36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • molnibalage83
    #17043
    Mikor? Hogyan? Rakom izibe.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.29. 19:46:34
  • LeonSilver
    #17042
    jön-jön
  • molnibalage83
    #17041
    Nekem első körben csak az a kérdés, hogy mekkora FPS várható, mert ők ígértek 20%-os javulást is.A későbbi OR szemponjából ez elég fontos lenne.
  • sakkay
    #17040
    Ne mondj ilyet Leon. Most csak azé' mert eddig mindig ez volt?
    Én amúgy nagyon szeretném azt hinni, hogy jön a kánaán.
    A reményhal, a legkitartóbb állat.
  • VO101Tom
    #17039
    valóban... de a remény hal meg utoljára :)
  • LeonSilver
    #17038
    Mindenki, körtük én is, úgy várja ezt az 1.5-ös cuccot, mint a messiást. Aztán ösmerve EDét lehet egy rakat fosch lesz az egész, ha lehet még szarabb netkóddal :D
  • molnibalage83
    #17037
    Azóta sem gyütt...
  • VO101Tom
    #17036
    Ezt olvastátok már? Tegnap este 20:45-kor posztolták ED fórumra:
    http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=147601

    Wags azt írja, hogy a 1.5 public beta-t tegnap (ma?) összerakták, füst tesztet még elvégeznek rajta, és ha okés, akkor kiadják.
    A linken egyébként a változások listája van...
  • Caterpillar
    #17035
    Voltak verziók amikkel lehetett játszani hosszabb távon is....
  • gsg16
    #17034
    volt valaha más is,mint irgalmatlan bughalmaz?
  • whiteskull
    #17033
    Köszi szépen! Hazaérek ki is próbálom. :)
  • Colos1357
    #17032
    Ebből nem tudtam meg semmit, de van egy ötletem.

    Ezt töltsed lefelé: http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html

    ha megvan, settings - test data - "Default (random)" és csinálsz egy tesztet. Utána itt átteszed "All 0x00 (0 fill)" -re, és azzal is lefuttatsz egy tesztet.
    Ezt a beállítást direkt a tömörítős SSD vezérlők lebuktatására tették bele. A sok nullát jobban lehet tömöríteni, mint a random adatot, így ha az utóbbi teszttel szignifikánsan gyorsabb az I/O, akkor tömörít.
  • sirpalee
    #17031
    Ne csak a 30%-al nagyobb pixel számot nézd, hanem sok esetben a ketszer draw call-t. Az meg dx 11 alatt is necces mar, dx9 alatt meg foleg.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha nagyon akarod akkor ketszer akkora draw call-t lehet csokkenteni igy-ugy itt-ott, vagy ertelmes feladatkiosztassal (amit nem hiszem, hogy csinalnak, foleg nem ED :D ) vagy repojectionnal (ami meg gagyi)


    Az oculus meg nagyreszt fuggetlen a dx-tol, csak egy kijelzo ahova tolod ki a kepet. Az official requirement inkabb csak ajanlas, de gyakorlatilag ugysem nyulnak mar olyan jatekhoz, ami dx9 only, hogy legyen benn oculus tamogatas, oszt a unity is mar jo regota dx11es.

    Legalabbis a regi sdk-ban api-tol fuggetlen volt a kep kuldese device-re (az elejen ugy csak egy monitor volt, de most mar van direct access is). No meg azert opengl / vulkan is van / lesz.
  • Caterpillar
    #17030
    Azért az remélem világos a többségnek, hogy ha még mindig várjátok, és kijön az 1.5 akár a héten akár 3 hét múlva, valószínűleg irgalmatlan bughalmaz lesz, ami egy beta esetén nem baj, csak érdemes helyén kezelni a dolgot....
  • whiteskull
    #17029
    Valami PNY lehet azt hiszem. SSD2SC240GC2DH16T-T
  • gsg16
    #17028
    egyszer adják ki,aztán ráérünk tesztelgetni...
  • Colos1357
    #17027
    Szerintem az SSD -d vezérlője tömöríti az adatot. Vannak olyanok akik így trükköznek, hogy még gyorsabbnak tűnjön. Milyen SSD?
  • krisztian005
    #17026
    Úgy irták még korábban hogy minden modul menni fog.
  • molnibalage83
    #17025
    Remélem az FC3 megy vele, mert azt akarom kipróbálni, hogy alacsonyan gyorsan robogiva hogyan néz ki és felmenve 15-20 km-re dinamikus emelkedéssel, megnézni, hogy mit tud a legkiélezetebb helyzetekben a motor.
  • krisztian005
    #17024
    Ja, remélem.
  • molnibalage83
    #17023
    Just as soon as we complete smoke testing, we will release it.
    Akkó gyün...
  • krisztian005
    #17022
    Új hír.
  • beci43
    #17021
    Türelmet kér.Részemről elfogyott.Töröltem a DCS-t,majd jövőre felrakom újból.
  • Caterpillar
    #17020
    Semmi sem változott 2003 óta....
  • wittman
    #17019
    Hát eléggé nagy a csend...Egyre szánalmasabb az ED...
  • molnibalage83
    #17018
    Még nem posztoltak semmit. Vagy igen?
  • beci43
    #17017
    Qrva életbe.
  • gsg16
    #17016
    nem értem,miért beszélnek kiadásról,ha eszük ágában sincs még kiadni?
  • whiteskull
    #17015
    Szerintetek az mitől van, hogy az ssd-émre telepített DCS állandóan mikrolaggol? A másik ssd-n nem csinálta, sőt most hirtelen ötlettől vezérelve újratelepítettem a sima vinyóra, és ott minden rendben. Csak hát a betöltési időt nem lehet kivárni.
  • krisztian005
    #17014
    Itt irja Matt.
  • Hecker007
    #17013
    Van valami hír az 1.5-ről? Lassan hó vége van, de sehol sámli, megint jön a két hét múlva péntekenezés a fejlesztők részéről?
  • Solt
    #17012
    Ezt a DX9 dolgot én sem értem, mert ott van PL az ETS2, az is DX9 és egy csomó DK2-s videó van vele.
  • Solt
    #17011
    1080x1200 szemenként, tehát összesen 2160x1200 pixel a felbontás. Ez kb 30% több pixel mint az 1080p, és mindezt ugye 90Hz-n. Na most a fix 90 FPS azt jelenti, hogy 11 ezredmásodpercnyi idő áll rendelkezésre ahhoz, hogy elkészüljön az új képkocka, és kiszámításra kerüljön az aktuális fejpozíció is. Ha ez nincs meg, akkor a régi képkocka és fejpozíció jelenik meg újra, vagyis ott az akadás és az, hogy a valóságban a fejed máshol áll mint amit a szemed lát. Ebből jön a rosszullét. :)

    Tehát ahhoz, hogy ebbe a 11 ezredmásodpercbe beleférjen minden, kell a hardveres és a szoftveres képesség is amit jelenleg ebben a formában csak az AMD tud prezentálni a LiquidVR csomaggal, de ez az elmélet. Az Oculus Ready minősítéshez a minimum 20 ezredmásodpercet kell tudni, de, hogy a gyakorlatban ez minőségben mit jelent, az a jövő zenéje. Oculus Ready

    A szoftveres támogatás a játékfejelsztőkön múlik, de DX11-nél régebbi játékok esetében szerintem bajos lesz a dolog, mert, ha jól tudom az Oculus SDK-nak DX11 a minimum követelménye, a DX9 támogatásával érdemben már nem foglalkoznak.

    A teljesítményhez még annyit, hogy mivel pár centire vagyunk a képernyőtől, és a pixel sűrűség még nem az igazi, így a különböző szűrők szerepe megnő, tehát például az élsimításra nagyobb szükség lesz mint egy normál monitor esetében. És akkor ott van még a sztereó 3D, ennek renderelése nem tudom mekkora plusz erőforrást igényel, bár, ha jól emlékszem a múltkor valaki 20-30%-ról beszélt.

    Egyébként én sem értek hozzá úgy mint a nagyok, csak érdekel és igyekszem követni a fejleményeket, tehát ne vegyétek 100%-nak amiket írok, mert lehet én is félreértek valamit! :)
  • VO101Tom
    #17010
    A TIR-el, hogy mozoghattál a kabinban egy másik probléma is előjött. Korábban -szintén polygon spórolás miatt- egyszerűen kitörölték azokat a részeket, amiket normál ülő helyzetből nem látnál. A régi il2 ezért nem kapott évekig 6DOF támogatást, csak 3 tengelyen működött, mert a kabinban sok helyen beletöröltek.

    Pl a Clod-os KG13 hátulról: kep1 és szemből: kep2. Egyszerűen hiányzik a modell fele. CloD tudja a 6DOF-ot, de DCS-nél sokkal szigorúbban le van szabályozva, hogy hova mozoghatsz a kabinban, ezért lehet itt is törölgetni. DCS kabinokban sokkal szabadabban mozoghatsz, sokkal nehezebb ezzel a módszerrel spórolni. Nem csak polygont, de ami nagyobb gáz, textúrát is le kell gyártani csomó felületre, amit jó eséllyel soha nem fogsz látni (videokártyát 90%-ban a textúrák töltik meg)...
  • molnibalage83
    #17009
    Igen, észrevettem ezt. Ha valamit nem tudnak 3D-ben betenni a kabinba, akkor iknább be sem kell tenni, mert a 3D-s textúra használat már a TIR4 idejében is idejét múlttá vált. Csak fix fejpozíciónál van értelme, de ma már ott sem, mert ugyebár van kabin árnyék is...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.28. 14:10:29
  • VO101Tom
    #17008
    OR-nél ami korlátozásról tudunk, az az, hogy a DirectX 9 -et nem támogatja. Hogy milyen DX11-12-es játék fut majd rajta, azt sem tudni, ez nem kifejezetten igényel fejlesztői vagy OR támogatást. Ocolus próbaverzióit (DK2 pl.) használják CloD-al is, pedig a fejlesztését 2012-ben befejezték, a clod viszont köszöni, jól elfut rajta (A clod DX11-es). A valós 3D képalkotást a 3D vision technológia már 15+ éve tudja, és ahhoz sem kell kifejezett támogatás, igaz, amelyik program nincs a támogatottak listáján, annál lutri, hogy mennyire lesz jó a 3D kép.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak mondok egy példát. Clodnál ez pl ott jelentkezik, hogy az eredeti játékban (fps növelés miatt) a kabinbelsőben sok helyen csaltak, nem 3D-s objektumokat látsz, csak 2D-s lapokra festett képeket - repülés közben nem tűnik fel, és némelyik annyira profin van megcsinálva, hogy amíg 3D modellt nem láttam, fel sem tűnt, de ami lényeg, hogy ezek a csalások azonnal lebuknak valós 3D környezetben. Ocolussal vége a 2D-s lapokra festett 3D hatású textúráknak, mert egyszerűen nem működik a trükk. Én azt gondolom, az OR "támogatás" nagy része is ilyesmiről szól, hogy a 3D világ felépítése olyan legyen, ami a kijelzőnek jó. Ha megnézed a legújabb DCS kabinokat -ED bevallottan szorosan együttműködik az OR csapattal- még a csavarfejek is 3D-ben vannak megcsinálva (00:23-tól nézd milyen sűrű a poly struktúra, és minden szart külön megcsináltak: https://youtu.be/bvFNN7C64uo). Normál játéknál azt mondaná az ember, hogy ez hülyeség és semmi értelme. Nos, OR-el már kicsit más a helyzet. Oké, az a P-40 belső még itt is gáz, reméljük azon azért fognak optimalizálni, de a lényeget látni azért...

    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.09.28. 14:10:03
  • molnibalage83
    #17007
    Melyik repszim támogatja egyáltalán a DX11-et?
  • PhantomAss
    #17006
    A dcs-ben most is ott a pipa a beállításokban hogy ismerje fel az oculust, de ez a játék fejlesztőjétől függ hogy kompatibilissé teszik-e. A repszimek pont jó példa mert élvezetesebb OR-el. Sajnos a BoS széria DX9-es így nem támogatják az oculust, úgy tudom DX11 a minimum, de inkább DX12 kell hozzá.
  • molnibalage83
    #17005
    Én meg semmennyire nem értek hozzá. Egyszerűen azt látom, hogy kb. 6-8-10 éves játékokat talán lehet 90FPS-sel futtani ma egy 250k-s konfigon. Egy AAA csúcsgraf játékot nem. Egyáltalán ahhoz, hogy az OR működjön a játékot külön trenírozni kell erre? Úgy értem, hogy úgy kell kódolni? Tehát az OR visszafelé semmivel sem lesz kompatbiliis? Vagy az OR maga képes lesz kiszámolni azt, hogy visszadja a valódi 3D-s élményt? Akár a Quake első részével is működne?
  • PhantomAss
    #17004
    Így van, akkor az oculus beépített monitorját használod. És nincs olyan vas ami ezt tudná manapság megfelelő sebességgel.
    Én csak arra gondolok hogy az oculusnak van egy ajánlott minimum gépigénye (pl. gtx 970 gpu, 8gb ram, stb), ami manapság elég erős vasnak számít, de nem a maximum.
    Ez az ajánlott minimum szerintem arra vonatkozik, hogy a támogatott játékokat (mindegy h melyiket) élvezhetően futtassa az oculus. Itt persze vannak okosságok mint az aszinkron compute meg hasonlók, mivel nyers erővel nem lehet ezt a felbontást így futtatni ma, semmilyen géppel sem. Tehát az Oculus gépigénye-ha így vesszük- egyenlő az adott játék gépigényével. Nyilván minél magasabb a felbontás és fps szám, annál nagyobb a gépigény
    De majd jön Solt úr és megmondja a tutit :) Én annyira nem értek hozzá csak olvasgatom a híreket..
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.09.28. 13:31:31