4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • tutituti
    #4413
    itt se sokkal több.
    És ott eventeket is gyorsabb lerendezni.

    nem mellette beszélek(nem léptem be),de nem kell egyből ráugrani a torkára szvsz!
  • kissssss
    #4412
    és mennyi az aktív? 4 vagy 5 ember?
  • devspec
    #4411
    Magyar DayZ közösség több mitn 600 taggal :)
    https://www.facebook.com/dayzhun
  • N3suten
    #4410






  • N3suten
    #4409

    Moszin nincs halál nélkül
    ,így a Csúf is felüti a fejét ...





  • kemotox
    #4408
    Dayz Commander istenkirály cucc, mindent lehet benne egyesével frissíteni, meg ha "corrupted" a cucc akkor javítja.. Szerverkereső is istenes, van ötezer filter meg minden. Nekem el sem indult a játék először, hozzám vágott vagy 50 hibaüzenetet. De ez a progi mindenre gyógyír volt.
  • Petko
    #4407
    Köszönöm, mindkettőtöknek. Még a Dayzcommander-t is megnéztem és látom ezt a funkcióját. Csak a Days Epoch-ra vonatkoztatva nem tudom értelmezni. Bár ott is elvileg listáz ki ilyet, hogy official, de akkor ennek is létezik központi szervere? Illetve a sima Dayznél, egyáltalán a Dayzcommander honnan tudja, hogy központi szerverre csatlakozik? A szerverek nevéből nehéz megállapítani, hogy mi vanilla, vagy mi nem.
  • Susarc
    #4406
    fél éve nem modoztam...mondom ma megnézem: CD KEY INSTALLED ERROR.....miafakk??
  • Fabio Capello
    #4405
    minden, ami nem vanilla dayz, private hiveon fut, saját adatbázissal.
  • Maróth
    #4404
    DayZ Commander ebben sokat tud segíteni, ott van egy külön ikon, ami csak akkor jelenik meg a szerver neve mellet, ha az a szerver rá van csatlakozva a hive-ra :)
  • Petko
    #4403
    Hi, régen foglalkoztam DayZ-vel. Most megint ránéztem, és látom hogy a legtöbben a DayZ Epoch moddal játszanak. Arra a kérdésre sajnos nem találtam választ, hogy pl. ezen mód esetében hogy működik az adatbázis? A legtöbb szerver teljesen önálló, saját adatbázist használ? Vagy itt is vannak "hivatalos" szerverek, amik közös adatbázist használnak és MMO szerűen működtetik a játékot? Meg az is jó kérdés, hogy az épületek, bázisok hogy maradnak fent akkor? Ha pedig csak különállóan a szerverek önállóan működnek, akkor azt jelenti, hogyha valaki elkezd játszani, akkor folyamatosan ugyanarra a szerverre kell visszajárnia?

    És az eredeti Dayz mod esetén még működik a hivatalos szerver hálózat? Mert a szerverek elnevezéséből már nehéz rájönni?
  • Maróth
    #4402
    Ahogy Don mondta, jónak kell lennie!
    ArmA 2 indtal, elindít, ArmA 2:OA instal, elindít, patch, beta patch, DayZ mod, beta OA indítóban átírod a Target sort, elindítod, expansion menüben ellenőrizd, hogy ki van-e pipaálva a mod
    Elvileg így már mennie kell.
    Amúgy: DayZ instal wiki
  • FuRiONight
    #4401
    Elsőnek igy próbáltam nem ment. Most mindent letörlök és újból letöltöm.
  • Fabio Capello
    #4400
    indítsd el a sima arma2-t és a sima oa-t is, utána tedd fel a beta patchet, utána dayz, így elvileg mennie kell.
  • FuRiONight
    #4399
    Hali!

    Tegnap sikerült megkaparintaom az arma 2-öt és arma 2: oa-t, ami úgy tudom elég a Dayz modhoz.

    Tegnap szépen fel is raktam: -arma 2, arma 2: oa, majd dayz

    Nah igy nem ment, hiba.

    Arma 2: oa beta fent van, oké akkor sem. Dayz commander fel, minden átnéz pipa oké, mégse jó, steam leellenőrzte a fájlokat. Az összeset (mind3) jó volt. Hiba. Béta Dayz elindit, úgy se.

    Szinte mindent kipróbáltam már, mindig más és más a hiba: van amikor bad version, van amikor You cannot play/edit this mission (és útána fájlok), van amikor szimplán egy fájl-t nem talál, megint másik.

    Mind1-re megtaláltam a választ, meg is csináltam de mégse megy.

    Valaki akinek megy, az elejétől a végéig leirhatná, hogyan is megy, mert tegnap este 2, ma pedig 3 órám ment rá, h elinditsam, de már kezd elmenni a kedvem a játéktól.

    Minden eredeti, semmi nem mókolt.

    Előre is köszönöm!
  • MirmiX
    #4398
    Jövőhéten jön az uj patch!
    http://forums.dayzgame.com/index.php?/topic/165709-pending-changelog-experimental-branch-031114343/
  • Maróth
    #4397
    Illetve ott a SixLauncher is!
  • MirmiX
    #4396
    Tegnap esti kis pvp:)
    http://www.twitch.tv/mirmix1983/c/3567236
  • kemotox
    #4395
    Na közbe rájöttem, hogy miért hányt be. DayZt és magát az ArmA II-t is frissíteni kell. Mindenesetre mindenki töltse le a DayZ Commandert, szenzációs progi. Egy-egy gombnyomással lehet frissíteni a játékokat, még a DayZ modjait is külön, van jóféle serverkereső ezerféle filterrel, Steam elindítása nélkül lehet nyomni a Dayz-t vele.
    Ezzel a progival tudtam megcsinálni a játékot, hogy menjen. ArmA II-t frissíteni kellet, DayZ-nél pirossal írta, hogy "corrupted", egy repair segített rajta.
  • bosco05 #4394
    Azért ez több sebből is vérzik amit írsz :) Egyrész a DayZ nem Arma3 motor, csak kb 1/3 részben, másrészről a motor legnagyobb újításai nem is feltétlenül a grafikában keresendőek, inkább a fizika az amit brutálisan fejlesztettek a Bohemiánál. A baj szerintem csak annyi, hogy a DayZ-hez nem kéne olyan halál pontos szimuláció, mint amilyen az Arma3-hoz, hiszen teljesen más a lényege, ellenben jelenleg ezért nincs benne smmi, mert felzabálja a gépet a "semmi" számolásával.. ;)
  • wardogzombie
    #4393
    Hétfő
  • denevérember
    #4392
    Offline
  • MirmiX
    #4391
    Sziasztok,akinek esetleg van kedve belenézhet itt.
    http://www.twitch.tv/mirmix1983
  • Zero 7th
    #4390
    "Nem lett volna értelmesebb a modot különszedni a fájljaival együtt, kicsit felhúzni a grafikát és rányomni hogy SA?"

    Na de bazze, a "kicsit felhúzni az ArmA2 grafikáját" projekten dolgozott az egész Bohemia Interactive 2 évig, az lett az ArmA3... :P
    Aztán alácsapták a modból, amit lehetett, és rányomták, hogy SA.

    Szal effektíve az történt, amit kértél, csak nem úgy, ahogy képzelted. :D
  • Zero 7th
    #4389
    Na jó, de nekem megvan az AO meg a DayZ, azon meg megakadt a szemem... :P
  • Laza
    #4388
    Szerencsére arról nem beszélt senki, hogy azért kéne megvenni :)
  • bosco05 #4387
    Nem akarok flémet indítani, csak egy alap kérdés :D Ha körülbelül senki nincs megelégedve a játékkal jelen állapotában, akkor miért játsza mégis mindenki? :) Komolyan foglalkoztat, hogy ez a talán alfánál is gyengébb verzió, hogy a bús francba tudott 1 millás eladást produkálni egy hónap alatt úgy, hogy még csak nem is olcsó és nulla garancia van rá, hogy ebből értékelhető játék lesz. Azt megértem, hogy egy-két hétig el mókázik vele az ember, de utána mi van? meghalsz előbb vagy utóbb így vagy úgy és kezdheted elölről... Még csak zombi apokalipszis sincs, mert városonként ha kóborol három sokat mondtam, az is olyan, hogy melléütsz aztán meghal. Szerintem a grafikán meg azon kívül, hogy a házakba be lehet menni óriási visszalépés a modhoz képest... Nem lett volna értelmesebb a modot különszedni a fájljaival együtt, kicsit felhúzni a grafikát és rányomni hogy SA? Aztán kaptunk volna egy játszható valamit, ami idővel fejlődni fog... De ez? Tényleg nem trollkodásból kérdezem, hanem komolyan érdekel: Van olyan ember aki ezt egy hónapja játssza és még nem unta meg?
  • JanáJ
    #4386
    ott a pont
  • kemotox
    #4385
    Na hát ez a játék biztos nagyon király csak játszani nem lehet vele :D Akárhova akarok belépni rinyál valami verziószám miatt. Ahova meg berak nagy nehezen, onnan egyből ki is vág. "Play with beta patch" dolog meg nem működik, valami "missing executable" dolgot ír ki :S
  • Dobronski
    #4384
    persze tudom, megyek ma bank
  • kemotox
    #4383
    Huhú Humble Bundle, azonnal bezsebelem a játékot. Van valami magyar szerver ahol sokan tolják? Vagy ti pl hol játszotok?
  • Zero 7th
    #4382
    A Carrier Command annyira szar, hogy azt is megbántam, hogy letöltöttem, nemhogy még pénzt is érte...
  • Laza
    #4381
    Kb 1300Ft és van még rá bő 6 napod és kapsz érte 7,5 játékot (+ amit menet közben még feloldanak)... féllábon is simán összekéregeted, nincs akadály :)

    De már 1$-ért is (kb 230Ft) szép kis játékokat kapsz :)

    ha 1$-t fizetsz
    Arma II
    Take On Helicopters
    UFO: Afterlight
    Alpha Prime
    ARMA: Gold Edition
    ARMA Tactics

    de ha 6$-t fizetsz akkor még ezeket is+
    Carrier Command: Gaea Mission
    ARMA II: Operation Arrowhead
    ARMA II: DayZ Mod*
  • Zero 7th
    #4380
    Mondjuk innentől, hogy meg lehet már most venni, teljesen fiktív, hogy mikor nevezik el 1.0-nak...
  • Dobronski
    #4379
    Steam-en lenne ennyi pénzem, de kártyán most nincs. :((
  • Laza
    #4378
    Kérdés helyett olvass: *Note: This mod is available for free elsewhere, but has been included in this bundle collection too.

    A HB egy csomagban adja a Steam accodhoz a játékokat, és abban a csomagban ez is benne van, függetlenül attól, hogy ingyenes.
    Persze az 1$-os résszel is adhatná, csakhogy annak sok értelme nincs, mert abban nincs benne az OA.
  • MarkBlade
    #4377
    És az ingyenes modot 6 dollárért???
  • Laza
    #4376
    Immár akár 6$-ért hozzá lehet jutni az Arma2+OA -hoz, ha valaki a sima DayZ moddal akar játszani, fellőtték az új Humble Bundle Weekly Sale-t :)
  • JanáJ
    #4375
    Én félek tőle, hogy mire kijön az 1.0 és az 1.7-nél már jó is lesz, addigra már 2123 lesz és az Arma 36-al fogok inkább játszani. De ne legyen igazam.
  • KiruHoshino
    #4374