5868
  • RJoco
    #3587
    3 szálat már nem tud stabilan megfogni. 2 szállal minden gond nélkül megbirkózik.
  • Jóózsf István #3586
    Emlékeztek, hogy beszéltem arról, hogy mennyire lehetetlen normális felfüggesztést csinálni a kéttengelyes pótkocsiknak...
    Most összehozott a sors a négy tengelyes-rakoncás-két férőhelyes pótkocsival, ami már végképp úgy működik, mintha egy téglát cibálnál madzagon.
    Nem tudtam ellenállni a kísértésnek és nekimentem. Vagy ötödszörre indítom újra a játékot, hogy ellenőrizzem az eredményt, de semmi. Illetve van valami, de messze nem a várt eredmény. Bogarászom megint a fájlt és egyszer csak beugrott. Minden járműnél a felfüggesztés erőssége egy 0.03 körüli érték Ha egy századot emelsz, vagy csökkentesz, akkor már jelentősen befolyásoltad a rugózás erősségét. A modder is ott cseszte el, hogy felemelte 0.08-ra. Ami már nagyon sok!!!!
    Tudjátok mennyi a pótkocsiknak (Sima zsámolyos!!! A félpótoké jó(nak mondható)...
    ... 0.3 nulla egész három TIZED!!! Nem három SZÁZAD!!! IGEN! Kimaradt egy nulla a második helyi értéken!!! És ez nem lehet direkt, mert mint említettem rettentő magas ez az érték!
    És ez így van a sima oldalfalas két helyes, a szóban forgó rakoncás két helyes, ennek a ponyvás változata amit nem lehet venni sem eladni, mert küldetésekhez van kizárólag, és a zsámolyos négy helyes rámpás (járműszállító) pótnál is!!!
    Az agyam megáll, hogy mekkora egy trehány banda!!!

    És kipróbáltam az Aramatsu-t is.
    Nemhogy megszerettem volna, de olyan mértékben gyűlöltem meg, hogy legszívesebben törölném a játékomból. Az egyetlen pozitívum benne, hogy van egy "fílingje" a fülkéből pakolászásnak. És itt vége is a jó tulajdonságoknak.
    Azt hagyjuk, hogy nincs rugózása. Az szintén csak az én bajom, hogy törzscsuklós. De miért nem került rá tükör?
    És ami a legnagyobb baj: MIÉRT FORGATJA A FÜLKÉT AUTOMATIKUSAN? Pláne, amikor csak a menüt nyitom meg??? És külső nézetben miért forgatja a kamerát EGYÁLTALÁN?????????????????? Ezzel nem gyengén csinált ki!
    Bőven elég lenne akkor visszaállítania, amikor elcsomagolom a darut!!!!! Kinek jó ez így?

    Magamnak a válasz: A csipesze ugyanakkora, mint a vanilla rönkrakodó darué. Csak "két szálas".
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.01.17. 09:30:42
  • Jóózsf István #3585
    Ez furcsa, hogy ti ennyire rákattantatok. A világban általában inkább nem szeretik. A csipesze hány darab szálat tud megfogni? Mert nekem is van MR-es felépítményem a mod Kraz-hoz. Az meg tudja fogni a három szálat. Ami ebbe a játékba bekerült hivatalosan, csak a kettőt tudja megfogni, azt sem feltétlen stabilan.

    Tatarinom csak azért van, mert van olyan acsi a játékban, hogy legyen meg minden jármű!
  • RJoco
    #3584
    Ez az Aramatsu úgy kellett ebbe a játékba, mint űrhajósnak az oxigén.
    A daruja nagyon ott van, kb. mint MR-ben. A másik daruval kész kínszenvedés volt fát pakolni.
    Mondjuk azért van egy bugja, mert néha egy bizonyos szögben beakad a karom. Forog a tengelye körül, de nem himbilimbizik.
    Szerencsére a daru helyére rakása megoldja a gondot.
    Ez 6 karika lett volna. Megoldottam egy karikával. Még a fákat sem kellett igazgatnom.
    Azt nagyon sajnálom, hogy nincs rá hosszú fa felépítmény.

    Kaptam még egy Tatarin-t. Az elsőt találtam egy dombtetőn, azonnal az enyém lett. A másodikat ki kellett szednem egy árokból és megjavítanom. Jutalmul megkaptam.
  • eta32 #3583
    Na azért nem gondolták hogy 3 nyamvadt vasúti elemet 3x fogom leszállítani ...elment az egybe is....
    Vasúti sin leszállítva
  • Jóózsf István #3582
    LE-hívtad! Nem BE-raktad! Úgy ahogy magad is mondod! Csak a bekerülésnél fut le az algoritmus.

    Igen. Elméletileg a kamerával lehet célozni, de az is olyan mint a kutya vacsorája!
  • eta32 #3581
    Azért nagy részben jó helyre akasztja belső nézetből ,de néha külsőre kell váltanom hogy én magam beakasszam oda ahova ideális az adott helyzetben...szerencsére ez nagyon ritkán kell...
    Inkább csak nagy elakadások és borulásos szituknál.
  • RJoco
    #3580
    Ezt a gyorsakasztást rühellem én is.
    Beakasztja a mellettem lévő valamibe, amivel egyáltalán nem segít, mert én előre haladnék, nem oldalra.
    Viszont ennek is van egy trükkje. De én ugye külső nézetből játszom elsősorban.
    Ha eléggé alacsony szögbe rakom a kamerát és megpróbálom becélozni a nekem szimpi fát, akkor általában sikerül oda akasztania és nem valamelyik oldalsóba.
    Azt vettem észre, hogy István ebben a profi. Neki mindig jó helyre akad be és tud haladni.
    De az is lehet, hogy azért oldalra akad be, hogy amikor borulsz, még gyorsan meg tudd akadályozni. Persze ilyenkor biztos, hogy nem jut az eszembe, hogy gyorsan akasszam.
    Ha haladni is akarok, akkor mindig a kurzorral akasztom, mint, hogy szórakozzak a kamerával.
  • RJoco
    #3579
    No igen, de, amikor lehívtam a másik garázsban, ahol meg tudta volna javítani, nem tette.
    Tehát a javító parancs csak berakásnál fut le és utána nem foglalkozik a játék már a dologgal.
  • eta32 #3578
    Hardon nem javítja a garázsba kerülés a kocsikat.....
    Vagyis ha előtte meg is javítottad a mechanikai hibákat .
    Jó pénzért az optikai részét csak a garázsban lehet javítani.
    Most azt már nem tudom nem hardon hogy van mert azt már rég toltam és azóta csomó javítás jött.
    A minap írta Joco hogy a csörlőzés néha "beakad" és folyamatosan húz .
    Ez nálam is jelentkezik néha ,de igazából nem nagy gond mert a gomb újbóli megnyomásával abba hagyja.
    Azért raktak vissza bele 1 évvel ezelőtti hibákat....
    Más:
    Az azovnak ami 5 tengelyes legtöbbször nem az elején akasztja be a csöről ,pedig belsőnézetből tolom,még volt 1 ilyen már nem tudom melyik....
    Az meg már hagyjuk hogy még véletlen sem olyan helyekre akasztja az összes járműnél tapasztaltam ami a legideálisabb ez a kezdetek óta,szerintem ezen soha nem is javítottak.
    Pedig anno a fórumon foglalkoztak vele ,de le sem @arták....
    Direkt oda akasztja hogy ha még húzol simán felborul,jó nyilván ahhoz a pont felé áll az eleje ,de sokszor 3-4szer pici gallyacskába akár fenyőbe akasztja mint az ott lévő nagyobb stabilabb fába...
    Ez a része is idegesítő tud lenni,,valami nagyon okos találhatta ezt így ki biztos....sokat gondolkodott rajt,vannak oszlopok (villany) amikre meg csakis akkor akaszt ha te manuálisan egérrel oda rakod ,de helyenként még oda sem ,vannak amik inaktívak...
    Persze a legszívatósabb kényesebb helyeken...
    Ahogy a hangok is néha kifejezetten idegesítőek....
    Ezeknek a tártáknak is épp oly semmilyen mint a többinek...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.16. 10:48:42
  • Jóózsf István #3577
    Abban nincs semmi érdekes, Ugyanis a garázsBA kerüléskor javítja a járműveket a játék, de az a garázs, ahova BEtetted nem működik. Az a feladat azon a pályán, hogy javítsd meg (Újítsd fel) a garázst. Meg majd a fatelepet, amiért a KRAZ-t kapod.

    Közben haladgattam:
    Wisconsinban
    És Yukonban
  • RJoco
    #3576
    Össze is van szedve a faszállító.
    Ez a Tatarin nagyon durva egy jószág.
    Először felmentem vele a hegyre a kilátóhoz. Onnan már láttam is, hogy merre lesz a járgány.
    Lecsasztáztam vele, majd fel is vettem a feladatot. Jól megtankoltam a sérültet, meg ami volt nálam javító cucc, azt beletoltam.
    Visszaraktam a garázsba és el is raktam, mert csak egy helyes a garázs.
    Majd fogtam a Banditát, amit előre egy másik garázsban már felkészítettem javító puttonnyal. Na ez már érdekesebb volt. Először fel is borultam. Aztán megnéztem az úttorlaszt. Végül visszamentem a leszakadt híd telep felöli oldalára (ami a garázs és telep között van).
    Ügyesen felkapaszkodtam a dombocskára, majd a túloldalt le az útra. Egy kanyonon keresztül be a mocsárhoz és már ott is voltam az Aramatsu-nál.
    És kibírta üzemanyaggal.
    Megjavítottam, majd mindjárt kíváncsiságból lábon kivittem az útra. Aztán lebugdácsoltam vele a kikötőbe, de sajnos az utolsó párkányra rosszul érkeztem, így az aljára már csak oldalt.
    Visszaraktam a garázsba és el is tettem. Meg a Banditát is.
    Majd fogtam Taymyr-ban és lehívtam. Feltuningoltam, amennyire lehetett és kiparkoltam vele. Érdekes mód a lehívás nem pofozta ki. Vagyis annyi üzemanyaggal és olyan állapotban került ki a garázsból, ahogy lehívtam.
    Lőttem is róla egy képet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.01.15. 22:31:46
  • RJoco
    #3575
    Ez a rész nem a 10. perc könyékén volt, hanem mindjárt az elején.
    A folyó ezen szakaszán sokszor átmentem.
    Köztük úgy, ahogy te is, ugyanazzal, amivel te is.
    Gondolkodtam is, hogy merre vigyem, erre vagy körbe, aztán úgy döntöttem, hogy, ha erre nem megy, még mindig újraindíthatom a feladatot és vihetem körbe.
  • Jóózsf István #3574
    Azt nem is mondtam, hogy hirtelen felindulásból bekaristoltam a FOV-ba a 180 fokot és olyan messze került az autó orra, hogy el sem láttam odáig. Az ilyen csőrös járműveknél valahol 160 környékén van az ideális érték, mert különben nagyon halszem!

    Mondtad, hogy ezzel a bicajjal könnyű. Tényleg! Már Amúrban vagyok és direkt olyan helyeken megyek, ahol a rendes játékban izzadtam mint prostituált a a gyóntatószékben. És hát igen. Jóval könnyebb. De így meg rá tudok csodálkozni a táj szépségére. Ami élesben ritkán adatik meg.
  • Jóózsf István #3573
    Az NEM LÉTEZIK, hogy neked így nem csúszkál ki. Anno próbálkoztam ilyesmivel és száz méterre sem jutottam agyvérzés nélkül!
  • eta32 #3572
    Ja a tegnapiról lemaradt a kép,hogy ne kelljen 2x fordulni
    Igaz útközbe 2 szálfa leesett de ezt bele is kalkuláltam ,mert 3 szállal többet rakta direkt rá ...így csak 2x kellett megállnom hogy megigazítsam a fennmaradókat ,mert ezen azért csúszkálnak rendesen főleg egy olyan terepen ahol mentem.
    1 fuvarban 2 rakomány... long logs
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.15. 09:10:30
  • eta32 #3571
    Ha az Aramatsu foresterre gondolsz ,nem ördögtől való feladat ,de kell érte dolgozni ,logisztikázni hogy sikerüljön....
    Nem véletlen hogy eddig nem csináltam meg a fahordásos feladatokat ,még a korábbi nem hardos karrieremben sem.
    Ezzel sokat lehet spórolni..
    De azért ne lepődj meg ha egy picit nagyobb sárba elakad még üresen is ,vagy egy mélyebb vízbe belehajtva ott ragadsz ,mert a merülési mélysége egyenlő a 0-val
    Ezeket bele kell kalkulálni ,de én imádom...
    A daruja talán jobb mint a nagyoké...persze a hosszú rönköket csak egyesével...
    Igaz a nagynál sem egyszerű 2 hosszút egyszerre felpakolni....
    Ahogy Józsi is írta ,először meg kell javítani és megtankolni....én nem vontattam sehova,oda vittem a hozzávalókat ,de az sem egyszerű hogy egyáltalán a helyszínre eljuss...
    Minden esetre szép kihívás....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.15. 09:03:36
  • eta32 #3570
    Nos volt ez a küldi amit itt vittem át ezzel a szerelvénnyel.
    Nem mód kamion ,nincs is rajt az összes fejlesztés csak emiatt a küldi miatt vettem meg anno,ez már hard karrierben ment.
    Modolt járművekkel nem művészet "emberkedni"....
    Michigan küldetés
    Nem mondom hogy egyszerű volt,a legnehezebb küldi itt átkelni ezzel a póttal és trakival...
  • Jóózsf István #3569
    Mindenki azt mondja, hogy tök feleslegesen tépem a számat, mert a világot nem lehet megváltani. De azért, csak volt értelme, ha ezt a csökönyös f.szt is sikerült a megfelelő útra téríteni!



    Igaz, hogy beletelt pár hónapba és biztos, hogy nem csak én rágtam a fülét miatta. Meg aztán a módosításokat még nem láttam, lehet, hogy teljesen használhatatlanok. Épp csak hangyányit puhított rajtuk.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.01.15. 07:37:57
  • Jóózsf István #3568
    És akkor a Kola
    Jócó! Neked ez szpojler!
    Milyen batyu van a quadsteer-en?!?!?
    Jégvarázs. Úgy emlékeztem, hogy nem lehet végigmenni a parton. Azért is indítottam el a felvételt, hogy majd lesz egy kis küzdelem ott, ahol át akarok vergődni, de sima ügy volt. Ennek a végén kellett volna jobbra a párkányon menni, de a kellő időben nem jutott eszembe, csak amikor már lementem a leejtőn.
    Ha a baj nem megy JóskaPistához, akkor

    Kola nem volt annyira vészes, mint az emlékeimben. Természetesen kerültem azokat az utakat, ahol személyautónyi sziklák nőnek ki indokolatlanul a talajból. Úgy mondanám, hogy ez a régió, egy rossz próbálkozás volt. Vagy valamelyik fejlesztőnek a tizenéves kislánya csinálta.
  • Jóózsf István #3567
    Én meg mindig ott mentem, ahol lejössz az aszfalt úton a garázstól és egyenesen át az árkon a kerítés mellett.

    A faszállítós szörnyeteg megszerezhető, csak olyan járművel kell elmenni a legutolsó pályára ami javítani is tud, de legalábbis bivalyerős, hogy bevontassa a garázsba. Vagy mindenképp meg kell javítani? Endy mindjárt megmondja!
  • RJoco
    #3566
    Én nem is akartam átmenni rajta.
    A fasor másik oldalán a kerítést középre véve kényelmesen lehet haladni.

    A múltkor néztél egyet az eltűnő jegesmedvék láttán.
    Taymyr-ban farkasok vannak.

    Asszem a Tayga lett a kedvenc cuccolós járművem. A durum kerekek még így 47-es méretben is nagyon tutik. És sokkal jobban fordul, mint a Tatra.

    Viszont azt a faszállítós szörnyeteget nekem is össze kellene szednem. Van olyan feladat, ahova 6x kellene fordulnom. Hatszor. NÓóóóóRMÁáááLISAK EZEK?!?!?!
  • Jóózsf István #3565
    Na igen. Erre jó ez a bicaj. Most mindattól függetlenül, hogy nálam azért vannak enyhítő körülmények, mint jobb tapadás. Picivel nagyobb kerék. A futóművet pont nem sorolnám ide, mert valami csoda folytán a gyári értékek közelébe sikerült a modder által elfuseráltat visszaállítanom.
    Én átmentem csalás nélkül is, másik autóval, csak nagyon okosan kell taktikázni a bal oldalon.
  • RJoco
    #3564
    Ott micsigenben a 10. perc környékén, én soha nem mentem át azon a vizes szakaszon.
  • Jóózsf István #3563
    Kalandozásaim egy-egy emlékezetesebb pillanata.
    Micsigeni. Feléig csak krúzolás. A gyengébb idegzetűek ne nézzék tovább! (Lehet, hogy még nem HÁDÉ!)
    Alaszkai. Semmi leges!
    És egy kis majomkodás.
    Készülnek a Kola-i felvételek. Sajnos ott egy párkányt kihagytam. Nagyon bánom!
  • eta32 #3562
    Na ez a híd építés Don-ban kb 3-4x-es bukta volt....
    9 ezret kaptam érte a long trailer csak maga 14000 volt akkor még a rengeteg üzemanyag ,plusz a fadaru vétel, fakockák szállítása előállítása,ezek daruzása....
    Nem is értem hogy gondolták....?????
    De azért azt sem gondolták hogy 2x megyek a long logokért...szokásos ügyes módszerrel....megint csak megoldottam....
  • eta32 #3561
    Csak elsőre ..majd megszokod,később már kifejezetten élvezetes,persze kinek mi.....
    Itt még nagyobb szerepe van a logisztikának...az üzemanyag okos felhasználásának.
    Persze az elején van dögivel de később már,a bevételed jelentős részét felemészti....de mivel itt is vannak ingyen kocsik van kompenzáció....
    Nem véletlen kezdtem bele sokadjára....igaz az elején rezgett a léc ,hogy kell ez nekem sokadjára megint Michigan ,de aztán mikor bele lendül az ember már nagyon adja....
  • Jóózsf István #3560
    Nyomaszt a HARD!
  • eta32 #3559
    Nincs most olyan mod térkép amit szívesen tolnál??
    Hard Mod karrier esetleg....
  • eta32 #3558
    Ezért mondtam hogy imádom a Forestert.
    A felső 2-3 szálfa néha előre csúszott picit de 1x megálltam és megigazítottam ,de nem volt vészes.
    Ha így jól elrakod őket jól megtámasztják egymást.

    #3556
    Nos ezt nem próbáltam ki ,de inkább előtte csináld ,míg el nem indítod a játékot...
    Most ezzel megint jól használhatók azok amik eddig a nézet miatt nem annyira ....
    Ha lenne pénzem meg is venném a 3. Tátrát ,de 200 ezer ,most Donban annyit tankoltam és még fogok is mire végzek ,hogy na....
    Na meg 2 szerviz kocsit fogyasztok...
    Igaz azért a pénzem egy része az új nagy Tátra fejlesztésére ment el.
    Még nem tudom melyik másik régiónak esek neki ....az azovra kellene az aktív felfüggesztés ,de nagyon sokat kell Amúrba dolgozni érte.
    Valószínű áttelepülök Visconsinba ott ha minden igaz megint lesz ingyen jármű....
  • Jóózsf István #3557
    Tudom mire volt jó a Twinsteer!
    Persze csak az összes fejlesztésével együtt: Gázolásra! Legyen az gázló, vagy csak sima latyak. Ebben viszont verhetetlen.
    Szóval túl sok mindenre nem használható.Ezért is kezdtem vele foglalkozni. Így, hogy Quadsteer, (Nagyobb kerék kitéréssel!) meg állítható futómű, meg súlypont áthelyezés, (Ez sajnos elengedhetetlen, mert egy lenge tavaszi szél is felborítja.) na meg a pótkocsi vontatás, és az a daru a plató végébe... Zseniális ötlet!
    Mod. Nem mod. Szerintem simán vállalható.

    Eljutottam Kólára.
    Tyaymyryyyyy-ral kapcsolatban volt egy rossz érzésem. Rohadtul utáltam rajta dolgozni, de legszebb nagy kurflit itt futottam. Olyan szépen körbe lehet járni az egész térséget, mintha csak arra tervezték volna, hogy turistákat vigyenek körbe rajta.

    Alaszka inkább unalmas volt. pedig itt is kerestem a bajt, kétszer borítottam is, de azzal együtt sem volt olyan jó, mint mondjuk Michigan. Eddig az a libling!
  • Jóózsf István #3556
    Azt úgy is át lehet írni, hogy közben fut a játék, vagy ne reszkírozzam?
  • Jóózsf István #3555
    Hogyhogy nem csúszott ki?
  • eta32 #3554
    Azért azt nem gondolták hogy annyit fordulok hogy pár fakockát tudjak gyártani...
    Így megpakoltam a Forestert, azt gyerünk a saját lábán szépen elvittem a rakományt ,le sem esett egy sem....
    Forester megpakolva
    Majd lerakodás ....
    Rakomány lepakolva
    És már lehet is Craftolni....
    Jó lehet picit többet vittem pár rönkkel ,de biztosra mentem ,no meg imádok fát pakolászni....
    Mondtam hogy imádom a ezt a Forestert...
    Értelem szerűen minden fel és le rakodást belső fülke nézetből felét sötétben...ez nem is kérdés.....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.13. 18:58:57
  • eta32 #3553
    Nos látom nagyon bele ástad magad,nagy vállveregetés érte és köszi a kimerítő választ.
    Én ennyire nem mennék bele sem időm sem energiám....
    Na meg nekem a FOV változtatással pont elértem azt amit szerettem volna.
    Nyilván ez amit írtál,jobb és sokoldalúbb de nálam a 3 moncsi miatt már ha a FOV-ot hátrébb tudom tolni minden vágyam teljesült....
    Nos :::: Saját gép/dokumentumok/My Games/ SnowRunner/base/storage résznél alul van egy olyan hogy "video.dat" DAT. fájl
    Nos ezen belül a FOV értéket, (note paddal) olyan értékre módosítom amilyenre akarom.
    Most 175-re lőttem be.
    Alapból 130-on toltam eddig...
    Nyilván mint írtam is ha belépek a játékon belül a videó beállításokba akkor vissza áll az alapba ,de ezt újra beállítani(átírni) fél perc megint.
    De amúgy sem piszkálom a vidi beállításokat...
    Aztán ha előbbre kell tolnom a mert pl: a tatarin-on amúgy is hátul van ott eddig is előbbre kellett tolnom az egér görgővel.
    Így aztán tudok tologatni így már annyit hogy minden kocsin megfeleljen.
    Nyilván így hogy a FOV hátrább került még nehezebb bizonyos szempontból belsőből vezetni ,de viszont oldalra a rosszul belőtt kocsiknál már oldalra is jobban kilátok a többinél meg még jobban.
    Persze olyan is van hogy most bal a kis háromszög ablak kerete lóg bele a bal tükörbe ,de valamit valamiért,nem vészes.
    Sok kocsi mindere nincs jó és egyszerű beállítás ,de így már sokkal használhatóbbak azok amik eddig nem tetszettek...
  • Oldgamer
    #3552
    Józsi!
    A hátrébb vitt belső kameraállás nagyon tetszik, így már kellően élvezhető a vezetés, a betekintési szög teljesen rendben van! A pc-s grafi szintén komoly, nem konzol minőség az biztos. Meglepődnél, hogy a konzolos verziónál mennyire puritán, kidolgozatlan a műszerfal, komolyan mondom ps 2 szinten mozog. Külső nézetben azért jobb szerencsére.
  • Jóózsf István #3551
    Jajj! Kimaradt: Ha teszik a Főnix Tátra, akkor ez a módszer különösen ajánlott, mert ez az a fülkekamera amit a fejlesztők úgy ..sztak el, ahogy van! És igen. Ez az, amit az én javaslatomra változtatott meg a modder. A mai napig az én értékeimet használja.
    NEM GYŐZÖM A MELLEMET DÖNGETNI!!!
  • Jóózsf István #3550
    Akkor félreértettelek. Én abban a hitben éltem, hogy neked túl elöl vannak a fülke kamerák és emiatt nem tudod normálisan belőni, hogy lásd a tükröket. És én erre mondtam volna egy elég macerás megoldást. De ha te tudsz magadnak olyat, ami neked jó és egyszerű, akkor ne is menjünk bele az xml szerkesztésbe, hacsak nem akarod más okból, hogy megmutassam.
    Viszont ha már így összejöttünk mutasd meg a "te verziódat!" Mert minden érdekel, amivel jobbá lehet tenni a játékot!
    Az alapot mindenesetre leírom:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azért nem láttál xml-eket, mert be vannak csomagolva ide: d:\EPIK FOS\SnowRunner\en_us\preload\paks\client\ (Az epic fos behelyettesítendő, az általad választott telepítési mappával!!)
    Ebben a könyvtárban van a varázslatos initial.pak nevezetű fájl. Ehhez kell egy winrar, de azt mondják elég egy 7z is ami kicsomagolja. Ezt kell benne látni. Innentől már részletkérdés, mert a Media könyvtárban van minden amire szükség lehet, de annyira szerteágazó, hogy nem tudok róla általánosságban beszélni. A lényeg, hogy minden itt van, amihez "könnyen" hozzá lehet nyúlni.
    Nagyon fontos, hogy egyrészt le kell állítani a játékot, mielőtt nekiállunk, mert egymást fogják felülírni a mentések és eleve ahogy az elérési útban látszik:amíg szerkesztget az ember, "PRELOAD" Tehát, csak akkor fog minden változás érvényesülni, amikor betölt a játék. És ugye ami fájlon változtatunk, annak vissza is kell kerülnie a csomagolt fájlba. Tehát mindvégig nyitva kell legyen a kicsomagolt initial.pak!!! Amikor a szerkesztővel mentünk, legyen az egy kutyaközönséges beépített szerkesztő, akkor a Winrar szól, hogy "Haló! Megváltozott a fájl tartalma! Mentsük?" És akkor "Igen kérlek szépen!" És már át is barkácsoltunk valamit. Nyilván arról nem kell papolnom, hogy biztonsági mentés, biztonsági mentés a biztonsági mentésről, mert irtó könnyű elbarmolni benne bármit. Elég csak véletlenül kitörölni egy írásjelet és annak az autónak lőttek. Jó eséllyel, ha mondjuk az egy mod jármű volt, akkor végleg. Vehetünk újat. Tudom, mert nem egyszer eljátszottam! Hát ennyi a gyökere. Innentől már, mint említettem részlet kérdés, mert például itt vannak maguk a járművek pótkocsistól egy külön mappában ezen belül: initial.pak\[media]\classes\trucks
    Vagy az általam mostanában oly sokat látogatott futóművek: initial.pak\[media]\classes\suspensions
    Ha ráérez valaki az ízére akkor már becsukott szemmel is megy. Az már más kérdés, hogy a nem nyilvánvaló megnevezésekkel hogyan boldogul az ember. Mert pöllő a fülke kamera az egyértelmű:

    <Camera
    Center="(-2; 0; 0)"
    RadiusMultiplier="1.4"
    ParentFrame="BoneCabin_cdt"
    >
    <Cockpit
    _template="Default"
    WindshieldDiffuseTexture="trucks/ws_6900_twinsteer_glass__d_a.tga"
    WindshieldShadingTexture="trucks/ws_6900_twinsteer_glass__sh_d.tga"
    ViewPos="(4.585; 2.942; 0.497)" Ezen az értéken kell változtatni.
    >
    <Rear ViewPosOffset="(0.15; -0.1; 0.7)" />
    <Mirror
    ClipDir="(-0.895; 0; -0.445)"
    ClipOffset=".2"
    FOVScale="1.9"
    MeshFrame="mirror_left"
    ReflectionDir="(-0.895; 0; -0.445)"
    Size="(0.16; 0.46)"
    Pos="(5.111; 2.89; 1.389)"
    >
    <SecondaryView
    ClipDir="(-0.895; 0; -0.445)"
    ClipOffset=".1"
    CurveAngle="7"
    FOVScale="1.4"
    MeshFrame="mirror_left_convex"
    Size="(0.185; 0.185)"
    Pos="(5.04; 2.525; 1.35)"
    />
    </Mirror>
    <Mirror
    ClipDir="(-0.808; -0; 0.590)"
    ClipOffset=".2"
    FOVScale="2.5"
    MeshFrame="mirror_right"
    ReflectionDir="(-0.808; -0; 0.590)"
    Size="(0.16; 0.46)"
    Pos="(5.112; 2.89; -1.386)"
    >
    <SecondaryView
    ClipDir="(-0.808; -0; 0.590)"
    ClipOffset=".1"
    CurveAngle="7"
    FOVScale="1.6"
    MeshFrame="mirror_right_convex"
    Size="(0.185; 0.185)"
    Pos="(5.04; 2.525; -1.332)"
    />
    </Mirror>
    </Cockpit>
    </Camera>


    De itt már benne vannak a tükrök is!
    Ja igen! A múltkor baromságot mondtam, mert azt állítottam, hogy minden érték a jármű grafikai középpontjából értendő. Ami logikus is lett volna, de pont ma, amikor lejjebb tettem a twinsteer pótbekötési pontját, kiderült, hogy a magassági érték a talajtól értendő, ami azért furcsa, mert bármikor megváltoztathatom a jármű magasságát és akkor az az érték már nem az az érték lesz, de ezt bízzuk a játékra!
    De a többi stimmel.
    Ha vesszük a fülkekamerát: ViewPos="(4.585; 2.942; 0.497)" Ebből az látszik, hogy a pont a kocsi eleje felé van (+4.585. Azért tettem plusz jelet, mert minden érték lehet negatív is!) ... 2.942 magasan és (ezek szerint a balra a pozitív:) 0.497 -re a jármű hosszanti középvonalától. Ha jobb kormányos lenne az autó, akkor -0.497 lenne az érték!
    De ha egy konkrét jármű konkrét tulajdonságát szeretné valaki megváltoztatni akkor egészen pontosan rámutatok az értékre! A KÉPESSÉGEIMHEZ MÉRTEN!!!
  • eta32 #3549
    Nem szívatlak....
    Mindig is érdekelt.....
    Most hogy a Tatrák meg vannak főleg kell....
    De nem kell magyaráznod mert,van annál egyszerűbb módszer is mint amit írsz hogy mind egyet külön.
    Én 1 perc alatt megtaláltam a módját és mindegyiken működik.
    és csak egy értéket írtam át...igaz most nem kell piszkálnom a videó beállításokat ,mert akkor vissza áll ,de azt amúgy se szoktam....de 20 mp alatt vissza rakom ha mégis vissza állna...
    Annyira rakom amennyire nekem kell....most 180-ra lőttem be....ha érdekel megmutatom....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.13. 16:51:22
  • Jóózsf István #3548
    Szívatsz, vagy tényleg érdekel?
    És úgy is érdekel, hogy minden egyes autónál át kell írni, amelyiknél szeretnéd, hogy jobb legyen a szemszög?
    Mert akkor el kezdem magyarázni.