54
Gerincferdülés otthoni megoldása
  • Czdano
    #1
    Sziasztok! 2 év múlva fogok egyetemre járni, de valószínűleg gerincferdülés mellett nem vesznek fel (nemzetvédelmire megyek még mielőtt valaki beleköt.)

    Ortopédus úszást, gyógytornát javasolt, de nem tudom hogy 2 év alatt sikerül-e korrigálni a gerincemet. Jelenleg napi szinten úszok 1~ km-t, de nem hiszem hogy elég lenne, ugyanis csak nyáron érek rá.

    Akinek volt hasonló problémája, kérem ossza meg hogy sikerült megoldania. Házi gyógytorna linkeket, vagy más megoldásokat várnék. Köszi előre is :)
  • Laceee
    #2
  • Czdano
    #3
    Jót röhögtem rajta, de nekem ez tényleg fontos lenne és komoly hozzászólásokat várnék :DDDD
  • desigo
    #4
    szerezz be egy ilyet otthonra
    ez jó tartást ad és nem görnyedve ülsz rajta





  • Laceee
    #5
    Sorry, de ziccer volt.
  • Laceee
    #6
    http://www.scolinea.hu/gerincferdules-gyogytorna
  • Laceee
    #7
    http://www.scolinea.hu/gerincferdules-gyogytorna
    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0819/360637/20080505_gerincferdules_schroth_scoliosis_1.htm videóval
  • Bruk
    #8
    Holnap megyek ortopédiára, megnézetni nálam mennyire vészes a helyzet. De legjobb tudomásom szerint az úszás a leghatásosabb, főleg a hát, bár nem olcsó szóval én lehet maradok olyan amilyen vagyok. :D

    Majd holnap remélem többet tudok mondani, bár szerintem én is ugyanazt fogom hallani az orvostól mint te.
  • Bruk
    #9
    A legroszabb ebbe hogy sokan komolyan is veszik. :DD
  • Czdano
    #10
    Köszönöm a linkeket, de a gyógytornával most már látom az a baj, hogy személyre vannak szabva, és 90 000 HUF egy hosszabb ideig tartó kurzus, szóval az kilőve pénzhiány miatt. Mindenesetre köszi.

    #8
    Nekem azt mondták úszással kapcsolatban, hogy lassú, hosszú ideig tartó úszás javasolt, abból is a mellúszás. Ezenkívül ajánlották a fekvenyomást (?), amit nem értek őszintén megmondva, de később felvilágosítottak hogy a felső izomzat erősítése javítja a dolgokat. Ki tudja..mindenesetre remélem holnap okosabban fogsz eljönni az ortopédiáról, és tudsz mondani valami hasznosat :D

    Btw, úszás olcsóbb mint a gyógytorna, nekem 7500 ft-ért van 30 napos úszóbérletem ami szerintem rohadt jó, mert 6-tól 10-ig mehetek reggelente, amikor full üres az egész. Nem tudom hol laksz, ha városban, ott lehet drágább egy ilyen bérlet.
  • tigeroo
    #11
    fekvenyomás szerintem is jó lenne, a testtartásából látszik egy embernek hogy nyom-e fekve vagy sem, szélesedne tőle a vállad, stb...
  • flashpointer
    #12
    Van polgári szak is oda nem kell semmi felvételi. Probléma megoldva.
  • greg benz
    #13
    Nekem is volt/ van gerincferdülésem sajnos..
    Régen olyan volt,hogy nem tudtam kanapén feküdni de ágyon sem igazán,állandóan elviselhetetlenül fájt a hátam..aztán elmentem a közeli kórházba,megvizsgálták és gyógytornát javasoltak. Kb 1 hónapig jártam heti 3x,és azóta semmi probléma nincs vele. Nem szokott fájni,csak nagyon ritkán ha olyan munkát végzek vagy jobban megerőltetem,de egyáltalán nem vészes.. Persze láthatónak még mindig látható,orvosi vizsgálatokon rögtön ki szokták szúrni,hogy van egy kis "deformitás":)
    Az úszás mindenképp jót tesz neki,de szerintem ha van időd járj gyógytornára is,ha megtanulod akkor már otthon is tudod csinálni a gyakorlatokat
    (látom itt 90ezret írsz a gyógytornáta,ez mondjuk érdekes..nekem semmi pénzembe nem került a gyógytorna,a kórházba jártam heti háromszor kb 1-másfél órára,ráadásul egy szép csajszi foglalkozott velem:D)
  • Czdano
    #14
    Igen, én katonai szakra megyek, és ezt már 2 éve eldöntöttem szóval rohadtul nincs megoldva. :)
  • Beast Machine
    #15
    Ilyesmiket hol lehet kapni és mennyiért? Mi ezeknek az ülőalkalmatosságoknak a nevük egyáltalán?
  • CattiBrie
    #16
    Szerintem az a szék hülyeség. Én már ültem ilyenen és hát ugyanúgy tudok görbén ülni rajta :(, illetve hagyományos széken is egyenesen (az egy dolog, hogy nem élek vele, de érzésem szerint ugyanakkora megerőltetés, mint a speciális széken egyenesen ülni :]). Sőt, labdán is ültem már, és azon is egy idő után görbén ülök. :(
  • Szabi84
    #17
    térdeplő, 10-20 ezer között, kényelmes
  • Hegi90
    #18
    A legjobb természetesen a gyógytorna és a gyógyúszás együtt. Úszásból a hátat gyakorold HELYESEN! Nagyon fontos, hogy helyesen ússz, különben nem ér az egész semmit. Sportnak tudom még ajánlani a röplabdát.

    Ha csak az egyikre van időd, akkor inkább az úszást válaszd szerintem.
  • Hegi90
    #19
    Én is utálom, mert nekem mindig megfájdul rajta a derekam, de pont azért mert rákényszerít arra, hogy mindig odafigyelj. Ha kitartó vagy, akkor egy idő után fejlődnek azok az izmok amik szükségesek a folyamatos egyenes tartáshoz, és el is érted a célod :)
  • flashpointer
    #20
    Jha csak a döntésen múlik, a többi mellékes :)
    Nekem is van egy kicsi, az iskola mellékhatása. Tanulság: nem kell annyit bent ülni.
  • CattiBrie
    #21
    Az úszás nem egészséges, bár mindenki azt ajánlja. Ismerősöm mesélte, hogy eljárt úszni, mert hogy az milyen jó, aztán összeszedett valami gombát. :( Valamit valamiért. :)

    Szerintem ha alapból fáj a hátad, akkor otthoni karkörzések is megfelelőek lehetnek. Nem, ez a legkevésbé sem megoldás a gerincferdülésre vagy ilyesmi, de mégis sokkal több a semminél.
  • Hegi90
    #22
    Bazz.... ugye nem gondolod, hogy az úszás azért nem egészséges, mert valami csövi uszodában összeszedett egy betegséget? Ilyenkor nem az úszást kell abbahagyni, vagy ráfogni, hanem uszodát kell cserélni ;)
  • bigapó
    #23
    Először is Orthopédia!

    Nézesd meg magadat egy orvossal és szakorvossal is, valószínű háziorvosi beutalóval gyorsabb lesz, ma nem tudom mi a szokás. Nekem gyerekként volt gerincferdülésem, 10 évig jártunk vele debreceni klinikára. Gyógytorna és úszás, akkor is ezt javasolták. Intenzíven csinálva hamarabb fogsz eredményt elérni, de a túlterhelést is figyelni kell, azzal akár kár is okozhatsz magadnak.
    Ha gyúrni szeretnél, akkor mindenképpen olyat aminél mindkét kéz egyszerre van terhelve, így a gerinc is egyformán kapja a terhelést. mondjuk nem túl jó ötlet szerintem ezzel kezdeni, de hát-izomerősítő gyakorlatokat azért kicsi súllyal csinálhatsz. Ha fáj akkor viszont ne.
  • bigapó
    #24
    :DDDDD

    az úszás nem egészséges, mert gombát kapott...aztakurva, ez aztán a logika :D
  • schrank
    #25
    elsőre azt olvastam a topikcímnek hogy "qecifürdetés"
  • Neoncsoves
    #26
    Úszás,fekvenyomás, gyógytorna... ezeket ajánlom így elsőre :)

    bár mindet próbáltam nekem mégis kellett gerincműtét, szal...
  • Különc
    #27
    Fekvenyomás mér? Régóta van gerincferdülésem, de a gerincre SEMMILYEN edzés nem hat max erősítheti. Gyógytorna, úszás...
  • Neoncsoves
    #28
    egyébként vannak külön gyógytorna gyakorlatok amelyekkel bizonyos izmokat lehet erősíteni (tartóizmokat kell erősíteni ha el akarod kerülni a romlást vagy a gerincferdülést)
  • CattiBrie
    #29
    Poén szeretett volna lenni. lol :P
  • sirdond
    #30
    attól,hogy gerincferdülésed van még lehet,hogy felvesznek
    ha többi minden ok, akkor nem lesz gond
    persze azért nem árt, ha elkezdesz hátizomra erősíteni

    ja és arra készülj fel,hogy nem gyerekjáték a katonai szak, eltáv nem sok van :)
  • norbi4567
    #31
    Nekem is van gerincferdülésem. Még 18 év alatt lehetett járni gyógyúszásra (ingyen). Jártam is 5-6 évig. Az elég hatásos volt.
    18 felett viszont fizetni kell érte :(
    Meg úszáson belül is van elég sok speciális úszás. Gerincgörbülettől függ hogy kinek melyik a jó. Ezért nem árt elmenni előszöris ortopédiára. Aztán a diagnózis szerint feladatokat keresni.
  • Különc
    #32
    Ja igen, ezt elfelejtettem leírni h van egy szép S kanyar a gerincemben és tavaly a Rendőrtiszti fizikai felvételén nem kötöttek bele, mondjuk mesterségesen úgy próbáltam mutatni magam, h ne látsszon annyira, de ugye megnézik h előre kell hajolni és akkor se volt semmi.
  • norbi4567
    #33
    S betűre úszásnál a spéci gyakorlat asszem az ha jobb kézzel és bal lábbal úszol.
    Persze az is yó ha pl 2 lábbal + valamelyik kézzel úszol.
  • David2
    #34
    nekem is volt gerincferdülésem, de amióta gyúrok azóta elmült:P

    a gerincferdülésnél elvileg nem is a gerinccel van a gond, hanem a körülötte lévő tartó izmok a gyengék, ezért van a helytelen tartás
  • schrank
    #35
    kettlebell ...
  • Flammius
    #36
    Szerintem kezd el nyújtógyakorlatokat csinálni, eleinte csak óvatosan. Illetve nem rossz a függeszkedés, felhúzás. Náluk a kick-box edzések mindig 5 perc függeszkedéssel kezdődtek, simán megfogod a bordásfal felső rúdját, ahonnan már nem ér le a lábad, és hagyod magad lógni, fontos, hogy teljesen ellazulj közben. Kifejezetten frissítő, nyugtató hatása is van. utána jöhet 30-40 perc nyújtás, fekvőtámasz, felhúzás, stb. kombinálva. Súlyzós edzést nagyon nem ajánlanám. Hozzáértő edzővel lehet, de magánszorgalomból csak barmolás lesz az eredménye, még jobban bemerevedett izmokkal... Ha futnál, akkor is nagyon fontos a legalább kétnaponkénti nyújtás, különben az is nagyon merevvé teszi az izomzatot.
  • Flammius
    #37
    kezdj*
  • Fbn Lx
    #38
    a gyógytorna semmit nem ér.
    A hátizmot kell erősíteni, hogy könnyebben tartsd magad egyenesben. Egy izmos hát mellett nem lesznek ilyen problémáid. Ja, és sokat kell egyenesen állni.
    Régen nekem is volt gerincferdülésem, de egy év kung fu után helyre jött.
  • Fbn Lx
    #39
    ja, ahhoz képest hogy volt gerincferdülésem, még meg is dícsértek, hogy milyen szép a gerincem
    semmit nem csináltam a következőkön kívül: hátizom erősítése és egyenes állás.
    Tudom ajánlani azt a fajta állást, amiben a kínaiak chi kung gyakorlatokat szoktak végezni.
    Kis terpesz, enyhén berogyasztva a térdek, és annyi a titka, hogy előretolod a csípődet, mintha be akarnád húzni a képzeletbeli hátsó farkad :]
    ha mögéd állítanak egy lecet, akkor a sarkadnak, a fenekednek és a fejednek kell hozzáérnie. akkor jó az állás.
  • SZilaJMaGGoT
    #40
    Denevérpad.