38447
  • Pluskast
    #2350
    Én ruszki és német oldalon nagy tier-ü gépekkel játszom de egy premium gépem - I-16, illetve HE-112 B1 - mind a két nemzetnél van. Érdemes használni őket mert sok pénzt össze lehet szedni velük. Tegnap este pl volt olyan köröm, hogy csak az I-16-al 7 gépet szedtem ki mire kilőttek:)
  • Torzonborz
    #2349
    persze hogy nem , itt sem fenékig tejfel az élet és ez is a pénzről szól .
  • lammaer
    #2348
    Viszont a sok slot itt nem feltétlenül előny ugye (mert ha nincs elég low tier repcsid, és muszáj mindent kitölteni, akkor mehetsz hupákolni magasabb tirekbe a szutykaiddal).

    Nem fekete-fehér itt semmi :D
  • Zero 7th
    #2347
    Ja, igen, előbb olvas, aztán ír... mindig elfelejtem. :P
  • Zero 7th
    #2346
    Nem, mi? Első tízezer ezüst, második ötvenezer,de a harmadik már kétszáz arany.
  • Torzonborz
    #2345
    upsz ezt nem tudtam . de akkor is nemzetenként lehet 6 slotod ingyen. ;)
  • Pluskast
    #2344
    Sajna ez sem igaz mert a negyedik slot után már igen. az első 5k a második 10k a harmadik 50k a negyedik 200 arany.
  • Pluskast
    #2343
    Az IL2-es srácok fejlesztik :)
  • Torzonborz
    #2342
    viszont +slotot nem aranyért veszel . :P
  • Pluskast
    #2341
    Hosszú távú beruházás?
  • Trucker39
    #2340
    Tegnap gondoltam kipróbálom magam is ezt a játékot. Némi töltögetést követően ez sikerült is. Meglepve tapasztaltam, hogy a mostanában kipróbált játékok közül igencsak kiemelkedő teljesítménnyel fut az elég régi gépemen. Első próba repüléseket egérrel és bill-l próbáltam (nem túl fényes eredményekkel). Előszedtem a régi, IL-2-s "korszakomból" a botkormányt és a fejkövető-t. Itt ért a második meglepetés, mind a két (pontosabban három) eszközt felismerte és korrekten kezelte. Nosza repüljünk vele, gondoltam (persze az idő is csúnyán elrepült), de egyenlőre igencsak pozitív véleménnyel vagyok a játékról. Nehezen volt hihető számomra, hogy ez még nem a kész játék. Remélem ha egyszer elkészül, nem szól bele a csúnya üzletpolitika és nem lassul be a játék akkor sem.
    Feltűnt, hogy lesz szárazföldi és tengeri része is a játéknak. Ha azok is ilyen korrekt kidolgozásúak, igencsak komoly játékélményt fog nyújtani az ilyen típusú játékok rajongóinak. Kb 4-5 éve nem repültem már aktívan, így igen csak fura érzés volt újra botot (és pedált) érezni (enyhe nyakizomlázról nem is beszélve). Szimulátor beállítással repülök, belső nézetből, bár ezek a kezdő gépekből nem túl jó még a kilátás, ekkor kénytelen vagyok fülkét kikapcsolni.
  • Zero 7th
    #2339
    Na persze, de van öt nép, mindenhová illő lenne egy vadász meg egy bombázó legalább. Az máris egy ezres megint.
  • Pluskast
    #2338
    Igen de azt ne feledd, hogy az az 1500 XP a slotba meg és nem a gépbe. Ergo, ha beraksz oda egy másik gépet a tapasztalati pontok ott maradnak.
  • Zero 7th
    #2337
    Na azért az szép, hogy egy hete játszom, van bő másfél milla free XP-m, beváltani egy ezres...

    Sokkal genyóbb módon húzzák ki ezek az emberből a lóvét, mint a WoTos banda. A száz forintért 1500 crew XP is milyen már?
  • Belkar
    #2336
    Viszont itt legalább nemzetekre bontva számolja az xp-t nem gépekre 1-1
  • Pluskast
    #2335
    Valóban igaz már rég játszottam vele. Lehúzni meg eszem ágában sincsen mindenkinek jó szórakozást kívánok hozzá :)
  • lammaer
    #2334
    Hiába próbálod lehúzni a WOTot, ami ott free XP, azt tényleg freeként használod fel :D

    Az kerül pénzbe hogy az XP-t freebe konvártálod, nem ugyanaz...
    Védjük védjük a WT-t, mert új meg minden, de legyünk kiegyensúlyozottak.
  • Pluskast
    #2333
    Semmi. Az általános szinted az az aranyért megvásárolható gépekre illetve a gift gépekre vonatkozik.
  • Zero 7th
    #2332
    Mi van akkor, ha egy népet magasabb szintűre húzok, mint amilyen én vagyok?
  • Zero 7th
    #2331
    Ott ingyen használod fel...
  • Zero 7th
    #2330
    Nyilván a németet, egyébként. HBn majdnem biztosan az az egyik oldal. Akkor nem, ha Csendes-óceáni hadszíntér van...
  • Pluskast
    #2329
    Lásd wot :)
  • Zero 7th
    #2328
    Na igen. Egy másik népet meg majd felhúzok free XPből.

    Ez mondjuk egy vicces dolog, az a neve, hogy free XP, és az egyetlen dolog, amit csinálni lehet vele, hogy pénzért beváltom. Kurvára free akkor...
  • Glo
    #2327
    tHUNder-t ismeri valaki?
  • Zero 7th
    #2326
    Jaj, tényleg, elnézést. Késő volt már... :)
  • Glo
    #2325
    Ha akkor épp lesz orosz nemzet HB-n :)
  • lammaer
    #2324
    Kicsit félrementél, bgabor a 3-as catalinarol beszelt ebben a hszben, az találkozik ilyesmivel, sőt még jobbal is.
  • Zero 7th
    #2323
    De, annyira egyedi. Még annál is egyedibb. Maximum négy géppuskás gépek vannak ellene. Repülő erődözni lehet vele, annyira bírja azokat a kis szarokat.
    Másik nagy előnye, hogy tier0ban nem bombázzák ki előled a célpontokat. Lehet 30+os köröket menni.

    Én töltöttem meg nagyon hamar. De ez nem baj, amíg a kis gépek csíkja be nem telik. Ezüstöt meg termel rendesen, mindenképp.

    Rekordom egy olyan kör, ahol az elején bombáztam úgy negyven körül, majd' mindegyik találat +500XPs Double Strike volt, aztán átültem a kis vadállat vadászokba, és lelőttem még vagy tíz ellenséget. Kaptam mindenféle medálokat meg bónusz XPket. A vége 35000XP lett, de igazából prémiummal 70000. Itt már be volt telve a gép csíkja rég.
    Én nem bántam meg, hogy megvettem.

    Azt nem tudom, akkor mi lesz, ha a kis vadászok meg a Csajka csíkja is betelik. Az már úgy lehet, hogy nem éri meg. Bár... nyolcvan forintért lehet azokat megtalizmánosítani... :P
    De egyébként addigra tier9ben leszek, lesz már Yak-3, azzal meg már be merek menni HBra...
  • Zero 7th
    #2322
    Nem érted. Nincs Beaufighter.

    Van Catalina, a géppuskás Csajka, I-15, Falco, He-51, P-26, F2A két géppuskával, OS2U, Fury, Nimrod, Swordfish, Wirraway*, Ki-10, A5M4, F1M2. Ennyi. Más gép nincs.

    *na ilyet még sosem láttam
  • bgabor
    #2321
    Igaz, egyedi. De azért nem annyira mint egy bárkit lefordulni képes kétfedelű olyan fegyverzettel, amit a nem prémium vadászok közül legközelebb a La-5ös tud majd felmutatni 13-as tieren. :D

    Továbbá még mindig gond az, hogy a kis tierű prémiumgépek XP csíkja nagyon rövid, hamar betelik, és mi még mindig nem tudjuk hogy rájuk is vonatkozik e ilyenkor a -80% XP vagy sem. Valaki írta itt a napokban, hogy a prém Catalina csíkját öt csata alatt megtöltötte. :)

    De nem rossz gép, valóban, igazi mammut a kis törpök között.
  • bgabor
    #2320
    Az ilyen gépeknek a magasság az egyetlen fegyvere, a védőfegyverzetre nem szabad hagyatkozni(bár a H6K azért tud meglepetéseket okozni). Tehát kezdésnek szépen felmész spirálban legalább 4000 méterre, akármeddig tart is, és onnan dobálsz, elsősorban statikus célpotokat(AAA, pillbox), és ha már ráérzel, előretartással mozgókat is. 4000 méter alá nem sülyedsz, vagy ha mégis(mondjuk külső nézetes bombadobáshoz), akkor azonnal vissaemelkedsz.
    A cél az hogy az egymotoros vadászoknak elmenjen a kedvük attól hogy feljöjjenek hozzád, mert túl sokáig tartana, és inkább elmennek dogfightolni vagy a könnyebben hozzáférhető célokat zargatni.
    (hidd el, a pörgős életű egymotoros vadászokkal az emberek zömének semmi kedve többperces emelkedésbe és manőverezésbe fogni csak hogy elfoghasson egy magasan szálló bombázót, és ha felért, még szembe is nézzen a védőfegyverekkel)

    Így el lehet lenni legalább addig, amíg kidobsz elég(20+) célt ahhoz, hogy elmondhasd, az adott meccsben megérte a Catalinára fordítani az időt más gép helyett.

    Ha pedig bombázóromboló gépet látsz(pl:beaufighter) az ellenségnél(statistics menü), vagy nem viszed be arra a körre a Catalinát/bombázót, vagy csak második gépként, amikorra a Beufighter már nem él.
  • Szpecnyaz
    #2319
    A t1 Katában pont az a jó hogy ha csak reserve gépekkel van akkor ott alig lehet megölni. Ilyen terminátor szintű a gép, nincs az hogy amint feltűnik, mennek rá a rombolók.
  • Zero 7th
    #2318
    Tier0ás meccsekben ötszáz kilós bombákat dobálni elég egyedi szerintem. Oda nem jön be gépágyús Csajka.
  • lammaer
    #2317
    No, aklkor add az infót.. T5-T6 meccsekben, meg még felette is, ha nem jövök le az égből, akkor is lelőnek a vadászok.

    Mit csináljak vele, menjek le hogy ott lőjenek le? :)
  • bgabor
    #2316
    Bocsi hogy ezt mondom, de ha lelövik mint a pinty, az nem azt jelenti hogy a gép szar, hanem hogy rosszul repülsz vele, máshogy kéne csinálni.

    Ha már prémiumgépet vesz az ember, szerintem érdemes nem olyat venni amit egy másik ágon pár óra alatt ingyen is kihúzhat az ember, hanem olyat, aminek egyediek a képességei, olyanok, amit nem tudsz ingyen megszerezni. A prémium Chaika és I-16 ilyen.

    Még a H6K prémiumosításával(talisman) is jobban járnál, mint egy prém Catalinával. Szerintem.
  • Szpecnyaz
    #2315
    A kezdő csatákban simán tud foglalni, mert nem tudják időben lelőni. Meg olyan gép is kevés van ami bombázni tudná eközben.
  • lammaer
    #2314
    Van már amcsi katalínám, de az szar, t3, lelövik pint a pinty azokban a csatákban ahova bedob.

    Amúgy meg ki az a hülye aki a PBY-al megy foglalni. Azzal fentről kell dobálni a bombákat, még foglalós pályán is van egy csomó célpont :D
  • bgabor
    #2313
    Nem olyan nehéz elindulni az úton, mi? :D

    Egyébként bár tényleg durva az orosz PBY, szerintem a gépágyús prémium Chaikát vedd helyette, mert az viszont egy vadállat. Képzeld el a mindenkinél fordulékonyabb kis orosz Chaikát géppuskák helyett két gépágyúval. Ráadásul orosz gépágyúval, ami az angol mellett talán a legjobb a játékban.

    Ma délután nyolc killt csináltam vele egyetlen meccs alatt. Catalinát szerezhetsz kreditért az amcsi ágon is, de ezt a módosított Chaikát csak aranysasért veheted meg.
  • Belkar
    #2312
    Elég neki 3-4 db 10 kg-os bomba is ;) ez kb az egyetlen dolog amire jók a 10 kg-os bombák
  • twi452
    #2311
    azért annyira nem isten gép az sem :)
    foglalós pályán ha látom h van belőle akkor egyből a kingfisherrel megyek és pontosan rádobva a 2 100 fontos bombától azért felfordul az is :D