3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • WolfKrieger
    #1269
    Hali!

    Tudja valaki, hogy mi az oka az iszlám országokon belüli hatalmas invázióknak? Konkrétan arra gondolok amikor egyszer csak minden előzmény nélkül egyetlen tartományból előkerül háromszázezer katona és 2 perc alatt tönkrever.. Elkerülhető ez valahogy?
  • Ruley
    #1268
    Jól van na, tényleg csak most először tapasztaltam ilyet, hogy száz év alatt végigmentem Európa jó részén, ezekre emlékeztetett amiket te szoktál leírni. Ez előtt tényleg főleg csak nyugati keresztényekkel kezdtem, ahol kevés a CB, és elszöszmötöltem azzal hogy 3-4 királyságot összekuporgattam, annak is egy részét házassággal.

    Egyébként most leszedtem az új kieget, úgy látom ebben kitaláltak valami új hódításért járó deka-csökkentést, az eddigi játékot folytattam, és a természetes növekedésem alatt lement a deka nullára.

    Ez az egyben sereg-felhúzás tetszik, csak annyi lenne jó hogy az alattvalóim fővárosait én választhassam ki. A francia meg a német királyaim pl. pont a szárazföldi területük közepére rakták be a fővárosukat, onnan a soktízezres hadsereget sehogy el nem juttatom Egyiptomba.

    Ezt a retinue-t még nem nagyon néztem át hogy működik, de úgy látom most fölösleges és sokba kerül, talán kisebb uraknak van amikor megéri beváltani rá a pénzüket, úgy mint zsoldosra.
  • pocoksari
    #1267
    teeeeeeeeeeeeee

    úgy írjátok le a játékaimat, mintha mást nem is csinálnék csak sereggel szaladgálnék

    mi értelme van az új vazallusok leváltásának? a kulturális terjedés baromi lassú és gyakorlatilag sok értelme nincs

    akkor most már tudom, hogy miért jelennek meg ezek a nagy seregek...hmmm...egyiptommal iralmatlan tempót tartottam és dekacsökkentésre is figyeltem földosztáskor, de ha kicsit megálltam volna, akkor 1-2 év alatt 100ig is felmegy, piszok tempóval nőtt
  • Ruley
    #1266
    Nah ez érdekes volt. A legutóbbi végigjátszásomban elég erősen pocoksari-féle explitra mentem, egy ibériai muszlimmal mentem végig egész Európán.

    A szerepjáték csak annyi volt benne, hogy vazallus-királyoknak meghagytam a határaikat, és a helyi kultúrájú, történelmi dinasztiákat, tehát ahelyett hogy nagy hódító lettem volna, inkább csak egy föderációként a már meglévő európai nemzetek fölé helyeztem magam, az egyetlen elvárás az volt hogy a hitemre térjenek át, meg aztán a területeiket is bevártam hogy áttérjenek.

    Szóval már az oroszoknál tartok, (akik egyébként maguktól Birodalmat alapítottak), éppen elnyeltem őket, amikor kiírja hogy a magas dekadenciám miatt egy új, dinamikusabb klán kezdett terjedni. És valóban, az egyik orosz grófságomból egyszerre előbukkant vagy 300.000 katona, és mielőtt kettőt pisloghattam volna, annyi területemet elfoglalták, hogy -100%-al megnyerték az inváziót, és elvesztettem az egész birodalmamat az ő javára, maradt egy darab ibériai fővárosom, meg pár frissen meghódított finn mezőm.

    Aztán akkor nézem, hogy egy egészen friss családból jött, összesen két fia van, és utána nincs több rokona. Gyorsan meggyilkoltam mindkettőt, aztán őt is, éppen a 7000 aranyam utolsó darabjaiból sikerült végeznem, és most örököse híján megint én vagyok a Padisah Császár.

    Kezdhetem visszafoglalni a királyságokat amik megpróbálták kihasználni a két rezsimváltást hogy kiugorjanak a Birodalomból.
  • MightyKopiati
    #1265
    A magyarítás 1.7 kompatibilis verziója letölthető innen: http://www.mediafire.com/?22c43b5hra3wa50

    A felhasználó nevem megváltozott, mert az sg-hu login megváltozott, és elég régi a regisztrációm, ami egy kamu e-mailcímmel készült anno, szal rákeféltem:)
  • pocoksari
    #1264
    néha két gondolatmenet szavait írom le egy mondatban...ami értelmetlen azt elég ignorálni :D
  • pocoksari
    #1263
    na, megvan a játék...a vicc az, hogy az állandó hadsereg füle inaktív (gondoltam, hogy tech kell ezért 1200-ba is elindítottam, de úgysem ment..)
    a plotrendszer helyett frakciók vannak, ami abból áll, hogy ha nem szeretnek, akkor vannak, ha szeretnek, akkor meg nincsenek...szóval nálam ez nagyon nem érdekes

    vazallusokként 1 sereget soroz be, ahogy láttam leszarja, hogy az adott tartomány elbírja-e..simán besorozotattam 90k katonát egy 36k férőhelyes tartományra...annyira éreztem, hogy erre már nem fognak figyelni
    viszont a seregnél csak a közvetlen vazallusok véleménye számít...ami nálam 90-100 közötti, szóval helyből dupla seregem lesz az addigiekhez képest...

    cserélgettek címereket és zászlókat is...hát nem tudom, majd kipróbálom, de az is biztos, hogy nem most, de az biztos, hogy közparasztként kezdek majd, hanem minima középhatalommal
  • MightyKopiati
    #1262
    Az 1.7-et feltettem, de se feltörni-se megvenni nincs kedvem jelenleg:)
  • pocoksari
    #1261
    csak ha Bizáccal kezdek :)

    kisbetűvel: nektek megvan a kiegészítő? letölteném már nagyon...
  • MightyKopiati
    #1260
    Római birodalom újra régi fényében fog tündökölni?
  • pocoksari
    #1259
    most nezem, h csak 16-an jon ki es nem holnap
  • Although
    #1258
    :)
  • pocoksari
    #1257
    ha minden igaz, akkor holnap indulunk az uj kiegeszitovel...valami azt sugja, h erositik a katonai vonalat es meg elvetemultebben tamadhatok...muhaha
  • m93
    #1256
    Sziasztok!
    Nemrég telepítettem a játék 1.06 verzióját + Sword of Islam + 0.7 magyarosítás. A játék elindul, de a menü már nem jelenik meg csak ki kékül a képernyőm. Core i3 2.53 Ghz CPU, 6 GB RAM és geforce 310m 512 MB videokártya van a gépemben, tehát elvileg bírnia kellene.
    Találkozott már valaki ezzel a problémával? Ötletek?
    Köszönöm!
  • bakkerman
    #1255
    crown authorityt feljebb vittem :)úgy döntöttem inkább giftekkel javítom a kapcsolatom vele,nincs kedvem egy sima megye vezetőjével baszakodni :D Most minden erőmmel azon vagyok hogy szerezzek szövetségeseket,meg javítsam a kapcsolatom a nagy hatalmakkal,terjeszkedni akarok lefele(ibériai félsziget),és nem szeretnék egy váratlan kontracsapást máshonnan :D Na meg hosszútávon jólenne a magyar trón közelébe juttatni egy saját dinasztia belit
  • hollófernyiges
    #1254
    "nebasszanak már,én vagyok a király,és ez így cink,hogy megvan kötve a kezem..."

    Ezért szeretem ezt a játékot, egy életre megtanítja az embernek hogy mi a különbség a feudalizmus meg Chavez között.
  • Ruley
    #1253
    A crown authority-t kell feljebb vinned a törvények menüpontban.

    Egyébként ártatlan nemest revoke-olni elég káros, mert utána mindenki más fog utálni érte, hogy felrúgtad az ősi jogaikat, meg ő maga is megadás helyett fellázadhat válaszként. Érdemesebb lehet vagy orgyilkossal megöletni, vagy hagyni hogy fellázadjon és a legyőzése után indokoltan revoke-olni, vagy ajándék területet és pénzt adni neki hogy szeressen.
  • bakkerman
    #1252
    hali,Franciaországgal kezdtem egy játékot,és szeretném az egyik megyémnek a vezetőjét leváltani,mert -50es a viszonyom vele,de a revoke title-nél nem engedi leváltani,mert nem engedélyezett a revokation a francia királyságban,ezt valahogy törvénnyel meglehet változtatni?? nebasszanak már,én vagyok a király,és ez így cink,hogy megvan kötve a kezem...
  • a.carkey
    #1251
    Off:

    Kijött nemrég egy szörfös játék. Semmi extra, de a kiadójának van egy jópofa játéka:
    Kings Legacy
  • hollófernyiges
    #1250
    Az a bankkártyádra (vagy a kreativitásodra) van bízva :)
  • tomi0304
    #1249
    ja és a magyarositás hogy áll? Ja tudom, hogy islam dlc kell de azt honnan szerezek?
  • tomi0304
    #1248
    Sziasztok, hogy lehet islam országgal lenni?
  • kund
    #1247
    Köszi.
  • pocoksari
    #1246
    mentesz, megszunteted...ha birja a nep, akkor ujra letrehozod es igy orokli az ir kiralysag beallitasait
  • pocoksari
    #1245
    emelni kell a jogon es akkor lehet valtani pl. primogeniturara

    meg is szuntetheted (erre a skot vazallusok velemenye 50el csokkenni fog) ha kibirod a nepszerusegvesztest, en spanyolokkal megszuntettem a nemet csaszari cimet

  • kund
    #1244
    kép
  • kund
    #1243
    Harnadikra eddig jutottam eddig. Elsőre kihalt a dinasztia, másodikra meg a skótok győztek le.



  • kund
    #1242
    Azt szeretném megkérdezni, hogy skóciában meg lehet szüntetni a választófejedelemségeket?
    Írekkel játszok (még mindig) én már unom, hogy figyelnem kell arra, hogy az utódomat támogassák többen a skót királyi cím elnyeréséért.
  • pocoksari
    #1241
    nem az a bajom, hogy mást is csinál...azt nem értem, hogy mindezek mellett miért nem támad kicsit lelkesebben

    különben meg nem is értem, hogy mi mást lehet csinálni pl. elrendezed a vazallusokat, kiküldöd az embereket házasodni, beállítod a jogrendszert, adsz munkát a tanács embereinek és ennyi, jó meg évente felhúzol egy épületet...aztán pörgethetsz 10 évet...

    attól, mert az időm 99%-át a seregek kommandírozására fordítom nem hanyagolok el más (fontosat) sem pl. a vazallusokra komolyan odafigyelek, hogy szeressenek, a jogrendszer szépen beállítom, szövetségeket kötök, házasságokat kötök folyamatosan, lesem a pápa és Császár minden óhaját stb. stb. ,de ezek időben és rendszerességben nem jelentenek olyan elfoglaltságot, mint a háborúzás /egyedül az építkezési hajlandóságom 0, de ez meg nem feltétlenül az én hibám/...és ha meg tudom csinálni, akkor a gép is meg tudná...nem agresszív a játékom, hanem törekszem a játék által felkínált vagy az általam kialakított lehetőségek kihasználására és pontosan ezért nem értem, hogy a gép a számára is adott lehetőségeket miért nem használja ki

    nem azt várom el, hogy 400 év FFA legyen és orrvérzésig támadjon mindenki mindenre, ami mozog de egy kicsit azért próbálkozhatnának...de a gép alapvető hibákat is vét pl. simán megcsinálja, hogy limit feletti sereggel áll az ostromnál és megvárja, amíg az elkopó seregét beüti az ellenség, holott kezdetben ő volt erőfölényben...a keresztes hadjáratoknál és a császár ügyködésénél ez baromira szembetűnő...ehhez nem kell 50-es hadvezéri skill...és ezek pont ez azok, amiket könnyedén át tudnának ültetni és mindjárt okosabb lenne a gép
  • Kopiati
    #1240
    A gépi személyek úgy uralkodnak, ahogy a tulajdonságaik engedik. (örült, karóbahúzó az őrült karóbahúzó dolgokat csinál) stb... a teológus királyok a gépnél is sokat építkeznek, akik meg nagy cselszövéssel bírnak, azok cseltszőnek. Egy emberi játékosnál ilyen szintű "szerepjáték nincsen. pl: te átmész a térképen a sereggel
  • pocoksari
    #1239
    mondjuk az ajándék esetében nem zavar túlzottan a limit, mert pénzt nem szánok rá túl gyakran...

    de ez a személyiség dolog nagyon érdekel
  • pocoksari
    #1238
    hol jelenik meg a gép személyisége?

    ha komplett országokat/országrészeket átadok - ráadásul egy erősen földalapú rendszerben - , akkor szerinted logikátlan, hogy ennek örüljön a vazallus? én azt tartom furcsának, hogy a pénznek(ajándéknak) másodikra nem örül...az ajándék értéke nem függ attól, hogy kapott-e már
  • Kopiati
    #1237
    Épp az a terved, hogy nekiesel mindennek, nem változik meg a szemelyiség uralkodóváltáskor, lényegében erre értettem, hogy a gép nem tud végig vinni ilyet, mert minden uralkodója mást csinál. Isten óvjon, hogy kritizáljam a játékstílusod (egyrészt nem hat meg, és nem vagyok Pares hogy az élő fába is belekössek) A földadományt sajnos nem veszi a gép ajándéknak, ezért tudod kitömni a hűbéreseid.
  • pocoksari
    #1236
    kb. olyan mint egy fadarab nővel szexelni...oké, ott van, de mégis te csinálsz mindent...azt értem, hogy a gép tök jól elvan magával, de ,hogy minden eseményt én csináljak országhatáron kívül az kicsit erős...nem egy zergling rush várok a géptől, de azért mozoghatna picit
  • Ruley
    #1235
    És mégis, a játékos kotnyeleskedését nem számítva nagyjából jól lemodellezi a játék az európai történelmet. Ha vannak is eltérések a valóságtól, azok is olyanok amik igencsak lehetségesek lettek volna, ha más uralkodók születtek volna, és egy kicsit másképp ténykedtek volna.

    Tehát az hogy a gép lefékezi magát, az önmagában nem hiba, mert a racionális uralkodók is ugyanannyira lefékezték magukat. Az NRCS nem hódított területeket és a vazallusai szétszedték, Bizánc összeomlott a Szeldzsukok és később az Oszmánok előtt, a magyarok nem hódították meg Kelet-Európát.

    Önmagukban az erőviszonyok ezt jól visszaadják, az egyetlen eltérés az maga a játékos, aki azzal esik neki a játéknak hogy szét-exploitolja a rendszert, agresszívebben mint a történelmi megfelelője.
  • pocoksari
    #1234
    apropó behúztam a francia királyi címet svédekkel:)
    2 lehetőségem van (ha már úgyis tervezünk):
    - ledobálok pár területet a Pápának és leinzváziózom az angolokat (=> nagyobb leszek, mint a németek, így ellenük ugrik az invázió)
    - behúzom novgorodot és nekimegyek a norvég/dán szöviknek 1-1tartományért (bár eleget így sem tudok összeszedni egy ideig), hogy meglegyen a Skandinávia császára cím, amivel már tudok királyságok egyben lenyelni és a németek szétverése után szerzem meg az angol trónt (is)
  • pocoksari
    #1233
    a gépnek miért ne lenne több száz éves "állandó" hatalma, rálátása stb.

    tervezni én sem tervezek...tehát nem ülök le és eldöntöm, hogy na, én most szétverem a franciákat és megszerzem a trónt és akkor arra koncentrálok...a francokat...azt támadom, akit tudok meg akit a cb enged
    jó, olyanokra figyelek, hogy a császári cím minél előbb meglehessen (mivel a császári címhez jellemzően közeli tartomány kellenek - amiket amúgyis szívesen támadok - ezért ez inkább csak megerősítés) ill. 350 birtoknál legyek jogosult inváziózni a németeket, de kb. ennyi...
  • pocoksari
    #1232
    valóságos uralkodást nem lehet szimulálni, remélem nem is akarják, mert az játszhatatlan

    "Vagy például a legtöbb uralkodó nem gyilkolná le a saját gyerekeit csak azért hogy a halála után egy kézben maradjon a birodalma, mert a legtöbb uralkodó leszarja mi lesz a halála után." azért lehet saját családtag legyilkolására példát találni, az meg, hogy nem érdekli mi lesz a halála után 99%-ban nem igaz

    szövetséget én is csak pillanatnyi előnyért kötök...

    a történelmi személyek célja is hatalom maximalizása volt, egy élő ember nincs, nem is volt és nem is lesz, aki szerepjátékként vette az uralkodását és heccből uralkodott, kőkeményen a saját érdekeit nézte és átgázolt mindenkin és mindenen ha tehette (volna)

    a császár és egyiptom (perzsák szvsz erősebbek) csak akkor lehetne erős, ha megtanulnák kezelni az alattvalókat...szétesnek ~500 terka felett, összerakja nagy nehezen a többséget, de újra lázad valaki és így önmagát fékezi a gép...különben meglátásom szerint támadna a gép, de mindig kap egy pofont saját magától

    EU3-ban volt egy agresszió állító gomb - és mivel ott nem volt belső ellenség - támadt is rendesen és normálisabb államalakulatokat tudott összerakni

    pár dolog kellene csak:
    - a vazallusok beosztása max. 10 közvetlen vazallus (mindig pakolja be a kicsiket a nagyok alá)
    - hívjon az udvarába fiatalkorú/női uralkodóktól claimes udvaroncot és támadjon
    - ha egy vallás visszaszorul, akkor a vazallusok kevésbé utálják az uralkodót és az uralkodók közeledjenek egymáshoz /szövetség/
    - olcsóbb épületek, EU3 szerinti kutatás
    - szövetségek egy cél érdekében pl. németek (vagy éppen a játékos megállítása)...mint anglia amit játszott évszázadokig, azt támadta, aki éppen erős volt...a peremvidéken (földrajzi szempontból) élők mesterségesen az előbbi mintára az erőegyensúlyt próbálják megőrizni pl. németek megtámadják a franciákat, az angolok helyből segítik a franciákat, erre a gép fogja kivonja a német sereglétszámból a franciát és az angolt, tehát kiszámolja a német túlerőt és akinek a környéken nagyobb a sereg és van claimje a németek ellen az támad /kicsit durva megoldás, de a valósághoz közelebb áll, mint a mostani mélázás/
  • Kopiati
    #1231
    Igen, ezt teljesen jól látod, a játékban csak a játékos rendelkezik több száz éves "állandó" hatalommal, rálátással, tervvel, amit következetesen tud csinálni. A Gépnél meg minden király kezdi a sajátját...
  • Ruley
    #1230
    Leginkább az a gyenge pontja ennek a játéknak, ami éppen az a legfőbb sajátossága, hogy nem csak táblajáték-szerű logikai meccsekről szól, hanem egy minden részletre kiterjedő, realisztikus szimulációja a középkori politikának, és így nem igazán tudja kezelni azt, ha a játékos mégis csak egy megoldandó logikai feladványként kezeli, nem pedig szerepjátékként.

    Elvége az igazi uralkodók, amiket a játék is szimulálni próbál, nem úgy tekintettek az uralkodásra mint egy néhány órás játékra, amit újra lehet tölteni, vagy ahol a végleges bukás is szórakoztató a maga módján, így sokkal kockázatkerülőbbek voltak mint mi. Vagy például a legtöbb uralkodó nem gyilkolná le a saját gyerekeit csak azért hogy a halála után egy kézben maradjon a birodalma, mert a legtöbb uralkodó leszarja mi lesz a halála után. Ugyanígy a politikai házasságoknak is csak legritkább esetben volt az a célja hogy királyságokat egyesítsenek a távoli jövőben, sokkal fontosabbak voltak a pillanatnyi szövetségesi előnyök.

    Ha viszont úgy lennének beállítva hogy az AI ne történelmi személyként hanem játékosként gondolkodjon, és a hatalmát próbálja mindig maximalizálni, akkor felborulna az egyensúly, a NRCS és a Fatamidok bármikor bezabálnák az egészet. Ha meg az országok is úgy lennének beállítva hogy egyensúlyban legyenek, akkor már ott tartanánk mint a Total War, hogy egy teljesen absztrakt pályán, egy a hangulat kedvéért névlegesen történelmire kiszínezett "sakktáblán" játszanánk.