5871
  • Jóózsf István #3390
    Nem ez a kedvenc régióm!
    Ez a fahordás (Rönk) annyira kellett a játékba mint egy falat kenyér! Tudom, hogy ez az alapja a játéknak, de valahogy...
    Na mindegy. Csak egyszer kellett összerakni a vezérlőt és csak két helyen kellett megragasztani a fadaruzás miatt!
    Az rémlik, hogy a csipeszek forgásiránya helyes volt már. Most meg mintha fordítva lenne. Vagy csak képzelem, hogy jó volt?!?! Az is rémlik, hogy mintha meg tudtam volna fogni egyszerre három rönköt is. Most a kettő úgy ment, hogy a rángatózás közben az egyik tutira kicsúszott (Vajfa!!!) és így már buktam a másikat is. Mintha a csipesznek nem lenne ereje és tutira síkosítottak a fán is, mert olyan lehetetlen módon szánkázott le pakolás közben a pótkocsiról, hogy VÉLETLENÜL tiszta erővel kiesett a kezemből a vezérlő. Még szerencse, hogy nálunk nem a monitor felé érvényesül a gravitáció ereje! Mert az nagyon érik már!

    Azt nem tudom észrevettétek-e, hogy közben elmúlt az ősz. (Mekkora bukta lesz nekem, ha keddig kiadják!)
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.11.28. 15:26:12
  • Oldgamer
    #3389
    Talán nem írok újdonságot azzal kapcsolatban, hogy a rakomány rögzítéséhez való heveder nagyobb zökkenőkor elszakad/kioldódik, emiatt innentől kezdve már közepes huppanó esetén is " repül " a rakomány, illetve könnyebben borul a szerelvény. A heveder elszakadása hanggal jár, érdemes erre figyelni. Több alkalommal szoktam ( ha nem hallanám esetleg ) biztonsági okokból az oldalsó menüben a rakomány rögzítését újból és újból aktiválni.
  • RJoco
    #3388
    Egyrészt az oké, hogy vigyázni, hogy ne dőljön le.
    Első körben nem dőlt le. Éppen. A másodikban meg...
    Szerintem nem dőlt meg jobban a rakomány, mint első körben, de ki tudja.
    Másrészt vannak olyan helyek, ahol éppen csak alig van helyed fordulni, de az sem megy annyira, mert a nehéz pót elhúz és egyszerűen nem tudsz eléggé fordulni. Felettébb érdekes jelenség. Ilyen helyen éppen elfér a kamion, igazság szerint értelmes ember az életben nem menne oda be egy kamionnal, nemhogy egy hosszú póttal.
  • eta32 #3387
    Ezt én is tapasztaltam és aláírom,nálam általában újra fel kellett daruzni ,volt hogy többször is egy útvonalon,a daru kísérte a rakomány ,mint árnyék ,mert amin szállítottam nem volt szerelhető daru.
    De így még érdekesebb és izgalmasabb volt az út ,vigyázni hogy ne dőljön le....
  • RJoco
    #3386
    Úgy látszik megdőlt az elméletem.
    Ha eléggé megdől a pót, akkor hiába van mozgásban, elereszti a rakományt. Mondjuk talán nagyobb dőlést enged így, mint amikor megáll.
    Szerencsém volt, mert a rakomány, ami egy túlméretes cucc volt, nem dőlt az oldalára, hanem megállt srégen, az alja némileg a póton maradva. Egy kábelrántással alá tudtam húzni a pótot és rögzíteni a rakományt, így továbbmehettem nagyobb vesződség nélkül.
  • PagoX
    #3385
    Szeizmikus vibrátor. Jön vissza Amur régióban a sziklák meg fák közé.
  • RJoco
    #3384
    A fa tuskók nálam rendszeresen a tankot bántják.
    Múltkor a pótnak a vascsöve akadt el benne, amúgy a pót átment rajta.

    Az úton fekvő faágak néha erősebbek, mint a vasbeton fal. Főleg, ha nem keresztben van előttem, hanem hosszában.
    Ha keresztben van és elég nehéz/nagy a gép (scout nem az) és átmegyek rajta, akkor összeroppan.
    Ha viszont hosszában elkapom a vastagabbik végét, akkor instant stop. Aztán kerülgethetem a dagonyában.

    Egyéb dologgal, mint a semmiből előbukkanó tárgyak, vagy a megnagyobbodó kövek, én nem találkoztam. Ez jellemzően Cyberpunk jelenség nálam. Kocsikra meg gyalogosokra.
    Lehet, hogy itt számít a grafikai beállítás, amivel nem spóroltam.
  • eta32 #3383
    Ne is mond, volt olyan a detektoros vagy mi a felépítmény a plató helyén amivel rezgéseket kelt a földben.....jó most nem jut eszembe a neve...tök mind egy úgy is tudod melyikre gondolok.
    Megyek a kijelölt helyre belső nézet ugye a nagy fűben egyszer csak satu...
    Látom ám a hátsó lökösben megakadt a fatuskó de előtte is volt valami fix így volt hogy csak oldalra csörlőzéssel tudtam nagy nehezen szabadulni,persze a kerekek is néha elakadnak benne de random ,és akkor vagy defekt vagy min. sérülés a vége...
  • Oldgamer
    #3382
    Így jár az aki megbízik a szellemfákban.
    Az is szíp baleset, mikor a sűrű kisebb fás részeknél maga a fa hirtelen belenő a platóba, sőt a vezetőfülkébe. Az ilyet csak recovery-vel lehet orvosolni. Mivel nem szoktam ezt tenni, a kocsim ottmarad örök mementónak. Kimenteni sem lehet semmivel.. Kettő ilyet eset után eldöntöttem, hogy a mélységi áthaladásokat inkább hanyagolom. Vagy nagyon körültekintően a sűrűbb részeket elkerülöm, szinte mindig van ritkásabb placc.
  • Jóózsf István #3381
    Tudtam én, hogy vannak rajtam kívül intelligens emberek! Jó persze, annyira adja magát...

    Azt a köves problémát már én is megfigyeltem, de azt hittem csak hallucinálok!

    És akkor legyen itt még egy. Erdőben kerülgetem a fákat nyerges szerelvénnyel. A pótot simán belehúzom a fába. Illetve fordítva. A lényeg, hogy a fa halad keresztül a pótkocsin. Egészen addig, amíg el nem ér a hátsó lökhárítóig. (Majomfogóig) és ott megakasztja az egész szerelvényt.
    Baromi ügyesen van kitalálva a tárgyak hitboxa!
  • Oldgamer
    #3380
    Engem nem is a farönkök, annál inkább a sunyi földszínű, úton heverő gyökérszerű ( lehet erre értettétek ) ágas-bogas valamik szoktak megakasztani. Pont írni akartam tegnap, úgy elakadtam az egyik ilyenbe, hogy se kép se hang onnantól kezdve... Azaz mégis! Tudjátok hogyan sikerült végül is nagy nehezen kievickélni a fogságából? A platón lévő kicsi daru ki-be aktiválásával. :) Talán észrevettétek már, hogy a daru aktiválásakor megmozdul az egész járműszerelvény alapból, hanghatások közepette. Nos kapcsolgatva ezt a funkciót ki lehet mozdítani bizonyos helyzetben az elakadt kocsinkat.
    Ja, az úton lévő fadarabok/gyökerek pár méterrel előttem való hirtelen megjelenése a nagyobb gond, késedelemmel rajzolódnak ki egyes pályaelemek. Ezt a készítők orvosolhatnák már igazán, mindig gond volt ez.
    A hologram farönkökön meg sem lepődöm. Az elrepülő kerítések dekor-autók ( telephelyeknél ) is megszokott jelenségek. Ja, meg a kődarabok, melyek alattam " híznak " meg akkorára, hogy nem egy esetben fennakadok rajtuk. Rámegyek kb 50 cm nagyságú, mikor alattam van meg minimum másfél méter. Huncut kövek ezek na!
  • eta32 #3379
    Na meg a fatuskók...
    Nekik mész kapod a hibákat,nem tudsz rajtuk túlmenni....
    Majd mikor kikerülöd nagy nehezen (ha ép olyan helyen volt) a kerekek simán átmennek rajt mint ha hologram lenne.
    Most akkor van ott valami vagy nincs...
    Na meg a "faroppantós dolog".
    Van mikor sikerül ,de van hogy sehogy nem lehet leküzdeni őket.

    Most hogy a tátrákat szedem össze ,a Phoenix már meg van, azért lehet ezt ügyesebben is csinálni mint ahogy a vidiken láttam.
    Hordják oda a garázsban felszerelt(megvett) javításokat.
    Mikor a pályán is van.
    Az egyik küldi ugye erről szól.
    Na én azt a pótot oda vontattam a Phoenix-hez nincs is messze tőle abból szépen megjavítottam ingyé...
    Majd újra indítottam azt a küldit ,így a phoenixtől nem messze felvettem megint ,mivel a garázsba megyek ezzel a kocsival úgy is fejleszteni így értelem szerűen átvontatom a javítós pótot a másik mapra a másik tátrához a Forcehoz.
    Nyilván majd vissza kell ide hoznom a küldi teljesítése miatt,de úgy is lesz olyan fuvarom hogy jönnöm kell ...vagy trailerre rakom ,hogy még érdekesebb legyen.....
    Na hogy aztán ez mennyire csalás vagy csak kihasználtam a játék adta lehetőségeket...
  • Jóózsf István #3378
    A kedvencem amik a kanyarokba vannak kirakva. Ha elsodrod őket és beragad a jármű, vagy a pót alá, akkor egy bizonyos távolságban az eredeti helyétől horgonyként működik. Illetve inkább úgy, mintha egy pillanat alatt odahegesztenék a talajhoz. Amikor elsodrok egy ilyet, akkor inkább kilépek a menübe és vissza mert 100% hogy baj lesz belőle!
    Azt nem tudom, hogy a gyári pályákon van-e, de mod pályákon rendszeresen beléjük futok.
  • RJoco
    #3377
    Michiganben van egy kereszteződés két fa irányjelző táblával. Egyik jobbra mutat, másik balra.
    Hozzájuk sem kell érnem, csak elhaladok mellettük és elrepülnek. Minden egyes alkalommal, mikor arra járok és épp kint vannak.
    Azt mondjuk én nem tartom viccesnek, mikor az ilyen fa jelzők megakasztják a szekeret.
    Volt, hogy emiatt vissza kellett tolatnom és kikerülnöm a póttal. Pedig pár métert mégiscsak el tudta tolni.
    A stop táblákat viszont rendszeresen középre veszem, megállás nélkül :)
  • eta32 #3376
    Tetszenek ezek a táblák eddig ilyenekkel nem találkoztam...
    Ilyen járművet akarok a játékba
    Még mindíg a lovas kocsis tábla...
    Mondjuk az is vicces mikor a radarkocsi elakad az úton levő mobil-eldönthető,terelő korlát,akármibe,majd mikor áthúzom rajt, elnyeli az út....mint valami sci fi filmben...már mint a táblát nem a kocsit...
  • Oldgamer
    #3375
    Konzoloknál nem lehet külön mentéseket csinálni, automatikusan történnek mikor kilépek a játékból. Egy az egyben ott folytatódik minden, ahol utoljàra kilèptem a game-ből. Ez jó megoldás egyébként, soha nem volt olyan problémám, hogy elveszett volna bármi adat stb.
  • PagoX
    #3374
    Nekem már legalább háromszor törölte az aktuális játékomat a program. Ha nem mentek minden nap a kilépések után, kezdhettem volna újra az egészet. Mivel nem mai csirke a gépem, előfordul, hogy az fps lemegy nullára is, a hang pedig csak egy elviselhetetlen zörgés. Ekkor kivárom, amíg helyreáll, s kilépek. Azonban előfordul, hogy annyira beragad a gép, hogy csak resetelni tudok. A következő indításkor jött elő párszor, hogy minden eltűnt, mintha először léptem volna be a játékba.
  • Jóózsf István #3373
    A biztonsági mappába, ha jól rémlik, akkor az aznapi első indítás utáni mentést teszi be. Tehát elméletileg minden nap egyet.
    Volt már, hogy használnom kellett. De az is a fejlesztők hibája volt. Talán akkor amikor elmebeteg módon írták meg a kabinos részt Yukon-ban.
  • RJoco
    #3372
    Ezért írtam, hogy nézőpont kérdése.
    Amúgy nem a recoveryt kellene nerfelni, hanem betenni egy mentés gombot.
    Ez végül is egy sandbox játék, nem is értem, hogy miért nincs benne.
    Még a cyberpunkban is van, pedig azért az is elég gyakran ment. És sosem írja felül az aktuális mentést, hanem forgat párat.
    De ezt csinálja az X4 és a Space Engineers is.
    Szóval a fejlesztők egy újabb...
  • eta32 #3371
    Köszi...közbe szoktam ilyeneket nézegetni de ezt még nem láttam...
    A múltkorában farmozósokat néztem...szántás bálázás stb...
  • eta32 #3370
    Tévedés, én még Alt+F4-el soha nem léptem ki,azért mert épp gond volt borulás hasonló.
    Én bizonyos ,nekem tetsző, időközönként lépek ki.
    Pl.Ha időfutamot kezdek ez lehet bármikor, (hardban sok lehetőség nincs hogy gold legyen én meg maximalista vagyok) vagy épp régió map váltásra készülök,itt is csak amiatt hogy megint abban az időben és ott folytassa a játék(mondjuk nappal) ahol én szeretném.
    Van egy külön mappám ahol az ép adott (előző) mentésem van,ha úgy gondolom vagy gond van akkor ezt töltöm vissza az élő mentéseket felül írva.
    Így általában max plusz fél órám(nem szoktam számolni) veszik kárba és kell kezdenem megint "elölről"
    De a lomtárból is raktam már vissza egy jóval korábbi mentésem, mer épp úgy hozta az ingerületem valami miatt...
    Így ha akarom mindig nappal megyek...
    Nyilván ha sokat haladtam és nem mentek akkor jön a gond akkor sokat kell újból onnan kezdenem mint az előző mentésem volt ,
    De ere már figyelek ,igaz így ha úgy vesszük viszonylag "sokszor" ki lépek és vissza de már annyira megszoktam fel sem tűnik .
    Időbe kb 2 perc,mivel elég gyorsan betölti a játék magát.
    Biztos sokan azt mondjátok ez mennyre macerás ...nekem nem különösebben....mint írtam is már rutinná vált...
    Persze lehet ezt csalásnak nevezni,én nem tartom annak,a recoverit inkább így azt soha nem használom ,de persze minden néző pont kérdése.
    A mudrunnerbe ez a lehetőség nem volt meg így ott ha bukta volt akkor nagy volt...ebből a szempontból nagyon díjazom a snowrunnert.
    A mentéseket a backupSlots mappába is menti ,de ez nem jó mert itt elég keveset és ritkán ment.
    A storage részben a hosszú számsort másolom ki mindig a külön mappámba amiről fentebb írtam.
    És ugyan ebbe másolom vissza (felül írva azt) ha kell, a mappámba tárol mentésem.
    Hozzá tenné ettől függetlenül is nagyon ritkán borulok,inkább a rakomány azt meg vissza daruzom ,sokszor másik daruval is képes vagyok oda menni ha épp nincs azon amivel viszem a rakomány....vagyok annyira elvetemült.
  • Jóózsf István #3369
    És van ami még a miénknél is rosszabb!
    De ez nem egy járművekre koncentráló játék.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.11.19. 05:54:46
  • Jóózsf István #3368
    HÁT MÉG EZEKNEK IS VAN A LÁTVÁNYHOZ PONTOSAN PASSZOLÓ ÉLETHŰ HANGJUK!!!
    Akkor nekünk vajon miért nem lehet?

    Endy!
    A neked szóló rész 2:00 után jön!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.11.19. 05:31:09
  • PagoX
    #3367
    A játék bizonyos időszakonként csinálja az automatikus mentéseket, az alattomban kilépésben az az előny, hogy abban a pillanatban nem, és a legutolsó mentést tölti vissza. Ha szerencséd van, az egy olyan állapot, mikor még gumijain áll az autó. Ezzel a csalással akkor van a legnagyobb szívás, amikor már eldőlt az autó, de még jár a motor, ezért hajtva a gamer vérem, persze, hogy próbálom megmenteni. Amikor nem sikerül, addigra már mentette is az elborult állapotot, hiába csalok. A játék legnagyobb bosszúja pedig az, amikor úgy indul a menet, hogy áll a motor, az autó elkezd dőlni, mire beindul, s csörlőznék, már el is dőlt, s újra le is fulladt. :)
  • RJoco
    #3366
    Akkor már értem, hogy eta is, hogy töltögeti vissza a játékot. (Mellesleg néző pont kérdése, ami szerint ez szerintem nagyobb csalás, mint a játék adta lehetőség szerinti visszaállítás. De, mint írtam, nézőpont kérdése. És valaki amúgy is együtt tud élni a csalással. Én is, ha úgy hozza érdekem.)
    Csak mert én sehol nem találtam külön mentési lehetőséget, és igencsak gyakran ment a játék.
    Akármikor is lépjek ki, alattomban akkor is ment egyet jelzés nélkül.
    Így a borulásoknál nem is volt kérdés, hogy valahogy rendbe kell hoznom.
    Az elején még meg is tettem. Aztán most úgy vagyok vele, hogy mikor milyen kedvem van.
    Ha ezt-azt értelmesen megcsinálnának, akkor nem lenne gond ezzel sem. Ha nem kétszer kellene fordulnom valamiért, mert megy a konvojozás normálisan, akkor lehet, hogy jobban törném magam a saját kocsijaim mentésein.
  • Oldgamer
    #3365
    PagoX+Józsi!
    Rendben értem, köszi a segítséget/tippeket!
    Na akkor itt kell agyalni...
    A textúrába való beragadás utáni recovery természetesen más, rajtunk kívülálló okok miatti teleport az szükséges. Nálam konzolon kétszer volt ilyen az alapjátéknál, tehát nagyon bosszantó azért nem volt szerencsère. Ellenben az átjárókon való másik pályára való áthelyezéskor a vontatmányom nem egy esetben szinte felrobbant, na ott aztán volt gordiuszi csomó.
  • Jóózsf István #3364
    Próbáld meg konkrétan, mert ott valóban vannak trükkök és valószínűleg nem fogok rájuk emlékezni, de nem is akarom elszpojlerezni neked a huncutságokat.
    Azt elmondhatom, hogy nálam még hibás volt a fűrész telep...
    Volt valami trükk a vasgerendákkal is. A lényeg az lenne, hogy előfordulhat, hogy meg kell teremteni a feltételeket, hogy itt-ott létrejöjjön az áru felvevő pont!

    PagoX!
    Igen sajnos előfordulnak ilyen brutális dolgok. Én egyszer 15-20 percen keresztül próbáltam kiszabadítani a textúrában ragadt kereket. Ami teljesen üzemszerűen futott alá!
  • PagoX
    #3363
    Ha jól tudom, te konzolon nyomod. Nálunk PC-n a recovery kérdés nem nagyon jelentkezik, mert az igazi hardcore játékosokon kívül boruláskor kényes szituban azonnal nyomjuk az ALF+F4-et, aztán újraindítás után meglátjuk, honnan folytatódik a játék. Ha nagy a pech, akkor jöhet talpra állítás, végső esetben a recovery. De a készítőknek hála a programhibák miatt még mindig előfordul, hogy nincs más út, mint a recovery. Nálam hardban legutóbb Yukonban a nagy daru támasztója egy emelés után úgy belesüllyedt a kemény sziklába!!!, hogy képtelen voltam csörlővel kiszabadulni, de még a Kolovval sem tudtam kirángatni.
    De előtte Taymyrban pedig a Caterpilarral folyamatosan csinálta, hogy miután otthagytam hibátlanul az út szélén valahol, s mikor visszamentem, az egész futóműve csálén állt, s amikor aktiváltam, akkor egy robbanással kísérve 300-500 pontot meghibásodott. Hiába próbálkoztam 3-4-szer az ALT+F4-es trükkel, mindig ugyanazt csinálta.
  • Oldgamer
    #3362
    Józsi!
    Egyet kell értsek amit írtál nekem, lennének hátulütői a recovery-s elképzelésemnek, mondjuk jeleztem: sokan elvèreznének. Bizony, egyes hibás elemektől eltekintve eszméletlen szórakoztató a játék, ez tény! Azért valljuk be, ha nem kapnánk plusz járműveket/trailereket/pályákat folyamatosan a készítőktől, lehet nem raknánk a játékba 400-1000-órát, csupán max 300-at. Na jó, ez is szép eltöltött óraszám.

    Egy kis segítséget kérnék tőletek Lake Coap-al kapcsolatban, páran toltátok ezt a règiót úgy emlékszem.
    Nem régen nyűvöm, tetszik egyelőre, tegnap teljesítettem a task feladatokat, rátértem a fő küldetésekre. Már amit enged... Elhűlve tapasztalom, hogy a felvehető alapanyagokat ( farakodási pontokat kivéve ) nem jelöli a térkép, csak azon pontokat, hová tegyem le a cuccot. Ez egy nehezítési mód ezen a mod térképen, vagy valami bug? Szerintem tudatos nehezítés lesz.. Tehát fejből kell emlékezzek mit hol tudok felvenni!? Ha igen, na az egy " szíp baleset" mit mondjak. Lesz pár fars felesleges utam úgy hiszem.
  • eta32 #3361
    Ja köszi az infókat .
    Én is így gondoltam ,csak valami anomália volt ,nem mutatta a rögzítést tegnap..
    Most próbáltam ,jó.
    A kéziféket ki kell engedni a vontatotton mielőtt rögzítem.
    Ez még oké is.
    Viszont ott a teszt mapon az Azov a garász bejáratánál ami totál defektes igaz hogy felfedeztem ,de mégsem az enyém nem tudok átülni belé,de mikor odahúztam a garázs érzékelési tartományba már át tudtam ülni.
    Ahogy pl a tatrába pacific a Don régióban hogy elvontassam ....
    Na itt kezdődik a gond ugye ennél fogva a kézit sem tudom oldani,ergo hogyan szállítsam.
    Nos ha meg csak oda kell cipelnem mindent javítást üzemanyagot akkor meg már nem kell vontatni..
    Persze ez így még úgy ahogy elfogadható.
    Nyilván arra találták ki hogy a birtokolt járműveket ha gond van így vontasd...az meg működik a teszt mapon a gázlón is áthúzta még a totál defektes teszt maopon levő Azov-ot is... .
    A Zikz-el nem nagyon bírt,mivel eléggé széles a futómű nyomtávja így a rögzítés is nem volt valami jó.
    Anno a fórumon is olvastam ezekről csak most valamiért beugrott,most hogy megyek a tátrákért.
    Még lenne mit finomítani,de szerintem így marad,..használható kompromisszumokkal de összességében jó a koncepció .. csak a megvalósítás olyan amilyen eddigiek is " picit döcögős"
    Ha meglesz ez a tátra tuti ezzel is el fogok szórakozni már mint a vontatással...
    Totálkáros Azov vontatása a gázlón

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.11.18. 08:05:09
  • Jóózsf István #3360
    Azért ennyire nem sarkos a dolog. Nem az a kérdés, hogy mennyi időt tudunk rászánni, hanem az, hogy mennyit vagyunk hajlandóak. Engem egy ponton túl nem szórakoztat a játék és ha nem szórakoztat, akkor minek játszanék vele?
    A talpon maradás az már rendben van.
    Amit a 335-ben írsz, hogy csak egyszer lehessen menteni, az inkább csak beszűkítené a lehetőséget.
    Képzeljünk el a játék elején egy helyzetet. Adottak a küldetések és adott a járművek képessége. Ahhoz, hogy meg tudd oldani az egyik feladatot, jobban fel kellene készülnöd, de nem tudsz, mert ahhoz előrébb kellene tartanod a fejlődésben. A fejlődéshez szükséges feladatok mennyisége és így a lehetőség korlátozott. Mit csinálsz? Próbálkozol. Megpróbálod egyszer, kétszer, háromszor (Aztán törlöd a játékot a mentésekkel együtt. Neeeem. ) De ha úgy lenne ahogy gondolod, akkor viszonylag rövid időn belül patthelyzetbe kerülnének sokan. Erre vannak más játékok, például bármelyik túlélő játék. De a Futók nem azok.
    Tulajdonképp a játék elég sok réteget ki tud szolgálni. Hisz itt vagyunk mi a legjobb példa. Egyikünk sem úgy játszik mint a másik. Mindenki másképp közelíti meg. HA nem hánynám össze magam akkor le merném azt a mondatot írni, hogy ez ebben a csodáááááááááááöáöáöáööla...
    Meg az, hogy ha az ember beleborít ezer órát és még mindig le tud ülni elé. Na valahol itt tartok én. Azzal próbálom győzködni magam, hogy ki kell maxolni a régiót. Nem maradhat 100% alatt! De egyelőre ez sem segít. Na majd ha már hiányozni fog.

    Endy!
    Elméletileg ugyan-úgy van parancs a jármű lekötésére annál az alányúlós felépítménynél is. Nézd meg jobban.
    Ami problémák voltak vele sorban és én is bemutattam dejókban, hogy:
    Először úgy csinálták meg azt a "kalodát" amibe az első kerekek voltak hivatva befogatni, hogy nem fordult el egy függőleges tengely körül!!! Nem is értem hogy gondolták!
    Aztán gond volt az is, hogy ha nem ráálltunk a szállítani kívánt járművel, (Milyen életszerű, hogy elmegyünk menteni és a sérült járművel rá kell tudnunk állni, vagy különben nem tudjuk elszállítani!!) hanem felvettük, akkor a szállított jármű kézifékje rögzítve maradt. Ezt is bemutattam.
    És valamikor azon is dolgoztak, hogy ha felvesz egy akkor a járművet, mint akár a való életben (Amire kitalálták ugye!) Akkor a vontató ne essen hanyatt!
    Szóval: ELMÉLETILEG működnie kellene! Persze nem árt, ha az ember kicsit belebabrál a hátsó felfüggesztésbe, hogy legalább a látszatát fenntartsuk a használhatóságnak!
  • Oldgamer
    #3359
    eta!
    Igen, egyetértek veled, a traileren való szállítás egy más érzés, főleg jó pár hónap, sok száz óra játékidő után!
    Látom nem gyenge vassal vontatsz. :) Nekem az Iceberg a kedvencem, de nem mindig használom mert túl erős, könnyű vele a feladatokat teljesíteni. Igen, néha az is baj.

    Jocó!
    Na amit jeleztél, az útvonal lerövidítéseket meg sem említettem! Viszont nem ítélem el azokat a gamereket akik ilyesformán trükköznek, hiszen nem mindenki tud napi szinten hosszú órákat játszani. Ha nem " csalnának " akkor számukra a SR egy neverending story lenne. A beragadt/felborult járművek portálása az én szememben viszont netto csalás, hiszen valamilyen formában ennek a játéknak az egyik lényeges mivolta az életben...azaz talpon/kerekeken maradni stratégia! A feladatokat előbb utóbb ( idő kérdése csupán ) mindenki teljesíteni tudja.


  • eta32 #3358
    Értem ,nekem se volt gond elhiheted ,nem is azért írtam.
    De nekem így ebbe a formában hogy szállítom és nem vontatom jobban bejön...
    Na a lényeg szeretem traileren szállítani a kocsikat.
    A rakományok ,pár kivételtől eltekintve uncsi...ennyi játék után kell valami "érdekesség"
    Ahol lehet próbálom kihozni belőle a max nehézséget és plusz idő növelést.....persze van mikor aztán ,már én is "rövidítek" néha...
    Ma 2x borult le a rakomány a trailerről egy viszonylagos rövid úton,mivel a legnehezebb terepen vittem (nagy konténer) ,majd egy másikkal amin van daru oda mentem és megint feldaruztam....jól elbírok szórakozni magamnak ,különböző általam kitalált "küldikkel"
    Persze a rakomány borulások nincsenek benn,de be csúszik néha..
    Nagy részbe ezzel és ezt a trailert vontatom , eléggé borulékony...főleg ha nagy konténer van rajt,de mással is, legalább odafigyelős ...
    vontatás.
    Nyilván másikkal daruzok erre is,meg ha úgy jön ki a daruzóval is szállítok...
  • RJoco
    #3357
    Az kéne még, hogy az FPS drop-pok mellett ne tehessem vissza a garázsba a kocsit, amikor csak akarom!
    Ez nem csak mentésre szolgál, hanem az út lerövidítésére is.


    Amúgy mindig ugyanazon az útvonalon többször haladva is lehet izgalmas a játék, ugyanis a nyomvályúkat megjegyzi a játék, így mindig kicsit más a terep.
    Alaszkában a végén jöttem rá, fahordásnál, hogy miért akad el/halad át nehezen minden kamionom egy bizonyos ponton.
    De, ha nem járom le az utat, akkor a mai napig nem tudnám.
  • eta32 #3356
    Ja azért nem venném meg a kocsit,annyira nincs sok mani,de nem panaszkodom.
    Most mentem tátrákat felfedezni-megszerezni de ahogy látom annyira nem lesz egyszerű ..
    Pont amit megszerzek azon lenne ez a felépítmény.
    De most a teszt mapon kipróbáltam...
    Biztos velem van a baj de szerintem ezzel a készítőknek kár volt vesződni ebben a formában kb semmire nem jó .
    Nem lehet rögzíteni a kerethez miután megemeltem a vontatott kocsi elejét és kicsúszik a kerék belőle ,ha meg kötéllel rögzítem akkor minek ez az egész bohóckodás....Mikor megjelent pár hónapja kb akkor is ennyit tudott,vagyis lóf...t
    Ja meg ha megemelem, a súly miatt a vontatót nem lehet kormányozni mert az eleje a levegőben van.
    Könnyű kocsit meg nem próbáltam,arra minek...vicc az egész...
  • Oldgamer
    #3355
    eta!
    Nekem a szállító trailerek hiánya soha nem okozott gondot, az általad említett javító/üzemanyagos vontatmányt csörlő segítségével mindig oda tudtam vontatni/szállítani ahová szerettem volna. Jó közel odacsörlőztem a vontató jármű " seggéhez " így a kikengéseit haladáskor minimalizálni tudtam, nem jellemzően siklott ki vagy borult fel. Persze tudom, ez nem kimondottan elegáns megoldás.

    Más: kicsit filóztam ma unalmamban.. :)
    Már az alapjátékot is úgy kellett volna a készítőknek megejteni, hogy minden járművet csak egyszer szabadna RECOVERY-vel kimenteni ( teleportálni ) Sokkal izgalmasabbá lehetett volna tenni a játékot. Akárhányszor, vagy pénzért kimenteni járművet szorult helyzetből nem életszerű. A Hard módot el tudtam volna így képzelni. :)
    Magammal kötöttem kopromisszumot ez ügyben, nem teleportáltam, csak a játék legelején, de mondom, " gyárilag" jobb lett volna az amit jeleztem fentebb. Mondjuk jó sok kocajátékos elvérzett volna.
  • Jóózsf István #3354
    A Tátra Force-os felépítményre gondolsz?
    Elméletileg már működnie kellene minden tekintetben.
    Azért nehézben nem nagyon feszegetném a dolgot! Megvenni az autót, csak emiatt a felépítmény miatt... Hááááát...
  • eta32 #3353
    Most már nem kell oda cipelni a megtalálási helyre,üzemanyagot, javító trailert ,helyette felcsörlőzzük a trailerre és oda szállítjuk ahova ép szeretnénk..,nyilván a nagyok, erre nem férnek fel ,de amit lehet ezzel szállítok
    Jól jött volna ez már korábban is..de most sincs későn... annyira
    "A hegy ment mohamedhez"
    Egy igazi mély merülés ,de jól bírta...
    Most hogy megvan már mind két ingyen tatarin ,megtámadom velük valamelyik új régiót....
    Mind kt Tatarin behúzva...
    Nem tudom az a hátsó falas emelős szállítás menyire életképes....
    A múltkorában próbáltam ,de csak a szenvedés volt még a teszt mapon is,a fórumon is sok panaszt hallottam róla,hogy lehetetlen fordulni vele stb...
  • Jóózsf István #3352
    16.4! Bármi is legyen benne.
  • PagoX
    #3351
    Azt én is láttam, s pont ugyanez jutott eszembe. Egyetlen előnye van, a daru-plató-pót kombó. De ez sem előny, mert már ott az öttengelyes paystar, aminél ráadásul a négyes póttal 7 kapacitásod van.