3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Muki100
    #1629
    Az udvarodban lévő emberkék fel tudják nevelni a gyerekeidet - ha van lehetőséged érdemes őket úgy szelektálni hogy minél jobbak kerüljenek össze, így kitenyészted magadnak a megfelelő tanárokat/házastársakat.
  • Ruley
    #1628
    1. Leváltani lehet őket, de nagyon magas népszerűség-bünetetés jár érte, nem érdemes. A skillek mellett az befolyásolja a bevételeket hogy mennyire kedvelnek, inkább ezen van a hangsúly.

    3. Nem kell minden senkit összeházasítanod, az udvartartás arra jó ha időnként kell egy ember j vazallusnak vagy valaki házastársának, de egyébként maguk is elrendezik magukat. Házasságok közül a sajátodéra és a rokonaidéra érdemes figyelni, hogy jó pozíciókat örökölj és dinasztikus szövetségeket köss.
    5. A technológiai haladás nem különösebben intenzív, a háttérben ott ketyeg az évszázadok alatt, és hosszú távon érezhető hogy táposabb mindenki, d egyébként csak jelölj ki egy-egy jó irányt és menj a dolgodra.
    6. Ha megtámad, védekezz. Ha nem, addig nem probléma.
    7. Nem kell vele foglalkoznod. Ha előre értesít a kémmestered hogy valaki összeesküvést szervez akkor lemondathatod azt, de egyébként nem elvárás hogy a karma mindenkit utolérne.

    8. Attól függ hogy melyik a jobb örökös. Mert a halálod után vele fogsz tovább játszani, tehát ha nincs fiad, az idősebbik majd a fiatalabbik idősebb öcséd meghalt, akkor az öcséd örököl, ilyen szempontból jól is járhatsz ha egy különösen balek idősebbik meghal.
  • Elar
    #1627
    Jó reggelt
    Nekem is lenne néhány kérésem
    Tegnap este kipróbáltam csak egy megyét, Bács-ot.
    Lenne néhány kérdésem nekem is :)
    1. Ez ugye 3 grófságból áll. Pécs székhely, Mohács város és Kalocsa püspökség. Az utolsó kettőnek a vezetője a hűbéresem. Őket leváltani ugye nem lehet? Az ő skilljeik (főleg az intézői) határozzák meg az uradalom bevételét? Ha az egyiket megházasítom, akkor a feleség skilljei dobnak rajta?
    2. A tanácsomban lévő emberkék skilljein dobnak a feleségek?
    3. Az udvaromban lévő csajokkal mit kezdjek? Értelemszeűen férjhez kellene őket adni gondolom - ennyit lehet?
    Fontos kérdésem lenne, hogy nőknek milyen pasit keressek?
    4. Mivel a fejem fölött folyamatosan polgárháború zajlik, állandóan kiírja, hogy ilyen frakció, olyan frakció alakult. Viszont ha rámegyek a Factions fülre nem látom... létezik, hogy valamit félreértek? :)
    5.Én így megyevezetőként tudok technkai előrehaladást eszközölni? Nem igazán sikerült azon az oldalon bármit is nyomogatnom... Az egyik tanácstagot is ráküldtem, hogy gorsítson rajta - semmi nem történt.
    6. Az egyik horvát emberke rátett a birtokomra egy claimet. Mit tudok ellene tenni?
    7. Ha gyanús körülmények között teszik el az egyik tanácstagom - lehet tenni bármit is az ügy érdekében?
    8. Ha az egyik féltesóm meg akarja ölni a másikat (aki örököl) - tegyek ellene valamit? :)
  • Ruley
    #1626
    3. Azt is hozzátenném, hogy ez a játék szigorúbban elvárja a Casus Belli-t mint a Victoria, ha nincs akkor eleve nem is tudsz indítani, még királyként sem.

    Alapból pogányok, és kiátkozottak ellen van casus belli, emellett a vazallusaid, udvartartásod, és rokonaid, nevében tudsz jogcímeik követelése háborút indítani, illetve a saját történelmi de jure határaid kiegészítésére. (Pl. egy cím szerint általad birtokolt hercegség egyik parcelláját ha más valaki tartja).
  • pocoksari
    #1625
    gyerekek..van egy olyan gomb,hogy "az lesz amit én akarok"...az angol verziókban ez declare war néven fut...
  • Elar
    #1624
    Első játékom I.Lászlóval katasztrofális. Rögtön nekemeset néhány hűbéruram valamiért és elszórakoztam velük pár évig.
    Azt hiszem választok valami kis megyevezetőt és azzal próbálkozom tovább.
  • Malarki
    #1623
    Kösz a gyors válaszokat.

    Most ráakadtam erre a Crusedr Kings wikire, azt bújom nagy lelkesedéssel, hátha okosabb leszek tőle.
  • Krucifix088
    #1622
    1. Ha teljesíted kapsz valamit.Pl bónuszt vagy képesség javulást.Plotok pedig összeesküvés szövése,ármánykodás,területeket vagy jogokat szerezhetsz így.
    2.Vazallusaid elégedetlenkedni kezdenek,amiatt ,hogy a katonáikat túl sokáig irányítod.Magyarán túl sokat háborúzol az nem tetszik nekik.
    3.Crown authority függ az,hogy tudsz-e háborút indítani külföldre.
    4.Rá kapcsolsz a királyra,vassals fül és ott van,hogy milyen a viszonya velük.Vagy a területére kapcsolsz és diplomatic relations a maps fülnél.
    A királyságot csak úgy tudod megszerezni,hogyha van rá jogod,követelésed,mert ha nincs akkor nem tudod magadnak megszerezni.
  • Malarki
    #1621
    Hello srácok. Most kezdtem el a játékot, eddig főleg a HoI-t és a Victoriát nyomta, de kellett már egy kis korszakváltás. Erdéllyel kezdtem a legelején, szépen haladok eddig, gyak a király utána a legnagyobb hatalmam van, a fél ország az egyén. Fél Európa az én udvaromból házasodik, van már emberem az osztrák, a bolgár, a bohém udvarnál, a skótok meg már magyar királyt tisztelnek, de a Német-Római császárnak is magyar veje van. Szóval fasza minden, csak lenne pár kérdésem:
    1. Láttam hogy be lehet állítani a karaktereknek ilyen Ambitiont meg Plot-ot vagy mit. Ezek mire jók?
    2. Gyakran kapom az üzeneteket hogy "Vasal levies Raised too long". Ez ellen mit lehet tenni?
    3. Háborút csak uralkodó király tud indítani? Mert nekem most nem nagyon megy, állítólag nincs meg a Casus Bellim. Szlovénia királya az én vejem akit megtámadtak a horvátok. Kell ettől több indok a háborúra?
    4. Azt meg lehet nézni valahol hogy a királynak milyen a viszonya az alatta lévőkkel? Jó lenne már Salamont leverni, mert idegesít hogy nem akar meghalni. Az utódjának meg valami csajszi van kijelölve akinek dán férje van. Kíváncsi leszek én arra mikor lesz ő király itt.
  • pocoksari
    #1620
    én meg 700 terkán üldögélek, szóval gyakorlatilag végeztem...perzsa császár lettem a kis zoroasztrián pofával...bár kicsit megijedtem amikor az arab birodalom benyelte egyiptomot...igaz, nem is feléjük indultam el...az alpokat viszont már elértem :D
  • kissssss
    #1619
    a régi istenek közül az egyik megszívatott név szerint a mindenható trollface istenség.
  • Elar
    #1618
    Én még a tutorialt próbálgatom, de tuti nem fogok ennyit adni egy DLC-ért.
  • Krucifix088
    #1617
    Jó lenne már valakivel multizni!
  • Krucifix088
    #1616
    Old Gods számomra egyértelmű csalódás.Rajongók által készített modokban is több a tartalom és minőség terén is hasonló a helyzet.
    15 eurós ár pedig botrányosan nagy.
    Ha esetleg 2-3 eurós áron adják megveheti valaki.
    Más is így van ezzel?
  • Elar
    #1615
    Hűűű ez 15 euro :) Akkor várok vele :)
  • pmg
    #1614
    Old Gods
  • Elar
    #1613
    Ez valamelyik kiegészítő? Mármint a honfoglalás?
  • Nos
    #1612
    pont ott hagytad abba, ahol esetleg még valami kihívást is tartogatott volna a játék :)
  • pmg
    #1611
    Kezdtem egy játékot magyarokkal, honfoglalás rendben lezajlott. Kiosztogattam a földeket, elrendeztem a családot, öröm és bódottá. Gondoltam itt az idő tovább lépni és északon csapkodtam a népeket, mikor bizánc hadat üzent és vagy 50k sereggel szaggatta az országot. Persze mindenhol lázadás, nekem meg 12k sereg az univerzum másik felén. Ennyi..., lehet majd visszatölteni.

    Ekkor indítottam egy játékot vmi ír családdal. Persze pikk-pakk jöttek vmi vikingek és betámadták az egyetlen tartományom. Pont volt pénzem zsoldosokra esküvőkből, erre felültek a hajóra és viszlát. Zsoldosokat elküldtem, erre megint jön vmi sereg 5k emberrel, nálam meg 260 fő. Játszottam asszem vagy 3 percet...?

  • pocoksari
    #1610
    végülis nem rossz ez a kezdőhely, mar elég erős vagyok :D
  • pocoksari
    #1609
    hmmm...lehet, hogy en is kipróbálom
    megy a betöltés a civ5nél is...deity gép leverve, muhaha
  • kissssss
    #1608
    én eu3 után az egész rts műfajt pihentetem egy jó fél évig helyette jöttek az fps-ek és rpg-k, de most azt írod hogy még a játék felét is alig láttad akkor te nem magát a játékod unod hanem azt a stílust ahogyan játszol.
  • WolfKrieger
    #1607
    Az egyetlen zoroasztrián satrafátussal játszom. Délen az arab birodalom, nyugaton bizánc, északi szomszédom pedig kárpátia:) Hát nem egyszerű... ahhoz is mák kellett hogy sah legyek.
  • pocoksari
    #1606
    uralkodo - szupervazall felallasban foleg :-)
  • pocoksari
    #1605
    kiprobalnam cooperativban a jatekot...naon el lehetne okorkodni parban a gep ellen
  • pocoksari
    #1604
    na...es ti hol tartotok? nem szoktatok multizni?
  • pocoksari
    #1603
    az is igaz, hogy varosallamkent is a katonai beallitottsag megmaradt...
    apropo...elkezdtem kicsit az egyik barbarral a nemetek felett...beolvadtam, beutottem a mellettem levo egytartomanyost...subjugogoltam a barbart mellettem majd elhozam a lengyelektol egy terkat megalapitottam a pomeran kiralysagot..volt 29 teruletem...na, itt akadtam el...poganykent nem tudok az udvaromba hivni claimes embereket vagy hazassagokat intezni ( tehat a nemet belso gyarapodas kilove) 3 tamadhato szomszedom van: danok 10k+ sereg, lengyelek 10k+ sereg es egy barbar akit egy terkara tudnek utni...eleg sovany ez igy...4k seregem van ugye very hard bonusza van a gepnek tehat 10k katonat az eletben nem utok le sajat erobol es ha megis az is 1 tartomany szoval nem sokkal vagyok beljebb...raadasul lootolni sem enged a rohadek gep...valahogyan vallast kellene valtani..a legegyszerubb az lenne ha a csaszar megkerne ra...nade nem ker...a kulturat atvaltottam nemetre hogy el tudja szedni a csaszari cimet a kesobbiekben de ahogy nezem a kiralyom ezt tuti nem eli meg...meg beprobalkozok egy bohom zsoldossereggel a szomszedoknal...csak a penzt es 1-2 ev zsoldot is ossze kellene gyujteni ra...a mellettem levo barbart nem piszkalom inkabb megvarom hogy mehessen a kovetkezo subjug es egyszerre hozom el a hat tartomanyt...magyarokkal lehetett invaziozni itt nem is ertem hogy miert nem lehet/tudok...annyi mazlim van hogy kozel 2k presztizsem van ami jot tesz a kapcsolatoknak bar hitetlenkent el is bukom
  • pocoksari
    #1602
    valtani...mire? :-) civ5 jonak tunt bar a deity gep ott is sem nagy szam jo strategiaval...csak ott meg lenne mit csiszolni
    ck2ben a masik nagy problemam hogy a sok jatekido es kulonbozo kezdohelyek ellenere sok dolgot nem lattam meg...pl. mongolokkal, aztekokkal nem tul sokszor talalkoztam...romai birodalmat nem allitottam helyre vagy ezt a vallasegyesitest sem lattam...fejlett teruletek ellen sem harcoltam tul sokszor...egyszer sem lootoltam :-D meg ezernyi dolgot nem csinaltam meg...viszont kereskedovaros mar voltam :-)
  • pocoksari
    #1601
    hol voltak azok az ékezetek?
  • kissssss
    #1600
    ismerős helyzet én hűjére játszottam magam az eu3-al és most már az eu3 ikonra se tudok ránézni mert elkap az émelygés, ideje játékod váltanod :)
  • Csahi
    #1599
    civ 5-nél nekem is voltak problémáim a mentéssel mikor kijött a gods and kings, azt hiszem az ékezetes betűkkel volt a gond.
  • pocoksari
    #1598
    nkicsit unom ezt a jatekot...emlekszem az elejen angol hercegkent kezdtem es mennyit kellett szoszmotolni, hogy ne legyen hastings es megvedjem az uram...most meg...ez a baj a jatekokkal ha kiismered akkor gepies lesz az egesz...rihadt civ5 meg nem rolti be a menteseket igy azzal sem szoszmotolni, pedig mar kezdek ott is kemeny lenni...
    itt az eu3as hiperagressziv gepet hianyolom meg...ott siman hadat uzentek 20an is...en meg csak kapkodtam a fejem...itt meg kussba van mindenki
  • pocoksari
    #1597
    mondjuk minden gepi birodalom eleteben vannak hullamvolgyek...van amikor piszok eros aztan ra par evre nagy lazadas es eszmeletlen gyenge lesz...tartosan eros csak akkor lehet ha a jatekos messze a legnagyobb vazall es maga a birodalom is eros....pl nalam bizanc...ha lazadasban nem veszek reszt akkor biztosan nyer a csaszar es a kovetkezo eros idoszakaban meg nagyobbra no...ami sulyos hiba hogy a brutal egyesitett seregeket rosszul kezeli a gep...pl. van 50k serege rarakja a terkadra ugye folyamatosan halnak ha hldozobe vesz akkor elfutsz ha nem uldoz de te a kozeleben maradsz akkor nem rohamozza meg a varad...szepen lassan a sajat sulya agyonnyomja a sereget es akkor lenyomod...egyedul a barbar kapott seregekkel nem tudsz mit kezdeni mert azok nem halnak meg...
  • pocoksari
    #1596
    de en is elbaszarintottam...egyik hercegem megorokolte a bolgar tront igy elvitte par terkamat igaz bizancon belul maradt...sajna igy az aranyom is leromlott...300 terkam van mikozben a csaszarnak 650...szoval a fele sem...de ma fuggetlened majd..egyesitem az egyhazat is csak elotte behuzok annyi belso terkat amennyit csak tudok...lehet hogy alapitok frakciot hogy meg nagyobb legyen bizanc pofaraesese
  • pocoksari
    #1595
    nagyon komoly volt...megtamadtaa az arab birodalom egyiptomot subjuggal...egyiptom ellen fellazadtak a tartomanyok...erre megtamadtam az osszeset es elfoglaltam, majd hadat uzentem egyiptomnak kairoert az araboknak meg jeruzsalemert....mivel ok leirtottak egymas fosereget igy ez is sikeres lett...egyiptnek van 3 tartomanya es az arabok sem tudtak meg nyerni ellenuk...
  • Smokk
    #1594
    Oo basszus adtam mar neki vban :)
  • klaci7
    #1593
    ha már van birtoka, akkor nem szólhatsz bele asszem
  • Smokk
    #1592
    Miert van olykor h a gyermekem(orokosom) hazasodasaba 1szeruen nem tudok belenyulni?!
  • AnuluWork #1591
    Szerintem az "allando sereg" részt nem értette. Vagyis amit toborozhatsz, de akkor nem enged hadat üzenni.
  • pocoksari
    #1590
    nekem is minuszos az egyenlegem foyamatosan...csak ugye folyamatosan foglalok, így kapok érte pénzt, ami kb. elég...ha eléri nullát az egyenleg, akkor veszek fel új zsoldosokat

    Be kellett volna állnod a németekhez...az erősebb kutya bszik mint tudjuk...amikor kimented a térképet, hogy elfoglaltad fel europát a kutyát nem fogja érdekelni, hogy pár évig volt hűbérurad :)