3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1589
    a zsoldos hadsereg ha fegyverben van attól te még támadhatsz
  • pocoksari
    #1588
    zsoldos hadsereg...jó sok zsoldos :) sok pénzbe kerül a zsold, de ha folyamatosan támadsz,akkor visszajön az ár és fenntartás
  • AnuluWork #1587
    Szerintem más zsoldos seregből is lehet hasonló állandó, nullköltséges sereget faragni hasonló úton, ami folyamatosan ingyenes és állandó sereged lesz.
  • AnuluWork #1586
    A lovagrendek, ha a birodalmadon belül címet adsz nekik és a vazallusaid lesznek nem válnak speciálissá amikor adsz nekik egy countyt és egy hercegséget? Utána állandó seregként ameddig megvannak ingyen szolgálnak. Ha más a kultúra ez nem felt. működik ha jól emlékszem (HRE, FRA, JER kell hozzá pl. a templomosokhoz). De már rég nyomtam. Valaki megerősíthetné mi a helyzet, és nem biztos, hogy erre gondolt aki írta.
  • Although
    #1585
    Erre mit lehet mondani. Tényleg egyszerűen csinálod :-)
    -A zsoldosok nálam pont sokszor nincs az a bekerülési és havi költséges verzió ami jó lenne. Ez alapból probléma mert lassan tölti a sereget a vár.
    - Volt hogy letaroltam fél észak italiát de hogy-hogy nem épp a muzulmán sereg meg a német római birodalom is majdnem egyidőbe jött rám két irányból és vége volt a mókának.
    Pedig az nagyon jó eredmény volt. Gyakorlatilag tudtam volna vonulni a német-római birodalom ellen mert egyesített seregeiket megvertem egy folyónál :)
  • saccavirano
    #1584
    "En spec ugy tamadok hogy elinditom a zsoldos/allando seregeket az ellenfel minel magasabb rangu tartomanyara es erkezes elott 2 nappal hadat uzenek..."
    Ezt hogy csinálod? Hadat üzenni nem lehet ha vannak kiállított katonáid.
    Vagy ez valami dlc? Esetleg némely kultúrának vagy vallásnak engedi?
  • pocoksari
    #1583
    de szotlanok vagytok :-D
    en spec.a retunikat sem szivesen hasznalom mert zabaljak a penzt...a zsoldos nekem szimpibb bar at kellene szamolnom hogy melyik a jobb anyagilag es katonaregben nezve is...ami zavar hogy a sajat az ujratoltesre rengeteg penzt eszik meg a zsoldos meg ugye csak a letszam utan...
  • pocoksari
    #1582
    a masik fontos dolog...a katona egy olyan allatfajta ami akkor termel hasznot ha harcol...ergo nincs olyan, hogy nincs haboru vagy legalabb haborus elokeszulet...a vazallok neha nehezmenyezik ezt (volt mar 100 kozeli minuszom 1-1 vazallnal a folyamatos fegyverbentartas miatt...de osszessegeben 100+ volt a pozitiv egyenlegem...ez a jo...kozvetlen vazallt meg sajat magunkat ertelemszeruen nem visszuk a csataba...ha meghalsz ketevente az gaz...ha a vazall meghal ketevente akkor az is gaz...majd a zsoldosvezerek elvezetgetik a seregtesteket a 15+os bonjaikkal...alatta nyertes csataban meg foleg ritkan halnak csapatkapitanyok...mondjuk neha par utalt vazallt berakok csapatfonoknek de azok meg sohasem halnak meg...bar alapvetoen kerulom a csatakat mert eszmeletlen emberveszteseggel is jarhat a random miatt...kicsik ellen csata nagyok ellen varrohamozas...mondjuk rohamozni sem arra kell amire van cb hanem arra ami nala marad ha nyersz igy meg is nyomoritod egy kis idore szoval duplan sziv...meg persze legyunk batrak...azoke tudvalevo a szerencse
  • pocoksari
    #1581
    a jatekszabalyok arra is jok, hogy visszaeljunk veluk...pl. ki iranyitja az ostromot es kie lesz a terulet...aze aki eloszor raall a tartomanyra...parszaz katonat lerakok a harmadik fel odakuldi a 10k fos sereget erre te rohamozol...tied a penz es a terka ove a veszteseg...amikor kicsi vagy ez brutal elony
    ha az urad hadban all te is hadat uzensz es amit foglalsz annak a ponterteke beszamitodik az urad pontegyenlegebe...egyedul nyersz 2 haborut...foleg akkor erdemes ha az uradat a te teruletedert tamadjak...dupla vereseg a tamadonak...urad kap penzt te meg terkat...mikozben egy haboru volt gyakorlatilag
  • pocoksari
    #1580
    kinek mi a kulonos ;-)
    pl. en sokszor avatkozok be folyo haborukba sajat jogon, tehat nem tamogatok mast hanem hadat uzenek az egyik felnek aki gyakorlatilag a masik gyoz le en csak jokor vagyok jo helyen...a bizanci jatekban hajokkal felderitem oket (sok a tengerrol is lathato terulet) aztan mehet a haduzi...en zsoldost veszek epulet helyett...rohamozok hogy gyorsan vege legyen es persze gyorsabban kapjam a penzt amibol meg tobb zsoldost vehetek fel...aki igy tobben lesznek es meg gyorsabb a tortenet...a vazallok ugye maxon tamogatnak...sokszor a tanacsadot is ugy kuldom ki hogy a teruletet lassam tehat kvazi felderitonek...lerakok csali csapatot egy jol vedheto terkara amire a gep ramoccan de hajorol a csata kezdonapjara bedroppolom a fosereget...amikor kimegy a haduzi a zsoldos csapatok ra ket napra mar be is ernek az ellenseghez...ilyesmiket csinalok
  • Although
    #1579
    Pont ez az :) régebben talán pluskat már mondta ez nem erre lett kitalálva :) A rendszer nem tud mit kezdeni a módszerrel ahogy játszol :)
    Ráadásul okosan is csinálod. Másképp, bármennyire is leegyszerűsítve mondod hogy nem csinálsz semmi különöset nem működne. Én se csinálok semmi különöset :D viszont a hatékonyság messze nem az amit te összehozol :)
  • pocoksari
    #1578
    ez a bizanci jatek egyre jobb...a harom arabbal pont egalban vagyunk a b.csaszarral...2 vs 3 es nem mehetek neki a fonoknek sem...ket honvedohaborut mar megnyertem neki ellenuk
  • pocoksari
    #1577
    megneztem...a csaszar befogadja a barbart 1066ban...szoval nem nagy tortenet...ha meg alacsonyabb barbar vagy akkor ugyis elveszi a terkadat mert nem te vagy a fonok szoval nem rajtad mulik....de meg melyebben nem foglalkoztam vele
  • pocoksari
    #1576
    nem igazan ertem, hogy mit jelent amit irtal:-D
    de claim mindig van...max. nem arra ami a legjobb lenne...ha eros vagy egyedul is es nincs szukseg a fonokre, akkor legyel fuggetlen...a bizanci jatekban pl. meg mindig vazall vagyok pedig el tudnam kergetni a piszkot...a tronra ugysem lesz claim, de az a teny hogy direkt modon nem tudnak kulsosok hadat uzenni es bekesen tamadhatok meger annyit hogy vazall maradjak...en egyedul birom a csaszarsag 40%at...igy nagylazadasok sincsenek ellene szoval van egy eros vedom aki meg foglalgat is terkat maganak amibol en is el tudok venni ha mas vazallnak kiosztja es szerzek ra claimet...tehat hasznalom a vedoerejet mikozben belulrol zabalom fel a birodalmat...nem olyan rossz ez...foleg sok az arab akik elpofatlankodnanak ha bizanc gyenge lenne...igy meg uthetem oket sorban... ha az en terkamert tamadjak meg ot akkor meg mindketten hadba szallunk...tehat biztos a gyozelem...mindketten profitalunk...ha veletlenul meg lesz claimem akkor egy az egyben atveszem a szuperbirodalmat
  • pocoksari
    #1575
    a masodik blama az szokott lenni, hogy nem rpgzek mert csak buta modon tamadok...es a jatek igazabol nem is erre van kitalava...minden rpg elemet maximalisan kihasznalok ami kell a katonai sikerhez, de valoban nem erdekel, hogy a 28. udvaroncom mit csinal
  • pocoksari
    #1574
    milyen exploitokra gondolsz? kulonos dolgot nem csinalok...tamadok..igaz fut&fat...
  • pocoksari
    #1573
    csak tudnam hova menekulhetnek elole...bar ha elfogad vazallkent akkor nyertem muhaha
  • pocoksari
    #1572
    most bizanci count vagyok...italiaban a csizma sarka vagyok en...valoban nehezebb, nincs sok celpont es penz se, lassan 30ev is elmegy...de mar megoldottam...van 150terkam es 25k katonam...mindezt onerobol, nem a csaszar tapolt...meg kicsit lotyogok vele aztan meg nezem azokat barbarokat...bar elsonapos haduzi nem annyira bulis a csaszartol...de amig ki nem kaptam addig minden nyitva
  • Smokk
    #1571
    Hat az nincs,bar meg nem is probaltam gyartani(itt is csak annyi h kovetelesek allitasa es a fovarosahoz rakom az emberem?)
    A legszornyubb h nem engedi h behazasodjak,ill. a frakcioknal se tudom magam jelolni.
    Szornyu,pedig mar le tudnam nyomni!
  • hkzonda
    #1570
    Nem tudjátok véletlenül, hogy a játékhoz jött-e valamiféle mod, ami kijavítja ezt a förtelmesen szar térképet? Elég kiábrándító, hogy a lengyel-török barátaink szerint a Maros a Dél-Kárpátokból ered, és Temesvár környékén folyik bele a Tiszába.
  • Although
    #1569
    Nem érdemes. Pocoksárinak kisujjában van a játék. :) Még a paradox sem tud olyat csinálni ami neki nehéz lenne :)
    Ráadásul hamar megtalálja az exploitokat is :) Van ilyen is :)
  • WolfKrieger
    #1568
    Akkor kezdjél 1066-ban pogánnyal. Mondjuk pomeránia vagy valami litván. Ha az is könnyű akkor nézzél másik játék után:)
  • pocoksari
    #1567
    ha nincs claimed akkor sajat jogon nem tudsz, csak mast tamogatva (tehat mas lesz az uralkodo ha nyersz)...ez utobbinak tul sok ertelme nincs, csak ha rossz a viszonyod az uralkodoval es ugy ertekeled, hogy az uj majd tapolna teged, de legalabbis nem baszogatna annyit mint az elozo...en spec. csak akkor tamadom a fonokom ha sajat magamnak tudom megszerezni a tront...ami erdekesebb ha te vagy az orokos, akkor inkabb orvgyilkoltatom...lettem mar gyilokkal csaszar
  • AnuluWork #1566
    Kevesebb kötelezettség, háborúzhatsz más saját nemesekkel, nagyobb sereg marad meg, stb.
  • Smokk
    #1565
    Haborut az uralkodo ellen hogyan tudok kezdemenyezni(persze a koronaert),csak mert a frakcioknal nem tudok olyat inditani ahol engem akarnanak uj kiralyuknak?!
  • pocoksari
    #1564
    en mar voltam minden...angol, francia, nemet, cseh counttal is probaltam mar...kb. 10 ev alatt en lettem a fonok es utottem parat a kornyeken oszt vege...az, hogy kiralykent vagy countkent kezdek annyit szamit, hogy kicsit kesobb leszek megallithatatlan...vannak mondjuk kifejezetten nehez kezdohelyek, de a jatek nem tipor el, mindig oda lehet valakihez dorgolozni, aki kihuz a bajbol...
  • Smokk
    #1563
    Vazalluskent miert jo nekem a lower crown authority?
    Ez segit abban h vegre vazalluskent kozelebb keruljek a kiralyi szekhez?
    Mert mar gazdag vagyok es teruleteim is szepen gyarapodnak,de nem engedik h behazasodjak a kiralyi csaladba,ma eselyt meg eddig meg nem lattam a tronig... :(
  • Nos
    #1562
    Játsz 1066-tól valahol Európa nyugati, vagy középső részén, vagy bizáncban. Kezd egy egyetlen területet irányító counttal. Máris ott a kihívás. A játék erre lett kitalálva. Ott érdemes politizálni, beházasodni, és nem könnyű a saját vallásúak ellen CB-t szerezni. Akkor egy jó kis feudális játékot kapsz, és örülni fogsz, ha végre összeraksz 4-5 területet.

    A muszlimokkal, kalmárokkal, és paganokkal való játék lehetősége ugye csak a DLC-kel jött ki. Nem is sikerültek olyan jól, mint az eredeti motor, és kevésbé színes ez utóbbikkal a játék.

  • pocoksari
    #1561
    A lootolas meg ugy hulyeseg ahogy van...kikuldod a katonat, hajot (es persze te vagy a vazallok fentartjak), hogy kapj penzt mikozben azt a teruletet el is foglalhatnad (amiert szinten jar penz), ami noveli az adot, a seregletszamot es a vazallok is orulnek, mert az ovek lesz...komolyan nem ertem mi ebben a biznisz
  • pocoksari
    #1560
    Ezzel a vad rohamozassal sokszor elobb nyerek minthogy a fosereggel talalkozhatnek...harc utan most azt latom, hogy kapok katonai tech pontot amivel meg fejlettebb lehetek...minden de minden afele mutat, hogy minel vadabbul tamadjak, mert annal erosebb leszek...azt nem is mondom, hogy az elejen 1es varakat kell elfoglalni, mig kesobb magadabb szintueket, szoval minel elobb tamadsz annal konnyebb...osszefoglalva a simcitizes, epitkezes meg a hazassagal terkat szerzunk megoldasok nem a leggyorsabbak...ut ut ut es gyoz
  • pocoksari
    #1559
    En spec ugy tamadok hogy elinditom a zsoldos/allando seregeket az ellenfel minel magasabb rangu tartomanyara es erkezes elott 2 nappal hadat uzenek...o gyorsan hadbahivja a seregeit (ezzel kiuriti a varvedelmet) es vesz zsoldost, de ezek 0 morallal vannak szoval helybol lemeszarlom oket, amivel gyakorlatilag ellehetetlenitem a vedekezeset es gyujtok egy csomo pontot az elszamolashoz...tehat az elejen nyerek...onnantol csak behivom a vazallik seregeit es gyors rohammal behuzok par tartomanyt es ennyi
  • pocoksari
    #1558
    Igazan beepithetnenek valami feket, ami kicsit korlatozza az agresszort...eu3ban a nagyok garantaltak a kicsiket ill. felhivtak a figyelmem, hogy ha megtamadok valakit,akkor ok is hadba lepnek ellenem...nem volt persze ez sem eleg, de itt ha talalok egy gyengebbet (es azt mindig talalok) akkor beutom aztan az eggyel erosebbet es igy tovabb...raadasul az invazios cb irgalmatlanul eros ugyanugy csaszarkent az, hogy kiralysagokat tudsz egyben lenyelni...gyakorlatilag 2-3invaziot megnyersz es mar papiron is messze te vagy a legerosebb
  • pocoksari
    #1557
    Ami kicsit fura az az epitkezes, hiszen rengeteg penzbe kerul, amit ugye zsoldosokra is tudsz kolteni es ujabb terkat elfoglalni...ha meg nagy vagy meg nagyobb vagy akkor az hogy az utolso fillered betolod epitkezesre es ezzel a birodalmad 0,1%kal erosebb nem tunik hatalmas elonynek...egyedul a trade post felhuzasa erheti meg talan kereskedo allammal...radasul a vazallok ugye epitkeznek, tehat te is elvezed annak a hasznat mikozben egy kosza aranyba sem kerul
  • pocoksari
    #1556
    Es nekem miert nem volt lojalista frakciom? 100on imadnak mind es meg egyszer sem lattam ilyen frakciot
  • Nos
    #1555
    Az nem küzd. Egyszerűen csak támogat. Ha valaki fellázad, akkor rájuk bizton számíthat a liege.
  • Smokk
    #1554
    A liege Loyalists frakcio miert kuzd?
  • pocoksari
    #1553
    Az adot maxon kapom, a katonat szinten...mindent megszavaznak is baromira imadnak...aztan ahogy no az orszag a korabbi nagy vazallokbok lesznek a kozepesek, kicsik ekkor egyszeruen egyesitem oket egy magasabb cimu vazall uralama alatt...nincsenek barok vagy varosok akikkel foglalkoznom kell...kiraly beosztottaim vannak, akik komplett kitalysagokat kaptak tolem...elotte meg herecegek voltak...pofonegyszeru...minel kevesebb a vazall annal kevesebb gond van veluk es annal veszelyesebbek a kulfoldi orszagokra
  • pocoksari
    #1552
    Pedig a vazallokat nagyon egyszeru lecsititani...a kis vazallokat odaadod a a nagyoknak, adsz nekik valami cimet pl. Lovaszmester az uj teruleteket meg szetosztod koztuk...a budos eleben nem kell foglalkozni veluk...nekem 6-7 vazallusom van, ezek osztoznak a 750 terkan...eleg erosek ahhoz, hogy maguk tamadjak a tobbieket, szoval neha kapok ugy teruletet, hogy tenyleg semmit sem kell tennem erte...
  • HUmanHunter
    #1551
    kipróbálta már én is a game of thrones modot, még nagyon kezdő vagyok mert pár napja vettem meg a gamet mikor akciós volt a steamen, Magyarországgal nem igazán megy mert very easyn is fellázad az egész ország bármit is próbálok csinálni :D itt viszont Északkal aláztam bakker, olyan jó vo't hogy behajnalodott és észre se vettem :D
  • Nos
    #1550
    Igen, ezt egy kicsit elrontottak. Ha a játékos át tud billeni egy viszonylag könnyen elérhető ponton, akkor nagyon gyorsan övé a világ. Mindenkinek annyi CB-je van, hogy mindig van hová menni. Nincs kiegyensúlyozva, de erre a korra azt hiszem nem is ez volt a cél.

    A magyarokkal átbillenni sem kell, szimplán táposak.

    Ha majd játszok, akkor maradok az 1066 kezdésnél.