve a kedvező csatahelyzetekre. Tegyük hozzá: az elején az én tábornokaim is meg voltak zavarodva, és ketten Galliából Róma felé indultak, hogy visszafoglalják a Várost, csak utána indultak nyugat felé. Közben Itáliában új sereget alkottam, és -- toborzóterületeimet elvesztve, kénytelenségből -- zsoldosseregekkel visszafoglaltam Rómát, és az elpártolt Itáliai területeket. Ezen a fronton a polgárháború végéig zökkenőmentesen zajlottak az események, ugyanakkor mégis itt vesztettem területeket -- mindjárt írom miért.

    Az összevont seregeim elindultak nyugat felé, és az ellenséges tábornokok tétlenségét kihasználva foglalták vissza lépésről-lépésre a városokat. Pár év múlva a pártütők magukhoz tértek, és kirajzottak kelet felé... Nem részletezem a hadmozdulatokat, a lényeg, hogy úgy ügyeskedtem (és ügyetlenkedtek ők), hogy mindig sikerült erőfölényben egy-egy légióját elcsípnem. A többi nemzet nem szimpatizált túlságosan a római elnyomást szimbolizáló senatussal, így sorra adták az ajánlatukat a katonai segítséghez kis pénz fejében. Pénzügyileg egész végig nem volt gondom: jól prosperáló tartományok maradtak meg, a hadseregem fele eltűnt, flottám sem maradt, szóval dőlt a lé. Közben Karthagó és Karthago Nova szerencsésen összerúgta a port a hispánokkal, és távol tartották őket az európai hadszíntértől. Az idegen nemzetek segítségének volt negatív oldala is, bizonyos területeket ők foglaltak el a senatustól, ezek végleg elvesztek számomra, egy-kettő igen érzékenyen érintett. Lényegében tizenpár év alatt letudtam a polgárháborút, és beállt a monarchia. Zavaró tényező, hogy úgy néz ki ezentúl is lesznek politikai akciók, ugyanis próbálták már azóta megint megölni az egyik családtagomat. Ez furcsa. A gravitas mindenkinél az egekben van. Mostantól kezdve az új tábornokokat, ha csak tudom, adoptálom.

  • sirboy
    #5438
    Sziasztok!
    Nemrég vettem meg a játékot és olyan problémám lenne, hogy 1 körváltás után a játék elkezd akadozni. Körváltásig semmi probléma nincsen. A grafika a legalacsonyabban van. Gépem: AMD FX4100, 4 Gb RAM, R9 270x
  • Yag
    #5437
    Próbáltad már a steamet újratelepíteni ?
    A vezérlőpult / programok telepítése / eltávolításában benne van a Rome II ?
  • Edorn
    #5436
    Tudna valaki segíteni az alábbi problémában?

    Jóideje telepítve van a Rome 2. A napokban játszottam is vele. Ma reggel viszont a steam kliensem azt mutatja, hogy nincs telepítve. Ha asztalon lévő ikonjára kattintok, akkor a steam-es telepítőindítás jön fel. Ha a steam-ből próbálom indítani ugyanez: felajánlja a játék telepítését.

    Holott mint a mellékelt képen is látható, már telepítve van a játék...

    Próbáltam a játékfájlok épségét ellenőrizni steam-ből, de nem engedi, mert úgy hiszi nincs telepítve. Próbáltam újratelepíteni gondolván hátha észhezkap közben, de mivel nincs elég helyem el sem indul a telepítés.

    Mit lehet ilyenkor csinálni? Nincs kedvem most újra letölteni az egész játékot...

  • PrasCo
    #5435
    Rá-rápillantok még, mivel nemrégiben szereztem be a Fekete-tengeri gyarmatokat. A kimmereket piszkosul élvezem, de tény, hogy az Attilát nyúzom inkább. Majd meglátjuk, ha lecseng az újdonság varázsa, hogyan alakulnak a számok. :)
  • EM64T
    #5434
    De be van halva ez a fórum, mindenki az Attilával játszik? Én magam még a Rome 2-t nyüstölöm, egy új kampányban i.e. 205-ben igen jól állok. Az az igazság, hogy sok-sok próbajáték kellett, hogy átlássam a játék minden csínját-bonját, lehetőségeit -- a legutóbbi kampányomig például sosem használtam az ügynököket az ellenség moráljának, emberutánpótlásának rontására, csak gyilkolásra és megvesztegetésre.
  • McCartman
    #5433
    Kösz, hogy szóltál, néztem is, hogy elég nagy a csend itt. Gondoltam ennél azért csak többen játszanak már vele. Nem gondoltam volna, hogy csinált neki új topikot valaki meg értelmét se látom mert végül is ugyanarról a játékról beszélünk, régen az ilyet csak add-on-nak vagy kiegészítő csomagnak hívták persze akkoriban még nem is próbálták meg bitenként eladni ugyanazt a játékot DLCk formájában. :)
  • Paladin
    #5432
    Szerintem topicot tévesztettél :)
  • McCartman
    #5431
    A great power penalty mértékét nagyon benézték, konkrétan használhatatlanná teszi az egész diplomácia modult. Az hagyján, hogy indok nélkül mindenki elkezd utálni de adott esetben az egykori szövetségesből is pár kör alatt ellenség válik, nem tehetsz ellene semmit. (pl.: 3-as és 4-es imperium szint között hirtelen -20 ponttal dobja meg vagy akár -40-nel ha az AI uralkodó nem szimpatizál a birodalmakkal, és így tovább)
    A legszebb az egészben pedig az, hogy ehhez még csak nem is kell a fél térképet elfoglalni, valószínű a horda rendszer miatt (hogy akkor is nőhessen az imperium szint ha nem foglalnak el semmit) terjeszkedés nélkül csak tech. fejlesztéssel is gyorsan eléri ezeket a szinteket.

    Van egy mod ami mérsékli, de ráférne erre a rendszerre egy kis csiszolás valamelyik patchben.

    Amúgy a vikingekkel tolom (Jutes) vh szinten, összességében tetszik a játék. Ugye ők spec. tulajdonságként pénzt kapnak az elhullott ellenségért (úgy vettem észre 5 emberenként 1) ami csak külön öröm 4-5 ezres seregek lemészárlása után.
  • EM64T
    #5430
    Na, lefolytattam életem első hajós csatáját. Nemcsak a Rome 2-ben, hanem úgy általában a TW sorozatban. Sosem játszottam le eddig ilyeneket, csak rámentem az auto resolve-ra, de ezúttal úgy alakult, hogy egy teljes légiónyi, tapasztalatlan, nemrég toborzott seregemet az Adriai-tengeren megtámadta egy teljes légiónyi veneti sereg, és nem volt érkezésem menekülőre fogni. Hozzáteszem, mindkettő szárazföldi sereg volt, szóval nem autentikus tengeri csata volt. Az autólejátszás azt hozta volna ki, hogy az egész seregem odaveszik, amit nem bírtam volna elviselni. Gondoltam: betöltöm a csatát, aztán menekülőre fogom, hátha már akkor megmarad pár egységem... Nos, így is tettem, de aztán kiváncsiságból a dárdásokat ráeresztettem egy előremerészkedőre hajóra, majd gondoltam, megnézem, hogy működik ez a "szárazföldi-harc-a tengeren" dolog -- szóval végül is lefolytattam az egész csatát, úgy ahogy volt. Nagyon szoros volt az állás mindvégig, több egységem megfutott, a triariusok kitartottak, ahogy kellett, még a "lovas" katonáknak is hasznát vettem. Legvégére csak egy tápos, majdnem teljes fővezér egységük maradt, nekem négy kivérzett gyalogságom, egyszerre küldtem rá őket, és végül is sikerült. Hihetetlen (számomra legalábbis), hogy mindössze két egységet vesztettem el. (Más kérdés, hogy picit fura az, hogy majd minden egységemben 10-20 katonám maradt, ezt mégis hatalmas nyereségként könyvelem el... Ha csak egyetlen emberrel is megmarad egy egység, azt milyen mázlinak érzi az ember, mintha elveszik, holott elvileg ugyanolyan pénzbe-energiába kellene kerüljön felújítani... És még a tapasztalati szint sem vész el. Mindegy, ez a játék furasága.)
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2015.03.13. 11:33:52
  • Terawatt
    #5429
    Utólag az imperial editionösök jól jártak hogy vártak. Attila sokkal jobban startolt szerencsére.
  • Torzonborz
    #5428
    Nem új kampány hanem az alapban lévő grand de most kezdtem , Rome / House of Cornelia , Very High fokozaton.
    Az alapban a Ceaser in Gaul megvan , azt kipróbáltam ,tetszett az is.
    Mondjuk CA is elmehet a fenébe hogy gyk minden kis vacak plusz tartalom külön dlc-ben van.
    CiG-t akciósan vettem meg így nem volt sok no de na , nem elég a játék nem rajtolt vmi túl fényesen még ez a lehúzás is...hát elég szépen lerombolták az eddig felépített hírnevüket.