3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Although
    #1309
    A steamesnél, nekem is, nem jelent meg a vásárolható dlc-k automatikusan beépülnek a CKplus-t nem tudom hogy lehet előhozni de egy próbált megér hogy felülírod az alapfájlokat vele. Azt ha nem megy akkor validate-el visszaállítod az eredetit. Neked egyébként nem jelez trójait a viruskereső az main exe fájlnál?
  • fatsy
    #1308
    Sziasztok!
    megvettem a gamet eredetiben.azonnal frissíti magát,minden ok.szeretnék a CK2Plus moddal játszani(h ne érjen véget a játék 1453 ban), de hiába rakom fel, nem jelenik meg a választható modok között.
    Valakinek ötlet?
  • fatsy
    #1307
    a patcheléssel kapcsolatban tudnátok tippet adni?mit, hova, hogyan kéne?
  • aadam
    #1306
    kipróbáltam, van amelyik játék működik van amelyik meg el se indul,szóval lehet hogy nem a játékban van a hiba, sajnos :(
  • NPite
    #1305
    nekem ilyen soha nem volt. csak ez a játék csinálja? hardver vagy video driver problémának tünik
  • aadam
    #1304
    hali!
    tudna valaki segíteni? 2 nappal ezelőtt felraktam a játékot, de nem volt időm játszani szóval csak megnéztem hogy rendesen betöltődik a játék. akkor még bejött rendesen a menü. ma lett volna időm játszani erre ez fogadott:
    kép
  • fatsy
    #1303
    patchelném én, de csinál még egy ck2-mappát, belerakja a fileokat és hello.
  • hollófernyiges
    #1302
    "a mongolok megérkezésekor kaptam 10k goldot meg 80k lovasíjászt"
    Ez egy régi bug, már az első 1-2 patchban javították elvben.
  • geritwo
    #1301
    Reggelig még 10 euró a CK2 a Steamen! A DLC-k is le vannak árazva.
  • fatsy
    #1300
    Na úgy döntöttem felpatchelem a gamet.
    Ezeket a patcheket találtam CK2plus-hoz:
    1.00;1.00 hotfix;1.08;1.14;1.20;1.25;1.26; és 1.29
    ezek egymásra épülnek vagy hogy kell?ez mind amúgy vagy kellene még?
  • NPite
    #1299
    Nem tudom mi az a ck2plus , de ha kaptál ennyi mindent az tényleg gáz. A mongoloknak pont az a feladatuk, hogy szétverjék az országot és egy kis izgalmat hozzanak a játékba.
  • fatsy
    #1298
    Sziasztok!

    Felraktam a CK2Plus-tminden jó is volt amikor is a mongolok megérkezésekor kaptam 10k goldot meg 80k lovasíjászt...Fehér grófjával kezdtem és most Erdély hercege címen állok.
    Ez mi???elég lehangoló, értelmét vesztette a játék!
    Vki help pls!
  • Although
    #1297
    Nekem konkrétan a legújabb patch letöltése után megnevezett trójait jelez a rendszer és törli a ck2.exer fájlt. Tényleg egyedül vagyok ezzel azóta nem tudom használni :(
  • MightyKopiati
    #1296
    Elsődleges címnek kell kiválasztani a magyart.... és akkor tádáááám....
  • wednes
    #1295
    Nekem volt olyan uralkodóm, ami 92 éves koráig uralkodott és az unokái is már meghaltak. :)
    Milyen örökösödési törvény működik az országban? Gondolom primogenitúra, az alapján, hogy leírtad a helyzetet.

    Egyébként nem feltétlen szűnik meg Magyarország, max átmenetileg. De azt is talán ki lehet ügyeskedni, ha éppen úgy jön össze a dolog, hogy a horvát király örökli a magyar trónt. Ugye ebben az esetben (bár rég játszottam már) horvát és magyar király is egyszerre, max a térkép nézetben van egyben. Ha elveszíti a horvát királyságot, akkor talán magyar király lenne. Ugye ebben a játékban a vérvonal számít, tehát te irányítasz mindenképp.
  • NPite
    #1294
    De ha meghal csatában a Magyar király (első szülött) akkor a Horvát király (másod szülött) örököl és ez így nem is lesz jó mert megszűnik Magyarország és Horvátország lesz Magyarországból??? Most kell megölnöm míg kicsik és nem királyok. Bár ha sokáig élünk én és az asszony (Horvát királyné) akkor fel tud nőni és csatába halni mielőtt örökölne. ááááááá
  • wednes
    #1293
    Nagykorú már?
    A családon belüli gyilkosság kockázatos, mi van ha nem jön össze? Azért az elég nagy mínusz. Ha véletlen van valahol harc, akkor meghallhatna csatában. :P Hősi, dicső halál is, plusz kevésbé gonosz. :) Persze ehhez az kell, hogy meg is halljon, lehet megsebesül csak, vagy a legrosszabb, hogy megnyomorodik.
    Néha vadászbalesetben is meg lehet halni.

    A másod szülöttel több mindenhez jutnál hozzá?
  • NPite
    #1292
    A morális kérdésekben ti hogy döntötök? Például az első szülött fiamat most meg kéne ölnöm , hogy a második örökölje Magyarországot + Horvátországot (meghalt az asszony és újra házasodtam). Vagy az első szülött fiam nem nősül meg és reménykedek, hogy hamarabb haljon meg mint a másik és akkor testvéri alapon örököl. Csoda szép ez a játék :) Nincs szívem megölni, de így meg nem jön ki jól
  • MightyKopiati
    #1291
    Google-t ismered? Itt az idő használni is...
  • massFx
    #1290
    Sziasztok!

    Megtenné vki, hogy leírja nekem lépésről lépésre a Crusader Kings II telepítését, hogy hol, melyik torrentet töltsem le és hogyan kell telepíteni? mert pl a thepiratebay-en van egy csomo már 2-t leszedtem, de mindkettő rossz.

    A legutolsó patchig és a legfrissebb DLC-ig érdekelne.
    Köszönöm

    Ui.: ha van magyarosítás, akkor ahhoz is linket kérnék.

  • geritwo
    #1289
    Sziasztok!

    Még nem nagyon látom át a játékot, és a Wiki is kicsit hiányos, ezért lenne pár kérdésem.

    A Csák grófi nemzetséggel kezdtem a játékot, és szerencsémre hamarosan megkaptam Nyitra hercegi címét is, az ő fia már királyi hadvezér volt, annak az unokája kamarás, és sokan házasodtak be az Árpád-házba.

    Most a harmadik generációnál tartok, és itt jönnek a kérdések.

    - Az anyám Árpád-házi hercegnő, de az örökösödés körül olyan kavarások voltak - elment valahogy az egyenes ágról -, hogy neki már csak claimje van a magyar trónra. Ez a claim a halála után, ha jól értem, átszáll rám, vagy az örökösömre, ugye?
    - Sikerült feleségül vennem a szomszédos hercegség (Szlovákia, no comment...) utolsó nőtagját, aki az uralkodója is volt annak még kiskorúként, először engem akartak bevonni emiatt a dinasztiába (matrilinear marriage), de fordítva is ment. Itt jön a kérdés: a feleségemnek volt egy claimje a szomszédos lengyel tartományra, amiért a tudtomon kívül, a saját tartományából toborozva indított háborút! Hogyan van ez? Ilyenkor az AI háborúzgat a feleségemmel, majd a gyerekeink a megfelelő rendben öröklik a címet? Kivel áll ilyenkor hadban? A tartomány urával, vagy a Lengyel Királysággal?
    - A családban az az öröklési rend van, amivel indult a játék, Agnatic Cognatic - Gavelkind. Ez esetben az elsőszülött fiam csak akkor örökli mindkét hercegi címet, ha rajta kívül nincs más örökös, lányok viszont semmiképpen, ugye?
    - És a legfontosabb: a játék kusza értesítési rendszere miatt mindig késve értesülök róla, ha meghal a király. Melyik notificationt kellene popupba tenni ahhoz, hogy ne maradjak le erről...?
    - +1: Időről időre felkelések vannak a király ellen, többször szétesett majdnem az ország, ilyenkor érdemes beszállni az öreg mellett saját sereggel, vagy toboroz tőlem, amennyit kell? (A hadvezéreként legutóbb így haltam meg, fejbelőttek az egyik csatában...)

    Egyébként borzasztóan élvezem, sokkal érdekesebb így, királyi cím nélkül kezdeni, csak sokat kell pörgetni az időt...
  • Although
    #1288
    Valakinek van hasonló problémája mint nekem? Szóval a vírusirtó törli egy trójai miatt a Ck2.exe fájlt?
  • Nos
    #1287
    és tényleg ennyi :)
  • Ruley
    #1286
    UFOs DLC-t viszont én megvennék, meg egy zombisat is.

    Szerintem nem árt néhány ilyen mellékesbe kiadott kis hülyeség, akinek kedve van hozzá, megveszi, aki nem az nem.

    Úgyis csak vagy egy hónapba telt összecsapni, áttextúrázták a mongol hordát és megadták nekik hogy nyugat felől érkezzenek. Ennyi.
  • Nos
    #1285
    Jó bizony. Kb emiatt vettem meg, meg mert le volt félárazva. Bár elsőre nem sikerült restaurálnom a római birodalmat count szintről indulva :)
  • Although
    #1284
    Ez egy fiktiv story benne is van. :) Ettől függetlenül én se veszem meg. Gondolom a jobb amerikai eladások érdekében lép egy ilyet a Paradox mert ezek a srácok nagyon-nagyon tisztában vannak vele hogy kell egy világot megjeleníteni és életre kelteni történelem hű tekintetben is. De a legacy az nagyon jó lett viszont.
  • Nos
    #1283
    Ez az új DLC elég gáz. Mi ez a hülyeség, hogy jönnek az aztékok nyugatról? Az egy dolog, hogy teljesen kezdetleges hajóik voltak csak, de ráadásul még a bronzot sem ismerték, nemhogy a vasat. Fából, obszidiánból, rézből csináltak fegyvereket. Esélyük se lett volna, főleg, hogy lovuk sem volt.
    Ekkora hülyeséget behozni ebbe a játékba! Ha fantasyt akarok, akkor mást keresek. Remélem nem sokan veszik majd ezt a DLC-t, mert félek, hogy akkor rákapnak ezekre a marhaságokra. Majd lesz amazonok országa, meg Írország felől támadnak a manók, és még az ufók is megszálnak majd egy-két tartományt.
  • Although
    #1282
    És persze ott a frakció rendszer is, amit az egyik testvér be is indított a főkarakter ellen. De még mielőtt működött volna sikerült lekapcsolnom a lázadó területét. A gond az hogy mikor át akartam helyezni a fővárost 3. próbálkozásra na akkor mindenki fellázadt :)Szóval jó kis dlc-é ez :)
  • Although
    #1281
    Nem is erre gondoltam, pl eventekben több van már pl rosszul reagálsz egy lázadó eretnek vallásra csatlakozol és már egyből minden vazallusod aki nem megy át az -20-ban lesz, De más is van öröklésnél amikor mindenki kap valamit és teszem azt ügyes voltam és s gavelkindes rendszer ellenére sikerült 3 hercegi címet egy kézre tennem bizony rendesen meg van oldva a testvéreknek nagyon nem tetszik és a főváros áthelyezésnél mert persze ezt úgy csináltam már menet közben átadtam azt a hercegi címet amit a második testvér örökölt volna. De ahogy átmennék a szépen feltápolt fővárosomba a két testvér azonal fellázad ha nem adom át szép kis polgárháború lett belőle be is fejeztem mert elszúrtam nem gondoltam volna már a 3. kört futom és még mindig lázad valaki :) Szóval kicsit mélyebb lett szerintem az év dlcje az a legacy of rome :)
  • Ruley
    #1280
    Igen, de eddig csak a plot háborúknál volt ilyen, hogy a felugró ablak direkt előre értesített hogy gyorsan hívd elő a seregeit, most meg így már a sima függetlenségi lázadásoknál is, amik eddig a derült égből jöttek.

  • MightyKopiati
    #1279
    Ez az alapjátékban is benne volt, ha olyan lázadt akinek ki volt állítva a serege:D Meg ez az event rendszer hibája.
  • Ruley
    #1278
    Azt nem tudom nehezebb-e, mert még csak az előző túltápolt birodalmammal próbáltam, de egyszerűbbnek lényegesen egyszerűbb, hogy nem kell összekapargatni a katonáimat több száz tartományból, egy gombnyomás és ott van egy 30-40 ezres királyságzúzó hadsereg, mellette egy a szállításra képes flottával.

    A lázadások is kezelhetőbbek lettek, hogy nem fog néhány havonta valami jelentéktelen gróf magában fellázadni ellenem, hanem egyben fellázad az egész bagázs, akkor rendes polgárháború van, és azt ha leverem akkor olyan sok bónusz népszerűséget kapok hogy nem lesz többé gond.

    (viszont egy csúnya exploit/bug van benne, amikor felugrik az ablak hogy a nemesek benyújtották a követeléseiket, akkor még van lehetőségem a háttérben előhívni a levy seregeiket, amik aztán egyből másnap mellettem támadják a fövárosaikat.)
  • Although
    #1277
    Tegnap este megvettem ezt a legacy of rome-t és hát ez már normálon is nehezebb mint az alapjáték hihetetlenül megnehezítették, pedig elsőre azt gondoltam mivel azt írta a description hogy a harcra fókuszál főleg, ezzel könnyebb lesz :D
  • Although
    #1276
    Nos tegnap eljutottam éjfélig a 5000 pontig nagyon örülök neki!!! ez az első eset sajna idő előtt kiléptem a német-római császárságból és küldtek két kisebb 4e körüli sereg után egy 9k-sat és arra már nem maradt pénzem szóval levertek rendesen :D
  • Although
    #1275
    Ez így kevés tudni nekem működik, pláne az utolsó két patch az a meglévő kis kifagyást okozó dolgot is javította, nekem hibamentesen fut szóval kellene valami elvileg a progik szoktak csinálni egy text fájlt a hiba okairól. Vagy legalábbis van ilyen.
  • Kocsmáros
    #1274
    Üdvözletem emberek segítséget szeretnék kérni most formáztam a gépem és felraktam megint a ck2 őt (eddig működött) de el szeretném indítani és kilép nem ír semmien hibát csak annyit hogy hiba a betöltésben és elkezd keresni rá megoldást a win 7 és kilép nem tudja valaki mit lehetne csinálni életet mentene!
  • Although
    #1273
    új dlc jön
    Érdekesnek tűnik. De nekem kicsit távoli mindig Európa érdekelt ebből az időből :)
  • WolfKrieger
    #1272
    Köszi. Akkor ennek a török birodalomnak annyi. Pedig azt hittem majd én elmegyek bécsig. Aztán pont mikor megtörne a bizánci birodalom, a hátamba állítják a kést... Na majd legközelebb már erre is figyelek.
  • Ruley
    #1271
    Meg még egy pár scriptelt event is van, ahol nagy hadseregek megjelennek, a mongol horda érkezése, Egyiptom megalakulása, ezek egy adott időpontban mindenképpen megjelennek, aztán többé nem.
  • Ruley
    #1270
    A magas dekadencia-szint miatt van. A dekadens rokonaidat tartóztatsd le, a többinek adj földeket, vagy indíts szent háborúkat. (ez utóbbi nem tudom biztosan, lehet hogy csak a második kiegészító óta van)