710
  • Agamemnon
    #190
    Sword.of.the.Stars.II.Lords.of.Winter.Update.7.and.8.

    Még nem próbáltam ki...
  • katarzis
    #189
    Kijött az új patch. Changelog:

    r17826b
    ~~~~~~~
    Known Issues
    - Drones cannot be designed.

    Fixes
    - Many additions to the Defense Manager, which has now been renamed to Battle Manager.
    - Fixed a crash with weapons doing half a population damage.
    - Fixed a crash with the locust updating its turn.
    - Fixed crash in Starmap that could occur when changing between maps in game setup quickly.
    - Fixed a crash during saving if using unique extended characters as part of your profile name.
    - Fixed a crash associated with the admiral trait True Grit.
    - Interaction with COL weapons temporarily disabled while fixing crash in Design Screen.
    - Added stance control for ships in formation in combat.
    - Re-implemented trade layer.
    - Bankruptcy system now in effect.
    - Biome-colonizers now active.
    - Increased sensor ranges.
    - Improved Leviathan class death sequences.

    - Fixed a bug where station upkeep was not being deducted from savings.
    - Fixed a bug where prototype costs were not being applied to savings.
    - Fixed some issues with misnamed event images.
    - Fixed an issue where dragging and dropping fleets could in some cases duplicate them.
    - The game will now only keep the most recent set of log files. Old copies will be automatically deleted.
    - Improvements and a handful of fixes made to the meteor shower random encounter.
    - Fixed an issue that allowed trade points to be reused in a trade round.
    - Made some optimizations to the gathering of planet/system data for the budget.
    - Made some optimizations to the gathering of data for players with combat assets.
    - Fixed an issue where weapons and modules could display with incorrect materials.
    - Swapped battlerider reserve and wing/squad slots to make use clearer.
    - Added tooltips to rider squad/wing/reserve buttons.
    - Added trade view overlay elements to star map drawing, first pass.
    - Combat entrance transition now active.
    - Added improved visual cues when dropping into and out of accelerated time in combat.
    - Fixed a variety of issues with battle rider behavior in combat.
    - Fixed incorrect asteroid monitor locations in combat.
    - Fixed broken images in the encyclopedia.
    - Tweaked stats of engine sections.
    - Removed items in the Starmap Lobby will no longer remain selected.
    - Fixed an issue where double the number of riders were being loaded into combat.
    - Fixed an issue where riders would detonate instead of returning to tender.
    - Fixed an issue where mounted riders could prevent ships from rotating.
    - Tweaks to many ship sections, stations, weapons and related art.

    Additions
    - New politics section added to encyclopedia.
    - Added new star maps: Wave (3) and Big Disc (8)
    - Added player details to the server browser.
    - Added trade view filter to the star map.
  • lammaer
    #188
    Mondjuk 1 hetes lista, de itt van hogy mi az amiről tudnak hogy még bugos/nem megy.


    ami még nem megy
  • lammaer
    #187
    De volt jelentősége annak hogy mit játszottál? Mintha rémlene hogy kb 6 paraméter volt a lényeg (az a pár érték ott az alján a design screenen, 3 támadó meg 3 védőérték), aztán a csata kb a támadó és védőértékek egyszerű összehaonlításán alapulva ment le.

    Tehát kb lényegtelen volt mit hülyéskedsz a design screenen. Lehet persze mindent modellezni.

    De mondom, ez csak emlék, rég volt...
  • Jakuza001
    #186
    Nem letezo hajodesign ?

  • lammaer
    #185
    Gratuitous Space Battles - ez nem az ahol megtervezed a hajókat, aztán a csatát már az Ai nyomja le?
  • lammaer
    #184
    Hát, nekem a Galciv-ben nagyon nem tetszett a nem létező hajódesign meg a rendes ürcsaták (jól emlékszem, kb az volt, hogy volt a hajóknak egy támadó meg védőértéke azt csókolom).

    A Sins persze jó volt, csak a nagy birodalomépítés hiányzot belőle.

    A Ruler az lényegében egy Master of Orion, csak folyamatos RTSbe oltva. Főleg azért jön be, mert olyasmi mint a Space Empires 4, azt meg nagyon bírtam. Lehetett benne brutális dolgokat művelni (pl Ringworld építés).

  • Jakuza001
    #183
    Ja es kihagytam meg a Galactic Civilization 2 Ultimate -t.
    Nem rossz, sot kifejezetten jo, de a gep olyan modon csal, hogy neha tultermel egy bolygoval amit blokad ala fogsz egy flottaval. :D
  • lammaer
    #182
    Ahogy elnézem, ebből is most jött ki egy új kieg, és a review szerint - akárcsak a Star ruler esetében - teljesen átgyúrták a játékot.

    Megnézem :)
  • Jakuza001
    #181
    Nem valami nagy eresztes, mint ahogy a Star Ruler vagy az armada 2526 se.
    Talan meg a Sins of a Solar Empire ami turheto foleg modokkal.

    A Gratuitous Space Battles-t is kiakartam probalni a Galactic Conquest kiegeszitovel, de az meg szinte mindig kifagy, igy aztan ment az uninstall.
  • lammaer
    #180
    Én többször nekifutottam, de nagyon sokszor az volt az érzésem, hogy az kell néznem mit játszik az AI, nem volt meg a control lehetősége.

    Különösen hogy van a "civil" szféra a játékban, azaz a birodalmadban egy csomó hajó nem a te fennhatóságod alá tartozik, nem is irányíthatod őket hanem csak kolbászolnak össze vissza.

    De mintha emlékeim szerint a katonai egységek irányitása is elég lehetetlen volt.

    Sajnos csak ezek a benyomások maradtak meg róla, sztem egy-két próbálkozás után félretettem és azóta se vettem elő.
  • Pares
    #179
    A Distant Worlds-el van valakinek tapasztalata?
  • Ninju
    #178
    Jaja! Így legalább megvan az illúzió, h nagyon fontos vagyok nekik, hiszen heti 2 patch jön. :D
  • lammaer
    #177
    Höhö, akkor benned éppen ellentétesen működött a vevői ösztön: nagyon szar állapotban van, de megvettem mert akarom a sok foltot hamar :)
  • Ninju
    #176
    Na csak nem bírtam kivárni a rendes virágszállítmányt. (meg a karácsonyi akciót sem. :) )
    Nagyon sokat javít a játékon az utolsó 3 patch. A mostani állapot egész kellemes.
  • lammaer
    #175
    Nekem a mérete a problémás, mert 1-2-3 naprendszerrel még elvagyok, de amikor elkezd növekedni, túlságosan az automatikára keell hagyatkozni, amit nem szeretek (bár eddigi tapasztalataim szerint - pl bolygókon advisor - az automatika tökéletesen működik, de hát akkor is). Szóval szeretek micromanagelni, de ez a játék nem arról szól.

    Úgyhogy jelenleg azt csinálom, hogy max 2 AI ellenfél, és max 30 naprendszer (de még vhogy ez is sok, a default meg 150 :) ).


    Régen emlékszem hogy én is néztem, nem is jött be, de most vagy ki vagyok éhezve, vagy sokkal jobb lett.
    REviewek szerint az 1.0 szar volt, az 1.1 meg olyan mintha egy másik játékod lenne. Elnézve screenshotokat meg video tutorialokat, tényleg sokat variáltak a mernükön, paneleken.

    Minden meccsen új dolgokat fedezek fel, szóval tuti hogy a tartalom 5-ös, de hogy rá tudok e szokni arra hogy kolóniák tucatjai és űrhajók százai legyenek a kezem alatt.. nemtom.
  • Dns5000
    #174
    mi a star ruler jo?
    En vagy 5x estem neki de mindig feladtam mert teljsen atlathatatlan, kezelhetetlen. A toturial me egy kaka.
    Mielott azt mondanatok hogy velem van a baj a Sots teljesen atlathato es kezelheto.
    Lehet, hogy csak az 1.0at neztem.Olyan nagy lenne a kulonbseg az 1.1ben?
  • Pares
    #173
    Olvastam, hogy a tutorial része elég jó... Lehet kellene neki adni egy esélyt. :D
  • lammaer
    #172
    A játékmechanikája (research, gazdasági rész) nagyon jó, a hajóterezés rész annak látszik, igazából a térképkezelést meg az űrcsatákat kell jobban átlátnom... 3 naprendszer után már úgy elvagyok veszve benne hogy ihaj.
  • Pares
    #171
    Ja, ezt már én is megtaláltam. Nem tudom, lehet megér egy próbát. De milyen az már, hogy az embernek szabályosan keresnie kell az ilyen játékokat...
  • lammaer
    #170
    Megint offolok kicsit, de ilyen űrstratégiából most került a látóterembe a Star Ruler. 1.1-es verzióra igen komplex, de mégis jól átlátható és logikusan felépített 4X realtime űrstratégia lett belőle.

    Lehet januárig érdemes megnézni.
  • ozzz
    #169
    Elindul, de így sokáig nem köt le igazán a sok bug miatt.
    De érdemes kipróbálni belenézned milyen.
    Ha így haladnak decemberben már játszhatónak mondható lesz, január végére meg talán már "készecske" (bár ünnepek is lesznek).
  • ozzz
    #168
    Még a legelső patch előtt volt option menu, de úgy hogy nem lehetett látni benne min mennyit állítasz, mert fél kész volt gondolom az is.
    Viszont én amikor belepiszkálgattam, akkor látható változások voltak a grafikában elég jelentősen, hiába volt fent maximum high-en a launcheres optionban a grafika, ennek ellenére sokat javított az rajta az akkor.

  • Ninju
    #167
    Remek. Pedig erre vártam egész héten. :-(

    Senkinek sem indul?
  • lammaer
    #166
    Ne sajnáld, a virágboltban nagyon hervadt virág van most.
  • lammaer
    #165
    "akkor most már érdemes megvenni?"

    Azt mondják a tapasztaltak, Paradox játékot csak minimum fél évvel a kiadás után szabad csak venni. Hearts of Iron 3 például szintén nagyon bugos volt, kellett hozzá pár hónap mire jó lett.

    Itt most igazána fejlesztő durván a hunyó, de ez most mégszarabb állapotban van mint a HOI3. Sokat javítanak rajta ez tény, de rohadt sok is hiányzik belőle még. Nemcsak bugok, komplett featurek hiányoznak.
  • Ninju
    #164
    ha minden igaz, akkor javítottak a hajók viselkedésén a csatákban.
    sajna még nem tudtam kipróbálni, mert nem vagyok otthon.
  • lammaer
    #163
    "Eleve nincsen működő options menü ahol be lehetne állítani a grafikát, szóval ezért van ez."

    De van. Csak a játékon belül van letiltva, ahhoz valóban patch kell, viszont a launcherben (amikor az ikonra klikkelsz) ott az options azzal a "rengeteg" grafikai lehetőséggel :)
  • ozzz
    #162
    Eleve nincsen működő options menü ahol be lehetne állítani a grafikát, szóval ezért van ez. Alapból szerintem minimumon vannak a dolgok, de még így se rossz. Várni kell az ezt javító patchre.

    A harc az nekem kicsit furi volt az első rész után. Nekem tetszett, hogy automatikusan mentek a célpontra és nem kellett minden hajót mozgatgatni mint itt, de meg lehet szokni és azért sok előnye van.
    A lő táv az ágyú függő. Azt meg ki tudja, hogy a valóságban milyen lenne ezeknek a lő távja. :D
    De elsőben is ilyen volt kb, szerintem jó ez, mert lehet messzebbre visz az ágyú de minek ha úgyse talál el vele semmit. Gondolom ezért ilyen.
  • katarzis
    #161
    Hoppsz most látom csak, hogy ezt már postolta valaki sry.
  • katarzis
    #160
    Úgy látszik ma is kijött egy hotfix a játékhoz, 13 mb és itt olvasható mit tartalmaz:

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?568815-Hmm-another-patch&s=13c559ce0a50d7aab327e3a413cba06d

    Valahol olvastam, hogy jövő héten a nagyobb patchekkel rendbe akarják tenni a diplomáciát és a kereskedelmet ami jelenleg nem igazán funkcionál. Egy kérdésem lenne azokhoz akik játszanak a játékkal, a harc része milyen, pl a nexus-hoz viszonyítva? Többen panaszkodnak a fórumon a grafika miatt ( amit én nem értek, a videókon elég pofásan néz ki szerintem) továbbá a fegyverek lőtávját is túl kicsinek találják. Szóval ha valaki játszik vele, és harcolt már írhatna pár sort róla köszi.
  • Nagyapi
    #159
    Detto, és a Skidrow oldalán is írják. Dolgoznak rajta.
  • Pluskast
    #158
    Hm. Felraktam de kivág egy szép hibaüzenettel:(
  • Ninju
    #157
    SKIDROW patch 4-6 ig:
    link
  • fatsy
    #156
    akkor most már érdemes megvenni?
  • Agamemnon
    #155
    Így már kicsit teljesebb a lista :)
  • Pares
    #154
    Ez csak a patch után kidobott hotfix... A pénteki patchek összegezve:

    http://store.steampowered.com/news/?appids=42990
    Afternoon Hot Fix
    http://store.steampowered.com/news/6712/

    - Added more variety to the default weapon loadouts of starting fleets.
    - Issue where sound would cut out (particularly in combat) is now resolved.
    - Fixed issue where ships would avoid far too high or too low while in combat.
    - Resolved an issue where players could enter combat without a fleet even if a fleet is available.
    - Fixed a bug that misrepresented the winner of a combat.

    r17606
    ------

    Discussion:
    http://www.kerberos-productions.com/for ... 20#p343320

    Critical fixes:

    - Fixed station manager crash when while selecting a station.
    - AI versus AI combat routines now internalized and will no longer appear to players.
    - AI will now follow command point limits when creating and modifying fleets.
    - Added tool tips to descriptions to all sections in the design screen.
    - Reimplemented alien habitation modules.
    - Improved Spectre AI so Spectres now spread out amoung targets.
    - Spectres now do appropriate damage based on their size.
    - Fixed a slowdown due to Spectre collision error.
    - Admiral creation within empire now working correctly.


    Other fixes and changes:

    - Fixed Spectre spawn positions.
    - Improved Spectre AI so Spectres will move from large to small target is the opportunity arises.
    - Game will now start in full screen mode at native desktop resolution unless specified in options. (Game can still drop out of full screen if another program window overlaps the game. Use ALT+ENTER to return to full-screen again.)
    - Weapons now apply their appropriate damage pattern based on their distance from target.
    (All weapons were using their max pattern range, often the weakest of all ranges)
    - Turret fixes made to Human and Hiver Leviathans causing them to shoot through selves.
    - Firing arc fixes to Heavy Beam modules.
    - Heavy turret turn speed changes to be more realistic.
    - Adjustments made to Disruptor weapon attacks.
    - Fixed various minor bugs to station upgrades.
    - Fixed Zuul and Tarka combat music themes not playing.
    - Fixed crew death stuck above 0% (was not adding bonus crew when doing crew death calculations)
    - Driveless ships in formation, provided they aren't lead ship, will now fall behind and rest of formation will continue at formation speed. If the ship with the destroyed engine is lead, the formation will slow down as designed, in order to protect lead (presumably
    command) ship. Player can select ships to abandon lead ship if they wish.
    - Fixed planetary spotter ranges (ships can now be spotted by planets when flying past)
    - Planet Manger moved to its own dialog box.
    - Added a delay to prevent any actions from taking place until everything is ready
    - Compressed combat, gui and music sounds for greater efficiency.
    - Fixed combat random encounter data being null
    - fix incorrect stance facing (ship sometimes did not face target, now they will face target while in their stance)
    - Level 5 Science Centers disabled temporarily.


    Additions:

    - New badges added to all races
    - Additional load screen
    - New encyclopedia entries on Admirals.
    - New encyclopedia entries on Missions.
    - Station Modules entries in the encyclopedia complete.

    Még mindig nem olyan túl nagy? Azért nem tudom a világon hány olyan fejlesztő csapat van, ami egy hét leforgása alatt 4db javítást is ki tud dobni, és bár igaz, hogy nem sokan vannak, akik félkész játékot dobnak piacra, de korrektül bocsánatot kértek. Még ha ennek a beégésnek az okai nem is teljesen egyértelműek, gyakorlatilag 1 hét alatt olyan állapotúra hozták a játékot, hogy a technikai problémákat kiirtották. Az más kérdés, hogy egy csomó tartalom hiányzik még, azt írták hogy jövő hét csütörtökre tervezik a következő nagyobb javítást, ami valószínűleg már jobban inkább játékmenet/tartalom beállítottságú lesz.
  • Agamemnon
    #153
    Ez nem tűnik olyan túl nagy update-nek:

    "- Added more variety to the default weapon loadouts of starting fleets.
    - Issue where sound would cut out (particularly in combat) is now resolved.
    - Fixed issue where ships would avoid far too high or too low while in combat.
    - Resolved an issue where players could enter combat without a fleet even if a fleet is available.
    - Fixed a bug that misrepresented the winner of a combat."

    De lehet, hogy ezt most megvárja a Skidrow csapat, és a legutóbbi frissítéssel együtt adják ki. Az biztos, hogy még dolgoznak az ügyön. :)
  • Ninju
    #152
    Végre megoldották a hangproblémát a tegnapi patchben!!!!
    Remélem a kedvenc virágboltom hamarosan pótolja a lemaradást. :)
  • Pares
    #151
    Tuti hogy valaki megint 0-val próbált osztani... B(a)S(z)OD...