3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Krucifix088
    #1469
    A harmadik magyar kép az érdekes lesz. :)
  • Csahi
    #1468
    Sziasztok!
    Vannak új képek az old gods-ról.
    http://www.paradoxplaza.com/games/crusader-kings-ii-the-old-gods#images_game-tab
  • Petiii94
    #1467
    Köszi a segítséget!!!! Bejöttek a dolgok :)
  • Krucifix088
    #1466
    Egyébként mindenképpen érdemes valamilyen modot kipróbálni van egy pár nagyon jó és érdekes,nagyon sokat dobnak a játék élményen.
  • Krucifix088
    #1465
    zotyesz18 Mikor érnél rá?


    © Petiii94
    Szia,

    1.Az örökös éppenséggel függ az adott állam örökösödési törvényeitől (választás,szenioritás a legidősebb örököl,vagy a legfiatalabb)amit megváltoztathatsz a törvény fülnél egy kis kalapács ikon jelöli.
    Úgyis befolyásolhatod ha megölöd az éppen aktuális örököst.
    2.Ismét törvényeknél kell megváltoztatni,hogy nagyobb adót tudj kivetni.
    3.Természetesen érdemes,de mindenképpen annyi birtokot kell a kezedben tartani, amennyit a karaktered igazgatási képessége megenged.
    Ha jól emlékszem presztízs veszteséget okoz ha a karaktered egyik fiának nincs birtoka.
    4.Ha rákattintasz a provinciára akkor egy kis korona ikont láthatsz és azzal lehet áthelyezni.
  • Petiii94
    #1464
    Még egyet elfelejtettem. Lehet-e változtatni a fővárost illetve van-e értelme???? Elfoglaltam írekkel Dublint és szép lenne ,ha ott jelenne meg a kis paizsom nem a régi városon.Ezt fejlesztettem legjobban katonailag és gazdaságilag is !!!!! :)
  • Petiii94
    #1463
    Sziasztok. Pár napja kezdtem a játékot. Eu3-mal meg Hoikkal DH-val játszottam már paradoxok kzöül. Tetszik a játék ,egyre inkább értem mégis pár kérdésem fennáll.

    1.)

    Az örökös az adott?Vagy lehet változtatni? Münsterrel játszom 1066-tól ír kisállamok közül. Szépen egyesítettem a déli tartományokat mégis nem a fiam ( akit magamról neveztem el :) ,hanem valami Kingsman lesz az örökös ,akinek sztem nem sok köze van hozzám .... :( Ha lehet ,hogy tudok változtatni öröklési sorrenden és ,hogy tudom megnézni az öröklési rendet .Hogy ki mennyit örököl a birtokaimból.Enyém minden vár és nem akarom ,hogy szétessen a birtokállományom ,mert mikor hollandokkal játszottam megtörtént...

    2.)

    Adókat lehet-e emelni ,vagy csak a várakban történő építkezések hoznak pénzt???

    3.)

    Vazallusokat érdemes-e tartani?Vagy amit lehet rakjak családi illetve saját kézbe??? Én idájig amit lehetett várakon kívül meg esetleg 1-2 várat örökösömnek adtam ,de most ,hogy ilyen senkiházi...
  • zotyesz18
    #1462
    Ja még 1 kérdés.
    A DLC ket hogy kell felrakni ha tört a játék?
  • zotyesz18
    #1461
    Én benne lennék multiban,tunngle-vel próbálkoztam de nem tudom hogy csináljam meg ..
  • Krucifix088
    #1460
    Sziasztok,

    Valaki szokott multiban játszani?Én szívesen kipróbálnám,de sajna nincs kivel.
  • hollófernyiges
    #1459
    Király nem lehet másik király vazallusa.
    A terjeszkedés receptje: keress valakit, akinek az adott grófságra vagy hercegségre erős claimje van és hajlandó csatlakozni az udvarodhoz. Ha nem a saját dinasztiád tagja adj neki egy grófságot, de az is jó ha építesz akárhol egy kastélyt és azt adod neki. Utána már van casus bellid a terület tulajdonosára és háborúban elmarhatod (ha tudod).
    Házasodni úgy kell, hogy keresni kell egy király/herceg/grófnőt,aki hajlandó feleségül menni hozzád :) Ha ilyen nincs megfelelő, akkor olyan királyt/herceget/grófot, akinél agnatic-cognatic öröklési rend van és csak lányai vannak és a legidősebbet hozzádadja. Lehet egy fia is esetleg, azt megorgyilkolhatod később.
  • kissssss
    #1458
  • MightyKopiati
    #1457
    A játék részleges magyarítása immár kompatibilis a legfrissebb 1.091-es (YZBE) verziójával. Olvass el fájl megtekintése ajánlott.

    LETÖLTÉS

  • MightyKopiati
    #1456
    A következő DLC-re való hangolódáshoz ajánlanám a "Vikings" című most indult sorozatot:)
  • szalasz87
    #1455
    Sziasztok! Területfoglalás-házasodás mikéntjében tudnátok-e segíteni?

    Elég sokat próbálkoztam, utána olvastam, de azért még nem kerek a történet. Nagyobb területet eddig egyszer sikerült egyszerre elfoglalnom, úgy hogy egy duchy-nak egy claimant-át az udvaromba hívtam. De itt is egy dolog volt csak az hogy így lett okom a háborúra, a területet a békekötéskor csak akkor kaptam meg ha előtte adtam egy területet a csávónak hogy vazalusom legyen... hát értem, kicsit érdekes, de jó ez azért.

    Ezután Horvátországot szerettem volna elfoglalni, 3000-szer lerohantam az egészet, de sehogy se sikerült úgy kihozni hogy a végén én hozzám kerüljön EGY terület is. Királyságot hogy lehet birtokba venni?? Mert mindig csak az lett az eredmény hogy az eddigi király helyett másik lett... pedig azt is kihoztam hogy a feleségem legyen a princess aki okán támadok, de a végén semmiköze nem lett a két országnak egymáshoz, a nő volt egyszerre horvát meg magyar királyné. Az öröklés is elective így a heirhez már semmi közöm nincs...


    Pl. amit végkép nem értek: van egy douchy, annak a claimantját áthívtam, a végén már csak egy kis lány maradt belőle. De azt nem tudtam csak egy courtieremhez hozzáházasítani. Utólag adtam volna annak földet, de akkor a lány kiugrott a majdani házasságból... és megint csak önálló terület lett.

    Szóval mi lenne a tuti módszer? Érdekes, azt pl. nem vágom hogy az oroszok hogy kaptam claimt a magyar trónra... én próbálok mindenféle összesesküvést de nem adja :D KÖSZI A SEGÍTSÉGET!!!!
  • Ruley
    #1454
    Tudni szerintem tudják, de attól még a finneket is besorolják a skandinávokhoz, (pedig ők maguk svédekként igazán ismerhetik Skandinávia kulturális határait), meg ugyebár a brit népeknek sincs sok közük egymáshoz rokoni szinten.

    Ezek sokkal inkább régió-beosztások, amikkel igekeznek Európát néhány egyenlő földrajzi szektorra felosztani, mintsem tudományosan pontos nyelvi-történelmi-kulturális beosztások.
  • Paddy
    #1453
    Egy tartományban kifejlesztettem a monostori iskola I. fokozatot. Utánna ismét a monostori iskola I.-et engedi. Ez valami bug vagy miért van?:D Előre is köszi a válaszokat.
  • foxhunter81
    #1452
    Nem túl rég játszom a játékkal, a java részét értem is, de lenne pár kérdésem:
    -A pápa keresztes hadjáratot hirdet, de nem tudok csatlakozni, pedig jó a repum az egyház felé ( sima grófocska vagyok, nem király, egyszer már sikerült, most valamiért nem)
    -A házasságok közül mikor milyet érdemes kötni, és mivel jár? Azt tudom, hogy ha nő az utódom, akkor az anyaági házasságot kell erőltetni.
  • Pluskast
    #1451
    Egyrészt. A kémed akivel technológiát akarsz lopni minimum 16-os szintű legyen. Másrészt a birodalmadban a technológiai tudás növekedése attól függ, hogy mekkora a learning skillje az uralkodódnak illetve az udvari papodnak.
  • Pluskast
    #1450
    Mondjuk a szomorú (ahogy így nézem a képet) az az, hogy már megint a nyugati szlávokhoz vagyunk besorolva. Igazán megjegyezhetnék már, hogy nem vagyunk szláv népcsoport.
  • Pluskast
    #1449
    Szerintem ez nemzetiségre értendő lehet. Szlovákok (Tóthok) már akkor is voltak:)
  • Paddy
    #1448
    Ezeknek elment az esze, hol volt még akkor "szlovákia"? Nesze neked tájékozottság...
  • Paddy
    #1447
    Sziasztok! Szebennel kezdtem egy játékot, mint hűbéres hűbérese. Kiküldöm az intézőimet technológiát vizsgálni, de valahogy csak nem akar emelkedni a csuszka se gazdasági se kulturális se katonai fülön. A tanácsban vannak erős arcok ezekhez a területekhez, de valahogy mégsem növekszik a kutatás. Valaki tud segíteni, hogy miért nem? Előre is köszönöm a választ!
  • Ruley
    #1446
    Szerintem ennek több köze van az Europa Universalis-hoz meg a Victoria-hoz mint a CK-hoz, csak a grafikája hasonlít rá de azt meg már az EU 4-be is átveszik úgyis.
  • a.carkey
    #1445
    Off.

    Hamarosan megjelenik Steamen is egy "Napoleonos Sengoku" (CK klón), de még mindig nem bírtak leszokni a nagyszlovák és nagyromán farokságokról 1805ben ...)
    Íme

    On.
  • Although
    #1444
    Van olyan is hogy mint a mongolok megjelenek a térképen. :) Nem hinnám hogy ne lennél lehet csak egy kis területtel de lehet majd választani. Eddig elégé történelemhű alkotás volt ez mér lenne másképp aztán :)
  • Csahi
    #1443
    Sziasztok elolvastam az interjút, és több kérdés is felmerült a magyarokkal kapcsolatban(ezek alapján számolnak velünk), tehát valamilyen módon bekerülünk a kiegészítőbe. :)
  • Ruley
    #1442
    Az leegyszerűsíti a dolgokat ha nem lehet tekerni az időt 867 és 1066 között, kevesebb népet, meg állapotot, meg jöttment fejedelmet kell felvezetni.

    Így még az is lehet hogy egyáltalán nem is lesznek benne például a magyarok sem jelölve.
    Vagy talán az Etelközben azért jelölik őket mint etnikumot, meg akkor már Álmos vezért és a fiát is felvezethetnék.

  • Although
    #1441
    Főleg a vikingekről beszél de az eddigiek alapján minden kis föld választható lesz. Azt spec nem gondoltam eddig sem hogy földnélküli vitézzel lehet menni majd. De egy egész kicsi kis törzzsel is igen.
  • WolfKrieger
    #1440
    Itt egy interjú az új DLC-ről. Nem lesznek játszhatóak a föld nélküli karakterek és úgy tűnik főleg a vikingekben gondolkodnak. Szóval nem nagyon érdemes itt nagyon találgatásokba bocsátkoznunk mert nagyot koppanhatunk.
  • Although
    #1439
    Nem tudom, a legfontosabb hogy eltalálják az arányokat. A történelemben a barbárok és a pogányok szervezetlenségük miatt esélytelenek voltak hosszú távon. Vagy azt csinálták mint mi asszimilálódtak. Persze egy stratégiában ezt megvalósítani nagyon nehéz. de bízok benne a paradox fiúk nem okoznak csalódást, és ez igazi kihívás lesz az eddig könnyen boldoguló, exploit ujjgyakorlatos játékosoknak is :)
  • Nos
    #1438
    Pedig ezt sem nehéz megoldani. Sőt, könnyen belefér. Pl elküldheted a court chaplaint a nomád udvarba is, és ott is térítgetheti a vezetőket. Ha pedig pl te játszol az adott nomád néppel, és a vezéred megtérül, akkor lehet olyan decision, hogy államvallásnak veszed fel a kereszténység, vagy az iszlám valamelyik ágát. Végül is a magyaroknál sem az volt, hogy rátelepültünk egy itt élő keresztény népre, hanem máshonnan jöttek. Játéktechnikailag ez úgy nézett ki, hogy a HRE court chaplainje megtérítette Gézát, István már eleve keresztény lett, és mikor István lett a király, elnyomta a decisiont, és tádám, kész a keresztény, feudális ország :) Simán működne.
  • Pluskast
    #1437
    Én most a játékra gondoltam:) A valóságot nem érdemes belekeverni;)
  • Nos
    #1436
    De ez nem csak így működött, hanem mentek a térítők messze földekre, és térítették a szlávokat, magyarokat, északiakat olyan helyeken, ahol előtte nem volt jellemző a kereszténység.
  • Pluskast
    #1435
    Szerintem a vallás alakulása hasonlóan fog működni mint a mongoloknál. Ugye ott is egy idő után felveszik a meghódított területek vallását. Szóval elképzelhető, hogy ha olyan területen alapítasz majd királyságot ahol már kereszténység van akkor célszerűbb felvenni a keresztény vallást. Ahol meg pogány vallás van ott meg tud majd maradni.
  • WolfKrieger
    #1434
    Én el tudom képzelni azt is, hogy szürke lesz a de jure térkép, aztán ha sokáig ülsz egy darab földön akkor kiszínesedik. Vagy lesznek előre tervezett címek valami speciális alapítási feltétellel mint pl kingdom of jerusalem amit csak keresztények alapíthatnak. Szóval ha magyarokkal belovagolsz a kárpát medencébe és hagyod magad kereszténnyé konvertálni akkor lehetsz király, ha meg nem, akkor maradsz vezér.
  • Nos
    #1433
    Ezt nem lehet történelem hűen kezelni, ez tény, fura lesz. Igazából a történelem hűség lenne a logikátlan, mert hogy várhatjuk, hogy ha beleszólunk a történelembe, akkor úgy alakuljon később, mint ahogy az volt. De szerintem ezt úgy fogják megoldani, hogy a különböző nomád népek viszik a saját kultúrájukat, és ha felveszik a keresztény, vagy iszlám hitet, és elég sokáig vannak egy területen, akkor az gyorsabban átkultúrálódik. Lehet, hogy a királyságokat is valahogy így oldják meg??? Ez jó kérdés.
    Amúgy "Vikinglan" van, csak a másik nevüket használták, és normandiának hívták. De a Sziciliai-királyság is viking alapítású, csak ott túl kevés viking jutott túl sok helyire, és gyakorlatilag egy idő után már inkább olaszok voltak, mint vikingek. Ez is érdekes, mert ugye a megszálók, és megszálottak keverdnek különböző arányban, és abból valahogy új nép lesz. Van az a lehetőség, hogy jönnek a megszállók, de számban viszonylag kevesen, és pár generáció múlva elveszítik a nyelvüket, és csak az uralkodó osztályt alkotják. Ez történt majdnem az összes latin területre vetődő germán törzzsel (frank, gót . . .). Ok, valami az ő nyelvükből is bekeveredett. A másik az angol szitu, amikor a sokféle nép egybeolvadva adta ki végül az angolt, és van az, amikor jönnek a hódítók, és nyelvileg teljesen átveszik az adott területet (törökök, szlávok, magyarok). Szóval sokféle lehet a történet. Kíváncsi leszek, mit, hogyan szimulálnak.
  • Lacoka12
    #1432
    az baj ha pár ember-el mínusz 100 a kapcsolatom?
  • Ruley
    #1431
    Az OK hogy 100 év után megváltoznak a területek határai, de mi lesz előtte?

    Pl. Ha 867-ben kezdesz, és ránézel a megalapítható de jure királyságok térképére, akkor a Kárpát-medencében lesz-e egy előre determinált "Hungary" nevű királyság úgy mint eddig is, meg fölötte is egy "Poland" nevű, még a polánok térnyerése előtt? Ha meg nem, akkor pontosan mit írnak a helyükre? mert elég nagy volt a katyvasz ott a nomád törzsekkel, egyszrűen nem voltak történelmi határok, vagy letelepült állandó etnikumok.

    Eddig akkor jelenített meg a játék olyan királyságokat megszerezhető címként, mint Hispánia, Skandinávia, Bajor királyság, Pomeránia, Ír Királyság, etc, amik vagy soha nem is álltak fel, vagy legalábbis a kora középkorban még nem volt garantálva hogy majd lesznek, ha ezeknek volt is valami földrajzi-történelmi-etnikai alapja, és már a kora középkorban is lehetett mondani hogy elvileg akár meg is alapulhatnának.

    Ha ezt az elvet követnék itt is, akkor valami "Avar Birodalom" meg "Szlávia" meg "Vikingland" nevű alternatív-történelmi neveket kéne kitalálniuk, és pluszba mellé egy jó honfoglalási rendszert, hogy a késő középkorban ne pont ezek a pogány királyságok legyenek mindig beragadva, hanem azért legyen lehetősége megjelenni az újabb királyságok keresztény Észak- és Kelet-Európájának is.


  • WolfKrieger
    #1430
    Ebben nagyrészt igazad van. Nagy kérdés, hogy az említett dolgokat hogyan fogják megoldani. Én nem tartom akkora tragédiának ha nem adnak kezdő lökést a kereszténységnek. A de jure határok is jók így ahogy vannak, azaz ha 100 évig birtokolsz egy földterületet akkor az onnantól kezdve de jure hozzád tartozik. Ezen én nem találok sok kivetnivalót. Végül is ha belegondolsz a játék csak addig történelem hű amíg be nem avatkozol, tehát el nem kezdesz játszani. A 867-es dátum csak egy alternatív lehetőség, pont azért hogy pogányként is elérhess valamit és ne legyél pusztulásra ítélve. Ettől még ugyanúgy kezdheted a játékot 1066-ban vagy később ahogy eddig és akkor ugyan olyan kevés esélye lesz a pogányoknak ahogy eddig:)