36816
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • VO101Tom
    #32804
    Még év elején volt news, amiben írták, hogy a ww2 vonalhoz jön a dynamic campaign (Fókás kép alatt), illetve emlékszem, ED fórumon admin is írta, hogy ww2-höz jön először. Szorri, az ED fórum keresője egy fos, nem fogok tudni linket adni, úgyhogy vagy elhiszed nekem, vagy végignyálazod az összes találatot a dynamic campaign + ww2 szavakra . Egyébként ez teljesen logikus, lévén sokkal egyszerűbb egy ww2-es hadjárat felépítése, ATO-ja, AI rádiózása, használt fegyverek és a repülőgépek fajtája is (főleg ezzel a szerény DCS planesettel). Térkép is sokkal kisebb, ráadásul nincs AWACS, nincs AAR. Itt jól lehet tesztelni a stratégiai elemeket, hátország utánpótlások, stratégiai célpontok működését, AI működését, útvonal tervezését, feladatok tervezését, meg egyáltalán hogy mennyire működik ez a megszakítás nélküli gameplay (DCS-ben sok változás kell ehhez a konkrét RTS megoldásokon felül, kezdve olyan alapokkal, hogy a területek elfoglalása, repülőterekről induló gépek dinamikusan változhassanak szerver újraindítás nélkül, mert jelenleg szerver restart kell minden szarhoz).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.10.27. 23:33:47
  • repvez
    #32803
    Azért itt azért islesz nehéz dolga ED-nek ezzel a din hadjárattal, mert egy ww2es és egy modern háboru már nagyon nem hasonlit egymásra.
    ww2ben tömegesen mentek a célpontra a gépek legyen az vadász vagy bombázó küldetés. ÉS ott a csöves légvédelmen kívül már nem nagyon fenyegetett a földről.
    A modern részen, meg max 4 gépes kötelékekben mennek a célra és megszámlálhatatlan földi veszélyforrással kell számolni, de ugyan ide érthető a használt fegybverek használata is amit az AI-nak is jól kéne alkalmazni.

    ez 2 teljesen eltérő terüéet, nehéz lesz ugy megoldani, hogy ,mindenhol jó legyen.

    Egy másik amit a felsorolásban láttam, hogy ugye a Nimitz osztálynál meg akarják csinálni a teljes fedélzetet rádiózás animációk és AI terén is , de a felsorolásba szerepelt a Kuznyecov is , de arról már nem tettek emliitést, hogy oda is alkalmazzák e ezeket a fejlesztéseket.
    Vagy itt is érvényesúlni fog az ami az egész játékra jellemző, hogy egyes gépeknek fél óra lesz mire felszállnak a hajóról másnak meg 3 gomb, és nem kell a leszállásnál sem vesződni semmivel csak eltalálni a fedélzetet?
  • sakkay
    #32802
    Ahol azt mondják, hogy a ww2 lesz először dinamikus kampány.
  • VO101Tom
    #32801
    Pontosan miről?
  • sakkay
    #32800
    Van erről linked?
  • VO101Tom
    #32799
    Azért a WW2 vonalhoz jön a dinamikus hadjárat, mert ahhoz sokkal egyszerűbb leprogramozni. Eleve Normandia térkép a legkisebb az összes közül, azon a legegyszerűbb a térképet felkészíteni arra, hogy a hátországban lévő stratégiai célokat felépítsék az egész térképen. De ez csak a tesztelésnél jön jól, arra semmi hatása, hogy Kaukázusra, Szíriára, Dubajra meg kell csinálni majd ugyanezt.

    A másik ok, és szerintem itt sokkal nagyobb a különbség a ww2 és modern era között, az az AI programozása. A Dinamikus hadjáratban Matt szerint ugyanolyan AI által vezetett RTS-t csinálnak, mint amit az a "másik, húsz éves játék" tud (sőt, jobbat). Ez azt jelenti, hogy emberi beavatkozás nélkül kell hihető konfliktust lejátszania úgy, hogy nincs missionokra bontva, hanem akár több napig is megszakítás nélkül kell, hogy fusson. Itt viszont qrva fontos a bevetések tervezése, és az, hogy az AI tud-e a feladatának megfelelően viselkedni. A BMS hadjáratban harminc különböző feladatot lehet a gépeknek választani, amik csak a repülőgépekre és helikopterekre vonatkoznak (ebből kb 20 van amit a 16-os repülhet). Vannak nagyon hasonlóak, és teljesen különbözőek is. Ha egy gép SEAD-re van elküldve, és ő a Package-ben mellé osztott köteléket fenyegető SAM-ek helyett elmegy vadászgépeket lőni, akkor az egész ATO és dinamikus hadjárat értelmetlen lesz. És ezt qrva bonyolult normálisan leprogramozni, Falcon óta nem is próbálkozott vele még senki. Most gondolj bele, mennyire komoly AI kell ahhoz, hogy a repterekre települt repülőszázadokat, a földön és tengeren harcoló alakulatokat vezesse, eldöntse (!), hogy kinek milyen feladatot adjon (nem csak hogy a gép alkalmas-e rá, de fegyverzet is van-e raktárban), és reagáljon arra, ami a térképen történik - baráti AI és ellenséges AI is. Te is tudod, hogy kifejezetten RTS-re készített játékokban is mennyire hülye tud lenni az AI. Viszont ebben is alapoktól kell felépíteni, egy ww2-es gépnek sokkal kevesebb fajta bevetést kell tudnia, mint egy modern gépnek.
  • molnibalage83
    #32798
    És már az sem hiszem el, ha azt mondják felkel a Nap. 125 programozót mondtak be, ahhoz képest az év elején meg közölték, hogy egy ember dolgozik a hadjáraton. Ezt a kettőt összerakva pislogok erősen.

    Anno 4 év alatt megcsinálták a Falcont, akkor eszközökkel ennél kevesebb emberrel. Nem csak a hadjáratot, mindet, amit kiadtak.
    Ha ma akkor a bejelentéstől 4+ év alatt sem tudnak semmit összerakni, akkor mondjuk úgy elvárásom már semmi nem lesz. Kijön, megnézem és sanszosan nem fog érdekelni akkor már. Már, ha működni fog...
  • sakkay
    #32797
    Nem ez félreértés. Maga a motor tudja majd ezt, és az kb mindenhol-ha egyszer kész lesz. Koncepció alakul már, a legközelebbi térkép Szíria-az nagyon jó-és lesz egy új ingyenes(Kaukázust váltja) na azt senki nem tudja, hogy miféle..
  • sakkay
    #32796
    Kb a multi arány mutatja, mi lehet single-ben. A nagyságrendeket senki nem tudja, de az arányt igen. Ez kb. (alsó hangon) 10-1. Ez akkor el is dőlt. És ebbe leszámítom az fc3 gépeket mert ha az is van 20\30-1 az arány. És nem most kezdenek foglalkozni a ww2-vel,, hanem most lett kész amit jó egy éve mondanak.
  • VO101Tom
    #32795
    Mosquito, Spit, P-47 és P-51 is repült odaát, kell egy AI Zero meg Betty, és jók is lesznek egy ideig.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.10.27. 19:43:17
  • VO101Tom
    #32794
    A jelenleg DCS-ben lévő gépek közül sem a messzer, sem a D-9 Fóka nem repült Normandiai partraszállás alatt, csak később kerültek a csapatokhoz. A Musztáng, Spit és az új A-8 Fóka jó oda (térben és időben stimmel), ráadásul már most van Rata is, ami a világháborúban a nyugati front közelében sem volt (Spanyol polgárháborúban sem ezek a Type 24-esek repültek). Ez a jelenelgi ww2 planeset fele... EZEK UTÁN sok vizet nem zavar, ha lesz Corsair is a Normandia térképen. Szokásos DCS katyvasz az egész...
    A ww2 térképekre kíváncsi leszek, Keleti-Front és Csendes-Óceánit tartanám én logikusnak, a jelenlegi planeset miatt (de az is igaz, ez ED-nél sosem volt indok semmire ).

    @Sakkay. Online sosem voltak többségben a ww2 szerverek, az, hogy a csövesek jobban mennek mint korábban, miért jelentené, hogy a ww2 szarabbul megy mint előtte? Ráadásul a játékosok nagyon nagy része csak offline repked. Én azt látom, hogy pont most kezdenek ww2 oldallal foglalkozni (az új damage modellt is ígérik minden évben, de most aztán tényleg istenbizonyra), valszeg azért, mert olcsóbban tudnak több pénzt kiszedni belőle mint bármelyik csövesből.

    @molni. Ezt már mondták, írták többször is, dinamikus hadjáratot a ww2 vonal kapja meg először, a mostani infók szerint valamikor 2021-ben. Ha az működik, akkor pár éven belül kijöhet csövesekre is (ugye nem gondolta senki, hogy komplett ATO-t meg feladat-orientált AI-t majd leakasztanak valahonnan pár hónap alatt?)...
  • LeonSilver
    #32793
    Mondjuk a szárazföld alatt hullámzó víz miatt viszonylag könnyű lenne egy CSendes óceáni hadszintért összedobniuk :D De nincs gép hozzá.. Lesz a Corsair, és ennyi.
  • molnibalage83
    #32792
    Ha most kitalálják, hogy lesz Csendes óceán is, akkor röhögök egy nagyon.
    Csak a szokásos. Koncepció semmi. Kb. azt modellezik, amit szeretnek meg tudnak. Csak ebből nem lesz soha összeálló egységes valami. Legfeljebb alternatív történelem. Amivel én együtt tudok élni, de sokak meg nem.
  • LeonSilver
    #32791
    Azért na.. a Corsair IS egy ikonikus gép, jól néz ki meg minden és tuti sokat eladnak belőle (én is megveszem majd), de mégis hova? Normandiába? Ki vagy mi ellen? Kivel, mivel?
  • Gundark 1 1
    #32790
    Lehet megvetni, a Jug-ot és a 24-est várom nagyon :D, na jó nem háborodom fel a Corsair-en sem.
  • molnibalage83
    #32789
    A WWII vonalhoz lesz a dyn. camp. és nem a csövesekhez...?
    Ha igen, akkor én megint jobbra el...
  • sakkay
    #32788
    A gépek(modern) fejlesztésbe, meg azért húzták be a féket, mert ez már nem mehetett így tovább, ők is érezték-egyrészt már nagyon komoly hörgés van a sok béta verzió miatt, másrészt jönnek az új szimulátorok, alapokat kell rendezni nekik amíg nem késő. Jövőre modern csak a mi-24 jön, meg 2 ww2, de azok fejlesztése (nek a nehézsége) meg sem közelít egy modern gépet. Ami jön az meg külsős. És ott is szigorítottak. Szóval ennyi.
  • sakkay
    #32787
    A harrier már kezdte felizzítani a modern vonalat, de a hornet totál elszívta a népeket és akkor jött a 14, most meg a Falcon. A ww2 kanyarban nincsen már eladásban-viszont van már egy kritikus tömeg, hogy abba nem hagyhatják. Jobb híján mennek előre benne.. De amúgy menjél fel multira, aztán számold meg a mappokat :))))) Én belülről néztem végig a DCS újászületését szóval nem hasraütésszerűen beszélek. Tom. Van olyan, hogy nem tudsz felmenni mert tele van a a szeró!!! ww2 meg jó, ha van 15 gép, azon a 2-3 helyen. A többi 60 meg modern..
  • VO101Tom
    #32786
    Konkrétan mire gondolsz? Mi fordult volna? Idén kettő gép is jött ww2-höz, a Rata és az A-8 Fóka. Jön a P-47 és a Mosquito, jön az F4U Corsair, jön egy vagy kettő új ww2 térkép is, sőt, 2021-ben ww2 vonalra fog jönni a dinamikus hadjárat első beta verziója is (bár nem gondolom, hogy ED felelősségteljesen tudna tippelni ilyen távra, amikor két hétre előre nem tudják, hogy mi lesz, de azt többször mondták, hogy dinamikus hadjárat ww2-re érkezik először). Nem gondolom, hogy az eddigiekhez képest bármit is csökkenne DCS ww2 vonal fejlesztése.
  • Sidewinder
    #32785
    A következő WW2-es gépük a P-47 lesz,ha minden igaz. Tehát megy tovább a WW2 vonal is, ami szerintem nem baj. Mert az IL-2 a BOS-al ls társaival elment egy olyan irányba, ami lassan jobban közelít egy sima akciójátékhoz, mint egy repülőgép szimulátorhoz. A helikopterekben azért szerencsére jelen van a keleti vonal is. Jön a felújított Ka-50 és lesz végre Mi-24-es. A repülőgépekben is jó lenne, legalább egy kidolgozott régi MiG-29-es. Klikkelhető kabinnal. Értem én,hogy sokan várnának Szu-35Sz vagy Szu-57 modult ED-től, de arra nincs engedélyük. Ha valaki olyat akar látni repülni, annak el kell mennie Moszkvába a MAKSZ-ra( legközelebb 2 év múlva lesz). Én idén láttam őket repülni, életem legnagyobb repülőnapos élménye volt. Ha pedig valaki úgy tele van pénzzel, hogy tud venni "priority" jegyet, akkor az be is ülhet a statikuson a Szu-35-be (a Szu-57-be még úgy sem,ott csak benézhet a csukott kabinba a létráról, mellesleg igen vicces, hogy ezek után a Gripen kabin itthon még mindig valamiért szupertitkosként van kezelve :) )
  • sakkay
    #32784
    Na jó, de ez már 2 éve volt ám. Azóta nagyon nagyot fordult a helyzet...
  • VO101Tom
    #32783
    Wags régebben mondta, hogy DCS-nek a legjobban a ww2 modulok érik meg, csövesekhez képest kb. nulla bekerülési költség, és nagyon jól fogynak.
  • gantus68
    #32782
    Eddig csak modulokat vettem, de most mivel nem volt új, megvettem a Normandy+Asset Pack-ot, leárazva jó vétel, és "áttelepültem" a wwii gépekkel. A feeling-je megvan (megjött!), egészen más, mint a kaukázusban a modern házak között repkedni egy spit-el pl. Féltem a laggolástól, de nálam kb. ua. mint az alaptérkép, jól megy. Mission-t találtam az user file-ok között, így abban sincs hiányérzetem. Szerintem.
  • Razor18
    #32781
    Plusz ha emékszel, anno Kickstart projektként a DCS WWII-be egy csomó ember beletolt nem kevés pénzt szintén előre. Nem tudom, a Kickstart szabályzata szerint meddig kell élnie egy elindított projektnek, hogy a korai támogatók ne követelhessék vissza a pénzüket. De lehet nem is a határidő, hanem akármikor is elég nagy PR fiaskó volna, ha most lekapcsolnák. Egyébként érdekes volna tudni, hogy per pillanat a DCS bevételeiből ill. a DCS felhasználók közül mekkora részaránnyal bír a WWII...
  • repvez
    #32780
    Az csak véletlen volt nem volt elsődlegesen szándékomban összehasonlitani, de pont akkor tették ki YT-ra , igy még frissen , gondoltam érdekelhet valakit ,ha ugy is az a téma.
  • molnibalage83
    #32779
    A DCS WWII vonala úgy látom egy olyan bukta, amiből nem lehet kiszállni. Anno úgy tűnt, hogy piaci rész van. Aztán kiderült, hogy nincs. De mivel jelen állapotban az egész WWII félkész, ha azt mondanák, hogy "kész ennyi", akkor kitörne a népharag. Talán perelnék is őket.
  • PhantomAss
    #32778
    Örülök neki hogy a ww2 vonalra is ráfeküdtek. Bombázók, új térképek. Bár a fejlesztési időt elnézve lesz vagy 10 év mire behozzák az Il 2-t. Nem lesz egyszerű, főleg hogy ez a vonal már most is halott a dcs-ben. Ráadásul ők egy modulért kérnek annyit amennyiért az il2-ben egy térképet+8 gépet kapsz.
    Azért drukkolok nekik.
  • sakkay
    #32777
    Ja értem. Na jó, de ez kb a valóság felhő téren Elvileg komoly lesz majd a dcs-ben is-erős a gyanúm, hogy pont az Fs 2020 miatt adnak ki még valami bétát karácsonyig, ami kb. huszadrangú fejlesztési prioritás volt eddig, csak most a fent nevezett szim miatt, erősen elkezdtek kalapálni . Amúgy ez az 50% (mérnök)core sem lehet ám olyan régen, szerintem indul a pánik az fs, meg a microprose miatt, és most valóban elkezdenek ráugrani a lényegre. Végre érkezik konkurencia. Ez mutatja azt is, hogy a saját (modern)gép fejlesztés, erősen vissza lett nyírva-csak a 24 maradt. A többi külsős. Meglátjuk.
  • VO101Tom
    #32776
    Lottóznom kellene, lefogadtam volna, hogy FS2020 videót fogsz posztolni
  • repvez
    #32775
    ugy értem, hogy olyan mesterkéltnek tul éles kontrasztos megjelenésű és ahogy mondtam, majd mozgásban biztos máshogy mutat majd, és talán más fajta felhő tipusok is keverednek egyszerre, nem mint most , hogy szinte csak ugyan olyan formájú felhőpamacsok vanank.

    ÉS egy kis friss video pont a témában, hogy hogy néz ki az FS2020ban :
  • sakkay
    #32774
    Ja Repvez ezt most én sem értem. Ez egy fajta, létező felhőtípus. Mi ezzel a gond?
  • Solt
    #32773
  • molnibalage83
    #32772
    Semmi rajzfilmszerű nincs benne.
  • macleody
    #32771
  • sakkay
    #32770
  • Solt
    #32769
    Az alábbi winfos frissítés érkezett,

    A Windows Autopilot frissítése a(z) Windows 10 Version 1903 operációs rendszerhez

    Nem merem telepíteni... félek, hogy fogja magát és lerepül valami útvonalat a gépem...
  • Solt
    #32768
    Mondjuk számomra az is meglepő volt, hogy az X-Plane-nek van OpenGL verziója... egy DX11-l korrektebb, relevánsabb lett volna az összehasonlítás.
  • repvez
    #32767
    az új felhökről egy kép.Hát abban reménykedtem, hogy ez a fajta rajzfilmszerü egybefüggő habcsók kinézet is változni fog.De majd meglátjuk mozgás közben , hogy mutat.
  • repvez
    #32766
    ÉS azt is tegyuk, hozzá, hogy ezek a javulások egy olyan szituációban javultak, ahol az alapmotor nem nativan Vulkánra lett irva hanem csak átportolták hozzá amit kellett.És ha ugyan azon a hardvert veszed alapul akkor ezek az FPS növekmények eléggé jók, szinte elhalasztja legalább egy generációnyit a CPU vagy VGA fejlesztésést, mert kb egy azonos kategóriájú,de egyel fejlettebb VGA sem hozna ennyi FPS-t ha a program nem változna.
    ÉS Ezek a számok egy olyan játéknál ahol alapbol Vulkánra irták az egész engine-t még látványosabbak lehetnek
  • VO101Tom
    #32765
    A Vulkan (k-val ) API nem csodaszer, ugyanolyan API mint a DirectX vagy az OpenGL (OpenGL 2-nek is nevezik néhol). Hogy mekkora a hozott fps, az NAGYON függ attól, hogy mennyire jó programozók dolgoznak rajta. DCS-nél egyébként a core programozók egyáltalán nem rosszak. A játékkal nem szokott technikai jellegű fagyás vagy probléma lenni, amivel általában gond van, azok a rendszerek, fegyverek programozása, térképek erőforrás igénye, ilyesmik. Mondjuk a VR-hoz a beígért fps növekedést nagyon elszámolták, nekem semennyit nem javult, sőt, egy ideje még rosszabb is lett, de ha rászánják az időt, akkor a Vulkan tényleg jobb lehet mint a DirectX (hogy mennyivel, az nagyon játék és programozó függő).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.10.24. 15:43:11