4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • Torzonborz
    #4293
    Mindegy , neked nem jött be , sokaknak igen.
  • tutituti
    #4292
    hál istennek ezért van a prite hive szerver amin aktív admin van.
    dayzero a legjobb példa rá.Beregisztrálsz hozzájuk.ezután ha fellépsz a szerverükre ami neve dayzero 1 és lootolsz majd szervert ugrasz és mennél a dayzero 2-re nem enged be mivel figyeli hogy előbb aktív voltál a másik szerveren.Ez jó pár órás várakozást jelent.természetesen az előző szerverre ugyanúgy visszamehetünk csak nincs szerver hopping.

    Ami most sokaknak a dayz SA legnagyobb gyengesége/hibája az a combat loggolás.Azaz rámlőnek,megsérülök,alt+F4
    és itt jelen van a szerver hopping és így meg lehet úszni a dolgot.Ha bekerül az ami a modban benne van(itt ismét kiemelném hogy mi a jó büdös francért nem rakták bele mikor egy évig ez volt a modban is a legnagyobb probléma!! és kijavították már élvezhetőbb is lett) teljesen megváltozik a játékstílus is.nem lehet instant elmenekülni.amíg lőnek ránk vagy zombi van a közelünkben értsd attackban vagyunk bezony ki kell várnunk vagy visszatámadni.én úgy gondolom ezzel nem lesznek bambivadászok sem pedig olyanok akik tudják hogy pár óra alatt pikkpakk újra felgearelődnek.
    óvatosabb csapatorientáltabb lesz.csak győzzük addig kivárni :)
  • Zero 7th
    #4291
    Én is megvettem, és hozzátettem ahhoz a statisztikához. Kellett vele játszanom, hogy rájöjjek, hogy papíron jól hangzik, gyakorlatban meg nagyon nem.

    Egyébként meg attól, hogy valami népszerű, még nyugodtan lehet szar, sőt...

    De van objektív szempontom is: ha a játékot nem úgy játsszák, ahogy azt "kell", akkor az az adott játékmechanika megbukott. Márpedig a csóka nem egy párhuzamos világokból álló multiverzum szimulátort akart csinálni, hanem egy zombis túlélős FPS-t.
  • Torzonborz
    #4290
    "de megbukott, mint élvezhető játékmechanika."

    Ööö a játék eladási statisztikája alapján ez elég érdekes kijelentés...
  • Zero 7th
    #4289
    Amiket én felsoroltam, hogy bajnak tekintem, az egyértelműen és kizárólag a perzisztens karakter koncepciójából, és az ebből következő párhuzamos világokban ugrálós meta-játékból származnak.

    Én úgy látom, hogy ez a koncepció érdekes kísérlet volt, de megbukott, mint élvezhető játékmechanika.
  • Torzonborz
    #4288
    Nem arra gondoltam hogy a játék alapmechanizmusát ( lásd perzisztens karakter ) hanem a többit amit írtál.
    Ebből nem kell más játékot csinálni csak a meglévő hibákat kigyomlálni és bővíteni...mert ez még továbbra sem a végleges főleg a #4274-ben leírtak alapján.
  • JimKirk
    #4287
    Csapatban es privat szeron, hogy ne lehessen server hopping-olni!
  • JimKirk
    #4286
    Ez alapvetoen egy ilyen jatek!:) Feltapolod magad, osszeallsz mas arcokkal, epitkeztek, jarmuveket raktok ossze es a vegen harcoltok, hogy megvedjetek magatokat es a cuccaitokat. Apokalipszis van!

    Ez barmikor meghalhatsz es elvehetik a cuccaidat erzes nekem szemely szerint nagyon bejon.

    Csapatban kell tolni!
  • JimKirk
    #4285
    Naiv-e vagyok?
  • JanáJ
    #4284
    A játékkal nekem egy bajom van. Céltalan. Ezen javíthat valamit, ha a megszerzett javak elhasználódnak. De még akkor sincs célja. Ha felszereled magad akkor vége. Erre kellene egy jó ötlet.

    Rég nem játszottam, de emlékszem, hogy én mint gigafosó galamb is simán felszereltem magam a két nagyváros egyikében pik-pak. Futni kell és pont.
  • JanáJ
    #4283
    Mire számítottál Jimi fiú? :-)
  • JimKirk
    #4282
    #4274 itt linkelte a kollega!
  • oneal1
    #4281
    ez komoly?
  • JimKirk
    #4280
    "not expect to reach Beta status sooner than the end of 2014."

    Az szep!:)
  • Zero 7th
    #4279
    Ezt a problémát alapkoncepciónak tekintem (nem emlékszem már, mert rég volt, mikor foglalkoztam vele, de sztem a Rakéta gyerek kifejezetten említette egy interjúban, hogy a perzisztens karakter az az egyik fő jellemzője a játéknak).
    Ennek megváltoztatását javasolni kb olyan, mintha azt mondanám, hogy "te figyumár, ez az FPS műfaj nekem nem tetszik, nem lehetne ugyanez a játék véletlenül point'n'click kaland..?"
    Innentől kezdve meg nem fogok beleugatni, inkább keresek másik játékot.

    De még egyszer: NEKEM nem tetszik. Attól még neked tetszhet, de én sajnálom erre a játékmenetre az időmet, meg az idegeimet. Sőt, még azt is mondom, hogy maradjon csak ilyen, és mindenki tapasztalja meg így, ahogy van, mert érdekes élmény.
    De én az élményen túl vagyok köszönöm szépen, és magát a játékot meg nem találom szórakoztatónak.
  • HunAnFionn
    #4278
    Nos, ez a jellemzés sok "nagyobb" youtube csatornára ráillik. Mindenhol kilóg a lóláb így vagy úgy...
  • HunAnFionn
    #4277
    Mondjuk most, hogy megnéztem pár "bandita" videót kissé szomorúbb a játék összképe.
    Miután megszerezted a legjobb felszerelést, puskát, álcaruhát kb. abból áll a játék, hogy a többi játékosra vadászol vagy kirabolod őket egészen addig ameddig téged is ki nem irtanak.
    Erre a játékra egy az egyben ráillik egy Batman-film idézat:
    You either die a hero or live long enough to see yourself become the villain.
    Lehet, hogy rosszul látom a helyzetet, de úgy tűnik ennek a játéknak a banditizmus a végjátéka.
  • Torzonborz
    #4276
    Akkor szépen menj fel a hivatalos fórumra és jelezd az észrevételed.

    Mert teljesen jogos viszont pont azért vannak ezek a korai alfák hogy az ilyen "hibák" kibukjanak.

    Mert a "szerintem szar" ezen cseppet sem javít.
  • Zero 7th
    #4275
    Ez a kifogás elég röhejes, tekintve hogy a legalapvetőbb játékmechanikáról beszélünk, ami a fejlesztőcsóka fixa ideája. És már az elején kijelentette, hogy nem érdekli senkinek a véleménye, ez a játék olyan lesz, amilyennek ő akarja, mindenki másnak kuss.

    Innentől kezdve nagy összegekkel mernék fogadni rá, hogy marad a párhuzamos univerzumos sliders játékmenet örökre.

    Ha ezt megváltoztatja, akkor az már nem DayZ lesz, hanem egy másik játék, és akkor nyilván a kifogásaim sem fognak rá vonatkozni. De jelen pillanatban az állításaim igazak a játékra, és szerintem ez így szar.
  • tutituti
    #4274
    http://dayzdev.tumblr.com/post/72473656344/dayz-three-weeks-on-the-road

    Please keep in mind that we do not expect to reach Beta status sooner than the end of 2014.

    Server performance, stability and security
    Animals & hunting
    Cooking & gathering resources
    Playable user customizable vehicles
    Player created constructions in the environment
    More complex interactions with the environment and crafting options
    Streamlined user actions and interface
    Control and animations expanded and improved for fluidity
    Upgraded graphics and physics engine (including ragdoll, etc.)
    Support of user mods and more flexibility for user hosted servers and game types
  • Torzonborz
    #4273
    Úgy látom Neked se nagyon esett le a tantusz még miszerint ez jelenleg alfa így igen komoly hiányosságai vannak nem csak technikai hanem játékmechanikai téren is.
  • kissssss
    #4272
    frankieonpc... ugyan hagyjuk már, előre megrendezett lövöldözések, hack minden menyiségben, nagyképű(énvagyokazistencsászár) viselkedés, stb.

    komolyan vehetetlen ez a fickó.
  • Zero 7th
    #4271
    Hát ja, "napokig"... Az azt jelenti, hogy ha hetekig játszol, akkor _rendszeresen_ lelőnek és elbuksz mindent. Még akkor is, ha jó vagy. Pont ezt mondtam.

    És egyébként a Sliders-effektus szerintem tönkreteszi az egész játékot. Én pl nem bírtam megállni, hogy úgy gyűjtsem össze a cuccaimat, hogy:
    1. Elmentem a nagyváros (Zelenogorszk, vagy mi? Nem emlékszem a nevére pontosan, Elektrozavodszk mellett nyugatra) északi részére, a lakótelepre.
    2. Kiléptem a szerverről, kerestem egy olyat, ahol éjszaka van, és 3-8 player a játékban.
    3. Kifosztottam a lakótelep 5 házát, ami olyan 50 tárgyspawn hely.
    4. GOTO 2.
    5. Stary Sobor, sátortábor, kifoszt, slide, kifoszt megint, stb.

    Kb 6-8 szerverugrással össze lehet szedni minden fontosat a lakótelepről, csubakkaruhától iránytűig mindent. Aztán fegyverrel ugyanez Stary Soborban, és kész a felszerelés.

    A másik probléma a Sliders-témával a harc. Haltam már meg úgy, hogy éppen becsatlakozó emberbe eresztettem bele az egész tárat, ami a csatlakozgatás miatt nem sebzett semmit. Cserébe ott álltam az orra előtt letolt gatyával tárazás közben, mikor végül betöltött neki a játék.
    Kerültem el biztos halált úgy, hogy elég gyorsan rányomtam az ALT+F4-re, és a játék nem regisztrálta, hogy meghalok.
    Spawnoltam be közvetlen ellenség elé, akinek csak meg kellett nyomnia a bal gombot...
    Loptam ATV-t, mert jókor spawnoltam be, és a gazdái valahol kicsit odébb lövöldöztek. (Aztán fejreraktam két kilométerrel odébb... :P)

    Szóval minden pozitív dolog ellenére arra jutottam, hogy ez a rendszer játszhatatlanul szar. Egy darabig érdekes tud lenni, de túl sok a hibája, és túl sok a kiskapu - amit ha kihasználsz, elbassza az élményt, ha nem, akkor meg hátrányban vagy a többi játékossal szemben.

    Nem akarok senkit lebeszélni a játékról egyébként, mert ezt a parát a kemény munkával összegyűjtött, bármelyik pillanatban bebukható felszerelésről nem baj, ha mindenki átéli.
    De hosszú távon számomra ez teljesen anti-játék, amire drága az én időm...
  • HunAnFionn
    #4270
    Azért jó csapatban játszani, mert ha meg is ölnek ők felszedhetik a cuccom, vagy legalábbis egy részét, vagy védik míg oda nem érek. Ha pedig ők is meghalnának, együtt könnyebb beszerezni a felszerelést mint egyedül.

    Egyébként én most ezt nézegetem:
    http://www.youtube.com/playlist?list=SPuMTZBpxpB0cB3p3ewQT3KTdZ6szpBYSZ

    A csávó napokig képes egyes egyedül életben maradni és 3-4 fős csoportokkal végezni. Elég tanulságosak a videói.
  • Nesut3n
    #4269

    DAYZ | Mit rejt a sötét a Szellem bázison ? | #4



  • Zero 7th
    #4268
    Az a helyzet, hogy vagy hozzászoksz, hogy legyilkolnak, és elvesztesz mindig mindent rendszeresen, vagy nem fogsz a játékkal játszani, mert félsz, hogy lelőnek és elveszítesz mindent.

    Igen érdekes pszichológiai hatást vált ki ez a játék, megérne egy tanulmányt.
  • Since
    #4267
    Jó kérdés, én pl. total kezdő vagyok és jó lenne egy közösségben együtt játszani, talán ha 3x játszottam a játékkal. Egyedül nem élvezetes ezért is lenne értelme egy magyar "csoportnak" akik védik egymást és kiállnak egymásért...
  • HunAnFionn
    #4266
    Sziasztok! Nagyon gondolkodom azon, hogy megveszem a játékot. De nem akarom, hogy a banditák legyilkoljanak. Szóval van valami klán vagy közösség, ahol a magyarok együtt játszanak az EU szerveren, vagy még túl korai ilyenről kérdezősködni.
  • Niflheim87
    #4265
    Change Log - 0.30.113953
    JANUÁR 5. - HICKS_206
    New:

    Design: Balancing of player spawns (ongoing)
    Server: Dead player cleanup (time based)
    Design: M9130 Bayonet can now open cans
    Server: BattlEye Anti-Cheat (Client as well)
    Server: Initial implementation for Sub-Private Hives (ongoing)
    Server: Initial implementation for regular & hardcore Public Hive

    Fixed:

    Server: Dedicated Server crash related to player skeleton
    Server: Player location rubberbanding (ongoing)
    Server: Large delay in item manipulation and "inventory tetris"
  • HoReSz1975
    #4264
    Én most megvettem a játékot, most megyek fel, nagyon kíváncsi vagyok rá.

    Nem tudtok egy TS servert, met a fent lévő nem jó
  • denevérember
    #4263
    Nem voltál félreérthető! :) Csak picit tovább gondolkodtam én is ... :)
  • Nekrofil
    #4262
    nem neked szántam, hanem a te hozzászólásodhoz fűztem hozzá. bocs, ha félreérthető voltam :)

    az árazásról annyit, ha az armát fogja követni, márpedig gyanítom hogy azt, akkor az árak a következőképpen fognak alakulni:

    Alpha: 25
    Beta: 25
    Full: 45
  • tutituti
    #4261
    úristen de jó kép!
    mentem is le :)
  • denevérember
    #4260
    Persze én tisztában vagyok ezzel,pontosan ezért várok még néhány combosabb updatet :) Nem hajt a tatár senkit sem... Jó játék lesz ez,idővel... Ugyanúgy ahogy a mod is kinőtte magát.
  • Nekrofil
    #4259
    sőt, a dayzmod oldalán rocket arra is figyelmeztet, hogy még ne vedd meg a játékot. de hát aki nem képes olvasni, az ugyebár megszívhatja.

    forrás
  • Niflheim87
    #4258
    Szerintem is türelem rózsát terem, aki nembír várni az meg menjen játszon Hello Kitty kalandjaival!
  • Nesut3n
    #4257


  • JanáJ
    #4256
    Nem a flame folytatása a célom, de tényleg nem értelek. Én nem vettem meg, ezt előre leszögezem. Szerintem ez a módszer jó, te megveheted olcsóért, nekik van előre pénzük. Ha nem vagy biztos benne, hogy jó lesz ,akkor várj ki vele és hallgasd meg a többiek véleményét.
    Az Arma 3-at megvettem alfában...

    A pénz dolgot megint nem értem. A játék fejlesztés nem az a dolog, amit 8 nap alatt felpörgetsz. Kaptak egy valag lóvét, mondjuk ebből felvesznek/ráállítanak 10-20-50-100 embert a dologra. És? Mikor lesz ebből felpörgés? 2-3-5 hónap múlva. Ez nem hólapátolás.
  • Susarc
    #4255
    már kifejtettem korábban,hogy azt hittem /és rábaxtam/ ,hogy minimum egy DAYZ mod közeli játékot kapok...ez az Alfa állapot és ez fog a full verzióban a mod fölé emelkedni! ennek ellenére egy 800 évvel ezelőtti csicsás csokimázas üres tojást kaptam:) megbékéltem vele,mert nem vert földhöz a pénz és remélhetőleg még ebben az évben elkészül:P,DE mindenképpen gusztustalan a cégpolitika a figyelmeztető szöveg ellenére ami meglehetősen megtévesztő ha azt veszem alapul,hogy sokan úgy gondolkozhattak a játék állapotával kapcsolatban mint jómagam!

    ha ilyen ütemben haladnak,hogy 8-10 naponta egy ilyen "fantasztikus" fejlesztéssel rukkolnak elő akkor még 2015 karácsonya is kérdéses időpont lehet.....

    Denevérember: szerinted az nem a témához kapcsolódik,hogy a fejlesztés hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető? főleg annak a tudatában,hogy nem gyenge összeget zsákoltak be eme furfangos húzással,hogy 10 megkérdezettből 11 azt gondolta DAyZ mod körüli tartalmat fog majd kapni a pénzéért.....


    CSANYIGABOR: vedd meg! köszi
  • denevérember
    #4254
    Ezt még a figyelmedbe ajánlom:

    WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING.

    Előre "szóltak" neked,hogy mit vásárolsz meg. Ezek szerint nem voltál elég körültekintő,és azt hitted,hogy egy teljes értékű játékot fogsz megvásárolni 23,99 - ért.