5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #5067
    Annyi azért kiderült, hogy új játékot kell indítani. Lehet, hogy "gyávaság", de én mindig a rómaiakkal vagyok, mert más birodalommal nem tudom elképzelni a játékot, legfeljebb talán valami görög félével vagy Karthágóval csak gondolom azokkal rohadt nehéz. Meg idő sincs mindenkivel játszani...

    Nekem első blikkre egyébként tetszett az új kinézet. Az évszakok változása félelmetesen jó.
  • Although
    #5066
    chain takarja a egymásra épülést pl. az én nyelvemen hány lépcsőbe nyomják éppen. pl farm szintek vagy város szint :) Most pl a barbár 4 szintes három opcióval, három fajta negyedik szintű városból választhatsz. Teokratikus pl az egyik a másik kettő nem ugrik be. Tegnap kinéztem melyiket fogom választani.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 10:49:11
  • Although
    #5065
    Ja igen, elég tudományos :) Én se így játszok vele. :) Azért ha játszol, sok minden értelmet nyer majd, ahogy felfedezed a dolgokat. Persze utána sem hiszem ezen a nyelven fogjuk egyeztetni tapasztalatainkat :)
  • Molnibalage
    #5064
    Bennem lehet a hiba, de a lista nagy részét nem is értem. Az a sok "chain" hatás / modellezés gőzöm sincs, hogy mi a frászkarikát takar... :(
  • Molnibalage
    #5063
    Ez lenne a lista?
  • Although
    #5062
    Nem amikor rajta vagy a generálison meg tudsz jeleníteni egy pull-down menűt .Abba van raiding, csata elkerülés lehetőség, vagy is bújócska ha a generálisod elég jó hozzá nagyon jól feltartja az ellenséget :) Aztán van erődítés és még egy lehetőség ami nem ugrik be.
  • Although
    #5061
    - Hát az emperor patch ingyenes volt. Tehát végül is azért, hogy ilyen állapotba kerüljön külön nem fizettél. Az Attila más tészta lesz. Gondolkodom rajta. Kicsit megértem őket, a stratégia soha nem lesz egy tömeg műfaj. És elképesztő munkát kell beletenni, hogy a kuncsaft elégedett legyen, ismerve ezt a közeget is. sose lesz jó semmi szint :) Szóval nem gondolnám ez a cég extra profitot termelne mint a nagy nevek. Igen kicsit kevesebb munkával kiadnak teljes értékűként egy új részt de új sztori új egységek és új környezet. :)
    - Hát nem vagyok biztos a CA hivataloson olvastam az újra kell kezdeni a játékot lehet keverem egy másikkal :) De mindenképp próbáld majd ki teljesen új játék indítással is és okosabbak leszünk. :)
  • Molnibalage
    #5060
    Ez a rabló hadjárat valami új AI feature? Első ránézésre kb. ez az a szint, ahogy a játéknak meg kellett volna jellennie. Én úgy érzem, hogy egyes játékokat újonnan megvenni nincs értelme. Ez a Rome 2-re különösen igaz. Az új UFO-nál is egyszerűbb lett volna megvárni a kiegeket és úgy végigtolni csak egyszer, ahelyett, hogy kétszer játészom végig nem túl sok és jó új tartalomért.

    Az olvass rá hivatalosan részt hol tudom megtenni? Mi a hivatalos felület? Én nemigen járok más fórumra mert újszülöttként ott mire megtalálsz valamit az fél év.
  • Although
    #5059
    Ami igazán vicces egy szinten elkezded látni a logikát vagy a rendszert amit bele tettek. pl a barbár rabló hadjáratok ugye? Nagyon jól felépítették, egy ilyen rendszernél nincs elég kajád és ugye nincs elég jövedelmed, tehát, hogy fent tud tartani a sereged elkezdesz rabolni ezzel persze a környezeted gyengíted. Hihetetlen kis csapat ez a CA. Egy egyszerű, alapvetően csatákra épülő stratégiába is felépíti a történelmet, úgy ahogy az rendszerben működött. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 08:51:17
  • Although
    #5058
    Unlimited vga az csak a normál memóriát használja fel a vgahoz nekem pl van 8 Gb így ez kisegíti. függ persze milyen beállítást használsz nekem very hard ezzel a konfiggal, és ezzel a kapcsolóval jól fut most, a korábbi létrás fagyáson is javítottak vagy legalább is az unlimited vga műkszik. Nem tudom, túl sok minden változott és úgy emlékszem írták a forumon is egyes patcheknél érdemes új játékot kezdeni. De olvass rá a hivataloson.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 08:43:03
  • Molnibalage
    #5057
    Ha régi játékot folytatok, akkor nem aktiválódik minden újdonság? A konfigom a leírásban van, régóta tervezek erősebb procit venni, csak lusta lennék beszereleni és eladni a régit. A VGA meg fura, mert egyes játékok képesek úgy meghajtani, hogy összeolmik a rendszer miatta ezért egyes játékoknál visszafogom. Az automata venti vezérlés nem pörgeti fel a ventit kézzel kell szarakodnom.
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.09.30. 08:39:13
  • Although
    #5056
    Mindenképp újat kell kezdj szerintem. Amit érdemes bekapcsolni az az unlimited vga. ha nincs szuper Vga-d nekem segít az 1Gb-os kártyámnak, most már az is jól szuperál. Az enciklopédia meg tökéletes ahhoz, hogy ráérez mit kell csinálni, kézvezető azoknak kell akik a mai nehézségű játékokon nőnek fel. Te meg nem az vagy.
  • Molnibalage
    #5055
    Ha nincs reload és összejön olyan csata, ahol 2-3 fullos sereg mozog, nos akkor aztán van tét.
  • Molnibalage
    #5054
    Azt jól látom, hogy a négy évszak miatt az egységek lassabban mozognak? A játék hossza években így azonos? Nem akarom újrakezdeni a játékot, ezért a régit folytattam, amit legnehezebb szinten tolok, nincs reload.
  • Although
    #5053
    A hajító egység most nem ostrom felszerelést jelent. Külön pozitívum a barbár népek nem szaladgálnak scorpion nyílvetőkkel mint az 1.4 patchban. ennek nagyon örülök. Szóval az Emperor patch úgy néz ki tényleg egy már elkészült játékot takar.
    Nem olyan könnyű szerintem egy ilyen játékot jól megcsinálni. Kell idő hozzá. Ennyiből nem bántam meg, hogy megvettem. Az üzletpolitikájuk az sajnos kezd Blizzard, EA szint lenni. De az említett két cég össze se mérhető minőség szinten a CA-val. Ez alapján az új túlélős játékuk is vétel lesz nálam. jó nevet választottak, tényleg kreatív cég ez :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 07:31:25
  • Although
    #5052
    Nagyjából kb három típusú rendszert tudsz felépíteni a városokkal. Én most a barbár és rablásra épített társadalomra építem :), full warrior code és fegyver fejlesztés. Valamint raidel gyengítem az ellenfeleket. Valamint passzoló épületek. Tehát tervezhető. Kell gondolkodni rajta mit hogy és főleg város számtól függsz. mert a kaja az keményen kell. De lehet tervezni. szerintem jó lett. Persze nagyjából ie. 220 és 179 között elfoglaltam 3 várost és most bebetonozom a helyzetem utána megalapítjuk a nagy germániát :D De mint az idő intervallumból is látod nem sétagalopp.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 07:19:27
  • Although
    #5051
    Egy-két oldalt visszaolvasva képet kapsz róla azért.
    - Az AI nekem meglepetés, tegnap ma hajnalig nyomtam, nem bírtam abbahagyni.
    - Most nem annyira durva mint az 1.4 volt ahol hardon is simán elvert a gép. Most balanszolt, nyerhető nem esik neked a gép mindennel amilye van. :) De jól operál. A végleges Emperor patchban használja az ügynökeit de nem rombolja le minden körben vele az épületeidet. Egyszóval nerfelték a részt. Élethűbb lett talán.
    - A diplomácia működik egymásnak is neki mennek és a szövetségek is életképesek, egyszóval él a világ.
    - Az épület és a frakció oldalak teljesen elkészültek még a barbároknál is. Vannak riválisok, és események.
    - A csata AI szintén 1.4 óta mint a sakktábla ha lépek valamit a gép lereagálja azonnal átcsoportosít és erőfölényt épít. Kicsit elhúzódó a harc, vigyázni kell! A hajító egységekkel jól operál. Többször már megnyert ütközetet buktam el miattuk.
    Szóval nekem nagyon szuper. :) Kicsit hiányzik az 1.4 patch mert az full szopás volt még hardon is :D
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.30. 07:13:46
  • Molnibalage
    #5050
    Van valami összefoglaló vagy manual, hogy az Emperor editon mit változtatott? Március óta nem játszottam. Most betöltöttem és elsőre sokkoló, mintha az egész játékot átszabták volna.

    Az Attila cucc meg új játék és nem BI szerű kiegészítő lesz?
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.09.30. 00:44:51
  • Paladin
    #5049
    Vannak ilyen modok.
  • Metontour
    #5048
    A unit cardokon a képeket meg lehet valahogy változtatni hogy ne azok a görög vázakép jellegű kártyaképek legyenek az egységről?
  • MaRee
    #5047
    Hát ez a trailer nagyon gagyi, a száj mozgása nevetséges. Mindenesetre örülünk BI 2
  • TomStorm
    #5046
    megvan
  • TomStorm
    #5045
    Üdv.
    Én csak Pannonia területéről szeretnék népcsoportal kezdeni.Lehetséges egy egyszerű kis moddal?
  • Although
    #5044
    Fenne tudja, szerintem azok az ai-k még nem voltak ezen a szinten. Ahogy elolvastam amit ír a gyerek ez nem lesz rossz. Egy próbát megér ha érdekel.
  • Paladin
    #5043
    Hm, nekem ez az elefántcsont-arany jobban tetszik. Elegánsabb, illik az Emperor címhez.
    Az ikonok színezését én is túlzásnak érzem.
    Az épületeknél viszont nem érzem feleslegesnek a színezést (a lovas központ pedig mivel hadi bónuszt ad, nem lóg ki a pirosak közül, pont annyira jogos, mint a vasműves faluközpont piros színe).
    A belpolitikai panellel végképp nem értem, mi baj. Gyakorlatilag ugyanaz, mint volt, csak kaptunk még egy lapot, ahol végre kicsit értelmesebben át lehet tekinteni, mi a helyzet Rómában.
    Szóval összességében (bár nyilván ízlés kérdése) az ui nekem (a színes ikonoktól eltekintve) tetszik.

    Az építési stratégiánál már eddig is szerintem a "jobban jársz, ha azt építed, ami eleve célszerű" volt a jó megoldás. Szerintem teljesen jogos, hogy a terület adottságainak megfelelő fejlesztéssel jársz legjobban. Ahol olyan nyersanyag van, ipart, ahol másmilyen, kereskedelmet, stb. célszerű fejleszteni - ez evidens. Persze csinálhat mást is az ember, csak akkor nem használja ki a lehetőségeit.
  • Hunor1
    #5042
    na ez az a mod ami szerintem tök fölösleges! ha medievalozni akarok akkor egyszerűen játszok a medi 2.-vel és kész....
  • PrasCo
    #5041
    Tegnap végül sikerült (először) leülnöm az Emperor Edition elé, két-, két és fél órával az új kampányban terápiás jelleggel hangot adnék a véleményemnek - illetve, legalább kerül valami a topikba. Minden, ami most következik, tökéletesen szubjektív és kérem, képzeljétek hozzá a "szerintem"-et minden mondathoz akkor is, ha külön nem írom le.

    A tételmondatom az, hogy ez a játék a kezelőfelülete folytán [i]ronda[/i] Már eleve a fehér-arany téma számomra egy komoly visszalépés az eredetiről, de hogy az utolsó szir-szar ikont is színezték (teljesen fölöslegesen, mert ha eddig nem jöttem rá, hogy a kis fehér kenyér-ikon az élelmiszert jelöli, akkor most már nem is fogok rájönni, hogy a kis, haddnejellemezzem-barna kenyér-ikon az élelmiszert jelöli), az valami egészen csodálatos. Sikerült megoldani, hogy úgy nézzen ki az UI, mint valami retardáltaknak készült kifestőkönyv. Különösen, ha hozzáveszem az épületek színeit. Most az olajliget-település barna, az üveget előállító kék, a borvidék herereszelő-lila, és most csak településközpontokról beszélünk. Extra poén, hogy a lótenyésztő falu központja vörös ikont kapott, ami eddig hadi épületeknek volt fenntartva, úgyhogy az eddigi úgy-ahogy logikus típusfelosztás-színkódokat fel lehet tenni a vonatra és integetni neki. A többletszínezés zavaró, értelmetlen, érdemi pluszinformációt nem ad - eddig egy pillantással szín alapján meg lehetett mondani a provincia specializációját, most mindegy, mit csinálsz, egy rohadt gay pride az egész.
    Ha már az épületeknél tartok, az új építési rendszerben üdvözlöm, hogy a nyersanyagok átvették az épületektől a bónuszokat illetve a bevételek mintha kiegyensúlyozottabbak volnának; de a második benyomásom egyelőre az, hogy az "építs, amit akarsz, de tudd, hogy mit csinálsz!" helyett most elmentünk az "építs, amit akarsz, de jobban jársz, ha azt építed, amit eleve célszerű"-be. Itt most külön is kihangsúlyozom, hogy szubjektív, de sokkal könnyebbé vált tkp. bárhová barakkot építeni, könnyebb egy el-elvegetáló hátországot összerakni és nem különösebben van szükség a provinciák átfogó tervezésére. Ja, és a farmok OP-ok. Összességében súlytalanabbnak érzem a kampánytérkép gazdasági vetületét, amit sajnálok.
    A politika viszont jó. Jó, már ahhoz képest, hogy ezúttal van, ami az ezt megelőző nullától indulva mérhető előrelépés. Bár tartottam attól, hogy a politikával szarakodás és szélmalomharc elviszi a játék felét, de megnyugodtam, hogy egyrészt harminc másodperc elegendő annak felfogására, hogy mit lehet elérni és mik az eszközeink ehhez, másrészt élvezem a plusz egy libikókát, amin billegni kell. A játék előtt nem értettem azt sem, hogy miért az lesz a jó nekem, hogy a választott családom minél kisebb befolyással bírjon, de a bónuszok révén ez is egyszerű de jó választ nyert. Végeredményben kétharmadozni kell, hehe. :]
    ...azonban ez is, mint minden újdonság, baromi ronda. Komolyan, én elfogadom, ha valakinek tetszenek az új, színes, baba kis ikonok, épületek, miegymás, de szeretnék leülni egy sörre azzal az emberrel, akinek tetszik a politika-panel, a felső ikonsorral. Valahogy az egész Empire Edition-nel az az érzésem, hogy az eddig meglévő koherens grafikai munkát rúgta tökön egy kretén gyakornok, aki ezt a szemetet egy negyedóra alatt ollózta össze Paint Shop Pro-ban úgy, hogy a másik monitoron ment a Facebook Chat. Informatív meg "letisztult" a politikai panel, igen, de könyörgöm, nem lehetett volna csak egy kicsit megerőltetni magunkat, hogy azt érezzem, Rómában vagyok, nem pedig egy olyan Excel-tábla előtt ülök, ami előtt anyuka magára hagyta a hat éves csemetéjét, aki a diagram mellett a rend kedvéért beszórt pár rádiógombot meg clipartot?

    ...összességében epekedve várom a modot, ami - ha mást nem - a régi UI-t visszaállítja. Emlékeim szerint egyetlen patch, egyetlen változtatás sem volt eddig a játékon, ami ennyire cseszte volna a csőröm.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.09.27. 10:31:26
  • Although
    #5040
    tetrarchy civil wars 311 ad mod
  • Although
    #5039
    medieval kingdoms total war mod
  • Paladin
    #5038
    Na ne már... húznak megint egy Napoleont?

    Mondjuk konkrétan nincs bajom a témával, de azért értjük a gondot remélem :)
  • bazsidiver
    #5037
    Pofásan néz ki a kampány térkép:
    mondjuk csak át kellet rajzolni a rome 2ét
  • PrasCo
    #5036
    Trailer:

  • PrasCo
    #5035
    Váó...! És valóban.
    Nem hittem volna, de mégis bejött a kvázi-BI.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.09.25. 17:35:03
  • bazsidiver
    #5034
    Na erre nem számítottam... A kiövetkező játék Toal War: ATTILA!!
    Utoljára szerkesztette: bazsidiver, 2014.09.25. 17:30:03
  • kingtomi
    #5033
    egy új medieval-nak én is nagyon örülnék,bakker milyen nagyszerű lenne! főleg a keresztes hadjárat része
  • DantesHUN
    #5032
    Bár nem hiszem, de lehetne I. világháborús, úgy is évfordulója van. De ez nem túl valószínű.
  • Paladin
    #5031
    Nem hiszem.

    "It’s a hugely important day in world history. You see, we’re at Eurogamer Expo announcing something brand new on September 25th. "

    Ezt írták FB-n. Ez meg a sajtóközlemény:

    "Hot on the sandaled heels of the Total War: ROME II – Emperor Edition (out next week), Creative Assembly will reveal the next title in the award-winning strategy series at this year's EGX on Thursday the 25th September"

    Itt is egyértelműen "new title"-ről beszélnek. Azt is írják, h a Rome fejlesztése mellett megy majd.

    ((Érdekes a játékosok találgatásait nézni, páran warhammer témát tippelnek, azzal indokolva, h úgyis a segánál vannak a jogok. Persze legtöbben Medieval 3-at várnak.))
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2014.09.24. 14:08:10
  • GaBika6
    #5030
    Logikus hogy jönnek a nagyobb kiegek...
  • Stief
    #5029
    Pl mediváltól mondjuk a 18 század végéig! Hogy hosszabban lehessen alakítani történelmet! De jó lenne egy első világháborúig is elkalandozni! De attól félek hogy bukástól félve nem mernek ilyen nagyobb projektbe kezdeni. Én inkább 17-18 századra gondolok, vagy tényleg Medi!
  • Stief
    #5028
    Most már lehetne egy nagyobb korszakot átölelő rendszer is!