3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Smokk
    #1509
    Feltettem a legfrissebb Game of Thrones mod-ot,de ahogy elinditom betoltes kozben mindig kilep.
    Van 5let mit cseszhettem el?
    Az alap verzioja: v1.092
  • klaci7
    #1508
    Sziasztok! Találtam pár olyan modot, ami egész jól hangzik, csak az a gond, hogy mivel az én verzióm se teljesen jogtiszta, nem tudok belemenni a hivatalos fórumba, ahova ezeket feltölti. Ha adok pár címet, feltöltené valaki valamilyen fájlmegosztó helyre? Gondolok itt pl. a Magnate Lords-ra. Előre is köszi :)
  • Although
    #1507
    Elder kings
  • pocoksari
    #1506
    hááát, nem tudom...van subjugod a többiek ellen, Tribal Invasion/Prepared Invasions a nagyobb blokkok behúzására és sima Pagan Conquest 1-1 tartományért...azért ez nem olyan rossz :) mellette meg persze nyomhatot a fosztit ezerrel....amikor meg megjött a terka és királyságot alapítasz rá, akkor a hagyományos módszerrel mehetsz tovább...de ugye eltérő vallással a legkönnyebb haladni

    a fosztogatásról meg annyit, hogy a videón 15 pénzt foszt le 2 hónap alatt...én spec terkaszerzés közben is behúzok 15 pénzt ennyi idő alatt azzal, hogy rohamozom a várakat, templomokat, városokat...sőt, valamivel talán többet is ;) meg persze én kapok terkát is érte...van egy böszme zsoldos seregem (összehasonlításképpen a német vagy a perzsa sereg fele), ami ugye újratölti magát és ha éppen nincs maxon,akkor meg kevesebb zsoldot kér...tehát, ha rohamozok, akkor kapok pénzt, miközben nekik kevesebbet kell fizetnem...amit fosztanak azt megkapják zsoldban (ez nagyságrendileg igaz is) a terka meg az enyém...amit leosztok a vazalloknak,akik ezért imádnak és a nagy háborúkhoz max. katonát adnak, meg persze az adót is maxon kapom...és minél nagyobb vagyok annál több a lehetőség...pl. egyipterekkel 40 hadüzi is kint volt egyszerre...22 év alatt mindent és mindenkit szétvertem, elfoglaltam, megsemmisítettem...bár ez a békés játék sem rossz genovával...1-1 tartományért vagy városért harcolgatok...néha építkezem is, bár nem jöttem rá miért...
  • pocoksari
    #1505
    jó, azt elfogadom, hogy változtatnak pár dolgon és kicsit balanszolnak...majd kiderül
  • Pluskast
    #1504
    Pedig Ruely jól mondja. Pont a pénzszerzés lesz a lényeg. Mármint egy adott területet elfoglalni és megtartani, integrálni sokkal nehezebb lesz egy pogány népnek. Tessék olvasgatni a paradox fórumát - meg megnézni a fejlesztői videókat - a kieggel kapcsolatosan ott szépen le van írva, hogy mik várhatóak:)
  • Ruley
    #1503
    Szerintem fontos különbség van aközött hogy csak AI ellenségnek lettek odatéve, vagy játszható karaktereknek. Eddig egyszerűen nem is igényelték hogy kiegyensúlyozottak legyenek, a lényeg az volt hogy kihívást jelentsenek a játékosnak. Az Old Gods-ban ehhez képest már pont az a lényeg hogy annyira realisztikus legyen az erőviszonyuk mint az összes többi játszható területnek is.
  • pocoksari
    #1502
    már erősebb vagyok, mint a németek :)
  • pocoksari
    #1501
    ahamm...ha megnézed egy pogány a területéről több katonát tud besorozni, mint egy keresztény, szunnita stb. és a fortja is magasabb (vagy csak szimplán több védőt kap)....most ez lehet, hogy csak valamilyen kezdeti bónusz nekik és idővel elkopik, de nagyon nem mindegy, hogy mid van az elején :)

    mondjuk lehet, hogy pont ezért módosítják majd...
  • Ruley
    #1500
    Mármint az eddigi változatban ahol nem is játszhatóak?

    Mert az Old Gods-ban viszont nekem pont hogy úgy tűnik hogy teljesen átszerkesztették a mechanikájukat, hogy csak rabolni-fosztogatni tudjanak nyugaton hatékonyan, és a normál állam alapítása felé kelljen törekedniük.
  • pocoksari
    #1499
    elkezdtem genovával...
  • pocoksari
    #1498
    a pogányok szvsz erősebbek mint a "normál" államok...szóval nem lesz nagy történet végigfutni a térképen velük...
  • WolfKrieger
    #1497
    Alig várom, hogy egész európa a magyar fák és folyók szellemét imádja:)
  • Csahi
    #1496
    Nah ki mennyire várja már a Old Gods-ot? :)
  • pocoksari
    #1495
    a gépi HRE (vagy bármelyik óriás)pedig sohasem sem lesz képes szuperbirodalmat (1000 terület) létrehozni, mert nem tudja kezelni a megnövekedett és állandóan lázadó vazallus tömeget...500 terka fölé is csak 1-1 kivételes uralkodóval mehet a gépi birodalom...amint meghal az uralkodó a birodalma is darabokra esik...mondjuk a maradék is jó nagy lesz, de ezért mégsem akkora...gyűjtöget picit, megint megnő a vazallusok létszáma és ereje aztán megint megtépik és ez ismétlődik...valahol 100-150 terka körül van az a mennyiség, ami megfelelő ahhoz, hogy a gép jól tudja kezelni...elég erős a harchoz, de nincs sok vazallus, így nem kell félhavonta valamelyiket kergetnie...ha van szent háborús cb is, akkor még hízni is tud, a földet osztogatja és békénhagyják a vazallusok...egyiptom pl. ilyen 1066-ban...pont megfelelő méretű, van cb-je és az uralkodó is jó...a gépnek fekszik,de az ember csodákra képes vele...
  • pocoksari
    #1494
    hát nem tudom...nekem mindig maxon van az adó és a lehető legmagasabban az authority

    nem mostanában láttam lázadást...földet kell adni a lehetőleg max. 5-6 vazallusnak (15%-15%/vazallus+örökösnél 30% terület)...a föld háborúból jön, amihez meg nem árt a magas adó, sok katona és magas authority...végig 100-as a véleményük rólam, tök mindegy, hogy ambíciózusak-e, van-e igényük bármire ami az enyém vagy csak éppen rossz kedvük van-e...

    amikor van pénz saját&állandó seregre, zsoldosokra miközben a vazallusok 100% sereget küldenek elég könnyű haladni...talán túl könnyű is....
  • SuperGalaxy
    #1493
    Én csak a Game of Thrones-t használom, de felkeltetted az érdeklődésemet :)
  • Ruley
    #1492
    Total conversion modokkal ti szoktatok játszani?

    Mármint a Game of Thrones-on kívül, az alap.

    Én most a "Britannia 479 AD - The Winter King" címűt próbálgattam, az nagyon jó. Lényegében olyan mint a Game of Thrones, csak Westeros helyett egy részletesen kidolgozott anglia a világtérkép. És az egész a Római Birodalom összeomlásakor, az Artúr-mondakör idején játszódik.

  • Although
    #1491
    Martlinear nő ági öröklést jelent.
    Az összeesküvéshez néha 300% is kell hogy gyorsan menjen :)
  • Although
    #1490
    Május 23 ha jól hallottam, és 200 évvel korábbról indul a buli :)
  • Although
    #1489
    Számít. Azért jó pontot kapsz, türközni a veled egy valláshoz tartozónál kell.
  • arel
    #1488
    Hali.
    egy kérdés.Számit a csata kimenetelén az ha az uralkodó is rész vesz benne,esetleg a főszárnyat vezeti (persze most a martial képeségnek a nagyságát leszámitva)?Mondjuk pl. ad a melletem harcoló egységeknek vezéreknek +opinion-t?
  • firefly22
    #1487
    Sziasztok!
    Nálatok nem fordult olyan elő, hogy a régi mentésetek - száz-százötven év után - elkezdett kifagyni? Pl. mikor egyszerre több frakció ellen háborúztok.
  • arel
    #1486
    Egy észrevétel arra a problémának az orvoslására,hogy kevésbé legyen rá esély ,hogy polgárháború törjön ki.Hadba kezdünk egy külországgal-bár azt nem tudom,hogy mindegy e,hogy milyen a vallása,mert én csak iszlám v. pogány hitűek ellen támadtam ,mikor ez feltűnt ,hogy az intrika százaléka ellenem csökken.
  • Ruley
    #1485
    Az összeesküvéssel csak simán peched van, véletlenszerű hogy mikorra érnnek be. 100% átlépésével szokott gyakoribbá válni a sikerük, hogy ez után még fél évnél többet kelljen várni az ritka, de nem elképzelhetetlen.

    A matriliniális vagyis nőágú házassággal a női karakter dinasztiája öröklődik. Ha női karakterrel játszol, igyekezz ilyet szerezni hogy a gyerekeid is a dinasztiád játszható karakterei maradjanak, ha férfivel játszol, akkor igyekezd elkerülni mert számodra nem előnyös ajánlat.
  • Paddy
    #1484
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha összehozok egy 160%-os erősségű összeesküvést, akkor azzal még 6 hónap múlva sem történik semmi. Ez miért lehet?

    A másik kérdésem a matriliniális házasság pontosan mit jelent?

    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Jó játékot mindenkinek!
  • Ruley
    #1483
    Egyrészt idős uralkodóval ne tartsd túl magasan a királyi befolyást és a nemesi adókat, mert neked ugyan eltűrik a felhalmozott tekintélyed miatt, de a zöldfülű utódodnak nem fogják.

    Legyen nálad elég pénz tartalékba hogy minden nemesnek tudj ajándékokat fizetni.

    Udvari rangokat ossz szét. (főpohárnok, lovászmester, etc.)

    Területeket halmozz fel az öreggel amennyit csak megtarthatsz, aztán azokat osszad szét a fiaddal.

    Nézd meg hogy melyik nemesek azok amelyek kevésbé gyűlölnek a többinél, és a véges erőforrásaidat (címek, területek) inkább azokra áldozd. Ha mondjuk valamelyik nemesednek "ambiciózus" tulajdonsága van, vagy nagyon ütközik a személyisége a tiedével, az valószínűleg úgyis fel fog lázadni, koncentrálj csak arra hogy legalább a nemesek többsége melletted maradjon a csatában. Itt még hasznos is hogy a lázadására hivatkozva letartóztathatod, lemondathatod a főkolompost.

    Az első lázadás leverése után kapsz egy vödörnyi plusz népszerűség-pontot az összes alattvalódtól, és két vödörnyit a levert lázadóktól akiket megkíméltél, így valószínüleg lesz több gondod velük.
  • Fasiszta
    #1482
    hogy lehet meg akadályozni azt hogy a nemesek ne lázadjanak fel, amikor a trónörökösöm trónra kerül.
  • WolfKrieger
    #1481
    Szerintem jól megoldották a dolgokat. Én elégedett vagyok így első ránézésre.
  • wednes
    #1480
    A fiatal királynak attól még lehetnének támogatói. Ilyen egységes -50 pontos utálat a mesében nincs. Lehetne képlékenyebb a dolog.

    Az árpád korban egyrészt nálunk még nem szilárdult meg az új rend, másrészt tényleg akkor volt a legtöbb harc mikor nem volt FIÚ örökös, hanem testvérek meg különböző rokonok harcoltak egymás ellen. Mivel a testvérek elég sűrűn váltogatták egymást a trónon, ezért az ő leszármazottaik is igényt tartottak rá. Ez eléggé felerősítette a hatalomért folyó harcot. Nálunk az utódlás problémája rögtön István után bekavart és ennek tudható be az zűrösebb időszak.

    Azért Nagy Lajos hatalomra kerülésénél nem lázadt a fél ország. Szépen átvette a hatalmat apja után.
  • Ruley
    #1479
    A fiatal örökösöket épp azért utálja mindenki mert még nem csináltak semmit. Az idős király felhalmozza a plusz pontokat ahányszor lever egy forradalmat, vagy újonnan meghódított területeket oszt, de még attól is ha csak simán sokáig uralkodik, és ezek után megengedheti magának hogy szemét legyen velük, magas adókat szedjen be, magas központi hatalmat tartson, és ezzel együtt is éppen csak tolerálják a főnemesek.

    Az örökösével ahogy ezek a plusz pontok egyszerre eltűnnek, de az őket szívató rendszer megmarad, akkor zuhan át a nemesek értékelése mínuszba.

    Egyébként meg: Az Árpád-ház

    Rajta, vedd csak végig egyesével az oldalaikat, különös tekintettel a "hatalom megszilárdítása", a "belpolitika" és a az "ellenkirályok" fejezeteiket.

    A primogenitúra egy gyakran alkalmazott irányelv volt annak eldöntésére hogy ki legyen a trónörökös, de közel sem akkora érinthetetlen szentség mint egy történelmi filmben szokták mutatni, a gyakorlatban a jó támogatottságú rokonok közül csak az nem lehetett király aki nem akart.
  • wednes
    #1478
    Inkább akkor volt probléma, ha utódlási gondok voltak. Ha megvolt a törvényes fiúörökös, azért általában zökkenőmentesebb volt a dolog. Azon azért finomíthatnának a játékban, hogy a fiatal uralkodót egységesen mindenki utálja (még semmit nem is csinált). Még akkor is ha, adunk címet és rangot, ami csak mérsékli a dolgot. A valóságban persze úgy örülne mint majom a farkának.
  • Ruley
    #1477


    Újonnan hozzáadott megalapítható birodalom: Carpathia
  • hollófernyiges
    #1476
    "Az valóban reális,hogy a középkorban egy uralkodó meghalása után a nemesség (szó szerint az összes) mindig fel van háborodva az új uralkodó miatt?"

    A magyar történelemből kiindulva teljesen reális, az Árpád-korban szinte minden királyváltást felfordulás, sokszor trónharc követett. Kivédeni úgy lehet, hogy stabil országot építesz ki. Lehetőleg csak egy királyi címed legyen, ne legyen nálad olyan grófság amelyik valamelyik vazallus herceghez tartozik, ne legyen túl erős a központi hatalom, az utódot úgy neveld hogy sok zöld tulajdonsága legyen és a feleségének jó magas legyen a diplomacy skillje. Ambiciózus embernek ne adj hercegséget. Ha fellázadnak, nem érdemes 100% war score-ra várni, ha a főkolompos várait lerohanod akkor utána általában hajlandóak status quo békét kötni.
  • OMfan
    #1475
    Üdv mindenkinek!
    Régebben szerettem az eu3-al játszani, és most ismét megjött a kedvem, valami keményebb stratégiához, ezért szétnéztem mi is a felhozatal. A videókat, ismertetőket nézve nagyon megfogott ez a játék, aztán jött a hidegzuhany, a gépigény: WTF?? a procit persze megértem, h izmos kell neki, na de a videókártya? Mi a fenének ehhez a játékhoz 512-es vga :O
    Az 5 éves laptopomban csak egy mezei 128-as van, szerintetek esélytelen lenne nekikezdeni? Abból indulok ki, hogy a fifa 12-nek is kevés lett volna a vga ELVILEG, de vígan elfut, és még lebutítani se kellett igazán, ahhoz képest ennek a játéknak azért jóval szerényebb a grafja.
    Valaki próbálkozott már a gépigény alatti rendszerrel? válaszokat előre is köszönöm
  • xAlterego
    #1474
    A legkényelmesebb megoldás mindig a házasság, már ha lehetőség adódik rá. Igaz legalább egy nemzedékbe telik a hatása.

    Ha nem adódik rá lehetőség, teremteni kell, sokadik lány örököshöz egy komnenost hozzáadni, aztán előtte sorban következőket félretenni.

    Frakció-Összeesküvéssel is lehet trónkövetelést megerősíteni, ha elég főnemest gyűjtesz össze a te frakciódba egy "xy komnenost a trónra" követeléssel, akkor a király magától is leadja a koronát, ha nem, akkor verekedni kell érte a mögötted álló nemesek segítségével.

    Ezt a kettőt kombinálni is lehet, például távoli rokont a trónra házasítani, aztán frakcióval saját magadnak követelni az elsőséget hogy megbuktasd, vagy hozzáadni a lányodat a sokadik mostani (Doukas?) örököshöz, aztán annak a trónkövetelését meegtámogatni egy lázadással, a rokonait átugorva.
  • Fasiszta
    #1473
    Egy kérdés mit csináljak ahoz, hogy a komnenos család kerüljön a császári tronra?
  • arel
    #1472
    Hali.
    Az valóban reális,hogy a középkorban egy uralkodó meghalása után a nemesség (szó szerint az összes) mindig fel van háborodva az új uralkodó miatt?Nem értem miért.Még ha a mostani királynak az apját istenítették is,a fiát (Pedig már nem is annyira fiatal) utálják.
    Azonnal szervezkednek,intrikáznak,és pár nap múlva már ki is törik a polgárháború,egyesek autonóm miatt mások királycsere miatt,stb.De ezt MINDEN uralkodó cserénél eljátsszák. Párszor már előröl kezdtem ez miatt a játékot.Most is csak azért úsztam meg az előző 2-t mert szövetségben áltam Bizáncal.
    Hogyan lehet ezt kivédeni,ha vki. tudja a választ megköszönöm.
  • kopaszeger
    #1471
    sziasztok

    Olyan kérdésem lenne hogy a virágbolti verzióval összelehet hozni a 1 091 patch-et? Hiába telepítem fel a játékot a patch-el már nem működik.
  • Petiii94
    #1470
    Olyan rossz ,hogy mindig meghal az örökös :( És kihal a dinasztia...Írországot is szépen egyesítem...erre meg kihal a család :( Most oroszországra játszom :P Ha valakinek lenne kedve multizni skypem : petiii.94