553
Thief 4
  • N3suten
    #353
    na majd 28. -án készítsd a billentyűzetet ...

    ,nekem 21 Juróba fájt .

    vazz még így is több mint a semmi
  • Inquisitor
    #352
    Két technikai jellegű kérdésem lenne a játékkal kapcsolatban:

    1. Akinek van AMD TrueAudio támogatása, azoktól kérdezném, hogy a jelenlegi verzióban benne van már és ha igen, akkor próbálták e és milyen?
    2. A Mantle patch mikorra várható, van róla hivatalos infó?

    Meh, közben tárgytalan lett mindkettő, most látom, hogy mindkettőhöz patch lesz valamikor márciusban ... :D
  • Kongy
    #351
    Számomra kellemes csalódás a játék, azt hittem anyázni fogok 5 perc után, és nem! Nem baj ha észrevesznek, tudsz korrigálni simán. Persze a prioritás az észrevétlenség, úgyhogy lehet ügyeskedni. Külön tetszik a lockpick megoldása. Nem irritáló, mint a Fallout 3-ban pl, hanem elég egyszerű, a kontroller rezeg mikor a tűvel ügyeskedni kell, szóval azt mondom fasza. :D A grafika is szép meg minden. A hangulat nekem nagyon nyomasztó, tetszik, de ez még a PoP Warrior Within-nél is darkosabb, úgyhogy egyhuzamban nem tudok olyan sokat játszani. Nehéz emészteni ezt a világot, meg ezt a feszes lopakodós játékmenetet nekem.. :)
  • Ironman2
    #350
    Ebből már nem is kell filmet csinálni olyan jók a videók!
  • N3suten
    #349
    Vazze ti már végigjátszottátok ?
  • Edorn
    #348
    http://lfg.hu/64489/hirek/thief-johet-az-ujabb-folytatas/
  • adler741
    #347
    Valaki tudná ezt a textura javítót hogy kell csinálni,mentett állások megmaradnak ugye?
  • adler741
    #346
    a g betűt kell nyomni azt hiszem poppy egy virágféle.
  • Tatyla
    #345
    eddig nekem nagyon tetszik csak az lenne a kérdésem focust hogy töltöm vissza?
  • adler741
    #344
    Részeg őrrel még nem találkoztam a kupis résznél vagyok.)
    A játék egyébként jó, a hangok fantsztikusan jók,a hangulat is.
  • xido
    #343
    én azon fogtam a fejem,hogy az ablakokat nem lehet betörni..és ha én úgy akarok bemenni?..vagy béna vagyok és direkt vandál?..megütöm és mint egy semmilyen pléhtábla..
  • masterthief
    #342
    Valaki részeg őrökkel találkozott-e? XD
    Azt gondolom, hogy Benny nincs benne, mert neki a jó öreg Stephel Russel adta a szinkronhangot.

    Aki halad figyelmesen a story-val, nem tudja hogy Basso menyasszonya Jenivere, miért szarka képében van jelen?
  • HeadHunter86
    #341
    STEAM-en azért már pozitívabbak a visszajelzések.
  • masterthief
    #340
    Nincs mit. Szívesen! Ha este még találok valamit, belinkelem.
    De most már készülök, mert megyek dolgozni.
  • Ironman2
    #339
    Na ezt mondtam én is lentebb hogy túl világos a kép! Brightness-t lejjebb vettem,de az se valami csodás megoldás.köszi!
  • masterthief
    #338
    Biztos lesznek szép számmal. Kb 1 hete hivatalosan is kihirdették a modding versenyt.
    http://www.amazon.com/gp/feature.html/?docId=1001928521

    Kár hogy csak az nevezhet aki az USA-ban él. Elég jó nyereményeket adnak.
  • masterthief
    #337
    Van már egy kis grafikai mod azoknak, akik az előző részekhez megszokott sötétséget hiányolják+élesebb textúrák.
    Thief Graphic SFX

    Pár kép: a kurzort húzva a képen látszik a különbség.
    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/7552/
    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/7539/
    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/7534/
    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/7540/
    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/7542/
















  • Edorn
    #336
    Lehet tudni mennyire mod-olható?
  • kastil
    #335
    Van helyette tessellation meg 2 féle AA, nem elég kárpótlásnak?
  • masterthief
    #334
    Kicsit hiányolom az olajos flaskát és a moha nyílvesszőt. Néha elszórakoztattam vele magam.
    A Deadly Shadows-ban a Dokkoknál, vagy a lépcsőknél eldobott olajos flaska, elérte a kívánt hatást. :D
    Kitalálhattak volna ilyen ötletes-szórakoztató dolgokat.
    Pl: nagyobb darázsfészkek vagy méhkaptárok, amibe ha belelőnél mikor közelében van egy őr, lenne egy kis hessegetés-kapálózás vagy futás. XD
    Vagy kövekkel dobálni, mint a Far Cry 3-ban.
    Vagy amolyan zavarkeltő nyílvessző, mint amilyen a Thief2X-ben volt. (Megbolondult az egyik őr ha belelőttél és elkezdte kard élre hányni a társát vagy aki a közelben van. XD)
    Hátha kitalálnak ilyesmit majd a modderek. XD
  • Gary
    #333
    Tényleg! Kösz az ötleteket! :Ð

    Egy dolgot próbáltam ki. Két őr, elég közel álltak egymással szemben, egyik kezében lámpás. Azt meglőttem sima nyíllal, gondoltam szétrobban és beteríti őket, de nem. Csak simán kialudt a lámpás, utána meg nem győztek keresni. Inkább visszatöltöttem.
  • enlightened
    #332
    Hogy lehet újrajátszani egy missiont? Ha nem gyújtöttem össze minden collectiblest? Nem látok ilyen opciót. Valahol a clocktowerben van?
  • Empty
    #331
    Elég béna vagyok ehhez a játékhoz. 3 chapterhez eljutottam valahogy. A szellőzőbe, hogyan juthatok be? Nincs csavarhúzom vagy mi azt írja!
  • masterthief
    #330
    Majd ha kézhez kapom, kipróbálom a vicc kedvéért az ökörködést. Vagy esetleg te is csinálhatnál és leírhatnád a reakciókat.
    Pl: Az őrt fejbedobni üveggel, szájon lőni vizes nyilvesszővel, kioltani a kezében lévő fáklyát, villanógránátot sunyiból elédobni, stb. XD
  • Gary
    #329
    Jaja, kezdeti (saját hibámból adódó) problémák után, nekem is nagyon bejön!
    Lásd:
    Talán a második küldetés, mikor az óratoronyból kell indulni és találkozni Basso-val. Nah, elindulok és... kizsebelek mindenkit, fölkapaszkodok ide-oda, betörök minden helyre, amit észreveszek. Már kezdem kiismerni magam a város ezen részén, mikor nézem a térképet, hogy mik ezek a jelek rajta?
    Basso? Az meg ki? Tényleg, mi is a feladat? :Ð

    Ja, a civilek leüthetősége, a nehézséggel változhat, mert én assz'em normálon indítottam és büntetlenül pihentettem az ékszerbolt pincéjében a sikoltozó rohangálót! :Ð
  • ratgab
    #328
    Sg-n ez szükséges. Egyfajta belekötésgátló szókapcsolat...
  • enlightened
    #327
    Örülök, hogy valakinek tetszik a story, mert az összes reviewban leszólták, és szerintem se olyan rossz azért. Igazából nekem is bejön a játék PS3-on valószínűleg nem tejeltek eleget a review íróknak. Nálam 8/10, az egyetlen negatívum hogy amikor már fél órája rabolom ki a házat és észrevesznek kb kezdhetem előlről.

    A másik ami zavar, hogy nem tudni, mikor hagysz ott egy területet ahova már nem mehetsz vissza. Mert van két elágazás, lehet az egyiken még lenne loot, a másik visz tovább a storyval, most akkor honnan tudjam melyiken menjek, aztán már csak akkor veszem észre, amikor már nem enged vissza és buktam a collectiblest, lehet visszatölteni az egész fejezetet, ez egy kicsit irritáló, mert én 100%-ra megyek.
  • enlightened
    #326
    Sziasztok, tegnap megvettem a játékot. Természetesen US accounttal a PS Storebol.

    A kérdésem, hogy lehet újrajátszani azokat a chaptereket, ahol nem sikerült minden collectiblest összeszedni?

    Egyébként eddig minden jó, PS3-on természetesen nem szaggat, mondjuk a grafika se olyan pöpec, de nekem a graf mindig másodlagos volt, ha a játék jó nem von le az élvezeti értékéből, amúgy hamarosan váltok PS4-re. Van PC-m de én már meguntam a sok optimalizálatlan cuccot amit kidobnak rá, meg hogy FPS-t kell méregetnem mire belövöm mi a jó beállítás.
  • Avenger
    #325
    Egyébként érdekes is, hogy aki kipróbálta(és nem volt játszhatatlan a törés, vagy ki tudja mi miatt) annak tetszik. Szóval nem tudom, lehet nem utalt eleget a kiadó a review íróknak. :D

    Én is lentebb vettem a fényerőt, mert nem igazán volt sötét a sötét alapból. A nehézséget próbáltam az elődökhöz belőni. Fókuszt kinyomtam, de pl menteni bármikor tudok, meg ilyesmi. Mondjuk furcsa, hogy a civileket leütni sem szabad, ez gondolom a hard fokozat sajátja, mert nem emlékszem külön ilyen beállításra, vagy lehet az ékszerboltban volt csak tilos.
    Régebbi részekben mindig levadásztam a kószáló civileket, mert ha véletlenül észrevesznek, akkor fellármázzák az őröket. Persze sosem öltem meg egyet sem.
  • speed01
    #324
    "Szerény véleményem szerint!" xD
  • Ironman2
    #323
    Mit akartok egész jól néz ki Very Low-on is,minden nullára állítva.Nekem úgy most aránylag elfut 1200x800-ban.Nem viccből irtam.Amúgy a brightness-t kicsit lejjebb kell venni,alapból eléggé világos a kép
  • Muttley
    #322
  • Gary
    #321
    Nah, áttettem SSD-re, kilőttem a 7,5GB-t zabáló seed-et és most 1920x1200-ban, kikapcsolva amit lehetett, minden más normálon és többnyire 34 fps :Ð
  • grebber
    #320
    Ki gondoltam volna anno az előző 3 "mesteri" rész után ,hogy ez is egy techdemo lesz.Csak erről van szó.
    De mondjuk ennyit is ér a game
  • ratgab
    #319
    Amúgy SSAA és FXAA ugyanúgy élsimítási eljárás, abból pedig a második bőven elég, főleg, hogy Full HD-ban nemigen látod a különbséget.

    SSAA meg amúgy is zabálja a gépet, és gyakorlatilag többször egy picit eltolva rendereli le ugyanazt a képet. Ráadásul szintén nem fogsz túl sok különbséget látni.

    AF meg a távoli objektumok valósabbb megjelenítéséért felel. Abszolút kihagyható, főleg ha Thief végig sötétben játszódik, mert akkor kb. lófaszt fogsz belőle érzékelni.

    De lehet neked sas szemed van és látod ezeket a különbségeket.

    Szerény véleményem szerint mind kikapcsolható (AF mondjuk maradhat ha nagyon ragaszkodsz hozzá, mert nem annyira gépigényes, ellenben fölösleges Full HD felbontásban). Meg úgy általában mindenféle élsimítási technológia Full HD-ban max feleseleges + szerény véleményem szerint.

    Persze vannak játékosok, akiknek az okoz örömet, ha minden csutkamaxon fut még akkor is ha igazából nincs is szükség az adott featurre, de legalább izzad tőle a gép.

    Na erről ennyit.
  • xalyy
    #318
    Há a PS4 mégis csak next gen konzol, PS3-on látszik azért le van húzva a részletesség egy kicsit.
  • JaSoN HuNTeR #317
    Miért lenne jobb mint PS4en?
  • ratgab
    #316
    HA te a grafikára vered, akkor kapcsold be nyugodtan, engem marhára nem izgat.
  • xalyy
    #315
    Ja nagyon jó játék volt. Grafika szuper, PC-n biztos jobb meg PS4-en.
    De én csak a story miatt vittem a játékot, tehát úgy képzeljétek el, hogy az alap csomaggal kivittem, amit kezdésből adott a játék az pár nyílvessző meg egyéb kellék, semmit nem fejlesztettem vagy vettem max amit gyűjtögettem azt használtam el. Ebből is látszik felesleges, azok nélkül is megvagy. Minden esetre figyeljetek majd a storyra, van mondanivalója persze akik eléggé érettek is hozzá és nem csak unalmukba játszanak egy játékot.
  • wedge31
    #314
    Egyébbként jó volt a játék?