38447
  • Szpecnyaz
    #990
    Én mint kezdő noob úgy találtam jónak ha az újratöltési sebességre teszem. De majd valami régebbi játékos tuti ad valami tippet hogy mire érdemes.
  • foxbat88fx
    #989
    a legénységgel mennyire kell foglalkozni? úgy értem a skill pontok mennyire számítanak? eddig 1 pontot sem nyomtam el és van amelyik gépen már 50 csüng ott..... mire kell elnyomjam?
  • Amaymon
    #988
    "A nagy magasságú bombázással csak az a gond, hogy az alacsonyan támadó gépek képesek kiszedni pont azokat a célpontokat"

    Na én pont emiatt kezdek mindig baufighterrel az angol ágon. Az 5xx-el hasít és nagy a tűzereje, de a manőverező képessége rossz. Utána egy kis adok kapok valami könnyed géppel, ha azt is kilőtték megyek nehézbombázóval a maradék célokra.
  • bgabor
    #987
    Nem, mert EUn néha percekbe telik, mire talál neked csatát, RU-n meg a sok játékos miatt azonnal. A matchmeker is jobban tud működni RU-n a több játékos miatt.
  • Krodha
    #986
    igazából mind1, nem? kivéve ha együtt mentek
  • twi452
    #985
    nem
    fent a csata képernyőn ki lehet választani, hogy hol keressen csatát neked
    EU/RU vagy mindkettőn :)
  • Kronos79
    #984
    Lenne megint egy noob kérdésem. Ez a játék is úgy működik, mint a WoT? Tehát ha ruszki szerverre akarok menni, akkor az orosz oldalról kellene leszednem a klienst?
  • foxbat88fx
    #983
    jajaja, szerencsém volt :) most megint szerencsét próbálok xD
  • Nohab
    #982
    Akkor eléggé optimális körülmények között voltál. Emberek ellen, azért már húzósabb.
  • foxbat88fx
    #981
    Beaufort Mk VII :D
  • Glo
    #980
    Milyen bomberrel mentél?
  • foxbat88fx
    #979
    hát betett ai-k ellen, én britt bombázóval mentem, felmentem magassra, beülltem hátulra a hátsó géppuskához, az ai-k meg jöttek sorba és kikaptam 6ot, meg ledobtam a bombákat. visszamentem bázisra javítani + lőszerért de nem sikerült leszállni nomálisan és megnyekkentem xD ez megért 30k-t! arcade-ba örülök ha csatánként 5000et kapok :/
  • twi452
    #978
    azért arcade-ban is összejön simán még több javítás is ha kifogsz egy béna kört a komolyabb gépeiddel és még agyvérzést is kapsz :D
  • vajakos21
    #977
    És ha "szerencsés" vagy mint én, az AA leszed és 22 k a javítás :) (FW190)
  • Jeffjohnson
    #976
    Igen de a javítási költség is annyival nagyobb.
  • Nohab
    #975
    Valamivel kompenzálni kell a lassabb játékmenetet. Az más kérdés, hogy idő/credit arányban megéri-e?
  • Nohab
    #974
    Leginkább a JaBo-ra (vadászbombázó) lehetne fordítani az attackert. Ide sorolnám még az F8-as fókát is.

    A valóságban elégé el lehetett cseszni így egy gépet. Lásd: P-47, késői Meszák. Egy "tiszta" vadászgép szétlövi, míg a földi célok ellen nem jelent jelentős veszélyt.

    #968 ,Kordha: Mivel ezek nem lézerágyuk, ezért idő kell míg megteszik a lövedékek a távolságot. Annyi idő alatt simán elvándorol a célpont. Ezt még meg lehetne cifrázni a ballisztikával is.
  • foxbat88fx
    #973
    Srácok! azt miért nem mondta senki hogy Historical-ban betegre kereshetem magam?????
    Nyomom itt a sima arcade csatákat körönként pár 1000 creditért.... megyek egy light-os historicalt és +30k credit :D
  • santibi
    #972
    ha minden jól megy pár óra és megtudom venni a Me 163b-t.
  • Glo
    #971
    Ez a titok nyitja. MErt egérrel úgy fordítja a gépet a nézőpontba ahogy a legjobb (még a flaps-et is kiteszi ha kell, csak erről nem ad semmi infót), míg billentyűzetre ha rányomsz akkor úgy veszi mintha koppig húznád/tolnád a botot.
  • Jeffjohnson
    #970
    Én egér-billentyűzet irányítást használok mert éles fordulóknál sokat nyerek vele ha nem az egeret rántom utána hanem a billentyűzettel egyből fordulok és akkor van blackout.
  • Glo
    #969
    Azért arra figyelj, hogy főleg akkor lőj ha a köröd már piros. Ez jelenti ugyanis az effektív lőtávot. Azon túl már legtöbbször max a festéket vakarhatod az ellenről, komoly sérülést csak ritkán tudsz bevinni.
  • Krodha
    #968
    na még eg ykéréds... azt veszem észre, hogy nem a célkeresztbe kell lőni, hanem elé. ti nem vettétek még észre? én sose találom el ha a célkeresztbe lövök
  • bgabor
    #967
    Azért az el kell mondani, hogy jól ki vannak egyensúlyozva a fegyverek, kalibertől függetlenül van esélyed az ellenség ellen. Pl: Meglepő módon a kis tierű hurricanok és spitfire a kis 7.7mm-es géppuskáikkal meglepően hatékony gépek ám, ahogy a 12.7mm-essel felszerelt amerikai és japán gépek sem maradnak szégyenben.

    Ugyanakkor azonos kaliberen belül is vannak különbségek, például 20mm-es en belül az angol Hispano erősebb mint az összes többi, de kevéske lőszer van hozzá. Az orosz 20mm-es Shvak minden szinten elég jól megálja a helyét. Németeknél/japánoknál pedig van egy gyengébb és egy erősebb 20mm-es gépágyú, érezhető különbséggel.

    A lényeg hogy itt a játékban a fegyverek kalibere és száma nem akkora tényező, mint azt első látásra gondolná az ember, a legtöbb géppel lehet jól és hatékonyan repülni fegyverzettől függetlenül.
  • bgabor
    #966
    Hát ez még zavaros a játékban, mert sok gépet hívnak Attackernek, mégis egész más feladatuk van. Attacker a közeltámogató IL-2 is, meg a bombázók írtására való Me-410 is. Sőt, még az egymotoros vadászbombázó P-47 Thunderbolt is.
  • QuentinT
    #965
    Azért egérrel való irányításnál is sikerült már elég jól elsötétítenem a képernyőt :D Realisztikusnál egy efféle forduló a pilótám eszméletvesztését és a vadászom darabokra szakadását okozta volna :D
  • bgabor
    #964
    Azért van, csak annyi hogy németeknél a jó vadászok a Bf-109F-től kezdődnek, az angoloknál és oroszoknál már korábban, a Hurriacane, Spitfire és Yak szériák.

    De ne aggódj, a Bf-109-esek és később az FW-190esek jó vadászgépek. Kétmotoros vadászgépekből is szépeket tudnak felmutatni, a Me-410ek komoly ellenfelei a bombázóknak. Mire megjelenik a játék, sugárhajtású típusokból is legalább ötöt fognak majd tudni felmutatni.
  • Glo
    #963
    Egereseknél meg az irányítás pontosságát befolyásolja, hidd el. Ott nincs blackout meg redout, mert a gép nem hagyja h túlterheld magad :)
  • Krodha
    #962
    az attackerekkel hogy kell játszani? mert nem is igazán bombázó de nem is fighter :S
  • santibi
    #961
    hát nekem a BF 109 G-6, G-10 és K-4 eléggé bejön.
  • Lianor
    #960
    bezony
  • Jeffjohnson
    #959
    G-tolerance azt befolyásolja ,hogy nagy g-erős terhelésnél (pl:nagy sebességnél hirtelen forduló) mennyire sötétül el a képernyő. Az alatta lévő stamina meg azt befolyásolja, hogy ezeket a terheléseket mennyi ideig bírja hosszú távon mennyire fárad el.
  • QuentinT
    #958
    A németeknél is vannak jó vadászok, talán úgy 5. szinttől. Addig valahogy el kell vergődni. A H-112 nekem is nehézkesnek tűnik, ez nyilván a komoly tömegének köszönhető. Ugyebár teljesen fémépítésű gép volt. Amennyire én tudom, nem is vált be igazán.
  • Glo
    #957
    Az oroszokkal sokkal több élményed lesz.
  • Krodha
    #956
    fa..a .... pedig direkt a németre mentem, mondom az tuti jó fighterek vannak :S akkor orosz inkább vagy angol ?
  • Glo
    #955
    A hurrikán az angol. Németeknél nemigen van jó vadászgép, az adott tier-ben egyik se a legnyerőbb választás (ellenben a történelmi tényekkel, ugye).
  • Glo
    #954
    Nincs más, csak a G-tolerance-ra tudsz rakni ha egérrel irányítasz, akkor pontosabban fogja végrehajtani a manővereket.

    Itt nincs olyan skill mont a WoT-ban, hogy a crew level-től függ a mozgékonyság meg a célzás.
  • Commandier
    #953
    Ismét felhívnám figyelmeteket egy kis szavazásra, talán mást is érdekel az eredmény, nem csak engem.
    http://szavazo.net/showpoll.php?id=80208&type=link
  • Krodha
    #952
    vadászok közül tud valaki valami jót a németeknél? nem igazán találtam még :S de a hurricane az mindig leszed, elég jónak tűnik, az asszem orosz
  • QuentinT
    #951
    Ismét csak igazad van, az angol bombázók nem a legütősebbek. Legalábbis én még nem értem el velük arra a szintre :) Az oroszoknál viszont már a 2-es szintnél elérhető Su-2 és BB-1 (amik szinte minden adatukban tökéletesen egyeznek) elég durva dolgokra képesek. A vonuló konvojokat velük a 6 db 100 kg bomba társaságában szoktam meglátogatni :)
    Egyébként van olyan pilóta skill (a G-terhelés elviselésén kívül) ami segíti a repülést? A gyorsulás és emelkedő képesség jobb kihasználását? Ellenfélként sokkal mozgékonyabbnak tűntek például a már emlegetett Su-2-esek, mint velük repülve.