30712
TES
  • PiszkosFred
    #30632
    Pedig olvastam a hétvégén egy interjút a fejlesztővel, ahol azt mondta, hogy a Bethesda direkt a megjelenés előtt rendelkezésére bocsátotta a teljes Anniversary kiadást és emiatt volt ideje megcsinálni (újra kellett írnia a kód nagy részét), és így már működik is a SKSE. Csak talán nem a steames updatet kell használni, hanem manuálisan vagy valami ilyesmi volt a végén a kérés. Egyelőre én vanilla verziót próbálom, komolyabb modok nélkül, még nem néztem az SKSE-re épülőket.
  • Mozes
    #30631
    Szuper, lényeg, hogy megy!:)

    Nekem amióta kijött az Aniversery Edition patch azóta nem megy a SE.....nem kompatibilis az SKSE64 vele és ezért nem megy a játék új SKSE64 verzió meg még nem jött ki..... basszus....
  • Tibbbor
    #30630
    Mindenkinek köszönöm, hogy próbált segíteni, de közben megoldódott a problémám. Természetesen én voltam a hülye, ugyanis a kezdetektől működött a MO2, csak annyira régen játszottam a Skyrimmel, hogy megmondom őszintén, nem emlékeztem, mennyire dobtak a grafikán a modok? Akkor tűnt fel, hogy nálam van a hiba, amikor ma feltettem egy olyan modot, ami a világtérképről eltűnteti a felhőket és az működött. Ezen felbuzdulva, ki-bekapcsoltam a már felrakott modokat és figyeltem a különbséget. Így derült ki, hogy a "gép" jó, de mégis megpróbáltam megjavítani. :)
    Úgyhogy mindenkitől elnézést kérek a fölösleges zaklatásért, most már megnyugodtam.
  • coolpet
    #30629
    A Mod Organizer 2 és a modok ugye a skyrim könyvtárán kívül vannak?

    Ez is egy hibalehetőség.
  • Montanosz
    #30628
    van lista a magyaritott modokrol, mod manager nélkül is feltudod rakni őket
  • Tibbbor
    #30627
    Köszi, igen, az van most. Sajnos a magyar modos fórum 2018 óta halott, pedig magyarul ilyen témáról jobb lett volna tárgyalni. Azért ha valaki rájön valamire vagy pont egy Mod Organizer 2-őt használó fórumozó olvassa a kérdésemet, írjon rám priviben! Előre is köszi!
  • Montanosz
    #30626
    külföldi forumon vagy fansiteon vagy steam forumán probálkozz
  • Tibbbor
    #30625
    Mindenkinek köszönöm, hogy segíteni próbált, de sajnos nem jutottam előbbre. :(
    Azt már lentebb is írtam, hogy régen én is a Nexus Mod Managert használtam, azzal semmi gondom nem volt, gyönyörű lett a játék! Arra a lényeges pontra nem emlékszem, hogy a magyarítást a modok előtt vagy után tettem fel? Szerintem a modok előtt, mert az pakolja a játékra az SKSE-t, ami nélkül úgy tudom, nem is mennek a modok.
    A Vortex-el feladtam a próbálkozást, most a Mod Organizer 2 legfrissebb verziójával próbálkozom, eredménytelenül. A legnagyobb baj, hogy minden tutorial videó és leírás eltérő dolgokat mond arról, mit kell a Mod Organizer ELŐTT letölteni, hogy megfelelően működjön? Egyes tutorialokban szerepel a 2015-2019 C++ Visual Redistributable Package, a LOOT, meg a fene tudja, hogy még mi? A másikban ezekről egyetlen szó sem esik.
    A legnagyobb baj, hogy sehol se találtam olyan bemutatót, ahol a modok installálása után a youtuber elindítaná a játékot és megmutatná, hogy íme, ilyen szép lett a játék. De nem! Csak elköszön és kéri, hogy iratkozzak fel.

    Lépésről lépésre végigcsináltam ma a Mod Organizer 2 telepítését, setup-ját, letöltöttem 2 modot, installáltam őket, azután aktiváltam is(!) ,nem kaptam semmiféle hibaüzenetet. Elindítottam a játékot a Mod Organizer 2-ből, ahogy a videó javasolta, a játék be is töltődött, de minden ugyanúgy néz ki, mint a szűz Skyrim-ban. :(
    Kutatok tovább, hátha találok megoldást. Csak változatlanul az bosszant, hogy a régi jó Nexus Mod Manager-el minden flottul működött. De sajnos ez a progi már csak bétában létezik és nem is támogatják tovább.

    Egyébként a Mod Organizer 2 hogy működik együtt a LOOT-tal? Hová kell a LOOt-ot telepítenem. Ugyanis, ha csak telepítem valahová és elindítom, nem igazán találja a Skyrim modjaimat.
    Bocs a hosszű és unalmas kérdezősködésért, de ez a fórum volt az utolsó reményem...
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2021.11.14. 23:41:21
  • coolpet
    #30624
    Ja igen, én még nexus mod managerrel szórakoztam anno, de nem csak letölteni kellett, hanem be is kellett aktiválni a modot.
    Meg a Loot-ot is le kellett futtatni a betöltési sorrend miatt.
  • Mozes
    #30623
    Ilyen problémám nekem is volt, én 2 dolgot rontottam el:
    - fel voltak rakva a modok, de nem lettek beállítva a játék betöltési részénék, hogy töltse is be őket, amikor indul a játék, csak ott voltak mint feltelepített modok a mod managerbe bal oldalt, de jobb oldalt már nem voltak ott, ahol azt mutatja, hogy miket tölt be a játék amikor indul
    - nem a mod manager által létrehozott indítófájlal indítottam
  • coolpet
    #30622
    Sajnos én már vagy 5 éve nem indítottam el az SE-t akkor sem moddoltam, csak ilyen Hires texture pack meg meshfixeket, unoffcial patchet raktam fel. ami must have.

    Talán a többiek tudnak segíteni.
  • Tibbbor
    #30621
    Amikor feltettem a magyarítást, már kaptam a figyelmeztetést, hogy új parancsikonom lesz Skyrim(SKSE) néven. Azóta azzal indítom, de semmi. Azt nem tudom, kellett-e nekem egyáltalán az ENG letöltése, mint régen?
  • coolpet
    #30620
    Ebben noob vagyok, de úgy tudom, hogy a modolt játékot a modmanageren keresztül kell elindítani, csak akkor tölti be a modlistát, egyébként alap lesz.
    Nem kell hozzá esetleg SKSE is? Mert akkor azzal kel indítani Vortexből
  • Tibbbor
    #30619
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Gondban vagyok a Skyrim alapjáték modolásával. A játék eredeti, Steames verzió. 2011-ben még lemezen vettem meg, 2016-ban a NMM segítségével feltettem néhány grafikai modot, minden gond nélkül futott a játék.
    Most gépet fejlesztettem, a Stemről lletöltöttem a játékot, aztán letöltöttem a Vortex-et. Leszedtem az ENB legfrissebb verzióját, az előírtaknak megfelelően telepítettem a szükséges fájlokat. Oktatóvideók alapján konfiguráltam a Vortexet, letöltöttem néhány grafikai modot, a Vortex installálta őket, majd zöld háttérrel ki is írta, hogy "Aktiválva", de ha elindítom a játékot, nem látok semmi változást.
    Mit felejtettem ki?
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • Kancsalborz
    #30618
    XD
  • coolpet
    #30617
    Akkor nekem nem éri meg :)
  • lwb
    #30616
    Ha megvan az SE, akkor kapsz pár Creation Club cuccot ingyen, pl. survival mode, ami miatt már megérheti visszanézni. Ha megveszed a full upgrade-et, akkor az összes creation club cuccot megkapod + azt hiszem 3 újat, ami 3 quest talán: egy morrowindes, egy oblivionos és a többit nem tudom.

    Konzolon ps5-ön nagyon kellett már, mert eddig 30 fps-en ment csak. Series x-en kb ugyanaz a helyzet, mint pc-n.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.11.12. 07:58:21
  • coolpet
    #30615
    Mi a poén a mostani kiadásban PC tekintetében?
  • lwb
    #30614
    Én még legalább kétszer meg szeretném venni. Remélem Todd belehúz és a TES6-ig* még azért két újabb Skyrim kiadás belefér.

    * tehát 2050-ig
  • PiszkosFred
    #30613
    ...es meg nincs vege :)

    (a hatterben pedig felcsendul a Neverending story fulbemaszo dallama)
  • lwb
    #30611
    Nagy nap a mai, ma jelenik meg a Skyrim 6445346. alkalommal. :DDD
  • shieldX #30610
    Már megoldottam. Nem megfelelő verzióm volt a SE-ből.
    Akarom/tam patch-elni, csak nem a steam-en keresztül. Megtaláltam a patch-et, amit kézi telepítéssel fel is raktam.
  • coolpet
    #30609
    SKSE64_2_00_06:
    SKSE64 will support the latest version of Skyrim SE available on Steam, and _only_ this version (currently 1.5.23 with any combination of numbers after that). When a new version is released, we will update as soon as possible; please be patient. The editor does not currently need modification, however a custom set of .pex/psc files must be installed.

    Link: http://skse.silverlock.org/download/archive/

    Egyébiránt miért is nem akarod patchelni?
  • shieldX #30608
    Én csak most kezdenék megismerkedni a Skyrim világgal, de úgy néz ki, nem olyan egyszerű.
    A Special Edition 1.5.23.08-as verzióm van. Ráakartam tenni az SKSE64-et, erre verzió hibára panaszkodott. Melyik az utolsó verziója az SE-nek? Online frissítést nem használok, csak kézit és nem akarok mod menedzsert sem használni.
    Ebben kezdőként, szívesen fogadnám a tanácsokat, mit, hogyan, stb...
    Elsőre a megfelelő verzió SE-ből, skse64, skyui...
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Terawatt
    #30607
  • dadario
    #30606
    Sziasztok! Maximum Carnage modot használ valaki? Manuális letöltéssel tettem fel a szükséges dolgokat és most ezt látom a Mods alatt:

    Így kellene ennek kinéznie? Köszi,
  • coolpet
    #30605
    A Legendary Edition az még 32 bites, és tartalmazza a kiegészítőket is.
    A Special Edition-t átírták 64 bit-re (tartalmazza a kiegeket), és nem fut kia memóriából 3,5G modpackok igény felett.
    Emellett új SKSE is kellett hozzá és, bejött vele az ingame mod képernyő, ahol lehet letölteni CC-be feltöltött modokat, de van ami fizetős.
    Elvileg maga rendezi a mod sorrendet, de nem igazán stabil :)

    A sárkánylélek elszívása az alap bug, érdemes feltenni a Skyrin unofficial patchet hozzá. Sőt kötelező.

    Kb ennyi.
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2021.10.03. 08:41:11
  • Terawatt
    #30604
  • Terawatt
    #30603
    Többek között az SE 64bites már, papíron jobban bírja a modokat. Wabbajack nevű progival könnyen rommá lehet modolni.
    Living Skyrim-es screenshotom a followeremről.
  • Toroco
    #30602
    Lenne pár kérdésem srácok.
    Mi a különbség a legendary és a special edition között. Mind a kettőnél találtam 10 és 20 gigás változatot, de leírás nem nagyon volt, hogy mi ez a különbség. LE mentésem működne ha SE-t telepítenék és abba raknám bele?

    Eddig a legendary editionnal játszottam, de bele futottam egy bug ba a miraak elleni harcban. Szal próbáltam valami patch et, de el sem indult a játék. aztán kikapcsoltam a modoknál a texture pack modot, és akkor már működött a sárkánylélek elszívása és sikerült legyőzni, de aztán mindig valami hibát írt ki a betöltésnél miután vissza kapcsoltam. Újra telepítettem most jó, viszont a próbababákon a páncélok nem látszanak... Mondjuk némelyik bele is volt süllyedve a talapzatba eddig is.
  • Although_
    #30601
    A gyerek kétség nélkül az egyik legnagyobb fenomén ebben az iparban.
  • Although_
    #30600
    Aki még játszik vele. Anno írtam van egy mod ami a statikus világból dinamikus világot csinál.
    Talán az első ilyen. mikor a frakciók embereket gyűjtenek, élnek terjeszkednek háborúznak.
    Úgy néz ki újabb mérföldkőhöz érkezett. Lehet az egész iparban egy mérföldkő lesz.
    Azt lehet gondolni maga a játék még nem az igazi hozzá.
    Organic factions bővítés
  • lwb
    #30599
    Kilencedik akkor. :)
    Egyébként ha lenne SKSE támogatás konzolon, akkor legalább menne az Enderal is konzolon. Ha azt meglépi Todd, esküszöm megveszem megint a Skyrimet.
    PC-n végigvittem, de manapság már egyre kevésbé van kedvem a pc-n játszani.
  • Montanosz
    #30598
    vajon mikor lesz Szívek változata vagy Halál a halál után verzio :-D

    egyszer sikerült klafán összeraknom vagy 20 moddal ugy hogy működött is de már belefáradtam ujra összekeresgélni
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.08.20. 20:00:54
  • PiszkosFred
    #30597
    The Elder Scrolls V: Skyrim (11/11/11)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition (04/06/13)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (28/10/16)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Pinball (06/12/16)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Switch Release (17/11/17)
    The Elder Scrolls V: Skyrim PlayStation VR (17/11/17)
    The Elder Scrolls V: Skyrim PC VR (03/04/18)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special "Alexa" Edition (11/06/18)
    The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition (11/11/21)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.08.20. 18:16:41
  • lwb
    #30596
    Todd újra megpróbálja eladni nekünk a Skyrimet, ezúttal az Anniversary Edition név alatt. Ez hanyadik lesz? 6-7. kiadás? Alap, Legendary, Special, VR, Switch ... volt még más?

    Konzolon az upgrade ingyenes lesz, pc-n fene se tudja.
  • int
    #30595
    Az alap skyrimben az indítóablakban lehet bejelölni a könyvtárban levő modokat az se-ben pedig ha már elindítottad
  • int
    #30594
    A kóbor sárkányok adnak lelket
  • int
    #30593
    a sárkányokból a kilátók kiáltásnyerő helyeken csak egyszer lehet lelket nyerni kivéve ha a sárkányt lightingstorm villámvihar nevű varázslattal nyírod ki mert akkor porrá válik és nem elég és respawn után ismét ad lelket leöléskor
  • int
    #30592
    Dragonborn mirak csatába valószínűleg bekever a hős "túlfejlődése" a legendary edition által ezért nem tud elég életerőt szívni a sárkányokból és addig mig fel nem tölt az életereje beáll a become ethernal saját tapasztalat