30712
TES
  • PiszkosFred
    #30551
    Lehet megharapott egy vampir :)
  • Toroco
    #30550
    Sziasztok!

    Valami megváltozott a játékban, és nem tudom mitől. Eddig nem volt semmi gond. 58as szinten vagyok. Nem csináltam semmi kihágást, nem gyilkolásztam lakosokat, és most sétálok a városban, eladom a cuccokat, és egyszer csak random módon mindenki rám támad.
    Találkoztatok már ilyennel? Nem tudom mi lehet ez...
  • G0thM4n
    #30549
    Sziasztok!
    Tavaly ilyentájt jelentkeztünk egy Ignussen Special Edition Mod pakkal. :) Azóta sok javításon, kiegészítésen, bővítésen esett át. Ez a mostani véglegesnek mondható, azonban a jövőben sem lesz elfelejtve, további javításokat, bővítéseket kap, és modokkal fog bővülni. De, új játékot nem kell majd kezdenetek emiatt.
    Minden mod, párbeszéd, textúra magyar nyelven érhető el. Kiegészítésként egy adult és egy textúra csomag is helyett kapott, ezek opcionálisan telepíthetőek a packra.
    Minden lényeges információ, leírás, telepítés menete... és sok egyéb a mellékelt pdf-ben.
    Letölteni kizárólag a Discord szerverünkön keresztül tudjátok!

    Jó játékot, és kellemes ünnepeket kívánunk!
  • Although
    #30548
    Oké, talán érthetőbb lesz. Ez egy video abból ami ma már milliós tömeg kedvence. Amikor reklámoztam ezen az oldalon még az elején volt. Van benne gyenge és van benne jó sztori. S'vashni az egyik legjobban megírt karakter. Tudod mi a szomorú az alapjátékban csak árnyékai vannak még a Champions öreg bajnoka is
    Az mit jelent él? Na ez az egyik aki él. Ez csak egy része. Ha értesz angolul akkor látod mit írt meg az alkotója.
    Nem hiszem a Witcher alkotóit ezen a téren valaha is lealáznák így ahogy ezek az amatőrök a Bethet.
    Egyszerűen nem történhet meg jobbat írjanak, vagy legalábbis sokkal jobbat. És ez csak egy példa.
    Takarózni azzal mi lehetséges mi nem meg ennyire futotta. Nem. Ennyit öltek bele.
    Edit: na ez egy Khajiit, valódi van más is de ez "valódi". Lehet változtatni átírni csak színvonalasan kell.
    :

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.11.08. 21:08:07
  • CrashBoostZoom
    #30547
    Igen. Although kollégával remekül el lehet dumálni a semmiről de szerintem én itt hagyom abba. Rosszabb mint ha a falnak beszélnék mert az legalább nem beragadt lemezként ismétli ugyanazt. :D
  • Although
    #30546
    Igen, azon. Ő technikai oldalról beszél, amire én is céloztam, csak nem úgy gondolva nem megoldható. A morrowindben is tudtak ennyit mint most.
    Ő meg úgy veszi nem megoldható ez legalább álláspont.
  • Savaran
    #30545
    A legszebb az egészben, hogy a semmin veszekedtek :)
  • CrashBoostZoom
    #30544
    Nagyon nem ezt mondtam az utolsó mondatommal de oké akkor még egyszer a gyengébbek kedvéért:
    Lehet, hogy meg lehetne csinálni, hogy a játékos a Thalmor frakció tagja legyen de az valószínűleg olyan bugokat és technikai problémákat okozna, hogy nem éri meg/nem lehet rendesen megcsinálni. Ez nem hülyeség, ezt technikai limitációnak hívják amire rengeteg példa vana CRPG-ben. Itt sokkal több korlát van mint egy élő DM-el mert a programok már csak ilyenek. Korlátoltak, csak azt tudják amit megtanítanak neki. Mindegy akármennyire is feszülsz meg és akarsz eljátszani egy bizonyos szerepet, nem lehet.

    Írj egy e-mail-t Todd-nak, hogy csinálják már meg a kódot olyanra, hogy ne legyenek ilyen gondok.

    (És persze, hogy te megmondtad a tutit egy mod készítőnek. Ki más lett volna olyan bátor, csak Although elég nagy legény végtelen kapcsolatokkal a csillagos égig. Hagyjuk már az ilyen baromságokat, kérlek.)
  • Although
    #30543
    Ok csináljuk máshogy. Tegyél be olyat ahol leszólok valakit mint ti. Ha van véleményem az a játékról van.

    Requiem etalon az old school játékosok részére. Az elsőt aki kiadta aazzal beszélgettem is anno, leírtam szerintem ez ehhez a játékhoz nem jó mert nincs elég tartalom benne, unalmas lesz a grind.
    Ogerboss vette át hozzáigazította a világhoz. Egy mixet hozott létre hasonló így van nincs hasonló. Nem hent mint a másik nagy versenytárs volt. És nem perkek százaival operál mint Ordinator alkotója.
    Ha valakit kell említenem aki hasonló. És nagy requiem fan de szintén requiemen kívül csinálja az Paradoxnrt.

    Az utolsó mondataidat meg hagyjuk. Mert ha visszaolvasod te is tudod hülyeséget írtál. A szerepjáték nem arról szól hülyeségnek tartod beállhatsz a Thalmorhoz vagy sem. Hanem egy játék és a szerep amit el akarsz játszani megvalósítható.
    Mindegy ahogy látom a lengyelek ezt meg fogják valósítani.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.11.03. 17:08:54
  • coolpet
    #30542
    Ha jól emlékszem, az elfx pont erre volt.

  • lacuska51
    #30541
    Sziasztok!
    Tudnátok nekem ajánlami valamilyen modot amitől az éjszaka tényleg éjszajka lesz? Úgy értem hogy a látótávolság nem több km. Oblivionban jól megvolt ez csinálva, nem értem itt miért kellett megvariálni.
  • coolpet
    #30540
    Vedd észre, hogy nem kíváncsi senki a véleményedre, amennyiben ebben a formában adod elő.

    Kérem kapcsolja ki.
  • CrashBoostZoom
    #30539
    Szerintem sem kellene erőltetned semmi de te mindenki nagy bánatára mégis mindig visszanézel, leszólsz mindent és mindenkit. Todd meg Gaider az isten és aki mást mond az totál hülye.

    De ok, legyen. Nézzük csak. Most éppen a Requiem az ami neked az etalon (furcsa, hogy ez mindig változik) és úgy adod elő mint ha az lenne az RPG-k jövője holott nagyon nem. Attól, hogy vannak benne érdekes ötletek attól azok még csak nagyon specifikus módon működnek benne és nem lehet (vagy nem éri meg megcsinálni) egy másik stílusú RPG-ben. Továbbá attól, hogy valami leprogramozható az nem jelenti azt, hogy jól is működne (pl. átállni a Thalmor-hoz). Álmodozni lehet de a technikai limitációk sajnos közbeszólnak mindig.
  • Although
    #30538
    Szerintem nem kell erőltetni. :) Írd le konkrétan mi a hülyeség. Mondjuk értelme nem sok van, ha Cool-pet topictársadhoz hasonló észrevételeid vannak. :) Stílus meg annyi ami, 30531, 30532 után jár :)
  • CrashBoostZoom
    #30537
    Nem is igazán a fogalmazással van a gond hanem a stílussal és az eszméletlen sok hülyeséggel amit össze tudsz hordani egy ilyen komment áradat után. :D
  • Montanosz
    #30536
  • Although
    #30535
    Oké ma teszteltem csak. Nem az a szint mint a Morrowind idején. Ez bizonyított nem egy-két ember írta le mennyire más mint amikor még ötletelve ment az a szint.
    Ma ez van. Felépítve pár moddal legendary szinten szórakoztató ez a jó szó és ha ügyes vagy több szintet lépsz egy kalanddal. nem fogok játszani vele mert nincs miért. De ma szórakoztató volt, 10 év után elértük. Nem a requiem. Az még ma is más dimenzió.
    De ha könnyed kikapcsolódást akarsz össze lehet rakni.
    Mondanám szomorú ész nélkül bele rohantam. Majd vissza töltés után, taktika volt. Mert lehet nyerni és ez a TES jellemzője ami nem a Requiem. Ha ötletelsz nálad 10 szintekkel feletted levőt is esetenként. De ez már nem Morrowind.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Névvel rendelkező és ma már az is. Két tűzgolyó jelezte rossz helyre mentem. utána az volt megnéztem, hogy tudom távol tartani és csapdákkal megölni. Utána már csak türelem volt.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.11.02. 22:40:01
  • Although
    #30534
    Neked is szívesen segítek ha leírod mit nem értesz.
  • Although
    #30533
    Nem muszáj erőltetned ha meghaladja a szellemi szintedet.
    -Leprogramozott nem jelenti nem lehet alternatíva egy open world játékban főleg. Tudod A és B? Segítsek a betűk értelmezésében. Szívesen segítek. ÉS igen Leprogramozható megoldható röviden. Tehát mellément.
    - Brotherhood of Steel megjelenése a main sztoriban. Van egy mod ami próbál változtatni vagy módosítani nem igen lehet.
    - Igen lehet. Kiderül ha megjelenik.
    Én is elfáradtam a kötekedő stílusodban :)
  • coolpet
    #30532
    Hmm, Lefordítom:

    Hol van szabadság a játékban?
    - Sehol!
    Ez lenne a légyege az Open World játékoknak, hogy legyen benne élet. A leprogramozott statikus fő küldetések miatt azonban ez nem valósulhat meg, úgy, ahogy a Fallout 4-ben sem.

    --Van amit ott sem lehet csak bugosan.--
    Ez nem értelmezhető számomra sem.

    -- Steel of Brotherhood megjelenés. --
    Brotherhood of Steel egyébként, de nem illik a kontexusba.

    -- Szóval ki mit gondol nézve lassan EA szenvedéshez hasonló vergődését a Bethnek, vajon a következő rész? --
    Kinek mi a véleménye a Bethesda kiadó által megjelentetett játékokról? Talán az TES6 meg fog felelni az előzőekben elmondott követelményeknek?

    Ejj de lefáradtam ezen a 3 mondaton is.
    Légyszíves tanulj meg írni, szedd össze a gondolataidat, és öntsd értehető formába.

    Köszönjük!
  • Montanosz
    #30531
    egyszerűen nem értem miért nem az anyanyelvedhez illő forumra írsz. a google fordito még nem tökéletes de azért még az is jobban érthetően fordít amugy
  • Although
    #30530
    Edit: Nagy képzelőerővel el tudsz képzelni egy Thalmor agentet, aki végigszenvedi a "dragonborn" mesét miközben hű marad a világához. De ez nagyon nehéz mert ugye náci Thalmor ügynökök...
    Folyamat. Ami végbement az EA-nál és megölte a játék fogalmát. Vajon, itt hogy végződik?
    Vajon az rp ami a szerepjátékot jelenti a te döntésedet. Mikor mit akarsz játszani a polkorrekt világ teljesen elsöpri?
    Nem tudom. A lengyelek bele fognak köpni a levesbe, hullámokat fog kelteni :)
  • Although
    #30529
    Hol van a szabadság a játékban? Sehol. :) Pont ez lenne a lényeg. Open world világban élni tudj. De nem lehet mert fixen leprogramozott szarok vannak a fő sztoriban ahogy nagyon nehezen megkerülhetők az F4-ben is. Van amit ott sem lehet csak bugosan. Steel of Brotherhood megjelenés.
    Szóval ki mit gondol nézve lassan EA szenvedéshez hasonló vergődését a Bethnek, vajon a következő rész?
  • Although
    #30528
    Ma épp teszt nap. :)
    MO2 nagyon top top.
    Szóval, aki még játszik,
    Requiem új verzió kint ránéztem. Érdekes. Illik az újragondolt világhoz.
    Van ez a paradoxnrt érdekes modokat csinál.

    Azt mondom ma minden ami régen amikor játszottam, nem működött rendesen, működik az MO2-vel.
    Eltelt 10 év és senki nem tudta javítani az alap szar sztorit, mert nem lehet.
    Csak olvasgattam a Tamriel Vault oldalon, mondjuk anélkül is. Ha van egy Altmer karaktered, aki a Thalmorhoz csatlakozik? Szopás. Nem működik. 10 év után sem.
  • Montanosz
    #30527
    konkrétan vásárral nem találkoztam csak piaccal, ahol vásárolgattak emberek.
    amikor egy falu 30 fős volt egy várocska meg 10-20 nemigen voltak tömegek.
    Lehet egy prágai városrész szerepelne akkor nyüzsögnének az emberek.
    Abban igazad van se vágtázó lovas hintó, billegő szekér éa a ténfergő alakok emgem is zavarnak.
    Reméljük a második rész jobban sikerül
  • Savaran
    #30526
    A statikus falvak megőrjítettek, sehol egy szekér, egy ló szamár, nincsennek benne néptömegek a vásáron stb stb, semmi csak ténferegnek a karakterek, persze vannak életritmusaik, de ez volt a skyrimben is meg a witcher3-ban is, szóval hozza a kötelezőt, de nagy áttörést nem hozott ez a játék sem!
  • Montanosz
    #30525
    akkor nem ugyan arra a játékra gondolsz

    egy kovács reggel fel kell, megmosdik,reggelizik, elmegy dolgozni, utána hazafelé beugrik a kocsmába ahol Juris feleségét kipletykálja a haverjaival mekkora ribanc :-D
    A főnemes el megy vadászni, aztán lezuzza a napszámosokat mert lusták
    Tudom mert én is ott voltam mindkét esetben.
    A csatákról nem is szólva.
    Szoval tuti nem egyre gondolunk mert pont ellenkezője.



  • Savaran
    #30524
    Nekem a kingdom come teljesen élettelen, és szürreális.
  • Montanosz
    #30523
    őszintén szólva példa multis játékot kizárólag a Dayz-t tolom, de az is inkább életszimulátor mint a kingdom come vagy a várva várt rdemption
    viszont a skyrim hangulata meg a kingdomé az nagyon ott van, rajta is vannak a gépemen amiota megjelentek, bár valoszinű életbe ki nem tolom őket :-D
  • CrashBoostZoom
    #30522
    Ilyet maximum csak az ilyen sandbox játékokban fogsz látni, máshol nem. Egy ilyet más stílusú RPG-ben megcsinálni rémálom lenne. Úgy meg pláne nem fogják megcsinálni ha a játékos karaktert szánják az események fő mozgatójának. Meg tudnák ezt csinálni a nagyok is de egyszerűen nincs rá akkora igény, hogy megérje.
  • Although
    #30521
    Mérföldkő abban amiről amire csinálták. Merőben más lesz ha erre épül majd egy rpg. És egy adott hely épül, terjeszkedik. Az egész érdekes eredményt hozhat rpg területén is hiszen a fixen megírt sztori rpgkre is kihathat. Hiszen más a helyzet ha a nyer és más ha b. Ez az rpgékben ma le van programozva. Döntéstől függően, itt viszont a változó dinamikus. ÉS te alkalmazkodsz a helyzethez. Mert mikor beérsz a faluban már nem az a gazda aki az előbb volt. És nem a te tevékenységed nyomán. Millió mindenre kihathat egy ilyen statikus-dinamikus változás.
  • PiszkosFred
    #30520
    Hat, ha merfoldkonek hivod, akkor csak jobb lesz tole, hiszen akkor miert hivnad merfoldkonek?
  • coolpet
    #30519
    A fogalmazásodra volt a lenti komment, nem a tartalomra.
    Nem ártana fejlődnöd az értelmes mondatok megalkotása terén. :)
  • Although
    #30518
    Organic itt élőt jelent. Ok, a dinamikus az ami a statikus helyett jó lenne. Ezt jelenti a frakciók, növekednek, gyűjtögetnek, fejlődnek, és mikor elegen lesznek akkor indítanak egy hadjáratot. Még nem próbáltam. Az érdekes ahogy telik az idő és meglátogatsz egy ilyen helyett ami dinamikus lehet túl sokan lesznek ott. Nem mondom ettől jobb lesz ez a játék. Ez egy mérföldkő.
  • Montanosz
    #30517
    "..ehhez hasonló nincs az,
    ami a neve aki játszik..."
    Tudom hogy időröl-időre amikor a magyarság miatt rád irnak azt zokon veszed, de ezt sikerült dallamos haiku verselésben megírnod, ha véletlen is volt :-D
  • Although
    #30516
    Éve vagy több figyeltem és itt jeleztem is van egy ilyen dolog. Alapvetően a skyrim és hasonló játékok statikusak, minden ugyanott van, ugyanúgy. Vannak események vándorlókat adó modok.
    ehhez hasonló nincs az ami a neve aki játszik még a skyrimmal kipróbálhatja. Leírás szerint az extensionba(bővítmény)
    betett frakciókat amik terjeszkednek mozognak. Van időről időre Marakath ellen vonuló forsworn. És egyéb élőfrakció. Requiemmel együtt érdekes lehet.
    SSE organic factions
  • Wreck86
    #30515
    Köszi,köszi! :D
    M.
  • coolpet
    #30514
    Jah én is mindig a Stalt Archernél lyukadtam ki, akár varázsló akár meele karakter volt a start :)
  • PiszkosFred
    #30513
  • Savaran
    #30512
    Teljesen mindegy, mivel a végére ugyanolyan jó lesz bármelyik, csak kezdésnél van jelentősége a bónusznak! Egy erdei tündét is kinevelhetsz buldózernek.