30712
TES
  • Kroki105
    #30351
    Köszi mindenkinek!
    Akkor kutyulivá azért átváltoztattatom magam.
    Vámpírokat már Penge óta nem szeretem, az nem opció.

    Although: Épp erről van szó, szerepjáték. Én azt a szerepet találtam ki a karakteremnek, hogy jó, segítőkész, stb... Ezért is rinyáltam az öljélöljélöldmegnyírdki küldik miatt.
    Ebbe beletartozik a bolhás kutya, és vérszopó dög mentesség is.
    Vagy pl a koldus elküld lopni! De én nem akarom azt csinálni, ez nem olyan karakter. Ha minden barom küldetést, amit a pofámba tolnak elvállalnék, pont az nem lenne szerintem szerepjáték.
    Jó, kicsit az is benne van, hogy így elsőre azt csinálom, és úgy, ahogy azt a józan paraszti eszemmel csinálnám.
    Belegondolva, ezeknél a játékoknál mi értelme "gonosznak" lenni? (Ok, skyrimbe pont van bérgyilkos ág, lehet azt is választani.)
    De úgy általában mi értelme elutasító választ adni a segítségkérőknek. Mert hát gonoszak vagyunk, szarunk a kislányra aki keresi a hülye babáját. Elesünk a jutalomtól, annak mi értelme? Senki nem ellensége magának. Vagy elvisszük neki, majd utána nyúzzuk meg? Vagy csak akkor adjuk át neki, ha fizet?

  • Fantusz
    #30350
    Whiterun, companions küldetés rész7e a vérfarkassá válás, amit valóban nem lehet megkerülni, ha a küldetés sorozatot végig akarod vinni, de a vérfarkas létnek nincs komoly hátránya.
    Nem kap a karakter kipihent bónuszt az alvások után, jobban sebzik az ezüst fegyverek, de azokat csak a silverhand tagok használnak, cserébe viszont immunis lesz a betegségekkel szemben, úgy a vámpírok elleni harcok után sem kell arra figyelni, nem fertőződött-e meg.
    Vérfarkassá átváltozni nem kötelező, csak lehetséges, az NPC-k olykor megjegyzéseket tesznek az ázott kutya szagra, a küldetéssor végén pedig lesz lehetőség megszabadulni az áldástól, vagy átoktól.
    A Dawnguardban a vámpír lorddá válás lehetőség, nem kötelező.
    A vámpírokhoz csatlakozva értelem szerűen muszáj vámpírrá változni, de simán el lehet utasítani Harkont, aki kidobat a kastélyból, de megy tovább a küldetés az eredeti vonalon, vámpír vadásznak jelentkeztél, és az is maradsz (később Serena is át tud változtatni vámpír lorddá, de az is csak egy opció, nem kötelező - és nézőpont kérdése, kinek mennyire jön be a vámpírkodás)
  • Although
    #30349
    Retkes vérszívó, bolhás pincsi :) Egész jó neveket adsz :) Szerepjáték lényege az lenne, hogy képzelt karaktert játssz ne mindig magad :)
  • genndy
    #30348
    Lehetsz Dawnguard is, akkor majd vámpírokat ölsz. A sztori szál mindkét esetben majdnem ugyanaz, Serenával kell jönni-menni.
    A Companions szál tényleg nem megy tovább ha nem változol át, az olyan.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2018.12.14. 20:30:33
  • Savaran
    #30347
    Nem kell vámpírnak lenni, lehetsz vérfarkas is, az a legjobb választás, mert immunis leszel a vámpír harapásra, cserébe nem muszáj használni a vérfarkas alakodat, viszont a vámpírkodás csak az elején mókás, utána inkább idegesítő, bár kinek a pap kinek a papné.
  • Kroki105
    #30346
    Spoileres kicsit, de szerintem már mindenki ismeri rajtam kívül. Eljutottam a hajnalőrös kiegészítőhöz. Az lenne a kérdésem, ha én nem szeretnék retkes vérszívó lenni, akkor is van sztori, vagy ez csak vámpírként adja? Mint pl fallout4 ben a raideres kieg, az is akkor nyer értelmet igazán, ha nem csak ledarálsz mindenkit.
    Whiterunban is van egy questlánc ugye, ahol a farkasemberes dolog van. Én bolhás pincsi sem akartam lenni, meg is állt a dolog...
  • Kroki105
    #30345
    Tudom hogy nem ez volt a kérdés, de én a Nexus modmanagert használom, az egész egyértelmű. (Nekem is megy )
    Pirossal jelzi ha gebasz van, és egy Loot-ot lefuttatsz,az sorba rak mindent.
    Láttam a nexuson hogy már egy Vortex nevű program van a helyén, azt kipróbáltam, de csak pislogtam mi merre... Inkább visszaraktam emezt.
    A páncélmodot írtad, szedtem le egy olyat is: göncös mod Van benne egy rakat jólkinéző szerelés, de az a tapasztalatom így kipróbálva, hogy sokkal nagyobb poén a fejlődésed közben talált cuccokal haladni. Ezeket meg lehet venni egy árusnál, de aztán mi van? Nem tuti hhogy lesznek jobb páncélok a játékban.(de persze lehet) Én majd úgy csinálom, ha elég nagy leszek, majd akkor hhasználom a modosat.
    Ma játszottam egyet, szerváltam elf páncélt, marha jól néz ki. 3 sárgafejű szédelgett az úton, ilyen végrehajtók, nagyarcúskodtak, meg fenyegetőztek. Nem kellett volna. Persze csak Lidia miatt sikerült a merénylet, ő kettőt föltartott, míg az egyiket padlóra küldtem, 2v2ben meg már esélytelenek voltak. Remélem nem lesz körözés, vagy ilyesmi, a hullákat ledobáltam a hídról a folyóba (mintha ez változtatna valamin, de hát játszunk), senki nem tud, nem hallott semmit. Nem hivatalosan, de beálltam a köpönyegesek közé.
  • coolpet
    #30344
    Nem próbáltam a Requiremet, nem nagyon izgatnak a játékmenet changek.
    Viszont a Mod Organizer amikor telepítek egy mnódot lehet többet is kiválasztani a mod telepítésekor listából. Azok mik?
  • Kroki105
    #30343
    Ezt raktam fel textúrásnak, egész jól néz ki: textura
    A CBBE meg itt is alap kéne hogy legyen, s akkor nem olyan rusnyadék a karakter se: CBBE
    Persze biztos van aki jobban ért hozzá.
  • Although
    #30342
    Ma éppen lv12 környékén kicsit elengedte ma koncentrálást a szerepet. Mert erről szól. Light armor nem heavy. Tudom az alapba mindegy. De itt nem 3 farkas ért be későn vettem észre őket. Dark elf gyilkosom kettővel végzett gyors mozgással a harmadik leterítette. Rockjoint nehezíti a látást vizuális hatásai vannak nem mindent veszek észre azonnal. Más mint az alap. Ogerboss mára tökéletesen letisztult modot rakott le. Jelen van minden aminek értelem van classok ha nem is megnevezve. Játékstílusok, nem egy síkú szar mint az alap. Fajok, történetek. A kis dark elf brotherhood tag karakterem, egy olyan korban ami nem róla, róluk szól, össze szorított foggal küzd, felfelé. És ez nem csak képzelet mint Kroki szokta csinálni a reqiuem méltó a nevéhez.
  • Although
    #30341
    Próbáltad a requiemet?
    Megy az SE alatt is a 2.02 és vállalható.
    Requiem, Arthmoor modjai, patch a Dragonbornhoz követőkre. Én speciel a mod organizer 2.0 próbálgatom, A virtuális megoldása zseniális. Könnyen többféle kiszerelést is összerakhatsz. Ogerboss modja mára etalon lett. Van sok minden. Enisanion módjai az SE-hez. Skyre, stb. Mindenki megtalálhatja a magának valót. De.
    - kikapcsolt shirnék.
    - felépített skill fák,
    - nem tudsz átöltözni harc közben,
    - újra generált alkémia, főzőcskézés,
    -stb, stb, stb.
    - egy szóval minden ami egy rpghez kell egy módban, nincs másik. Már messze nem Xarrian által megépített old school mod. Nincs értelme. De ficsőrökben visszahozni mitől rpg egy rpg. Annak van a Requiem tökéletes erre. Enélkül, ahogy sokan az F4-et horizon nélkül elképzelni sem lehet.
  • coolpet
    #30340
    Hát gyerekek, nem tudom mi van velem, de már 28adszor kezdem újra a Skyrimet. A FUS sárkiig csukott szemmel letolom már :)
    Tudom, hogy megint meg fogom unni pár óra után, de most megpróbálom a Lore-t is követni, elkezdett érdekelni.

    Viszont most más megvilágításban állok neki.
    Íjász karakter lenne mint mindig, tps nézetben.
    Skyrim SE megvan, módokon gondolkodok.
    SKSE és SkyUI alap.

    Ezen kívül valami jó testmod kellene, CBBE még mindig akuális?
    Jó lenne valami frankó armor mód is.
    Ezen kívül a vizualt is feltolnám pöttyet. Valami szép vegetáció jólesne, na meg a városok tuningja, mert azok is egész kopárok.

    Nem kellenek szélsőséges viharok, jó az alap időjárás, de jó lenne valami megvilágítás FX csak ne legyen olyan cseszett sötét az éjjel és az interior. Az ELFX az nem túl jó nekem

    Ezen kívül tudtok ajánlani valami nyilazós módot is, ami esetleg új íjat és vesszőt ad hozzá?

    Mod organizer az NMM helyett?
  • molnibalage83
    #30339


    Vajon lehet a két évvel ezelőtt installt upgradelni? Azóta nem nyúltam hozzá...
  • PiszkosFred
    #30338
    Ugyanerre, mar be is jelentettek - volt is hiszti miatta, nem kicsi.

    Bar szerintem jovore megszunik/atszervezodik a Bethesda abban a formaban, ahogy jelenleg letezik, igy egy ideig nem lesz TES VI., se Fallout, es meg a Starfield is csuszik szerintem, nem jon 2019/20-ban. Igy viszont lesz esely egy uj alapokra epulo motorra. Talan.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.09. 12:17:28
  • Kroki105
    #30337
    Ez is a fallout3ból lett ha minden igaz, az lehet a 4re épül.
  • IXEMGabeo
    #30336
    hallod nekem megvolt a lathatatlanna tevo varazsitalom plusz a guggolasnal arnyek jaras minden letezo lopakodasi forma es a karakterem tudta, hogy jon, mert amikor a barlang kijaratahoz kozeledtem benyomott egy parbeszedet...igy azt csinaltam, hogy a barlang szajbol kezdtem el az embereit lenyilazgatni mig Kematu nem maradt egyedul es valahogy futkosva megoltem...mivel kozelharcra alkalmatlan karakterem volt
  • coolpet
    #30335
    Azon gondolkozom, hogyha egyszer kijön a TES6, akkor az ugyanerre a bugos motorra fog épülni, vagy vesznek végre valami faja grafigus rendszert?
  • Kroki105
    #30334
    áá, itt van ez a mod, ami az f4ben is adott plusz követő lehetőséget: amazing follower tweaks
  • Although
    #30333
    Az ESO oldalon betettem két videot ami a Tribunalról szól előzmény történet az ESO-hoz is jó meg a TESV-höz is. De ha végig akarsz menni a sorozaton. Akkor mellőzd. Majd utána. Mondjuk a Morrowind mai mértéken mérve túl nehéz lesz neked. Nekünk is az akik azon nőttünk fel :)
  • Although
    #30332
    Benne vannak elvileg. A könyvek a polcokon. Nem biztos mindet megtalálod. Mert ezek a morrowind könyvei a dark elf fénykor vége.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Utána az oblivion jön majd a skyrim mikor a High elf lesz a csúcson. A dark elfek meg ahogy Azura megjósolta. Földönfutók. Legtöbbjük sajnos már csak árnyékai elődeiknek. A TESV már ez a kor. ami nem lenne gond de a Beth mára már a tömeg igényeit elégíti ki érthető módon. Ettől még nyomaiban az ami a morrowind volt és koherens folytatás.
  • Kroki105
    #30331
    nagyszerű ez az 5 perces korlátozás...
    Ezekkel a könyvekkel még nem találkoztam a játékban.
  • Kroki105
    #30330
    Köszi, el fogom olvasni, ha már belinkelted.
  • Kroki105
    #30329
    30327
    Na ja, nekem ez az első elderscroll. Talán az obliviont próbáltam 3 percig anno, de nem bírta a gépem, úgyhogy nem lett belőle akkor semmi.
    Tényleg semmi rálátásom nem volt (nincs) a témára, így meg elég tömény tud lenni. Elhiszem én azt is hogy nagyszerű a lore, csak hát annyira egyelőre nem csigázott föl hogy én ezt mind-mind előre áttanulmányozzam. (Szerintem, a döntésemtől függetlenül még érdekelhet, hogy végülis a zsoldosok a jó arcok, vagy a ffogadós nő) Ahogy mondod, az idegen aki odatévedt, és a józan esze után próbál menni, ezt próbálom követni. Ezért is ajvékolok a szembejövő hülyeségeken, de tetszik a dolog, jó a játék, de a hülyeségeket azt megjegyzem. Ahogy a Falloutnál is tetszett, de az ostobaságokat akkor is megemlítettem.

    30326
    Szóval miért nem értesz egyet az első mondatommal?
    Ha orkot mondunk, az legyen ork. Ismerjük őket warcraftból (szerintem a "legnépszerűbb" orkok, vagy esetleg Tolkientől (bár azt a variációt utálom, a csávónál a csúnya rossz, a szép meg jó, meg vannak a szőröslábú izék ), de itt ahogy le lett írva, az ork is elf, meg mi van? Ha aszondom elf, a szőke bitang csajok jutnak eszembe nagy füllel (a férfi variációt még mindig nem tudtam feldolgozni), és nem ezek a torzpofájú förmedvények, ahogy itt ábrázolják őket. Bosmernek elmegy, de elfnek már nem.
    De mindenesetre jól összehozták őket, a rómaiak harcolnak a vikingekkel, vannak orkok, elfek, stb... feltűnnek a titokzatos gyíkemberek is... Ennyi erővel hívhatnánk a birodalmiakat is rómainak pl.

    A bérgyilkosszekta meg ok hogy embereket öl, de tudatlanul odamentem a kisgyerekhez, nem szektatagként. Viszont távozni már csak egy gyilkossági megbízással lehetett.
  • Although
    #30328
    Oké ha van egy kis időd ez az egyik kedvencem.
    Fagyhullás
    Ez meg a Tribunal története. Kis betekintők a világba a könyvek a történetek az elbeszélések egy semmihez sem fogható világot jelentenek. Nekem nagy kedvenc a Fallout és nem értek egyet vele a TES5 sztori szintne jobb lenne mint az F4 de nincs jelentősége. Mindkét világ csodálatos.
    Utolsó termés
  • PiszkosFred
    #30327
    Ha valaki most ismerkedik a TES jatekok vilagaval/univerzumaval, akkor teljesen ertheto es teljesen jogos amit mondasz. Tenyleg az ember kapja az arcaba a sok infot, sztorit, stb. ugy, hogy fogalma sincs rola, ki kicsoda-micsoda, kinek a mije, stb. Mintha beulnel egy konyvtarba es van 10 perced atolvasni mndent ugy, hogy kozben meg haladj is a munkaddal. Jogos.

    Viszont tartsd azt is szem elott, hogy ez a szeria otodik resze. Az elso ket resz (Arena es Daggerfall) csak osszerakott valamit, nem volt nagyon kidolgozva minden, de a 3-4-5 resz mar olyan univerzumot epitett ki, hogy Nirn tortenelme kvazi az emberi egyetemes tortenelemmel vetekszik, ami a reszleteket es osszefuggeseket illeti. Na most ebbe csoppentel te bele ugy, hogy elotte nem ismerted a vilagot es pont emiatt tenyleg nehez eleinte megerteni es atlatni. Ha maradsz a sorozatnal, akkor idovel azert le fog tisztulni minden.

    Olyan ez, mint amikor leultetsz valakit - hogy a peldaddal eljek - a DS9 S01E22-es epizodja ele, hogy akkor tessek, elvezd :) A latvany jo, az epizod sztorija is jo, ot perc utan latod, hogy ki az a Sisco, Dax, Quark es a tobbiek, de magarol a Star Trek univerzumrol egy resz alapjan nagyon keveset fogsz megtudni, es nem biztos hogy erted, ki kivel hogy viselkedik, miert ugy, stb. (peldaul Sisco es Dax viszonyat soha senki sem fogja megerteni egy random resz alapjan) A TES is ilyen, minel tobbet ismersz meg a vilagabol, annal jobban fogod elvezni azokat az 1-2 mondatos kis apro reszleteket, amelyek egy-egy konyvben, egy-egy dialogusban, stb. megbujnak.

    De, ha nem erdekel az univerzum es nincs is most kedved ezt megismerni, akkor meg jatssz ugy, mint egy idegen, akinek fogalma sincs hova kerult, donts a szived es a "jozan paraszti esz" alapjan. Elrontani nem lehet :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.08. 13:26:12
  • Andule
    #30326
    Hat az elso mondatoddal marhara nem tudok egyeterteni ;) a TES-nek elkepesztoen jo lore-ja van amit sokszor jatek kozben tudsz felgongyoliteni (ld Morrowind sztorija) es barmennyire is nem a kedvencem az 5os attol meg igaz h kuldetesreszletessegben eg es fold a kulonbseg kozte es a (Beth fele) Fallout kozott, a javara. Lehet h sokszor itt is az a vege egy kuldinek h nyird ki ezt, nyird ki azt de hat a legtobb crpg-ben ez igy van plusz nem igazan tudom mit varsz egy bergyilkos szektatol vagy a tolvajok cehetol h megis milyen vegkifejletet akarnak? :)

    Ha kepes vagy a mostanra csunyacska grafikatol elvonatkoztatni akkor en elsore az Obliviont ajanlanam neked mert annak a sztorija sokkal inkabb high-fantasy beutesu es emlekeim szerint van egy romantikus baja egy csomo quest-nek. (En peldaul roppantul elveztem abban a Thieves Guild-et vegig ahol inkabb ilyen Robin Hood fele vidamfijugg gyulekezete mig a Skyrim-ban nekem ilyen full maffiozok jelleget oltott eleg gyorsan. (direkt el is basztam nekik par kuldit :) ))
  • Although
    #30325
    inkább talán neked kellene utánanézned miről szól ha érdekel némi háttér a morrohun oldalán találsz magyarra fordított könyveket a TEs világából. Eredettörténet is van a neten.
  • coolpet
    #30324
    Én megöltem Kematut és a bandáját. Nem volt nagy ügy. Lopakodós vazsis íjásszal 1-1 lövés volt lesből 1-1 embere. Na meg a tűzelementál és Lídia is tette a dolgát.
  • Kroki105
    #30323
    Az addig ok hogy ne keverjük, de akkor ne hívják őket úgy is a kitalált halandzsa mellett.
    Bennem is felmerültek ugye kérdések, bár ez a colombozás (Fred érdekes kérdései) eléggé elkerült, főleg amiatt, hogy ez a küldetés, marhára a játék elején van, és hát hhalvány gőzöm sincs még némely megnevezés jelentését illetően. Tegnapelőtt olvastam utána pl hogy ki a jó istenek azok a talmorok. Mir-murr, meg Doktoraugur, meg a Dominium, fölnézek az égre, ott a DS9 is, meg a jemhadar, demer, meg dweller, stb... . (Nagyon nem csipázom mikor a pofámba van tolva a sok halandzsa egyszerre, volt már olyan könyv, amit abbahagytam tíz oldal után, mert három soronként kellett a végére lapoznom a szójegyzet miatt. Az mégis mi a fenét gondolt?)
    Harmadjára találkozok ezzel a küldetéssel, de első két játéknál nem jutottam valami messze. És hát be kell valljam akkor még a játék történelemét is hát...khm leszartam, csak a szám tátottam, tetszett a látvány. Most már azért jobban figyelek (könyveket is olvasgatom, pl. a történelmesek valami halálian untatnak, de némelyik sztori egész jó lett), hogy ki mi és miért, de még mindig korainak érzem ezt a küldetést, főleg hogy elderscrollst se láttam még előtte. Így harmadjára kezdett el jobban érdekelni, első kettőnél odaadtam a zsoldosoknak a nőt. Bár ebbe közre játszott nagyban a tény, ami alább meg volt említve, Kematuék túl tápak voltak még. Mert elsőre ugye az volt a benyomás, hogy a handzsáros tesók vegzálják a feka csajt, csak segítek már. De Kematu verzióján is elgondolkodtam.
    Úgy elképzelem ahogy a vértől csöpögő főhősnek elkezd dumálni Kematu a barlangban, mire az válaszol: Én vagyok a sárkánykölök baszki, ha nem húztok el innen a vérbe, egyenként üvöltöm le a haját mindenkinek!
    A kérdésekből én most úgy döntöttem hogy a csajnak segítek, úgyhogy Lidiának fel kell kötnie a bugyiját...
  • SaGa
    #30322
    Az itteni elfeket ne keverjük a Forgotten Realms elfjeivel. Ebben a világban gyakorlatilag egy kétlábú vagy elf (valamilyen …mer), vagy ember (birodalmi, északi, redguard), vagy valami állati lény (khajiit vagy argonian). Az orkok is elfek, ahogy a rég felszívódott technikus dwarfok is. És a sötételfek itt egyáltalán nem negatív karakterek. A high elfek sokkal inkább hódító elnyomó hajlamúak, mint a szegény lenézett rokon darkok.
  • laikuss
    #30321
    Ja, a játékban is mint az életben, lehetsz barnanyelvű vagy mint a nemes Godefroy.
  • IXEMGabeo
    #30320
    marmint Krokinak szol fokepp a tanacs, uzenet
  • IXEMGabeo
    #30319
    attol fuggoen, hogy mit valaszt es a jatek mely szakaszaban nos, ha Kematut meg akarja olni az nagyon nehez lesz, mert kb a korulveszik a scimitart viselo bandaja es baromi nehez megolni oket...persze ezt a kuldetest lehet kesobbre is hagyni, amikor a karakter eros...pl a barlangban megprobaltam odalopakodni, de keptelenseg, mert a jatek mechanikaja miatt tudja, hogy ott vagyok...

    azt javaslom neked, hogy inkabb a csajszit add fel azert nem olnek meg asszem XP-t es lovet is kapsz erte...
  • PiszkosFred
    #30318
    > Az nem tetszik ebben (a questben), hogy tényleg csak hasracsapás a dolog.

    Gondolkozz egy picit: adott egy redguard csaj, akit a redguard zsoldosok keresnek. Miert? Az egyik fel azt mondja, hogy arulo, a masik fel azt mondja, hogy nem arulo, hanem epp' hogy ellenallo. Kinek van igaza? Mindez Skyrimban, Whiterun egyik fogadojaban.

    Ha ellenallo es a Dominion ellen szolalt fel, ahogy o maga allitja, akkor miert jott Skyrimba? Hiszen a redguardok mostanra visszaszoritottak a Thalmort/Dominiont Hammerfallbol, vagyis sokkal nagyobb biztonsagban lett volna otthon, mint egy olyan helyen, ahol eppen most kezdtek nagyobb letszamban megjelenni a Thalmor ugynokok, a Talos kultusz elleni "harcuk" miatt. De az is hihetetlen, hogy az amugy verprofi Thalmor nem sajat beepitett ugynokeit kuldi utana, hanem felberel par "kulsos" idiotat (Kamatu es bandaja), akik azzal toltik a napjaikat, hogy boldog-boldogtalannal rakerdeznek a falvakban, hogy "lattak ezt az asszonyt?" A Dominion ennel picit azert szofisztikaltabb modszereket szokott alkalmazni. :)

    Ha pedig arulo es tenyleg elarulta a varost a Dominion elleni "harcban", akkor meg mit keres Skyrimban? Miert nem ment az elfekhez menedekert, hiszen nekik segitett evekkel ezelott? Ha olyan nagy dolgot tett, amit allitanak rola, akkor tudhatta volna, hogy a redguardok nem fogjak annyiban hagyni, es addig keresik Tamriel szerte, amig egyszer megtalaljak. Most pedig, hogy a nepuk ismet kiszabadult a Thalmor fennhatosag alol, van idejuk felkutatni a nep belso ellenseget.

    Vagy peldaul, a redguard zsoldosokat nem nagyon engedik be Whiterunba, ezert is talalkozol veluk az istalloban. Akkor Sadia mit keres a varosban, sot, meg melot is kapott? Hogy-hogy, o miert? Miert biznak meg a Jarl emberei (es hat maga a Jarl, mint aki ebben dont) a noben, es miert nem a zsoldosokban? Skyrimnak sok baja nincs Hammerfellel, sot, a Thalmor Talos ellenes viselkedese miatt van kozos ellenseg is. De ha ezzel nem szamolunk, csak a bizalom hianyaval, akkor kik a zsoldosok valojaban akkor, ha a whiteruni vezer nem bizik bennuk? Pedig egy kereskedelmi, kozponti varosban aztan minden szerzet megfordul, ez hozza tartozik a varoskephez.

    Hja, es Saadia miert akarja ennyire megolni Kematut, ahelyett, hogy menekulne? Hiszen ha ennyire uldozik, akkor ha egy zsoldos kapitanyt kiiktat, akkor nem csak, hogy felhivja magara a figyelmet, de legjobb esetben is maximum csak kis idot nyerhet, mielott jon a kovetkezo csapat.

    Es meg lehetne kerdeseket feltenni.

    Egy biztos, ha a zsoldosoknak segitesz, akkor Sadia nem eri meg a holnapot, hiaba is jatszanak neked paralizalast, stb. :) Menj vissza kis ido mulva a Halls of Deadbe is ott lesz sajnos az o urnaja is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.08. 01:41:06
  • Kroki105
    #30317

    Igyekeztem...
    (Lehet benne spoiler, csak hátha van aki még nem jácccccot vele. Bár kétlem. )
    Az nem tetszik ebben (a questben), hogy tényleg csak hasracsapás a dolog. Pl F4 be is van döntős szituáció, mondjuk a cabot házat. De ha ott szépen körülnézel, elolvasgatsz ezt azt, azért rájössz hogy mégis kit kéne picsán rúgni igazából.

    Biztos van több hasonló is, de nekem az f3 ban pl a Tennpeny tower jut még eszembe, de ott legalább van szimpatikus meg kevésbé szimpatikus oldal, más kérdés hogy pofára esel akkor is ha őket választod.
    Itt meg csak a szereplők szavának hihetek, ami hát édeskevés.

    Ami még nem tetszik, hogy van olyan küldi, amibe ha belefogok, nincs választásom. Pl lopd el xy-tól az izéjét. Há de ha én nem akarom? Akkor nem kéne olyan opció hogy pá, szevasz? Vagy van ez a kölyök, aki idézi a sötét testvériséget, franc tudta hogy mi meg hogy, elmentem megnézni hogy az mi, mit akar. Természetesen öljek mmeg valakit, az a küldetés következő pontja, mert egy hülyegyerek azt akarja. Nem ám vizsgáld meg a szitut, aztán tégy ahogy jónak látod, hanem öld meg! Persze még nem jutottam ennél tovább, lehet nem sima kill lesz, de a utolsó küldetéspont ezt írja.
    Valahonnan ismerős.... A végén mindenhol mindig mindent ölni!!!!!
    Megalkottam a kis szöszi elfkiscsajt, pozitív karakterként. Ami a szituációban az eszembe jutott, az lenyugtatni a gyereket, jaj térjél már észhez kis buta (vagy elseggelek, ahogy anyád tette volna), esetleg mint árva kölyöknek felajánlani hogy legyen +1 gyerekem az egyik birtokomon. Egész jó variáció lett volna egynek.
    Érdekes ahogy ebben az univerzumban nincsenek jó véleménnyel az elfekről (a készítők). Mondjuk nekem se a kedvenceim, de íjászt akartam, a bosmernek volt a legjobb skillje rá, aztán alkottam rá arcot, fejet, és megkedveltem. A sötét elf ugye alapból nem pozitív faj, bár itt nem ismerem őket. A nemes elfeket, ahogy utána olvastam nem csípik, elnyomók, sznob tetveknek tartják, stb... Aztán az erdei elfek jó tolvajok, és mellé még kannibálok is!!!! Persze emellett biztosan van jó tulajdonságuk is, pl hogy jól tudnak főzni.... Ha ez nem lenne elég, úgy vannak ábrázolva a játékban grafikailag, hogy ha az óvónéni holnapután megkér az oviban, csukott szemmel rajzolok neki egy szebb arcot.
  • Although
    #30316
    Hihetetlen vagy megtaláltad az egyetlen questet aminél gondolkodnod kell :)
  • PiszkosFred
    #30315
    Ez az a kuldetes, amelyet most megoldasz (dontesz vagy igy, vagy ugy), majd kesobb a jatekban megszerzett tovabbi infok birtokaban ebredsz ra arra, hogy jol dontottel e vagy sem. Bar a "jol donteni" itt is egyeni nezopont kerdese.
  • Kroki105
    #30314
    Van az a küldi, ahol a ragada nőt Saadiat kell, vagy nem kell átadni az őt kereső harcosoknak Whiterunban. Itt most mi a "jó" választás? Nekem nem derült ki egyértelműen hogy ki a hunyó. Egyik mondja ezt, a másik mondja azt, de mi az igazság? Vagy ez csak egy olyan megoldás, hogy válasszál marha, ne agyaljál, oszt usgyi a következő questre?
    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2018.12.07. 20:25:44
  • Kroki105
    #30313
    Armornak most töltöttem le egy modot, vagy 2 giga volt, eszetlen mennyiségű hacukát raktak bele, és meg is vásárolhatók. Egyelőre csak spellmenteset vettem, az olcsóbb volt. Majd ha elérek oda, aggatok rájuk varázslatot.
    Ez a "csalás" dolog még jól is jött, ugye újrakezdés miatt oda lenne a sok íjász tápolt idő, de így azért 50et visszakaptam a 60+ból. Természetesen ha más ilyesmi lesz, azt már nem használom ki, nem vagyok a magam ellensége, nem teszem tönkre a szórakozásom.
    Majd azt is kipróbálom valamikor amit te írtál modot, de egyelőre még ez is megteszi. Annyira sok hely, tartalom van, hogy ezzel is elvagyok. (főleg most újra előrl) Meg ahogy olvastam, az kicsit nehézzé teszi a játékot. Tudod, f4 nél is hanyagoltam a survit, nálam inkább a szórakozás a cél, nem a hajtépés.
    Amúgy az elf íjász(tanár) mint társ kicsit op, hozzá képest Lidia egy amatőr. Vissza is küldtem izéfalvára, majd ha nagyon szarba leszek egy küldinél, ismét felkérem.
    A varázskönyvek drágítása viszont jól hangzana (bár egyelőre nem varázsoskodok), túl olcsón adják vanillában.
  • Although
    #30312
    Igen Kroki az alap skyrim ilyen :) Requiem és még pár mod az összes ilyen cheatot kikapcsolja meg megnöveli a költségeket. Még egy egyszerű spell könyvekért is ezreket kell fizetni és ez így ok. Hasonlóan a képzések se olcsók. Megváltozik az egész még az alap brotherhood armornak is örülsz, és eszedbe se jut lv 20 alatt komolyan vedd magad :)