5763
11421082751314180671.jpg\"Dota2.com\"\"Dota2.hu\"\"Playdota.com\"
Defense of The Ancients 2 a Valve-tól

Dota2.com | Playdota.com | Dota2.hu | Dota2.rts.hu | StreamDota2.com | Changelog
  • Thu
    #5083
    3800 körül voltam, most 3500. :D
  • Fbn Lx
    #5082
    wow. 11 a rekordom, de ott már nagyon fontolgattam, hogy többet nem játszok.
  • moho
    #5081
    az szép :) milyen szinten jársz?
  • Thu
    #5080
    15-ös lose streak solo rankeden xD Kíváncsi vagyok hol fog megtörni, jót röhögnék ha még vesztenék vagy 10-et.
  • Twetr0x
    #5079
    Nincs.
  • antiqueA
    #5078
    Van ebben surrender lehetőség? Nem találom.
  • Fbn Lx
    #5077
    nem igaz, hogy semmit nem tudok. vagy50 meccset nyomtam vele, mielőtt meguntam!
    az sem igaz, hogy mindkét játék jó lenne. a lol természetesen nem jó.
  • antiqueA
    #5076
    Neked ismét nem sikerült megértened miről beszélek. Ráadásul úgy fikázod a lol játékosokat, hogy az ég világon semmit nem tudsz a lol-ról. Tehát te, mint dotás, pont úgy viselkedsz, amilyennek példaként a lol-osokat hoztam. Egyik oldal olyan, mint a másik. És ismét elmondom, bár sztem ismét nem fogod megérteni, egyik játékkal sincs baj, mindkét játék nagyon jó, a gond a játékosokkal és a mentalitásukkal van, amire te magad is egy ékes bizonyítékként szolgálsz.
  • Fbn Lx
    #5075
    de amikor a lolos fikázza a dotást, az olyan, mintha a homokvárat építő, kisautókkal játszó ovis fikázná az atomfizikust ;)
    ennek megfelelően a dota gammerek csupán szellemi fölényüknek köszönhetően együttérző legyintéssel tekintenek a lolra
    kivéve az orosz dotásokat. az orosz dotások 2000 óra után sem értik, hogy mivel játszanak, csak pötyögtetnek valamit. azt hiszik hogy a cod-ot indították el, csak most valamért máshogy néz ki.
  • RAZOR27
    #5074
    Értem. Hát én is csak annyit tudok egyébként javasolni mint a többiek. Fontos a helyezkedés. Vegyél egy stouth shieldet ha úgyérzed megfognak csapkodni meg magic sticket. Esetleg próbáld ki Timbersaw-t ha all pickben játszol. A passzívja miatt őt lehet csapdosni napestig a játék elején. (őt egyébként solo hardlane-re szokták küldeni, de igazából kezdő meccseken inkább ne erőltessétek a taktikát, jók a duólének is, legalább tudtok egymásnak segíteni ha beüt a szar.)
  • antiqueA
    #5073
    Van egy pár dolog, ami még mindig jobban tetszik lol-ban és ugyan úgy van pár dolog, ami dotában. Szerintem nem kell versenyezteti őket, mindkettő jó játék és mindkettőt a community teszi rosszá. A lol játékos tönkre teszi a lol-t a játékos társaihoz való hozzáállással, és ugyan úgy tönkre teszi a dotát, mert ugyen egyáltalán nem is ismeri, de azért fikázza ahol tudja, mert ugye ellenfél. Az azonos stílust képviselő játékosok sajnos hajlamosak lenézni az adott stílus konkurens játékát. Mintha csak azon vesznénk össze, hogy a szőke vagy a barna nőt jobb dugni.

    Egyébként az egyszerűség nem mindig hátrány. A legjobb példa erre a sakk vagy akár az asztali tenisz. Nem egy bonyolult egyik sem, mégis milyen jókat lehet velük játszani. Meg aztán az örök igazság: easy to play, hard to master. Szóval attól, hogy a lol játékmenete elsőre egyszerűbbnek tűnik, mint a dotáé, még ugyan úgy nagyon "izzasztó" teamfightokat lehet lenyomni vagy stratégiai trükköket lehet eljátszani benne.
  • antiqueA
    #5072
    Ahogy írtam kicsit lentebb, ott úgy van, hogy top-on tank tank ellen, mid-en caster caster ellen és bot-on adc adc ellen megy laning phase-ben. Pont azért, mert laningben 1-1 auto attack is elég erőset sebez, ahogy dotában is, így pl egy melee esélytelen egy ranged ellen. És úgy érzem itt is. Azt hittem itt is úgy van, hogy topra viszek melee-t, mert az ellenfél is azt visz és mi ott jól elcsapkodjuk egymást. Dehát nem.
  • donatus13
    #5071
    LoL ban van ingyen home teleport, sokkal gyorsabb :) az a játék casualabb ezért sokkal sikeresebb is mint a dota jelen pillanatban. Bár már csak másfélszer annyian tolják mint a dotat, meg twitch TW n is a legnézettebb szinte mindig:D Egyszerűbb játék menet --> több játékos, így megy ez ma már:)

    Ami pozitívum a LoLban ,hogy sokkal gyorsabban fejlődik, nem várnak fél éveket egy nyomorult balance patchel mint dotában, ahol mostanában jön egy patch és kb mintha egy másik játékkal játszanál...
  • RAZOR27
    #5070
    no offenz, de tényleg elgondolkodom, hogy egy lol játékosnak már ilyen dolgok is "esélytelenek"? tényleg nem bántásból mondom, általános kérdésnek szánom, csak ott nem voltak ilyen helyzetek vagy mi?
  • antiqueA
    #5069
    Próbálgatom, de egyelőre esélytelennek látom a dolgot. Rengeteg pénz is idő rámegy a regenre, még ha csak auto attackal támad is az ellenfél. A jó support meg esélytelen ilyen szinten, level 4 vagyok jelenleg.
  • Neoncsoves
    #5068
    Ja és ha spellekkel harassolnak, akkor vegyél egy magic sticket amit később upgradelsz Magic Wanddá.
  • Neoncsoves
    #5067
    Ranged supportot melléd.
  • Guren
    #5066
    a stout shield is segíthet kicsit
  • setuh
    #5065
    Allsz range-en kivul es csak lashitelni mesz.Persze van olyan amikor meg ennyit se tudsz mert nagyon nuker a ket ellenfel,ilyenkor probalj pullolni es a tower alatt last hitelni.
    Ha meg carry vagy es fontos a sok last hit,akkor megfelelo suportal mindig fogsz tudni.
  • antiqueA
    #5064
    Melee-vel hogy a jó égbe lehet túlélni early game-et? Alig bírok last hitelni, mindenhol rangedek vannak és egyből kapom a sebzést, amint creep közelébe megyek. Más melee-k úgy feltápolódnak, hogy meg se lehet karcolni őket. Hogy csinálják?
  • Neoncsoves
    #5063
    LOL
  • mue
    #5062
    Van egy haverom, aki másfél hónapja dotázik.
    Ma volt egy parti amiben az elején meghalt, a lane társa kérdezte tőle hogy:
    - te meg minek mentél oda?
    - kellett fát ennem.
    - de miért nem a torony alatt?
    - mert ott csak aszott fát láttam és az kevesebbet gyógyít.

    Kiderült, hogy vki még a kezdetben poénból azt mondta neki, hogy mindig a szép fákat egye, mert az többet gyógyít, ő meg másfél hónapja így játszik!
  • setuh
    #5061
    Jah oke,en ertelmeztem felre akkor.
  • Neoncsoves
    #5060
    nem azt írtam máshol van, hanem hogy különbözik. itt a funkciójukra értettem.
  • setuh
    #5059
    A funkciojuk mas az oke,de az ugy nem helyes ha azt irod,hogy a top es bottom az mashol van a ket oldalon...
  • Neoncsoves
    #5058
    miről beszélsz? radiant top lane = hard lane, dire top lane = safe lane...
  • setuh
    #5057
    bottom*
  • setuh
    #5056
    A top es botton is ugyanott van mindket felnek...
  • antiqueA
    #5055
    Nem igazán. Annyi történne, hogy melee dmg dealerrel nem vernéd meg a tankot, így azzal nem is mész oda. De carryvel megvered. Ellenben akkor a tanknak, aki ehlyére beálltál el kéne menni botra, ami azt eredményezi, hogy a lenti carry veri halomra a supportjával együtt. Szóval ez egy íratlan szabály, amit erősen ajánlott betartani, ha nem akarsz veszteni. Gondoltam itt dotában is van ilyesmi.

    A másik témát meg úgy látom nem sikerült megfognod, úgyhogy hagyjuk is.
  • Fbn Lx
    #5054
    wow, ez elég érdekesen hangzik
    akkor ha loloznék, és nem tankot vinnék topra, hanem valami mást, akkor análisan megrakna a játékosközösség, mert felrúgtam egy társadalmi szerződést?
  • Fbn Lx
    #5053
    pedig így van. nyilvánvalóan baszogató/troll jellegű megjegyzésen csak az ostobák kapják fel a vizet.
    ilyenkor a szellemi győztese a helyzetnek a troll, aki elérte a célját.
    éppen ezért, mivel nem vagyok 14 éves nerd, nem kapok idegbajt ha kikapok és EZ-znek nekem
    mert ehhez azért kell egy kis sótlanság. a sótlan emberek sokmindenen felháborodnak szűkpicsájú módra.
  • Neoncsoves
    #5052
    Ne beszéljünk inkább top és bottom laneről, mert ugye radiant és dire oldalon különbözik a kettő. Hardlane és Safelane van (Safe lane az a jungle-s lane). Hardlane-n survival abilitys herok szoktak többnyire lenni (bár ez inkább akkor érvényes, ha solozni kell, de azért duo lanezéskor se mindegy), mert hardlane-n nehezebb elfutni az ellenfél elől (na meg ott az ő dzsungelük ahonnan megkerülhetnek) és ebből kifolyólag kellhet survival ability (pl. Windrangernek a futása, Dark Seer gyors futása, Mirana leapje, Timbersawnak az a szar hookja, több nem jut eszembe).

    Safe lane-re meg általában farmolós carryt szoktak küldeni egy ranged supporttal.
  • antiqueA
    #5051
    Okéj, igaz. Ismét köszönöm :)
  • RAZOR27
    #5050
    pontosabban ezen rágd át magad. Lesz ami ismerős benne, de mindent elmagyaráz benne.
  • STEVEdoto
    #5049
    Szerintem inkább a google-nak tedd fel ezeket a kérdéseket. 5000 beginner guide van fent különböző oldalakon és úgy tűnik neked megy az angol. Ez a játék nagyon összetett és úgy is fel fog még merülni egy csomó kérdés. :)
  • antiqueA
    #5048
    Köszi mindenkinek!

    Itt mennyire számít, hogy milyen herot milyen lane-re viszek? Mert ugye lol-ban megvan, hogy topra tank megy, midre caster, botra adc és supp, stb.... Itt van ilyen szabály?
  • STEVEdoto
    #5047
    Treant vagy Dazzle
  • donatus13
    #5046
    Dazzle, Chen, Necrophos, Omni, warlock, juggernaut
  • ToCsEk
    #5045
    omni
  • antiqueA
    #5044
    Köszi! Még egy kérdés: melyik a legjobb/effektívebb healer hero?