36836
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • i robot
    #19373
    Engem az érdekelne gondoltak-e mindkettőnél a szemüvegesekre?
  • Solt
    #19372
    Ennek nézz utána, az OR is 360 fokos fejkövetést tud szerintem... LINK
  • ferencfarkas
    #19371
    Mindig olvasom a fórumot ,és nem szoktam beledumálni... De a HTC vivot rendeltem meg mert ez biza 360 fokos mozgást tesz lehetővé. Az oculus meg 180...
  • priluki
    #19370
    tökéletesen jol megy a kattintgatás egérrel vr- ben ,ami nem kattintós ott meg meg kell tanulni nincs más de egyáltalán nem zavaró sztm.. én igy játtszom több mint 1 éve ,ugy megszokod mit kell vakon nyomni mint például auto vezetésben se nézed a pedálokat ,meg a váltót :)
  • Solt
    #19369
    Pont a beizzadás, párásodás az egyik szempont amiért úgy érzem, hogy a teljes szobás történet még "korai"... ülve is előjön, képzeld el mi van akkor, ha pörgősebb játékot játszik az ember állva, hadonászva, stb! :)

    A súly, illetve a kiegyensúlyozottság (tehát, hogy ne húzzon se előre, se hátra) ugyancsak fontos szempont, mert nem mindegy meddig lehet kényelmesen játszani benne. Az első tesztekre nagyon kíváncsi leszek... igazából nem is bánom, hogy nálunk nem elérhető még egyik sem! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.03.07. 16:29:37
  • Solt
    #19368
    Ezt úgy tudom elképzelni, hogy például nem mindig aktív a kézkövetés, csak akkor működik amikor a Hotas egyik gombján aktiválod, és mindig csak egy kézen aktív... például jobb kézzel fogod a botot, aktiválod a kézkövetést, bal kézzel meg matatsz a műszerfalon úgy, mintha egérrel kattintgatnál, aztán deaktiválod és kész. Így nem zavarna be az a kezed, amelyikkel az asztalon fogod a botot.

    De az is működőképes lehet, ha aktiválás után felugrik az a panel 2D-ben amire rámutatsz, kapcsolgatod amit akarsz, aztán zárod... valahogy így működik a menü kezelés is a VR programokban. Igazából ez szerintem "csak" kreativitás kérdése már... ha maga a technológia normálisan működik, onnantól ez már részletkérdés szerintem.
  • wolfhgb
    #19367
    A suly, mondjuk valóban fontos szempont, habar a beizzadasi es parasodási dolgot az osszes hasonlo kutyunél problémásnak érzem. Volt néhány éve egy iglass 3d kukkerom, az sokkal nyitottabb volt mint ezek a ketyerék, mégis párásodott az is sajna, pedig nem volt zavaro a sulya, inkább az orrom nyomta használat közben.
  • VO101Tom
    #19366
    Hát, annak a kéz követésnek is lehetnek buktatói, például ha nem ott van a joy és a gázkar, ahol a valódi gépben lenne, hanem mondjuk az asztalodon, akkor úgy veszi, hogy te mondjuk a műszerfal tetejét fogod, a bot meg magától mozog a kabinban? Illúzióromboló lenne az is. A kapcsolgatható műszerfal is csak levegőben hadonászva működhet, jelenleg még nincs olyan periféria (lap, kapcsolók, stb), aminek a térbeli helyzetét a VR szemüveg érzékelni tudná, és ha lenne is, akkor is 1:1 méretű valós kabint kellene otthon építeni minden különböző típushoz. Szimulátornál a legjobb megoldás szerintem az marad, ha magadnak építesz akármilyen kiterjesztett HOTAS kabint, kapcsolókkal, gombokkal, satöbbivel, és megtanulod vakon kezelni (állapot visszajelzést mondjuk kapsz úgy is, mert azt látod, ha vált, tehát nem is teljesen vakon kell kezelni, csak a helyzetük lehet kicsit másképp). Vagy marad az egérrel klikkelgetés, ami 3D-s kijelzőn sem gáz, én legalábbis amikor 3D TV-n szimulátoroztam, a kabinban egérrel klikkelés ugyanolyan természetes volt, mint korábban.

    Vagy mondjuk olyan klaviatúra is jó lenne, mint amilyen gombjai a Wacom táblának vannak, ha nem nyomom meg őket, csak elhúzom az ujjam rajtuk (mintha keresném, hogy mit nyomjak), egy nagyon rövid késleltetéssel feldobja a layout-ot a kijelzőre, megjelölve, hogy épp melyiken van az újjam. Ez a megoldás klaviaturánál is működhet, persze hosszú szöveget gépelni így sem lenne kényelmes.
  • PhantomAss
    #19365
    Az mondjuk érdekes kérdés hogy a periféria használat hogyan lesz megoldva. Nem tudod jobbat kitalálni egyelőre mint bemagolni a gombkiosztást. Én most egy hotast használok uhnem gáz annyira, de a billentyűzet is kell néha.
    A legjobb a kézzel való kapcsolgatás lenne az biztos...
  • repvez
    #19364
    én is azt hiányolom,hogy nincs kéz és ujj követés, mert akármilyen kontrollert is terveznek,hozzá az semmilyenképp nem lesz olyan természetes mint a kéz, meg akkor mellette más kiegészítőt nem tudod a kezedbe fogni, mint egy joystick,
  • Solt
    #19363
    Főleg, ha normálisan működni fog majd az a kézkövetéses kütyü... zseniális lenne, ha lehetne "kézzel" kapcsolgatni a műszerfalon! :)
  • PhantomAss
    #19362
    En is hasonlóképpen gondolom. Repszimhez jobb választás most az OR.
  • Solt
    #19361
    Persze, hogy egyéni szociális probléma ki mit akar a VR-l kezdeni, csak ne tegyünk olyan elhamarkodott kijelentéseket, hogy az OR igencsak lemaradt a Vive mögött. Jelenleg csak az a biztos, hogy az OR elején nincs kamera, viszont jár hozzá egy elég jó minőségű füles, minden másban kb ugyanazt tudják, sőt, ha az OR-hez valakinek kell majd a Touch is, akkor árban is kb egálban lesznek.

    Ennél több majd akkor fog kiderülni, ha a gyakorlatban is használatban lesznek... gondolok itt a kényelemre, a súlyra (HTC-t nehéznek mondják), a párásodásra, (sokan beizzadnak még ülve is!) és akkor még szóba sem jött a szoftveres háttér, ami jelenleg a lelke az egésznek, mert ha itt gikszer van, akkor sokaknál jönni fog kis Vuk.

    A fejlődés nem fog megállni, csak jelenleg szerintem sokkal fontosabb a hardveres (felbontás, szem követés, FOV) és a szoftveres (közös VR API, játék támogatás) fejlesztés, mint a szobát betöltő VR élmény, ami még az egy helyben üldögélős VR élményhez képest is gyermekcipőben jár, ráadásul még kevesebb embert érdekel.

    Annak aki például szimekhez akarja használni, jelen állás szerint(!) érdemesebb lesz OR-t venni, mert olcsóbban kihozható. Ha lényeges különbség nem derül ki a tesztek során, én az OR-t fogom választani, mert egyrészről 200 euróval olcsóbb, plusz azt az MS kütyüt amit adnak hozzá szintén el lehet adni egy tízesért, másrészről engem ez a hadonászás, fiók húzogatás, főzés nem igazán érdekel, ergo nem kellenek azok a kiegészítők amiket a HTC-hez mindenképpen adnak! :)
  • wolfhgb
    #19360
    Sajnos a jelenlegi verziok alapjan, a htc nel sokat dob a latba az elonyere, a beepitett kulso teret figyelo kamera, mert azert a dcs, meg mindig nem az a 12 gombal uzheto program, na persze csak repkedni annyi is eleg, de folyton lekapkodni az eszkozt a szemunk elol egy gombnyomashoz, azert nem epp vicces, de mindenkepp illuziorombolo! :)
  • Borisz80
    #19359
    Az hogy ki mit akar csinálni és hogy oldja meg a szabad helyet az már egyéni szoc problem. A vezeték meg valakit az egyhelyben üléskor történő bámészkodáskor is zavar, valakit meg nem.

    De amint olvasom, OR-ék nem nagyon akarnak a szobás vr felé menni.

    Én azt mondom ne álljunk meg az egyhelyben történő virtuális valóság szimulálásnál, mert nincs kedvem ismét 20 évet várni hogy újra feltalálják a virtuális valóságot mint ahogy az a 1995-ös VFX-1 sisakkal történt.
  • Solt
    #19358
    És mit szeretnél így csinálni méteres vezetékekkel a "tarkódon"? No meg kinek van erre szabad helye? Vagy minden alkalommal amikor dinnyéket akarsz kaszabolni a virtuális kardoddal, akkor átrendezed a szobát?

    Egyébként az OR-l is működik a room-scale
  • PhantomAss
    #19357
    ismerősöm megrendelte a HTC-t, áprlis elején hozzák neki. Úgyhogy majd kipróbáljuk DCS alatt is...
  • repvez
    #19356
    A harcnál 2 kamera veszi a szemüveg helyzetét és akár 3x3as szobába vígan mászkálhatsz,míg az OR nél csak egy kamera mondjuk 60fokba vesz mint a tit nép,így nagyon nem mászkálhat vele az ember
  • Solt
    #19355
    Milyen nagyobb és szabadabb virtuális valóságra gondolsz?
  • Borisz80
    #19354
    Kipróbálás terén engem a HTC érdekelne, meg a végleges OR. A DK2-t kipróbáltam már.

    A videókban látottak alapján most már inkább a HTC érdekel.
    Nem tudom hogy mennyire kísérték figyelemmel a HTC fejlesztését OR-ék, de szerintem igencsak lemaradtak illetve rövidlátóan rossz irányból valósították meg. Oké, DCS-hez jó lesz, mert csak leülsz és kész, de ha nagyobb és szabadabb virtuális realitást akarsz akkor nagyon úgy tűnik hogy HTC.
    Ha az OR jelentősen olcsóbb lenne HTC-nél és értelmes vr eszközökkel adnák, akkor gondolkozás nélkül megvenném.
  • repvez
    #19353
    A senninél azok is jobbak,hogy legalább legyen fogalma az embernek,hogy mennyire más világ vagy érdemes e annyira várni.
    Én is terveztem,hogy a győri showt megnézem,csak máshogy alakultak a dolgok
  • Borisz80
    #19352
    Volna egy olyan, hogy a nem steam-es DCS-t régen beraktam "non-steam game"-be a steambe és mikor elindítottam a barátok tudták nézni (broadcasting). Tegnap előtt is próbáltam volna ilyet, de a steam állapotjelzőn a DCS csak felvillan hogy indítva van, aztán vissza áll alapra. Természetesen maga a DCS elindul. Így viszont nem tudok broadcastolni, nem tudnak rámcsatlakozni.
    A másik félnél is ez a helyzet.
    Miért?
    Van valami megoldás erre?
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2016.03.07. 08:41:09
  • repvez
    #19351
    A playIT show most lesz győrbe márc 19.én vagy szegeden és debrecenbe az év folyamán lesz még.
  • PhantomAss
    #19350
    Egy hónap múlva megmondom milyen a HTC

    @Repvez,
    azok a régi dk2-es Oculusok amiket ki lehet próbálni.
    Az újakat csak a nyáron fogják kiszállítani az első megrendelőknek.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.03.07. 08:01:36
  • Borisz80
    #19349
    Hát akkor most mi legyen.... HTC vagy Oculus?
    Vannak itt magyarországon olyan expo-k ahol ilyeneket ki lehet próbálni?
  • Ludowik
    #19348
    igen a steamról leszedtem a progit ami megmondja jó e a géped a htc hez és berakta a htc alá a dcs-t
  • wolfhgb
    #19347
    Allitolag, igen.
  • Borisz80
    #19346
    DCS támogatja a HTC-t?
  • wolfhgb
    #19345
    Kb a tudasuk megegyezik, a htc picit dragabb, de hasznosabb holmikat adnak hozza sztem!
  • Borisz80
    #19344
    nem szimulátort mutatnak be de.... ó he!
    Oculus vagy HTC?
  • zoltang
    #19343
    Elkészültem az egyszerű felmérésemmel. Ez még a 1.5.2.49392.141 -es verzióval készült.
    A felszállósúly: D-9= 4175kg, P-51D= 4200kg (50% üa.).
    A felszíni hőmérséklet 23 ill. 17 °C.

    „Jól kibalanszírozták őket”... :)



  • Ludowik
    #19342
    Ez a játék pokoli drágaság na. Vannak még ilyen pl a RofF. Online meg csak egy szerón megy az öldöklés az alap gépekkel alig érsz el valamit sugallja hogy ruházzál be de minek. Itt meg évek óta ugyanonnan száll fel az ember látja ugyanazokat a hegyeket , ha meg újat szeretnél akkor vegyed meg pfff. Ja meg ha később játszani szeretnél akkor kell egy atomerőmű is hozzá.
    Én manapság nem igen fejlesztek csöndben próbálok felszállni meg repkedni a Ka-50 el. leereszkedni még nem mindig sikerül de menni fog:))

    Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2016.03.05. 15:08:38
  • Papa01 #19341
  • Solt
    #19340
    Ez most vagy tényleg ilyen hülye, vagy kamureg... :)
  • Papa01 #19339
    Én nem gondoltam volna, hogy léteznek ilyen emberek.... komolyan ez nagyon gáz.
  • Borisz80
    #19338
    És vannak olyan idióták akik ennek örülnek is....
    "Honestly I am glad that they stopped doing 70% sales. I prefer paying the full price. They work hard to make this stuff and they deserve every dime. Besides, maybe if they make more money they can make cool new stuff faster

    Perhaps a wise business decision would be to pick a several Flaming Cliffs aircraft like the Su-27 and put it on sale every now and then on Steam to attract new players. But I think they should always keep modules like A-10C at the full price. "
    Köszönjük Night a velős hsz-edet. Gondolom nem 100ezer ft értékből él havonta.

    A 60 USD árú modulok már nevetségesek! Ahogy olvasom a fórumot, nem csak magyarisztánban gondolják ezt.
    Nagyon akarom az L-39-et, de ennyiért soha a büdös életbe nem fogom megvenni.
  • Solt
    #19337
    Akkor marad az 50%-ra vadászás...
  • krisztian005
    #19336
    Nem erősségem az angol de itt olyasmit irnak hogy nem leszz többé 70%-os árcsökkentés, ezért nem volt karácsonykor se.
  • wolfhgb
    #19335
    Akkor megveszem ezt a nőőőt! :)
  • Solt
    #19334
    50% alatti akcióban csak azt szabad megvenni, amibe szerelmesek vagyunk! :)