553
Thief 4
  • Malakai
    #433
    4GB RAM-al nem túl lényeges, hogy x64-el indítsd.
  • Edorn
    #432
    Köszönöm ez megoldotta (32bit)! Remélem következő patch után már 64bit-el indíthatom és nem kell itt trükközni.

    A gyenge gép hozzászólásra: Így már akadás mentesen (jó, nagy ritkán zökken egyet - nálam is főleg gyors forduláskor) megy legmagasabb beállításokkal! (persze jobb géppel gondolom még szebb lenne)

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=234374788

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=234374701

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=234374623

    Fenti beállításokkal is szinte akadásmentesen megy... persze még nem volt idő agyontesztelni, de nagyon biztatónak tűnik...
  • robotnyk
    #431
    Fix stuttering/poor performance

    Turning SSAA to low or even off can free up a significant amount of performance, with minimum loss to image quality!

    Using the 32bit version of Thief can help eliminate stuttering and other performance-related issues:

    1. Go to: SteamLibrarySteamAppscommonThiefBinaries
    2. RENAME the "Win64" folder to whatever you want e.g. "Win64Backup"
    3. COPY the "Win32" folder, so it should be "Win32 - Copy"
    4. RENAME the "Win32 - Copy" folder to "Win64"
  • HeadHunter86
    #430
    A be-beakadást én is észletletem. Bár jóval erősebb gépen és jóval kisebb mértékben, főleg akkor ha hirtelen fordulok.

    Más: A 3. chapterben járok és még nincs meg egy csomó toolom, pl. rácsos szellőzőbe se tudok bejutni? Ez normális?
  • Ra1n
    #429
    Harmatosan gyenge a gép....
  • Edorn
    #428
    Most raktam fel a játékot és sajnos játszhatatlanul akad még low beállításokon is... :-(

    Gépem: AMD Athlon II X2 255 3.10GHz AM3, ASUS ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5, Samsung EX2220 (1920x1080), Samsung HD103UJ 1TB, Kingston 1*4GB 1333MHz DDR3, MSI 870A-G54, FSP500-60GHN

    Viszont közepes, vagy jobb beállításokon is szépen megjeleníti a játékot, csak amikor mozgok, akkor 1-2 lépés után akad egyet. És hiába veszem le low-ra a beállításokat, ugyanolyan mértékben akad.
    Nem lehet, hogy csak valami beállításbeli probléma? (minden egyéb futó alkalmazást természetesen leállítottam indítás előtt)

    Nincs valami tippetek? Vagy esélytelen és várjak még fél évet, míg összejön egy új gépre és akkor próbálkozzak vele megint?
  • HeadHunter86
    #427
    DVD-ről megy simán.
  • Edorn
    #426
    DVD-ről lehet simán telepíteni, vagy trükközni kell, hogy ne a steam-ről akarja letölteni?
  • alma2
    #425
    Meg egy utolso gondolat, aztan be is fogtam.
    megkovetem magam, van egy oldal amin minden kerdes igy kezdodik "Azért játszom számítógépes játékokat "

    Itt csak az esetek 90 %-ban lehetne kicserelni valoban arra, hogy azert kotok viragot mert, kerdesre.

  • alma2
    #424
    meg egy gondolat, ha viszont ezt a kerdoivet belinkeled a viragkotok forumaba is. Az elso kerdest kicsereled, pl melyik virag a kedvencedre.
    Mar elore latom az eredmenyet, hogy aki viragot kot, konnyen baratkozik, mar nem pisil be es rosszul erinti, ha a baratja egyest kap a suliban. Meg ennek az ellenkezoje elmondhato az osszes kockara aki a gep elott jatszik, mindegy mivel es kulonben is a gta ol, butit, nyomorba dont.


  • alma2
    #423
    Ha jol latom, megkerdezed az aktualis jatekot mivel jatszik az illeto, majd felteszel 100+ kerdest mindenfelevel kapcsolatban, amit barkinek cimezhetnel, gondolom a szokasos psziho egyszer egy a tankonyvbol.

    Majd a legvegen egy angol tudosok szintu "tudomanyos dolgozat" lesz ez. Ahol kihozod, hogy aki cod-ozik, az gyakran erzi magat maganyosnak, es surun bepisil.

    Ha ugyanezt a kerdoivet kitoltenek ugyanazok akik most kifogjak, de mondjuk fel ev mulva. Akkor azt a kovetkeztetst vonhatnad le, hogy aki most codozik, az valoszinuleg mar titanfallt nyomja es meg mindig agyba pisil, mert meg csak mindig csak 8 eves es semmi hatassal nincsenek ra a jatekok. Mivel gyakorlatilag nincs osszefuggesbe az elso oldal a tobbivel.

    Vagyis csak az elso kerdest kicserelned, a milyen zenet hallgatsz kerdesre, a milyen jatekot jatszol helyett, maris kesz a masik kutatas.

    Ha te jatekosokat szeretnel kutatni, osztalyoznad oket, ki milyen tipusu jatekkal jatszik jellemzoen, ki mivel jatszott regen, ahogy oregedett, komolyodott, valtozott, milyen stilusu jatekok erdeklik most, be tudnad sorolni azokat kulonbozo kategoriaba bonyolultsaguk, stilusuk reven. De ahhoz legalabb magadnak kellene ismerned a jatekok tobbseget, hoyg ketegorizalni tudd, vagy valami esetleg tenyleg ertelmes osszefuggest ki tudjal hozni belole es meg erdekelne is valakit talan az eredmeny.

    Ez egy igazi bullshit, de gondolom annyira erdekli majd a profot aki osztalyozza, mint amennyire teged, illetve amennyire ez ez a jatekosok tanulmanyozasa...

    Ha szernecsed van par diak kitolti az ingyen jatek remenyeben, total random válasszal, a jegyed meg lesz erte, ami a celja az egesznek.
  • osan
    #422
  • pszichocsiga
    #421
    Sziasztok!

    Bocsánat az offtopicért, de sajnos új témát nem tudtam nyitni. A segítségeteket szeretném kérni. Szakdolgozatomban a számítógépes játékokkal játszó személyek viselkedését tanulmányozom. Kérlek benneteket, töltsétek ki az alábbi kérdőívet és cserébe három szerencsés kitöltő egy általa választott számítógépes játékot kap az alábbi listából: http://goo.gl/HneIhk .

    A kérdőívhez kattints ide: http://pszichologia-kutatas.pte.hu/

    A kérdőív kitöltése 15-20 percet vesz igénybe, 5 oldalból áll. A kitöltés teljesen anonim, az adatokat statisztikai elemzés után tudományos dolgozat megírásához használom. A kapott adatokat harmadik személynek nem adom ki.

    Köszönöm szépen!
  • Mr_no_NaMe
    #420
    Sziasztok!

    Feltettem a játékot és tapasztaltam, hogy hihetetlenül jól configolható cfgje van a játéknak, de én ehhez nem értek.

    Nem tudok olyan előre megírt cfg fileról, amik a leg leg leg alsóbb minimumabb, kevesebb beállítást tartalmazzák? Sajnos játszhatatlanul szaggat. Nem kell se árnyék se semmi, csak működjön. A skyrimmal se tudtam anno játszani, aztán találtam egy full-low configot és akadásmentesen ment később.
  • robotnyk
    #419
    na, megszületett a megoldás: C:-re kell telepíteni -.-
  • adler741
    #418
    Összeségében véve nekem is tetszett a játék,egyetértek az előttem íróval,jól összefoglaltad, remélem a következő részben orvosolják, és lesz első rész hangulat.
  • gergou
    #417
    Mint egy hatalmas Thief rajongó, nagyon vártam ezt a játékot. Az érzelmeim vegyesek. Talán a gamespot tesztje az ami a legjobban leírja a játékot. Kettősség jellemzi. Maguk a helyszínek szépen autentiuksan vannak felépítve, az utolsó tereptárgyig. Szinte művészi magasságokba emelkedik. Ez nagyon tetszik a játékban, viszont a story lapos, unalmas, közelében sem jár az eredeti thief világához. Mindemellett, rettenet, hogy minden helyen szinte ugyanaz az íróasztal 4 fiókkal található, és kb ugyanazok a tárgyak lophatóak el beőlük. A launch trailer után nem akartam elhinni a negatív teszteket, pontozásokat. Sajnos igaznak bizonyultak. Marad a Thief 1. része a thief, ezt a játékot meg elfelejtem (ha el tudom adni...).
  • Malakai
    #416
    Fényeket nem szabad kioltanod, azzal átcsúszik az opportunistba (talán kapcsolós lámpaleoltás még nem, de lehet az is), plussz az emberek kizsebelése is az opportunistra ad pontokat. Én is jópárszor átcsúsztam, habár vizes nyilat ritkán használom, de minden őrt kizsebelek, talán azért.
  • zzeN
    #415
    Meg tudja mondani valaki nekem, hogy mi számít Ghost-nak? Nem ütök/ölök meg senkit sem, nem vesznek észre, mégis két chapterre opportunist-ot kaptam.
  • enlightened
    #414
    A sztori jól indult a végére ellaposodott, többet is kihozhattak volna. Végül is jó volt a játék, néha kicsit egy síkú volt. a Collectibleseket az öszeset nem tudtam összeszedni, mert már csak a küldetés végén derült ki, hogy 2- ot valahol ott hagytam. Összességében jó volt. Év játéka nem lesz az biztos.
  • Malakai
    #413
    Utóbbi akár spoiler tagbe is mehetett volna...

    De egyébként mindig volt valamennyi természetfeletti a Thiefekben, részenként változó volt mennyi, meg egy horror fejezet is mindig kellett. :)
  • adler741
    #412
    A kutya meg a madár jó ötlet volt, a világító szemű élőhalottas szerű lények nem nagyon jöttek be.
  • Malakai
    #411
    Ja a bónuszfeladatok végig ilyenek, döntsd el melyiket akarod. :)
  • Gary
    #410
    Gratulálok! :)
    Nekem akkor is léptette a számlálót, ha csak a kutya elkezdett ugatni és messzebbről rohantak az őrök, de majd még megfigyelem.
  • Gary
    #409
    Na, most van egy ellentmondásos tolvaj kihívás a House of Blossoms, Dirty Secrets!

    Az egyik teljesíthető feladat, hogy ne öljek meg vagy üssek le senkit. Emellett a másik feladat, hogy hajtsak végre öt kiütést a magasból...
    Noooormááááliiiis?! :Ð
  • Malakai
    #408
    Tudom melyik hely. :) Ott már mögélyük mentem, ott kivártam, hogy mindegyik őr messzebb legyen (a tűz melletti nem megy túl messzire, de azért tesz kis köröket) és utána csak gyorsnak kell lenni, második kutya már majdnem riasztott, de meg lehet csinálni és akkor még a stealth fejlesztés meg se volt, semmi fókusz bizere. Arra figyelni kell, hogy a kutya már ugye korábban morog, meg vakkangat, amire az őr ha közelében ál akkor reagál, valószinüleg feléd néz majd pont. Ha messzebb vannak akkor viszont csak arra reagál, ha már riaszt a kutya.
  • Gary
    #407
    A kutyákkal sok mindent próbáltam. Az alternatív kerülőút is megvan, de!
    Nem küldetés során csak a városban mászkálva volt olyan hely, ahol két ketrec van elég közel egymáshoz és közöttük egy ládán fölvehető (nem gyűjthető, csak simán pénzt adó) kehely. Azt nem tudtam lenyúlni, anélkül, hogy valamelyik dög ne növelte volna az észlelés számlálót.
    Persze, (fejlesztett) fókusz használattal esetleg megoldható... Úgy még nem próbáltam.
  • Malakai
    #406
    Gáz, meg kerülgetni őket. Gázra általában a közeli őrök reagálnak, kerülgetés legtöbbször jobban bejön. Ahogy észrevettem az esetek többségében van valami alternatív útvonal ahol nem zavarja fel az ember a kutyát.
    Az gondolom tiszta, hogy máshogy megy a kutyával, meg a madárral, míg a madár nem ragál, amíg lassan mozogsz, ellenben egy pillanat alatt rikácsol, ha gyorsan mozdulsz, addig a kutyánál nem igazán számít, hogy milyen gyors vagy, csak hogy mennyi ideig vagy a közelében. Gondoltam megemlítem, mert láttam videóban, hogy valaki csakazértis ugyanúgy akart a kutya mellett ellopózni, mint a madár mellett. :)
  • Gary
    #405
    Jaja, én is szoktam szórakozni! :Ð
    Mentek, majd a Terminátor üzemmód bekapcsol... utána visszatöltök.
    Feszegetem a határokat, és így persze, én is sokszor megnéztem már a tenyereimet! :Ð

    A kutyákra van tuti recept? Megölni nem akarom, nem tehet róla, hogy betervezték a pályára. A gáztól mondjuk elalszik...
  • _Atti_
    #404
    Nem moddolható a játék hivatalos eszközökkel. A verseny ironikus módon a régi thiefek és a Darkmod segitségével készült munkákat várja.
  • masterthief
    #403
    Bakker, most akkorát nevettem ezen hogy őrület.XD
    De, persze játszok, csak most ökörködök. Meg is van az eredménye, mert sokszor fűbe haraptam. XD
    Ha normálisan neki állok, akkor teljesen Ghost-ban akarok teljesíteni. Még csak a Lockdown küldetést csinálom, közben bámészkodok és elbagatizálom a játékot a sok marhasággal. XD
    Olyan sok időt még nem szántam rá, mert volt még dolgom. Ma este vagy holnap reggel folytatom normálisan, haladva a küldetéssel.
    De kimondottan jó volt vele szórakozni, mert sokat nevettem. XD
    A hajléktalanok, egyből kidőlnek, ha egy üveget hozzávágok. XD
    Ha elkezdem suhogtatni feléjük a Blackjack-et, akkor védik a búrájukat. XD
  • HeadHunter86
    #402
    Master-en kezdtem el de így jó lesz. Egyáltalán nem hülyék az ellenfelek. Szerencsére rögtön észrevesznek amint gyanús vagyok. Lehet hogy a nehézségi fok miatt van, normalon nem tudom mennyire hülyék :D
  • Gary
    #401
    Nah, ezt a Happy Medium mellékküldetést 100%-ra vittem végig.
    Az eredmény:
    Kész küldetés - 120G
    Tolvaj kihívások teljesítve:
    nem fedeztek föl - 200G
    nem sérültem - 90G
    2 leütés küzdelemben - 25G
    minden mozdítható ellopva - 175G
  • HeadHunter86
    #400
    Aki CDGALAXIS-tól rendelte, az megmondaná mire jó a 3. kód? Ami se nem a játék kódja, se nem a Banki meló, hanem a 3. Ráadásul lengyelül van rajta a szöveg, szal tényleg nem tudom mire való.

    Amúgy a Fémdobozon a 3D-s hatás brutáljó.
  • Gary
    #399
    Lenny az MBT cipők hivatalos tesztelője, csak neki nem mondták, hogy viselés közben az alkohol fogyasztása nem javallott! :Ð

    Lenny-nek beszólogatnak :Ð

    De, Te még nem játszol?
  • masterthief
    #398
    Jól "bekávézott" ez a Lenny! XD
    Gömbölyűre itta a talpát! XD

    Vannak vicces beszólásai az őröknek? De szerettem azokat! XD
  • Gary
    #397
    Majd a második végigjátszásban! :Ð

    Egyébként nem tudom, én nem úgy csinálom, a saját elvárásaim szerint megyek és egyszerűen csak élvezem.
    Biztos van/lesz videó, hogy mi a 100%-ra a jutalom.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A gyűrű megszerzős küldetésben pl. kivitelezhető, de picit ellentmondásos a követelmény: Ne vegyenek észre, de emellett, küzdelemben üss ki 10 ellenfelet.
    Lehet, hogy fejlesztéssel ez megoldható, Ám, ha előre tudom, mi a feladat, veszek több nyílvesszőt, mert azzal közelről lábon lőve, az őr letérdel és akkor le lehet ütni úgy, hogy nem vesz észre.
  • Gary
    #396
    Pont most csinálom ezt! :Ð
    Egyébként, tényleg nem találkozni (ezidáig) részeg őrrel, viszont a civilek több helyen is támasztják a falat! Meg böfögnek és elnézést kérnek. :Ð
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mókás küldetés! Alanyunk Lenny, akit Garrett nemes egyszerűséggel csak Master Drunk-nak nevez! :Ð
    "Hősünk" állva elaludt az egyik kapunál, valamint, el akarta csábítani Rosey-t, aki "áldásos" tevékenységünk okán, már soha nem fog összejönni Lenny-nek! :Ð

    Erről a részről van szó:

  • Dondark
    #395
    Szóval megkérdezem még egyszer :D
    Megéri maxosra csinálni a küldetéseket? Van valami jutalom pálya végén ezekért?
  • masterthief
    #394
    Az igen! XD