3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1549
    Lement meg par ev...lombardia,aquitania,bulgaria, egyiptom meg par kicsi meg elesett...ennyi volt...
  • pocoksari
    #1548
    Elkezdtem en is magyarokkal...behuztam a karpat medencet, horvat-szlavon reszt, bajorokat, east franciat, italiat (meg a papai allamot) es gorogorszagot bizanctol...9ev alatt very hardon es meg csak nem is voltam agressziv...vicc
  • Pluskast
    #1547
    Srácok! Felfedeztem tegnap este egy nagyon jó kis dolgot!! A seregetekkel tudtok csak simán fosztogatni és pénzt szerezni úgy, hogy nem is üzentek hadat! A dolog a következőképpen működik. Ha a seregedre rákattintasz felül látsz egy kis bárd ikont. arra kattints rá, ezáltal kiadod a loot parancsot. Menj rá bármely olyan tartományra ami nem a tiéd és egyből elkezded ostromolni a területet. Ha befejeződött az ostrom akkor nem elfoglalod hanem kirabolod azt. Így pénzt tudsz szerezni. Sőt én tudtam relikviákat is szerezni ami növelte a képességeimet. Annyiban azért vigyázni kell, hogy így az idegen ország uralkodójával és báróival ellenséges viszonyba kerülsz, azonban ha kivonulsz az országból akkor a diplomácia menüben meg tudod nézni, hogy még hány napig ellenséges veled. Tegnap egy rakás pénzt összeszedtem így:)
  • Muki100
    #1546
    Az feltűnt már valakinek, hogy 867-ben a magyaroknak nincs lovasíjásza? :D
  • Nos
    #1545
    Hát ez nem jött össze. Ahogy szabadságot adtam a keletieknek, és átváltottam rájuk, a Magyar királyság azonnal hadat üzent, és a 12K seregével ledózerolta az én 3k-mat :)
  • Nos
    #1544
    Bár most azt is megteheted, hogy kiválasztasz egy török népet keleten, és lenyomod bizáncot :)
    Nem is tudom mivel kezdjek.
  • Nos
    #1543
    Játékkoncepció:
    Magyarokkal kezdve természetesen elfoglalom a Kárpát-medencét, majd az egyik unokámnak odaadom az összes címet a Kárpátoktól északkeletre.
    A Kárpát-medencében megalapítom a Magyar királyságot, felveszem a kereszténységet, majd visszatöltöm a játékot, és a továbbra is pogány keleten maradt országgal folytatom, és letarolom Kelet-Európát.

    Szerintem mókás lesz.
  • Ruley
    #1542
    Szerintem úgy lett volna érdekes, hogy a pogány területeken eleve csak mobil táborok legyenek, vagyis úgy foglalhatsz el újabb területeket hogy a régebbiek lakosságát kiüríted és rázúdítod.

    Így ilyen amőba-szerűen csúszkálhattak volna a keleti népek egymás körül, meg egész népvándorási hullám indulhatott volna meg ahogy minden nép egymás mögött egyet lép nyugatra.

    Az meg még érdekes is lehet ha aztán végül máshol telepednek le mint történelmileg.
  • Smokk
    #1541
    Basszus vmit nagyon beneztem ,mert elfogadta!(ugy h nem is vilagitott az az opcio):(
    Koszi es bocsi!
  • Smokk
    #1540
    Ezt en is igy gondoltam,de a 3 lehetosegbol csak ketto valaszthato(a totalis megadas ,amiert kirobbantottam a haborut az nem),de jartam mar igy akkor is amikor 1 huberesem lazadt fel,akkor is teljes vereseget szenvedett,bevettem a varat,es ugyanugy nem jelent meg ez a 3. lehetoseg. :/
  • Pluskast
    #1539
    Igen mondjuk ez így kicsit fura. Én tuti, hogy nem így csináltam volna. A magyarok esetében pl a Kárpát - Medencére raktam volna egyedül a befoglalható területet, a többire viszont amolyan loot féleséget csináltam volna. Mondjuk ok elfoglalod az adott területet de az hamar kiválik, független lesz mivel ugye ezek a népek (magyar, viking ) csak rabolni mentek, tartósan nem maradtak ott ( Ok talán a vikingek igen, de nem nagy számban és nem ez volt a jellemző), viszont mondjuk sokkal több pénzt kaphatnál a kirabolt területek után és mondjuk el tudod fogni az ottani nemeseket akik után zsíros váltságdíjat kaphatsz. Egyébként ami még tetszett tegnap, hogy nyugatról folyamatosan jönnek a hittérítő papok és mindig mindegyiket elfogom és vagy kivégeztetem vagy váltságdíjat kérek értük :)
  • Nos
    #1538
    Ha eléred a 100 százalékot, akkor ha bemész a diplomáciába, és békét akarsz vele kötni, akkor automatikusan elfogadja a békét a te feltételeiddel. Nem kell várni, hogy ő jöjjön behódolni, te diktálsz.
  • Smokk
    #1537
    Haboruban,ha lenyomjak az en foseregem gyak. azonnal vegem.Viszont,ha en teszem ezt az ellenseggel semmi,sot elfogalalom a fobb varait mar reg 100%-an allok a csatakban vele szemben,de evek uatan sincs semmi uzenet tole h feladna.En meg szepen csendeben tonkrem1ek,vagy fellazadnak a parasztok otthon.Van vmi kulcsmomentum h 1 haborut hogyan kell vegleg megnyerni?
  • Nos
    #1536
    Azért Konstantinápolyt se hagy ki :)
  • Nos
    #1535
    Nekem viszont rossz kulcsot küldtek, az előbb cseteltem velük. Szívás, de állítólag egy órán belül megkapom a rendeset.
  • Nos
    #1534
    Azért nem bántam volna, ha valamiféle vándorlást beraktak volna. Mert ez nem tetszik, hogy megindulnak keletről, de otthon is minden a magyaroké marad. Valami olyasmi jobban tetszett volna, hogy van egy "honfoglaló" CB, és az elfoglalt terület, valamint a régi két külön állammá válik.
    Ez túl erős.
  • Pluskast
    #1533
    Ja ami még érdekes. A befoglalt városok, várak és templomok után elég komoly pénzeket kaphatsz. Minden egyes tartománynak megvan a saját "zsákmány" értéke, magyarán, hogy egy elfoglalással mennyi pénzt tudsz rabolni. Új funkció, hogy a diplomacy-ban van olyan lehetőség, hogy ágyast tartasz magadnak. Ezek ugyanúgy örököseid lesznek, szóval nem fattyúk. Az érdekesség még ehhez kapcsolódóan, hogy ha pl egy várat várost stb-t ostromolsz és annak az élén nő van és foglyul ejted, akkor megteheted vele, hogy az ágyasoddá teszed :)) Ami negatívum számomra viszont, hogy pogányként az öröklési rendet csak agnatic - cognatic-ra vagy csak cognatikra teheted, illetve low crown authority-n kívül nem tudod feljebb tornázni. Szóval a sok fiú gyermek az itt nagy bajt tud okozni.
  • Pluskast
    #1532
    Én megvettem tegnap. Javaslom, amúgy mindenkinek, hogy a paradoxos játékokat inkább gamers gate-ről vegye meg. Annak nincs köze a steamhez. Ami a játékot illeti. Tegnap este fele kezdtem el egy haverommal. Természetesen a magyarokat választottuk. Nos ami azt illeti igen, baromi táposak. Alapból van egy 10 ezres sereged aminek a fenntartás totál ingyenes. A nyugati ellenfeleidet viszonylag könnyen le tudod gyepálni. A bolgároknak az elején van egy kb 5800 fős fő serege ezt a 10k seregeddel meg a vazallusaid illetve a saját seregeddel kiegészülve úgy 12k-ra , simán letolod. Ráadásul minden országra, országrészekre tudsz inváziót indítani és ráadásul ha még olyan területeket is befoglalsz ami nem az adott elfoglalni kívánt területhez tartozik, akkor még azt is megkapod a végén. Mint mondtam a Bolgárok nagyon könnyűek. Rájuk nyomsz egy invasion of Hungary-t és fél Magyarország a tiéd. Utána van még pár kis hercegség amiknek a serege jó ha fejenként kiteszi az ezer főt. Ezután már csak a Nagy Morva fejedelemség van de azt sem nagyon nehéz legyőzni, max egy kicsit tovább tart (nálunk szövetséget kötött Bulgáriával, de nem volt olyan vészes). A horvát fejedelemségek szintén gyerekjáték. Ha megvan az összes történelmi Magyarországnyi területed akkor megalapíthatod a magyar királyságot. Ennek az előnye, hogy egyrészt még mindig nem leszel keresztény, az addig vegyes cseh horvát és avar nemzetiségű területek egy csapásra magyarokká válnak és a vegyes keresztény - pogány eloszlású vallás is egy csapásra pogány lesz. Ami viszont a legdurvább, hogy a gép odavág hozzád 40 ezer katonát totál ingyen! Tegnap úgy fejeztük be a játékot, hogy miénk volt egész Magyarország, Horvátország, Etelköz, a Krím, Moldávia és Havasalföld plusz Lengyelország egy része és Csehországból egy tartomány. A szép a dologban, hogy mindezt úgy értük el, hogy mikor befejeztük a játékot csak akkor nyotunk rá próbaképpen erre a Kingdom of Hungary eventre, szóval az a 40k hadsereget még csak most kaptuk meg :) Azt hiszem most legyepáljuk egész Nyugat - Európát :)
  • Nos
    #1531
    A steam meg mindig nem engedi tolteni. Szivas, par embernel ez van. Na majd holnap, ha lesz idom. Remelem nem a kulcsommal van baj. Mindenesetre a direct2go t inkabb keruljrtek.
  • Ruley
    #1530
    Még nem, de első beszámolókból úgy olvasom hogy a Madzsarok nagyon túltápoltak, Egyetlen CB-vel kész a honfoglalás, ami után megtarthatják Levédiát, a pogány reformációhoz szükséges 3 szent helyből 2-t alapból megkapnak, és a Kárpátia Birodalom nagy része is már le van fedve, így még amikor AI vezérli, akkor is egy hatamas Hungaryblob lesz mindig keleten.
  • Ruley
    #1529
    Csatázhatnak, de mindegyiknek van ilyen lehetősége is hogy az uralkodója segítségét kérje hogy szóljon rá a másikra. Ugyanezt te is megteheted ha téged támadnak meg.

    Azt is megpróbálhatod hogy nem hallgatsz az uralkodóra, aztán reméled keményen hogy nem veszi a fáradtságot hogy tényleg eltiporjon, néha nem teszi meg.

    Nyalni kell az uralkodónak hogy téged szeressen jobban, olyankor nem fogja elfogadni mások kéréseit hogy leszereljen téged, de a te kérésedre másokat le fog szereltetni akik téged megtámadnak.
  • Smokk
    #1528
    Beolvadtam sikeresen,de amikor elinditottam csatam 1 jogos kovetelesemert a mellettem elo lord ellen(es mar pont lezuztam teljesen),ramszolt az uralkodo h azonnal fuggesszem fel a harcokat v o tipor el engem.
    De ez mi mar?!
    Azt hittem a huberesek 1massal csatazhatnak,nemde?
    Anugy en is a Game of Thrones modot tolom.
  • Csahi
    #1527
    Sziasztok!
    Játszik már valaki az Old Gods-al?
  • Pluskast
    #1526
    Elvileg holnap jön az old gods dlc
  • Ruley
    #1525
    Egyébként valóban sokszor jobban megéri belépni egy nagyobb birodalomba, már csak azért is, hogy a belső intrikáknak részese lehess, ott növekedj, és egyesével harcolhass a tagjai ellen.

    Én most éppen egy Game of Thrones modot látszottam Castamere lordjaival, a Reyne házzal. A vas tróntól csak a Westerland volt független, és ezen belül magam is vívtam egy fügetlenségi háborút a Lannisterek ellen, majd közvetlenül a győzelem után, ahogy a Westerland-i királyság darabokban volt, átigazoltam a Vastrón alá.

    Pont ekkor éppen a többi királyság között is kitört egy polgárháború, nem komoly, csak a Crown Law mértéke miatt. Viszont így hogy a Király közvetlen vazallusa voltam, magam is tudtam polgárháborút kezdeni, a saját királyi trónbitorlásom követelésével, amit meg is tettem, pont akkor amikor a harcoló felek kimerítették egymást, az összes King's Landing-i vár többszörösen megostromolva szinte üresen állt, így pár perc alatt elfoglaltam.

    Hát így történt hogy Castamere két tartományos lordja lett a Vas Trón birtokosa, egyetlen karakterrel, 22 évnyi játékkal. Most pedig a továbbra is független Lannisterek ellen vonulok utolsónak.
  • Smokk
    #1524
    Ohh ezt megnezem!:)
    Nagyon koszi a tippet!
  • Ruley
    #1523
    De lehet, diplomácia -> Swear fealthy. Ezzel vazallusa leszel akinek akarsz, felétve hogy független vagy, nála alacsonyabb rangon, és nem vagy háborúban.
  • Smokk
    #1522
    A legjobb talan az lenne ha beolvadnek vmelyik birodalomba,de olyat meg nem lehet.
  • Smokk
    #1521
    Borzasztoan nehez igy onnalo kis hercegsegkent.
    A nagyobb birodalmakhoz behazasodni nincs eselyem,toluk a harc aran megszerzett terulutekek nyilvan szoba sem johetnek.Az apro szomszedokat lehappoljak a nagyok,s nekem evekig tart mire osszetakolok nemi indokot ezek megtamadasara es most az 1ik komolyabb birodalom is kinezte a jobb teruleteimet... :(
  • Smokk
    #1520
    A Game of thrones modban a aljas Iron Islands urolkodoja folyton sarcot kovetel tolem kulonben lerohan a giga seregevel.Ilyet mi jatekosok is tudunk csinalni? :)
  • Nos
    #1519
    Még ezzel nem találkoztam. Na de akkor ez tényleg Grand. Még a történelem könyvekbe is be fog kerülni.
  • arel
    #1518
    Nemtudom,hogy ez most bug akar e lenni v. nem (bár valszeg. az) de a Grand Tournamentem sehogy se akar véget érni.Folyamatosan halnak be v. sérülnek meg a résztvevők-akikből nincs kevés.Hiába indulok el háborúba,v. inditom el a mentéstől,nem szünik meg.Pedig már v. 3 -4 éve biztos tart és ezalatt 5-en biztos behaltak és kb. 20-an meg is vannak sérülve (wounded vagy maimed).
    Ha vki.-nek van valami tapasztalata előre is köszönöm.
  • Nos
    #1517
    A kérdés az, hogy mi a célod?

    De presztízst mindenképp kapsz, ha győztök. Szóval ha score-ra mész, akkor lehet értelme.

    Ha szerepjátékosan játszod, akkor meg tudod nézni, hogy milyen kapcsolatod van az illetővel, akinek segíthetsz, és eldöntheted, hogy kell-e. Én például szeretem segíteni a távoli családtagokat is, ha nem túl megerőltető.

    Ha csak expanzióra játszol, akkor ezeket többnyire negligálhatod.
  • Smokk
    #1516
    Ertem,koszi.
    Neha bedob olyan lehetosegeket h segitsek vkinek (kival 1 orszagbol v trunra jutni),de nem igazan ertem meg miert is eri ez meg nekem,ugyanis utana meg csak a szovetsegeseim koze sem kerul...
    Mire jo akkor ez?
  • Ruley
    #1515
    A saját uradalmaid után 100% bevételt kapsz, a vazallusok után csak adót. Viszont valamennyi földedet muszáj szétosztanod, mert ha túlléped a jobb felső sarokban látható uradalom-méret korlátot, akkor a többi után semmit nem kapsz.

  • Smokk
    #1514
    Attol h szetosztom a foldjeimet a vazallusoknak,meg ugyanugy kapom utunuk az adot?
  • Ruley
    #1513
    Ugyanazzal a karakterrel nem tudsz közvetlenül kastélyokat, városokat, és templomokat is uralni, add oda őket vazallusoknak, csak kastélyokat tarts.
  • arel
    #1512
    kössz.Nem tudom,hogy van e bárhol is leírás róla de még nem nagyon jöttem rá,hogy egyes városokhoz miért írja ki (v.,hogy pontosan mit jelent),hogy holder is of wrong holding type.
  • Csahi
    #1511
    7 főbűn és 7 erény van és a paradoxos srácok így akarnak minket művelni :)
    Más jelentősége a számoknak nincs tudtom szerint
  • arel
    #1510
    Hali.Észrevettem,hogy egyes képeségek/tulajdonságok képe alatt számok vannak .Azok mit jelképeznek pontosan?