24421
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Wlanseraf
    #1
    A játék vezető fejlesztője Matt Firor, aki korábban a Dark Age of Camelot készítésében vett részt. Részletek majd az újságban várhatók, de annyit tudni lehet, hogy három frakció fogja gyepálni egymást az egész világra kiterjedő PvP-ben. Platformok: PC és Mac. Megjelenés 2013-ban.
  • Calver
    #2
    ha lehet benne wood elfeket fájdalmas, megalázó és kegyetlenkedést kimerítő módokon halomra ölni, jöhet.
  • Torzonborz
    #3
    bazz most akartam megnyitni a totyikot :D +fav ezerrel
  • tutituti
    #4
    meglátjuk,remélem állat lesz
    Fallout online is jöhetne!
  • Palinko
    #5
    jaj ne
  • Tomy Lee
    #6
    Ide vele:)
  • Adam5
    #7
    Csak legyen benne FPS view és action based combat. Ha ezek adottak, akkor kb. soha többet nem állok fel a gép elől. De mivel MMO, sajnos attól tartok, hogy klasszikus tab targeting rendszerrel lesz dolgunk...Főleg mivel ha jól emlékszem, akkor a ZeniMax Online még 2007-ben megvásárolta a hero enginet (KOTOR is azzal készült). Az pedig csak tab targetre képes...

    De a remény hal meg utoljára.
  • PiszkosFred
    #8
    Igen, de azota a Bethesda felvasarolta az id-t is, vagyis eppenseggel lehet sajat motor is, nem a Hero. Kiderul hamarosan mi fogja hajtani.

    A sztori viszont nagyon jo lesz, mert kb 1000 evvel Skyrim idosikja elott erdekesen festett Tamriel :) Es amit evek ota mondok, mondunk, bizunk benne, vegre lesznek elo es egeszseges Dwemerek is. Ok fogjak a "fuszert" adni a jatekhoz.
  • PiszkosFred
    #9
    Annyi keresem hadd legyen a topik inditojahoz - amennyiben van ra modja -, hogy javittassa ki a cimet, es tegyen be egy The-t az elejere, megis csak megerdemli a sorozat, hogy pontosan irjuk le a nevet.
  • Adam5
    #10
    Reméljük :)!

    És elírtam KOTOR --> SW:TOR

    De gondolom leesett ;).
  • PiszkosFred
    #11
    Lesz. Velhetoen az elfek (wood es high, vagyis az akkoriban alakulo Aldmeri Dominium) lesznek az egyik frakcio, legalabbis adna magat a dolog. A masikra a Talos (Tiber Septim) fele Cyrodiilra gondolok, ekkor kezdi meg vilaghodito karrierjet az oreg. A harmadik vagy a Dark Elfek, vagy az ekkoriban meg sehol sem jegyzett ork+kahjiit+argonian fele nepseg.

    Belegondolva, ha a 2E kozepen fog jatszodni, akkor Dwemerek mar megint kimaradnak :(
  • Probatbicol
    #12
    Izgatottan várjuk.
  • Fbn Lx
    #13
    nnneeeeeee
    mért nem maradhat meg a sorozat a single player kalandozás biztos talaján. még annyi minden van benne, amit be lehet dobni.

    nem akarom, hogy egy olyan gagyi, havidíjas, elnagyzolt szart csináljanak belőle, mint amilyen az sw:tor lett
    egyáltalán mióta fejlesztik, hogy már jövőre megjelenik?
  • Tomy Lee
    #14
    Matt Firor direktor:
    "Rendkívül kielégítő érzés, hogy végre bemutathatjuk azt, amin az elmúlt néhány évben dolgoztunk. Az egész csapat elhivatott aziránt, hogy minden idők legjobb MMO játékát készítsük el - egy olyan játékot, amely méltó a The Elder Scrolls franchise-hoz."
  • Torzonborz
    #15
    fasznak kell nyivákolni, mondták hogy a single megszűnik ? ki mondta hogy olyan gagyi lesz mint az swtor ? jós vagy talán ?
  • Tomy Lee
    #16
    Holnap Trailer+képek jönnek!
  • PiszkosFred
    #17
    SWTOR-t ne szidjuk pls mar itt is. Azt ne felejtsd el, hogy a jatekot mas csapat fejleszti, olyanok, akik csinaltak mar ilyet, es nem a "hagyomanyos" TES csapat. Persze kozos munka, de direkt ezert alapitotta meg a Zenimax az Online reszleget.

    A singleplayer pedig ugyanugy megy tovabb, folytatodik a sztori. Az MMO sztorija 1000 evet ugrik vissza, oda, amirol eddig csak konyvekben olvastal. Az MMO lesz az elozmeny, a singleplayer pedig a jelenkor, emiatt ne aggodj.
  • Although
    #18
    Hm érdekes lesz nekem ez mindig egy solo játék lesz elsők kedvenc rpg-k egyike mint morrowind. Hát érdekes lesz. Ráadásul szerintem az idegrendszere a belső nézetes dolgok sokkal durvábban hatnak. A conanba is észreveszi az ember hogy megy fel a pulzusa ahogy koncentrál a pvpnél itt meg a felét se fogom látni ami körülöttem történik. Persze van hátsó nézet.
  • Teppik Amon
    #19
    +fav. Meglássuk mi lesz belőle.
  • Adam5
    #20
    Infó leak?

    Hotbar? Check
    TPS view? Check.
    Kasztrendszer? Check.

    Ja, és természetesen semmi real-time combat.

    I think I just died a little inside.
  • Ragnar360
    #21
    aaaaaaaaaaaahhh iszonyat jolfest
  • Adam5
    #22
    Vicces, ahogy többször is megemlítik a scanneken:

    - "X-et és Y-ont sajnos lehetetlen átöntetni a klasszikus TES játékokból MMO-ba."

    - "Tudjuk, hogy ezzel vagy azzal sok TES rajongó nem fog egyetérteni."

    - "Úgy alakítottuk a játékot, hogy az tetsszen a klasszikus MMO playereknek. De azért a Skyrim playerek is találjanak benne szórakozást.

    Szóval a franchise eddigi rajongói csak másodlagosak, eh? Pénz beszél, a kutya ugat. Nem tudom miért vagyok meglepve.
  • PiszkosFred
    #23
    Nem masodlagosak, de keptelenseg a TES jatekok rendszeret es a gameplayt atultetni egy mmo-ban, ezert inkabb meg sem probaljak. Aki a hagyomanyos TES jatekra vagyik, az megkapja hamarosan a Dawnguardot, majd par ev mulva a szeria kovetezo reszet, a TES VI-t. A ket stilus elfer egymas mellett, az mmo-ra inkabb tekints extra ajandekkent.
  • PiszkosFred
    #24
    Marmint megprobaljak atultetni a TES lenyeget, de ami nagyon necces, azt inkabb nem teszik bele az mmo-ba, mert jobb ha nincs, mint ha szarul sikerul es elmegy az ember kedve az egesztol.
  • Although
    #25
    A hagyományos TES az jelenleg az mmo-hoz még túl erős de multit szerintem fognak bele rakni mert az is sok pénzt hoz. Szerintem egy Mount and Blade típusú multi lesz benne majd. Van egy olyan réteg, elég széles, akik csak multit vagy mmot vesznek ahol nem egyedül kell játszani.
  • Torzonborz
    #26
    "A hagyományos TES az jelenleg az mmo-hoz még túl erős "

    mi az hogy túl erős ? mi erős benne ?
  • PiszkosFred
    #27
    Rovid osszefoglalo arrol, hogy mit lehet tudni egyelore
  • Torzonborz
    #28
    képeket vki esetleg mentette ? már nincsenek fent.
  • pxxl
    #29
    pont ezt akartam kérdezni én is :)
  • PiszkosFred
    #30
    Gondolom ok is megkaptak azt, amit en is 10 perce, hogy szedjek le a kepeket a weboldalrol :)
  • radical
    #31
    képeket valaki öszezippelve feltehetné valami fileshare-re pls.
  • Tomy Lee
    #32
    Csak ezzel a 3-al tudok szolgálni amit még éjjel beszúrtam másik topikba:/
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1083527989&no=39370
  • Tomy Lee
    #33
    El se olvastam a többit omg:(
    Valakinek megvan a többi kép?
  • Torzonborz
    #34
    köszi , mondjuk ebből nem sok derül ki :(
  • Torzonborz
    #35
    nna mit találtam :
    http://gamingeverything.com/19975/first-the-elder-scrolls-online-scans/?pid=12342

    itt a teljes scan elvileg. hááááttttőőő ránézésre a grafika totál olyan mint a Rift...hirtelen azt hittem hogy abból vannak a képek :D
  • radical
    #36
    Szedjétek amig elérhető
  • Tomy Lee
    #37
    Na megvan mind thx:)
  • Adam5
    #38
    Jah, főleg ha az elejétől kezdve nem is volt cél, hogy átöntsék :). Mert egy másik tudod melyik MMO célközönségének akartak megfelelni. Most elsősorban a combat systemre gondolok. Mert azért lássuk be, elég sok olyan MMO van (régebbi és új is), amiben azért megtudták oldani az action based rendszert. DDO és Tera-tól kezdve az összes Unreal 3 engines MMO-ig, pl. DCUO vagy Mortal Online (az utóbbi az fullosan First Person).

    Bocsi a sok negatívkodásért, most már visszafogom magam. Csak kicsit mellbe vágott. Talán az első ingame videó után pozitívan csalódok.
  • PiszkosFred
    #39
    Jelenleg a harcrendszerben a stamina lesz az egyik alap, mint a singleplayerben. Minden egyes blokkolas, powerattack vagy barmi utan fogy a "szufla", ahogy az a singleben is, es ha elfogy a stamina, most is csak pislogsz es kapkodod a levegot egy ideig. Probaljak atultetni a rendszert, amit megszoktuk, de azert lesznek valtozasok.

    Egy mmo-ban nincs pause, ezert nincs az, mint a singleben, hogy halalod elott ket seccel gyors "feliszod" magad :D Ezert is fogjak bevezetni az actionbart, amely alapvetonek tunik egy-egy mmo-ban, de ugye a TES jatekoktol egyelore idegen volt. De ellensulyozando a pause+inventory ugyeskedest, most lesz helyette actionbar, vagy hotkey.

    Megegyszer erdemes hangsulyozni, hogy a jatek egy "vadhajtas" a TES vilagaban, direkt nem is viszi elore a sztorit, hanem visszanyul egy, eddig csak konyvekben olvasott idoszakba. Lesz tovabbra is csucsgrafikas AAA szintu TES jatek is, ez csak egy kis extra lesz azoknak, akik szeretik a vilagot.
  • Torzonborz
    #40
    kérdés hogy most akkor ez a real-time combat model pontosan mit jelent náluk. mert az írják hogy a TES vonalat követik de az fps harcrendszer volt. remélem nem a halál unalmas és gagyi ideje múlt target lockos baromságot erőltetik.