553
Thief 4
  • kastil
    #273
    volt már rá példa, hogy törés miatt akadt, de kb 1 órára rá jött is fix.
  • gergou
    #272
    Aki picit többet játszott már vele, írhatna véleményt arról, hogy mennyire lehet hinni a gamer siteoknak pontozásügyileg.
  • xido
    #271
    ugye nem jön megint az az orbitális összeesküvés elmélet,hogy a warez azért szaggat 3 nappal polcra kerülés előtt,mert warez :)
    egy törés okozhat haladási blokkot/bugot,de optimalizálatlanságot..?
  • ratgab
    #270
    Azért én nem készíteném már most a máglyát a készítőknek. Hallgassuk meg előbb, hogy eredeti verziók hogy futnak, aztán lehet szerintem pálcát törni a játék felett (meg fogom tenni, ha nálam is szarul megy majd).
  • grebber
    #269
    Boxon toltam gondoltam megnézem milyen lett pc-re!

    Kezdem azzal,hogy leszarom nagy ívben milyen öreg a pc-m.
    Az UE 3 mindig is arról szólt,hogy a tekerős diódarálón is elfut maxon röccenés nélkül!
    Erre ahogy haladunk a jövőbe elfelejtenek optimalizálni.

    Ez mi? Csutka lowon minden és van hogy 10 másodpercre megakad a kép picklock közbe 1 fps.
    Nem így kellene a népeket a pc fejlesztés felé tuszkolni,mert ez a módszer a legalja mind közül.Még megérteném ha kifolyna a szemem olyan brutális a grafika ,de még az se.

  • CalebJoe
    #268
    Ez a grafika akkor se indokolja hogy szaggasson, egyszerűen szarul van optimalizálva ennyi majd 1-2 peccs megoldja.
    A TR is van ilyen szép csak más környezetben.
  • Ironman2
    #267
    Uh,ennek brutális gépigénye van.Normal beállításon szaggat a hang,és akadozik a grafika is rendesen.Lehet egy-két ficsőrt ki kell iktatnom.Tomb Raidernél pedig jól ment a tesszelláció
  • Malakai
    #266
    Rövid időre ki tudtam próbálni a demót. :)

    Az őrök érzékelésével különösebb gondom nem volt, elég könnyen kiszúrnak, ha fényben vagy és feléd néznek még messzebbről is. Ez természetesen a státuszuktól is függ, még nem teljesen vágom, hogy a szem meg a körülötte az ikonok pontosan mit jelentenek, de annak a státuszától is függ mennyire szúrnak ki és persze, hogyha elsuhansz előttük egy vékony megvilágított részen arra, hogy reagálnak. Pl ha fehér szem kis piros ikonokkal körülötte, akkor téged nem láttak, csak pl hallottak valamit messzebbről, olyankor elkezdenek fel-alá császkálni és olyankor kb 2-3 méterről a tök sötétben is észrevett, mert pont oda nézett.

    Még sok minden másról nem tudok véleményt mondani, pálya méret, AI, történet.
    Voltam azon a részen, amit mutogattak videóban is, hozzáteszem ott pl több egyéb útvonalon is lehet menni én pl amin egyből elindultam kikerültem teljesen azt a részt, ahol a videóban ment (utcán pár őr, aztán felmászik, be az ékszerészetbe) és akár mehettem is volna tovább a küldetés irányába, de persze videóban láttam, hogy az utcán van némi loot és persze az ékszerüzletet se hagynám ki. :)

    Én Master-en kezdtem neki, Focus-t bent hagytam végül, mert lehet a falban lévő csapdákat nem lehet máshogy kiszúrni, azt majd meglátom, ha igen, akkor HUD-ról még ki lehet kapcsolni. Na meg Garret ezen képessége a történet része is. Ami miatt Custom-al érdemes lehetne újrakezdeni, van egy-két egyéb dolog, amit talán bekapcsolnék, de nem különösebben lényegesek, ha jól láttam az ottani beállítások közül egyedül a Focus-t lehet kikapcsolni újrakezdés nélkül. Na meg persze az egyéb HUD elemeket. Azokból én csak az interaktív objektumok kiemelését kapcsoltam ki, meg, hogy ne mutassa hogy merre kell menni, elég ahhoz a térkép is. Így a lootot azt messziről lehet látni, mert csillog, hasonlóan a régihez, csak kicsit messzebbről, a tárgyakon meg akkor látom, hogy használható-e, ha közel megyek.

    Ez a gyors mozgás picit furi, habár úgy láttam korlátozott arra, hogy csak árnyékban lehet vele úgy mozogni, azaz lehetsz világosban, csak ahova suhan az árnyékban legyen, meg mintha nem is lehetne egymás után sokszor használni, olyankor várni kell pár pillanatot.
  • enlightened
    #265
    Ez már nagyon rég nem jelent akadályt. PS3-on bármikor csinálhatsz magadnak egy US Account-ot és felmész a Store-ba és már ma játszhatod. Mivel a DLC k többsége se jön ki magyar accounttal a legtöbb játékhoz így már nagyon rég óta így nyomja a ps3-as társaság nagy része, mindenkinek van egy US accountja valakinek UK is és még egy magyar. Annyi accountot csinálsz ingyen amennyit akarsz és az ottani PS Store-ot éred el.
  • Csokis
    #264


  • Ozzyehh
    #263
    én majd csak csütörtökön telepítem a "demót" :D
  • JaSoN HuNTeR #262
    Most telepítem a "demo" verziót x)
  • masterthief
    #261
    Azért, mert újságírók értékelnek nem játékosok. Valahol az értékelés elérte a 8.9/10 vagy 9/10 pontot is. Egyébként mindenkinek más a véleménye.
  • adler741
    #260
    Nem értem akkor miért kepott ilyen harmatgyenge értékeléseket((
    Mondjuk amikor kijött az első rész 98 ban akkor is két féle társaság volt: akiknek nagyon tetszett és akiknek nagyon nem tetszett.Én az előbbi voltam)
  • masterthief
    #259
    Nem lesz rossz. Végignéztem már egy tucat végigjátszást és azt kell mondjam, nagyon jól sikerült.
  • adler741
    #258
    Hát ha nagyon rossz lesz a játék kijött az első rész HD texture mod verziója)
    https://www.youtube.com/watch?v=1z7BiZ5BDA8
    A Deadly S-nál az őrök egy idő után kifulladtak abbahagyták a keresést,sötétben falhoz lapulva meg lehetett úszni.
  • Malakai
    #257
    Én is rég játszottam vele és főleg úgy játszottam, ha lebuktam, akkor inkább reload.
    De emlékeim szerint le lehetett őket rázni, azaz elszaladsz és nem látja hova bújsz, akkor keresnek fel-alá, de nem olyan mint teszemazt NOLF-ban, hogy tudnák, hogy hol vagy autómatice.
    Hozzáteszem emlékeim szerint nehéz fokozaton nem hagyták abba a keresést, szóval onnantól problémásabb sunnyogni.
  • cylonflatus
    #256
    Már rég játszottam a Deadly S.-val vagy bármelyik régebbi résszel és nem emlékszem egy dologra hogy volt. Szóval amikor sunnyogás közben kiszúrt az őr akkor el lehetett menekülni még mondjuk füstbomba+nyúlcipő kombóval mentve a helyzetet, esetleg leállni harcolni -én ezt mondjuk nem, egy pro stealthy ilyet soha-, vagy olyankor instant load last saved game volt a bukta után? Persze legnehezebb fokozaton. Köszi a választ.
  • masterthief
    #255
    Nyugi. Addig csak valahogy kibírjuk. :) Én addig a The Dark Mod misszióit tolom, úgy is el vagyok maradva pár küldetéssel. Bár én hiába kapom kézhez pénteken, a héten délutános vagyok, estére nem biztos hogy lesz annyi energiám hogy alaposan belekezdjek. Majd hétvégén.
  • ratgab
    #254
    Röhögve ki lehet azt a 3 napot már bírni szerintem.
  • ratgab
    #253
    Azt mondja neki bejön.
  • wedge31
    #252
    Ilyenkor utálom ezt a hülye rendszert, hogy az EU-ba három nappal késöbb jön minden játék.
  • HeadHunter86
    #251
    Na erre megjelent a "rossz" verzió. Lesz itt mindjárt vélemény dögivel :)
  • jarlaxxe
    #250
    Majd grebber megmondja a frankót ö mindjárt végig is játsza...
  • Ozzyehh
    #249
    hihetetlen mennyire vegyes itt van minden 5-9 ig szal ez nagyon kemény :D
  • Csokis
    #248
    Na, az első jó értékelés. Igaz, Xbox One.

    Neoseeker - 9/10!
  • Csokis
    #247
    NeoGAF fórumról.

    i5 2500K @ 4.3GHz
    8GB DDR3
    4GB 770GTX (OC'd)

    Resolution: 1920x1080
    Vsync: Off
    Texture Quality: Very High
    Shadow Quality: Very High
    Depth-of-Field Quality: High
    Texture Filtering Quality: 16x AF
    SSAA: High (4x?)

    Additional: 16x AF and 8x Transparency Supersampling forced via drivers.

    Benchmark:
    Low: ~35fps
    High: ~87fps
    Average: ~59fps
    Note: Actual play less demanding, thus performance is greater. 60fps+.
  • wedge31
    #246
    Egyértelmüen a legnehezebben minden segitség kikapcsolva és no kill, ha igy is könnyü lesz akkor már tényleg baj van a játékkal.
  • ratgab
    #245
    Én azt mondom mindenki a saját szemének higgyen. Sokszor jártam már úgy, hogy valamit eléggé lehúzott a szaksajtó én meg bitang jól szórakoztam.

    Persze az azért pár évvel ezelőtt volt sajnos.

    Remény hal meg utoljára.
  • Ulthane
    #244
    Van itt még szarabb is.

    Úgy tűnik, ez nagyon soványka játék lett. Pont mint vártam. :-/
  • Malakai
    #243
    Ajtók biztos, hogy nem, azokat magadnak kell becsukni.
    Vagy legalábbis nem minden ajtó, mert azt tuti láttam videóban, hogy nyitva hagyta maga mögött a kinyitott ajtót, be is ment mögötte az őr.
  • Ozzyehh
    #242
    hát nem tudom emberek ez az a helyzet amikor meg kell tapasztalni milyen a játék...
  • Shep
    #241
    Valamelyik tesztben pont azt hozták fel negatívumként, hogy minden ajtó, ablak magától bezáródik Geralt mögött, vagyis nincs, mit észrevenni, már ha ez igaz, az ablak az tuti az látszott a videokon is, az ajtót nem tudom.
  • Malakai
    #240
    Én is azok közt vacilálok, pl focus-t szivesen kikapcsolnám, meg pár dolgot ott, de focus egy kicsit aggasztó, a WTF videóban láttam pl a csapdát igen problémás kiszúrni nélküle és azonnal halál, ha nem hatástalanítod.
  • zzeN
    #239
    Ha már a nehézségi fokozatokról beszélünk, ki milyen nehézségen fogja kezdeni? Én vacillálok a hard és a custom között.
  • Malakai
    #238
    Lopakodós játék, a nehézség nagy részét az adja, hogyan reagálnak a dolgokra az őrök. Teszem hozzá a régi Thiefekben is nehézségfüggő volt, hogy mennyit vesznek észre az őrök és hogyan reagálnak (mennyire kitartóan keresnek).

    Az, hogy mennyire vesznek észre én videókon úgy láttam azzal nincs baj, ha sötétben vagy és egyenesen feléd néznek, akkor is észrevesznek közelről, ha pedig világosban vagy, akkor messziről is észrevesznek.

    Amivel gond lehet, hogy az egyéb dolgokra, hogyan reagálnak, nem veszik észre, ha eltűnnek tárgyak, ha elméletileg zárt ajtót nyitva találnak. Vajon mennyire keresgélnek, ha megláttak valamit mozdulni egy pillanatra, vagy valami zajt hallottak, amit nem tudnak megmagyarázni?

    Hozzáteszem régi Thiefek se voltak tökéletesek ilyenből, az őrök néha észrevették, ha egy gyűrű hiányzott egy polcról, de nem szúrta ki, ha a több méteres nagy portré hiányzik a terem faláról. Vagy pl ott is vicces, amikor egy őr már többedjére hesegeti el amit lát azzal, hogy biztos fáradt, már káprázik a szeme. :)
  • Ozzyehh
    #237
    de én tudom mi a baj.... a mostani réteget elég nehéz kielégíteni, gyors fpsekhez vannak szokva akciódús elemekkel... ha már lassabb egy játékmenet lehúzzák...
  • Ozzyehh
    #236
    nem illúzió rombóló... pont azért easy:D , hogy a bénának ne menjen el a kedve, szerintem a hardcore fanoknak magasabb nehézség való...
  • HeadHunter86
    #235
    És ha easy-n játszotta? Ez szerintem nem kifogás. Easy-n se legyen már ennyira hülye az enemy. Ez illúzióromboló.
  • Ozzyehh
    #234
    de nem érted, hogy lehet hogy easyn játszotta a majom? mit vártok easy-n? mondták is, hogy más lesz a játék minden fokozaton:/