3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Although
    #1389
    Igazából az a mókás amikor kreálsz egy ürügyet jó kancellárral lehet hamis titulust is gyártani persze nagyon be szoktak rágni olyankor az érintettek :)
  • Although
    #1388
    Érdemes figyelni, egyik ablakban van lehetőség hogy épül fel a lehetséges királyság vagy hercegség! Érdemes azokra területekre rámmeni megszerezni mert négy terület még nem biztos hogy hercegség lesz. Pláne nem olasz területen :)
  • Csahi
    #1387
    grófként nehéz terjeszkedni,de azért van pár lehetőség
    1. A kancellárodat elküldöd titulust követelni, és ha sikerült kezdheted a háborút a területért.
    2. Szent háború: ( pl.Hispániában)
    3. Öröklés (Itt sok lehetőség és variáció van)
    4. Adomány ( Ha van hűbérurad akkor adhat neked területeket.)

    Most így hirtelen ennyi.
  • Pluskast
    #1386
    az 3-4 akart lenni nem 34 :)
  • Pluskast
    #1385
    Mondjuk foglald el a magad számára. A kancellárodat vidd a területre és add ki neki, hogy claimelje a területet. Ha már van 34 grófság a kezedben akkor abból tudsz hercegséget csinálni, úgy pedig már a grófok a vazallusaid lehetnek.
  • Adler
    #1384
    oké
    akkor viszont nem értem, hogy tudok majd terjeszkedni, hiába van cassus belli-m, a háború értelmetlennek tűnik, csak azért, hogy egy másik grófra lecseréljem a régit.
  • Csahi
    #1383
    Gróf grófnak nem lehet vazallusa.
  • Adler
    #1382
    üdv
    egy grófságom van, hivtam egy fickót a szomszédból, akinek volt erős indoka a cb re, adományozni, vazallusnak megtenni csak úgy tudtam, hogy a város-t adtam neki, toltuk a háborút, megnyertem, de a szomszéd terület nem lett az enyém, hanem a fickó kapta meg, ez nyilvánvaló, de kikerült a vazallusok sorából a városommal együtt.
    - mit csináltam rosszul?
    - ha csak egyetlen területed van, mit lehet adományozni, hogy vazallus legyen a kiszemelt tag?
  • Csahi
    #1381
    Vakítani és kasztráltatni hogy kell?
  • Csahi
    #1380
    Jók ezek a skin packok, imádok szórakozni azzal,hogy fehér bőrű szultánom van, meg fekete katolikus királyom stb.
  • Pluskast
    #1379
    Én tegnap megvettem, plussz az új skineket és a zenét is. Elég jó lett bár mivel késő este vettem meg sokat még nem toltam vele. Érdekes lett és új perspektívát nyitott a játékban. Eleve az, hogy ugye nem a fiad vagy a lányod az aki örökli a "trónodat", hanem pénzzel kell biztosítanod, hogy az utódod kerüljön hatalomra. Egyébként érdekesség képen mondom, hogy ha megveszed a skin pack-ot akkor a bizánci karakterek képei is megváltoznak.
  • Csahi
    #1378
    Van már aki játszik a republic-kal? Milyen,megéri?
  • Wandor
    #1377
    Megpróbáltam úgyis, de továbbra is fennállnak ezek a fagyások. Vagy ha épp tudok játszani egy-két évet, akkor is egyszercsak február 1-én vagy mondjuk november 1-én kifagy a játék. A fagyásokban csak annyi a közös, hogy január elsejét leszámítva mindig 1-jei dátumon következnek be random hónapban. Felraktam a 1.09-es patchet is, de jó hogy másolatot készítettem a korábbi patchelt verzióból, mert a mentésem így már 1 nap után kifagy :S
  • Csahi
    #1376
    Sziasztok találtam egyéb nyalánkságokat:
    1. http://www.gamersgate.com/DLC-CK2SOP/crusader-kings-ii-songs-of-prosperity
    2.http://www.gamersgate.com/DLC-CK2MP/crusader-kings-ii-mediterranean-portraits
  • Nos
    #1375
    Valaki hasznalta mar a game of thrones modot? Velemeny?
  • cvetok
    #1374
    1.7-es patch-et honnan tudom letölteni, amivel a magyarítás működik? esetleg linket
  • Jakuza001
    #1373
    CK2Plus 1.32.36
  • Ruley
    #1372
    Ha a kiegészítőkkel játszol, akkor teljesen fölösleges sok kis grófságra felosztani őket, mert úgyis ligákba tömörülnek.

    Szerintem ott az a legegyszerűbb ha egyszer hagyod őket fellázadni, aztán a leverésük után eléggé tisztelni fognak hogy jó ideig ne legyen velük problémád.

    Egyébként meg ja, alap játékban az a legegyszerűbb a öregkorodra felhalmozod a maximum lehetséges privát uradalmat, az utódoddal meg szétosztod őket. Egyébként a közvetlenül alád tartozó bárókat is ki lehet utalni hercegek alá, azzal még nem is igazán vesztesz semmit.
  • Although
    #1371
    Még nem jutottam odáig rendre legyaktak :) Eddig hercegi címig jutottam az volt a legjobb de rossz oldalra álltam és vége lett :)

    Más.Republic
    Úgy néz ki több lesz benne mint gondoltam. Remélem kiveszik a trójait az exe fájlból :)
  • saccavirano
    #1370
    Ti hogy csináljátok az uralkodó váltást? Nekem az szokott nehézkes lenni, hiába imádta mindenki a régi uralkodót a halála után az örököse iránti lelkesedés eléggé negatív szokott lenni. Sok pénzt hagytok, hogy ajándékokkal boldogabbá tegyétek őket? Esetleg terület adományozás?
    Milyen törvényekkel esetleg sok kis hercegség és grófság, hogy legyen sok hűbéres akik hiába lázadoznak a kis földterületeikkel vagy pár hűbéres nagy területekkel, viszont pár ember hűségét egyszerűbb fenntartani?
  • WolfKrieger
    #1369
    Ezzel nem értek egyet. Kétszáz év alatt a birodalmamban egyetlen egyszer ment egy frakció veszélyességi szintje 15% fölé. Ez volt az egyetlen alakalom hogy ultimátumot adtak, de háború akkor sem lett, mert hagytam őket függetlenedni és egy hónapon belül újra hűséget fogadtak nekem:)
  • WolfKrieger
    #1368
    Ki lehet kapcsolni az automatikus mentést.
  • Wandor
    #1367
    A mentéseim úgy tűnik kezdenek megzakkanni :S Teljesen random módon ha valamely hónap elsejére vált a dátum, akkor a játék megáll és kidob az asztalra. De ha teljesen új játékot kezdek, akkor a probléma nem mutatkozik. Találkozott már valaki hasonló problémával? Lehetséges volna valahogy megturkálni a mentésfájlt, hogy ne fagyjon ki állandóan? Már az 1300-as évek vége felé járok és túl sokat szenvedtem vele, hogy hiba miatt csak úgy félbehagyjam a játékot :S
  • Smokk
    #1366
    Ez igy van.
    Van meg hasonlo jellegu strategia,ami ugyancsak magyaritva lett?
  • fatsy
    #1365
    óriási ez a játék tényleg,de nagy kár h egy szint után nem áll másból mint a szövetkezők megregulázásából.lehet h reális meg minden de akkor is kinyírja a játékélményt.
  • hollófernyiges
    #1364
    "A fovarosom szekhelyet hogyan lehet megvaltoztatni?"

    Minden provincia (asszem bal felső) sarkában van rá egy ikon.
  • saccavirano
    #1363
    Az is sokat számít, hogy a hűbérúrhoz milyen a viszonya. Próbálkozz olyannal akinek a hűbérura felé -os az opinion és egyből sikerülni fog egy kis ajándék után, ha nem érzett alapból irántad is ellenszenvet.
    Amúgy meg gondolom a csóringerek hada nemet mond a császári udvarba való invitálásra kb. olyan, hogy melyik császár próbálta az udvarába hívni csóringerek hadát? :)
    Npite, ilyenbe én is futottam bele, hogy meginvitáltam a claimmel rendelkezőt az udvaromba és hiába adtam neki birtokot egyszerűen nem tudtam hadat üzenni és nem néztem be, hogy kicsoda lenne a terület igazi góréja. :)
    A mostani játékomat egy érdekes bug tette tönkre, elindítottam egy lovagi tornát, ami pár évig fel se tűnt, hogy még nem ért véget, majd közben keresztes háború, hercegeim lázadása és egy kis területszerző móka közben tűnt fel, hogy lassan már 15 éve csak írogatja ki, hogy xy lesérült a lovagi tornádon, meghalt, megcsonkult stb. Ezzel már találkozott más is?
  • Smokk
    #1362
    Miert van az h tehetseges senkihaziakat(rangtol mentes egyenek),nem tudok felfogadni a csaszari tanacsomba?!
    Kicsit kamu h csoringerek hada mond nemet az invitalasomra.
    A fovarosom szekhelyet hogyan lehet megvaltoztatni?
  • fatsy
    #1361
    független,ezért nem értem
  • NPite
    #1360
    ha nem független a hercegség akkor a hűbérurának kell hadat üzenni (király, császár) Ha német-római vagy bizánci a hercegség csak óvatosan az elején :)
  • fatsy
    #1359
    Vmit nem értek...kinézem a megszerezni kívánt hercegséget pl,megnézem van e vkinek rá claimje, ha van meghívom az udvarba,területet adok neki, h a vazallusomként kapja majd meg a hercegséget.ezek után még mindig megvan a clim, de nem tudok hadat üzenni.ezzel mit lehet csinálni?
  • hollófernyiges
    #1358
    Nézd meg a kisfiú dinasztiáját, ha ugyanaz ami az anyjáé, akkor anyaági házasságot sikerült kötnöd. Felbontatod a házasságot a pápával (vagy megmérgezed az asszonyt, ahogy tetszik) és újraházasodol.
  • Smokk
    #1357
    Csak most olvasom a sztorid,bazzeg ezt en is kemenyen megszoptam :P
  • Smokk
    #1356
    Udv!
    Majdnem fel evnyi kihagyas utan ismet elokaptam ezt a gyongyszemet.
    Ezalatt sikerult a fiamat(a tronorokost) hozzaadnom Lengyelorszag kiralyanak 1 szem lanyahoz.Rovidesen ugy lett, h a fiambol kiraly a felesegebol kiralyno lett(rohadt nagy harcok aran sikerult megvedeni a friss tront,de osszejott).Viszont most szuletet 1 kozos fiuk es azt irja h Not Dynastic Heir?!?Mikozben agnatikus-kognatikus Gavelkind szeru torvenykezes van hatalyban.Ez miert van??es mit tudok most tenni a visszatoltesen kivul?
  • Ruley
    #1355
    Egyrészt ez, másrészt in-universe realisztikus értelme is van. Elvégre a hercegeknek teljesen jogosan az a fő aggodalma, hogy az uralkodójuk ne válhasson zsarnokká, ugyanakkor a sajátjaikkal összefognak, és közös érdekképviseletet alkotnak. Így minden nemesnek szívügye hogy a nemesek általában nagy területet birtokolhassanak, adómentesek legyenek, ne lehessen őket kivégezni, stb.
  • NPite
    #1354
    ez azért van, hogy királyként se legyél túl erős legyen kihívás még akkor is ha már nagy az országod viszont hercegként lehess elég erős, hogy királyságért harcolj
  • saccavirano
    #1353
    Engem kicsit zavar, hogy ha királyság ura vagyok akkor a nemesek nyígnak már 3 hercegi címnél, viszont hercegként birtokolok 5 hercegi címet és senkinek sincs rá egy rossz szava se.
  • arel
    #1352
    De ezt a hibát ki lehet küszöbölni a törvénykezésbe is (hogy ugyanaz örököljön mindent) és akkor nem lenne majdnem félezer presztízs veszteségem.
  • NPite
    #1351
    Ha osztozkodós az öröklés és te pl Magyar és Horvát király vagy akkor az egyik fiú Magyar a másik Horvát király lesz. Ha megszünteted a horvát királyi címet akkor nem tudják örökölni
  • arel
    #1350
    egy másik kérdés:).Mi előnyöm származik abból ha hercegségi v. (királyságok elfoglalása esetén) királyi címeket szedek szét?Mert elég sok presztist veszítenek vele.Hacsak nem az,hogy kevesebb címet viseljek így nem panaszkodnak az urak.