5627
10804749371368208052.jpg
  • Scottt
    #5107
    Így az EE-al meg a 15-ös patch mellé kell még valami mod,ajánl valaki valamit? A főbb irányelvek a realizmus,meg a nagyobb egységméretek főleg :D
  • Kurfürst
    #5106
    Számomra régen az volt a furcsa, hogy ha fejlesztem a városközpontot, többet zabálnak és egyre nagyobb a fejetlenség a városban.. bár ha ezzel tulajdonképpen a bürokráciát építem ki, akkor érthető. :D

    Az új rendszert valahogy jobban szeretem, kevésbé "gamey", nem büntet feleslegesen azért mert pénzt és energiát fektetek valaminek a fejlesztésében. A food büntik teljesen eltúlzott volt.. Nem sok értelmét láttam, nem nehezítette, csak elhúzta a játékot mert megállás nélkül kaját kellett researchelni meg farmolni.

    A tengeri csata meg nem sokat fejlődött sajnos - tud valaki esetleg olyan kifejezetten tengeri (az ilyen Dei meg Radious bugfest bloatwarekkel nincs kedvem szórakozni) csatát próbálja a valóság irányába eltolni...?
  • Although
    #5105
    Nem mindegyik egyes szintűnél, meg talán néptől is függ. De úgy nézem -1, középen -4 és felül -8 a rendszer.
  • Molnibalage
    #5104
    Most a 2. szint központoknak semmiféle büntetése nincs sőt, public ordert növel. Régen a 3. és 4. szintnél -10 volt.
  • Although
    #5103
    3., 4. szintű fejlesztésnél már -8-as büntetés van vagy hangulatra vagy élelemre.
  • Molnibalage
    #5102
    Nekem elsőre az a furcs, hogy a városközpontok mennyire büntetlenül fejleszthetőek. Régen nagyon durva negatív módosítók voltak. Katonai épületeket nem kezdtem el felhúzni.

    A tengeri csaták továbbra is az agyamra mennek. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy hogyan működnek. Inkább építek szép nagy flottát és auto resolve... A csaták tényleg hosszabbak, csak éppen így végre van értelme annak, hogy lekerüld az ellenefelet. Az egységek is fáradnak ám rendesen. nem futhatsz velük át a fél pályán és darálhatsz.

    Az egységek saját MI-je még mindig furcsa. Az oszlopban felmenetelő csoport magát túl hülye, hogy széthúzza az arcvonalát...

    Nekem eddig összeségében tetszik, bár jó, ha 15 kört toltam vele.
  • Paladin
    #5101
    A területeid felsorolásánál (térkép feletti ikonnal) a kenyér ikon mutatja, hogy melyik terület ad kaja plusszt, és melyik mínuszt. (Zöld ill. piros ikon)

    Én sem szeretem nagyon kimilizni a kaját. Amikor már az utolsó két birodalom nagyság környékén jársz, annyi a területed, hogy a franc tudja fejben tartani, mi hol épül, az mikor lesz kész - 5-8 körre előre kisakkozni a kajafogyasztást túl fárasztó az én lestrapált agyamnak ;) Ha ennyi plusszom van, akkor nyugodtan építhetek, gyakorlattal már "érzésből" tudja az ember, mennyi kajatermelő, mennyi hangulatjavító épület kell, hogy nagyjából jó legyen.
    Persze, lehetne precízen optimalizálni, de nem hiszem, hogy 1-2 ezresnél többet jelentene ez fordulónként, annyit meg akkor is vesztek, ha túlfogyasztás miatt ki kell kapcsolnom egy terület adózását esetleg - és sokkkkkkkal kevesebb matek :)
  • Although
    #5100
    Saját taktikám az egyensúlyozás. nullás élemet megtartva a kezdeti épületeket húzom amik még nem fogyasztanak kaját. És közben a seregbónuszos dolgokkal szépen rablóhadjárat. A gond a gép erős tényleg. persze ahogy elfoglaltam egy várost ott csinálok egy kaja épületet de azzal is nullára figyelek. inkább húztam két vallási épületet, mielőbb végbemenjen a népcsere a területen és véget érjenek a lázadások. Szóval vannak koncepciók, amik nagyjából a történelmi lehetőségek is voltak.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.10.03. 11:26:27
  • PrasCo
    #5099
    Én azért igyekszem olyan 5 +-5 értéken tartani a többletet, azt hiszem, erre is ugyanaz a food surplus bónusz jár (ebben mondjuk nem vagyok biztos), máskülönben úgy érzem, nem optimálisan működik a gazdasági szerkezetem. :) Hiszen azok az épületek, amik "fölösleges" kaját termelnek, termelhetnének bármi mást is.

    Ami számomra szembeötlő az EE-ben, hogy a korábbiakhoz képest milyen büntetlenül lehet építeni katonai épületeket, sőt, mivel ezen kívül csak a központi épület ad szárazföldi helyőrséget, erre a ember rá is van szorítva. Őszintén, a régi rendszer egyelőre jobban tetszett, mivel - bár elvileg a "nagyobb változatosság" volt a cél, éppen úgy érzem, hogy uniformizálódtak a provinciák, jobban meg van kötve és vezetve a kezem és kisebb negatív módosítók miatt kisebbnek érzem a szerepét az óvatos és jól tervezett egyensúlyozás képességének. Számomra nagyon jutalmazó volt a régi rendszer, míg az újat közelebb érzem az R1-es "ja, van egy rakat épület, de pontról-pontra azt építed úgyis, amit szükséges"-hez, a típusok közti választást meg nem érzem fajsúlyosnak; azért ez messze nem a Medi2 város <-> vár rendszere. Inkább ilyen két szék között a pad alá.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.10.03. 11:25:58
  • EM64T
    #5098
    Én is az élelmiszer extrapluszra megyek, volt, hogy 65 körül volt a kenyér. Kicsit zavaró, hogy nincs egy összefoglaló táblázat a kenyérnél, hogy mi hozza és mi viszi el, jobban lehetne tervezni. Nekem pl. ez egy újdonság, hogy ha lecsatolok egy provinciát az adóláncról, akkor nem fogyaszt kenyeret sem...
  • Molnibalage
    #5097
    Most kezdtem új játékot. Eddig két területet foglaltam el. Teljesen problémamentes a rómaiakkal a kaját megoldani, inkább a happyness a problémás először a déli területeken.
  • Kotomicuki
    #5096
    Hát, amióta bevezették az élelmet (Shogun 2), azóta az a varázsszó a fejlesztéseknél/építkezéseknél, nem a pénz, vagy technológia megléte! :)
    A biztonságos hátországot érdemes átépíteni élelem, vagy pénztermelővé - ezek után viszont NAGYON kell rájuk vigyázni... - , de ilyen a központi helyen lévő rómaiakkal eléggé sokára lesz...

    Azaz, MINDIG az élelmiszert termelő épületek épülnek fel az élelmiszert fogyasztók előtt - utánuk meg a hangulatjavítók, mert egy szint után az élelmiszer-termelés nagyon tudja rombolni a morált!
    Ha bizonytalan a helyzet - pár területünk, akárcsak ideiglenesen is, elcsatolásra kerülhet - , akkor érdemes jóval több élelemmel rendelkezni, mint a valódi szükségletek!
  • kingtomi
    #5095
    köszi a válaszokat,ugye az EE-vel nyomom,hát sokkal összetettebb ez mint az alap,kétszer kell meggondolni az embernek mit akar építeni.Cosentiában kifejlesztettem az agrobirtokokat,abból lesz már elég étel,plussz most ostromlom Ariminumot,ott pedig halászkikötőre fogok beruházni.Az AI is sokkal erősebb már,sztem élethűbb lett a játékmenet sokkal
  • Although
    #5094
    Ha olyan helyen kezdesz akkor figyeld a fejlesztésnél a pirossal megjelenő negatív hatásokat és számolj vagy fejlesszél kajára vagy foglalj egy egy másik települést is.
  • PrasCo
    #5093
    A patch notes szerint az épületek tulajdonságait (élelmiszerfogyasztás, szennyképződés stb.) módosították úgy, hogy "magasabb szintre lehessen fejleszteni" azokat. Gondolom, ez egyszerűen annyit jelent, hogy a negatív módosítók értékei csökkentek - mivel azonban a kiadáskori R2-ben benne van négyszáz órám, az EE-ben meg mondjuk, négy, ezért lehet, hogy pontosan így működött a korai verzió is, de mivel ezt személyes tapasztalattal egyelőre nem tudom alátámasztani, felelősnek tartottam ezzel a kitétellel élni. :)
  • Molnibalage
    #5092
    Ezt a kommentet nem értem. Pontosan így működött kiadáskor is az R2.
  • PrasCo
    #5091
    ...pedig az EE-ben egy nagyságrenddel egyszerűbb az élelmiszer-ellátás, mint az "eredeti" R2-ben. :)
    Élelmiszerhiány esetén azt tudod tenni, ha sürgős a dolog, hogy keresel egy provinciát, ami nettó kajafogyasztó. Ha több ilyen is van, akkor kikeresed közülük azt a helyzettől függően, amelyik vagy a legtöbb kaját éli fel, vagy a legkevesebb adóval járul hozzá az évenkénti bevételeidhez, majd ezt a provinciát kiemeled az adózási rendszerből - így ugyanis a kajarendszerből is kikerül.
    Ezt követően építs farmokat, városokban Róma esetében húspiacot, illetve halászkikötőket. A "régi" Rome-ban általános elv volt, hogy érdemes inkább több kisebb szintű épületet használni, mint mindenhol tömni fölfelé a szinteket. Nem tudom, itt ez mennyire él, EE-vel még nem játszottam túlzottan sokat, de annyiból itt is biztosan jó, hogy ha véletlenül megszaladnál valamivel, plusz-mínusz egy-három értékű változót könnyebben korrigálsz, mintha mondjuk két, egy évben felépült gigaépület rádver hirtelen tizenhatot.

    Még annyit, hogy a "kezdeti" élelmiszerhiány esetén, ha helyed nem nagyon van, akkor bizony vagy foglalsz és úgy építkezel, vagy kénytelen vagy bontani. :)
  • kingtomi
    #5090
    a kezdeti élelmiszerhiány ellen mit tudok tenni? lehet túl gyorsan bővítettem 2 városomat??
  • PrasCo
    #5089
    Nem tudom, jól értem-e; tehát egy "dominónyi" 120 fős csapatot szétkapni két 60-as dominóra? Legjobb tudomásom szerint sem ezt, sem az összevonást nem lehet megtenni.
  • Molnibalage
    #5088
    Azt aztért ugye még lehet, hogy egy cellányi egységet szétbontasz kisebbekre?
  • PrasCo
    #5087
    Kattints a stratégiai térkép aljának közepén található kerek ikonra, amely a frakciód jelképe. Itt látsz valami olyasmit, hogy mittomén, "Armies: 3/6". Ez jelenti azt, hogy a jelenlegi Imperium-értéked [nagy, zöld színnel feltelő csík] mellett maximálisan hány sereget tarthatsz fenn, és ebből mennyit használsz ki. Ha még van szabad kapacitásod, megteheted, hogy a "szétbontandó" sereghez legközelebbi saját városodnál kinevezel egy új hadvezért, és sereg-sereg között szétszórod az egységeket. De azt, hogy egy meglévő haderőből csak úgy kiemelj pár egységet Rome 1-szerűen, már nem teheted meg.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.10.02. 14:34:42
  • Paladin
    #5086
    Korlátozott számú (birodalom méretétől függő) sereged lehet, mindegyiket úgy alakítod, hogy választasz egy tábornokot. Ezek közt tudsz egységeket átadni.
    Nem lehet vezető nélküli, 1-2 egységből álló seregecskékkel rohangálni a Rome-ban.
  • hawkie22
    #5085
    Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy tudok sereget szétbontani több kisebbre? Csinálom a prológust, és jó lenne több kisebb sereg, de nem engedi szétszedni.
  • Although
    #5084
    Elvileg a shader verziók jelentik a directx szintet. A 4.0-ás a dx10 a 3.0 pedig a dx9-es ez is megér egy próbát én visszavettem 3.0-ra Mai napig a dx 9.0-ás a legjobb.
  • hawkie22
    #5083
    Ezt nem fogjátok elhinni. Két monitor van rákötve a gépre, egy Samsung Syncmaster meg egy LG Flatron. A Samsung volt a fömonitor, eddig, és az istennek se akart elindulni a játék. Áttettem fömonitornak az LG-t, azóta a játék problémamentesen elindul minden egyes indításnál és ki se dob. Ezt nem hiszem el.
  • Molnibalage
    #5082
    Ha ATI kártyád van, akkor a Catalyst control centerben, Nvidia estén nem tudom, hogy hogyan hívják. Az óra mellett az asztalon is van ikon, de a start menüből is elérhető. Magyarul az anisotrop filtering és anti aliasing él/vonalsimítás és textúra anizotrópia néven futa asszem. Alkalmazást vezéreltre állítsad ád, ha nem azon lenne vagy próbáld ki fordítva. A többi opcióval is érdemes játszani vagy megkérdezni itt bárkit, hogy mi van beállítva neki.
  • hawkie22
    #5081
    Ez most nagyon bénán hangzik, de azt hol állítom be? Mivel játékon belül nem tudom, addig el se jutok, indítás után sötét képernyö, majd az asztalon találom magam. A probléma már rohadtul idegesít.
  • Molnibalage
    #5080
    A VGA drivernél próbálki ki application controlled AA és AF-et és aztán nélküle is. Nekem a Risen 2 csinálja azt, hogy nem AC beállítással egy katyvasz az egész.
  • kingtomi
    #5079
    énis most töltöttem le a VGA kártyám legfrissebb driver-ét (Geforce 840M) most azzal tökéletesen műkszik,pedig előtte én is szenvedtem vele sokat,egyszer simán futott,máskor meg iszonyat szaggatott. Pedig készültem én is megvenni originalba,de eddig a warez jól működik az emperor-nál Hála Isten.
  • hawkie22
    #5078
    Termékkódot aktiváltam a Steamen, aztán felraktam DVD-röl a játékot. (Elözö héten letöltöttem warezban, de most az egyik üzletben féláron volt, mondom ezt nem hagyhatom ki. :) Érdekes módon a wareznál is ugyanez volt a probléma, azt hittem, az eredeti verzió megoldja a problémát, de nem.) Ahogy néztem, sokan panaszkodnak hasonló kifagyásokra meg egyéb problémákra az Empire Edition kapcsán. Videódriver, hangkártyadriver a legfrissebb, nem értem.
    Majd valahogy megoldom, remélem, mert ha nem, akkor kidobott 30 Euro volt. (Még jó, hogy nem 55€-ért rendeltem be Steamröl.).
  • kingtomi
    #5077
    felettébb nem értem miért csinálja ezt,hisz eredeti. talán rakd fel újra,termékkódot aktiváltad? talán az lehet
  • hawkie22
    #5076
    Valaki tudna segíteni? Megvettem ma az Empire Editiont, felraktam, Steamen indítanám, de annyi történik, hogy elsötétül a képernyö, majd az asztalon találom magam.

    Videókari NVidia Geforce GTX560Ti, a legfrissebb driverrel, i7 proci és van 12GB RAM, Windows 7 64bit. A telepítésnél minden rendben volt, de a játék kidob az asztalra, be se tölt.

    Mi lehet a probléma? Találkozott már valaki hasonlóval? Köszi a válaszokat elöre is.
  • Although
    #5075
    Hát élvezni? Hardon csináltam és mikor már kezdet jó lenni megjelentek a spártaiak. Komolyan, egy jó kis szövetség volt, Cimbri meg még egy meg a saját kis népem már négy 3-as szintű várossal.
    Ez volt a belépő, pillanatok alatt letarolták az ütköző zónámat. Csak a Cimbri meg én maradtam. Itt jöttek az én pillanataim. Champional és diplomatával majd a seregeimmel durván lerendeztem az első támadó seregét ez 3db fullos sereg volt. kicsit meglepődhetett. Még egy minor city is az enyém lett.
    ami ez után jött az a merő vicc.
    Tömegével megjelentek az ügynökei, eleinte még tudtam nyírni őket de nekem csak egy van, volt mindenből elkezdett raidelni a kis szemét a területemen. Szó szerint elfogyott a levegő. Majd újra megjelent 3 fullos sereg meg pár kisebb miközben a Cimbri szövetségesemet is összenyomta. Majd vérszemet kaptak a kisebb népek is. A kurva anyját!!!! Nem pipáltam ilyet régen, fel kellett adjam. Kell erre nerf még, ilyen nincs, hogy minden területen maxolva támad. Nincs egy kis rés sem. :) itt most keményen csalt a gép. Egész véletlenül gondolom, békét kötött mindenkivel a kis spárta és csak ellenem vonult.
  • Paladin
    #5074
    Azért most sokkal használhatóbb lett.
    Egyrészt most már tudja az ember, hogy egyensúllyal lehet elkerülni a polgárháborút. Másrészt viszont minél erősebb a saját családod, annál nagyobb általános bónuszokat kapsz.
    Lehet tudni, hogy minél nagyobb a birodalom, annál nehezebb lesz egyensúlyozni... szóval azért nagy előrelépés a korábbi félkész valamihez képest.
    Persze nem állítom, hogy olyan nagy szám lenne összességében, de most már nem egy nagyrészt értelmetlen valami.
  • Hunor1
    #5073
    hát igen a politikától én is sokat vártam de egyszerűen nem érzékelem azt a pozitív változást amit sokam emlegetnek a fórumokon.
  • sakkay
    #5072
    Ja tényleg, jobbra. Na igen, így nem sokat ér.
  • Paladin
    #5071
    Jobbra van egy oszlop. Ha arra gondolsz, az az :)

    Egyébként konstatáltam én is, hogy fura. Végig figyeltem, hogy nulla, aztán lépett egy szintet az impérium, és máris jött a figyelmeztetés, hogy polgárháborús veszély van, az oszlop pedig úgy 80%-on állt hirtelen. Így nem nagy segítség :)
  • Paladin
    #5070
    Nem minden. Az új épületláncok (chain ;) ) csak akkor lesznek, ha újat kezdesz - érthető módon nem alakítja át egy meglevő kampányban a városaidat az új épületekre.
    Szóval ha full élvezni akarod az emperort, akkor újat kell kezdeni.
  • sakkay
    #5069
    Ja bocs, nem neked szántam a kérdést, hanem bárkinek. Mondjuk sokkal jobb, hogy nem jön elő semmi sereg, hanem létező vezérek állnak át létező hadsereggel, de azért jó lenne tudni mi alapján.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2014.09.30. 17:25:55
  • sakkay
    #5068
    Nem úgy van, hogy a politikai nézet' képernyőjén, a szenátusi patkótól' balra az oszlop mutatja mennyi esély van a polgár háborúra? Márt csak azért mert 58% a befolyásom, 0% mutat az oszlop, erre kitör a háború?!