5856
  • RJoco
    #5856
    Csak jó valamire chatgpt.
    Beküldtem neki a billentyűzetkiosztást.
    Megadtam pár párost, amit én azonosítottam be, az alapján meg tudta határozni a teljes angol kiosztásra, hogy mely billentyűkhöz mely szám tartozik. Párat kipróbáltam, jó lett.
    Következőnek majd a kormány jön.
  • Jóózsf István #5855
    Plusz egy hely, plusz egy kerék? Nekem szimpatikus. Mindenképp kipróbálom.
  • Jóózsf István #5854
    Unatkoztam hétvégén. A rimék mentésemben csinálgattam régiókat. Főleg Alaszkát. Két logisztikai nyűglődésemet fel is vettem. Csak erős idegzetűeknek!
    Nyűglődés 1
    Nyűglődés 2
  • RJoco
    #5853
    Én teljesen megértem eta agybaját a játéktól. Én is agybajt kapok tőle.
    Tegnap még semmi gondja nem volt a kormánynak. 2. napja volt. Elindítottam a játékot és ment.
    Ma meg vissza volt téve minden alapértelmezettre. Olyannyira, hogy még az audio részt is visszarakta. Mondjuk ez már két napja is feltűnt, mert Maine-nek förtelem a zenéje és nálam a zene mindig nullára van véve. Ma ugyanaz a förtelem fogadott.
    A beállítás fájlját megtaláltam, de pont olyan sz@r, mint a játék egyéb fájlja. Ömlesztve minden, csak az átállított dolgokat tartalmazza.
    De nem ám normális módon, mint minden más értelmes játéknál. Ááááá. Valami "key"-ek szerepelnek benne, amik számok. Aztán találd ki, hogy melyik mi.
    Mondjuk ahogy néztem, az állítgatáskor a fájl tartalma változik. Így nem kell mindig kilépni, hogy mentse a változást. Kicsit egyszerűbb lesz kitalálni, hogy mi micsoda. De akkor is egy rémálom lesz.
    Aztán, hogy mitől nullázza a beállításokat, egy rejtély.

    Vagy lehet, hogy a "key" a beállítás nevének a kulcsa.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.06.18. 00:34:04
  • Jóózsf István #5852
    Fergeteges bejelentkezés.
    Majd áruld el ki voltál és/vagy...
    Részemről szabad a gazda.
  • RJoco
    #5850
    Beüzemeltem a G920 kormányomat.
    Először persze nem az SR-rel próbáltam ki, hanem a ETS2-ben. Gond nélkül ment. Állat vele vezetni. Csak a fékből kell kiszerelnem a rugót vagy épp átcserélni a kuplunggal, mert túl erősen kell nyomni.
    A logitech szoftvere sajnos elintézi a corsair szoftverét és a billentyűzet szivárványozik, ez nem jó. Lehet írni kellene egy kedves levelet a corsair-nek, hogy ugyan már csinálják ezt meg, különben kénytelen leszek lecserélni a billentyűzetüket logitechre.

    Na, de aztán jött az SR. Itt nem futott a logitech szoftvere, de úgy néz ki, hogy ehhez pont kelleni fog.
    Pár perces bíbelődés után sikerült is beállítanom az alap dolgokat. Nagyon állat. Az FFB is. Vissza is vettem kicsit. Mivel a kormány jó sokat tud tekeredni, így a játék ezt ki is használja. Élesebb kanyarnál rendesen kell kapaszkodnom, hogy végállásba tekerjem. Ide kellene a logitech programja, amivel le tudom korlátozni a forgást mondjuk 270 fokra. Flatout-nál is ez kellett, hogy játszható legyen. Érzékenyebb lesz, de jobban az úton tudok maradni. Vagy lassabban vezetek és van időm tekerni.
    Ez a másik rohadt jó dolog benne. A pedálnak hála amelyik autón mindig zár a difi, ott nem kell L-be se váltanom. Egyszerűen finoman nyomom a pedált és lassan haladok. Persze ezt másik kocsival is megtehetem, de, ha kell a difi zár, akkor váltanom kell.
    Jah, amire számítottam is, természetesen a játék elcseszte a billentyűzetbeállításomat és visszarakott mindent alapra. Asszem külön fájlban tárolja ezeket. Ha lesz erőm, akkor megkeresem, beállítom és írásvédetté teszem, hogy a rohadék ne tudja csesztetni.
    De egyelőre még nem tudom, mennyit fogok vele így játszani. ETS2-höz mindenképp tuti. Itt viszont kérdésess. A gyors akasztás nem egyszerű. Nem vált azonnal egérre, hiába nyomogatom a gombjait. A gyorsakasztás meg hát olyan, amilyen. Sosem szerettem.
  • RJoco
    #5849
    Azt hittem PLAD összehasonlítás lesz, de aztán rájöttem, hogy csak a szerkesztett kocsiddal hasonlítottad össze a súlyt.
  • Jóózsf István #5848
    Nem lett könnyebb. De én ügyesebb voltam...

    Húgyúb: 13 perc alatt feltöltve és feldolgozva 4K-ban egy öt gigás dejó! Nem gyengén fejlődött a hugyesz ezen része!
  • Jóózsf István #5847
    Nyilván javul a helyzet.

    Jut eszembe. Meg kell néznem, hogy "végül mennyi lett a palakocka súlya...?"

    Háááát... Nem vagyok benne biztos, hogy a fele lett, vagy csak kettébontották. Az biztos, hogy kétszer nem írnak le feleslegesen egy tömeg értéket:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az eredeti:
    <Body Mass="7000">
    <Constraint ExplicitParentFrame="0" Type="Fixed" />
    </Body>

    Éss a rilíz:
    <Body Mass="3500">
    <Constraint ExplicitParentFrame="0" Type="Fixed" />
    <Body Mass="3500" ModelFrame="BoneCargo_1_cdt">
    <Constraint ExplicitParentFrame="1" Type="Fixed" />
    </Body>


    Le kell mennem a bányába ugyanazzal a póttal. Vagy inkább szerelvénnyel és csinálni egy dejót összehasonlításképp.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.10. 19:54:00
  • RJoco
    #5846
    És mi van, ha terheled? Mondjuk ráraksz egy olyan nagy kőtömb csomagot?
    A Tátránál észrevehető, hogy súllyal jobban megy a terepen, mocsarakban, mint súly nélkül.
  • Jóózsf István #5845
    Az új az ideje javarészét a levegőben töltötte! A kolobnak csak annyi volt a bűne, hogy leért az eleje és a hátulja. Direkt két steril járművet választottam, hogy nehogy a fejlesztések befolyásolják az eredményt. Így a kolobban nem volt emelt-állítható futómű. De többet volt a talajon. A másik mozgása annyira irreális, hogy már viccnek is rossz!
    A kolob egy huszontonnás batár. Szinte nincs daru ami megemelné...
    Vájjá, megnézem a fájlokat!

    Kolob:
    Alap tömeg: 28800 És nem is nagyon jön rá semmi. A korai járműveknél még nem vették külön az alvázat a fülkétől.
    Első rugó: 0.05
    Hátsó rugó: 0.03

    PLAD:
    Alap: 17000
    Fülke 9000 Ez összesen 26 tonna ami nem lenne gond. (Bár mintha jóval nagyobb lenne maga a jármű a Kolob.nál)
    Első rugó: 0.03
    Hátsó rugó: 0.04

    Már látom hol a baj...
    A PLAD-nak hátul erősebb a rugója, holott annak VAN fülkéje. Ami egyértelműen a jármű elejét terheli. Szóval túl van feszítve a hátulja. A Kolobnak a súlyelosztása -1 Ami annyit tesz, hogy a közel 29 tonna egy méterrel a tömegközéppont mögött van. A PLad-é -0.35 és ez csak az alváz!!! A fülke az első tengelyeken van! Tehát valószínűleg +1.xxx De lehet +2 is.

    Szumma szummárum: A Pladnak rossz a súlyelosztása. A hátulja pattog és ezt dejó is alátámasztja. A Pladnak elég lenne hátulra 0.02

    Még egy értéket találtam, amivel nem értek egyet.
    Van csillapítása minden tengelynek. Ha én állítom, akkor az érték 0.6 Régebben a gyári érték 0.4 volt. Minél nagyobb az érték, annál jobban csillapít. Kevésbé pattogós. Nem engedi a rugót érvényesülni.

    Kolob.
    E: 0.08 (Nagyon kevés!)
    H: 0.2

    PLad.
    E: 0.15
    H: 0.22
    Jóval könnyebb hátsó tengely, + jóval erősebb rugó és szinte ugyanaz a csillapítás. Egyenlő: SZAR!
    SZAR
    SZAR
    SZAR
    SZAR
    SZAR
    SZAR
    SZAR
    SZAR! A végtelenségig tudnám csinálni! :-DDD
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.10. 17:32:25
  • RJoco
    #5844
    Szerintem az új jobb, mint a Kolob.
    Az utóbbit rendesen törted, a másiknál nem volt ilyen.
    Emellett mind a kettő pattogott. Hol volt a különbség? Én nem láttam.

    Nem ellent mondog neked. Nem egyezik a véleményünk. Neked szar, nekem meg tetszik. Erős és jobban fordul, mint a Tatra. Nem akad el az orra minden vacakban, mint az 5 tengelyes Azov-nak. Azt nem tudom, hogy a Zikz 612H-hoz felér e, nem vontattam vele nehéz félpótot valami hülye felépítménnyel vagy hajóval.
  • Jóózsf István #5843
    Azért, hogy nektek ne kelljen venni a fáradtságot, hogy bebizonyítsátok a tévedésem...
    Azért én megteszem helyettetek!

    Azért néha megköszönhetnétek..

    Áhhh! Inkább ne! :-)
  • Jóózsf István #5842
    Azért, mert sportot űzöl abból, hogy ellenkezz velem.
    Azért mert mindenre rávágod, hogy azért mert én...
    Azért mert csak.
    Azért, mert mint említettem, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy SZAR!

    Azért, mert nincs súlya és rugózása sem.
    Azért, mert ti nem látjátok, még lehet igazam.
    Sőt!
    Csak igazam lehet!!! :-DDDD
  • Jóózsf István #5841
    "Azért tűnik neked furának a mozgása, mert az összes bicajt megszerkeszted"
    NEMNEMNEMNEMNEMNEM!
    Azért mert te megszerkeszted.
    Azért mert te modokat használsz.
    Azért mert te szőke kékszemű vagy.
    Azért mert te buzi vagy!
    Azért mert te nem vagy buzi!
    Nem!
    Azért mert szar SZARSZARSZARSZARSZAR!

    Vegyél elő egy Kolob-ot (A kockábbikat.) vagy egy Derry-t és menj ugyanazon az úton. Látni fogod, hogy az új egy darab tégla!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.09. 22:07:33
  • Jóózsf István #5840
    Pedig nem csesztem el. Ez az oldal akart lenni, de egy szinttel beljebb. Hogy már csak a dejók látszódjanak időrendben.

    Talán így... https://www.youtube.com/@FocusEntertainmentOfficial/videos
    Egyszerűen nem engedi belinkelni az oldalt!

    Nem. Így sem!
    Én még ilyet nem is láttam.
    akkor mindenki akit érdekel keressen rá a húgyúbon a FocusEntertainment-re
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.09. 22:02:31
  • RJoco
    #5839
    Itt nincs semmi.
  • RJoco
    #5838
    Jujj mennyi seggnyaló a komment szekcióban.
    Az elakadásoknál volt egy ügyes vágás, a lényeg lemaradt.
    Azzal a Scout 800-zal tuti, hogy ott nem fog áthaladni.
    A próbált jármvek közül egyedül a Femm-mel tudtam átmenni kötél nélkül. Ezért is vitte ő az ezüstöt, bár akkor már kellett a kötelet használni. De így is egész szépen áthaladt.
  • RJoco
    #5837
    Ambilájtja csak a philipseknek van. Szóval a másikra gondoltam.

    Rövidre sikeredett az biztos. Bár szerintem a pénzét megéri. Én még mindig az 1€/óra mellett vagyok és abba belefér.

    Azért tűnik neked furának a mozgása, mert az összes bicajt megszerkeszted. A Banditát elő sem mertem itt venni. Nem csak az új bicaj ugrált.
    Sőt, a legtöbb borulásom hátterében pont az áll, hogy a kocsi rugózása dönt fel. Ha lassan megyek, akkor általában nem volt ezzel gond.
  • Jóózsf István #5836
    És a válasz... :-DDD Persze, hogy voltak!
  • Jóózsf István #5835
    Francos faranc!
    A lényeget amiért jöttem, meg elfelejtettem...
    Eddig is voltak ilyen menő kampány videók? Simán el lehet vele adni a játékot! Úgy látszik, hogy arra voksoltak, hogy nem rendes fejlesztőkre költik a pénzt, hanem reklámra. Egy darabig működhet is. De az eredmény az lesz, hogy akik eddig nem vették meg a játékot, azok közül páran meg fogják, akiknek a döntő többsége csalódott lesz, hogy nem is azt kapta ami a dejóban van! Nem vagyok szatócs, se bizniszmen, de nem erre az útra szavaztam volna!
  • Jóózsf István #5834
    A kérdés az, hogy TE MELYIKRE GONDOLTÁL az 5830-ban amikor az elméletedet fejtegetted?
    Arra kérdeztem, hogy melyik "HÁTTÉRVILÁGÍTÁSRA" gondolsz! (Utolsó előtti mondat!) :-DDDD

    Azt mondod a két új bicaj jó?
    Mentem most a rilízben mindkettővel és a kicsire nem tudok mondani semmit. Az csak egy személyautó. Közöm nincs hozzájuk. Véleményem se igen lehet róluk.
    A nagy viszont meglepett, hogy mennyire bután mozog! A fellelt állapotában mentem le vele a bányába egy fejlesztésért és csak fogtam a fejem, hogy mennyire pattog az úton. Próbáltam elképzelni, hogy a valóságban ha így viselkedne a cirkuszban is lehetne mutogatni. Túl azon, hogy fizikai képtelenség lenne ezt a viselkedést szerkezetileg megalapozni. Mint egy hasáb fa...

    Elég hamar megcsaptad ezt a pályát! Csak nehogy a nép zúgolódni kezdjen, hogy KEVÉS!!!

    Azt csak a vicc kedvéért jegyzem meg, hogy az első, vagy második héten a béta hét feladattal rövidebb volt. Nem volt benne a hidak felújítása és még néhány...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.09. 15:16:34
  • RJoco
    #5833
    Vagy inkább beteszem ide.

    A fiúk nézik az utolsó szállítmányt. Azért a folyton kávézó emberke elég vicces lett ott a buszmegállóban.


    Célegyenes.




    Még egy 100%

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.06.09. 13:11:04
  • RJoco
    #5832
    A LED monitorok is folyadékkristályosak, csak LED-es a háttérvilágítás, melynek köszönhetően sokkal kevesebbet fogyaszt, mint a korábbi, LCD monitornak hívott társaik.
    Ha nincs megvilágítva a folyadékkristályos rész, akkro nem látsz a képből kb. semmit. Ezért is vannak fényesedési problémák velük. És ezért sincs tökéletes fekete rajtuk.
    Ellenben az OLED vagy QD-OLED kijelzőknek nincs ilyen háttérvilágításuk, mert nem folyadékkristályos a kijelző, hanem apró LED-ek vannak egy panelon. A LED-ek meg világítanak, amit már lát az ember. A kikapcsolt LED-ek, pedig teljesen sötétek, ezért lesz fekete a fekete.

    Amire te gondolsz, az szerintem a hátuljából kijövő fény. Vagy nem?

    Az utolsó képeket jól betoltam az X4 fórumába. Ott tessék keresni a régió végét.

    Pár órácska hétköznap, tegnap kb. egész nap, meg most a délelőtt. Szerintem úgy 20 óra lehetett benne. És nem használtam mod-os kocsit, pótot. Az extra üzemanyag viszont nagyon jól jött. Ha az nincs, akkor még pár órával ki lehetett volna tolni. De nekem így sem vett el az élvezeti faktorból, ellenben csökkentette a frusztrációs faktort. Nem kellett még üzemanyaggal is szaladgálnom. Bár csak pár autó volt, ahol igazán szükség volt rá. Egész jó helyre tették a garázst, meg a benzinkutat is. Mondjuk a reptérhez tehettek volna még egy töltőállomást.
  • Jóózsf István #5831
    A monitor háttérvilágítás alatt például az ambilájtot érted? Vagy a hagyományos lcd monitorokat?
  • RJoco
    #5830
    Hétvége. Lehet, hogy állandó szerver problémájuk van? Vagy elérési gond?
    Ha nem kb. azonnal akarom megnézni, akkor egész jól viszi a tieide is. Na, de pár nappal később már ki emlékszik arra, hogy mit akart megnézni? Ráadásul egy fórumon már rég idejét múlt lesz.

    Az a durva az idegrángással, hogy látszik a térképen is. Átültem egy messzebb lévő járműbe, akkor kuss volt. Visszaültem és megint. Hiába álltam meg, nem használt. Egyedüli megoldás volt, hogy tovább mentem. Először bíztam benne, hogy nem repül el minden a fenébe. Ezért sem oldottam fel a rögzítést. A fenének sem lett volna kedve összeszedni. Mégegyszer lemenni meg végkép. Főleg, hogy így utoljára még szemetet is gyűjtöttek nekem, amiért megintcsak mehetek le.

    Az éjjeli grafikára meg van egy elméletem.
    Szerintem a játék nem ismeri a negatív talajszintet. Vagyis a vízszint valahol a bányák alján van. Így nem a bánya van lent, hanem az épületek vannak fenn. És ez lehet, hogy bezavar a nap fénye általi tükröződések grafikai részébe éjjel.
    Csak onnan jött az ötlet, hogy a bánya alján nem tapasztalom ezt a hibát.
    Amúgy az is eszembe jutott, hogy monitor háttérvilágítással rendelkező játékosokat lehet, hogy nem zavarja ez úgy. Ott tompulhat annyira a jelenség, hogy talán észre sem veszik, de legalábbis nem zavaró.
  • Jóózsf István #5829
    Megnéztem a dejódat.
    Háááát, te sem jattoltál a hugyubnak, mert a tied is elakad. Az a hosszú - hosszú dejó háromszor akadt el és pufferelt! :-)
    És azt kell mondjam, hogy a bétában nem volt ilyen beidegelődési probléma.
    Azt nem tudom biztosan állítani, de szoktak olyat csinálni, hogy elsőre nem találják el a tömegét a rakományoknak. Én viszonylag korán megcsináltam ezt a küldetést. Lehet, hogy menet közben elcseszték...

    (Ma különösen szar a húgyúb!)
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.06.09. 01:12:44
  • RJoco
    #5828
    Az utolsó blokk.
  • RJoco
    #5827
    Biztos csak viccnek szánták.
  • RJoco
    #5826
    A bánya alján.
  • RJoco
    #5825
    A 3 tengelyes nehézpótok minek kerültek a játékba?
    Mert tök jó, hogy megcsinálták, de a küldetésekben használatosat már lusták voltak átalakítani.
    Én meg nem ettem meszet, hogy ilyet bármire is önként használjak.
  • RJoco
    #5824
  • RJoco
    #5823
    És ezt hogy?!

  • RJoco
    #5822
    Odébbtoltam a két tekercs fémet és simán be engedett rakni egy harmadikat úgy, hogy nem vett el semmit a kettőből.
  • RJoco
    #5821
    A leomló kőszirtek azért jól a frászt hozták rám. Ha ilyen jól csinálták volna meg az egészet, de jó is lenne.
    De mi az a csörömpölés az új verda motorjából? Hengerfejes vagy mi?
    Az tuti, hogy a bányákban benne van annak a trógernek a keze, aki Amurt is csinálta. Amúgy egész kellemes régió lenne. Egy ponton olyan érzésem volt, hogy MR-rel játszok. Aztán elmúlt.
    Kíváncsi lennék arra a rohadt nagy patkányra, amelyik leszedi a markoló tetejét, hogy idebb vigye, majd leszedi a markoló részt kanállal együtt és azt is odébb viszi. Aztán persze mindent szanaszét hagy.
    A hard-osokat nem irigylem. Az új kamion éjjel olyan szinten sávosodik, hogy kibírhatatlan. A durva, hogy belső nézetben ugyanúgy megvan a jelenség. Még csak a sávok helyzete sem változik.
    A beállításokkal játszva sikerült enyhíteni, de eltüntetni nem. Úgyhogy nálam marad a nappali játék.
    Az viszont jó, hogy a kapott két új verda egész használható mindjárt a megkapás után. Nem feltétlen kell azonnal a garázsba rohanni tuningolni.
  • Jóózsf István #5820
    A modok frissítését én sem szoktam érteni. Elég rapszodikus.
    Ha látom, hogy frissült az oldalon, de a játék nem akarja frissíteni, akkor letöltöm és felülírom kézzel. És igen sokszor látom azt, hogy a játék leszarja, hogy frissült a mod.
    De olyan nem fordult elő, hogy "VÉLETLENÜL" elfelejti, hogy arra fel vagyok iratkozva. Inkább az, hogy én elbarkácsolom.... :-)
  • RJoco
    #5819
    Nahátaztánámezajáték.
    Kiléptem belőle, gondoltam megnézem nincs e valami turpisság és a 13-al együtt kiadtak egy DLC-t a pályához. Ilyen még nem volt, de soha nem lehet tudni.
    Mert az elméletem az, hogy van pár híd, melyet be kellene felyezni, de egyelőre még nincs feladat hozzá. Mondjuk a még nem elérhető feladatokat nem néztem át, szóval...
    A másik, hogy van pár érdekes helyszín, ami pont úgy néz ki, mintha át lehetne menni egy másik térképre. Feltéve, ha eltakarítjuk az akadályt. Vagyis viszünk oda ezt-azt.

    Ja, de a lényeget majd elfelejtem.
    Belépés után tölteném a mentést, de reklamál, hogy az egyik mod hiányzik. Mivan?! Melyi? A Bart's Tatra Pack. Hát ez érdekes, mert semmit nem kapcsoltam ki. Nézem a mod böngészőt, egy képet sem tölt be. A mod ott van. Feliratkozom megint, de semmi. Nézem a rendes böngészőben a mod oldalát, a listában szintén ott a mod. Mégsem látja a játék.
    Hát ez van. Bukta a kocsikat, meg a rájuk költött lóvét.
    Mostanában úgysem használtam őket. De kicsit bosszantó.
    Az üzemanyagtartályos-javítódobozos mod és a batmobil működik. Előbbi nagyon fontos, utóbbi nem érdekel. Csak szórakozásból próbáltam ki.
  • RJoco
    #5818
    Másik régiókban nem volt ilyen gond. Azonnal feltűnt volna.
    Most csak emiatt az egy dolog miatt állítgatom az időt mindig reggelre, mert borzasztó így játszani éjjel. Ahogy megjelenik a sáv, nyomom is a 6 órát.
  • Jóózsf István #5817
    Nekem is sávos.
  • Jóózsf István #5816
    A sávosodásra gondolsz?
    Olyat én sok játékba és vagy videókban látok. Most per pill nem vettem észre. De legalább azt javították, amikor a fényszórók kévéjének a szélén egy nagyon éles nagyon világos vonal látszódott. Mintha egy fehér ceruzával húztak volna egy vonalat.

    És igen. A kép is változott. mintha homályosabb, tompább, részlet szegényebb lenne. Gondolom úgy optimalizálták, hogy eltüntettek pár dolgot a képről, hogy ne kelljen a vga-nak bíbelődnie velük!!! :-DDD