24421
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Running
    #1390
    Mi az a sub based?
  • PiszkosFred
    #1389
    Tizensok éve.



    Nagyon jó kis interjú még a PAX East 2013-ról (Kinkle nyilatkozik, az egyik legjobb arc, csak úgy ömlik belőle a szó és jó nézni, amilyen élvezettel beszél az ESO-ról). Publikus és instanceolt dungeonokról, azok 50-es szint utáni változatairól, Mágusok és Harcosok Céhéről, azok feladatairól, illetve némi információ a tank-healer-dps szent háromság "lesz vagy nem lesz" kérdéskörről. Megjelenés és fizetési modelról továbbra sincs semmi infó.

    Újdonság nem hangzik el, minden információt már volt az összefoglaló cikkekben, de talán egy-egy hamiskás mosoly egy-egy kérdésre válaszolva "élőben" másként hathat, mint leírva papírra. Ha csak ezt az interjút veszem alapul, akkor sanszos, hogy sub based lesz a játék, az utolsó fél perc és a magyarázat nagyon erre utal. F2P viszont biztos, hogy nem lesz.
  • Ragnar360
    #1388
    oksa:) a mostani fehér is egész jó volt egyébként:P
    (oly régen szerintem meg még nem neteztem, így morrow hqt szerintem azért se láthattam...hányba volt ez ?)
  • PiszkosFred
    #1387
    Kosz :)

    #1386
    Mindig is sarga volt az alapszine a Morrowind HQ es az Oblivion HQ-nak is, sot a korai eshu-nak is (a design minden esetben egy pergamenre/scrollra utalt, sajnalom, hogy azt a designt nem tudom rahuzni mar az oldalra, a Morrowind HQ tiz evvel ezelotti kinezete tetszett a legjobban eddig), csak amikor elszallt a teljes cucc mindenestol, es ujra kellett kezdeni a nullarol, akkor kapott kekes kezdetleges valamit a Skyrim HQ fagyos, telies, kekes szinvilaga miatt.

    Most pedig, hogy a PAX hirei miatt neztem a honlapokat a vilagban, rajottem, hogy rohadt gagyi volt a regi honlap. Oke, a belbecs szamit, nem a kulcsin, de akkor is megerdemli a magyar kozosseg, hogy nezzen ki valahogy az oldal, ha mar van egy par "hulye" aki probalja osszeszedni a TES dolgait :). Viszont tulbonyolitani sem akartam, hogy minden mozogjon, villogjon, linkek legyenek mindenhol, stb - mert az meg atlathatatlan - ugyhogy a vegen lett ez. Meg par aprosagot majd valtoztatok rajta, ha kozeledik az ESO premier, de egyelore igy marad :)
  • Ragnar360
    #1386
    kicsit szokni kell ezt a sárgás színt, egyébként mindenkeppp durvánjó :):D
  • Running
    #1385
    Ez igen, lenyűgöző!
  • drop
    #1384
    elderscrolls.hu nagyon durván jó lett az oldal
  • j0nNyKa
    #1383
    ESO and the Legacy of DAOC – Pt.II
  • j0nNyKa
    #1382
    hosszabb fajta combat leírás, ha jól láttam, tapasztalat alapján
  • Johika
    #1381
    PC-s rpgk sosem fogjak visszaadni egy jo meselovel jatszott parti elmenyet.
    Azthiszem ezt nem kell senkinek elmagyarazni. :)

    Reszemrol en azart szeretem TES sorozatott mert azt csinalok benne amit akarok, Morrowinddel kb masfel evig jatszottam, es sose ertem a vegere.
    Ennek ellenere nagyon elveztem.
  • Ragnar360
    #1380
    na nem mintha olyan sok hiba lenne bennük vagy ilyesmi :) :P
  • j0nNyKa
    #1379
    nem úgy állok egy skyrimhez, mint anno egy baldurhoz, vagy akár egy gothichoz, nem ugyanazt keresem benne - mint ahogy a tesoban sem azt fogom keresni
    ettől függetlenül élvezem és szeretem a tes játékokat, és nem a hibát keresem bennük
  • Ragnar360
    #1378
    Na most nem olvastam végig ezeket a hosszú kommenteket:) de
    szerintem is egy igazi jó rpg egy szabad világra épül, mint sem egy lineárisan vezetett történetre.

    Persze azok is lehetnek kurvajók, lásd Baldur, Never meg ezek...najó Baldur is bőven szaladgálhattál meg végülis mindegyikben.
    De ahogy Fred is mondta Witcher meg ezek más kategória ilyen téren.

    Mind mind szerepjáték és a történetmesélésen múlik ugye nagyon sok, ezért is jók a witcherék meg társai.
    Dragon Age egyébként pl nem is érdekelt, max az 1, de a 2-nek a demója is bőven elég volt nekem...

    Amúgy ja, Gothic...talán az hasonlít legjobban a TEShez.

    Mármint az egész beszélgetés ebből indult ki:
    "nem szigorúan rpgként játszottam, mert úgy valamennyire csalódás lett volna"

    Lehet elkéne olvasnom a hszeket, hogy megértsem pontosan mire is értetted ezt Jonny.

  • Although
    #1377
    Ok.
  • Although
    #1376
    Tudod anno a megjelenés előtt egy ausztrál kis csajjal aki nagyon gyűlölte Todot, jobban mint én :D, pont azt beszéltük Tod pontosan az akinek nem lenne szabad egy ilyen projektet vezetnie, mivel abszolult cselekmény centrikus. A morrowind titka az volt volt mellette egy fickó akit nevezhetünk álmodónak vagy ahogy tetszik, olyan mint Brian Fargo, vagy Avellone. Egy jó rpg-t ilyen ember, emberek nélkül esélytelen csinálni, ez a véleményem. Persze abba neked igazad van az igény mindent meghatároz anno 1990-ben még így se volt esélyük a Biowareval szemben. Most nincs ilyen ember mellette csak a seggnyaló olasz nevű. És ez látszik.
    Ez az ember aki a TESO úgynevezett lore masterja, na a kis ujjában több van mint az egész díszes Tod féle kompánia fejében. Ez a baj.
  • Running
    #1375
    Although - Szerintem elmondtad, amit akartál, elég volt.
  • Although
    #1374
    Kérlek ne köss már bele szavakba akkor III kori imperial ok? én is a tartalmat figyelem amit írsz.
    De besétálsz a saját csapdádba. Igen a döntések is. És a skyrimba vannak döntési lehetőségeid ténylegesen? Ez a másik pozitívum az Oblvionhoz képest rengeteg úgy mond. De ténylegesen a questek biztosítják a szabad döntést? Ha most azzal jössz hogy ez se számít , akkor tényleg én tudom rosszul. Bár nem hiszem. A skyrim questjeinek 90% teljesen mindegy te mit akarsz csinálni mert nem teheted csak azt ami megengedett. Az hogy a dungeonokba szabad a mászkálás az egy dolog. De történet és hozzá kapcsolódó quest vagy következmény nélkül semmit nem ér egy role player számára ez az én filozófiám. Mert anélkül csak akció játék. Nyilván egy mmorpgtől nem várom el ezt mert ott a társas játék a hangsúly de egy solo rpgnél mégha sandbox igenis elvárom. De nem mentem bele ennyire.
    Másképp látjuk nekem pont az a szomorú hogy az rpg között a TEs rendelkezik a legkidolgozottabb loréval. És most az van ez a TESO is sokka jobb lesz még solo tartalomban is mint a Skyrim, lehet. Anno védtem az obliviont mikor a rpsek ízekre szedték. Mondván jelenleg nem lehet jobbat ebből. De ma már nem ez a helyzet Fred.
  • PiszkosFred
    #1373
    Hja. Nagy kar, amit a Gothic sorozattal muveltek, nem igy kellett volna veget ernie annak az alomnak, amit az elso ket resz bemutatott.
  • j0nNyKa
    #1372
    "Marpedig a TES jatekokban azt alakitottal, es ugy "eltel", ahoyg azt akartad, senki a vilagon nem szolt bele"
    azért én emlékszem, hogy a városi őrök hányszor próbáltak meg beleszólni az életembe

    egyébként (ne kérdezd hogy) erről a hszedről eszembe jutott még a gothic 2, az szvsz rettentő jó szerepjáték volt
  • PiszkosFred
    #1371
    Romai ruha? Really? Az Imperial nep egesz kulturajaban a Foldon ismert romai korbol es a stilusjegyeibol epul fel, ahogy a redguardok is az arab vilag, az akavirok meg a japan kulturat szimbolizaljak es meritenek onnan, a Nord fele vikingekrol nem is beszelve. Ezek fix dolgok, ez miert is baj, ha minden jatekban ezek koszonnek vissza, TESO-tol a Skyrimig?

    "De arról beszélek egy role player miért játszik egy játékkal? Mert érdekli a történet az npc-k a questek. Nem? Ez az elsődleges."

    Nem. Ennyi erovel az uj Tomb Raider is lehet szerepjatek, mert kurvajo a sztorija, imadnivalo benne Lara torekenysege az elejen, es nagyon eltalaltak a kuldetesek, a megvalositas es az NPC-k is okoznak nem egy WTF pillanatot.

    A szerepjatekok mindig is arrol szoltak, hogy a jatekos szabadon donthetett, es ugy alakitotta a dolgokat, ahogy o azt akarta, ahogy az altala JATSZOTT SZEREP hozta. Ha egy szemetlada tomeggyilkost akar jatszani, akkor legyen ra lehetosege. Ha egy Terez Anya fele aldott szent embert, akkor erre is legyen lehetosege. A dontesek szabadsaga adja a szerepjatek feelinget, a "szabad kez" effektus, es nem a sztori minosege. Az is fontos, de sz*rt sem er a jo sztori, ha semmi beleszolasod sincs, csak utazoja es olvasoja vagy a tortenetnek, es nem tudod alakitani. Marpedig a TES jatekokban azt alakitottal, es ugy "eltel", ahoyg azt akartad, senki a vilagon nem szolt bele... Ettol szerepjatek(!), es nem egy jo kalandjatek(!), amelyrol te beszelsz, tevesen.
  • Although
    #1370
    Miért mondod hogy nem válaszoltam? Ennél jobban nem tudom mondani. Mikor egy rpgvel játszok az érdekel az adott npc mit mond hogy mondja illik e a világhoz vagy sem. A római ruha visszatérése csak arról szólt hogy úgy nézen ki mint a Morrowind a tartalom nem jött vissza. Nem tudom máshogy mondani. A harcrendszer egy másik dolog szintén fontos. De arról beszélek egy role player miért játszik egy játékkal? Mert érdekli a történet az npc-k a questek. Nem? Ez az elsődleges. Pont ez a konfliktusok egyike lehet e jól megoldani ezt egy sandboxba vagy sem. Nem azt mondom rossz lett a skyrim csak azt hogy még a Bethesda is tud jobbat és ez a szomorú, mert ha csak a Bioware tudná arra azt mondom nem érdekes mert ez nem a Bioware. Szóval igen bízok benne itt a párbeszédek, a questek szövege története a main story a helyén lesz jobban mint a Skyrimbe remélem így már érted. Sok mindent ki lehet találni előre ezt nem. Ez majd kiderül. amiért optimista vagyok az az hogxy ezt nem Tod csinálja :)
  • PiszkosFred
    #1369
    Jo, akkor ha nem vagy hajlando valaszolni, csak poltikus stilusban terelsz nulla mondandoval, akkor tenyleg hagyjuk. Az ESO-t szerintem felejtsd el, mert egy az egyben a Skyrimban latott rendszert fogod viszontlatni a kuldetesek kozott is, semmi sem lesz a Morrowindbol.
  • Although
    #1368
    Megjelenés előtt jó pár hónappal volt egy vitán egy emberrel a skyrim topicba pl. miért lesz római korú egyenruha miért nem az oblivion már "fejlődött" egyenruhája lesz.
    Akkor azt mondtam azért csinálják mert az emberek 90% -át a látvány érdekli. És nem a mögöttes tartalom. Az oblivion nem volt olyan sikeres mint a skyrim(Más idők voltak még a ténylegesen rpg rajongók voltak többségben a világban.), És megjelenésbe vissza akarták hozni a Morrowind világát. El kell ismernem a mesét jól kitalálták hozzá. És ez az ami még működik van ott valaki aki nagyon jól "fedezi" a lökött Todot és csapatát. De ha nem csak a múltból akartak volna megélni sokkal jobbat is kitalálhattak volna. Ez is hosszú hagyjuk. Mondhatnám nincs egy olyan fejtörő se ahol ne lenne ott a megoldás vagy ne max3-4 perc alatt oldanám meg, stb.stb.De ezt már egyszer végigbeszéltük. Sajnos ki kell mondani ezt nem a role playerek számára csinálták hanem az akció játékosoknak. És ez az ami mérhetetlenül optimistává tesz a TESO kapcsán :) Nem Tod csinálja. :)
  • j0nNyKa
    #1367
    ennek nagyon örülök, de sem a witcher világa, sem a játékmenet, sem cakumpakk az egész nem tud érdekelni valamiért
    lehet az én hibám (sőt biztos), nekem unalmas

    sokkal jobban várom az összes többi említett címet / folytatást
  • PiszkosFred
    #1366
    "Az eredmény még így is meglepet még a lore folyatódását is alárendelték a megjelenés szempontjából fontos dolgoknak."

    Ezt kifejtened, kerlek?
  • Although
    #1365
    Valószínű az új Witcher lesz az első ténylegesen dinamikus offline sandbox rpg. ahol nem te leszel a középpontba hanem az események rejtad kívül történnek. Hogy oldják meg még nem láttom pontosan. De ez lesz az első mikor az online mmorpg és az offline sanbox ténylegesen lekülönül egy időre. Végere lesz valaki akik meglépik ezt. Bethesdától vártam, de ők rájöttek ma a tömegigény sokkal szerényebb és nem kell megerőltessék magukat. Ez a különbség a CD Projekt és a Bethesda között. Ha valamit csinálunk csináljuk legjobb tudásunk szerint. A Bethesda nem így dolgozik.
  • Although
    #1364
    Nem mennyiségről beszélek. gondold végig milyen volt pl. a Dark B. az oblivionba, milyen itt. De nem akarok belemenni. Hosszú ez már a megjelenés előtt páran elég komoly vitában voltunk Todal mert láttuk mit akarnak csinálni. Az eredmény még így is meglepet még a lore folyatódását is alárendelték a megjelenés szempontjából fontos dolgoknak.Ezt jól megoldották ebben tévedtem sokkal rosszabb eredményre számítottam. Pontosan felmérték mi az ami az igény és egy centtel se mentek feljebb. Mindig ahhoz kell mérni egy adott cég mire képes, és ennél még a Bethesda is többet tud.
    A párbeszédekről beszélek pl. és a tartalomról. Felesleges ezen vitatkozni. Aki olvassa a játékban levő könyveket az érzi van egy szakadék a színvonalban a mostani szöveges rész és a között. Bármennyire is egyszerűsít a CD projekt ezt elmondták pont a skyrim kapcsán ilyet senki ne várjon tőlük, mert nem mondanak le a történetről és arról ami az rpg sava borsát jelenti.
  • j0nNyKa
    #1363
    én őszintén nem várok csodát sem a TES VI-tól, sem az új witchertől (mondjuk én személy szerint rohadtul nem élveztem a witchereket), sem az új dragon age-től

    viszont amikben látok rációt, hogy hoznak egy minimum TES-szintet, azok a kickstarteres mókák (hirtelen csak a project eternity címe lebeg előttem, de tudom hogy van 2-3 ígéretes)

    illetve persze a TESO is meglephet kellemesen, bár őszintén a "single player" része pl. az swtornak is nagyon jó volt, de aztán csak feledésbe merült - remélem azért a TESO-nak más sorsa lesz

    lópáncél

    bethesdát nagyra tartom, mind a fallout, mind TES sorozattal igen-igen maradandót, és sajnos valamennyire egyedit alkottak
    illetve a többi projektjük is jó volt nagyon (pl. a Quake 4-et imádtam anno, ha jól tudom, az is az ő cuccuk)
    egy bajom van velük, ez az átkozott DLC-mániájuk..
  • PiszkosFred
    #1362
    Shivering Isles, Sheogorath baratunk elmebajos letsikja. Az mondjuk tenyleg a legjobb kiegek listajan a top10-ben van :)

    A valaszra regealava, ezert sem ertem, hogy az Although es tarsai miert szajkoznak valamit, ami nem igaz. Mert ha a gameplayre mondja, alairom. Az egyszerusodott, eg es fold a MW es a Skyrim. A Morrowind idejeben klasszikus, statokkal bonyolitott, skillekre epulo rendszer volt, es a jatekos totalisan el volt veszve a reszletek kozott (no meg az ismeretlen videken, iranytu es help nelkul), internet nelkul.

    De ennek semmi koze sincs a sztorihoz, az ugyanaz mindig volt. Ertem en, hogy a kollega most beleszeretett a Witcher 3 par fotojaba, es a Conan utan most ezt hasznalja fel minden forumon, hogy a Bethesdaba es a Skyrimba rugjon bele, ez mar regi szokasa neki, elfogadom.

    A konkurenciat illetoen igaza van, ezt nem vitatom, sot. Nagyon bizok en is a Witcher 3-ban es a DA3-ban, ugyanis tenyleg kell mar egy eros konkurencia a TES sorozatnak, mert tudjuk nagyon jol, hogy a tronon ulve elkenyelmesedik az ember. Es a jatekosoknak illetve a mufajnak az a legjobb, ha 2-3 studio probalja felulmulni egymast, mert akkro a jatekosok segge ki lesz nyalva, es olyan innovaciokat es megoldasokat fogunk latni, amelytol leesik az allunk. Ez igy van jol, egy futball bajnoksag is csak akkor erdekes, ha legalabb 2-3 csapat hajt a bajnoki cimert.. es nem egy csapat ver bucira mindenkit.

    De csak azert keverni a szezont a fazonnal, hogy ujra mocskolhassunk egy sikeres studiot, akinek az egyetlen rossz huzasa a lopancel DLC (lol) volt, mar unalmas.
  • j0nNyKa
    #1361
    semmivel sem volt több a story
    egyrészt mi is változtunk, másrészt a játékipar is, és ez tény
    talán a legnagyobb különbség az volt, amit tegnap leírtam, hogy nem guide-ok meg végigjátszások meg "képernyőn nyilak" alapján játszottunk, hanem magunktól, magunknak, és ettől volt RPG-bb a morrowind, mint mondjuk egy skyrim

    de ettől függetlenül mindkettőt rohadtul élveztem, TES játékkal én eddig még mindig csak jót tudtam játszani

    egyébként nekem a sorozatból (daggerfall óta játszok) a oblivion kiegje tetszett a legjobban (nevére már nem emlékszem, shivering isles talán?), ahol az őrült világba kerültél - az szerintem valami zseniális volt minden téren, imádtam
  • PiszkosFred
    #1360
    Persze, hiszen a TES jatekok nem egy linearis szerepjatekok, fix karakterekkel, fix tortenettel, ahol van ido az egyedi, konyvet felolvaso tortenetekre. A TES jatekokban mindig is a szabadsag jelentette az igazi szerepjatekos feelinget, csak ezt nem birja egy-ket ember felfogni, es folyamatosan szajbaragos klasszikus, epic, meg mittomen milyen tortenetet akarnak hallani, mint a peldakent emlegetett DA1 vagy Witcher 1-2 esetben.

    Ha megkerdeznenk par embert, hogy ugyan monda mar el, miert is volt a Morrowind sztorija jobb mint a Skyrime, vagy mitol voltak jobb kuldetesei, nem tudna ra valaszolni. Mert, hogy jatektechnikailag mas volt a parbeszedrendszer (ami nem is volt az, hanem egy wiki-szeru rendszer helyett az Oblivionban jott be a tipikus parbeszed rendszer), illetve nem volt annyi konnyites benne mint 15 evvel kesobb, es a jatekos magara volt utalva, nem a kepernyon kovette esetleg a nyilat - ezek oke, de ez nem a sztorira vonatkozik, hanem a gameplayre.

    Mi volt a Nerevar profeciaban, es a Tribunal megbuktatasaban mas, tobb, "magasztosabb" mint az Oblivion krizis Daedra invaziojanak kezeleseben vagy a Skyrim Dragonborn sztorijaban?
  • j0nNyKa
    #1359
    úgy legyen :)
    tényleg, fallout frankó, illetve azért a dragon age 1 is ott volt, meg előtte a neverwinter nights

    én a skyrimet is nagyon-nagyon élveztem, de az tuti, hogy nem szigorúan rpgként játszottam, mert úgy valamennyire csalódás lett volna
  • Although
    #1358
    OFF Főleg ha szigorúan veszük hogy egy rpg-t elsősorban a story meg a questek jelentenek akkor bizony a Skyrim elég hátul kullog. Morrowind erősebb volt még. Oblivion már gyengéskébb a skyrim meg közepes. Ha így haladnak a következő résszel elérik a gyenge kategóriát :)
    Bár szerintem a Witcher 3 új mérföldkő lesz az offline rpg területén. Mondjuk már a Fallout nv is az volt.
    Meglátjuk hogy reagál a Bethesda az rpg területén jelenleg két legerősebb cég lesz a konkurenciája. Őszintén? szerintem a TESO is erősebb lesz történetben meg questekbe mint a TESV volt :)
  • Running
    #1357
    Piszok jó cikk, köszi szépen. Várom a második felvonást!
  • PiszkosFred
    #1356
    Hat belekezdtem, de nem volt turelmem hozza, hogy vegighallgassam. Ilyen egy oras podcastok, szunet vagy tematikus egysegek nelkul nagyon szarazak. Az tetszett viszont, amikor azon viccelodtek az elejen, hogy az elso beta hullam jatekosai a logint fogjak tesztelni. Belogolsz, kilogolsz, belogolsz, crash, altf4, report, belogolsz, kilogolsz, stb. :)

    A tobbi reszeben nem nagyon volt ujdonsag, bar szinte mar lehetetlen barmit is talalni, ha nem valami uj, hivatalos inforol van szo. Meg a Cyrodiili cikk nagy resze is elhangzott mar (legalabbis az eshu cikkeiben biztos), csak a devek szajabol, es nem a PAX review/handsonokbol, mert ugye ott nem lehetett atmenni Cyrodiilba (elore generalt 6-7es szinten jatszott mindenki, pvphez meg min. 10 kellett).

    A hetvegen, most a honyul hozza a beta tojasait, hatha tobb lesz mint a login probalgatasa (vicc egyebkent), es kiderul valami :)
  • drop
    #1355
    ja köszi a munkád! nagyon jó olvasni magyarul +szinte rögtön nagy vagy
  • Ragnar360
    #1354
    te aztán nyomatod rendesen a dolgokat. :)
    respect.
  • Ragnar360
    #1353
    huh tenyleg baldurs gate.... a társaira konkrétak mikre gondolsz ? neverwinter vagy mi ?

    Fred: en ugytudom több dlc nem lesz skyrimhoz...vagy mint dlc külön jatekkent redguard ? gondolom így kell érteni...
  • j0nNyKa
    #1352
    again:
  • PiszkosFred
    #1351
    Dolgos hétköznapok Cyrodiilban 1. rész (Conflict in Cyrodiil, Part 1)

    Magyarul osszefoglalva es kiegeszive egy-ket aprosaggal.