30712
TES
  • Kroki105
    #30311
    Megtaláltam a leghasznosabb modot, fénylő bányák! Az új textúracsomaggal képtelenség volt észrevenni a bányákat.
    Van egy olyan ami madarakat tesz be, csipog, repül, hatalmas volt ahogy a madár a közeledtemre felröppent, a fele tollát meg otthagyta. Nagyon hangulatos mod.
    Újrakezdtem a játékot a lábnyomok miatt.( Anélkül nem ér semmit) Az elején van egy hatalmas csít. Ha az elffel haverkodsz össze, az megtanít íjászkodni lvl 50ig. Csak vissza kell kérni tőle az aranyat. Mondjuk logikailag védve van a csalás, ha már vállt válllnak vetve kalandozik... khm kalandozik, tehát öldököl valakivel, akkor nem hátrány hogy a társa is pro a témában. Meg hát ha már így összehaverkodtak, hogy néz ki hogy vagyonokért tanigatja lődözni. Ez a barátság addig tartott, míg le nem lőttem egy csirkét (kíváncsi voltam mit ad a loot). Persze előtte mentettem, mert sejtettem a végeredményt. Kaptam 50 arany vérdíjat a fejemre (egy szaros csirkéért), plusz az elf hátbaszúrt rögtön, és már nem voltunk spanok. Egy csirke miatt....
    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2018.12.06. 18:47:16
  • Kroki105
    #30310
    Jaja, olvasom, aminél már kicsit macerásabb a cucc, azt inkább hagyom.
  • Kroki105
    #30309
    nekem a nexus mod manager van, az nem villog semerre, max pirosan írja ha valami hiányzik egy modhoz. A Lootot szoktam még lefuttatni, hogy az sorba rakja.
    6-8 új modot felraktam, kíváncsi leszek milyen lesz
  • Montanosz
    #30308
    a mod manager pirossal jelzi mi akad a többivel vagy az alapjátékkal, a sárga asszem nem aktiválodik de nem is akad össze mással..aktiválni is kell őket nem csak felrakni zöld pipa jelzi asszem...valamit meg csak be kelett másolni a játékba mod manager nélkül

    készitettem képet én mit raktam fel be is tettem ide valamikor a képet valamikor tavaly még
  • laikuss
    #30307
    Azért arra figyelj, hogy nem minden mód mehet bármikor. Olvasd el a feltételeket, és némelyiknél korrigálnod kell egykét dolgot ha már benne vagy a játékban.
  • Kroki105
    #30306
    ok, köszi
  • PiszkosFred
    #30305
    Mehet fel barmikor.
    Viszont csinalj egy mentest a mod nelkuli karakterrol, mert jellemzo par modra, hogy annyira teleszemeteli a savegamet, hogy hiaba takaritod el a modot, a mentes korrupt lesz es akkor ott vege a dalnak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.05. 17:44:14
  • Kroki105
    #30304
    Hű, itt aztán vannak dolgok, nézegettem párat, remélem jól működnek. Köszi! Itt a skyrimba kell új játék hogy rendesen működjenek a modok, vagy mehet fel közben is? F4 be nem problémázott a közben felrakott modokkal.
    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2018.12.05. 17:26:45
  • Montanosz
    #30303
    innen válogattam a modokat:

    https://smhk.gportal.hu/
    http://skyrimmodok.blogspot.com/
    https://www.morrohun.hu/skyrim/?p=modok
  • Mr_no_NaMe
    #30302
    Szerintem ezzel
  • Montanosz
    #30301
    persze mod

    én szeretem mert némileg taktikai játékká lehet változtatni a harcot, nem csak üsd vágd, hanem meglehet adni hogy kizárolag a közelfegyveresek háta mögül tüzeljen erre vagy arra az ellenségre és ne rohanjon egy szál késsel előre, szal mint egy becsületes rpgben...meg egy rakat uj parancs is van a modban

    azt sajnos ne kérdezd melyik mod a sok közül, de kizárolag magyaritottat raktam fel, igy azok listájáéban a leirásnál megtalálod a mod leirásában...szerintem sokkal élvezetesebb igy egy csapattal, főleg hogy az a mod miatt ahol kastélyt kapsz valami vérfarkasok legyőzése után ott folyamatosan toborozhatsz sima zsoldosokat akik bármikor követnek ha kell (jo a 30 fős csatákhoz kell gép)
    egyedül a szűk ugrálos barlangokban nem viszek csak lidiát mert sűrűn beakadnak és személyesen kell őket irányitani
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.12.05. 10:13:29
  • Wreck86
    #30300
    Amennyiben jól tudom, alapvetően lehet 1 követőd, meg valami küldetéssel együtt járó plusz arc, ugye?

    M.
  • Kroki105
    #30299
    Valami moddal anno nekem is lehetett több, már nagyon rég játszottam ezelőtt, nem emlékszem. De nekem úgy nem jött be, szeretem ha én intézem a dolgokat. Azok meg mindig kinyírtak mindenkit (én normálon játszok), plusz sose lehetett tiszta célra lőni, így is mindig emlékeztet rá az egyszem társam, hogy vele vagyok.
  • coolpet
    #30298
    Mi a nyavajával toljátok ti? Nem egy követőd lehet?
  • Montanosz
    #30297
    hát én 6 követővel meg négy bérelt zsoldossal belefutottam egy 30 fős rablo bandába, és rajtam kivül senki nem maradt meg mire mindekit legyőztünk pedig lidia nálam is terminátor szerepét tölti be
  • Kroki105
    #30296
    Vannak azért itt is vicces dolgok. Megpakolva, kardokkal, páncélokkal miegymással haladok vissza a városba, pár goldot megérnek. Megláttam egy lepkét, alkímiához jó lesz. Már ugye az is elég abszurd hogy a málhával egy lepkét üldözök, nagynehezen elkaptam, erre kiírja hogy túl vagyok terhelve.... Tényleg, baszki?
    Hasonló málhasztori, az erdőben a háza előtt ücsörgött egy vénasszony. Bementem szétnézni hozzá, minden piros volt, inkább nem loptam semmit. De volt az asztalon egy könyv, belelapoztam, aztán úgy döntöttem magammal viszem, ő már úgy is biztos kiolvasta, nekem meg még csak hat darab volt odahaza ebből. Megint túlléptem a limitet, kénytelen voltam kidobni egy tőrt a súly miatt. Fordulnék kifelé, mire jön a nyanya a tőrrel, hogy kedveském ezt véletlenül elejtetted, és visszarakta a tatyómba.
    Ahogy az egyik gyorsutazásból megérkeztem valahova, pár rabló várt. Hős lovacskám nem kímélve magát közébük ugrott, és harcolt egyet. És meg is döglött. Most akkor mi van? 1000 arany volt, ráadásul ott se kellett volna lennie, mert gyalog nyomtam gyorsutazást. Az se biztos, hogy nem én lőttem ki a kavarodásban, mert volt benne nyíl is a lootnál. Igazából sok értelmét nem látom a lónak, annyi szirszart kell összeszedni, meg meg is támadnak folyton, hogy föl-le kell ugrálni a nyeregbe.
    Lydia meg picit el van túlozva, a terminátor hozzá képest piskóta. Volt két tűzlabdalövő mágusbotom, helyhiány miatt adtam oda neki őket. Nem szórakozott, egyiket jobb kézbe, másikat balba, azóta, mint egy élő ágyú, úgy köpködi a tűzgolyókat.
  • Although
    #30295
    Illetve az mindegy valamennyire mire mész csak abban gondolkodni kell. Nem csak menni és miközben mindenből kifogytál agyonvered akik feléd jönnek. Itt ez nem így megy a mágus az mágus. Nem jó beleszaladni szemtől szembe ha még low level vagy is nincs taktikád rá. A ligh infrant nem sokat tököl folyamatosan kaszaból. A brutál az időnként erőre megy és akkor belassul mikor ép befejezi akkor kell rámenni ha nem tank vagy majd hátrálni. Kerülni megvárni míg újra egy ütésből akar agyonverni akkor belassul. És itt ennek értelme is van. Méreggel a pengéden csak várod a megfelelő pillanatot. Szóval a Requiem az ami a neve is. Visszahozza, halványan azt ami elmúlt :)
  • Although
    #30294
    Nem bírtam megállni ma két órában újra nyomtam. kezdő szinten. Lv5 alatt. A birodalomhoz jelentkeztem. A szokásos erőd előtte felkészültem megöltem pár banditát, volt mérgező potion is nálam. Csak megzörgettem az erődöt ne jöjjön ki mindenki, egy mágus és egy light infrant. jött. A mágus nem szarozott azonnal hívott egy spiritet. Miközben az infrant is felém jött. A spirittel pont végeztem amikor beért. Hátrálás közben kívül maradva a mágus vonalán. Gyorsan méreg. Istenem ez a requiemen kívül sose volt ez a koncentrálás. :) Sajnos kevés volt jók voltak a reflexei több ütést vitt be mint tudtam. De nagyon nagyon élvezetes a harc nem tisztán skyre sőt. Semmi közük egymáshoz. Itt ha felkészülsz sem biztos elég. :) De ettől jó. :) Ez az erőd egy pár szintembe fog kerülni míg egyáltalán bejuttok. Ahogy elnézem a védőiket. Az első kísérletnél hátrálva belefutottam egy sziklában a kétkezes brutál azonnal agyonvert. De nem lehetetlen csak figyelni kell. Felkészülni és menni fog. Szükséges karakter buildet építeni nem csak szaladgálni. Nem mindegy milyen karaktert építesz és hol tartasz. Ez mindig emlékeztetni fog. Mindig mikor elvesztem, elveszted a türelmed, s most már ehhez a kevés leépített tartalomhoz is jó. Így a Requiemmel a közepesről lassan a jóra lép a játék :)
  • Kroki105
    #30293
    Érdekes volt így utólag végiggondolva, az elején a vikingcsávónak lecsapták a fejét. Ha végighallgatja a papot ahogy hadobálja a marhaságát, túlélte volna a helyzetet.
    "Fogd be! Essünk túl rajta!"
    Mi a tanulság? Ha a halálsoron vagy, nem kell sietni, nem lesz jobb utána. Esetleg: Nem kell sietni, mert bármikor bettoppanhat egy sárkány, és megfordítja az állást.
  • Kroki105
    #30292
    HEURÉPA!!! Megvan a lábnyom mod hibájának baja. Nem hagyott nyugodni, a lábnyom, az lábnyom! Végignyálaztam a fórumát előről hátra és vissza keresztbe. Ott írta hogy az egyik mod, amit én is használok, az okozza a galibát. Az "intro, lefejezés, és menekülés a sárkány elől" átugró mod. Ugyanis a lábnyom mod ez alatt az "intro" cucc alatt aktíválódik, tehát ha átugrom, átugródik az aktíváció (csak így tökéletesen magyarul, figyeled) is.
    Most már csak arra kell rájönni, hogyan tudnám manuálisan indítani, ha egyáltalán lehetséges.
    Tettem fel pár textúra modot, most nem tudom hogy emiatt, de ez valami kurva jól néz ki:
  • Although
    #30291
    Kis kiegészítés. Nem véletlen a 2.0 elutasítása. Sok régi játékos részéről. Azt gondolom, ez a tartalom, ez a sztori szint ez a nagyon kevés és szerepjáték szempontjából rosszul megírt eleje, közepe vége. Erre tökéletes. aki már ezen a színvonalon nőtt fel annak ez a Requiem 2.0 tökéletes kezdés lehet egy komolyabb színvonal felé. Nem kell reszketni az első bandita is lever, mert kis ésszel figyelve a rendelkezésre álló erőnlétet, magickát, megoldható feladat. Már nem grind az egész. Ogerboss végül eljutott ide.
    Mert ez a lényeg egy normális rp-ben ha kifutsz ezekből, és nem szuperhős visszatöltés van akkor már halott vagy. Sok sok milliónyi kis pluginnal kitöltve milliónyi javítással, ilyenekkel mint a fény istennője nem fog alkudozni holmi nyomorult vámpírokkal, ha az vagy, és a többi, többi.
  • Although
    #30290
    Szóval erre a két napra ennyi volt a Requiem 2.0 teszt.
    Valahogy így kellett volna kiadni a technikai részét. A sztori persze nem lesz jobb de élmény az van.
    Hogy mondják az élmény megfizethetetlen. Mikor kiírja a fejlesztett rendszer nem tudod feltörni a zárat mert túl kicsi a skilled hozzá, az megfizethetetlen, minden másra ott a mastercard.
    Aprócska élmény ebben a 2 napban ezek a srácok megleptek engem szarból is lehet várat építeni, ezek szerint. Csak sok munka kell hozzá. Ezek beletették. Pro kontra, lehet mondani már nem az amit Xarrian épített, minden csökkenéssel együtt is ha nem is Morrowind de az Oblivion szintjét összehozták és ez nagy szó.
  • Although
    #30289
    Ha valaki nem tud várni a Beyond Skyrim projektre. Addig is megnézheti ezt. Ma felteszem. Egészen friss. Oblivion feeling, hiába volt már fapados mégis egész elviselhető lett.
    Rigmor of Cyrodiil
  • Although
    #30288
    Ismerőssel beszélve tegnap, én is mindig elfelejtettem, ha valaki oldrim modok portolásával akar játszani mindenképp csinálja meg a custom.ini-t így enélkül nem fog menni.
    CK custom.ini
  • SaGa
    #30287
    A Gyik szerzője nem én voltam, hanem a fiam. De jó ideje egyikünk sem játszik a Skyrimmel, így gyanítom, azóta sok olyan apró változás történhetett, amiről mi már nem tudunk.
  • Kroki105
    #30286
    Elég macerának tűnik ez a lélekvadászgatás, főleg hogy amit látok lövöm módban a nyulakat is végigzargatom a pusztán. Eddig azt használtam el, amit találtam, meg vettem az árústól.
    Olvastam az általad is készített gyíkban (hasznos cucc, thx) hogy lesz egy kő küldiből, ami nem törik szét használat után. Azzal már nem lehet nagyon elszúrni kicsi lélekkel.
    A fegyvertöltögetés szerintem hülyeség, pikpakk ellövöm ami benne van. Bár van az a rész, hogy ha kisebb a sebzés az encsin, akkor a töltete megnő. Kérdés hogy pl a fagyencsi minden lövése lassít e, akkor érdemes soktölteteset feltenni. Már ha lassít egyáltalán. A fagymáguslövés az símán lassítgatott ahogy emlékszem. Majd meglesem.
  • Although
    #30285
    Egy kérdés, ha SaGa belefutott, elszenvedtem vele 1 órát délelőtt míg átjutottam az intron. Az út mentén mindig megtámad valami. A fő gond ha tábornokunk is leszáll a lóról mert a kapu nem nyílik, nem jöttem rá mi okozza.
  • Although
    #30284
    Requiem to SSE.
    Mostanában nem játszok vele de pár dolog amire figyelni kell, így visszaolvasva régi fórumokat.
    -A scriptet is be kell másolni mert különben nem működik az skse64-ből.
    -MO2-vel az igazi.
    -Poénból ma délelőtt elindítottam a Requiem 2.0.2-t mert még sose használtam az mo2-t tesztre jó volt.
    Mondjuk elég rég nem játszottam a Requiemmel. Szóval eleje. De tényleg teljesen más a játék. Az egész még mindig az ami régen volt feltehetsz te több tucat akár 100 modot is de ezzel nem tudsz versenyezni. Pedig ez a 2 már rég nem az ami még a kezdet kezdetén volt. Viszont még mindig illik a játékhoz.
    -Tényleg komolyan ha belekezdesz ezzel a lv1 az lv1 és nem csak reflex tekintetében. Egy két ütést fel tudsz fogni egy lv20 körüli katonától de többet nem. Maradj az elején Hadvar vagy Ralof mögött. Kipróbáltam. Ez működik. Tök mindegy milyen reflexed van ilyen szintkülönbségnél.
    Ha lesz kedvem, majd jobban ránézek. Bár szerintem SaGa nagyon profi benne.
    Edit: A stamnia, magicka részek durván nerfeltek low levelen. Tehát ha elhasználod a keveset ami van védtelen leszel .
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.12.01. 18:56:48
  • genndy
    #30283
    Olvasd el a játékon belüli Helpet, ott van a főmenüben, leírja a játékmechanikákat, sokat segít.
  • SaGa
    #30282
    Minden mágikus „töltettel” bíró tárgyat fel kell néha tölteni, mert „kimerül” a mágikus képességük. Ehhez kell egy olyan lélekkő, amiben van lélek is. Vagy te teszed bele (úgy ölsz meg valami lélekkel bíró ellent, hogy van nálad megfelelő méretű üres lélekkő és a fegyver amivel megölöd, rendelkezik lélek begyűjtő képességgel), vagy töltötten szerzed be.
    Amikor feltöltöd a fegyvert, a felhasznált lélekkő megsemmisül.
    A lelkek beszerzésénél vigyázz, hogy ne vadássz kisebb lélekre úgy, hogy nagyobb befogadására is alkalmas üres lélekköved van, mert simán beletolja a játék, aztán elfecsérelted a jó követ valami gyenge lélekre.
  • Kroki105
    #30281
    Szó szerint hányingerem lesz egy idő után ha karakter nélkül mozog a kép. Szóval muszájból, de már megszoktam, nem hiányzik az FPS nézet.
  • Kroki105
    #30280
    Köszi, közben olvasgattam utána. Az szerintem idétlen hogy fel kell töltögetni az íjjamat encsi után. Azt hogyan kell? Mert arról nem volt a leírásban, és nem is jöttem rá. Azt írta azt is egy lélekkővel. Lehet hogy a bow-ra ilyen lélekköves encsant kellene? Akkor nem kéne varázslatokkal szenvedni. Mégse lettem varázsló, csak archerkodok.
  • IXEMGabeo
    #30279
    ez erdekes en nekem a TPS nezet kenyelmetlen, de mindenki mas:)
  • bajgunar
    #30278
    Minél nagyobb lélekkővel enchantolsz, annál erősebb lesz a hatása.
  • Mr_no_NaMe
    #30277
    A minap lehangoló bejegyzésre lettem figyelmes. RottenDub - a Skyrim Perfectly Modded pack készítője - szomorú bejelentést tett családi és magánéleti állapotáról, jelenleg elhagyja az országot ahol eddig élt, és ismeretlen ideig még csak gépközelben sem lesz.

    Mindenki aki epekedve várta a SPM 5.0 megérkezését az sajnos várhat még egy darabig, talán soha nem lesz kész... ez van srácok. De legalább nem kell új gépet vennem :D
  • Kroki105
    #30276
    Köszi a tippet, persze hogy van skse64, másik modhoz is szükséges.
    Elég gáz hogy a készítők szerint egy ujja van a karakternek.
    Jaja, közben én is rákerestem a modra, de így hogy mondod, nem tuti hogy be akarnék bugzani. De lehet majd kipróbálom.
  • laikuss
    #30275
    Gyűrű: van rá mod, (de sokan panaszkodnak bugokra).
    Lábnyomok: biztos felraktad, de az skse64 van, igaz.
  • Kroki105
    #30274
    Még egy utolsó próbálkozásom volt este, teljesen újratelepítettem a játékot, és most az iniket is töröltem, és úgy próbáltam ki a lábnyomokat, de úgy se jó. Valamit én csinálhatok rosszul..vagy nem tom. Na mindegy, nem vágok eret azért.
    Érdekes volt ahogy a visszaállításnál bebugolt a testskin mod, mintha 120 évet öregedett volna a karakterem.

    Kipróbáltam az íjász modot. Kicsit más lett a lövéstechnika, közelre nagyon tetszik, de távolra jóval fölé kell célozni a célpontra ha találni is akarok. Még gyakorolni kell, de mindenesetre még nem akadt el lövés a semmiben eddig, köszi.
    Van egy új kérdés a háztervrajzholtalálás mellé: Csak egy gyűrűt viselhet a karakterem? Vagy csak én nem tudom hogy lehet többet.... Encsantoltam egy +íjászosat a már meglevő mellé, de csak lecserélni akarja.
    Tényleg, az számít valamit ha kis, nagy, stb lélekkövet pakolok egy tárgyra encsantolásnál?
    Érdekes a játék így elfként belegondolva. A vikingmajmok utálnak, a velük való párbeszédből ez jött le. Fura hogy nem tűnt fel neki, hogy elffel társalog, és úgy "anyázza" az elfeket. Persze ha szájbanyilazom, neki állt volna feljebb. De sikoljunk át felette, bár így elég macera melléjük állni. A másik oldal meg a birodalmiak... hát nem tudom kinek szimpatikusak, de gyakorlatilag ha rajtuk múlt volna, az egész elderscrolls5 lezajlott volna 7-8 perc alatt, ha nincs a hülye sárkány. Nem vonzóak egyáltalán..
  • laikuss
    #30273
    Elszívja, ha többször is voltál a helyszinen. (Pl. van, hogy a hercegek többször is vérdíjat tűznek ki egy helyszinre.)
  • Kroki105
    #30272
    Köszi szépen!
    A modjaid is meglesem majd egyenként, hátha valamelyik megtetszik. Tudom hogy nem mindenhol van lábnyom, direkt föl is másztam a szürkeszakállas csókákhoz, ott tuti a dolog. S ahogy írtam, a mod egyik korábbi verziója az működött, kivéve hogy az én karakteremnek nem volt nyoma (lónak pl volt, meg a testőrnek)
    Annyira nem értek hozzá, de neked lehet másik verzió van mint nekem, az enyémnél a NMM ben kétszer írja hogy footprints, nálad meg egy szám van. (Még ha a verziószám ugyanaz is. Persze mondom,nem vágom, csak észrevettem. )
    Nekem ezek vannak fenn:modokAhogy nézem van az 20 is, nem csak 15, de fallout4es 120-150 hez képest piskóta így is....
    A karakterkinézet dolgot erőltettem, egy rakat preset filet letöltöttem, mire rájöttem hogy a CBBE hibádzik.
    A sárkánylelket sajna nem vágom, én még csak 5-6al találkoztam összvissz, tuti nem öltem le kétszer ugyanazt.


    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2018.11.29. 22:21:14