36836
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #19453
    Igen, ezért írtam én is, hogy HA szim lesz akkor.
  • repvez
    #19452
    A gép kidolgozása jónak tűnik meg a fülke, de sajnos a táj és a füst robbanás az már elég ciki ,kategória.
    A repmodell és sérülésmodellről nem lehet mit tudni,meg hogy a din kampány is ,mennyi egységet milyen részletességgel kezel.

    Pedig jó lenne ha megmozdulna valami repszim vonalon ,mert általában a kicsik szokták felkavarni az állóvizet és akkor a nagyoknak is lépniük kell.Ez az ami már nagyon régen nem történt meg.
    A jetes és a légcsavaros vonal egyszereplőssé vált ha az ingyenes hobby fejlesztéseket is hozzávesszük akkor 2-2,de ezek nem zavarják egymás vizeit sajnos.
    Ezért kár hogy a fighterops és a seven-g is befulladt. az egyik tul nagy fába vágta a fejszéjét a másik meg tul kevés volt hozzá.
  • Borisz80
    #19451
    Ebből a videóból már többet lehet látni....
    video
  • Borisz80
    #19450
    Érdekes egybeesés a hormuzi csatorna. :D Egy Falklandnak jobban örülnék.
    Bár szimulátor lenne és nem kaszálódna el mint a többi repülőszimulátor próbálkozás.

    -szerk.- Ja hogy xbox-on is megjelenik.... akkor erről ennyit....-szerk vége-

    A cím szerint tényleg a "folytatása" lenne a régi Combat Air Patrolnak? F/A-18 és F-14-el lehetett repülni az Öbölháborúban.
    CAP

    Illetve a taktikai elemek meg a AV-8B Harrier Assault vagy SVGA - Harrier-re hasonlítanak, ahol a flottát, is irányítani lehetett.
    Harrier
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2016.03.18. 08:31:16
  • PhantomAss
    #19449
    Nekem a grafika alapján nem tűnik 'erős' játéknak, szerintem elég árkád lesz, de meglátjuk.
  • LeonSilver
    #19448
    Jónak tűnik, csak... csak tényleg szimulátor legyen és ne valami árkád fosch.
    A szim lesz, tuti vevő vagyok
  • LeonSilver
    #19447
    Nem, ez mi ez Papa?

    Még sehogy. Az állam malmai kurva lassan őrölnek...
  • Pongor
    #19446
    SU27-en az ACS-nek elég fura a viselkedése (nekem). 'a' gombra aktiválódik az út követés és bar. metrikus magasság követés. Követi is, de mintha egy bölcsőben ringatnának ide-oda hibálódzik a gép. Ha resetelem az ACS-t, akkor meg egy trimmelés marad és a trimmet is alapra kell állítani, különben eltekeredik valamelyik oldalára a rep. Ezt így kell egymás után ACS reset + TRIM reset ? Vagy valamit nem jól csinálok?
    Utoljára szerkesztette: Pongor, 2016.03.17. 21:14:08
  • Papa01 #19445
    Leon, ERRŐL hallottál már? Hogy áll az új joy-od?? :)
  • VO101Tom
    #19444
    Hát, én elég szkeptikus vagyok ezzel, aksiról meghajtva, fejen hordható méretben mégis mekkora teljesítményre lehet számítani? Mint egy jobb mobil. Max. Hogy azzal valós időben nem fog környezetet szkennelni, meg játékba integrálni, mindezt 2560x1440 felbontáson, 90 fps-el lag nélkül az tuti. Ez az AMD FX-8800P proci meg 2.1 GHz, tesztek szerint olyan i5 teteje, i7 alja teljesítményben. Külön GPU egységről sincs szó sehol. Ez max passziánszra lesz jó, vagy hogy színes kockákat guríthass a konyhaasztalon :)
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.03.17. 18:44:37
  • repvez
    #19443
    elég jónak tűnik ez is ha kellően erős lesz a vas alatta
  • Pongor
    #19442
    Köszönöm, így már kezdem sejteni mi folyik a magasban.
    (Jó kis játék. Több mint egy hónapja csak manuálokat lapozgatok, meg videót nézegetek. A fegyverzetnek még neki sem kezdtem. Mennyivel jobb egy passziánsz. )
  • Borisz80
    #19441
    képekkel illusztrálva:
    rádión jön a céladat


    Térképen (mindentlátó módban) lehet látni hogy az adatok helyesek.
    Irány és távmérő vonalzó bekapcsolva, a gépemet jelző ikontól húztam a vonalat az ellenséges gép ikonjáig. A kép tetején lévő menüsorban látható a vonalzóval mért távolság és irány.
    Remélem így jobban érthető. ;)


    A bullseye meg így van jelölve a térképen. Kék vagy vörös attől függ melyik oldalon repülsz.

    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2016.03.16. 14:30:48
  • Borisz80
    #19440
    " Ez jön AWACS(105):

    102,105,BRA, 235 for 350 at 8000, hot"

    Magyarra fordítva:
    102-t hívja 105-ös, hozzád viszonyított (BRA) irány 235 fok, távolság 350 km, 8000m-en, közelít.

    Kiragadva a szöveget a manualból:
    "If AWACS/GCI has contact with an enemy aircraft then: "(a), (b), bandits bearing (x)(x) for (y)(y)(y). (c) (d)," where (a) is the callsign of the player, (b) is AWACS callsign, (x)(x) is the bearing to the threat in degrees, (y)(y)(y) is the range to the threat in miles if AWACS is western or kilometers if AWACS is Russian, (c) is the altitude of the contact, and (d) is the aspect of the contact. If AWACS/GCI does not have contact with any enemy aircraft then: "(a), (b), clean," where (a) is the callsign of the player and (b) is AWACS callsign. If enemy aircraft are within five miles of player then: "(a), (b), merged" where (a) is the callsign of the player and (b) is AWACS callsign."
  • priluki
    #19439
    kösz
  • PhantomAss
    #19438
    Pff, hát akkor sajnos fogalmam sincs mi lehet...az integrity check-nek meg kellett volna oldania szerintem.
    Próbáld meg hogy feltelepíted a nem steames verziót is, csak megnézni hogy az indul-e
    dcs 1.5
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.03.16. 11:18:44
  • priluki
    #19437
    steames.. rányomtam ,azzal kezdtem de azt irta minden jó, utána reinstall.. és ugyan ez.. elájulok nem telepitettem semmit fel ..
  • PhantomAss
    #19436
    Ha steam-es akkor egyszerű dolgod van, rányomsz a 'check file integrity'-re és ha gond van kijavítja.
    Ha nem steames akkor passz, lehet hogy újra kell rakni.
    Nálam jól működik amúgy, lehet hogy nálad valami bekavart amit tegnap telepítettél.
  • priluki
    #19435
    üdv ,délelött még röpültem este meg ez az üzi fogad inditásnál: "The program is damaged.Please,repair or reinstall. " na most probáltam javitani meg ujra is raktam de ugyan ez... :( valaki ötlet?
  • PhantomAss
    #19434
    Azt tudtam h fly by wire, meg hogy flaperon van rajta, csak az 'automata fékszárny' kifejezést nem értettem.
    Azt hittem hogy a fékszárny automatikusan kinyílik teljesen egy bizonyos sebesség alatt ha siklasz befelé, vagy vmi hasonló.
    De amúgy részletkérdés igazából...a Su27 -tel nem szoktam repülni, tegnap nézegettem mert anno megvettem, és fura volt hogy nem lehet klikkelni sehol de az egér célkereszt megjelenik.
    A minyó után nagyon egyszerű repülni vele, persze a légiharc az más, az nagyon összetett dolog, arról f*ngom sincs.
  • Pongor
    #19433
    Ha megfeszítenek sem találom azt a térkép referencia pontot. Ez jön AWACS(105) 102,105,BRA, 235 for 350 at 8000, hot
    Ebből annyit értek (sejtek), hogy nekem szóltak(102 a callsignom) és 8000 magasságban felém tart egy gép. A többit nem tudom, hogy kell kimérni a térképen.
  • Capt Baloo
    #19432
    Illetve abból sok mindenre következtethetsz, hogy milyen gyorsan gyulladnak ki a lámpák egymás után. Ha rakéta indítására is figyelmeztet az RWR, és közben kb. másodpercenként kigyullad egy újabb csík, akkor az több mint valószínű, hogy egy AIM-120/R-77/AIM-54 érkezését jelzi, ami nem a hosszú élet titka. Ha viszont már harmadik perce ugyan annyi világít, akkor nem kell egy 2 Machhal rád rontó F-15 géppártól tartani.
  • Capt Baloo
    #19431
    Alul a vízszintes sorban lévő sárga lámpák az elsődleges fenyegetésnek értékelt radar fajtáját mutatják (vadász, különböző hatótávú légvédelmek, EWR, AWACS) míg a sziluett körül körben elhelyezkedők a besugárzás intenzitását, amiből következtetni lehet annak távolságára. Fontos, hogy ez intenzitás, nempontos távolság, ugyan annyi lámpa éghet akkor is, ha egy F-16-os van 15 km-re vagy egy MiG-25-ös 40-re, lévén eléggé eltér a radarjuk kisugárzott teljesítménye.

    pl: Ha felesnél erősebb (a lámpák/csíkok több mint fele ég) az intenzitás és alul a vízszintes sorban a bal első ég, akkor egy vadászgép keres (vagy fogott rád, ha az RWR közepe is pirosan ég és folyamatos a búgás), azzal már illik foglalkozni, ha meg pl. egy híján mindegyik körben lévő lámpa ég, akkor komoly bajban lehetsz, főleg ha nem tudod hogy ki fog és honnan. Ha viszont csak 1-2 csík világít, akkor még kellően messze van a fenyegetés, az se biztos, hogy lát már téged, csak a kisugárzását észleli az RWR.
  • Capt Baloo
    #19430
    Fly By Wire fogalmának érdemes utána menni részleteiben, de igen lényegében erről van szó. Magyarul: egy 'hagyományos' kormányzású repülőgépen a pilóta a kormány- és egyéb felületeket közvetlenül, tolórudakkal, bowdennekkel, himbákkal, hidraulikus rásegítőkkel mozgatta, és így vezette a repülőgépet. A felületek nem mozdultak ha a pilóta nem akarta, és ha oltári nagy hülyeséget akart csinálni, akkor semmi sem akadályozta meg ebben.
    A FbW gépeken viszont egy (több redundáns) számítógép vezeti a repülőgépet, tőled függetlenül mozgatja a hatáskörébe rendelt felületeket (csűrő, magassági, oldalkormányok, orrsegédszárny, bizonyos típusoknál ívelő, vagy pl. utasszállítóknál van egy autobrake funkció a leszállás utáni fékezéshez, ahogy a gép földet ér, nem kézzel nyitják az áramlásrontókat, spoilereket, hanem az automata intézi azt is), míg a pilóta a bottal, pedálokkal lényegében csak közli a számítógéppel, hogy mit is akar csinálni éppen, az meg sok más tényezőt is figyelembe véve megcsinálja. Ezzel drasztikusan leegyszerűsítették a repülőgépek vezetését, sokkal könnyebb vezetni az ilyen gépeket, be lehetett építeni bizonyos korlátozásokat és automatizmusokat*, lehet tehermentesíteni a hajózót így az a feladatára koncentrálhat, a kormányzással szenvedés helyett, illetve olyan formákat is repülőképessé lehetett tenni (F-117, B-2, vagy aerodinamikailag instabil sárkányok, pl. F-16) amiket hagyományos módon ember nem tudna biztonsággal vezetni.

    *Pl. a Szu-27-en - sok más szuperszonikus típushoz hasonlóan (már a MiG-21-esen is volt erre szolgáló automatika) - a sebesség növekedésével korlátozni kell a kormányfelületek kitérésének mértékét, amit ha hagyományos módon lenne kormányozva nem lehetne elvárni a feladat végrehajtására, harcra figyelő pilótától, nagyon hamar hibázna és komoly bajba keverné magát. Vagy pl. egy modern utasszállító gépnél alap esetben a pilóta lába rajta se kell hogy legyen a pedálon, a FbW autorudder funkciója lépi a gépet a kellő mértékben, hogy ezzel se kelljen foglalkoznia.

    És igen, a Flankeren (is) az ívelőként szolgáló felület csűrőkormányként is működik a vízszintes vezérsíkok mellett, szóval nem az van, hogy a 15 fok fékszárny és akkor az oda van szögelve, hanem lenyílnak a flaperonok, de ha csűrsz valamerre akkor nyilván mozogniuk kell azoknak is.

    Szu-27 nem klikkelhető, csak az optionsben tűnik annak.
  • Pongor
    #19429
    A SU-27 RWS -ben a repülő sziluettje körüli sárga vonalak működését nem értem. (Light Strip; az elsődleges fenyegető radar erőssége ) Mire való ez az izé?
  • sure
    #19428
    A Su-27-essel a 2 főfutó betont érése után még egy darabig szoktak 2 keréken egyensúlyozni, az orrot felhúzva tartva (lehet szép szemléltető videókat találni youtube-on)
    A DCS-ben olyan 160-170 km/h-ig szépen le lehet a madárkát így lassítani, ha van előtted elegendő pálya. Ha túl gyorsra és/vagy hosszúra sikerült a bejövetel, de nem akarsz átstartolni, a fékernyővel (alapértelmezetten P gomb) lehet hamar lelassulni - de ezt is 300 km/h alatt, illetve mindhárom futó betont érése után szabad alkalmazni. A kerekek, ha nem maga a durvább betont érés következtében durrantak el, szerintem inkább a fékezés közbeni hirtelen jobbra-balra irányváltástól durrannak el könnyen, tehát ha földet érés után a kerékfékkel lassítanál, érdemes elengedni a féket, miközben a gurulási irányt finoman korrigálod az oldalkormánnyal.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2016.03.15. 09:41:31
  • repvez
    #19427
    Bocs a hülye szavakért a teló szövegjavitása okozta és nem lehet szerkeszteni a hszt mobilverzionál
  • repvez
    #19426
    Nézd meg a manuálba,hogy mekkora a lesüllyedhessed,de a 300 az nagyon sok.Meg amikor a fofuto érinti a talajt azután még tartsd fenn az órát ameddig lehet és a fékernyövel lassits a kerékféket már csak olyan 150km/h alatt használd.
    Meg a földetérés és ne legyen durva a varjúimért szerint max 3 ,de majd mások jönnek és a pontos adatokat beírják én nem repülőm a flankert.
  • Pongor
    #19425
    SU27-el leszálláskor többször volt defektem. Igaz 300 felett volt egy kicsit a sebesség, de a fék nem arra van, hogy lassítson? Alig merem már használni
  • repvez
    #19424
    sztem a szu27es esetében nem igen lehet beszélhetni fékszárnyról,mivel flaperon van neki vagyis a csűrő és a fékszárny 1 egység ugy mint az F16-os esetében, igy amikor normális esetben a "fékszárny" ki lenne eresztve,de valamelyik irányba csűrni is kéne akkor vissza zárhat így gondolom a jelzés is eltűnik
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2016.03.14. 23:10:07
  • PhantomAss
    #19423
    Szóval akkor mégsem automata, csak bizonyos esetekben automatikusan is tud működni.
    Nem kötekedés csak nálam az automata= nem kell vele foglalkozni. A fékszárny meg ugye a leszálláshoz kell, viszont akkor nem működik automatán, legalábbis nálam nem.
    Vagy lehet hogy csak be kellene kapcsolni valamit, nem tudom.

    Amúgy most nézem, érdekes hogy a Su 27-ben van klikkelhető fülke de semmit sem lehet állítani :D Nem tudom minek rakták bele...
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.03.14. 22:53:23
  • Capt Baloo
    #19422
    Igen, nyilván a pilóta is dolgozik vele. Meg az automata is nyitja-zárja, ha úgy érzi, hogy ez választ el a haláltól :)
    Utoljára szerkesztette: Capt Baloo, 2016.03.14. 22:36:25
  • PhantomAss
    #19421
    Hogyhogy automata a fékszárny?
    Én állandóan kézzel nyitom-zárom.
  • repvez
    #19420
    ahogy mondani szokták nem minden belépőél orrsegédszárny,de minden orrsegédszárny belépőél is :D

    A Mig-21-esnek is van belépőéle,de nincs orrsegédszárnya
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2016.03.14. 21:02:06
  • wolfhgb
    #19419
    Ja, en azt belepoelnek ismerem. :)
  • repvez
    #19418
    annál kacsaszárny van ,az orrsegédszárnynak a főszárny elején lenyíló elemet hívják, ami van a Mig-29,F-18,F16-oson is.
  • wolfhgb
    #19417
    Orr segedszarny a su 33 nal van nem?
  • wittman
    #19416
    Ez így van jól, mivel a Su-27-ben automata a fékszárny is.
  • Pongor
    #19415
    Az szárny alatti is világít. Különösen hirtelen manővereknél. (Cannon traninget nyüstölöm.)
  • Death Rattle
    #19414
    Én meg azt vettem észre hogy a MiG-21Bis-el repülve, egy másik 21-esre váltáskor mindig leáll az adott gép hajtóműve. Én folyton próbálom újraindítani a levegőben de sosem sikerül. Pedig az androidos alkalmazás kézikönyv ott van előttem, mindent úgy csinálok ahogy kell (magasság/sebesség, kapcsolók, gázkar állása, stb.) de mégsem akarja. Mit rontok el, ill. miért állnak le a hajtőművek ???