3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Ruley
    #1429
    Azt nem értem mit akarnak ezzel hogy "reforming your faith to stand the test of time".

    A pogány vallások nem azért tűntek el mert "teológiiag elmaradtottak" lettek volna, csak hogy aztán egy Martin Luther-sámán majd jól megreformálja őket és megint trendik legyenek, hanem azért mert a követőik elmaradott primitívek voltak és esélyük sem volt a nyugati civilizáció ellen.

    Annak mindenesetre örülök hogy egyedibb lázadók lesznek. Jobban is hangzanak így, a híres parasztlázadásokat szinte mindig agy vezéralakról nevezték el.

  • Csahi
    #1428
    Közben írtak egy újabb tartalmat:
    http://www.paradoxplaza.com/press/2013/2/crusader-kings-ii-the-old-gods-announced

    és felraktak egy videot, de igazából csak az eddig ismert képek láthatóak benne:
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V-edUnWQgyM#!
  • Ruley
    #1427
    Egy játékmenetnek elmegy, végigturulkodni Európán, de szerintem a jövőben ki fogom kapcsolni, nagyon felboríthatja a jövőbeli játékmenetet.

    Persze ez attól is függ hogy fogják ábrázolni az új térképet, hogy ez a sok nem-feudális pogány népség mind megjelenik-e megalapítható királyságként, vagy nem.

    Pl. az elég fura lenne, ha csak úgy játszanék az írekkel, aztán egyszer csak azt látnám hogy keleten az ezredforduló környékére az avarok megalapították a "Kingdom of Hungary" titulust. De az is ha a Kárpát-medencei avarokkal játszanék, aztán egyszer csak szétzúzna egy predeterminált honfoglaló csapat 896-ban. És a korszak tele volt hasonlókkal, szóval ha egyik módon sem csal a játék, akkor teljesen idegen kultúráknak, királyságoknak, és de jure határoknak kéne megjelenniük.

    Meg arra is kiváncsi vagyok hogy a kereszténység egyébként elég szükségszerű térhódításának adnak-e valami kezdőlökést. Mert ha nem, csak simán berakják őket a feudálisokkal egyenlő erejű területekként jelzik kelet-európát, akkor arra ugyan várhatunk hogy csak úgy maguktól elkezdjenek áttérni a törzsek, tehát még a vallás-térkép is elcseszettebb lesz.

    Ha meg igen, mondjuk meggyengítik a nomádokat hogy jelezzék a nyugatra utaltságot, akkor meg nomádokkal kezdeni olyan lesz mint az Europa Universalis-ban afrikai tözsekkel, ahol a gyarmatosítás kezdetekor pusztulásra vagy ítélve. Ami történelmileg hiteles, de nem szórakoztató.
  • Pluskast
    #1426
    Na ezt szépen megfogalmaztam most látom, hogy mit írtam (hülye). Igen én is ezt szeretném:) Végig hódítani Európát:)
  • WolfKrieger
    #1425
    Meglepődnék ha nem. Nekem is az a tervem, hogy a magyarok nyilaitól senkit se mentsen meg az Isten:)
  • Pluskast
    #1424
    Hmm ha 867-ben kezdhetünk vajon a magyarokkal is lehet majd lenni?
  • WolfKrieger
    #1423
    "Seiðr" egy ó-északi kifejezés a varázslat egy formájára, amelyet a skandináv viking társadalomban gyakoroltak a késő vaskorban.

    Nekem nagyon tetszik. Ami a korai kezdésből kisülhet még mindig valószínűbb mint az azték partraszállás:) Erre valók a játékok, hogy újra írhassuk a történelmet. Szerintem is van egy határ de ez még nálam bőven belefér. Paradoxos játékoknál megszokott módon a sokadik kiegészítő után nagyon színes és ütős játékot kapunk. Azt hiszem itt teljesedett ki a dolog.
  • Although
    #1422
    Jó lesz. Bár tartok tőle ezzel ha valaki történelem hű menetet akar már nehezebb lesz hisz ez egy élég sötét kor, pláne ha valamelyik barbárral új birodalmat építesz, ezt hogy fogja kezelni az eddig jól vizsgázott rendszer a történelem hű eventekkel :D
  • Csahi
    #1421
    Crusader kings 2 Old Gods:
    A kiegészítő lehetővé teszi, hogy pogány és zoroasztránus úton is elkezdhessünk játszani különös hangsúlyt fektetve a vikingekre, a fosztogatásra és a kalandra.

    - pogány vezérként feldúlhatod gyengébb szomszédaidat, ha túl sokáig lesz béke nyugtalanság lesz földjeiden.
    - új speciális kezdés 867-ben, több érdekes karakterrel
    - zoroasztránus úrként előtérbe helyezheted a régi vallást
    - Földnélküli karakterek gyűjthetnek hadsereget és elindulhatnak új birodalmakat létrehozni
    - Szervezd meg az inváziót: Állpísd meg a kalandorok és nyugtalan harcosok szándékait és kezdj bele az invázióba, de várj túl sokáig mert darabokra hullhatnak terveid
    - A lázadások már nem csak úgy történnek, mindíg lesz vezére és zservezkedés a háttérben.
    - Szervezd meg a fosztogatást a tartományokban. Égesd fel a városokat és vidd el az aranyat.
    -Áldozz odinnak a nagy Blot(-on,-nál) ((Valami oltár vagy szobor lehet szerintem)
    - A keresztényel és muszlimok külön követségeket alapíthatnak, hogy megtéríthessék a züllött pogányokat
    - Új pogány interface
    - Új események és döntések: ámokfutások,sejdr(???),átkok,előjelek,rúnakövek és még sok más

    Remélem jól fordítottam le a szöveget :)
    Én kifejezetten örülök ezeknek az újításoknak, különösen a fosztogatásnak, mert feudális úrként, ha nem királlyal kezdek sosincs aranyam semmire.
    Nektek mi a véleményetek?


  • Nos
    #1420
    Nekem is vegyes érzéseim vannak az új kieggel kapcsolatban. Ha a 900-as évek elején kis dolgok másképp történnek, akkor egész másképp néz ki a térkép az 1100-as években. Sok nép volt még egész máshol, bár szerencsére a verduni szerződésen már túl vagyunk, így legalább a német római császárság kezdeményét nevezhetjük annak ami. Ez egy jó stabilizációs pont a térkép közepén, de félő, hogy 1100-ra a HRE befalja az ekkor még nem feltétlenül keresztény szláv népeket, és a magyarokat is. Szóval az új kezdődátum könnyen a szuper HRE irányába viheti a játékot. Mindenesetre ha 867-ben kezdjük a játékot, 1100-ra elég érdekes térképet kaphatunk. Jobban örültem volna, ha az évszám marad, és az jelenlegi korban történik valami finomítás. De majd meglátjuk.
  • Nos
    #1419
    A pénz alapvetően a bírtokokból jön, szóval először a pénzt hozó épületeket kell felhúzni. Ha lehet, akkor szerezz olyan county-t, ahol sok holding van. Ezen kívül ha kereszténnyel játszol, akkor adózhatnak az alád tartozó nemesek, de őket nem éri meg túlzottan adóztatni, mert az ő hűségükön múlik minden. Adóznak még a saját countyaidban lévő városok, ezt meg lehet emelni kicsit, mert még bőven elbírják a közepes adózást, meg ők amúgy sem számítanak annyira. A templomokból is kaphatsz, ha jobban szeretnek mint a pápát, de ez gyakran nem így van, mert alapesetben a pápa választja ki, hogy ki kerül a bishopricok élére. Szóval őket nem éri meg túladóztatni. Ne rombold le a republicoc nálad felhúzott trade postjait, mert ebből is folyamatosan jön a lé. Ha király vagy, akkor a törvényeknél választhatod, hogy te nevezd ki a bishopokat, ekkor hozzád megy az összes pént tőlük is, de kiátkozhatnak, és az nem jó.

    Egyenlően szeretni senki nem fog. Ha egy vazallusod pl ambíciózus, akkor -50 loyalty, mert magasabb szintre pályázik. Van még egy csomó ilyen személyes meghatározó. Pl the kind vagy, ő meg cruel, akkor sem kedvel. Ha van olyan területed, amire neki claimje van, az is negatív. Ha más nemzetiségű, vallású, az is minusz, meg sokminden. Ha a loyalitire viszed a gombot, megmutatja részletesen miért szeret, vagy miért nem. Amit a karakterkialakításnál tehetsz a legfontosabb a diplomacy. Az összes tulajdonsag közül a legfontosabb. Ne vegyél fel olyan traiteket karakterkészítésnél, amit a legtöbben nem néznek jó szemmel. Ezt a józan ész szerint, de pl az arbitary(önkényes) traitet szinte minden vazall negatívan ítéli meg. Igazából, az, hogy szeretnek-e inkább azon múlik, hogy milyen módon osztod szét a vazallusaid területeit, és kinek. De a legmagasabb trait a diplomácia legyen, a második pedig az intrika.
  • Although
    #1418
    Kicsit fura reméltem nem lesz több kieg. Így már olyan érzésem van mint az EA simse :) Persze tudom minőség de mégis... :) Ha összeadom a végösszeget egész húzós lesz :D
  • garadas20
    #1417
    A csaláson kívül pénzt a játék szerkesztésével lehet összehozni. Pl hogy a városok templomok és várak belső létesítményei több pénzt termelnek. Pénz és birtok nélküli karakterem nem volt még, szóval ott nem tudom, hogy mivel lehet ügyeskedni, hogy pénz és birtok is legyen.
  • Nos
    #1416
    Nem tudsz ;]
  • WolfKrieger
    #1415
    Nah hát eltaláltam:) A 867-es kezdő dátum jól hangzik. Meg az is hogy föld nélküli karakterrel is lehet játszani:)
  • ravensoul
    #1414
    Küldtem privát üzit... :)
  • Lacoka12
    #1413
    tudok tipet adni hogyan tudok jó sok pénzt össze gyüjteni?és olyan karaktert létre hozni amit szeretnek?
  • Fenomenalis17
    #1412
    Hello mindenki,pár napja kezdtem játszani a játékkal!A multisokat hogy tudom elérni?Ha adnak skype nevet megköszönöm.
    A szmájlikat csak kiprobáltam
  • Csahi
    #1411
    Itt az újabb dlc láthatáron :D

    http://www.paradoxplaza.com/games/crusader-kings-ii-the-old-gods#about_game-tab
  • Lacoka12
    #1410
    azért kérdezem mert a muzulmánokkal kell dlc
  • WolfKrieger
    #1409
    Vikingek? Egy két új kontinens is jöhetne. Ázsiában is voltak szép jó feudális rendszerek.
  • Pluskast
    #1408
    Egyikkel sem.
  • Lacoka12
    #1407
    melyik dlc-vel tudok a pogányokal játszani?
  • Csahi
    #1406
    A következő dlc-ből egy kép részlet. Szerintetek mi lesz benne?




  • saccavirano
    #1405
    Itt szokta postolni KopiAti (elnézést ha rosszul írtam) a magyarítás állását és azt is, hogy honnan tölthető le. Bár mondjuk egy ideje nem láttam ilyet, remélem csak az ideje nem engedi a haladást a témában és nem lesz elfeledve ez a szuper játék.
  • Lacoka12
    #1404
    a magyarosítást melyik oldalon lehet megnézni?
  • ravensoul
    #1403
    Általában közepes sebességgel toljuk. Persze, ha vannak események bőven, akkor visszavesszük, vagy megállítjuk, míg rendezzük a helyzeteket. Néha amúgyis jó szünetet tartani, átnézni a dolgainkat, megbeszélni a lehetőségeket. A játék pedig összehangolja a játékosok dátumait, mert emiatt szükséges, de ez jóformán fel sem tűnik.
    Persze van rá lehetőség, hogy egy másik napon folytassuk az elmentett játékot, mindenki onnan, ahol abbahagyta.
  • Nos
    #1402
    és milyen sebességű egy multi
  • ravensoul
    #1401
    Egyik ismerősömmel multiban toljuk a játékot. A felállás általában a következő: két külön birodalom grófjaként/hercegeként kezdünk és egymás tudásának bővítése, tapasztalatcsere és kölcsönös segítségnyújtás a célunk. Mit ne mondjak, sokkal többet tanulok így, mint amikor csak egyedül játszottam és egy-egy felmerülő problémáért a fél netet át kellett böngésznem és higgyétek el, mindig tanul újat az ember. :) Sokkal jobban élvezem így a játékot.
    A kommunikáció skypeon mikrofon segítségével történik.
    Ha valakit érdekelne még a multizás, dobjon egy privát üzit. Ha van rá igény, előre egyeztetnénk időpontokat, amikor mindenkinek jó és közösen játszanánk. Nos, tessék bátran írni. :)
  • pellei90
    #1400
    Üdvözletem.
    Olyan problémám lenne , hogy feltelepítem az alapjátékot az működik rendesen semmi baj nincs vele. Felpatchelem 1.07.-ig . Elindítom minden betölt rendesen csak mikor Európa térképét kéne látnom szürke az egész. A kurzort látom és ha kattintgatok akkor tovább is lép. De maga a térkép az szürke. Valakinek valami ötlet?
  • Nos
    #1399
    Valószínűleg azért kapott páncélt, és sisakot, mert nem vetted észre, de az urad marsalja lettél. Aztán mikor magasabb rangot kaptál, akkor megkaptad a rang jelzéseit. Kopasz meg azért lett, mert közben öregedett.

    Szóval ezek nem hibák. Szerkeszteni csak a kiindulási állapotát tudod a karakternek. De ha változik a rangja, akkor ahhoz idomul a ruhája is. Nekem pedig már sok karakterem volt. Attól, hogy sisak kerül rá, nem hullik ki a haja, ez nem az a játék, azt a kor miatt számolja. Ez van, öregedik a csóka, barátkozz meg vele :)
  • Atilorn
    #1398
    Sziaszok! Mikor elkezdtem a játékot, és csináltam egy karaktert, tök mindegy, hogy milyen öltözéket és fejfedőt adtam neki, páncélt és sisakot kapott, mikor elkezdtem a játékok. Ez még nem lett volna baj. De mikor herceg lettem, más ruhát és egy kis koronaféleséget, kapott ráadásul kopasz lett, mivel ugye a sisak alatt nem volt haj, hiába adtam neki. Na, most van-e valamilyen megoldás, mod vagy valami, amivel a mentett játékban is szerkeszthessem a karakteremet? Előre is köszönöm a választ.
  • Csahi
    #1397
    Nézegettem sokat a paradox forumát, és a nagy nép pogány és katolikus dlc-t akar.
  • Although
    #1396
    Nem hiszem hogy lesz hozzá több dlc szerintem mindent kihasználtak amit lehetett az azték dlc-vel még jobban is mint kellett volna :) Meg fogom venni a republic dlc-t. Ezt néztem még ki a bizánci már megvan.
  • Nos
    #1395
    Játsza még valaki a republic kiegészítőt? Nekem eléggé bejön az újfajta játékstílus, de önkéntelenül is azon kezdtem agyalni, hogy mi lehetne a következő kiegészítő.
    Én legjobban a Német-Római-Császárság modnak örülnék. Elég sok potenciál van benne, és ahogy van, úgy szerintem nem jó a HRE.
  • WolfKrieger
    #1394
    Ha nem a saját igényeddel mész háborúba hanem valaki máséval akkor is van két lehetőség hogy az elfoglalt terület alád tartozzon. 1: Te vagy a terület de jure uralkodója. 2: A pártfogoltad a te dinasztiád tagja.
  • hollófernyiges
    #1393
    "Vakítani és kasztráltatni hogy kell?"

    Bizáncinak kell lenni és a DLC-nek aktívnak kell lennie, te kis perverz :)
  • pergus
    #1392
    Nem te jelölöd ki, hanem a hűbéresek választanak... Választott királyság : Mo.-n is volt ilyen. Még aztán a Habsburgok meg nem szüntették.
  • Nos
    #1391
    Megvettem a republicot, kissé elvesztem az elején, egész másfajta játék.
  • Adler
    #1390
    1. ua menüpont mint a területi követelés, fabricate claim?

    ha a hűbérurat ütöm ki, akkor én leszek helyette a hercegség ura?

    érdemes e elektiv örklési rendszerre váltani, jól értelmeztem, hogy én jelölöm ki az utódom?