3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1229
    a valóság pedig:
    gyorsan hadat üzentem a pogányoknak, a németek 2 tartomány kivételével elfoglalták nekem...

    imádom, amikor mások halnak meg értem :D jó, azért én is támadtam, de a németek sokkal lelkesebbek voltak (talán mert 100k+ sereggel könnyen ugrálnak?)...végülis mindegy...kellene valami jó kis cb-t keresni, amíg él a császáruk :D

    kizsigerelem a szöviket, aztán lecsapkodom őket egymás után...mondjuk a császár ellen érdekes lesz történet...de az nem is mostanában lesz

    viszont ezen a fejlesztett terkán a tatárok sem jönnek át túl könnyen...nagyon elkopik a seregük, ha 2k+ védőre rohamoznak 25k fős csapatokkal..hozzám meg úgysem érnek el

    egyiptom mondjuk erős...ha nem a gép irányítaná még félnék is...a legerősebb a környéken és cb-je mindenkire van
  • pocoksari
    #1228
    kiprobaltam a svedekkel, 1187ben kezdtem...gyorsan lerohantam a poganyokat, 2 tartomany kivetelevel el is hoztam mind...de jonak tunik...csak elfogyott a cb, szoval jon egy kis pihenes is...
  • pocoksari
    #1227
    aztán belegondoltam...lehet,hogy csak nekem egysíkú a stratégiám

    mondjuk az biztos, hogy a CK2 nem rám lett kihegyezve, viszont az is biztos, hogy azt a pár dolgot, amit nem használok, érdemes lenni finomítaniuk

    az új kiegészítővel lesz folyamatosan fegyverben tartott sereg (annyit jelent, hogy támadáskor a zsoldosokat beállítom a sereggel egy tartományra és helyből levágom a fejét az ellenfélnek)

    a behívható seregeket is összevontam hívja be, amikor rájövök ennek a logikájára a fentieket szerint kell eljárni

    a stratégiám nagy hiányossága, hogy a közvetett vazallusokkal nem jó a viszonyom, miközben a közvetlenekkel fixen 100-as...na, ezentúl nem fog számítani a közvetett => brutálisan erős leszek a géphez képest, mert neki nincs olyan jó vazallusmenedzsmentje közel se

    kb. ennyi, még jobban rátolnak a seregre és a támadásra mindent...ez a frakciórendszer is arra lesz csak jó, hogy a célpont darabokra fog esni kétévente...aztán csak be kell vonulnom
  • pocoksari
    #1226
    dehogynem változtak...egy magyar származású vérfarkassal harapdáltatta őket, így teliholdkor ezresével váltottak kultúrát :D

    a kultúrán nem értem miért gondolkodtok, nem teljesen mindegy? úgysem terjed elég gyorsan, másrészt meg az alattvalók többsége úgyis más kultúrcsoportos, tehát ide-oda pár tartomány nem érdekes, az, hogy jelenleg a görög a legnagyobb kultúra, csak annyit jelent, hogy jelenleg a görög a legnagyobb...azt viszont egyáltalán nem jelenti, hogy 50 év múlva is az lesz vagy, hogy 50 év múlva 10% fölött lesz-e egyáltalán az aránya (némi expanziót feltételeztem hallgatólagosan)
  • pocoksari
    #1225
    különben meg annyira mindegy, de ha már erre jársz másolhatsz térképet :)

    spanyolokkal ugye amikor behúztam a németeket, megszüntettem a német császári címet :D majd ha kimaxolom (amire nem fog sor kerülni, tekintettel arra,hogy a lengyel trón behúzása után abbahagytam)a spanyol címet, akkor megalapítom anémet császárit is és akkor nem kell vesződnöm az öröklési rendszer, a jogok és kötelezettségek rendszerének átalakításával...
  • Ruley
    #1224
    Egyrészt nem, nem fog átmenni, a kultúra nagyon lassan terjed országok között, és akkor is főleg akkor, ha az egyiknek nincs saját királyi címe. Most gyakorlatilag perszonálunió van a kettő között, attól még hogy a magyar király és a Bizánci császár ugyanaz, egyik fél sem fogja feladni a kultúráját.

    A vallás meg főleg akkor terjed, ha az összes vazallusod is veled együtt terjeszti, de az elég sok erőfeszítésbe kerülne felforgatni az egész Bizánci vallásrendszert, szerintem egyszerűbb ha a saját fiadat egy ortodox alattvalóddal nevelteted, hogy az ő uralkodása alatt már megfeleljen a nagyobb népe elvárásainak.

    Egyébként meg történelmileg volt hasonlóakra példa, pl. Luxemburgi Zsigmond úgy volt Német-Római császár, hogy elsősorban magyarként azonosította magát, magyarul beszélt, és Budán volt a fővárosa. Ettől még a németek nem változtak mind magyarrá.
  • pocoksari
    #1223
    a császári cím magasabb rangú mint a királyi...ugyanez a helyzet lefelé is pl. király-hercegség viszonylatban, tehát teljesen logikus, hogy nem tudsz alacsonyabb rangút előtérbe helyezni/lemondani magasabb rangúról stb.

    a kultúrának meg az ég világon semmi köze sincs ehhez...csak egy másik térkép :)

    a birodalmak meg adottak (legalábbis, hogy mit lehet alapítani), tehát Magyar Birodalmad sohasem lesz :)
  • avsk
    #1222
    De akkor viszont elég idétlen,hogy egy magyar uralkodó ül bizánci trónon akinek csak mint titulusban van meg a magyar királysági címe.Ráadásul az egész kultúra hamarost átmegy szintén magyarra de az ország ennek ellenére bizánci marad.Sőt,ha már itt tartunk,akkor ugyebár a Bizánci birodalomra jellemző az ortodox vallás.Na,pár év és ez is katolikus lesz.Ez az egész belső változás,mégis külsőleg ugyanaz maradás elég khmmm... hülyén hangzik.
  • Ruley
    #1221
    Az a baj, hogy ez császársággal szemben nem működik. Tehát ha két királyságod van, kiválaszthatod melyik legyen a címed, de azt nem választhatod hogy a királyság legyen elsődleges, és a császárság másodlagos.
  • kund
    #1220
    Hali.
    Ha jól tudom, akkor a királyi címeknél lehet elsődlegessé tenni. Ilyenkor az terület színe is átvált az adott királyságéra.
  • avsk
    #1219
    Hali.Valahogy át lehet állítani az ország nevét és így a szinét egy olyan másik országra,amelyiknek a titulusa a birtokomban van?
    A lényeg,hogy jó pár éve Bizánc egyik hercegnőjét elcsábítottam az udvaromba azzal a céllal,hogy így segíthetek neki megszerezni a bizánci trónt.Ez megtörtént,majd összeadtam az 1.szülött fiammal.Miután a hercegnő meghalt a fiam lett az uralkodó.Csakhogy a jelenben miután én is eltávoztam,a fiam már a magyar trónt is birtokolta.Igaz hosszútávon ez is volt a cél,de nem úgy,hogy most a magyar területek is bizánci lett a neve -és így egyértelműen a színe- is megváltozott.
    A bicánci császár-vagyis én-még mindig magyar,a magyar területek kultúrája sem lett szaggatott-vagyis nem fog változni.
    Ha van olyan opció,amivel egy titulus előrébb helyezhetünk ,hogy az legyen az egész birodalom neve,légyszi kéne egy kis help.Ha csak hosszabb kivitelben lehet visszahozni a Hungary-t az is érdekel.
    Köszi előre is a segítséget.
  • pocoksari
    #1218
    majd gondolom segiteni fog, de nem akarok varni :)
  • Although
    #1217
    Nem tudom, de szerintem nem játszhatók még lehet egy dlc majd segít rajta :)
  • pocoksari
    #1216
    hol tudom beallitani, h paganokkal is jatszhassak?
  • pocoksari
    #1215
    van maxima a vazallusok seregbehivas miatti elegedetlensegenek?
    100 volt eddig a maximumom, de nemreg 80nal meghalt a csaszarom, igy nem tudtam letesztelni
  • Jakuza001
    #1214
    CK2Plus 1.29

    Valtozasok 1.28 ota:

    1.29:
    - CK2+ now has its own user folder in My Documents (since they seem to work without nuking your message settings now).
    - The Kingdoms of Saxony, Bavaria and Frisia are now de jure HRE.
    - You can no longer create, usurp, or be granted Duchy and above level titles during war, to prevent various bugs and AI problems.
    - Merged the Kingdom of Muscowy into Novgorod and Kiev.
    - Added the de jure Duchy of Latium.
    - Merged Ancona and Spoleto into Spoleto.
    - Added the titular duchy-tier Republics of Bologna, San Marino and Ancona.
    - Increased prestige requirements for raising crown authority.
    - You now need high CA to freely revoke infidels.
    - An independent player bordering the Il-Khanate or Golden Horde will now be given the chance to swear fealty and pay tribute to the Mongols rather than being invaded. This option only occurs once, and only before the Horde in question settles (converts religion).
    - Fixed a bug that caused persistent crashes when starting a game after 1244.
    - Significantly tweaked the de jure borders of Byzantium and surrounding territories. Wallachia, Epirus and Trebizond are now de jure Kingdoms, while Thessalonica is a titular Kingdom only createable by Catholics, similar to Cyprus.
    - Characters with a small demesne (less than 4 holdings) will now get a tax bonus (50% at 1 demesne, 25% at 2 and 10% at 3), to encourage the creation of more counts and make single-province counts more fun to play.
    - Loyalists and Rebels in a civil war are now distinguished by the 'Loyalist' and 'Rebel' traits, which will be properly transfered to their heir if they die during the civil war.
    - AI vassals may now attempt a bid for independence if the realm is already in a civil war they are not a part of.
    - You can now press Kingdom De Jure claims on behalf of vassals (as long as their Kingdom has Medium or higher CA).
    - You can now declare De Jure claims for Duchies that you either control all the counties in, or whose (Medium or higher CA) King or Empire title you hold.
    - Added six new plots: Discredit Councillor, Embezzle from Liege, Instigate Revolt, Kidnap Character, Fabricate Claims of Treason and Accuse of Heresy.
    - Added some additional checks that should hopefully prevent cultural melting pots from spreading where they shouldn't.
    - Added a workaround for characters with estates not getting income. They will now get a yearly sum of money equal to their estates income.
    - Fixed a bug where a character who had murdered another character through plot would be unable to ever do so again because of a flag that did not clear.
    - Fixed a bug where a vassal demanding a title to stay loyal would revolt even if given the title.
    - Fixed a bug where revolters would almost never declare independence at the end of a civil war because of some logic problems.
    - Rebel titles will no longer make use of the dynastic title naming system.
    - Fixed a bug where a marshal's ability to suppress revolts was inversely proportional to his skill.
    - Cleaned up the landed CoA folder, getting rid of many off-center flags and reducing the overall size of the mod considerably.
    - Shifted de jure borders of Abyssinia to prevent some undesirable usurpations.
    - Fixed a bug where a pagan ruler converting through the missionary events would not also convert their children.
    - Fixed an exploit where a player supporter of the rebel side in a civil war could avoid punishment by switching lieges mid-war. Even if you do switch lieges, you will now still be imprisoned with a revoke reason upon the defeat of the rebels.
    - The defending side in a civil war will now get more prestige for winning than they would for defeating a regular revolt.
    - Increased decadence gain from random events.
    - Fixed a bug that caused the rebel leader in a civil to sometimes get a big prestige hit.
    - It is now easier for vassals to rally support for a civil war in a large realm.
    - Opinion of liege now matters more when determining whether to join the rebel side in a civil war, and opinion of rebel leader a bit less.
    - Added some AI tweaks that should hopefully make the AI more willing to take on foes their own size.
    - Crusades/Jihads are now called by the liege of the head of religion, if the head of religion is a vassal (the head of religion's piety is still used in determening when a Jihad can be called).
    - Reduced base income from temple and city holdings.
    - Decreased impact of tax levels on opinion for city and temple vassals.
    - Burgundy is now a de jure part of the HRE.
    - Waging Duchy Conquests on other Muslims will now increase decadence.
    - Only independent Muslims and Pagans are now allowed to wage Duchy Conquests.
    - Vassals who are engaged in their own wars can no longer pick sides in a civil war, to prevent some issues related to vassals in a civil war joining in a higher level civil war.
    - Enabled Ethiopian and Nubian mercenaries for all non-Muslim faiths (so Semien can hire mercs).

    1.28.4:
    - Fixed a major bug where any character in the game could get events for possessed characters.
    - Rulers who are part of the rebel side in a civil war can no longer declare their own wars until the civil war is resolved.

    1.28.3:
    - Fixed a major bug with civil wars that was causing vassals who pledged their support to the rebels early on not to join the war.

    1.28.2:
    - Fixed a bug that was massively inflating AI loan sizes on higher difficulties.
    - The AI will now take loans to create King titles, to encourage their more frequent creation.
    - Fixed a bug where you would be unable to declare a sanctioned holy war unless you had enough piety for an unsanctione one.
    - Fixed several minor bugs with civil wars.
    - Eased up on AI requirements to switch out of Seniority since it is a difficulty enough law to switch out of even for a player.
    - Added decisions to convert to your capital's culture and religion (for players only).
    - De Jure Emperors will now lose their Emperor title if their realm size drops below 50 (compared to 75 for titular Emperors).

    1.28.1:
    - Fixed various bugs with civil wars where defeated rebels would not be properly imprisoned or end up as a vassal of the wrong liege.
    - Fixed a bug where vassals who declared independence after a civil war would incorrectly be given tax privileges.
  • Although
    #1213
    Magyarul exploitra megy :D
  • pocoksari
    #1212
    azert a bok jol esett :)
    de azzal nem kerkedsz, hogy leirod mire jutottal...
    az, hogy viszonylag gyorsan foglalok az meg azert van, mert kifejezetten paradox jatekokkal jatszom evek ota es kiismertem a logikajukat a svedeknek
  • kund
    #1211
    Nem vagy egyedül, de az eredményeid láttán én inkább nem kérkedek az eredményemmel.
  • Although
    #1210
    Naa nem vagy egyedül :)
  • pocoksari
    #1209
    senki semmesel semmit vagy csak en jatszom egyedul ?!
  • pocoksari
    #1208
    nem tudtam, min szint kell hozza
  • Although
    #1207
    Hát nekem inaktív akkor, csak ha legalább min. álláson van akkor módosíthatók a dolgok.
  • pocoksari
    #1206
    Az adot tudod a crown nelkul is allitani. De ott ugysem kell sokszor maszkalni.
  • Although
    #1205
    Nem is volt olyan aki géppisztollyal ment volna a többiekre :D ok na ez egy kicsit erős volt :)
  • Although
    #1204
    Királyság :)
  • Although
    #1203
    *adót
  • Although
    #1202
    Közben rájöttem van egy crown szint állító :) és ha min hagyom akkor semmit nem tudok állítani ott ahol az adott állítod meg egyebek :) Legalábbis királyként amit most probáltam ott van, de meg fogom nézni hercegként önállóként megkapom ezt az állítást vagy nem :) Ez befolyásolja mit mennyire állíthatsz.(leválthatod e a sereg vezérét, a város polgármesterét meg ilyenek)
  • pocoksari
    #1201
    oké, vágom, hogy leírja, hogy micsoda, de ennyi...látod, hogy fejlődik (amiért semmit sem tehetsz)és tudod mi az...mivel a fejletteket máluszolja (gondolom a lemaradókat meg bónuszolja), ezért elhúzni nem tudsz, de lemaradni sem

    de mi van korlátozva? az alattvalóid cserélése? még jó, hogy nem tudsz mindenhova saját embert ültetni, ez nem a Mo. 2012 játék:) ha az ősi földedet az urad elvenné, mert neki Pista szimpibb nem lennél boldog...na, itt is ez történik, végülis elveheted, de sokkal nagyobb kárt okozol magadnak...
  • pocoksari
    #1200
    no, végülis nem ültem el és bepróbálkoztam a németeknél:
    kép1

    persze kell még egy kis utómunka, mert nem vagyok népszerű a németeknél...de ahhoz nincs kedvem, így ennyi mára

    köv. körben (~köv. nap támadok) elhozom a lengyel trónt, kasztíliát és van még egy 2 tartományos állam (talán Galíciai hercegség néven fut most)...de már nincs nagy kedvem...mondjuk féltem 10k katonával 30k ellen támadni (ugye vh is), de végülis vettem zsoldost (1500 pénzzel mentem háborúba és 600al jöttem ki, ennyiből persze építhettem volna + 1 kastélyt afrikában, de én inkább a császári címet választottam...komoly kétségeim vannak, hogy élő ember valaha is meg tudna győzni, hogy az építkezésbe kell ölni a pénzt)

    ami megint nem tetszik, hogy egy nálam nagyobb és erősebb országot úgy tudok csata nélkül (!!!) 100%-ra ütni, hogy ő éppencsak össze tudja szedni a seregét...ez az amit nagyon elb@szarintottak a paradoxnál
  • Although
    #1199
    Alapvetően a meglévő fejlesztéseket befolyásolja. Ha megállítod felette a kurzort kiírja mire jó.
    Nem, a kérdés azt jelenti ha megszabadulok a liegétől miért vagyok korlátozva továbbra is mintha vazalus lennék?
  • pocoksari
    #1198
    azt leszámítva, hogy kb. semmi befolyásod sincs a fejlesztésükre, max., hogy a fókuszt rárakhatod valamelyikre

    a kérdést nem értem teljesen...polgármestert nem tudsz leváltani, de nem is kell...címet el tudod venni, de teljesen felesleges...nem a lázongóktól kell elvenni a terkát, hanem lenyugtatni kell őket és melléd állítani

    crown authority igazából a sereg miatt kell (több sereget adnak a vazallusok és nem harcolják le egymás ellen az emberanyagot),de leminuszolja a népszerűségedet, ezért végsősoron rákényszerülsz, hogy minél kevesebb vazallussal dolgozz, akiket viszont 100-as szereteten tarthatsz végig...kevés nagy ad sok katonát ( ha kijön az új kiegészítő, akkor ez hatványozottan erősebb lesz, mint eddig és mint a sok kis vazallussal sz@rakodás)
    a másik előnye, hogy örökléssel nem megy el terka a birodalmadból
    kb. ennyi

    a nagy vazallusok tartása azért is jó, mert szépen elkezdik "venni" a hercegi és királyi címeket maguknak és ennek költsége végsősoron nem a te pénztárcádat nyomja, de a presztízst ugyanúgy kpasz...igaz +szeretet nem, hiszen nem te adod, hanem ők veszik meg maguknak
  • Although
    #1197
    A techek-nél kapsz leírást szerintem teljesen jó ehhez a játékhoz.

    Amit viszont n nem értek ha indepedent leszek mondjuk kivívom a függetlenséget miért nem tudom a vazallusokat állítani hercegként sem, meg leváltani a polgármestereket meg egyebek?? Miért kell crown authority?
  • pocoksari
    #1196
    van pár dolog, ami kicsit zavar:
    - a hajók szerepe 0
    - az épületek (pontosabban az építkezés) teljesen hasztalan (pl. most van 9 birtokom, a birodalom 350-es, az, hogy én építkezem vagy sem annyira lényegtelen; EU3-ban gőzerővel építkeztem, mert volt értelme)...800 vagy mennyi egy új birtok felépítése, annyiból hercegségeket foglalok el csak zsoldossal
    - a kutatásról fogalmam sincs, annyi minden igyekezetem, hogy kiküldöm a muksót techet kopizni, a többit meg techet fejlesztgetni (EU3-ban öntöttem a tízezreket egy szint katonai techért, itt meg azt sem tudom mire jó...)
    - sereget gyűjtögetni nagyon zavaró, az egyik a kanári szigeteken, a másik máltán, a harmadik izlandon a negyedik meg a finn-öbölben, hozzá a hajót dettó)
    - a német birodalom túl nagy helyet foglal el és irgalmatlanul passzív, piszokul belassítja a kontinenst (a franciák és bizánc szintén, jellemzően vazallusokat kergetnek)...egyedül ibéria és a ruszki rész mozgása kielégítő
  • kund
    #1195
    köszi
  • pocoksari
    #1194
    jahh, a sereg miatt sovány vagyok a németek ellen, de a szándék adott :D
  • Kopiati
    #1193
    Folyamatban, csak most összesűrűsödtek a dolgaim (stb kifogások).
  • pocoksari
    #1192
    viszont 50 év alatt még egy szalmaviskót sem építettem :)
  • pocoksari
    #1191
    a vh mégiscsak nehezít valamit, de a fő ellenfél a más vallású hozott terka volt (meg még mindig az)
  • pocoksari
    #1190
    50 év kellett a spanyol birodalom megalapításáig...tököltem egy csomót...DE van cb-m a német birodalmi címre,amit végülis be is tudok húzni szerintem, így javulna kicsit az arány

    a legnagyobb problémát a seregtelenség okozta, vicc 200 terkával 2000 katona...most kicsit jobb a helyzet, meg kellett várni a máluszok leesését, bár most is 7-10k között ugrál csak a sereg, de mégsem 2k...