30712
TES
  • Wreck86
    #30511
    Sziasztok,
    Szeretném a véleményeteket kérni.
    Ismét feltelepítettem a Skyrimot, de csak a klasszik edition van meg.
    Szeretnék egy Paladin jellegű karaktert építeni, de nem tudom milyen faj lenne jó.
    Tudnátok segíteni?
    Köszi,
    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2019.07.18. 12:22:21
  • Montanosz
    #30510
    ENDERAL

  • coolpet
    #30509
    Szia,

    Gondolom ENB-t ahsználtál a simához.
    Itt nem tudom menni fog e, de vannak modok, amik feldobják.
    A cities kezdetűek a városokat színesítik, a flora overhaul meg a külterületet.

    Mivel én nem modolok, ezért a többike talán több segítséget tudnak nyújtani.

    Üdv
  • Mozes
    #30508
    Sziasztok! Felraktam a SE-t és nagyon laposak a színek benne, az alap játékban volt nekem valami beállítás amivel kicsit élettel telibb lett a játék, de már nem tudom micsoda. Nincs ötletek milyen modot vagy beállítást csináljak, hogy ne ilyen lapos színek legyenek. Nem kell valami nagy dolog, anno az alapjátékban is valami egyszerű dolgott kellett csinálnom csak már nem emlékszem. Köszönöm
  • gregoryan
    #30507
    Tévedsz :) Szerencsére :))) 2 éve várok a MOD-ra ami ezt lehetővé teszi, és most érkezett el egy elfogadható állapotra.
    Skyrim Together a neve. Kipróbáltam, egyenlőre az egyetlen Issue amit találtam, de persze nincs benne sok időm még, hogy nem működik a mentés közösen. (bár lehet csak vadonat uj karakter kell hozzá és menne) az enyém lvl 6- os. de ezt még megnézem.
    Engem majdhogynem kb ez tartott vissza legjobban attól, hogy bele kezdjek igazán elmerülni benne, hogy COOP-ban jóval élvezetesebb lesz zarándokolni.
    Utoljára szerkesztette: gregoryan, 2019.05.26. 19:16:43
  • coolpet
    #30506
    Ez single player game, nincs Coop-ja. Javítsatok ki ha tévednék.
  • gregoryan
    #30505
    Sziasztok!
    Van még itt olyan Skyrim játékos, aki esetleg mint én, most igyekszik megismerni a SKyrimet, mert valamiért kimaradt neki, és beszállna COOP-ba egy jó kis végigjátszásra??
  • BaleniX
    #30504
    Köszönöm!
  • SaGa
    #30503
    A nexus nem fizető,, csak választhatod a fizetős tagságot is. Ad valami pluszt, de nekem még sosem hiányzott, pedig tag vagyok, mióta létezik. A letöltésekhez semmi szükség rá. Egyszerű regisztráció és kész. Viszont az NMM-t inkább hanyagolnám a helyedben. A Mod Organizer sokkal megbízhatóbb, Igaz, kell egy–két óra, mire végigolvasod és értelmezed a használatát, de megéri ennyit rászánni…
  • BaleniX
    #30502
    Sziasztok. Miután már kijátszottam a Skyrim-et, gondoltam kipróbálnék pár mod-ot. Felraktam a NMM-et, de a NexusMods oldalra való regisztráció úgy tűnik fizetős (vagy csak én értettem félre valamit?) A kérdésem az lenne, hogy honnan tudok ingyenes modokat leszedni? A legtöbb oldal a NexusMods-ra irányít, onnan meg regisztráció nélkül nem tudok letölteni.
  • coolpet
    #30501
    Hát akkor monnd meg neki, hogy áll meg ahol vagy és hagyd ott :)

    Soha nem szelidítettem állatokat. Mindent leöltem :)
  • basho
    #30500
    Köszönöm! De ez csak egy barlangi medve. És magammal hívni is csak úgy tudtam, hogy leguggoltam hozzá, amikor megtámadott... De most em tudom elküldeni sehogyan sem... Nem tudom, mi lehetne a megoldás. Tudnátok segíteni?
  • Wreck86
    #30499
    Vagy lehet azért nem tudod elküldeni mert valamelyik épp aktív küldetés elengedhetetlen része az illető.
  • coolpet
    #30498
    Nem értem, mi az hogy hiába guggolsz le?

    A párbeszédekhez nem kell leguggolni.
    Régen játszottam vele, de én úgy elmékszem, hogy csak talkolni kell vele, és megmondani, hogy most egyenlőre viszlát.
  • basho
    #30497
    Köszönöm. Erre én is gondoltam d em tudok vele beszélni. Hiába guggolok le hozzá, nem adja be a párbeszéd opciót a játék. Mi lehet a baj?
  • coolpet
    #30496
    Beszélj vele, és mondd neki hogy viszlát :)
  • basho
    #30495
    Sziasztok! Hogyan engedhetem el a Vad Bajtársamat? Előre is köszönöm a válaszolat!
  • xblades
    #30494
    Az új SKSE és Papyrus-on kívül érdemes még a JContainers is frissíteni.

    Ruha ügyében mid van sima vagy SE? Nőiesebb ruhára gondolsz?
  • sztar007
    #30493
    tudnátok mondani olyan modot ami az összes npc-t, ruhát rajtuk lecseréli szebbre? Illetve milyen enb-t érdemes feltenni a fotorealisztikusság érdekében?
  • genndy
    #30492
    Ja, nekem az kellett. Ha már az van fönt, akkor viszont nem tudom mi a bánata, valójában annyira nem merültem bele, azóta már le is töröltem az egészet.
  • sztar007
    #30491
    3.7? mert azt használom.
  • genndy
    #30490
    SKSE-ben elavult a Papyrus, újabb kell neki. SE Nexus 13048, sima Skyrimmel nem próbáltam.
  • sztar007
    #30489
    OSA-t próbálom két napja müködésre birni de sehogy se sikerül. Valami tipp? Egy menü bejön, de az animációknál pl csak kilépés van semmi más.
  • molnibalage83
    #30488
  • xblades
    #30487
    Na végül kiderült miért nem változott meg amit átállítottam. Mert akkor készítettem amikor a felkerült az új patch a játékra de még nem készült el az új verzió a PapyrusUtil SE a nexusról. Most hogy ezeket frissítettem már dolgozott rendesen a modolás.
  • laikuss
    #30486
    Mri velem volt (nálam is a legmagasabb nehézségin), csak annyit kell tenned, hogy figyelsz rá, vigyázol rá, ahogy egy társra kell, úgy emlékszem pl. a Dragon Age-ben kellett is. Én hagytam a ruhájában.
    Utoljára szerkesztette: laikuss, 2019.03.17. 17:01:09
  • xblades
    #30485
    Na sikerült visszaállitanom teljes uninstall és újra telepítéssel. De a TesSEdit szerintem meg nem változtatott semmit meg amit állítottam rajta, pedig mentetem. Új ötlet, kap egy cefet erős modolt páncélt, talán abban túléli.
    Köszi az ötleteket.
    Utoljára szerkesztette: xblades, 2019.03.17. 16:05:27
  • xblades
    #30484
    Igazándiból közel 20 egyedi karaktert modositottam creation kit-el mert ott a helyét és az inventoryát is variálhatom.
    Egyik sem szívatott meg eddig így csak ő, de most nagyon mert hiába törlöm és telepítem újra a modot akkor is fekete marad az arca. Pedig legutóbb ez segített rajta.
    Addig a TesSEdit sem opció. És még csak hibásnak sem mutatja ezt a modot, mint ahogy a neten van fent a black face javítására.

    Laikuss Egy vámpír nagyúr ölte meg egy barlangban (legmagasabb nehézségi szinten) a játék elején, mi lesz később az erősebb ellenfeleknél?
  • laikuss
    #30483
    Szia! Én végig vittem Mri't, csak az olyan csapásoktól hal meg amit fekvő állapotban kap. Általában ez ellenségek nem csapnak le így, de a tumultusban könnyen kaphat eggyet és akkor szokott meghalni. Kicsit jobban vigyázz rá és nem lesz semmi gond.
  • SaGa
    #30482
    Ne a creation kittel változtasd, hanem a tes5edittel. Be kell állítani rajta az essential character flag-et. A creation kittel, ha nem tudod nagyon pontosan mit kel csinálni, pikk-pakk le lehet rombolni egy modot, mert amikor mented, minden változást ment, azt is, amit nem akartál. Pl azért, mert nem töltötted be a szükséges master fájlokat, így az azokból átemelt objektumok elvesznek. Ha csak egy, vagy néhány, a modban lévő objektum paramétereit kell változtatni, a tes5edit a megfelelő eszköz.
    De konzolból is beállíthatod:
    setessential <baseID> 1
    A karakter baseID-ját viszont mindenképp meg kell keresned valamivel és arra is a tes5edit a legegyszerűbb. Betöltöd a modokat, belemész a followert tartalmazóba és megkeresed a karaktert. Az ID ott lesz a neve előtt.
    Vagy keresel egy olyan modot (emlékeim szerit van), ami rámutatással megadja az objektum ID-jét a konzolon. Talán better console, vagy valami hasonló a neve, már nem emlékszem.
  • Montanosz
    #30481
    annyit tennék hozzá hogy igazán "élő" világú rpg a Fate: Gates of Dawn volt amigára meg a többi gépre, itt már a barátaid tőled függetlenül is éltek a világban, mondjuk este elköszöntek tőled és másnap a kocsmában halottad hogy valakik kirabolták a törp aranyszállitó utánpotlást :-D és a leirás a cimboráidra vallott, stb...néha emulátoron még most is előveszem
    Arenat daggerfalt toltam annak idején, sajna a pixelpeti nagyon rontotta a hangulatot
  • xblades
    #30480
    Ezt nem hiszem el, letöltöttem egy egyedi társat M'rissi's-t de kiderült hogy meg tud halni :(
    Meg akartam változtatni creation kit-ben, de bármit modositok rajta a mentés után a játékban az arca fekete, textura nélküli lesz :(

    Anélkül meg könnyen meghal egy erősebb ellenfélnél, nem tudom mit kéne csinálnom vele.
  • coolpet
    #30479
    Köszi!
  • SaGa
    #30478
    Ha RPG, akkor Morrowind. A látvány nem lesz szép, egy 2002-es játékról beszélünk, akkor csúcs volt a látványvilág, ma már kissé baltaarcúak a karakterek, de ha a full játékot végig viszed a két kieggel együtt, egy hosszú, érdekes történetnek leszel részese. Az Oblivion sem rossz, de közel sem olyan sokrétű a sztorija. Bár én általában ellenzem a magyarítások használatát (bár magam is fordítottam több sztalker modot, de ott az orosz miatt ezt meg kellett tenni, különben nem ismerhetik meg a hazai játékosok azokat a modokat), de a Morrowindhez és az Oblivinohoz javaslom, ha nem vagy nagyon otthon az angolban. Végigjátszható gyenge angoltudással is (nekem is ment), de lemaradsz az apró finomságokról.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2019.03.16. 14:39:27
  • coolpet
    #30477
    Ez aztán szép leírás, köszi!

    A Skyrim SE (és az Skyrim Leg) van meg, azzal végigtoltam majdnem mindegyik kieget.
    De ha egy kicsit RP-zni akarnék, akkor melyiket ajánlanád, hogy nekiálljak? Morrowind vagy Oblivion?

    Thx!
  • SaGa
    #30476
    Az Elder Scrolls széria sokkal régebbre nyúlik vissza. Még a pixelgrafikus időkben a TES Aréna volt az első. A következő a Daggerfall. Ez utóbbi volt a valaha kiadott, legnagyobb területet átfogó, legtöbb (többszázezer) lehetséges, „egyedi” NPC-t felvonultató, részben sandbox jellegű RPG, ráadásul valamennyi dungeon menet közben generálódott, vagyis sosem voltak ugyanolyanok egy másik játékmenetben. Ebben volt először lehetősége a játékosnak saját házat venni és berendezni. Utána kijött még néhány rész (Redguard, Battlespire), amelyek nem annyira ismertek, majd megérkezett a 3d technológia kora és ennek egyik első és legütősebbre sikeredett játéka a Morrowind. Ez valódi RPG volt, annak minden jellemzőjével. A készítők szerint is ez volt a TES sorozat harmadik része, az említett nem túl népszerű darabokat ők sem tartották fontosnak. A Morrowind egy másik képességében is az elsők között volt, lehetett modolni, komoly közösség szerveződött köré. És ehhez is jöttek már ki DLC-k, csak akkor még expansion meghatározással (Tribunal, Bloodmoon).
    A következő rész az Oblivion, majd a Skyrim.
    Az egyes részek a világ (Nirn, azon belül Tamriel) egyes fajaihoz, az ő történelmükhöz, hitvilágukhoz kapcsolódnak és az általuk uralt területeken játszódnak. A Morrowind a sötételfekről, az Oblivion a birodalmiakról, a Skyrim a nordokról szól. Rajtuk kívül is van még néhány faj, de nem mindnek van a játékok idején önálló országa.
    A világ a végletekig kidolgozott, ha valaki elolvassa a megtalálható könyveket, végighallgatja az NPC-k meséit, ahogy valaki régen valamelyik fórumon találóan megjegyezte, akár emelt szintű érettségit is tehetne a világ földrajzából, történelméből, hitvilágából, mágiájából, alkímiájából, növénytanából.
    Még egy fontos tudnivaló: a dark, high, wood elfek azonos faj, sőt, ebben a világban az orkok is közéjük tartoznak, ők a különféle -mer-ek. A többi emberszabású nem ehhez a fő fajhoz tartozik, ők emberfélék: birodalmiak, nordok, redguardok, bretonok. És ott vannak az állat alakú értelmes lények, az argoniaiak és a khajiitok. E fajokon túl további tizenkilenc-húsz faj, alfaj élt vagy él a bolygón. Az akavirok és a dwemerek (utóbbiak másutt dwarfok vagy törpök) például kihaltak, csak az épületeik romjai és gépezeteik maradtak hátra az utókorra. Az egyes -mer alfajok az isteneik hatására lettek olyanná, amilyenné, mind lélekben, mint testben.
    A Morrowind annyiban több a későbbi játékoknál, hogy ha követed a fő történet szálat (abban sem kell, de ott még nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni, mint az Oblivion és a Skyrim esetén), megismerkedsz a dunmerek (dark elfek) történelmével, isteneivel, bonyolult társadalmával, érzed, hogy kicsi lény vagy valami felfoghatatlanul nagy hatalommal bírók harcában. Politikai játszmák részese leszel, bár a legtöbbször csak mint apócska sakkfigura, akit a nagyok mozgatnak úgy, hogy nem is tudod, hogy keveredtél bele ebbe az egészbe. Egy pillanatig se érzed magad szuperhősnek, a világ sorsát meghatározni képes hatalomnak, de azt is érzed, amit teszel, azzal nyomot hagysz a világon, és végül talán eldöntheted, melyikük legyen a győztes és ki bukjon.
    Az Oblivionban már előkerül a szuperhős vonal, de ott végig tudod, hogy valójában te csak támogatod azt, aki a világ sorsáért felelős, aki képes legyőzni a főgonoszt. Nélküle semmire sem mész abban a harcban, sőt, ha nem támogatod, be sem következik a végső összecsapás. Igaz, neki is nagy szüksége van rád, a te cselekedeteid döntik el egyes összecsapások kimenetelét és végül a birodalmiak hőse leszel. Vagy halott.
    A Skyrimmal egyetlen baj van szerintem, az, hogy túl hamar kiderül, a karaktered vállán a nordok (és talán a birodalmiak) sorsa, te vagy a kiválasztott, a dragonborn. Ezt már akkor tudod, amikor még valójában semmit sem ismersz a világból és ez baj. Szerintem. A dragnobornságra elég lenne akkor ráébrednie a főhősnek, amikor már bejárta a területet, megismerte a nagyobb játékos NPC-ket, eldöntötte, ki mellé áll, vagy hogy odaáll-e egyáltalán valamelyik mellé. Így inkább egy olyan FPS lett, ahol kardozni kell, nem lőni, nem annyira RPG. Hisz már az elején tudod, tápolni kell, ha meg akarsz felelni az elvárásnak, hogy legyőzd a sárkányokat.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2019.03.16. 10:03:40
  • coolpet
    #30475
    Sziasztok,

    Beszéltetek arról, hogy melyik részt ki fejlesztette, én úgy látom hogy mindet a Bethesda Softworks.
    Valamelyik rész talán a Morrowind vagy az Oblivion történetileg jobban meg volt valósítva. Nem játszottam velük, melyikről mit illik tudni?

    Köszi!
  • xblades
    #30474
    Na közben kiderült hogy az SE portnál megváltozott a mod. Már nincs Mcm menüje hanem saját küldetése van.
    Ami egy ló vásárlása, meglovagolása majd 8 óra alvás után indul. Ezután már csak egy kis angol tudással végig is vihető a küldetései.

    Más ha valaki női karakterrel játszik vagy van társa. És szeretne fülbevaló szettet, pirszing szettet vagy sextools hozzá és nem talál az szóljon, segítek hogy hol talál az SE-hez is működöt.
    Utoljára szerkesztette: xblades, 2019.03.16. 00:00:42
  • Kroki105
    #30473
    Köszi a válaszokat, ki fogom majd próbálni a tgm-et.
  • coolpet
    #30472
    Ezt nem is ebbe a topicba akartam írni, ez Fallout: New Vegas :D