38447
  • lammaer
    #2150
    Jaja, de repcsi nincs rajta ám :)
    Repülőgép hordozó lehet, csak repcsi ne legyen
  • Belkar
    #2149
    Márpedig repülőgép hordozók lesznek...

  • Szpecnyaz
    #2148
    Mondjuk az egészet hasonlóra csinálnák mint amilyen pl a Battlestation játékok az jó lenne. Csak kéne hozzá egy legénység és modul fejlesztgetős rész.
  • Szpecnyaz
    #2147
    Jaja, nem akarok megint egy olyan játékot ahol majd szikláról sziklára kell csúszni mászni. Jó kis hajó vs hajó ütközeteket akarok. Mondjuk a balansz érdekel, hogy fogják kihozni hogy a csatahajók között legyen értelme mondjuk rombolókat használni.
  • lammaer
    #2146
    Azokat navyfildben is rühellte minden skilles player - kb olyan mint a tankos játékban az arty.

    Nem kell az ide. Iowa-al lőjünk Bismarckot (képzavar), az kell, nem Nimitz :)
  • Zero 7th
    #2145
    Na de hagyjuk ezt a brainstormingot, egyrészt nem a mi dolgunk mert nem mi fejlesztjük a játékot, másrészt meg ha itt nagy igyekezetünkben kitaláljuk, hogy hogyan lenne igazán kurvafasza, akkor meg csak csalódás lesz, hogy a fejlesztők bénább megoldást találtak... :D
  • Torzonborz
    #2144
    okkéééé neksztkvesztsün : mi a helyzet a zanyahajókkal ?

  • Zero 7th
    #2143
    Lehetne olyan, mint most a turret. Amerre nézel, azon az oldalon a légvédelmi ágyúk oda lőnek, ahová te célzol. Mind. :)
  • vajakos21
    #2142
    50-essel nagyjából mindegy hol lövōd. A B-17re kell min. 4 találat...nekem legalábbis. Meg Yer 2 volt egyszer küzdös.(betudtam annak hogy euszki :-) )B24 tört ketté mint a ropi.( lehet a B17 is ha egyszer oldalba kapnám). Egy srácot láttam HB-ben 4 légi cél és 4 földi...ami nem rossz 21 lõvedékböl.Hogy egy kis pozitîv is legyen.( egérrel nyomta)
  • lammaer
    #2141
    Pontosan, én hajó vs hajó csatákat akarok, amit ki lehet balancolni rendesen. Repülő nem kell, eleve marha nehéz lenne kiegyensúlyozni hogy igazságos legyen.

    Tehát nem kell AI légvédelem, mert nincs is repülő :)
  • Torzonborz
    #2140
    no és a ladikoknál mi a helyzet a csöves légvédelemnél ? ott azért van egy pár darab :P azon se legyen AI ? :D
  • lammaer
    #2139
    "legyen 2x ennyi a mostaniaknál jobb pálya aztán jöhetnek a tankok és a hajók :)"

    Vajon mitől lehetne egy pálya jobb vagy rosszabb ebben a repcsis játékban? Mondjuk a zivatarfelhőknek lehet hatása a játékmentre, de az hogy a hortobágy vagy a tajga fölött kergetjük egymást, az kb irreleváns :)
  • lammaer
    #2138
    Jaja, én is hajókat akarok először, tankokat már unom :)

    Annak nem örülnék ha valamilyen módon AI-val oldanák meg a tankos/légvédelmes mókát. Csak és kizárólag humánok legyenek, már így is utálom pl hogy van AI géppuskás, aki vagy jól lő vagy nem, player skilltől függetlenül.

    Pl ultranoob pistike ne érjen el eredményt csak azért mert az AI jól lő neki.
  • Szpecnyaz
    #2137
    Egy foglaló Katát én is így öltem meg tegnap, leszállt foglalni, én meg a fejére pottyantottam egy 500kg-os bombát :P. Gondolom átkozódott utána :D.
  • Szpecnyaz
    #2136
    A Me410 50mm-es ágyújával lőttem meg. Gondolom az üzemanyag tartályát kaphattam el. Bár az 50mm-es gun alap esetben am is 1 lövésből szokta leszedni a nagy gépeket is.
  • Belkar
    #2135
    Egyébként a Catalinák sem legyőzhetetlenek. Tegnap egy tier 0-ás meccsben azt hitte a gyerek hogy ő a király leszállt foglalni és ott is maradt szépen géppuskásai szedték a gépeinket ám ekkor megérkeztem és a fejére dobtam 6 db 10 kg-os bombát mindjárt nem volt olyan kemény
  • Zero 7th
    #2134
    Én meg olyat láttam, hogy tegnap leszálltam foglalni az ellenséges bázist, és egy kisgép egy rövid sorozatból lenyeste a bal szárnyat a teljesen ép gépről. Te hol lőtted, amitől felrobbant?
  • Szpecnyaz
    #2133
    Mondjuk ezek a Catalinák a T0 cuccok között elég genyó dolgok. Kb alig lehet őket lelőni. Meg ha van belőlük 2 db egy oldalon az el is dönti a csatát. Még nagyobb tierben is nehéz őket leszedni.
    Tegnap majdnem idegbajt kaptam tőlük. Me 410el rámentem egyre, mondom az 50es gun majd szépen leszedi egy lövésből. Erre vagy 6-7 találat se volt képes leszedni. Pedig az irányító rendszerét már teljesen kiütöttem, majd a végén jött 2 másik gép és azok lőtték le. Aztán a kövi csatában megint rámentem egyre, már készültem a fél órás üldözésre, eleresztem rá az első lövést, erre azonnal felrobbant. A fene se érti ezt.
  • Belkar
    #2132
    Igen én is a hajókra szavazok ráadásul annak konkurenciája se lenne mert mire a Wargaming megszüli a WoW-ot (nagyon jó névválasztás egyébként) az még legalább egy fél év.
  • Zero 7th
    #2131
    És akkor is előbb a hajók jöjjenek! :)
  • Jeffjohnson
    #2130
    Ha lesz légvédelem akkor a bombázóknak nagy magasságból kell majd bombázni mozgó és akármikor irányt változtató célt ami meg baromi nehéz. Ha lentebb ereszkedik akkor meg kiszedi a légvédelem. Szerintem jó móka lesz mind2 oldalon menni kíváncsian várom mit hoznak ki belőle de az még sajna odébb van. Előbb rakják be az összes DM-et meg FM-et aztán a hiányzó gépeket legyen 2x ennyi a mostaniaknál jobb pálya aztán jöhetnek a tankok és a hajók :)
  • Glo
    #2129
    Még a HB is sok lenne a tankosok ellen. Inkább FRB lesz, mert valljuk be csóró tankoknak csak akkor lesz esélye, ha nem lesz ott a vörös jelölő a fejük felett. Szabad szemmel meg kevés esély van magasról kibombázni őket (manőverezés, elbújás, stb).

    Itt a láthatóságnak lesz majd kiemelten fontos szerepe (és nem úgy mint a WoT-ban, ugye).

    A hajók is érdekesek lesznek. Szerintem is kár találgatásokba bocsátkozni, mert a "Tudod mit kisnyúl?" effektig jutunk csak :)
  • Zero 7th
    #2128
    Szerintem csak HB lesz, árkád az túl káoszos ehhez. Vagy az is lehet, hogy egy árkád kör átlagban egy tankosnak 3 perc, egy repülősnek 15... :P
  • ZSOOLT2
    #2127
    Úgy működhetne, ha az egyik oldalon emberi játékosok vannak repülőgépekkel, és tankokkal co-opban, a másik oldalon meg AI vezérelt repülőgépek és tankok.
  • bgabor
    #2126
    Én csak azt mondom hogy ne temessünk látatlanban valamit, amiről még semmit sem tudunk. :D
  • lammaer
    #2125
    Elméletileg igen, gyakorlatileg te játszanál egy Tigris tankkal ha tudod hogy a játékban lesz a túloldalon mondjuk 2-3 bombázó ami 5k magasságból ráddobhatja az 1 tonnás bombáját? A tankok gyakorlatilag futófrag kategória lennének.

    Aztán majd jönnének az okosságok itt is hogy "tanulj meg manőverezni hogy elkerüld a bombákat".


    És ez ellen az se megoldás, hogy azt mondod "de hát vannak saját vadászok, azok majd megvédenek". Randomban? Vagy igen vagy nem, de ki akar tank lenni ha lehet repülő is? :)
  • ladista
    #2124
    Mondjuk vicsorognék, mikor tankosként hasítom a mezőt ground strike módban, aztán felnézve látom, hogy kör kezdete után néhány Catalina vette felém az irányt :D
    Ki fog így tankozni?
  • Zero 7th
    #2123
    Ez már régóta bevett megoldás, hogy minél messzebb van egy objektum, annál egyszerűbb, kevesebb poligonból álló, kisebb textúrákkal fedett modelleket mutat a játék. A repülőknél is csinálja, kb csak ütközésnél látod olyan részletességgel az ellenséges gépeket, mint a sajátod.

    Valószínű a legrészletesebb tankmodelleket a repülős részben sosem fogod látni, még ha rázuhansz, akkor sem.
  • Belkar
    #2122
    Hát lehet hogy megoldható csak laikusként ez a meglátásom annyira azért nem értek hozzá :D
  • Torzonborz
    #2121
    Zero 7th-nál a pont , egy harckocsiból nem látsz be akkora teret mint egy repülőből így jobb és részletesebb textúrákat lehet használni.
  • bgabor
    #2120
    Kiderül majd, én azt nem hiszem hogy a hajók és a tankok egy térképen fognak majd játszani, de a repülők bármi felett repülhetnek, nem?

    A grafikát és az optimalizációt illetően pedig szerintem előlegezzünk bizalmat a fejlesztőknek, már így is ez a legjobban optimalizált játék a piacon. Ezek nem kutyaütő amatőr Wargamingesek.
  • Zero 7th
    #2119
    És mondjuk ha a tankosok nem ugyanazt látják, mint a repülősök? Részletesebb közeli modellek, de jóval közelebbről LODoló terep? Okos programozással megoldható probléma ez, és senkinek nem néz ki szarul.
  • Belkar
    #2118
    A minap láttam pár képet a földi járművekről és arra a következtetésre jutottam hogy itt bizony soha nem lesz olyan hogy repülők meg tankok együtt játszanak.

    Mégpedig azért mert ezt csak 2 módon lehetne megoldani. Vagy marad teljesen ilyen a grafika csak a földi járműveket teszik irányíthatóvá de ez azt is jelenti hogy a tankosoknak szörnyű látványban lesz részük a talaj, házak textúráit és a növényzet modelljeit látva.

    Vagy pedig erősen feljavítják a textúrákat és a modelleket viszont akkor maximum a Nasa számítógépeivel lehetne 10 fps-től többet kicsikarni repülés közben...
  • Zero 7th
    #2117
    Nem úgy van az, hogy pénzt azt hoz, csak XP-t nem? A csíkra adott tooltip csak XPről beszél, pénzről nem.

    Viszont a prém gépeknek van egy +xx% XP módosítójuk is, tehát betelt normál és betelt prém közül a betelt prém azért jobban hozza az XPt.
  • bgabor
    #2116
    Nincs még pontos infó erről, de erősen valószínű hogy a prémium és a talizmánnal prémiumosított gépek bevételére nem hat az XP csík betelése.
    Elvégre senki se azért fizet a prémiumgépért hogy az az XP csík betelése után többe alig hozzon pénzt.
  • lammaer
    #2115
    Stalker az nekemis bejött, de a skyrim nem. Vhogy a stalkerban mindíg ott volt a nagy cél (eljutni pripjatyba, megfejteni a zóna titkát), a skyrimban ha most pisztolyt tartanál a fejemhez, akkor se tudnám megmondani hogy igazából mi is volt a "big picture".

    Biztos volt, de valszeg ezerszer lerágott csont kategória, ezért nem maradt meg - csak az hogy mehetek orrba szájba mindenfelé :)
  • bgabor
    #2114
    Embere válogatja, én nem tudtam abbahagyni a Sykrimet addig amíg mindent küldit végig nem vittem, mindent fel nem fedeztem, és minden karakterfajtát ki nem próbáltam. De ma is fent van és órákra el tudok veszni benne.

    Ugyanez volt annó a Stalker:Call of Pripyat-al hasonló stílus mint a Skyrim...na az játék a javából. Azt négyszer vittem végig, eddig.
    Ez annak fényében érdekes hogy a legtöbb új játék annyira nem fog már meg, hogy néhány nap után törlöm őket.
  • bgabor
    #2113
    Nono. Tier3-as normál gépek igenis kerülnek kis tierű csatákba, a Catalina is, de az én Tier3-as H6K-m is, én a H6K-t használom pénzfarmolásra, ömlik vele a pénz és az XP egyaránt.

    A prém gépekről pedig: Vannak kis tierű gépeken is rakéták, azokkal egyetlen lövéssel lelősz bármilyen hidroplánt vagy bombázót. Szóval kérem, spóroljuk egy kicsit a Pay to win kifejezéssel. :D

    Egyébként jelen állás szerint teljesen véletlenszerű, hogy egy prémiumgép normál megfelelője tierjén, vagy éppen feljebb vagy lejjebb van e, mindre van példa.

    Amcsiknál a Bf-109F magasabb tierű, mint a német eredetije, de sok más gép is van. Amcsi zsákmányolt Zero, japán FW-190A5 ugyanolyan tierű, mint a normál párja. És igen, van néhány pedobear is, ami kissebb tieren elérhető, mint kéne, ilyen az orosz Catalina is, de szerintem ezek változtatni fognak, és magasabb tierbe teszik.

    A legdurvább prémiumgép egyébként szerintem jelenleg az amerikaiaknál a zsákmányolt Ki-61 Ib Hien. Nekem megvan a normál változata japánoknál. Tier6-os gép, de sokkal jobb az eddigi összes Zeronál (a tier8asoknál is magasan). Most kilences szinten repülök vele a japánoknál, és nagyon durván hatékony, és nem mellesleg gyönyörűen néz ki az ezüstborítású festésével. Na ugyanezt a gépet meg lehet venni tier4-es prémiumgépként az amerikaiaknál kemény 700 sasért, kb 1000 forintért...

    Azóta mióta ez a japán gép megvan, tudom egyébként, hogy a fegyverek száma és kalibere egyáltalán nem olyan fontos. A Ki-61 Ib négy darab 12,7esével sokkal jobban darálom az ellent mint a Zerok 20mm-es gépágyúival, pedig a mostaniakon(tier8) már egy továbbfejlesztett változat van(MkII-es változat a 20mm-es Type99 gépágyúból.)

  • lammaer
    #2112
    Skyrim... érdekes... én is rávetődtem nagyon, és nálam is kifújt vhol 2-3 hét után. Nem motivált a sztori, túl sandbox szagú lett :(


    a játékot nem féltem, ha le is cseng egy picit a repülőzés iránti érdeklődés, ugye ügyesen beépítették a tankos/hajós vonalat... meg hát lényegében már most sem bétaként megy, hiszen minden megvehető pénzért mint élesben.
  • Zero 7th
    #2111
    Ez szándékosan ilyen szerintem, hogy rávegyenek a prémiumra. Az háromszoros lóvét adagol. Emiatt hiába sír bárki, ez az egyetlen, ami tutira soha nem fog megváltozni, mert ez az üzleti modelljük lényege.