38447
  • Szpecnyaz
    #2070
    Ez engem is érdekelne. Mert ha nem jelentősen befolyásolja, akkor megéri feltenni a plusz bombát mindenre.
  • Zero 7th
    #2069
    A súly számít a repülési tulajdonságoknál? Ha viszek bombát, kevésbé mozgékony a gép?
  • Szpecnyaz
    #2068
    Biztos azért van mert prém accountom van, amit rögtön nerfeltek amint 10 felé ment a killjeim száma :D.
  • lammaer
    #2067
    Jajj, ne kezdd el ezt a rimánkodó stílust itt is... elég olvasni a másik topikban.
  • Glo
    #2066
    Mivel oroszok fejlesztik sanda gyanúm szerint max buffolni fogják őket, valami elveszett Pravda cikkben megjelent tanulmányra hivatkozva :)
  • Szpecnyaz
    #2065
    Ja, ne is piszkálják őket, valamivel farmolnom kell. Ezekkel a Csajkákkal úgy érzem magammal mint ha a WoT-ban T1ben pedofilkodnék :D.
  • Szpecnyaz
    #2064
    Bírom amikor az ilyen köröket bukom el. Érdekelne hogy mégis mi a bánatot csinálhatott a csapat maradék része?

  • Glo
    #2063
    Kijött egy 100Mb-s patch:

    Change log:
    The following operations were changed: Sicily, Korea, Ardennes

    Rudders' effectivenes was changed , it now depends on plane's airspeed. This fix influenced the following aircraft: A5M4, A6M2, A6M2-N, A6M3, A6M3 mod 22, A6M5, Bf 109 E-3, Bf 109 F-4, Bf 109 G-10, Bf 109 G-2, Bf 109 G-6, Bf 109 K-4, F4U-1a, F4U-1c, F4U-1d, Ki-10-II C, Ki-43-II, Ki-61-Ia, Ki-61-Ib, Ki-61-Ic, P-40E-1, P-47D, Spitfire Mk I, Spitfire Mk II, Spitfire Mk IX, Spitfire Mk Vb, Spitfire Mk Vc, Spitfire Mk XVI, Typhoon Mk.1a, Typhoon Mk.1b, Typhoon Mk.1b/L

    Several improvements were applied to the chat.

    Az orosz gépekhez nem nyúltak, azok úgy tökéletesek ahogy vannak :))
  • Zero 7th
    #2062
    Nem, önkiherélés is lehet.
    A kritériumok, hogy a szaporodóképesség megszűnjön, ne legyen már meglévő alom, a saját hülyeségből történjen a dolog, és hogy az illetőn látszódjon az elszántság, hogy nagyon akarta a dolgot.

    Viszont az oldal úgy működik, hogy beküldik a sztorit, az bekerül egy nagy kupacba, ahonnan szépen, lassan "Darwin" szétszortírozza. Van a városi legenda kategória, ami a tutira kitalált dolgokat tartalmazza, vagy más részletekkel újramesélt eseteket. Van az igazi Darwin-díj, ami megfelel a fenti kritériumoknak, és van róla megjelent, igazoló újságcikk. Mellette ott a honorable mentions, az olyanok, akik megérdemelnék a díjat és igazolt az eset, de valamelyik kritériumnak nem felelnek meg, pl van már gyerekük, vagy csak fél here veszteség, ilyesmi. Meg van a personal accounts részleg, ahová az olyan sztorik kerülnek, amik akár megtörténhettek, de nincs rá bizonyíték.
    Illetve az ilyenek, mint ez a repülős, hogy jó sztori, igaz is, de nem Darwin-díj.
  • Zero 7th
    #2061
    Ah, meg is van: link.

    Rosszul emlékeztem, nem bombázó, hanem tanker, egy A-6 Intruder. A pilóta is, meg a katapultált csóka is leírta az esetet a saját szemszögéből.

    Most néztem csak utána, frankón igaz a sztori.
    Itt vannak képek is:
    http://www.gallagher.com/ejection_seat/


    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_accidents_and_incidents_involving_military_aircraft_%281960%E2%80%931974%29
    Itt meg azt írja, hogy:
    "A U.S. Navy Grumman A-6A Intruder, BuNo. 151563, of VA-42, on a maintenance test flight out of NAS Oceana, Virginia, suffers failure of the drogue chute gun in the pilot's ejection seat, pulling the two ejection seat cables and ejecting Lt. Dalton C. Wright. The bombardier-navigator, Lt. John W. Adair, with no pilot in the aircraft, is forced to eject. Jet comes down 15 miles from Oceana. The Navy investigation later determines that five or six flight accidents and one hangar accident may have been caused by the same problem. One source cites date of 15 October 1971.[324][325]

    Úgy tűnik a meglepi-katapult szériahiba volt az Intrudereken...
  • Belkar
    #2060
    A Darwin díj nemcsak azoknak jár akik meghalnak?
  • Glo
    #2059
    Jah jah, elég veszélyes mutatvány :)

    Béta fórumon panaszkodott valaki, hogy Csajkával 6800-on csak 400-at megy a gépe. Majdnem lefordultunk a röhögéstől. Kissé kellemetlen lehet odafent :)

    Il2-ben is szidtuk a vörösöket mikor Stalingrad térképen télen(!) 6000 felett kergettük az i-16-osaikat ezerrel :) Kb 2 perc alatt a bothoz kellett volna fagyniuk.. de ők harcoltak vidáman :)
  • Zero 7th
    #2058
    Uh, erről jut eszembe, olvastam egy sztorit egy bombázópilótáról, aki ült párezer méteren a gépében, aztán az ülése egyszer csak váratlanul úgy döntött, hogy katapultál. Nem lőtte ki teljesen a cucc, beszorult a pilótafülke plafonjába, és az ejtőernyője kötelei rágabalyodtak, és effektíve rákötözték a székére.
    A társának volt annyi lélekjelenléte, hogy azonnal lassított és elindult lefelé, és sikerült annyi idő alatt letennie a gépet, hogy gép tetején üldögélő haverja ne fulladjon meg...

    Mindjárt megkeresem, a Darwin-díj oldalon volt a personal accounts részen...
  • Glo
    #2057
    "450-el megérkezve"..

    Igen, ezt írták már, hogy 450-el egy nyitott fülkés gépben kb 2 percig bírnád, aztán megfulladnál, mert levegőt azt nem tudnál venni.. de ezt Árkád-ban nem is kell figyelembe venni :)
  • ladista
    #2056
    Igen, szöveges kliens. Maradi vagyok, de közösségi életre nekem (és az ismerőseimnek) sokkal jobban bejött. Természetesen mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.
    Ízlések és pofonok :)
  • Zero 7th
    #2055
    De pont ezt mondom, hogy annyira nem gáz ez, mert életben lehet maradni amíg visszaér a haver. Levegőben, magasban spawn, gyorsan le tud veretni a csatához. Főleg ha közben én is felé húzom az ellenfelem... Másik oldalról is van egyfajta hangulata a dolognak, ahogy recseg-ropog a gép a sebességtől, ahogy sietek segíteni, aztán 450-el (fedelesszárnyú tier0) megérkezve egy sorozattal miszlikbe aprítom a kergetőző ellenséget...

    Aztán lehet, hogy csak tier0ban, a faszlámák ellen ilyen ez, de egyelőre bejön.
  • rudii
    #2054
    IRC tudomason szerint teljes mertekebe szoveges nem?! :O Lehet rosszul tudom. Szoval en chatelni nem igazan szeretek max face. Sokszor csak ulok szekbe azt felteszem laban asztal azt csak dumalunk. :D Nagyon jo kis kozossegek johetnek letre es ehez sztem elengedhetettlen egy ts vagy hasonlo program ahon lehet egymassal beszelgetni. :)
  • Glo
    #2053
    Én régen il2-ben is sokat TS-eztem repülés közben, anélkül lehetetlenség volt repülni (ki hol merre jár, milyen kontaktot lát, harcol/menekül stb stb).

    Itt a játékban is szívesen repülnék TS-el, de sajnos nem sokan repülnek HB-t, aki meg igen az még nem jelentkezett közös repülésre.

    Este felmegyek én is a pcpilot-os TS3-ra, ott megtalál aki HB-ban a német oldalon szeretne squadron-ozni.
  • ladista
    #2052
    Játékra TS jó, de azon kívül jobban szeretem az IRC-t.
  • rudii
    #2051
    FPS-be talan a legfontossabb! Amugy sztem minden jatekba fontos! En ha bekapcsolom gep elso amire fellepek TS3. Ha nem jatszok is mindig fentvagyok es beszelgetek barataimmal. Max neha egyszobaval felre vonulok ha filmezek peldaul, de akkor is atjohetnek barmikor szolni. (:
  • gstup
    #2050
    HB nincs respawn
  • lammaer
    #2049
    Még nem próbáltam TSen (egyszer majd ennek is eljön az ideje), de elméletem szerint mivel itt sokkal pörgősebb a játékmenet, plusz van ez a respawn, ugye amikor teljesen elszakadtok egymástól, szóval ezek miatt itt nehezebbnek gondolnám a kooperálást.

    De ha vki csinálta már, érdekelnek a benyomásai.
  • Zero 7th
    #2048
    Egyébként nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem ezt a játékot sokkal élvezetesebb ismerőssel TS-en tolni, mint mondjuk a tankosat, vagy egy FPSt. Valahogy sokkal jobban érzem, hogy tudunk egymáson segíteni. Egy átlag FPSben kimerül a csapatjáték abban, hogy egy irányba megyünk. A tankosban még annyi erre rájön, hogy még ugyanazt a célpontot is lőjük, de igazából ha veszélybe kerülök, a havernak igen kevés lehetősége van segíteni.

    Itt meg tök jól el lehet lenni párban, egyik támad, másik védi a seggét, vagy ha nincs környéken ellenség, akkor csapást mér ő is. Ha véletlen túlságosan eltávolodunk egymástól(akár halál miatt), lehet húzni az időt manőverezéssel, amíg a segítség megérkezik. Be lehet vinni az ellenséget egy lassú fordulóharcba, hogy "kintről" érkezve könnyű legyen leszedni.

    Kapcsolódó kérdésem: van magyar klán? :)
  • lammaer
    #2047
    Lehet hogy ez a feature is implementálva lesz, és a fejlécben lévő 5 titkárnő közül lehet választani :D
  • Glo
    #2046
    Ez a hírszerzési dolog már jelentősen túlmutatna az Árkád csaták kívánalmain
  • Glo
    #2045
    Üldözőbe vehet, mert csak a Beaufighter Mk VI ér utól. Ha az nincs a listában már nyugodtan megyek csatázni :)
  • Zero 7th
    #2044
    Kell egy másik számítógép, egy másik accounttal, meg egy titkárnővel, aki miközben te repülsz, ő nézegeti végig az ellenség hangárait, és jelenti, milyen gépek vannak még benn. :)
  • Glo
    #2043
    Fordulni nem szabad vele, ez alap.

    Azért kérdeztem ezt a visszajátszás feltöltést, mert akkor feltenném ennek a csatának a videóját.

    AMúgy nekem 410-essel elég jó a túlélési arányom, BnZ-re elég jó, csak rá kell érezni az elétartásra.

    A lényeg, hogy nem szabad se elsőnek se alacsonyan odaérni a légiharcba. Lehetőleg legmagasabban kell, és onnan csapkodni az ellent akik lehetőleg mással legyenek elfoglalva :) A P40-et is úgy lőttem le, hogy az Ai Cr42-eseket hajtotta. A 2 Mc202 túlélte végül.

    HB-n azt rontja el az ellenfél általában, hogy gyorsan akarnak végezni és visz magával szinte mind bombát/rakétát és földközelben becsapatnak, és utána is géppuskázzák az ágyúkat mikor megérkezünk 1500-2000m magasságban. Ott már nagyon el kell rontani, hogy lelőjenek.
  • Dragunow
    #2042
    Úgy látom igaz az, hogy a gépek adatainál feltüntetett értékek meg sem közelítik a valóságot. Legalább is ami a fordulás és az emelkedés értékére vonatkozik. Bár ez alapján a többi érték sem lehet túl hiteles. Az egyetlen igaz dolog ott kb a fegyverek kalibere lehet. Viszont azt jobb ha tudjátok, hogy az orosz 20mm nem ugyanaz mint a többi nemzet 20mm fegyvere. Szerintem kb 2 szer gyorsabban tüzel mint a többi. Ez ugye azért fontos mert mikor egy előled kifordulni akaró gép elé célzol és tüzelsz nem mindegy, hogy az a gép mennyi találatba fog belefordulni. 30mm fegyvereknél simán lehet hogy egybe sem. Ezért van az, hogy az a csajka simán leborotválja a szárnyadat a 2db 20mm fegyverével miközben egy másik nemzet szintén 2db 20mm fegyverével jó esetben egyszer eltalálod.
    Ami a fordulási értékeket illeti a FW sorozat papíron szarabbul fordul mint a messer játékban meg pont fordítva van. Az fw szó szerint pattogni tud a levegőben a messert meg lefordulja minden jó formán, viszont kegyetlenül jól emelkedik.
  • gstup
    #2041
    Normális esetben,úgy leszedik mint a sz.rt Múltkor egy s.79-es bombázót nem tudtam lefordulni vele,nem is beszélve egy jak-ról vagy bármilyen más vadászról.Természetesen a lecsapos-menekülős taktikával jó,ameddig valaki ki nem szúr.Nekem vegyesek az érzelmeim a 410-el.Jó kis gép,de isten ments hogy valaki üldözőbe vegyen.
  • Zero 7th
    #2040
    És tényleg te szedted le, vagy csak meglődözted, aztán lezuhant és neked írta a killt? :P
  • Krodha
    #2039
    első nap megkaptam azt az achi-t,hogy leszedtem egy nálam 10 szinttel nagyobb gépet... szóval így :D és lvl 0-ással mentem ;)
  • Glo
    #2038
    Ezért jobb a HB, ott ha kivársz az indulással megnézheted h mit hozott az ellen, meg miket a sajátok, aztán lehet válogatni mit viszel be, mert mást abban a körben úgyse tudnak már bevinni.

    Amit alább linkeltem abban volt a mi oldalunkon 2 orosz gyerek valami Mc202-vel, a másikon meg A20, Catalyna, egy P63 és egy P40. Bevittem a 410-est, aztán egyesével szublimáltak a 30mm-től, mondjuk ehhez kellett a figyelmetlenségük is rendesen.

    Szeretem amúgy ezt a gépet, mert baromi gyors, és ha ésszel repül az ember 2-3 rácsapásból bármit le lehet vele szedni. Mindezek mellett lehet vele sprézni is rendesen >o]
  • Glo
    #2037
    NEm tudsz benézni, legalábbis játék közben nem.

    Utána rá tudsz keresni emberekre, és meg tudod nézni h az egyes nemzetekkel hányas szinten áll, mennyit tolta az egyes csata típusokban, ergo következtetéseket levonhatsz, de konkrétan benézni nem tudsz hozzá.
  • twi452
    #2036
    nem azt nem látod mit tartogat még :) csak azt látod, hány gépet vesztett eddig el úgyhogy még megsaccolhatod mennyi maradhat :)

    én is voltam már úgy, hogy majdnem az egész csatát a corsairrel toltam és csak a végén lőttek ki belőle amikor már egyedül voltam a csapatomban és két arc a másiknál nekik nem volt több gépük...nekem még 4 :)
  • lammaer
    #2035
    Ezen csodálkoznék, sztem szimplán csak bug esetleg leszakadtak időközben.

    Túl ritkán látok ilyet ahhoz, hogy el tudjam képzelni hogy tényleg összeszámolja a slotokat és az alapján "balanszírozza" az embereket.
  • lammaer
    #2034
    Apropó, erőfelmérés: ugye itt csak azt az egy gépet látom amit elsőre kiválasztott a delikvens, a hangárába betekintésre nincs lehetőség, hogy hány van még neki és mik azok....?
  • vajakos21
    #2033
    arra jó, hogy tõbb gép kõzül válaszhatsz az ellen és saját gépek eröfelmérése után.
  • Zero 7th
    #2032
    Ah, értem, köszi. Akkor azért láttam valamelyik meccsen, hogy az ellenség hárommal többen van? Lehet, hogy a hangárslotokat kompenzálta így, hogy egyenlő legyen a szumma élet?
  • lammaer
    #2031
    Ez a slotvásárlás olyan kétélű fegyver a szememben...
    plusz élet, de nehezebben tudod kontrollálni hova kerülsz be.