5627
10804749371368208052.jpg
  • kingtomi
    #5187
    hát hivatalosan Augustus uralkodásától Kr. e. 27 től számítjuk a császárkori Rómát,mert akkor adta vissza "jelképesen" a szenátusnak a kormányzást,ezt nevezzük principatusnak. tehát végül is amit a szenátus döntött,végérvényesen a császár hagyta jóvá,ő rajta ment át minden döntés.csak kisebb,jelentéktelen címekre nevezhetett ki tisztségviselőket a szenátus a császártól függetlenül (pl. aedelis,pontifex maximus,praetor). Caesar,ebbe a hibába esett,Augustus pedig okosan csinálta,háttérből irányított
  • sakkay
    #5186
    Igazából volt kormány, ha nem is fedi teljes mértékig a mai fogalmat. Évenként voltak választások, ahol a különböző posztok kritériumainak megfelelt indulók, a választási eredmény alapján elnyerték a különböző hivatalokat(ennek részleteibe nem megyek bele, de amúgy tök érdekes). A különbség az, hogy nem egy párt nyert, hanem minden erő(direkt nem nevezem pártnak), próbálta betolni az emberét pozícióba. Ezek pl. a mai értelemben a főpolgármesteri hivatal(tudom ez pl. nálunk más, de sok helyen nem mai napig), és a miniszterelnöki között szinte mindent átfogott. De pl a külügyi döntésekben az egész szenátus döntött. Nagy szerepük volt a ex consuloknak, ennek nincs is mai megfelelője. Természetesen amit írtam a köztársasági időkre vonatkozik, a birodalmi időkben sok minden maradt-főleg az elején-de persze iszonyat nyomás jött fentről. A választás aztán szép lassan megszűnt.
  • EM64T
    #5185
    Kifejezetten be :)
  • Although
    #5184
    Szerintem ez idő szerint nemigen voltak kormányok. Csak szenátus meg törzsi vezetés. Kb hasonló mint a játékban. Nem várnék ilyet az Attilába se. Szerintem a korrupció hangsúlyosabb lesz, meg talán megjelenítik a birodalom szétesettségét, tábornokok könnyeben fogják kinevezni magukat önjelölt trónkövetelőknek. Video alapján persze jelentősen átdolgozottnak tűnik az egész. Kíváncsian várom milyen lesz.
  • Angelus1991ster
    #5183
    Remélem a CA észbe kap és csinál normális "kormány" felépítést a népeknek. Atilla-ban talán lesz ilyen. Hivatali rendszer.

    Empire-ben milyen jó volt kinevezni, feloszlatni a kormányt az országoknál.
  • Although
    #5182
    Látom neked is bejön a játék :)
  • EM64T
    #5181
    Na, kitaláltam Szardeiszt támadom meg, ő ugyan a szeleukidák szatrapiája, de háború esetén utóbbi 18 ezer aranyért hajlandó békét kötni :) Jól fognak jönni Szardeisz birtokai: Athén, Kis-Ázsia elülső csücske, és Egyiptom :)
  • EM64T
    #5180
    Semmi kedvem perpillanat észak felé, a barbárok irányába terjeszkedni. A Balkán viszont Pergamon kezében van, és elég erős szövetségi rendszert alakítottak ki Szardeisz és a Szeleukida birodalom bevonásával. Szóval ha megtámadom, hosszú évekig nagy-nagy háború lesz, és még a végén én jövök ki rosszul belőle (annál is inkább, mert Szardeisznek egy csomó 20/20-as flottáját látom az Égei-tengeren. Érdekes az a kb. 35-45 évenkénti szinuszhullám, hogy a hellenisztikus államok feltörnek a Balkánon egészen az Északi-tengerig, majd a barbárok visszanyomják őket egészen kis-Ázsiáig. Lehet, hogy meg kellene várnom, amíg megint lealkonyul Pergamonnak?
  • Hunor1
    #5179
    jó lenne ha feltöltenéd a GEM mappát vagy fájlokat mert a gem install programja nálam nem működik. bármire kattintanék az ablakon azonnal lefagy és "gondolkodik" nem válaszol . ( szerintem a win7-el lehet valami problémám, mert az ATI programoknál -pl- ha drivert akarok installálni akkor is ez van )
    megköszönném ha felraknád valahová-nem regis tárhelyre.
  • Although
    #5178
    Ha belegondolsz félelmetes nem. Ez egy modellezése a valóságnak. :) Valahogy így működik. Csak a valóságban nem a modell szerint sakkozunk hanem kicsinyes vágyaink szerint :) Mondom döbbenetes mennyire egyszerű eszközökkel könnyen kezelhető, nem bonyolult vagy összetett felépítéssel mint a Paradox mégis megoldották. :) Persze a Paradox azért részletesebb dimenzió :)
  • Paladin
    #5177
    Nálam furán alakult a belpolitika Rómában. Kezdett a javamra toldóni a hatalmi egyensúly, negyven valahány százaléknál amikor a impérium mérete "szintet lépett", egyből beadott polgárháborús figyelmeztetést.
    Gondoltam ok, akkor készüljünk erre. Épp tele volt a kassza, úgyhogy gyakorlatilag minden tábornokot adoptáltam/megvesztegettem, így nem nagyon maradt, aki átálljon az esetleges felkelők oldalára.
    Ettől persze lejjebb ment a támogatottságom, ami megszüntette a polgárháborús veszélyt :)
    Azóta is ha valamelyik meghal, és nem tudok saját családból jelöltet állítani, a kinevezettet rögtön adoptálom.

    Emiatt a szenátusban mindig harminc valahány százalékon állok kb, és így nem növekszik a polgárháborús veszély. Bár nem ez volt a célom, de ez is egy módja a stabilitás elérésének ezek szerint :)
  • setchoo
    #5176
    Hali!
    Minden féleképpen kell a txt.-ken kívül az összes fájl. A régebbi GEM verzióknál én is találkoztam azzal a problémával, hogy nem települt a játék könyvtárába. Úgy oldottam meg, hogy megadtam neki egy tetszőleges mappát. A telepítés végigfutott, majd a mappa tartalmát bemásoltam a játék gyökerébe.
    Modmanagerrel ne felejtsd el bepipálni a gem fájlt, majd jöhetnek az egyéni txt.-k.
    Ha így sem működik, délután feldobom neked a fájlokat.

    Molnibalage:

    Valójában én sem mondanám, hogy tökéletesen értem a működését. Hiába figyelek az optimális arányra. Mindig bekövetkezik a polgárháború.
    Jelenleg úgy próbálok lavírozni, hogy ha tehetem a saját családom generálisai mindig előléptessem. Ez pluszokkal jár (adó,közrend,produktivitás,…) De, ha már túl nagy befolyása van a szenátusban, akkor hagyom, hogy a másik család zsarolja. Csökken a befolyása, de a tisztségéből adó pluszokat nem csökkenti.
    De remélem azért más is megosztja a tapasztalatait. Ezen játékelemen még van mit csiszolni, de már határozottan jobb, mint a megjelenéskor. Összességében már minden téren rengeteget fejlődött a játék.
  • Hunor1
    #5175
    hello. nekem is megvan a GEM mint mod-pack . de az egyéb beállításokat nem sikerült beinstallálnom mert valami miatt a mod install programja lefagy és az általad linkelt .txt fileokat így nem tudom berakni . segítenél abban hogy ezt manuálisan megtegyem ? szerinted elég ezt a 2 text filét a főkönyvtárba tennem és kész? vagy a GEM installál egy "sweetFX" mappát is ? fel tudnád tenni valahová a GEM fájljait vagy mappát hogy manuálisan be tudjam rakni a játékba ??
    köszi !
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2014.10.30. 22:08:12
  • Although
    #5174
    Köszike
  • setchoo
    #5173
    Itt vannak a GEM-hez a beállításaim amit használok. Nem én vagyok a szerző, fórumon találtam.
    GEM_settings.txt
    SweetFX_settings.txt
    A gem 6.1-es bármelyik verziójához jó. Bemásolod a játék gyökerébe.
    Insert billentyűvel ki/be kapcsolod.
    K billentyűvel GEMblurt ki/be kapcsolod.

  • Molnibalage
    #5172
    Na de egyszerűen nem értem. Pénz költök arra, hogy ne legyek népszerű...? Ha nem saját családod tadja a hadvezér, akkor bármikor leléphet egy politikai hatás miatt? Ezt a részét egyszerűen nem látom át a játéknak és szinte semmi infót nem ad a gamma...
  • setchoo
    #5171
    A szenátus megosztottságát próbálom mindig 50-50%-on tartani. Ha a másik család befolyása növekszik, akkor előléptetem a saját családtagom tagjait, vagy pletykákat terjesztek a másik családról. Csupán az 50-50%-ot próbálom tartani.
  • Molnibalage
    #5170
    Ha egyszer előveszem, akkor kipróbálom. Jelenleg azt sem értem, hogy akkor mi alapján érdemes vezéreket választani és használni vagy előléptetni őket.
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.10.30. 11:25:07
  • setchoo
    #5169
    Nem tudom, mert a stanalone verzót használom a játékhoz. A legfrisebb hivatalos pecssel és a mod 0,96e verziójával szépet fut.
  • setchoo
    #5168
    A színeket és a fényeket teszi rendkívül élethűvé, barátságossá. A textúrák sokkal élesebbek és kontrasztosabbak. Ezt így képen nézve nem igazán jön át, de mikor már mozgásban látod működni a GEM-et. Kényeztet a szép szín és fény összeállításával. A játék alatt egy gomb segítségével ki/be kapcsolhatod. Én már nagyon hozzá szoktam és ezért is ajánlom, itt.
    Egy próbát megér, ebédszünetben dobok is fel egy beállítási profilt. Eddig a legjobb beállítás amit találtam.
  • Pluskast
    #5167
    A Divide et Impera modot, hogy a szöszbe rakom fel steamre? Mármint azt az 5 részből álló modot felpakoltam de arra meg a mod manager azt írja, hogy nem kompatibilis a e jelenlegi verzióval. Szóval mit kell még letölteni az 5 részén kívül?
  • Molnibalage
    #5166
    Lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem látom, hogy milyen nagy difi lenne. Mondjuk én eleve nem vagyok poligonhuszár és szinte minden mediumra vettem le. Amúgy is kinek van ideje csata közben ennyire bezoomolni? :)
  • setchoo
    #5165
    GEM

    Tuti cucc!
  • Molnibalage
    #5164
    Mi az a GEM?
  • setchoo
    #5163
    A GEM annyira rendbe rakja a színeket és a fényviszonyokat, hogy már nélküle nem tudom elképzelni a játékot. Nagyon szép vizuális élményt ad. Szinte lemásznak a képernyőről az egységeid.
    Természetesen egy minimális erőforrást bezabál. De sikerült egy nagyon jó optimális beállítást találnom. Stabil 35 fps. (FX-8350 és HD7770)
    Javaslom, hogy próbáld ki. Délután majd feltöltök neked egy beállítást. Ennél jobbat még nem sikerült találnom! De természetesen ízlések és pofonok.

    Amúgy teljesen beszippantott a Rome II! Divide at Empire mod és BullDogs ikon csomaggal játszom.
    Most kezdtem Syracuse-t. Brutál nehéz! Gyakorlatilag a játékom elején leépítettem minden sereget. Csak a magas adóra és kereskedelmi kapcsolatokra mentem rá. Róma és Karthágó árnyékában csoda, hogy túléltem. De ismered a mondást: A háború mozgatója a végtelen sok pénz – Cicero.
    Mire elég vagyonosnak éreztem a kis „falumat” és már Róma is hadban ált a Alpokban lévő barbár törzsekkel. Délről felfele elkezdtem bedarálni. A játék egyik legerősebb népébe kötöttem bele, de tudtam, hogy még most kell elfojtanom, mert ha győztesen kerül ki az északi barbárokkal folytatatott konfliktusból, akkor megalíthatatlan lesz. Végül én lettem Róma. A seregemet is megreformáltam, a Hellénekkel is super zöldben vagyok. Remélem harc nélkül csatlakoznak. De most jöhetnek az északiak!
  • EM64T
    #5162
    Jó a játék nagyon, és valóban biztosít kihívást műár nagy birodalommal is, tetszik, hogy nem unalmasodik el a játékmenet. A politikai rendszer úgy ahogy van zavar, felháborítónak tartom, hogy azon a pénzen kelljen manővereznem, a támadásokat elhárítanom, amivel elvileg a római államot kellene fejlesztenem... Épp ezért sosem költök pénzt a politikai dolgokra (200+ kör alatt max 1-2 szer), így viszont I. sz. 57-ben sehol semmi, vígan megy a köztársaság, a politikai hőmérő egyszer nem ment fel egy millimétert sem. Talán van ez azért is, mert a hadvezéreket nem az alapján választom ki, hogy milyen frakcióhoz tartoznak, hanem képességeik alapján. Talán ez az egyensúly feltétele :) Tudom, hogy nem valószerű, de Rome 1-ben én imádtam a családfát, jobban is a szívemhez nőttek a hadvezérek, imádtam pl. egy ígéretes ifjoncot útnak indítani, amikor körökön keresztül csak a "nevelése" zajlott, azaz küldözgettem a városi helytartókhoz, és szedegettem össze a hadvezetéshez előnyös kísérőket :) Na de mindegy, összességében viszont hosszabb távon is (és talán az EE patch-csel igazán) jóval izgalmasabb a játék, mint Rome 1-ben.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2014.10.29. 15:51:10
  • Nerokak
    #5161
    Korábban felmerült kérdésként az egységek összevonásának lehetősége. Magyarul seregedben van 4-5 olyan egység, amelyben kevesen vannak, és 4-5 kör míg feltöltődnek.
    Ebben az esetben össze lehet ezeket az egységeket vonni 1-2 egységgé. Ezt úgy kell elkövetni, hogy a kérdéses egységeket a strat. térképen kijelölöd (Ctrl+click) aztán pedig Ctrl+M. Így elkerülhető, hogy csatában 10-12 fős egységekkel keljen pepecselni.
    Nem mellékesen az EE-ben Róma plusz recruit helye miatt sokkal gyorsabb a sérült hastatikat összevonni és legyártani az újat, mint várni, hogy feltöltődjenek.
    Remélem segítettem.
  • Jude666
    #5160
    Sziasztok!
    Haverommal játszottunk coopban, csak sajnos 50 kör játék után rájöttünk, hogy a mentett állással nem tudunk játszani. Egész egyszerűen mind kettten ugyanazzal a frakcióval indulunk, aztán a kör leadás után már semmivel sem tudunk mozogni. (Virágbolti verzió)
  • Although
    #5159
    Próbáltad egyénileg "széthúzni", átalakítani őket? Működnek a dolgok a rome 1 ből, kijelölsz egy egységet és tetszés szerint alakíthatod. A "town" méretű városnál inkább csata van max ha van palánkod már, akkor jól le tudod szűkíteni a helyet, függően merről jönnek, ahol fogadod az ostromlókat. Így lényegesen nagyobb sereget is meg lehet verni.
  • Mozes
    #5158
    Nekem a problémám nem a nehézséggel van, hanem az átláthatatlansággal. Van egy "Town" méretű városom és 6-7 egységnél többet nem lehet benne úgy elhelyezni, hogy ne egymás hátán legyenek és a házak miatt teljesen átláthatatlan.
  • Mozes
    #5157
    Köszi szépen a tanácsokat, megfogadom őket :)
  • Although
    #5156
    Lényeges, hogy a stratégia térképen is használd a fejed. Pl én is beleszaladtam olyanba nem néztem meg clikkel meddig terjed a garrison mozgástere és beszaladtam egy sereg után, 3 seregemmel. Hozott még kettőt plusz garrison és szépen semmi se maradt a seregeimből. :) Tehát jól összerakott játékról beszélünk nem is kicsit.
  • Although
    #5155
    Nyilván eleinte lesz szopásban részed, főleg hard és felette mert a gép nem szarozik és gyorsabban mozognak az egységei :) De ha belejössz akkor utána már már a gépnek lesz kevesebb sikerélménye. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.10.26. 19:59:18
  • Although
    #5154
    Mit mondotok a GEM-re? Érdemes kipróbálni? Jobban fut vele a játék vagy inkább csak jó gépekre van. Tehát ha mondjuk kikapcsolom a programban a dolgokat, és csak az megy. Jobb?
  • Although
    #5153
    Hát variálj a beállításokkal. Nekem nem új gépem van de highon és ultra egységekkel fut szinte szaggatás nélkül.
    Használj kijelölést és csoportosítást és pl. a arrow billentyűk kiválóak forgatásra. Enélkül nehézkes. De ezzel elég könnyű, ha erdős terepen vagy válts át a stratégia térképre tájékozodni pause alatt. Pl. gyorsan le tudod reagálni ha egy vagy több egységet kijelölsz pause alatt majd elforgatod. Sőt a legjobb!!!! Pl felvonulásnál tudsz olyat csinálni hogy ha mindent kijelölsz akkor az előre arrowal meghatározod mennyire menjenek előre. csak kapcsold ki a futást mert ez automatikusan abba teszi őket. Csak egy szót tudok erre a játékra :) Kurvajó!!!! Ez egy nagyon kreativ kis társaság csak ma sajnos kevés dolog készteti az embereket a gondolkodásra. Alien Isolation is kurva jó lett ha jól olvasom.
    Nagyon jó tanács.

    Egyszer csak szórakozás képen indíts játékot és próbálj ki mindent ami eszedbe jut. Nézd meg mi mit csinál.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.10.26. 19:53:53
  • Mozes
    #5152
    Köszönöm a tanácsokat! :)

    Sajnos az ostromok még mindig játszhatatlanak szinte amikor 7-8 csapatnál több van a szintéren. Átláthatatlan és irányíthatatlan a sok kis ház és díszlet miatt, semmi értelme nem volt így megcsinálni. Szépnek szép, de játszhatatlan.....
  • PrasCo
    #5151
    Első körben tekints rá arra, hogy _pontosan_ milyen faktor is rúgja meg nagyon az elégedetlenséget és/vagy mibe tudsz legkönyebben/leggazdaságosabban belenyúlni. Előfordulhat az is, hogy valójában pl. egy ellenséges ügynök csinálja a feszkót, vagy a kultúrák keveredéséből származik az intolerancia. Az információk nálad állnak rendelkezésre, nem nálunk. :)
  • EM64T
    #5150
    Szia! Ideiglenesen az adó alóli felmentést, és a hadsereg városban való állomásoztatását tudom javasolni. Hosszú távon építs templomot, vagy alakítsd át a közrend mínuszt adó épületeket. Attól, hogy nem az egész provincia a tiéd, azt hiszem nem nő számottevően az elégedetlenség, szóval ne ott keresd a megoldást.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2014.10.25. 16:27:23
  • Mozes
    #5149
    Sziasztok!

    Mit javasoltok mit csinálják?! Egy tartományon belül 2 terület az enyém, de a harmadik nem, az egy szövetségesemé. Mivel nem minden az enyém azért nagyon magas az elégedetlenség. Viszont megtámadni a szövetségest nem akarom, de jó lenne, ha valahogy helyreállna a rend.....
    Mit javasoltok?
  • sakkay
    #5148
    Most végeztem a Oktáviánusz kampánnyal, 200 kör, vh-vh, és Rómával. Ahhoz képest, hogy nem volt fent mód, egész jó volt. Ha így adják ki, 30% több lett volna a bevétel..ha nem több.