553
Thief 4
  • HeadHunter86
    #473
    Én pozitívan csalódtam. Biztos, hogy elég rétegjáték, de 15 órám van eddig benne. A felénél járok, mellékmissziókat most kezdtem el, mert most lehetett egyszerre mindjárt 14-et felvenni :) Eddig nem unom. Tény, hogy vannak hibái, de aki rajong a lopakodós játékokért annak szerintem tetszeni fog. Van azért benne szabadság, csak kicsit zavaró hogy átláthatatlan a város és eléggé fel van szeletelve, értsd töltő képernyőkkel elválasztva, talán ez a legnagyobb hibája a játéknak, nem az U3-mas motor kellett volna már ilyen látványhoz. Mondjuk az atmoszférája elég jó.
    Ami engem nagyon megfogott az maga játék mechanikája, meg a lopakodás benne, nyilván lehetne benne hibákat találni ha akarunk.

    Én egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Egyszer mondjuk jól felhúzott, mikor bebugzott az egyik pályán és nem volt kötél ott ahol kellett volna és kezdhettem elölről a pályát.
  • MaRee
    #472
    Biztos elhangzott már ez a kérdés, de..

    Tényleg olyan szar amilyennek mondják a játékot? Arcade lineáris ugrabugra az egész, vagy hasonlít a régi részekre?
  • HeadHunter86
    #471
    Nálam eddig egyszer fagyott ki, akkor is azért, mert a videókártya driver összeomlott. Mondjuk ilyet se sűrűn láttam még.
  • Shep
    #470
    Jöhetne már valami patch, mert ezek az állandó fagyások elég zavaróak, ráadásul teljesen random az egész.
  • WhiteStar
    #469
    hülye kérdésekre hülye válaszokat fogsz kapni :)
  • tirpitz
    #468
    Köszi a válaszokat!
    [OFF]WhiteStar: mókás gyerek vagy, az életben ennél nagyobb örömöd ne legyen..[OFF]
  • zsoca6
    #467
    leszamitva hogy nem 8 hanem 6 gb ramom van egyforma a gépünk és elég jol megy ugyhogy nyugottan probald ki menni fog
  • Ra1n
    #466
    Lentebb valakinél hasonló gpu/jóval gyengébb proci mellett ÁLLÍTÓLAG 1080P-ben highon fut szépen (kacsa), de a 720p/low-medium szerintem elmehet...
  • robotnyk
    #465
    a minimum fölött van. elvileg. viszont sok panasz van a játékra gyengébb gépeken is
  • WhiteStar
    #464
    hát ezzel fölösleges is próbálkoznod. talán az első része még eldöcögne rajta
  • tirpitz
    #463
    Sziasztok!
    Esélytelen lenne a játék a következő géppel? GeForce GTS 450, i5-2500, 8 Gb ram.
  • Shep
    #462
    Köszi, közben már megtaláltam őket. Az a bajom ,hogy elég labirintus szerű az egész város, ahogy persze régen is az volt csak hát, nem örülök mikor többször is visszamegyek ugyanoda, mert ez az ablaknyitogatósdi eléggé időhúzó és idegesítő is egy idő után.
  • Malakai
    #461
    Emlékezetből írom, de vers részletek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - Ahogy bemész egy a bal oldali szekrény tetején van, nem a polcon, hanem mássz fel, a tetején.
    - Egy a ládában az ágy végén, ezt gondolom megtaláltad.
    - Az ágy mellett van egy kajás zacsi, az alatt van egy. Ez a leggázabb, mert ha tele az életerő és az inventory is, akkor nem tudod felvenni és valahogy helyet kell csinálj neki, hogy befejezd.
    - Egy amit írtál a szellőzőn keresztül a láda mögött.
    - Egy meg valahol odalent még, arra nem emlékszek pontosan, de emiatt valószinüleg az valami egyértelműbb helyen. :)

    A térkép valamilyen szinten szerintem direkt ilyen, ahogy a régi Thiefekben voltak a rajzolt térképek, amiken sokszor nehéz volt megmondani te pontosan melyik részén is vagy. Ez arra sarkal, hogy felfedezd a környezeted, körül is nézz tényleg magad körül, ne a térképet bámulva közlekedj. Hozzáteszem a rajzolt térképek jobban tetszettek volna. :)
  • Shep
    #460
    Mikor az 5 részből álló irományt kellene megkeresni akkor merre találom őket a szobában, mert 2-t egyszerűen nem lelek, pedig még a szellőzőben is szétnéztem ,de csak 1-et találtam a láda mögött. Másik. Hogyan tudok eljutni arra az utcára ahol pl. a szabó is van ,hogy visszaszerezzem a gépember karját? Mászkáltam minden fele de sehogy nem sikerül megtalálni az oda vezető utat. Ja a térkép az annyira jó ,hogy nacsak, nem is tudom volt-e még játék amiben ennyire rosszul sikerült.
  • Lacee86
    #459
    Esélyes. :D
  • Hapho
    #458
    Én is teljes felbontásban játszom és tökéletesen megy a játék, bár a grafikáját nem mondanám szépnek. Egy kicsit elavult, de meglehet hogy ez azért van mert én az 1998-ban kiadott Thief-fel játszom.
  • adler741
    #457
    Korrekt.
  • Prince23
    #456
    teszt
  • Ra1n
    #455
    Azzal a beállítással amit kitettél egy 2500k / gtx 660 mellett is néha megröccen nemhogy egy harmad vagy negyedolyan konfigon...
  • Ra1n
    #454
    Ja... Vagy 10 fps-el biztos....Videókon van neten azzal a gpu-val erősebb procival medium high beállítás ami megy vagy 20-25 fps-el..Ennyit erről.
  • Edorn
    #453
    Hát márpedig megy. Bár kisebb pontosítás így hosszabb játék (chapter 1) után: Új pályarész betöltésekor(?) (ami nincs túl gyakran szerencsére) teljesen leáll pár percre. De aztán rövid akadozás után újra teljesen jól megy. Illetve néha, ha visszatöltök egy mentést játék közben, akkor is ez van, de szerencsére én nagyon ritkán töltök vissza és akkor sem mindig van ez.
    Illetve nem várom el, hogy elhidd. Viszont nem érdekel, hogy elhiszed-e . A lényeg, hogy nekem megy és nagyon élvezem a játékot vele!
  • Rodman6
    #452
    Van benne feliratozás? Legalább angol?
  • Ra1n
    #451
    Na az általad leírt konfig mellett ez az amit nem tudok elhinni mert egy jóval bikább gépen is beakad gyengébb grafbeállítások mellett nemhogy egy GTS 450-el és kétmagos athlo 2-vel......Képeken lehet beállítást mutogatni csak ez nem jelent semmit...:)
    Azon a konfigon mindent low-ra rakva 1080p-ben kábé TALÁN reális az akadásmentes futás. TALÁN...
  • Ra1n
    #450
    Nem igazán értem a sok kötekedést...Sztori..Talán a régi részek sztori szempontból tartalmasabbak jobban kitaláltak voltak? Nem...És hálistennek eddig nem ütköztem bárgyú zombikba,szellemekbe..
    Játékmenet...Master szinten rendesen korrekt a lopakodás, úgy végigvinni és mindent megszerezni a fő és mellékküldetéseket hogy senkit nem ütünk le, és senki nem vesz észre rendesen büntetős kihívás...
    Ugyan azok a bútorok???? Ez nem éppen a modern kor ahol minden sarkon van egy bútorbolt....:D Amennyire kell annyira változatos, másrészt nem találkoztam eddig két egyforma szobával...

    Nem igazán értem a fanyalgásokat, én elvagyok vele, frankó lopakodós tolvajcucc lett.
  • Gary
    #449
    Dettó! :Ð
    Thief fokozat és rácsodálkozom mindenre. Talán éppen ezért, nem is volt gondom a pénzzel. Csak nem figyeltem és nem vettem meg rögtön az elején mindkét fontos tool-t.

    Még a küldetések előtt bejártam amit lehet, fölmásztam ahová nem kellett külön kötél (az nem volt, a bevezetőben el kellett használni), betörtem ahová csak lehetett, kizsebeltem akit lehetett. 1000+ arannyal mentem Basso-hoz, illetve, bevásárolni.

    A House of Blossom-(o)t kb. 2200 arannyal hagytam el. Bevinni kb. 200-at vittem.

    A szekrényből kirángatós inzultálás tényleg hatalmas! :Ð
  • robotnyk
    #448
    én még el sem kezdtem igazán. mióta működik, lejátszottam az első fejezetet, tetszett, de előbb a Dishonored DLC-t szeretném befejezni.

    az meg nem sokat jelent, hogy itt az sgn melyik játék fóruma pörög.
  • masterthief
    #447
    Örülj neki hogy az álkulcsot nem aranyért kell megvenni.
    Na persze egy tolvaj, mit sem ér zárfeltörő eszköz nélkül. XD
  • masterthief
    #446
    Srácok! Szerintem nem rövid. Igaz, én szeretek bámészkodni, mindenhová benézni, körülnézni mindenhol. Úgy alaposan bejárni minden zeg-zugot.
    Most járok a House Of Blossom küldetésnél és már 12-13 órám benne van. Thief fokozaton. (eddig 3 küldetést csináltam meg Basso-nál felvehetőkből, és a Dokkoknál 1-et a dagi, pöndör bajszosnál)
    Körbe lehet menni mindenhol, minden épülethalmaznál, csak ablakokon keresztül vagy kötél nyílvessző segítségével. (Focust nem használok, próbálok Ghost módban játszani, több-kevesebb sikerrel. (Bár néha elkezdek baromkodni a vicc kedvéért, de olyankor hagyom magam megöletni. XD)
    Volt hogy menekültem, direkt késve bújtam be egy szekrénybe. Erre az őr kirángatott és ütlegelt. XD Sokszor láttam a tenyerem, térdre ereszkedve. XD
    Egyébként, PC-n tolom, minden Very-High-on. Valami elképesztően jó. Szép grafika, nincs lagg-FPS visszaesés, stb. (pedig sokan panaszkodnak, hogy akad, laggol PC-n. Én karácsony előtt, direkt a Thief végett rakattam gépet össze.+1-2 játék miatt.
    Már a Bank Heist küldetést várom, hogy van-e olyan nehéz, mint a The Metal Age-ben.
  • Különc
    #445
    Nekem csalódás volt az AI (masteren játszottam) illetve goldért kellett vásárolni csavarhúzót meg pengét, hogy kivághassam a festményeket. Egy mestertolvajnak miért kell két ilyen szerszámot megvenni? Fancy íj van tüzes-vizes-köteles nyílvesszővel, de egy szellőzőt nem tud kinyitni. Szomorú vagyok
  • Avenger
    #444
    Most nézem én is 12 óra fölött vagyok, 4 óra csak a városban mászkálással telt eddig. :)

    Ez az őrültek háza elég durva, valahogy nem esik jól 20 percnél többet játszani rajta egyhuzamban. :D
  • Malakai
    #443
    Master alatt elkezdeni sem érdemes. :)
  • HeadHunter86
    #442
    Rövidnek nem mondanám, 12 és fél órám van benne STEAM szerint és most fogok nekiállni a 4. fejezetnek. Igaz Master fokozaton játszok.
  • Edorn
    #441
    Az lenne a jó, ha hivatalosan is támogatnák a mod-olást, illetve adnának ki hozzá pályaszerkesztőt... És akkor lenne egy csomó változatos pálya...
  • Avenger
    #440
    Én még csak a diliházban járok, nem volt túl sok időm mostanában, de 4 óra fölött járok már játékidőben.

    Én remélem nem kell Erint kísérgetni egy kieg.-ben sem, az elején is alig vártam, hogy leszakadjon rólam. :D

    A pályák még mindig kicsinek tűnnek, de reálisak. Amit hiányolok, hogy főküldetések alatt nincs ott az épület általában úgy egyben, hanem az utcafront egy kis részén kell boldogulni. Jó lenne pedig körbejárni az épületeket, a tetejükre felmenni meg ilyesmi.

  • Árnyvadász
    #439
    Inkább rövid. Elkezdtem újra emiatt. Egyébként meg ahogy megnézed nem sok hozzászólás volt eddig se. Ezt inkább annak a számlájára írnám, hogy ez egy rétegjáték. Keveseket mozgat meg. Nem sok embernek van türelme hozzá, az efféle játékmenet unalmas számukra.

    Nem mondom, hogy kiemelkedő alkotás lett, de a maga nemében hozta a szintet és nagyon látványosra sikeredett. Hangulata is megvan.

    Magam részéről azt szeretném, ha a folytatásban nagyobb szerep jutna Erin karakterének, akár lehetne vele is játszani. Vagy olyan küldetések is lehetnének ahol együtt kell vele lopakodni és végrehajtani a feladatokat.

    AI vagy Co-op is szóba jöhetne, de én inkább az előbbit preferálnám.
  • enlightened
    #438
    Gyorsan lecsengett a Thief láz is. Megjelenés után pár nappal már szinte alig van hozzászólás a topikban. Tényleg igazuk volt a reviewoknak. Közepes a játék.
  • Malakai
    #437
    Amikor először jársz Bassonál, akkor egyébként említi, hogy menj ki és vegyél, ami kell.
    De nem kimondottan olcsók a cuccok, szóval – nehezebb fokozaton legalábbis – az nem nagy csoda, ha nincs meg hamar valami, bár chapter 3-ra már azért meg kéne lennie ezeknek. Ha nem jön össze a kess főküldiből, kell csinálni a mellékküldetéseket.
    A főküldetésekre egyébként vissza lehet menni és újrajátszani. Mondjuk, hogy akkor a pénzt hogyan kalkulálja nem tudom, nem próbáltam még ki.
  • Gary
    #436
    Festmény kivágót (razor tool) és rácsos szellőző csavarozót (talán wrench tool) a Basso rezidenciája közelében posztoló árustól lehet venni!
    Valahogy én is átsiklottam ezen az elején, így az egyik első rész küldetésében buktam a teljes loot-ot. (szépenjólmagyarul :Ð)
    (utána is, de már nem a felszerelés hiánya miatt! :Ð)
  • Shep
    #435
    Én is megnéztem 32-es exe-vel de nekem lassabb volt és még ki is fagyott.
  • robotnyk
    #434
    király, örülök, hogy segített