36848
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Borisz80
    #19665
    Rosszul értelmezted a régi szim-eket.
    Pl Hind-nek nem a varázs "radarja" fogta be, hanem az operátor látómezejében lévő látható célok között lehetett váltani. Ergo, az operátor ráállt autómatikusan egy látható célra, te pedig ezen célok között tudtál váltani, amit értelmezz úgy, hogy megmondtad az operátornak, hogy melyik célt akarod hogy célbavegye.
    DCS helikopternél simán el tudom ezt képzelni. Aki fullrealisticsre vágyik az úgy is multiban tolja majd az ipart, de ha nincs még egy emberke nem ez lenne a legegyszerűbb megoldás?

    Az F-14 meg úgy jön ide hogy az is multi crew és végre valaki linkelt képet is a DCS-ben való üzemeléséről, bár mint látom nem sok minden működik még a kabinban. Bőrnyakúék meg nagyon emlegetik a Jester AI-t.
    Ezt is túllihegik, hogy hogyan üzemel majd az AI RIO. A Fleet Defenderben elég komolyan lemodellezték a RIO feladatát (persze AUTHENTIC módra kell állítani mindent ;) ) és ott sem volt AI a radarkezelésében. Max fordulóharcban közölte mindig hogy hány óránkban van a legközelebb lévő ellenséges gép, figyelmeztetett a rakétákra. A többit, célfelderítés, üzemmódok, célkiválasztás stb mind meg lehetett csinálni a hátsóülésből. A kampányokban teli is volt a radarkép, nem csak 2-3 cél közül kellett választani. Persze nem árt ha akkor is tudom a gépet vezetni de hát ha ezen a kis csaláson múlik az élvezhető DCS-s single player mód akkor hajrá. Fordulóharchoz sose kellett a RIO ülését használni, mivel az F-14-nek is vannak F-16 szerű dogfight overide - ACM üzemmódjai.
    Sőt most mondok olyat, még a BVR-hez sem kellene egy folytában a hátsó ülésben kuksolni, csak a DDD-n való célfelderítés után válasszuk ki azt a radar üzemmódot ami már megjeleníti a TID-n lévő radar képet is, azt meg úgy is látja a pilóta is az alsó kijelzőjén. Itt is mehetne a "válts át a következő célra" utasítás, és a célkijelölő kurzor ugrálna a rajta látható felderített célok között.
    F-16-ban sem kell 2 ember. Gyakorlatilag a HOTAS-on rajta van minden ami a radarkezeléshez kell. Én csak ennyit kérnék, hogy egy billentyűfunkcióval (HOTAS konfiggal) lehessen elérni az alapvető kezelőszerveket a hátsó ülésből.

    Én attól tartok hogy ez a DCS féle másodpilóta AI abban fog kimerülni hogy a pilóta helyéről semmit sem tudunk majd üzemeltetni single-ben ami a hátsó ülésből érhető el, helyette viszont lesz egy 10 oldal x 15 soros rádióutasítás az AI-nek amihez zongoristának kell majd lenni.

    Mivel az Arma nem szimulátor (eddig egyetlen AH-64 mod-ot láttam ami kezdte súrolni a szimulátor szintjét, de az is játszhatatlanul bug-os mint a dög mert egy rossz arma 2 portolás) ezért eszembe sem jutott ezt a progit felhozni. A C64-es szimeket sem, mert azok kb egy szinten vannak az Armával.
    Amúgy besz@rsz, de ha van egy kis fogalmad az F-14 radarjáról és üzemmódjairól, és betöltöd emulátorba a c64-es F-14 Tomcat-et (és emlékszel még a megfelelő bill kombókra) akkor találsz meglepó hasonlóságokat a c64-es és az igazi F-14 radarmódjainak megjelenítésében. Nem hiába volt az a progi is a maga korszakában az egyik legjobb szim. ;)

    Na, szóval ennek az egész eszmefuttatásomnak csak az a lényege, hogy nem kell túlbonyolítani dolgokat, viszont ne is az legyen, hogy a kétüléses gépek egyedül játszhatalanok vagy a másodpilóta hiánya miatt vagy a túlbonyolított és ez által alkalmatlan AI miatt.
  • VO101Tom
    #19664
    Nem tudom, hogy az F-14 pontosan hogy jön ide, Sakkayval a helis AI-ról beszéltünk, hogy vajon a Cobra miért nincs még DCS-ben. Mai szimulátoroknál pont az a nehéz, hogy arcade elemek nélkül hogy tudnád élethűre megcsinálni azt, hogy a másik ülésben ülő AI ne csessze szét totál idióta dolgokkal a játékot, miközben te a saját dolgoddal vagy elfoglalva abban a székben amelyikben épp ülsz.

    Fleet defender? Ugyan. A C-64-es F-14 Tomcatban még hátra ülni sem kellett. Tényleg nem értem miért retkelnek a multicrew-al meg az AI-val DCS-ben :) Mennyivel egyszerűbb volt, a Hind "radarja" még a katonákat is egyesével befogta, neked csak lőni kellett

    A mai szimulátorok bonyolultságát, élethűségét én nem hasonlítanám az ilyen 90-es évekbeli szimulátorokhoz, főleg ha manapság ugye pont azzal reklámozzák magukat, hogy mennyire komplex és élethű minden. A 14-esben a RIO feladata sem csak annyi, hogy a pilóta helyett nyomjon egy TMS UP-ot, ha normálisan megcsinálják akkor egy komolyabb légi harcban esélytelen, hogy ide-oda ugrálva te majd mindkét munkahely feladatát elvégzed. Nem volt az véletlen, hogy anno is két embert ültettek a gépbe, mert egy embernek túl sok mindenre kellett volna figyelnie.

    Ennyi erővel Armával is példálózhatnánk, AI-t beülteted előre, akkor tök jól ellövöldöz, te nyomkodod a "next target" gombot, és el is van rendezve :) Kicsit árkád, de valamennyire működik. De próbáltál már úgy játszani, hogy AI legyen a pilóta? :)
  • repvez
    #19663
    ja , tudom, csak gondoltam, ha már vásárlás akkor P3D-be érdemesebb beleinvesztálni, ha az FSX-es modulok beleapplikálhatóak.
    Persze csak hallottam én nem használom, az útvonal repülés nem az én asztalom
  • Solt
    #19662
    Ez oké, csak nem ez volt a kérdés szerintem! :))
  • repvez
    #19661
    Prepar3d ugy tudom ugyan azt adja mint az FSX csak a hardvereket jobban kihasználja igy ugyan azon a rendszeren jobban mehet egy P3D mint az FSX. elvileg valamennyire átjárható a két platform
  • LeonSilver
    #19660
    Na, ha nagy FSX fan vagy, akkor mekkkkérdezlek. :)

    A sztímes FSX mennyire jó cucc? Arra gondolok, hogy nekem van egy -kettő (tényleg nem sok) virágbolti modulom.
    Ezeket lehet használni sztím alatt is? Próbáltam venni dobozos fsx goldot de boltban már nincs, 50 ropit meg azért nem adok az amazonos cuccért..
  • Borisz80
    #19659
    Szerintem AI másodpilóta vagy lövésznél nem kell túlkomplikálni a dolgokat. Régen (90-es évek) is megoldották az ilyeneket. Emlékezzünk az AH-64 Longbow-okra vagy a Hind-re. Ott is lehetett elöl / hátul lenni (akár multiban is egy gépben ketten), és az AI lövész is tette a dolgát, jelezte a célokat, a pilóta meg tudott váltogatni (next target), kiválasztani a fegyverzetet, tüzelni. Nem kell újra feltalálni a spanyol viaszt, ezt is feltalálták már rég a hős szimulátoros időkben. Mellesleg az Apache pilóta fülkéjében az MFD-n ugyan azt láthatta amit a lövész lát az ő keresőjében.
    Esetleg a szem elé kivetített kijelzővel való célzás megvalósítása lehet egy kis gond, de ennek megvalósítására is volt már jópár szimulátoros példa.

    F-14A
    Legyen elérhető billentyűparancsban a pilótának is olyan funkciók amik a RIO üléséből érhetőek csak el és így nem kell ide oda váltogatni a helyek között. Tökéletesen működött az F-14 a Fleet Defenderben is, úgy hogy nem volt Jester AI. Hátrahuppant az ember a célfelderítéshez, DDD-n felderített majd bekapcsolta a TID-et és már a pilóta is látta a radar adatokat. Célkiválaszt, tűz. Vagy maradt a RIO ülésben ha több célt kellett leküzdeni, priorizált, kijelölt, tűz. Szóval ezt az AI kérdést sem kellene túl komplikálni.

    Kicsit off, de aki nagy F-14 buzi mint én, az szerezze be az FSX Accelerationhoz az Aerosoft F-14X-et (A/B típus), +TACPack-ot és elég realisztikus F-14 kezelést kap majd cserébe. Persze itt már alapból, multiban lehet elöl hátul lenni ;)
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2016.04.07. 17:00:52
  • Solt
    #19658
    :DDD
  • wolfhgb
    #19657
    Na igen, csak nem unios normakhoz igazitott also szerelekkel! :)
  • Solt
    #19656
    :D

    Amilyen zsibbadtak a keletiek ilyen téren, simán eltudom képzelni, hogy lesznek ilyen kiegészítők dögivel! :))
  • wolfhgb
    #19655
    Szinte latom a jovot, mikor az utszeli elsorolja a tarifakat, a lista vegen a rift, 1500 ert! :)
  • Solt
    #19654
    Ez is élő! :D
  • wolfhgb
    #19653
    :) Ezt meg megoldom eloben! :)
  • Solt
    #19652
  • wolfhgb
    #19651
    Na igen. Ezért sem adnék mondjuk ennyit, mikor tele van a piac 20$ os foglalatokkal, talán a felhasznált műanyagban különbözhetnek! :)
  • Solt
    #19650
    Augusztusnál előbb biztos nem lesz... :)
  • wolfhgb
    #19649
    Ez mar kaphato nalunk, a rift is johetne mar!

  • LeonSilver
    #19648
    Videó: szétszedték a Facebook VR-szemüvegét



    Könnyű és nagyon kényelmes – ez volt az iFixit csapatának legelső véleménye, amikor felpróbálták az immár Facebook-tulajdonú Oculus Rift CV1 szemüveget.
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2016.04.03. 16:07:32
  • sakkay
    #19647
    Igen, az ai viselkedés lehet gond a pilóta\lövész esetében. De akkor sem értem a 2 éves néma csöndet. A hind amúgy logikusabb is lett volna eleve, egy csomó dolog a minyóra épül, régi gép és hát mégis csak oroszok ugye..ezért nem értettem a Cobrát. Aztán arra gondoltam, hogy Ed megszerezte az amiktól a kellő anyagot. És erre jött a 2 éves csend-mindezt úgy, hogy nem mondták vissza...tipikus orosz viselkedés. Ráadásul a tervezett gépek-repülők is-multis. Nem ártana már színt vallani. Egy kurva nagy mákjuk van:nincsen konkurencia.
  • VO101Tom
    #19646
    Heli modellezése, 3D, FM, vagy más technikai rész nem lehet gond, elég régóta van már heli a DCS-ben. Én három dologra tippelek, multicrew, AI vagy engedélyek. A multicrew, elég új, repülőknél már működik, lehet, hogy heliknél ez még problémás. Vagy várnak, hogy kiforrja magát, és az egyszerűbb műszerezettségű gépek mellett jöjjenek elő a gyerekbetegségek. Az is lehet, hogy a netkód nem alkalmas még arra, hogy a bonyolultabb avionikát, CEM-et átküldje a két munkahely között akadás nélkül, hiba nélkül. Az Alba a néhány analóg műszerével ezen a téren nem túl bonyolult... Probléma lehet az AI is, hogy hogyan adsz neki parancsokat, vagy mennyi munkát tud átvenni, ami az ő munkahelyéhez kell, ne neked kelljen lövészként még vezetni is. Ha ő vezet, akkor honnan fogja tudni, hogy mit kell csinálnia? Vagy lövészként tud-e automatikusan döntést hozni, vagy neked kell pilótaként célozni is? Ez nagyon nem egyszerű. És azt sem tudjuk, hogy kinek mire van engedélye, mihez van forrásanyag. Azt, hogy "mindent lehet róluk tudni" túlzásnak érzem, és pl még egy Cobra pilots manualt vagy service manualt nem láttam pdf-ben a neten (ami persze nem jelenti azt, hogy nincs is). És az sem biztos, hogy a mostani politikai helyzetben az amerikaiak szívesen adnának moszkvai cégnek bármilyen infót a fegyverrendszereik belvilágáról, működéséről. Belsimtek Fehérorosz cég, ED meg orosz, ebben a nagy szankciózásban nem csodálkoznék azon, ha megvontak volna minden engedélyt, ezért áll a Cobra project. Ki tudja?

    Az ED fórumán egyébként arról is pletykálnak, hogy azért állt meg a Kobra, mert a Hind jön előbb. Vagy bevárja egyik a másikat és kiadják párban. De ez csak pletyka, sem ED-től sem Belsimtektől hivatalosan senki nem mond semmit (jó orosz szokás szerint).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.04.03. 13:26:32
  • sakkay
    #19645
    A hind annyira adja magát, hogy rendesen felbaxom az agyamat azon, hogy nincs még. A cobra a másik. Mindent lehet tudni mindkettőről, a multi c. meg hagyjuk, mert már most egy csomó gép olyan, mégis megcsinálták...igény is van rá. Igazából rejtély számomra. A gazella meg azért lett mert egy civil kezdeményezésnek indult, csak befogadták. Mindenesetre jelent valamit, hogy a bellsim kb. 1 évvel ezelőtt jelentette be a cobrát-KÉSZRE! Nemtom'....Tom??lehet ennyivel nehezebb helit szimulálni? Talán.
  • Papa01 #19644
    A Hind tényleg nem lenne rossz! :)
  • KukacMarci
    #19643
    Az F-14 speciel két fős személyzettel is repülhető lesz a tervek szerint, illetve lesz hozzá "mesterséges RIO" is.
    https://www.facebook.com/leathernecksim/photos/a.1590858094470196.1073741828.1586481878241151/1714757045413633/?type=3
    Ez nyilván kivitelezhető lenne egy helinél is.
  • PhantomAss
    #19642
    A Hind elkészítése lenne a legegyszerűbb (szerintem), mivel a Minyó mint alap már megvan.
    Arról tuti hogy van egy tonna infó.
    Nem is értem miért nem csinálták még meg.
  • Papa01 #19641
    Gondolom, nincs elég infó ezekről a típusokról.. A másik dologban igazad van, úgy lenne az igazi, hogy külön van pilóta és operátor. De ez a probléma az általad jelezett típusoknál is jelentkezne...
  • Borisz80
    #19640
    Nem akarok negatív lenni, de mi a pöcsért nem normális harci helikoptert csinálnak?
    Csak hogy a klasszikusokat említsem: Cobra, Apache, Hind...

    Gazelle
    Multiban lehet ketten ülni benne?
    Elég vicces lesz majd single-ben ide oda ugrálni, lebegni, manőverezni, miközben majd lőnek is ránk.
  • Papa01 #19639
    Igen, igazad lehet. :)
  • LeonSilver
    #19638
    Szerintem "auto hover" lehet, erre utalhat esetleg balra fent, azon a szaron a "Hover Coll".
  • Papa01 #19637
    Jó videó! :) De folyamatosan lebegni a helivel elég nehéz...
  • LeonSilver
    #19636
  • Papa01 #19635
  • zoltang
    #19634
    Amatőr hobbivideós felvétele... :)

    Egyébként ez olyannak akit, majd érdekelni fog a gép, mint az aperitif.
  • Papa01 #19633
    0:33-tól ezen a hangyabokányi repülőgép sziluetten mi nézni való van? Már nem azért... :)

    Ez nem Neked szól. :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2016.04.02. 21:49:50
  • zoltang
    #19632
    Nem, majd ha pre beta lesz és $49.99 helyett $39.99 lesz. Kb. 1-2 hónap múlva. :)
  • repvez
    #19631
    Ha pre-alfa akkor már 60 dolcsiért megvehető a webshopban nem ? :D
  • zoltang
    #19630
  • wolfhgb
    #19629
    Igen, ezert szeretem en is inkabb a csinald magad opciot, kevesebb a meglepetes! :)
  • repvez
    #19628
    Nem én egy régi gameportos HOTAS-ból kukáztam az egész belét és egy ilyen univerzális USB panellel akarom helyettesíteni, de ha lehet akkor már egy új fém mechanikával egyetemben és akkor lesz egy örök darab cuccom. Abban talán nem lesz előre beletervezve a gari ideig tartó működés.
  • wolfhgb
    #19627
    Akkor tenyleg nincs gond, csak ugy remlett, mintha azt irtad volna, h potis joy ban akarod a potikat ezzel kivaltani, ott utkozik az ember ebbe a gikszerbe, vagy akkor, amikor egy joy vezerlo paneljet hasznalja fel az ember egy uj eszkozhoz, mint az esetemben. :)
  • wolfhgb
    #19626
    Akkor ott is ez a megoldas a jobb, mert amit anno linkeltel kepet, ott a pali egymassal szemben helyezte el a magneseket, 180 fokos iranyban, ugy a senzor is 180 fokon dolgozik, az pedig sok volt nekem erre a celra, de a bothoz is sok lessz. Azzal tudod a fokot beallitani ennel a megoldasnal, h milyen messze helyezed el a gyurun a ket magnest egymastol.