38447
  • bgabor
    #1110
    Azért nem így van, mert itt nagyon jól ki vannak egyensúlyozva a gépek. A kis kezdő kétfedelűek például sokkal jobban fordulnak a legtöbb modernebb egyfedelű vadászgépnél, és fordulóharcban bármelyiket le tudod nyomni a kétfedelűvel, ha jó vagy. Lőttem én már le I-153al amerikai Mustangot is.

    Nézd meg magad a fordulási és emelkedési adatokat a gépeknél. A fordulásnál a minél kisebb szám a jobb, az emelkedésnél a minél nayobb szám.
  • bgabor
    #1109
    Én élvezema bombázósdit, és bizony ha keményen dolgozol vele, nincs sok üresjárat. 30 földi kill nem ritka egy jó bombázóval egy csatában, és attól nagyon durván jön az XP és a pénz.

    Teljesen másfajta mulatság mint a vadászok, és pl: Egy Ground Strikeos küldetésnél nem is lehet meglenni nélkülük. Nehéztankot, repülőgéphordozót, csatahajót nem lehet vadászokkal kigéppuskázni. :D
  • lammaer
    #1108
    Arról van infó, hogyan fogják/tervezik megvalósítani a tankos-hajós részt?
  • wervos
    #1107
    A catalinát bgabor tanácsára vettem meg és elég jól szuperál. 4000 méterre felkapaszkodni és mehet a szőnyegbombázás. :)

  • brasco84
    #1106
    na ezt sikeresen megfogalmaztam, korán van még.
  • brasco84
    #1105
    ja elég szar. én kipróbáltam tegnap az orosszal, dobáltam a bombát ahogy tudtam jó magasról, aztán néha betalált néha nem. aztán jött 2 fighter azt szétkapott a szarba :D

    durva mennyi wotos lett itt :D
  • soulhunter85
    #1104
    Sziasztok!

    Engem az érdekelne, hogy hogy tudok könnyen lion-t farmolni?
    Mint a wot-ban hagyjak magamnak pár kisebb gépet aminek kevés a javítási költsége?
    Vagy a nagyobb Tierü gépeknek nagyobb a pénz szorzója?
    ill. a reward % egy egy gépnél mit jelent ponztosan?
    előre is köszi.
  • rudii
    #1103
    Izlesek es pofonok, de azert jo ha a 4vadasz mellet van egy bombazo is.
  • rudii
    #1102
    Ha WoT-hoz hasonlitasz ugykepzeld mint a szakaszt. Bentvagytok 3man. Ebbol kettonek Ms1 neked Masus. Az MM teged azaz mindig a legmagasabbat veszi figyelembe. Erdemes cserelni uj gepet mindig leggyengebbre.

    Igen az 10x szuletik ujra ha vett annyi garazst aranyaert, de 10x annyit is fizet javitasert. Egy jo bombazoval pedig az egesz kort tuleled sokszor me'g 5k xp is kapsz survivoert.
  • Szpecnyaz
    #1101
    Csak én vagyok úgy vele hogy ez a bombázósdi nem igazán jön be? Elég unalmasnak tűnik.
  • lammaer
    #1100
    De összességében akkor jól esett le hogy a kisebb szintű repcsiket le kell cserélni mert amint megvan a nagyobb nem lehet már kis csatába menni többé (tehát WOTos példával élve, ha már megvan az IS4, hiába van KV1S a garázsban, nem mehetek funolni vele többé).

    + elvben az akinek 10 hangárja van, az 10x születik újra egy meccsen, akinek meg csak 5 az 5x?

    (I15-el egy-egy gépet le tudok kapni, de sokáig kell abajgatnom őket, ők meg csak ha rámnéznek halott vagyok)
  • rudii
    #1099
    Sztem hasznald 2es szintu nem olyan magas me'g vegulis az a cel h fejlesszunk uj gekepet vegyunk. :) I15 mocskos egy gep am le lehet szedni vele nagyobbakat is azert nagyon jol fordul.
  • lammaer
    #1098
    kidomo -> "kidobom"
  • lammaer
    #1097
    Hát, az azért nem, hogy önmagammal szakaszozok :)

    Szóval: innentől kezdve vagy kidomo az I15-öket (mert azokkal nincs értelme T2 csatába menni), vagy ha ismét még szeretnék noobok közt lenni, akkor kidobom a BB1-et?
  • rudii
    #1096
    Sztem az eddig se volt kerdes, hogy a legnagyobb hatarozza meg tokmind1 abbol a szintbol hanyat viszel be. Mindig a legmagasabbat veszi figyelembe ez logikus, mint wotnal a szakasz. :)
  • rudii
    #1095
    Jaja! Szoval megeri egy kisebb geppel betamadna egy nalad joval nagyobbat. Ha ugyes vagy kis szerencse is van nem olyan nehez. :)
  • lammaer
    #1094
    Na, most világosítsatok fel, hogy működik az MM :)

    Szóval, eddig volt 3 darab I15-öm, csata be, noobok közt lövölde, 3x születhetek újra.

    Kigrindeltem egy T2-est, vettem egy BB1et.

    Namost, innentől kezdve bevág spitek közé, ahol igaz hogymostmár 4x születhetek újra, nade ugye az I15 azok ellen :)

    Szóval most hogy van ez: ahány repcsim van egy adott nemzettel, annyiszor születek újra egy csatában, de mindíg a legnagyobb határozza meg hogy hova dob be a rendszer?
  • Szpecnyaz
    #1093
    Jól látom hogy itt is több XP jár a nagyobb tierű gép lelövéséért?
  • Magyar Betyár
    #1092
    ok thx
  • rudii
    #1091
    Glo jol mondja este kevesebben vannak MM nem olyan jo, de lefogadom, hogy EUn jatszol To battle abalkba felul allitsd at RUra.
  • rudii
    #1090
    Roviden tomoren 5os jobban fordul mint 6os. 6osnak kicsit nagyobb tuzero, de ez nemolyan lenyeges. 6os kb csak abban jobb, hogy raketa. (Miota feltoltak arukat enis csak 5ost hasznalom 6os tul draga mulatsag)
  • Glo
    #1089
    Jah, ilyenkor este már nincs annyi player, nem úgy működik az MM ahogy kéne. Betesz mindenkit mindenki ellen, aztán hadd szóljon. Az előbb kellett lelőnöm egy 262-est Beaufort-al :)

    NApközben meg kora este jó az MM, akkor próbálkozz.
  • Magyar Betyár
    #1088
    Ez azért kicsit hard fokozat, hogy megyek a kétfedelű alap gépekkel és spitfirek meg mustángok jönnek szembe. Esélyem mint a 3 lábú süninek a 6 sávos autópályán
  • Glo
    #1087
    A Blenheim=Beaufighter :)
  • Glo
    #1086
    Csak én érzem úgy, hogy a Blenheim X-es verziója egy lomha dög? Totál nem éri meg sztem, a 6-os kb 50km-el tud többet vízszintben és jobban is fordul, kilométerekkel magasabbra megy...

    Rudi, javíts ki ha tévedek, de most vettem meg és ezek az első benyomásaim róla :)

    Igaz a fegyverzete ütős, de el is kell jutni azokig a bomberekig..
  • Jeffjohnson
    #1085
    Több olyan pálya is van ahol el lehet foglalni az ellen repterét igen jó XP és credit jár érte.
  • Jeffjohnson
    #1084
    1. Mikor fogytán a lőszer bal felül számol vissza. "Z" vel töltöd újra.

    2. Igen számít.

    3. AA mindent le tud szedni de főleg kis magasságon egyenes vonalban ha mind téged lő kis magasságon nem érdemes kockáztatni, inkább akkor próbálkozz ha tömegben vagytok és nem téged lőnek.

    4. Damage indikátor bal oldalt jelenik meg ha megsérültél egy kis repülőgép ikon de itt nincs HP úgyhogy ha olyan helyen találnak el akkor lezuhansz és kész. Javítani én személy szerint szoktam de kezdőknek a leszállás problémás lesz. Alapból olyan 30-35 sec a javítás.
  • Desmodromic
    #1083
    Van damage indikátor, csak a T1 nem sérül, hanem szétszakad. :)

    Volt, hogy arcade-ban javítottam, simán volt még killem újra ugyanazzal a géppel, míg ha nem javítok oda a legerősebb gépem arra a csatára, ill. fizethetem /a későbbiekben igencsak húzós/ a javítási költséget.
  • Glo
    #1082
    Jah, 2000xp akkor jár, ha halott motorral szállsz le. Ezt szokták kihasználni páran, hogy meredeken szállnak le és "betörik" a légcsavart, ezzel a motor meghal, és úgy veszi mintha halott motorral mentél volna. Ingyen 2000xp. De csak egyszer lehet megcsinálni, szal nem érdemes ezzel iskolakörözni :)
  • Glo
    #1081
    A skulót akkor látod mikor már kezd kifogyni, a sebesség jelző alatt mutatja pirossal mikor lősz. Újratölteni lehet a holtidőben is, a Z gomb asszem az alapértelmezett.

    Az xp/lion szerzésnél sokat számít, h épp nyertetek-e, van rá valami szorzó de pontosan nem tudom mennyi.

    Az AA elég komoly, de érdemes velük szórakozni, mert vagy akkor van vége a körnek ha minden földi célt kilőttetek és elfogy a fenti piros csík, vagy ha valakinek elfogyott az összes gépe.

    A javítás majd akkor lesz fontos ha magasabb tierű és drágábban javítható gépeid lesznek, az elején mehet minden a levesbe, ilyen 100 lionért nem érdemes ezzel küzdeni. Ha megsérülsz akkor baloldalt lent mutatja előbb pirossal a sérült részt, aztán az elkezd villogni, végül kinyiffan pl a motor, de a szárny nem szakad le, csak romlanak a repülési tulajdonságok erősen. Én már szálltam le mezőre ellőtt motor és szárny miatt, ami nem tudta a vasat a levegőben tartani :)
  • Szpecnyaz
    #1080
    Újratölteni a "Z"-vel lehet. Az engem is érdekelne hogy ki lehet e íratni hogy mennyi skuló van még
    Számít az hogy győzelem v vereség, szerintem itt is 2x-es szorzó van.
    Leszállni 1 alkalommal mindenképpen érdemes mert első alkalommal kaptam érte 2000xp-t jutalomként. Am nem szoktam erőltetni. Max ha a közelben van a reptér és nem akarom elveszíteni a jó kis gépem.
  • lammaer
    #1079
    No, még egy-két technikai kérdés:


    -1-
    Gondolom a légi utántöltés miatt :), az hogy mennyi lőszer van beírva az csak annyit jelent hogy két töltés közt mennyi ideig tudom nyomni a bal gombot kill reményében.

    - lehet látni azt hogy mennyi skuló van még hátra ebből a "tárból"?
    - esetleg lehet forceolni mondjuk az újratöltést miután lekapok valakit és tudom hogy van időm betárazni (éppen megyek fel az égbe a következő áldozatot keresve)

    -2-
    Számít az XP meg credit szempontjából hogy nyerünk vagy vesztünk (úgy tűnik mintha nem, ez mondjuk jó hír lenne)

    -3-
    Több játékmódban írja ugye a gép hogy lőjuk a földi célppontokat, de az AA igen erősnek tűnik, ráadásul 30Xp darabonként nem sok, tehát elég macerásnak tűnik így az elején és nem is éri meg. Van értelme T1-T2ben ezzel foglalkozni, vagy várjak amíg lesznek majd bombázók akik a magasból intézik ezt rizikó nélkül..?

    -4-
    Szintén játékbeli tipp, hogy vissza lehet menni javítani a reptérre. Itt az elején ezt se látom hasznosnak, egyrészt nem látok damage indikátort, másrészt akár fullról is van hogy lelőnek egysorozattal, tehát azt se tudom mikor kéne visszamenni, plusz 3-4 percet repülni nem tűnik kifizetődőnek. Ez is majd magasabb szinteken nyer értelmet?
  • Magyar Betyár
    #1078
    kösz megoldódott. Gmail-os email-re nem küldte de citromail-re megjött rögtön a pass
  • lammaer
    #1077
    Azért ez csúnya inbalance, ilyenért a WG-t már meg szoktuk feszíteni.

    Elég triviális hogy 2 ágyú az pont fele a 4nek :)
  • lammaer
    #1076
    Nézd meg az adott levelesládádban, nem bújt e meg az a levél amit küldenek a jelszóval. Esetleg nézz körül a spam könyvtárban, hátha vmi filter elkapta.
  • lammaer
    #1075
    Igazából ez a légiharcosdi nekem kicsit "kill stealer, hátbalövöm a tömegben aki épp el van foglalvaa másikkal" jellegű dolog, és nem annyira szimpi mint a tankosdi ahol azért ugye egymással szemben állunk.

    Itt meg rájöttem, azt kell nézni ki van elfoglalva a másikkal (urambocsá, kicsit később belépni a csatába mondjuk 1 perccel mint a többség, ami nem nehéz mert közben amig tölt fórumozok), és azt lelőni aki ugye éppen a harc hevében van elfoglalva mással.

    Jó esetben még bonusz XP is jön, mert megmentettem a havert akit egyébként én hagytam hogy nyúlként szaladjon hogy én vadászhassak :)

    Tudom a légiharc jellege miatt ilyen, tehát ez nem kritika a játékkal szemben :D
  • Magyar Betyár
    #1074
    Sziasztok! Segítsetek plz, hogyan tudok beregisztrálni a játékba? Tudom alap kéne legyen de mikor a hivatalos oldalon ráklikkelek a "creat a new acc"-ra és kitöltöm a regisztrációt hiába adom meg az email címem nem kapok belépő pass-t. Kér egy nicname-et meg egy email címet. kitöltök mindent aztán rányomok a play for free-re és ezt kapom
    Specified email is already is registered
    The e-mail you've entered is already registered at WarThunder.com or YUPLAY.COM. To join the Global beta test you simply need to login to the existing account.
    Email nem jön.
    Help plz
  • Glo
    #1073
    Ha jót akartok magatoknak és pénz kell akkor szedjétek ki az összes magas gépet a csatasorból és passzoljátok be a Reserve meg 1-es tierű orosz gépet (I-153), aztán hadd szóljon az Arcade egerezés. Az orosz alapgép tényleg elég OP.
  • foxbat88fx
    #1072
    "tier"3ig nem olyan nagy szám a game.... de 3-4től aztán nagyon bedurvul a game :D
    ne adjad fel :))) megéri
  • Szpecnyaz
    #1071
    Ja, nem tettem hozzá hogy nekem azok alapból ott voltak. Pl angoloknál Hurricane, ruszkiknál Rata stb.