5763
11421082751314180671.jpg\"Dota2.com\"\"Dota2.hu\"\"Playdota.com\"
Defense of The Ancients 2 a Valve-tól

Dota2.com | Playdota.com | Dota2.hu | Dota2.rts.hu | StreamDota2.com | Changelog
  • Fbn Lx
    #5003
    na de látom nem én vagyok az egyetlen, aki úgy érzi, hogy dotában a matchmaking valami brutálisan el van baszva, konkrétan az utóbbi héten szinte teljesen elment a kedvem a játéktól, 1400 óra után először.

    egyetlen hét leforgása alatt 300 solo és 150 party mmr-t veszítettem.
    a nagyrésze olyan volt, hogy:
    1. két kerrit hoznak egy lénre, ráadásul mindkettő melee, rangedek ellen
    2. az ötödik játékosunk csak akkor pikkel, amikor már elkezdődött a meccs,és hoz egy 4. kerrit a csapatnak
    3. megbeszéljük, hogy offlénezek slarkkal és hoznak mellém egy fantom lanszert
    4. az egyik csapattársom first blood után diszkonnektel
    5. nyerésre állunk, és az invokerünk dc-zik, nincs pause, kikapunk
    6. három tipikusan szóló hőst hoznak a csapatba egyszerre (pl. dark seer, clockwerk és magnus)
    7. valaki a csapatomban instapikkel egy kerrit, mert azt van kedve épp játszani ha törik ha szakad, és 3-14et megy vele
    8. ranged csapattársam elveszíti midet egy bloodseeker ellen, de legalább 4-szer meghal 1v1-ben 10 perc alatt, és a 15. percben azt veszem észre, hogy begenkelt engem egy s&y-s, radiance-es bloodseeker
    9. instapikkeli a csapattársam pudge-ot, de életében nem adott be még egy hookot sem
    10. hozok egy mid hőst, mert pl kirandomolom (storm spirit), és a csapattársam hozza pudge-ot lénre, ahol fídel vele

    most csak szemezgettem a legtipikusabb dolgok közül, amivel találkozok

    eztán eltelik egy hét, és 10 meccsemből 9et megnyerek úgy, hogy brutális rekt az egész, és az ellenség pislogni sem tud. és ez a két ciklus így fullosan váltogatja egymást. ez most reális? ezt így tervezték? ennyire random ez az egész játék, és a tényleges skill differencia a játékosok között nagyon kicsi, a játék 90%-a a pikkeken és a lénkonfigurációkon megy el?
    ezek merültek fel bennem, szóval nem tudom megfejteni, hogy miért van ez így, ahogy.
  • Fbn Lx
    #5002
    szerintem a szinkron egy nagyon erős része a dotának, néhány hős szövegeit cseszettül élvezem, pl. slark
    mondjuk főnix szinkronjai talán annyira nem szórakoztatóak, meg wispé sem
  • RAZOR27
    #5001
    jó lenne az angol szinkron, ha felkértek volna pár új arcot is úgymond, nemcsak, az egyébként eddig jól bevált szinkronosokat használnák. Pl bármelyik Sam A. Mowry hősnél az első hogy leveszem a hangot. Clockwerket eltalálta, de a többi egy hitvány szar munka. Meg razor szinkronjától is megőrülök. A többivel nincs nagy baj.

    ui: lemaradt a TÉK
  • Thu
    #5000
    Amúgy ha unjátok már az angol szinkront, steambe a propertiesnél állítsátok át a dota languaget koreaira. Csak a szinkront változtatja meg, és (szerintem) teljesen élvezhető. Szinte minden hőst más emberke szinkronizál ráadásul. Az a gáz, hogy 1 gb filet kell leszedni, és ha vissza akarsz váltani angolra, az megint 1gb lesz.


    Ezek a képek meg, fhú, azt hittem csak nekem ad be néha 10-es lose streakeket. Aztán rá 1 héttel meg egész hétvégén csak nyerek, legtöbbet ilyen 15 perces gg wp ff-ekből. De már nem is érdekel.
  • RAZOR27
    #4999
    ...
  • Neoncsoves
    #4998
    Nincs szinte sehol pontos leírás a matchmakingről, egy teljesen fantom dolog az egész. Vannak teóriák, egyesek szerint úgy működik, hogyha egyedül mész akkor LEGALÁBB 1 olyan ellenfelet kapsz aki olyan szinten van mint te. Valamikor ez úgy sikerül, hogy konkrétan 1 ember van olyan szinten mint te és az összes többi sokkal profibb - vagy sokkal szarabb. Eléggé randomnak hat, de még a ranked is egy rakás szar, mivel a DotA2 playerek nagy része mind 2900-3100 között van és semmi értelme, mert soloban - de még partyban - is nagyon nehéz ebből kijutni, ergo nincs sikerélményed. Le kellett volna copyzniuk a LoLos rankedet, hogy legalább legyen valami élvezet benne. Pl. elmondhassam, hogy na én már gold 3-ban vagyok. Így meg max annyit mondhatok, hogy na van 2950es ratingem, de 2 napja volt 3100 csak azóta kikaptam a retardált teammateket...
  • hapi
    #4997
    A match makingról lehet valahol olvasni? Miért kerülök olyan matchbe ahol mindenkinek több győzelme van mint nekem lejátszott meccsem összesen?
  • Neoncsoves
    #4996
    csinálni kell SG DotA2 csoportot, aztán be lehet hívni még 1-2 embert, aztán így ha épp nincsenek haverok akivel tudnál játszani, tudnál a csoportból behívni emböröket.
  • gotchaaa
    #4995
    Amúgy jah..utolsó 20 meccsem: http://imagerz.com/QBZEUUtvAwMCA1obQgVR
    Az előtte lévő 20 meg pont a fordítottja ennek.
  • RedDevilsza
    #4994
    Tipikus szar matchmaking... vagy nyersz 10ből 9et vagy vesztesz 10ből 9et..
  • ToCsEk
    #4993
    [URL=http://abload.de/img/dootan3jlc.png]ma igazán megérte "Játszani"[/URL]
  • RAZOR27
    #4992
    ui: főleg egy olyan játékban aminek az első évét kvázi tanulással töltöd :D
  • RAZOR27
    #4991
    ja, ezt mondom hogy azokat nem lehet lefordítani. De úgynézki akkor csak szerintem retardált a dolog... hamár megkell tanulnia valakinek az itemek nevét (úgy hogy nemtud angolul) akkor már igazán nemtesz semmit hogy megtanulja mit jelent hogy damage meg armor meg tökömtudja...
  • zsakosfrodo2
    #4990
    A spellek/tárgyak/hősök nevei nincsenek lefordítva, mert direkt gondoltak a fordítók arra, hogy csak olyan dolgok legyenek lefordítva, amik pont a megértést segítik. Azok a tárgyak, amiket a hősökre rakhatsz, vagyis a skinek nevei viszont le vannak fordítva. Azok nem befolyásolják a játék menetét.

    A hősök leírásai (ez már nem neked szól, csak úgy általában a témához szólok) meg tényleg sok munkát jelentenek. Általában úgy zajlik egy fordítás, hogy valaki lefordítja, majd valaki lektorálja, ellenőrzi, hogy jó-e. Majd valaki azt is lektorálja, és kb. 3-4 változtatás után lesz elfogadva egy végső állapot. Legalábbis régebben így volt.

    Hiába van 2014, nem csak az angol nyelv létezik a világon. Egy ismerősöm németül tanul, és egy mukkot sem ért angolul. Jobban szereti a játékokat magyarul játszani, mert akkor érti, hogy miről van szó.

    És végül igen, rengeteg időt fektettek bele azok, akik fordították/fordítják. Ha nem tetszik, nem használod magyarul, viszont leszarozni sem kell.

    Uff beszéltem.
  • moho
    #4989
    Kezdem úgy érezni, hogy ez a játék sok hűhó semmiért.
    Az istenért nem tudok 50% winrate fölé javítani.
    "Sajnos" ez egy csapat alapú játék kb 10-ből 8x viszont nincs csapat.
    Mindenki megy a feje után, nem támogatjuk egymást.
    Amit mostanában pedig baromira szívlelek, hogy a nyomorult begőzöl, hogy nem megy neki vagy kinyirják 5x zsinórban és fogja magát kilép, aztán a másik is kilép mert így már nincs egyenlőségjel és borul minden.
    Sajnos itt fix csapat nélkül esélytelen a dolog.
  • Fbn Lx
    #4988
    továbbra is az a véleményem, hogy aki csapat-alapú játékkal akar játszani, az tanulja meg a nemzetközi nyelvet használható szinten. a gagyogó oroszokat is gyűlölöm
    pizgyec
  • RAZOR27
    #4987
    szerintem is hülyeség már bocsánat, mivel úgyis vannak részek amiket nem lehet lefordítani, mert ha szegény jobbágy úgy tanulja meg pl. hogy Ezer igazság kardja akkor még ha akarná se tudná leírni a csapattársainak, ezzel blokkolva a kommutációt, ami ebben a játékban a kulcs. Ez csak egy példa, de remélem átjön hogy mire gondolok. A ruszki csimpánzok a legjobb példa erre, ők tényleg azt hiszik hogy orosz a játék :D (Egyébként igen, tudom hogy már kattintással kilehet jelezni kb mindent, de tény, hogy azt a kutya se használja)
  • TurboX
    #4986
    és még ha tudnád mennyire leszarom az interfészt
  • donatus13
    #4985
    Nekem angolul megy a játék és nincs vele bajom, de sokaknak segít az ,hogy levan fordítva főleg a spelleknél, ha nem tetszik ne használd, de akik csinálták egy forintot nem kaptak azért ,hogy ezt megcsinálják, szóval tiszteld őket és ne legyél tahó. Kíváncsi lennék te mit tennél az asztalra, valószínűleg egy nagy semmit:)
  • Fbn Lx
    #4984
    én nem örülök, mert szar
    tanuljatok angolul, 2014 van
  • donatus13
    #4983
    És még ha tudnád mennyire kurva sok munka ezt megcsinálni és örülj ,hogy van.
  • TurboX
    #4982
    és még ha látnád egy-egy hős leírásait
  • Fbn Lx
    #4981
    én folyamatosan mitikál kuriereket kapok csak, már van egy rakással
  • undY1ng #4980
    Hihetetlen ez a magyar nyelv Dota-ban... :D
  • TurboX
    #4979
    nem is rosszak ezek az eventes giftek
  • Fbn Lx
    #4978
    kicsit meglep, hogy 4 kerrivel eddig húzódott a meccs :0
  • zsakosfrodo2
    #4977
    http://dotabuff.com/matches/119343405

    Ez volt az a meccs. :)
  • zsakosfrodo2
    #4976
    Sajnos nincs, pedig szívesen megmutatnám. :)
  • mue
    #4975
    Replay nincs meg esetleg?
  • RAZOR27
    #4974
    erről jut eszembe az egyik distruptor meccsem. bevoltunk szorulva erőteljesen. Persze ment már a cyka blatyi suka. Meg hogy mekkora noob vagyok hogy az observer wardokat boton is meg toppon is a lénre tettem ki (egyből high groundra a lépcsők fölé) Persze akkor kuss volt amikor az összes splitpush próbálkozást elhárítottuk (mert a glimpse kurvanagy range-e engedte hogy onnan húzzam őket vissza ahonnan a noob wardok nélkül persze már nem látta volna senki) és nyertünk ennek köszönhetően, mert máshogy esélyünk se volt ölni, nemhogy kimenni a bázisról.
  • Fbn Lx
    #4973
    most így eszembe jutott, hogy egy időben velem is folyton ez volt, most meg már kevésbé
    ami fontos, hogy a defenzív wardok folyamatosan fent legyenek a bázis körül
    igazából ha mindhárom lén nálunk van folyamatosan az azt jelenti, hogy mindhármat be tudják tolni felénk, tehát splitpusholnak
    ha így van, és szétválnak, hogy minden lént toljanak, akkor viszont pickoffokat lehet szerezni ha többen kimentek egy-két ilyen emberre, hátrányból ezeket nagyon fontos megszerezni
    ha pedig együtt mozognának, akkor pedig jó, ha nálunk van egy pusher, aki közben kitol legalább egy lént, hogy ha kivédekeztük, ne legyen mind nálunk
    utána már csak tímfájtot kell nyerni, ami hátrányból nehéz, főleg ha nekik létgém erősebb kerrijük van
    itt jön képbe az, hogy jobb e a koordinációtok, ha megnézed, az alliance úgy is tud tímfájtot nyerni, hogy minden hősük 3-4 szint hátrányban van
  • mue
    #4972
    Kösz a választ, megfogadom!
  • zsakosfrodo2
    #4971
    Szerintem ha nincs megfelelő carry, valamint azt támogató hősök a csapatodban, akkor szinte esélytelen megfordítani egy vesztésre álló szituációt.

    Ha az ellenfél csapatának az összetétele jobb, mint a tiétek, akkor már szinte csak attól függ hogy megfordul-e a helyzet, hogy hibáznak-e nagyot, vagy mennyire jók a játékosok a te csapatodban. Egy ilyen felállásban, amit írtál, minden csata kimenetele számít, és ha tőlük mindig meghal egy-egy ember, és ti nem haltok meg, akkor még lehet fordítani is talán.

    Ha viszont megvan a megfelelő felállás a csapatodban, akkor a legjobb módszer az, hogy a legtáposabb hős HA TUD, akkor egyedül pusholjon. Ekkor persze vigyázni kell, hogy ne kapják el, tehát kell neki a megfelelő menekülési lehetőség (blink dagger, force staff, bkb, ...).

    Nekem csak egy olyan meccsem volt, amikor megacreepekről fordítottuk meg az állást haverommal. Abban a játékban AM-el voltam, de annyira szarrá voltam farmolva, hogy 2v1-ben is megvertem az ellenfél játékosait. Ha többen jöttek, akkor már muszáj volt a csapattársaimra hagyatkozni, és mivel jó volt a csapatösszeállítás sikerült védekezni nagyon sokáig. A játék végén nálam 2 rapier volt, haveromnál is volt 1. Ebből egyet az ellenfél vett, csak sikerült elvenni tőlük. XD A meccs ~90 percig tartott. :D

    De alapesetben mindig azt mondom, hogy minden szituációt meg lehet fordítani, csak a lelki állapot kell hozzá, meg persze a tudás, amit birtokol a csapatod. :)
  • mue
    #4970
    Sziasztok! Tapasztaltabbak játékosokhoz lenne kérdésem. Adott egy helyzet, amikor az ellenfél előnyben van. Ekkor ugyebár próbálunk együtt védekezni, torony alatt. Egy idő után a bázison védekezünk, üvöltözünk a többieknek, hogy ne menjenek ki meghalni. Ha ezt sikerül megcsinálni, egy idő után kezdünk visszatáposodni, de valójában inkább csak lelassítjuk a halálunkat. Ugyanis hiába verünk vissza minden támadást, ha nem megyünk támadni, előbb-utóbb elvérzek egy-egy újabb torony, barakk és egy halálig tartó védekezésbe torkollik az egész.
    Ugyanis hiába nyírunk ki mondjuk 3 herot, a laneek annyira nálunk vannak, hogy ha ölés után pusholunk, akkor kb középig érünk és utána megint rohanhatunk haza, mert újraéledés van.

    A kérdés az, hogy mi a megfelelő stratégia ilyen esetben? Hogyan lehet egy jó védekezést átfordítani támadássá? Fel kellene osztani a csapatot, hogy mondjuk 2-en védekezzenek és 3-an támadjanak? Akár több lane-en egyszerre? Teleport csizmát venni mindenkinek? Tartogassunk rebuyra, vagy költsük el amit lehet és mindent vagy semmitben induljunk minnyájan?

    Ötleteket megköszönnék, mert bármit csinálunk, szinte mindig ráfázás a vége.
  • RAZOR27
    #4969
    nebüntess :DDD
  • Neoncsoves
    #4968
    nem tudom, de egy kis off:
  • RAZOR27
    #4967
    :DDD az nincs meg valakinek amikor sniper t3 alol kilövi spiritbreakert? :D asszem dire bot tower volt, csak áll egyhelybe a tower alatt és onnan lelövi, azt repkednek az mlg feliratok :DDD az volt a kedvencem :D
  • Neoncsoves
    #4966
  • RAZOR27
    #4965
    és minden eventnél feldühít :D
  • ToCsEk
    #4964
    de minden eventnél eljátszák ezt