36836
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Capt Baloo
    #19413
    Igen, az orrsegédszárnyat automata nyitogatja, repülési helyzet függvényében. (Gondolom a szárny feletti két zöld csík szokott világítani.)
  • Pongor
    #19412
    FC3 -ban a SU27 -nek többször észeveszem, hogy világít az MDI flaps jelző (anélkül, hogy kezelném). Majd egy idő után kialszik a fény. Ez normális így?
  • asw27
    #19411
    Az béta tegnap frissült, a másik nem.
  • Capt Baloo
    #19410
    Nekem ugye azóta az van fent, amióta megjelent az 1.5, de azt hittem, amikor kijött a végleges, akkor összefésülték a kettőt. De ezek szerint nem, mert külön jönnek a patchek. Na mindegy, egy reinstall amúgy sem fog ártani.
  • PhantomAss
    #19409
    Az igaz hogy le lehet tölteni az open bétát, de szerintem senki sem foglakozik vele. Lehet hogy a peccseket is azon tesztelik mielőtt kiadják, vagy nem tudom...
    Mindenesetre furcsa....szeritnem nem nagyon játszik senki az 1.5 bétával.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.03.13. 14:27:37
  • Capt Baloo
    #19408
    Én is így tudtam, de egyrészt a honlapon még mindig külön szerepel (http://www.digitalcombatsimulator.com/en/downloads/world/), másrészt amíg nekem az autoupdater felpatchelte 1.5.3.511-re, addig a nem openbeta maradt 1.5.3.504, és az ezt futtató szerverekre nem tudok csatlakozni.
  • PhantomAss
    #19407
    Én úgy tudom hogy már nincs open béta, az 1.5 a legutolsó hivatalos frissítés.
    Ezen kívül van még a 2.0 béta, Nevada térkép.
  • Capt Baloo
    #19406
    Srácok, azt tudja valaki, hogy mi a különbség az openbeta meg a sima 1.5 között? Nekem elvileg 1.5.3.51171.34 a verziószámom, de ahogy nézem a legtöbb szerver nincs frissítve erre, hanem maradt az 1.5.3.50487.22. , gondolom azokon nem az openbeta van. Érdemes leszednem az openbetát és újrarakni az egészet, vagy 1-2 napon belül frissülget a sima verzió is? Köszi.
  • Borisz80
    #19405
    Ha tudsz angolul, a DCS könyvtárában megtalálsz egy manualt. Abban a 40. oldalon kezdődik.

    telepített DCS könyvtára / mods / aircraft / su-25t / doc / dcs world su-25t flight manual en.pdf
  • Pongor
    #19404
    Köszi, tanulom. A járék kommunikációs menű pontjainak van valamilyen alapszintű leírása? (Request Azimut, Go Pincer) Nekem ez elég kínai.
  • Borisz80
    #19403
    AWACS általában céloknak a helyzetét közli kb ebben a sorrendben kell értelmezni mondandóját:

    -ki hív kit? (Buick11, Overlord)
    -hány darab? (esetleg nem db számot mond hanem "group"-ot ami kb köteléket jelent 2-4 gépig)
    -ha azonosította akkor a cél típusa (unknow / bogey= ismeretlen, hostile=ellenség)
    -iránya, távolsága, magassága (amcsiknál "Angel" kifejezés = 1000 láb, tehát "angel 15" = 15000 láb)
    -hozzád képest milyen irányprofilban halad (FLANKING: veled párhuzamosan, oldalát mutatja feléd HOT: feléd repül, közelít, orrát mutatja COLD: nem feléd repül, távolodik, hátulját mutatja)

    -Ha BULLSEYE szerint adja meg az irányt és távolságot az pedig úgy kell értelmezni, hogy a térképen ki van jelölve (kis vastag kék karika benne még egy karikával) egy meghatározott referencia pont, és ettől a pontból kiindulva milyen irányon és milyen távolságban van jelenleg a cél. Megjegyzed hogy mit mond pl bullseye (vagy csak simán bulls) 234 fok, 145 km... Megnyitod a térképet, táv és irány mérő vonalzót bekapcsolod és 2 kattintással kiméred az adatok szerint.

    -MERGED: ez a lokátorkezelő szájából kb annyit jelent hogy "együtt mérem a céllal"
  • Pongor
    #19402
    Hol találok leírást a rádióüzenetek értelmezéséről? Jön egy AWACS üzenet és semmit nem értek mit akar.
  • Cancri55
    #19401
    364,51 es verzio van....
  • Borisz80
    #19400
    Elnézést, csak most számoltam rendesen utána hogy mennyibe kerül forintban egy új modul.
    17400 ft az alba és a mirage. 290 ft /usd
    Csak összehasonlítás képen. Steel Beasts PRO PE v3.027 honvédségnek gyártott modern harckocsi szimulátora kerül 30ezer ft-be.
    Most vagy az Esim-esek a hülyék, vagy a DCS-ék.
  • JanKo72
    #19399
    Köszi! Megoldódott!
  • Solt
    #19398
    Utóbbi! :D Vagy leszeded csökkentett módban, és visszarakod a korábbit. :)
  • Borisz80
    #19397
  • JanKo72
    #19396
    És aki már frissített az tehet valamit, vagy csak reménykedhet?
  • Solt
    #19395
    NV tulajok, gondok vannak az új 364.47-s WHQL driverrel... kék halál, adatvesztés, win újratelepítés a vége, egyelőre ne frissítsetek!
  • Solt
    #19394
    Jaaa... ez nyilván életképtelen lenne egy Hotas mellett, én nem erre gondoltam, hanem erre: Leap Motion Ez egy kiegészítő kütyü, ami a kezed mozgását érzékeli... :)
  • Borisz80
    #19393
    Hát az oculus touch vagy mi a neve :D


    MÁS
    Újra.
    Nem steam-es DCS-t felvettem a steambe non-steam-es játékként. Múlt hónapban még működött a broadcasting (én tudtam adni is és venni is) steamen keresztül. Most meg nem. Történt valami amiről én lemaradtam? Ötlet?
  • Solt
    #19392
    Őőő... milyen botot akarsz még felvenni? :)) Nem vágom mire gondolsz.

    Engem is főleg a szimulátorok miatt érdekel a VR, illetve van egy két FPS játék amit szívesen kipróbálnék vele. Pl az Alien Isolation-t... :)

    A füles ami az OR-n van, állítólag eléggé jól sikerült darab, jobb mint egy 10-15K-s fejhallgató, ráadásul ugye a jó hangzás is nagyon fontos a VR-hez, mert úgy könnyebben becsapható az agy, kevesebb a rosszullét. Egyébként leszedhető róla, ha valakinek még komolyabb cucca van otthon. Az MS gamepadja inkább reklám, mint értéknövelő szerintem... Ha ezeket kihagyták volna belőle, akkor sem lenne lényegesen olcsóbb, mert ami igazán költségnövelő itt, az a fejlesztés, a reklámozás, és a bizonytalansági tényező...
  • wolfhgb
    #19391
    Na igen, meg rokas progi, valkur urszimulatorral comboban! :)
  • priluki
    #19390
    ja ez igaz :) csak legyen elérhető kis hazánkban is...
  • Borisz80
    #19389
    Na ez az amit nem hiszem hogy szimulátorhoz lehetne használni.
    Képzeljük el hogy van egy hotas-unk. Hogy kapcsolgatni tudjak "kézzel" a kabinba, elöbb el kell engednem a gázkart, megkeresni majd felvenni a "botot", aztán hadonászhatok kapcsolgathatok vele, majd ismét lerakni (lehetőleg egy stabil biztos helyre), majd újra megkeresni a gázkart.

    Természetesen a szoftverek nincsennek még kiélezve a vr-re. A búvárkodós, konyhában főzős, teleportálós "játékok" csak tech demók. A kütyü képességeit tudják bemutatni ezekkel. Biztos nem ezekért vennék vr-t. Én próbálok sokkal előréb tekinteni, bízva abban, hogy nem kaszálódik el mint a vfx-1 és gyártanak hozzá igazi játékokat is. De addig is számomra marad a DCS mint fő játékplatform.

    Az OR-nél engem még az is nagyon bizgat, hogy kapunk hozzá xbox gamepadot (pchez minek? Egér - WASD billentyű és környéke) meg hiperszuper 3d hedset-et. Biztosan lejjebb lehetne tornázni az OR árát ha ezek a dolgok külön kiegészítőként lehetne hozzá vásárolni. Nekem van hiperszuper headset-em, a gamepad meg maradjon meg a konzolosoknak, bohóckodjanak ők az "auto aim"-es játékaikkal. Ha már annyira adni akartak hozzá valamit, a két "bot"-ot kellett volna ha már vr.
    Gyanítom rengeteg xbox1 gamepad lesz kapható a neten nemsokára.
  • ferencfarkas
    #19388
    A htc hez adják az árban a kontrollert is . És minden ami az oculuson megy ,az ezen is fog. Nem gondolod ,hogy a steam csak ide oda pakolós játékokat szán hozzá. A játék fejlesztőknek pedig érdekük ,hogy mindkettőn működjenek a progik. A Dcs-t nekem a teszt után teljessen kompatibilisnak írta ki a htcvel. Nem beszélve arról ,hogy steamen is árulják.
  • wolfhgb
    #19387
    És egyik sem zuhant le, v katapultált a földön!!! Már ez is bizakodasra ad okot! :)
  • priluki
    #19386
    én megvettem ugye a dk2.. egyből rendeltem volna a véglegest bár rossz szájizzel az ár miatt de megveszem mondom.. viszont mikor láttam nem jön magyarba nagyon berágtam.. ha nagyon akartam volna ismerős révén megvehettem volna külföldről de beintek nekik.. ezért a htc-t teszem előnybe bár kérdés mi hogy fog támogatni?! ez egy nagy kérdőjel.. engem ilyen vicckategóriás ide oda teszem játékok pfff nem is mondom.. viszont félek attol ,hogy csak ezek a gagyi játékok fognak menni 100% vr élményben (90fps) szóval ahoz ,hogy évezhessük dcs még várni kell jobb harverre is ...
  • GaBika6
    #19385
  • Solt
    #19384
    Áruló! :D
  • LeonSilver
    #19383
    Jut eszembe, nem is meséltem....
    Nem mondom, hogy tudok - de annak idején tanultam esztergálni (imádtam egyébként).
    És hát ugye vannak a keményfém lapkás esztergakések, amiket a köznyelv (is) nemes egyszerűséggel vidiának hív.

    Na, beszélgettem egy jó barátommal épp az esztergálásról, és mit mondtam? Na mit????

    nvidia lapkás kés... :D Fél napig röhögtünk rajta..
  • Solt
    #19382
    Már ideje volt valami friss flém forrásnak... :D
  • LeonSilver
    #19381
    Ez az OR vs. HTC lesz a következő AMD vs. Intel, nVidia vs. Ati párharc :/
  • Solt
    #19380
    Hivatalosan egyelőre egyiket sem, de szerintem egyébként is érdemes kivárni a rendeléssel... :)
  • priluki
    #19379
    a vive-ot lehet rendelni magyarba?
  • ferencfarkas
    #19378
    Igazából mind a kettő szuper cucc lesz. De áprilisban van a pre orderem shippingel megerősitve
  • Solt
    #19377
    OR-ben lehet állítani a lencse távolságát, a Vive nem tudom, hogy oldotta ezt meg.
  • Solt
    #19376
    Ha megfelelő pontossággal és késleltetéssel teszi a dolgát, akkor mindegy, hogy 1 vagy 2 érzékelő van hozzá... eleve eltérő eljárást használnak, de, hogy melyik a jobb, pontosabb, az majd kiderül. Gyanítom ezzel egyiknél sem lesz gond.
  • ferencfarkas
    #19375
    A szemüvegeseknek is fel lehet venni láttam már videót , de alapból lehet állitani a szem látásához a lencséket .
  • ferencfarkas
    #19374
    Igazad van ,tényleg annyi ,de egy érzékelővel kevesebb a bejárható tér. http://www.digitaltrends.com/virtual-reality/oculus-rift-vs-htc-vive/