38447
  • Krodha
    #950
    van aki szeret elsőnek berepülni a csatattére? csak mert én mindig megfordulok és utólag érkezem, több az esély a túlélésre
  • foxbat88fx
    #949
    hát akkor várjuk a rendes sérülés modellt :) remélem nem lesz elcseszve :D
  • Jeffjohnson
    #948
    Vannak olyan gépek amiket könnyebb leszedni mást meg nehezebb. Kaliber persze számít de pl két 50mmes találat legutóbb nem volt elég egy Yer-2 lelövésére úgyhogy amíg minden gép nem kapja meg a saját rendes damage modelljét addig ez lesz. Például ha fával ütközöl de túléled akkor golyónyomok jelennek meg ez is mutatja, hogy a rendes sérülés modell még nincs kész meg persze a ping is sokat számít.
  • foxbat88fx
    #947
    hát én szerintem 12.7mm-esnél nagyobb gunnal szerelt géppel aligha repültem.... még csak 4es vagyok angolban meg oroszban... de majd fejlődgetek szép lassan :D
  • Krodha
    #946
    hát meg ugye nem mind1 a kaliber... 7 mm-essel semmire nem mész, nekem az egyik gépen van belőle 4, nem rossz, de hát akkor sem erős, pedig tier 4-es gép a németeknél, a 12mm-es egy fokkal jobb, de abból is kell 4, ahogy néztem, az oroszoknál ott az alap gép is 4 MG-vel van ellátva :P
    aztán a 20mm cannon a he112-nél már üt eléggé, ezért is van belőle 1 db

    a nagyobb tier gépeknél meg ott a 20mm-ből van legalább 2, aztán megjelenik a 30mm és így tovább... szal a lényeg,hogy a 10 órás játéktapasztalatomból azt tudom mondani,hogy 7-12 mm MG-kkel sokra nem megyünk, bár érdekes, mert engem simán leszednek vele :D no sebaj
  • bgabor
    #945
    Nem. Minél nagyobb a fegyver kalibere, annál kevesebb lövés elég a killhez, míg egy 30-37mm-es bőven elég egy golyó, a kis brit 7.7mm-esekből meg az amcsi/japán 12.7mm-esekből jópár kell azért.

    Plusz a profik nem folyamatosan lőnek, ha hátulról közelítenek egy egymotoros vadászgépre, csak közelről. Így egyrészt biztos a találat, másrészt nem futsz ki a lőszerből, harmadrészt nem riasztod meg a célpontot, amíg nem vagy tüzelő helyzetben.

    Ezért tűnik úgy, hogy egy lövésből leszednek.

    Aranyszabály még, hogy bombázó mögé nem állunk be hátulról lövöldözni, egyrészt mert onnan a legnehezebb leszedni, másrészt mert durva védőfegyverzetük lehet. Pl: A japó bombázó-hidroplánnak, a H6K-nak egy 20mm-es gépágyúja és több géppuskája néz hátrafelé. A bombázók támadására vannak egyébként a rakéták egyes gépeken.
  • foxbat88fx
    #944
    oké, akkor nem én vagyok a noob :)
    hát már van 8 gép pityus spitfire-em, majd meglesem azzal, hogy megy :D
  • Jeffjohnson
    #943
    Még nincs többféle de majd lesz :). Sokszor tapasztalom én is ezt a Damage Modellek még nincsenek teljesen készen ezért is van ez többnyire csak egy alap DM van mindenre ráhúzva. Várni kell még ezzel kicsit aztán ebben is lesz fejlődés. Most lesz náluk karácsony így nem hiszem, hogy lesz komolyabb patch mostanában de ne legyen igazam.
  • Szpecnyaz
    #942
    Szerintem ez a fegyverek méretétől és számától függ. Pl a 2 géppuskás gépek alig bírnak leszedni valamit, de amiben már van 8 akár egy sorozat is elég lehet.
  • foxbat88fx
    #941
    lenne még 1 kérdésem :D
    hogy van az, hogy ha én szedek ki valakit akkor az esetek 90%-ban úgy meg kell szórnom skulóval a repcsit mint állat!
    de ha engem szednek ki akkor az esetek 90%-ban pár lövés és nekem annyi :S
    vmit rosszul csinálok? ugye itt nincs többféle lőszer mint wot-ban? :D
  • bgabor
    #940
    Azért a húsz fölötti kilőtt földi célpontoknál már nagyon szépen jön ám a kredit és az XP. Brit bombázók pont nem jó példa, nekik elég gyér bombázóik vannak a Wellingtonokig. Oroszok már sokkal jobb, ott az AR-2re kis fejlesztés után már 3db 500 kilós vagy 6db 250 kilós bomba megy fel, azzal már ha jó vagy, egy ráfutással is le tudsz szedni 10+ célpontot. Oroszoknál vannak egyébként gyorsbombázók is, kissebb bombaterheléssel (2X500kg), de sokkal nagyobb sebességgel, azzal már biztos hogy nem előz meg senki sem.

    Nem rossz ötlet a bombázót második vonalban behozni a túlélés szempontjából, de azt azért el kell mondani, hogy igazán durvákat harapni beléjük az első öt percben lehet, amikor még tele van a pálya sok, szorosan együtt lévő földi célpontal. Aki később jön be a bombázóval, annak már csak a szerény maradék jut, és bizony 5 csatánként földi killért nem éri meg bombázózni.

    Bombákból egyébként a minél nagyobb, annál jobb elv érvényesül, mert a durvábbaknak óriási területsebzésük van. Többre mész egy 1000 kilóssal mint négy 250 kilóssal. Pl: Teherautókonvoj közepébe belevágsz egy 1000 kilóst, az egész konvojt kiütöd vele. Az angol és amerikai gépek egyébként fontban (lb) mérik a bombáikat, kábé a felével lehet számolni, tehát egy 1000 fontos bomba az 500 kiló, egy 500 fontos az 250 kiló, stb.
  • Commandier
    #939
    Boccs az előzők ért:). Még nem csináltam ilyet. Itt a link: http://szavazo.net/showpoll.php?id=80208&type=link
  • Commandier
    #938
    <script src="http://szavazo.net/showpoll.php?id=80208" type="text/javascript"></script>
  • Commandier
    #937
    <a href="http://szavazo.net/showpoll.php?id=80208&type=link">Szavazás!</a>
  • Commandier
    #936
    Egyébként melyik módot játsza többnyire az itteni közösség? Arcade, vagy Historical? Esetleg Real?
  • Krodha
    #935
    az még hogy hagyján, hogy lomha, de olyan nehezen kormányozható, hogy csak a 20mm cannon miatt éri meg a gép, messziről rárepülve fellülről szórni, csak utána tudd felhúzni az orrát, mert kb képtelenség.

    amúgy mindegyik bombázónak más méteren van a bombázó célkeresztje? mert nekem most van egy alap c4-esem németeknél, de 500 méternél jelenik meg a célkereszt és nincs nézet sem, amiről fentebről tudnék célozni.
  • Commandier
    #934
    Ja, most látom, hogy az előttem író is épp azt szidja :D.
  • Commandier
    #933
    Üdv. Csak én érzem úgy, vagy a He 112 tényleg olyan lomha mint egy féltégla?
  • Krodha
    #932
    tegyük hozzá hogy azért a beaufighter mk vi nem egy utolsó csóró gép....

    engem mindig leszednek, ha lelövök 2 gépet akkor már nagy siker van, most a h112-vel nyomom, aminek 20mm cannon-ja van, de az irányíthatósága egy rakat sz.r.

    valamit biztos rosszul csinálok, mert hiába lövök oda ahova a célkereszt mutatja, alig talál pár lövedék. arról nem beszélve,hogy vettem egy gépet, T4-es, aztán 7mm ágyúja van, azzal mit csináljak ?:S ....
  • QuentinT
    #931
    Afffene... de hiányzik a szerkesztési lehetőség...

    Második csatám Beaufighter Mk VI-al
  • QuentinT
    #930
    Igen, volt már ilyen ötletem, és inkább vadásszal indultam én is. Illetve Beaufighterrel és a magasban érkező ellenséges bombázókat szedegettem le, mert arra nagyon jó.

    http://kepkezelo.com/images/zsqa0954pswai2566f.jpg

  • Glo
    #929
    Ezért jó taktika az, hogy a bombert csak később, mondjuk második alkalommal viszed be. Addigra a saját bomberek kinyúvadnak, és jó eséllyel az ellenség bomber vadászai is lemennek az alacsonyabban kóricáló vadászokra, és lehet nyugisan bombázgatni a megmaradt dolgokat (pl H6K-val a pillbox-okat).
  • QuentinT
    #928
    Köszönöm a választ! Ezekre pár alkalom után rájöttem magam is, mégis előfordult már, amit említettem. Mivel nagy magasságból a mozgó célok elé való célzást még nem sajátítottam el, onnan inkább a statikus célpontokat támadom. Ha van, akkor az első vonalat meg is hagyom a többieknek és megyek a frontvonal mögöttiekre. Azzal viszont nem tudok már mit tenni, ha az alacsonyan berepülő Su-2 és társai áthúznak az első vonal felett és hamarabb lekapják az általam választott célokat, mint ahogy a bombáim leérnek. Jó esetben még nem oldottam ki őket és fordulok vissza. Esetleg bevállalom én is a kockázatot és a 85% eséllyel bekövetkező lelövésemet és támadok alacsonyabban. Illetve maradnak még a hajók céloknak, mikor már állnak :) Bár jelen pillanatban nem igazán éri meg sem pénz, sem xp területén a bombázás. Legalábbis én úgy tapasztalom, hogy jóval többre értékeli a rendszer a repülőgépek lelövését. Ezen a terülten viszont még rám fér némi gyakorlás, hogy én is olyan könnyedén tudjam lelőni a többieket, mint ahogyan azt velem teszik egyesek. Ne kelljen már a fél lőszerkészletemet rálőnöm egy másik vadászra, hogy leessen :)
  • Glo
    #927
    Bemásolni nem tudom, mert baromi hosszú és tagolt, meg tele van képekkel. De akinek van rá érkezése és lehetősége az feldobhatja valahová html-ként.

    A poszt időpontjából látszik mikori, nem túl friss, azóta sok minden változott (rewardok, ahogy jogosan említetted Jeff), de a többi sztem megállja a helyét.
  • bgabor
    #926
    Azért ezt el lehet ám kerülni, figyelni kell, ki fut rá a célra és milyen magasságon. Ha például nagy magasságon közelítesz egy csoport célra, és megy egy másik bombázó kis magasságban ugyanazokra, akkor tudhatod hogy ő előbb fogja bombázni a célokat, tehát meg kell várni, melyikek maradnak meg, vagy még egyszerűbb, egyből a kicsit arrébb lévő célpontokra repülni. Gyakorlás kérdése az egész, meghogy az ember kövesse, ki merre jár.

    Amúgy is ebben a játékban a siker felét az teszi ki hogy folyamatosan tudod mi történik körülötted, mert nézelődsz C gombal meg vizslatod a minimapot.
  • Jeffjohnson
    #925
    Kicsit réginek tűnnek az adatok mert egy destroyerért sajna nem kapsz arcade-ban 5700xp-t sajna egy carrier ér kb. 3200 at de javítsatok ki ha tévedek.
  • bgabor
    #924
    Be kéne másolnod. Nem vágom amúgy, hogy egy ilyen alapvető FAQ-ot miért nem tesznek nyilvánossá.
  • gstup
    #923
    Nem sajnos.Zárt fórum.
  • Jeffjohnson
    #922
    Ja fontos dolog, hogy a repair speed-et csak azután veszi számításba a program ha a repair rank eléri legalább a géped szintjét tehát ha a javítási időt csökkenteni akarod akkor először a repair rank legyen olyan szintű mint a gép.
  • Glo
    #921
    Így elérhető? Mert ez a Global Beta fórumban van, ami annak idején mikor még CBT teszterek voltunk csak külön kérésre, a tesztereknek volt elérhető.
  • Jeffjohnson
    #920
    vagy ami még rosszabb, hogy lebombázol egy saját csapattársat aki kis magasságon épp egy közeli célt lő. Az is gyakori, hogy mire eléred a megfelelő magasságot addigra vége a körnek (arcadeban gyakori).
    He-111 amúgy is nehezen emelkedik.

    Egyébként legjobban úgy lehet keresni ha minden nemzetet tolod. Ki kell venni a hangárban az autó repairt (bal alul van a hangárban) és minden nemzetet addig repülni amíg elfogy az összes gép. Mire végigérsz rajtuk a legelőször kilőtt gép ingyen meg lesz javítva kivéve persze ez csak kis tierre érvényes mert a nagyobb madarak ingyenes javítási ideje akár 1 hetet is igénybe vehet.

    Minden gépnek megvan, hogy mennyi idő alatt javul meg ingyen ezt befolyásolni tudod a repair rankkal(legalább akkora legyen mint a gép szintje) és repair speedel ami befolyásolja a reptéren való javítás gyorsaságát is.

    Ha valaki nagyon egy nemzetre akar fókuszálni akkor most az orosz a legerősebb nemzet mióta a spiteket lelassították. Ne tévesszen meg senkit az, hogy papíron alul fegyverezettnek tűnnek valójában nagyon könnyen lelőnek bármilyen gépet. Most szinte mindenki velük repül és a bombázóik is nagyon erősek ha valaki a bombázást szereti akkor érdemes egy próbát tenni mert némely orosz bombázó úgy fordul mint egy vadász, olcsó a javításuk és ahhoz képest nagy bombaterhet tudnak vinni.
  • gstup
    #919
    Bocsánat.Igen,már meg is tettem. :)
  • Glo
    #918
    Regelj be a fórumra :)
  • gstup
    #917
    "Sorry, we couldn't find that!"
  • Glo
    #916
    Egyébként itt vannak leírva angolul a szükséges dolgok. Szó szerint New comers guide :)

    Vannak benne új, eddig ismeretlen dolgok.
  • brasco84
    #915
    köszi a választ :)
  • Glo
    #914
    A fighter az a vadász gép, az attacker meg a földi célokat alancsonyan támadó gép. A fighter gyorsabb, mozgékonyabb, könnyebb, elsősorban légi célok ellen. Az attacker lomha, jól páncélozott, erős tűzereje van, elsősorban közelről (rakéták, kis méretű bombák és nagykaliber) támadja a földi célokat.
    A bomber meg egyértelmű, nagy magasság, nagy bombateher, védő lövészek..

    Vannak még a heavy fighter típusú repcsik, mint pl a Me410, Blenheim, amik kimondottan bomberek elfogására vannak, vagy földi célokat gépágyúval kiszedegetni. Ezeknek nincs bombájuk, max rakétájuk, viszont a tűzerejük egy attacker gépével vetekszik, ami egy bomber leszedésénél nagyobb esélyt jelent (lásd egy F4-es meszához képest egy 410-esnek sokszor annyi 20mm-ese van, mind csőben mind lőszerben).

    Mondjuk ezeknek az értelmét ne keresd pl Arcade-ban, ahol az F4-es meszámat egy korai il2 úgy utóléri h csak úgy füstöl, köszönhetően a butított repülési modellnek :)

    Ja, ha keresni akarsz akkor a fighter-ekre gyúrj, mert egy repcsi lelövése 2-3000 kredit, egy földi célé meg 90..
  • Glo
    #913
    A fő taktika hajók ellen, hogy a menetirányukba kell állni mikor rájuk repülsz, hiszen úgy adják a legnagyobb célfelületet amit kicsit hibás ()elé, mögé dobással) még eltalálsz. Olyan 2000-3000 környékéről kezdj el zuhanni, gáz 0, féklapok kint (asszem H gomb). Ha minden jól megy és nem full real-ban nyomod akkor egy célkereszt is fel fog tűnni zuhanás közben, olyan mint a bombereknél.
  • brasco84
    #912
    és milyen statokat érdemes figyelni a gépeknél, amik a legfontosabbak?
  • brasco84
    #911
    hehe, én is itt akadtam meg a tutorialba :)

    más: én tegnap nyomtam pár kört a játékkal, és lenne pár kérdésem. mi a különbség mondjuk egy fighter meg egy attacker gép között? orosz fighterral nyomom, ezzel van értelme földi célpontokat lövöldözni, vagy inkább az enemy repülőket? nyilván van, csak valahogy nehezebbenek tűnik mint egy bomberral mondjuk.