3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • arel
    #1349
    Háát intrikázni is próbáltam,de rajtam kivül csak egyvalaki ért egyet velem és így is csak 20% jött össze.Nekem meg az orgyilkos isszonyú drága,mert 250-be kerül,25%,hogy elteszi láb alól,40%,hogy lebukik (háát nem egy profi...).Nem érné meg,mert havonta csak 11 goldot keresek.Bár töbet is kereshetnék,de a törvénykezésben inkább a seregre gyúrok az adót visszáb tettem.
  • Ruley
    #1348
    Szerintem nem, éppen az adna egy irreálisan nagy előnyt ha bármilyen gróf megengedhetné magának hogy egy tucatnyi császári örököst eltegyen az útból.

    Bizánci császárként viszont havi 100 aranyat keresek, már így is nagy előny hogy gyakorlatilag bárkit el tudok tüntetni. Ha ennél is olcsóbb lenne, egyszerűen legyilkolnám az összes NPC-t amíg el nem fogynak. :P
  • Ruley
    #1347
    Én most Aquitániával kezdtem egy játékot, ott tőlem délre a Jimena család követelései jól össze voltak fonódva, úgyhogy ott elvettem egy lányt, megszereztem neki először Kasztíliát, aztán Leónt, aztán a közös fiunkkal, kivívtam a Francia királysággal szembeni független Aquitán királyságot.

    Ezzel a karakteremmel szerencsém volt, egy Bizánci hercegnőt vett el, aki ugyan harmadszülött volt, de pont egy olyan időszakban amikor a császári család nesztoriánus volt de az alattvalóik még ortodoxok, így cselszövéssel könnyű volt összegyűjtenem a bizánci nemeseket hogy szép sorban tegyék el nekem láb alól a másik két örököst, és a Császárt.

    Az első közös gyerekünknek Ortodox nevelőt szereztem, hogy ezzel már ne legyen problámája, majd pont ahogy az Aragónia-Navarrában megmaradt Jimena uralkodók szétverték a seregeimet és visszafoglalták volna Kasztília-Leónt, csatában meghaltam, és a Bizánci Császár fiam már megmentette az így újonnan szerzett ibériai tartományait.

    Bizánci császárként hamar helyreállítottam az Ortodox egyház egyetemességét, majd gondosan figyeltem rá, hogy ahol ez után is katolikus uralkodó maradt a trónon Európában, az elhunyjon, akár cselszövéssel, akár fizetett orgyilkossággal.

    Ez elsősorban Német-Rómában volt hasznos, ahol az egymás után meghaló égy császár után keletkező belháborúk alatti hatalmi vákuumot ki tudtam használni arra hogy visszahódítsam észak-Itália kulcspontjait, és helyreállítsam a Római Birodalmat.

    Legutóbb éppen (az előtte magától meghízott) Lengyelországot örököltem, ugyanezzel a módszerrel hogy elvettem egy lányt, aztán trónra segítettem.
  • Although
    #1346
    Érdekes kérdés.
    De van lehetőséged összeesküvést is szervezned mikor meghívod az aktuális célpontot nem kedvelőket a szerveződésbe az nem kerül pénzbe.
  • arel
    #1345
    Egy kérdés.Szerintetek nem túl irreálisan magas az árra az orgyilkosoknak?Akkor még megérteném,ha a % (mint sikeres küldetés a célpont ellen) vmivel. magasabb lenne.De így...ki költene rájuk?
  • Ruley
    #1344
    Öröklésre rá is lehet segíteni, claim-háborúval, vagyis ha egy olyannal házasodsz össze aki nem trónörökös de trónkövetelése van, akkor egy háborúval hozzá lehet segíteni a trónhoz. Pl. egy királylányt az apja halála után, a bátyjával szemben.

  • arel
    #1343
    Igen,nekem is az öröklés útján szerzett területszerzés aggaszt,mert nagyon nehéz a kivitelezése.Csak akkor lehet,ha az ország uralkodójának (akitől elvenénk) egy gyermeke van és az is lány.Mivel a fiú örököl mindent (persze még azt is tudni kell,hogy a törvénykezésben mi lett beállitva,ki örököl).
  • Ruley
    #1342
    Azt nem mondanám hogy irreális, elvégre történelmileg eléggé realisztikus hogy egy uralkodónak többet kellett foglalkoznia a saját birodalma egyben tartásával, mint hódítással.

    Abban lehet valami hogy túl frusztráló, és a játékmenet szempontjából nem jó, de szerintem ez is csak attól függ hogy mit vársz a játéktól.

    Egy stratégiai játékhoz képest túl sokat lázonganak, ezért nem is annyira gondolok rá úgy mint stratégiai játékra, inkább mint dinasztikus politikai szimulációra.
  • Nos
    #1341
    Nagyon vártam a játékot, és sokat játszottam is vele, de ez a lázongós dolog elvette a kedvem tőle. Nem az a bajom, hogy lázonganak, legyen benne ilyen, de messze irreális a gyakoriságuk. Persze lehet őket valamilyen szinten kezelni, de a játék gyakorlatilag legfontosabb részévé vált. Nekem ez nem tetszik. Túl egybites, de mégis frusztráló lett tőle a játék.
  • saccavirano
    #1340
    A betyárját, sikerült rendesen elszúrnom a dolgot. Szomszédos herceg aki 3 hercegi címet is birtokolt 1 leánygyermekkel rendelkezett, szépen ajánlottam neki egy házasságot ha felnő a poronty, majd miután elfogadta apucit eltettem láb alól, nagy tenyérdörzsölés, hogy az lehetséges utódom egy részét csak megörökli majd a házasságból. A gyerek szépen felnő, küldi is az ajánlatot, hogy akkor házasság én örömmel elfogadom, közben szomszédos gróf kiharcolta a pápánál, hogy kiátkozzanak, de szerencsére mindenki a szomszédságból el volt foglalva szent háborúval vagy birodalmi harcokkal így kb. 4 év alatt visszavonattam és mindenki újra szeretett. Gyerek világra jön, nagy örülés, hogy húú fél francia ország az enyém lesz! Majd jön a fekete leves, kiírja hogy a jelenlegi utódommal el fog minden veszni. Nézem, hogy matri házasság... Basszus még nem volt mentésem, az auto save meg nem nyúlik vissza olyan messzire ahol tudnám változtatni, hurrá! Tanulság: minden hülye ajánlatot olvassatok el rendesen. :)
  • fatsy
    #1339
    igen hasonlókkal is próbálkozom.de ha be is börtönözök jogosan egy vazallust,akkor is mínusz opinionnal jár megfosztom a címeitől...
  • NPite
    #1338
    szervezkedőket nagyon egyszerű kezelni ha van pénzed. küldjél neki gift-et és ha megnő a opinion-ja veled szemben dobja a szerveződést, vagy állítsd rá a spy főnököt aki csökkenti a frakcióját és egy idő után leleplezi és akkor kötelezheted engedelmességre.
  • SkyKovacs
    #1337
    Nekem az 1.0 petch működik de másikat,bármeiket rá teszem akkor mikor betölt a menünél el kékül vagy torz lesz a kép.Valaki tud segíteni?
  • fatsy
    #1336
    Nekem onnantól gyűlik meg a bajom amint királyi címet szerzek és kiosztom muszájból a kiosztom a hercegi címeket, h eltűnjön a negatív opinion. szinte folyton szervezkednek, lázadnak.nem tudok terjeszkedni,mert a belső háborúkkal vagyok elfoglalva.közben a belázadt hercegségeket grófságokat más hercegek, királyok gyorsan lerohanják mielőtt rendet tehetnék.ez így azért elég uncsi innentől kezdve.próbáltam assasinnal irtani a szervezkedések vezetőit, de drága és szinte rögtön jön a helyükre egy új.
  • saccavirano
    #1335
    Köszi a választ, házassággal sose sikerült még területet foglalnom, gondolom valamit elrontok. :)
  • NPite
    #1334
    A házasságnál csak a gyerek fogja a címet örökölni te mint férj nem kapod meg az asszony címét
    Legjobb szerintem házassággal területet szerezni, csak gáz ha valaki hirtelen meghal :)
    Területet lehet szerezni:
    Holy war-al
    Claim-al amit te is csinálsz, de vazalusod claim-ait is támogathatod és akkor ugyan neki lesz földje de az országod mégis nő ha te vagy a király
    Ha fellázadnak ellened a börtönbe elvehetsz tölük mindent
    Ha egy országba hercegi címet szerzel akkor a hozzá tartozó földeket warolhatod
    A pápától is kérhetsz engedélyt
    meg még biztos van több is
  • saccavirano
    #1333
    Egy területet, hogy lehet harc nélkül megszerezni? Hiába házasítottam be a trónörököst a grófságba továbbra is a felesége volt ott a grófnő, még csak a vazallusom se lett. Valamint valahogy meg lehet oldani, hogy ne csak 1 területet foglaljak el egy háborúval?
  • Csahi
    #1332
    Január 14.én jelenik meg a republic és most már van video is : http://www.youtube.com/watch?v=Ohjqt0q7m3s&feature=youtu.be
  • SkyKovacs
    #1331
    Ha akármelyik pecset teszem rá az alapra akkor amikor elindul a menü kék lesz.Miért lehet ez?
  • fatsy
    #1330
    köszi!
  • Ruley
    #1329
    Itt van.

  • fatsy
    #1328
    Tudnál adni egy linket hozzá?kipróbálnám,bejönnek azok könyvek:)
  • Pluskast
    #1327
    Én egy ilyen inváziós DLC-t szeretnék még. A 8. 9. és 10. századi nagy népvándorlás korabeli időket értem ezalatt amikor a viking,avar, illetve a magyar kalandozások történtek. Szerintem érdekes lenne és kapnánk még pár száz évet is pluszba.
  • Ruley
    #1326
    Klaszikus. Eleve az eredeti játéknak a témája is tiszta GoT-szerű, szóval ez a térkép nagyon jól jött hozzá.

    Ez egy elég régi verziója amit linkeltél, már 0.3-nál tartanak.

  • fatsy
    #1325
    Hi!
    Találtam egy Game of Thrones modot.vki próbálta már?

    http://www.strategyinformer.com/pc/crusaderkingsii/mod/44357.html?details=1
  • Csahi
    #1324
    Ja és találtam még valamit.
    http://www.paradoxplaza.com/press/2012/12/crusader-kings-ii-russian-portraits-union-pack-and-songs-of-the-rus-released-today
  • Csahi
    #1323
    Igen az azték nagy hülyeség volt a részükről. Bár én még el tudnék képzelni pár dlc-t. ( egyszerre vagy császár és vallási vezető is, titkos rendek alapítása amiknek az alapításához kell egy ambíció pl. egy dinasztia kiirtása vagy X terület vallásának megváltoztatása, vagy a szent rendek és zsoldosok bonyolítása picit.)
  • Although
    #1322
    Ja lesz egy ilyen dlc és így már komplett lesz a játék :) Egyedül az aztékos vicc ami kihagyós :)
  • Csahi
    #1321
  • Csahi
    #1320
    http://www.paradoxplaza.com/games/crusader-kings-ii-the-republic
    Emberek nézzétek mit találtam!
  • fatsy
    #1319
    köszi!
  • Although
    #1318
    dlc a bizánci.
  • fatsy
    #1317
    Sziasztok!
    A military ablaknál a retinues opció csak DLC-vel elérhető vagy simán is beadja vmi?
  • Vdon86
    #1316
    Értem köszönöm
  • NPite
    #1315
    Van a vazallus sorozás minél nagyobb az ország annál több ez a szám, de ezt általában csökkenti, hogy nem vagy mindenkivel 100%-on és az ország törvények is erősen csökkenthetik az elméleti maximumot.

    Aztán van saját területed ez szerintem 100%-os zöld sorozás minnél több saját földed van annál több és plusz az épület fejlesztések

    És van a saját kis magán sereged ami az össz létszámból vezet le annak kb 10%-a lehet.

    a lényeg minnél több saját (12-14) terület és össz ország terület, jóba lenni a nemesekkel, felhúzni a törvényeket, fejleszteni, és fogadj fel zsoldosokat aztán rúgd ki őket ha már lenyomtad az ellenség fő seregét
  • Vdon86
    #1314
    Fejlesztettem én már nagyon sok mindent, elsőrórban azokat amik a toborozható sereg számát noveli de érdemi fejlődést nemláttam.
    Ezért nemértem...
    De azért köszönöm a választ.
  • fatsy
    #1313
    fejleszted a birtokot+jóban vagy a vazallusaiddal.
  • Vdon86
    #1312

    Sziasztok
    Csak arra lennék kíváncsi a toborózhato seregek számát hogy lehet bővíteni?
    Nem olvastam végig a többszáz hozzászólást, ellnézést ha már volt hasonló kérdés/válasz.
  • fatsy
    #1311
    azt mi szabályozza h a szövetségeseim hadba vonulnak e velem?95-ös repu mellett is visszamondják...
  • Although
    #1310
    Ez egyik alkönyvtárba megtalálod a fájlokat.