5868
  • RJoco
    #3507
    Csak gyári kocsikkal megyek.
    Nekem van több kedvencem is. Különböző feladatokra más és mást használok.
    A Tatra 813-mal viszem ki a csomagokat.
    A Banditával szedem össze, ha valaki elhagyta.
    Valami WhiteStar-ossal fuvarozom a közepes fát pót nélkül, de a hosszú fát mindenképp. Fahordásra van egy másik is, valami F2040 vagy mi, amin általában alacsony vonószem van és mögé szoktam kötni egy közepes fa pótot, ha a szükség úgy hozza.
    Asszem Pacific P12, amin a magas vonószem van. Brutál egy gép lenne, ha elég erős motort bele lehetne tenni. De sajnos nem lehet. Viszont 57"-os kerekei vannak. Azért általában eljuttatom a túlméretes szállítmányokat gond nélkül a helyükre.
    A csuklós CAT-tal nagyon jól lehet mocsárból menteni.
    A kamionnak csúfolt kis vackokat nem szoktam használni. Inkább a teherautó kategóriába lehetne őket sorolni, aszfaltos úton, ami nem ebben a játékban van.
  • Oldgamer
    #3506
    A Tayga gyári kocsi nem mod...vagy hogy érted?
    Egyébként szerettem nagyon, főleg a bumszli kerekekkel, azokkal kisebb csodákra volt képes alacsonyabb rugózásra állítva, ellenben szeretett tótágast állni. Talán az zavart benne, hogy ( kontrollernél ) lassabban állt egyenesbe a kerék, nagyobb sebességnél úgy haladtam vele betonon kacsázva, mint gyerekek a lábbal hajtós kistraktorokkal.
    Az én kedvencem a Freightliner M916A1 volt. Erős, eszméletlen fordulékony, gyors, jól variálható. De kinek a papné... :)
  • Oldgamer
    #3505
    Józsi, köszi az infót! Akkor van remény, hogy idővel kijavítják ezt a mod anomáliát. Azt hittem én nyomkodtam el valamit előzőleg, igaz nem szoktam ilyeneket bénázni.

    Jocó!
    A mod lehetőségek nem kimondottan a járművek miatt érdekelnek, eddig amit megtartottam a letöltöttek közül az az Iceberg. Mentő járműként használom legfőképpen. Nem szuperképességű, de kellően erős, próbálom míg lehet a gyári kocsikat használni, így korrektebbnek tartom saját magam részére a játékot. Az újabb pályák miatt fontos a mod lista.

    A daru funkciót én sem szeretem túlzottan, automatikus felpakolásokat szoktam alkalmazni, de talán nem kell ecsetelnem, ha borul a szerelvényem a rakás cuccal együtt, akkor bizony muszáj daruzni. No, ha ilyenkor cseszkülődik a daru funkció az erős vérnyomásemelkedést tud okozni nálam...sajnos nem deréktájban.
  • RJoco
    #3504
    Én meg nyomkodni szoktam még tovább. Általában egyszer elég is.
    Ha meg olyan a szitu, akkor inkább gyors elengedem. Bár ez most már olyan agyrém lett, hogy van, hogy akkor is elengedem, mikor nem akarom.
    Ritkán daruzom. Árut eddig mindig fel tudtam venni. Póthoz meg nem mindig engedi kötni.
    Sőt, sokszor a kocsival sem tudom meglasszózni a pót horogba valóját, csak az oldalát. Van, hogy csak az egyik oldalát. Vagy nekimegyek, ezzel meglökve, vagy az oldalába akasztom és kicsit meghúzom, hogy majd boruljon fel és utána már engedi. Elég idegesítő, mikor ott vagy egy négyessel, tolatni borzadály vele és nem tudod hozzálasszózni a másikat, mert nincs ott a fehér pötty. Amúgy hatósugáron belül van minden.

    Szerencsére modokkal nincs gondom, mert még mindig nem használok.

    Nem a tayga valami über gép? Vagy van több és nem mindegyik az?
    Na majd kiderül, ha megjavítom az elsőt.
  • Jóózsf István #3503
    Az egy vadonatúj hiba! Most kaptuk a 16-os verzióval.
    A modos dolog, meg mintha azóta keletkezett volna. Láttam a fórumában, hogy nagyon panaszkodnak a mod kezelőre.
  • Oldgamer
    #3502
    Én ugye kontrolleres vagyok, és az általad említett vonóhorgos hiba pár alkalommal nálam is fellépett. Kilépès a mini menüből, ezután a hiba megszűnt. A daru funkció viszont több alkalommal is előfordult, hogy hibásan működött, pl nem tudta beakasztani a horgot. ( ki sem engedte jelölni ) Ennél már a játék újraindítása segített csak...
    Ami egy hete nagyobb probléma nálam, hogy a mod browser lehetőség totál befuccsolt. Nem tudok semmit " vásárolni " sem előzőleg vett/letöltött járművet/térképet eladni. Az eddigi 78-oldalas lista 58-ra zsugorodott... mondjuk mindegy, mert halott a mod. Szóval csak passogok, hogy mi történhetett.
    Volt egy-két trial pálya amit nem csináltam még meg, ilyen a Wolves bog nevű agyrém! Nos, ez nem embernek való feladat úgy gondolom, hagytam is.
  • RJoco
    #3501
    Taymir-ban.

    Megnéztem a kézifékes dolgot.
    Átugrottam a mellettem lévő kocsiba úgy, hogy a kézifék nem volt behúzva. Aztán mindjárt vissza is ugrottam és a kézifék még mindig nem volt behúzva.
    Vagyis, ha kiszállok, akkor nem húzza be magától a kéziféket. Legalább is, ha a közelben vagyok.

    3 óra játék után megint elkezdett igencsak akadozni. Úgyis kajaidő volt, kiléptem. Visszalépés után kicsit javult a helyzet, de csak kicsit. Nem értem. Legközelebb a gépet is leállítom, mert így teljesen elveszi a kedvem a felfedezéstől és talicskázástól.
  • RJoco
    #3500
    Lehet.
    De a váltás akkor is macerás lenne, ha PS vezérlőt használnék. Szóval ez a része mindegy.

    Gyűjtögetem a pótokat a pályákról és úgy vettem észre, mintha a leadott tankok után mindig kaptam volna pénzt. Mindegy, hogy szemes volt vagy horgos. Direkt figyelem, mert korábban itt volt róla szó, hogy időnként valamiért nem fizet a játék.

    Az új frissítéssel bekerült egy nagyon csúnya bug is. Nem is értem, hogy miért nincs még javítva, ennyi idő elteltével. Lehet, hogy nem tudnának róla?
    A bug lényege, hogy nyomogatod a kábelhúzót és egyszer csak beakad a gomb és folyamatosan húz. Akkor is, mikor már nem nyomod a gombot. Nem billentyűzet hiba. Kontrollerrel is csinálta.
    Ez olyankor nem zavaró, ha extra pótot vontatsz magad után. Bár hangeffekt azért van, de a motornak is.
    Olyankor viszont gáz, ha valamit mentenél és tovább húzza, mint kellene. Vagy épp magadat mentenéd, de mikor már nem kéne, akkor is elhúz, rossz irányba.
  • Jóózsf István #3499
    Lehet, hogy nekem azért fekszik ennyire a vezérlő, mert én kontrollerszűz voltam. Nekem előtte nem volt kontrolleres élményem semmilyen játékban. Így viszonylag könnyen fogadtam el azt a tényt, hogy ez ilyen.
    Amúgy én egyszer valamit elállítottam rajta. Ja igen. A csörlő kioldóját tettem át a duda helyére! Szóval, nem lehetetlen. Nyilván a karok, ravaszok kiosztását macerásabb. De a játékban van valami lehetőség csereberélésre!
    Jajjjj, a legfontosabb: Bár kontrollerrel mész, de a kormányzást kormányra kell állítani és nem kontrollerre. Annyi a különbség, hogy ha kontrollerre állítod, akkor mudrunneres lesz az irányítás: Kitéríted a kereket és az úgy marad. Illetve lassan áll vissza egyenesbe MENET KÖZBEN!!! Ha kormányra állítod, akkor úgy veszi a játék, mintha a kormánykereket visszaforgattad volna. Tehát, ha elengeded a pöcköt, akkor visszaáll a kerék egyenesbe "azonnal"! (Illetve olyan gyorsan, amilyen érték be van állítva neki.)

    Ha meguntad a rohangálást, nyugodtan tegyél fel pótkocsi modokat. Hármat is ajánlok. Hidd el, hogy sokkal kevésbé nyomasztó úgy a játék, hogy a megfelelő eszközök a rendelkezésedre állnak!
  • RJoco
    #3498
    A sebességes dolog csak érzéki csalódás volt. Most ugyanazzal a verdával ugyanarra jártam és úgy hasított, mint kontrollerrel.

    A vezérlővel biztos, hogy van gond.
    PS-hez szoktam, ez meg Xbox. Ráadásul két cerka elem van az alján, így ott középen eléggé kitüremkedő.
    A gyári borítás eléggé odavolt, ezért lecseréltem egy áttetsző műanyagra. Kínai műanyagra. A bal felső kar valamiért nehezen mozog. Pedig nem folyt bele semmi és korábban nem ilyen volt.
    Nade ezek csak a hardver problémák, éppen együtt lehetne vele élni.
    A nagyobb gond a szoftver oldalon van.
    Egyrészt a váltó, mint említettem, nekem nagyon nem áll kézre. Szeretek pillanatok alatt váltani, sokszor meg is ment egy elakadástól, borulástól. Illetve nagyban rövidíti a fölösleges játékidőt.
    A másik a sebesség. Bár A1-ben még érzékeny a gázkarra, följebb már nem. Vagyis, ha csak minimálisan tolom neki, akkor is folyamatosan gyorsít. Ez így nem bejövős. Low fokozaton nem is néztem igazán.
    Az irányítás más, talán gyorsabban reagál a kerék és szép íven is lehet tartani a kocsit. Úgy fordul a kerék, ahogy tolom a kart. Ez mondjuk nem rossz.
    Az egyéb kezelőszerveket szokni kell. Szerintem nem logikusak. Egyik beállításon sem. És ahogy néztem, átállítani nem lehet, max a korábban linkelt emulátorral. Feltéve, ha emulál Xbox kontrollert Xbox kontrollerről.
    Még kipróbálhatnám PS kontrollerrel, de szerintem megmaradok a bill+egér párosnál és nem kísérletezem.

    Michigenben már csak 3 fa fuvarom van és letudtam mindent az időfutamokon kívül. Éljen!
    Aztán még összeszedhetem a pótokat kis pénzt gyűjteni és mehetek a következő térképre.
    Úgy volt, hogy ma meglesz, de egy rövid szünetet követően valamiért annyira elkezdett akadni a játék, hogy inkább lekapcsoltam a gépet egy időre.
  • Jóózsf István #3497
    Mármint a tükör pozícióját, tehát a szárat ide-oda, vagy csak mint manapság amikor beülsz valaki után egy autóba a tükör lapot mozgatni, hogy azt lásd benne amit szeretnél. Mert a "B" verióra azt mondom, hogy azok is csak számok, de sanda gyanúm, hogy te cibálni akarod a szárát!

    Jocó!
    Baromi érdekes amit mondasz és el kell fogadnom, mert felnőtt ember vagy.
    Amikor én kezdtem játszani az SR-el, akkor csak vergődtem mint néger a jégen a billentyűzettel. De nem sokáig, mert egy isteni sugallatra elrohantam az éjjel-nappali kontroller boltba és... Eszembe nem jutna gombokkal játszani.
    Tudom, hogy te tökélyre fejlesztetted a gomdos kanyarodást, meg a gáz fék adagolást, de el nem tudom képzelni, hogy valaha is billel nyomjam!
    Nem lehet, hogy a vezérlővel magával van a "gond"?

    Ja igen! Szerintem is másképp kezeli. De nem csak úgy szerintem, mert találtam is erre utaló nyomokat különböző fájlokban.
    Például ezért van minden jármű kormányzott kerekének kitérési és visszatérési sebessége. Meg reagálóképessége (responsivness) amit én nagy-nagy szeretettel állítok élesebbre - határozottabbra.
    Szóval a játékot billentyűzetre írták, amit a kormány felülbírál. Mert ott ezek az értékek szerintem nem szükségesek. De mégsem hagyná figyelmen kívül, akkor a világ sokkal nagyobb bajban van, mint gondolnánk! Mindenki kezdjen el tartalékokat felhalmozni!
  • RJoco
    #3496
    Kipróbáltam a kontrollert, aztán le is tettem hamar.
    Érdekes mód, mintha másképp kezelte volna a játék, mint a billentyűzetet.
    Olyan helyen elmentem 4-esben, hogy csak néztem. Mondom mi van, itt nem számít, hogy emelkedő, meg sár?
    Azért természetesen ahol tényleg el kellett akadnom, ott el is akadtam. Na ilyenkor jön a játszadozás a váltóval. És itt azt mondtam, hogy nem köszi. Ide húzni, oda húzni, közben az útra sem tudok figyelni.
    Az egéren már megszoktam, hogy gombnyomásra oda teszem, ahova akarom, nem kell semmit húzogatni. Úgyhogy visszatértem a párosra. És igyekszem többet használni a low fokozat alacsonyabb módjait, nem csak a +-t.
    Természetesen ez a kedves játék azonnal elcseszte a billentyűzet beállításokat.
  • eta32 #3495
    Én controller nélkül neki sem állnék egy ilyen játéknak...de minimum kormány....
    Nem csoda ha nem tudsz pontosan vezetni minden elismerésem a tiéd....
  • eta32 #3494
    Ja tudom emlékszem rá csak ugye ehhez a tükröket is kellene tudni állítani utána ,mert anélkül tök mind egy hol is van a pozícióm....
    Igazából ha már a tükröket állíthatnám jó lenne, a pozíciók többnyire jól vannak a tükrökhöz csak némi finomítás kellene a tükrök beállításában....
    Szerencsére van pár kocsi ami megfelel az ízlésemnek nem modokra gondolok...
  • RJoco
    #3493
    De a mankó kerék az életben csak azért fontos, hogy ne durranjon el a többi kerék, ha nagy a súly (meg esetleg tovább bírja a felfüggesztés is). Itt meg agyatlan módon egymásra pakolják egyesek a cuccot. Szóval köze nincs a súlyhoz és a játék nem is számol a kerekekre ható nyomással. Persze szalagkorláton eldurrannak.
    A rugózás is kérdéses, mert egy fával megrakott autó nem igazán fog neked rugózni. De az biztos, hogy nem annyira, mint fa nélkül.
    Abban igazad van, hogy ha tudok lassabban menni, akkor nem borulok föl. A hangsúly a "ha tudok"-on van. Billentyűzettel ez igencsak nehéz. Tényleg rá kellene már dugnom az xbox kontrollert. Tegnap hiányzott is, mert kilométereken keresztül a w-t nyomtam. H fokozatban nem volt valami gyors a verda, de hegyen felfele nem volt más. (H=Hegymenet)
    A modder-nek az aszfaltos résszel igaza volt. Csak nem tudom, hogy a játékban merre talál két pont között csak aszfaltos utat. De biztos, csak én jártam még kevés helyen. És lehet, hogy te meg még nem töltötted le az aszfaltos mod térképet.
  • Jóózsf István #3492
    Azt is meg tudom mondani hol lehet átírni a belsőnézeti kamerát, hogy jó legyen!
    De ezt is leírtam már...
  • eta32 #3491
    Ha ennek a játéknak lenne köze vagyis több mint most a valósághoz akkor MR lenne a neve .
    Miért? mert ott legalább volt váltó a kocsiban ,nem ez a vicc kategória ami most benne van.
    Ja és valami realisztikus hangja lenne gépeknek....nem csak váltások alkalmával hanem úgy összességében.
    A többit meg már leírtad Józsi többször is.....
    Játéknak elmegy ...legalább szép a grafika meg a táj, élvezetes változatos feladatok ,már ami nem ugyan azon az úton többször megjárjuk....
    Nyilván azzal hogy megcsinálták a belső nézetett és a tükröket hozzá ,igaz némelyik botrányos ,mivel az ülés pozíciót nem lehet állítani(majd talán a következő részben) na meg sok minden más plusz dolog ellensúlyozza a nagy hiányosságokat ....így azért élvezhető a játék.
    Igaz már 2 hónapja nem toltam vele...még tart az FS22 "láz" majd ha ráunok arra jövök vissza ....
  • Jóózsf István #3490
    Olajat öntöttél a tűzre!
    A futómű mostanában a vesszőparipám. Fel is pattanok rá és vágtatok pár kört.
    Szóval. Nagyon jó a meglátásod! A mankókerék ahogy a neve is mutatja segítene tehermentesíteni a többit. Az életben ez működik is, de a játékban?!??!!?? Kicsit összefügg a következő témával is.
    Valami hasonlón vesztem volna össze egy modderrel, ha belemegyek a témába. Ugyanis csinált egy járművet, aminek konkrétan nem volt rugózása. Olyan kemény volt, mint a beton. Úgy viselkedett tőle a jármű, mint egy tégla. A Twinsteer-ről van szó. Képes volt feltámaszkodni a nyolcból három kerekére. Ennél fogva képtelenség volt vele haladni! Ebben a játékban, ahogy te is ráéreztél, minél több kerék érinti és nyomást is tud kifejteni a talajra, annál inkább tud haladni az autó. Az életben ez nem ilyen sarkos.
    Magyaráztam ezt a gyökérnek és azt reagálta rá, hogy a Twinsteer egy nagyon jó kis aszfalt útra való jármű, ahol nagyon is jól működik és fontosabb, hogy ne boruljon fel. Ez az életben szintén igaz, de nem itt a játékban.
    Az embertől csak egyet kérdeztem ezután: "Tudod-e, hogy a hófutó egy terepjáró teherautós játék?"

    Na de, vissza a témához.
    van egy másik modder, aki elkezdte kikísérletezni, hogyan nem borogatjuk fel a teherautókat. Arra jutott, hogy a lehető leglágyabb felfüggesztés és még az alvázat is kilágyította. Lehetővé tette, hogy csavarodjon, (Van erre mód a játékban. Egy értéket kell módosítani.) ezáltal a jármű mintegy kúszik-mászik az egyenetlen terepen. Azzal, hogy minden kerekével leköveti a talaj egyenetlenségeit, kiküszöböli a legnagyobb ellenségünket, hogy megdobja valami az autót és emiatt borul fel. Figyeljétek meg, hogy ha szépen lassan óvatosan araszolva áthaladsz ott, ahol eddig minden esetben felborultál, akkor van esélyed túlélni! Természetesen az extrém eseteket leszámítva!
    Szóval; Mostanában én is, ha valamelyik járműnek nem tetszik a futóműve, már írom is át puhábbra. (Az alvázakat nem szoktam bántani)
    Le is tudom vezetni: Mész egy kőkemény futóművel egy akármilyen úton. Rámész egy nagyobb kavicsra az egész autó elejét, vagy hátulját megemeli! A puha futóműnél csak annyi történik, hogy azt a kereket felnyomja. A járművön szinte nem is látszik, hogy keresztül ment valamin. "ÁTLÉPI" az akadályt!

    Ezzel szemben, hogy neked a rönkös pót miért nem borult fel az egyik és miért a másik esetben, azt nem tudni. Szerintem csak a sors hozta így. Azok a pótok ugyanis szinte kalibrálhatatlanok. Tudom, mert próbáltam kihozni belőlük a legjobbat. Valószínűleg azért van így, mert négy kerekük van csak. Ezt a jelenséget sokkal jobban lehet optimalizálni iker, vagy tripla kerekekre! KB erről a jelenségről beszélek. Ez a legújabb barkácsolásom. Nyugodtan próbálja ki mindenki otthon a sajátjával ezt az utat. Nem ezt fogja látni! Ugyan itt is van néha "dobálás", de az nem akkora mértékű és ennél puhábbra már nem nagyon lehet venni a felfüggesztést.
    Nem minden járművet fabrikálok át, néha rácuppanok egyikre másikra és megcsinálom. Vagy épp egy-egy pótkocsit finomítok. A kedvenc rakoncás hatos pótomon nem tudtam faragni semmit. Az úgy jó, ahogy a modder megteremtette. Inkább ahhoz szoktam idomítani a többit.
    Még egyszer hangsúlyoznám, hogy ez a játék futóműileg nem összehasonlítandó az élettel! Bár azt nem tudom, hogy terepen mi a tuti. Ha jobban belegondolok az az állítás, hogy kövesse le a terep egyenetlenségeit az életben is megáll!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.01.07. 06:25:15
  • RJoco
    #3489
    Vajon hogy gondolták ezt?
    Viszem a kocsival a közepes fát, össze-vissza rugózik, dülöngél. Nem egyszer fel is burultam vele. Szerencsére csak egyszer kellett másik kocsival talpra állítani, a többi esetben nem dőlt annyira az oldalára, hogy leálljon a motor, csak a rakomány engedett el. Talpra állítottam, rögzítettem a fát és mentem tovább. Lassabban, óvatosabban.
    Második körben egy másik kocsit fogtam és mögé akasztottam a közepes pótot. És sokkal stabilabb volt a pót a fával, mint a kocsi. Pedig a pótnak semmilyen rugózása nincs.
  • RJoco
    #3488
    Az nem csuklik össze, de a támasztók elég gyengék. Nem igazán bírja, mikor nyomkodom a pumpát. Van némi nyeklés. A futóműnek meg nincs rugózása, azt lespórolták.
    A darut sem igazán tudta megemelni a nagy henger, mikor rajta volt a faszállító. Kicsit segítettem neki, de legalább megtartotta.
    Viszont a kötél baromi jó. Van pöckölője, így nem tekeredik le a súlytól, egyszerű felemelni.
    Pont annyira meg tudtam emelni a faszállítót, hogy csak a leghátsó tengely legyen a talajon. Így az elejében lévő motor nem ment, mert azt a második tengely hajtja meg.

    Amúgy a játékban mire jó, a tehermentesítő kerék? A legón is van, fel is lehet emelni. Ha a játékban leengedem, akkor rosszabb haladni a terepen, mert elemeli a hátsó kerekeket, így azoknak még annyi tapadásuk sincs, mint amúgy. Emellett mintha nem is rugózna. Szóval főként csak útban van így, hogy hajtás sincs rajta.
  • Jóózsf István #3487
    Hát, ennyi!
    Jó kis logisztikus pálya. Szépen felépített küldetéssorozattal.

    Jocó!
    Fogadjunk, hogy annak nem csuklik össze a futóműve, amikor mentesz vele!
  • RJoco
    #3486
    Ezen biztos, hogy nem idegeskedtem annyit:
  • Jóózsf István #3485
    Annyira nem jó pálya, de elvagyok vele mint a befőtt!
    Egyszer már dobtam korábban, mert valamiért behisztikéztem...
  • Jóózsf István #3484
    Nagyjából én is eddig jutottam.
    De nem a kocsik hasonlósága keltette fel a figyelmemet, hanem a mozgásuk. Abban láttam némi egyezést.
    Persze nem a száguldozásról beszélek, hanem a futóművek viselkedéséről.
  • eta32 #3483
    Ha egy kattanást lejjebb görgetsz ott ennek a játéknak a neve amiből láttad a vidit,vagy annak valami modolt verziójából.....BeamNG.drive
    Remélem azért nem mondtam nagy újdonságot.....
    Nem sok közük van egymáshoz.....igazából semmi.....az hogy látsz hasonló kocsikat benne ,semmit nem jelent....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.01.04. 19:25:01
  • Jóózsf István #3482
    Ööööö. Egy nagyon hasonló képességűt tudok ajánlani. A Bartelbinek van egy Tátra pakkja, amiből a Főnixet sok videómban láthatod. Az nagyon hasonlít képességileg és vizuálisan is a dejóban szereplő MAN-ra. De ha már itt tartunk képességileg a dejóban lévő Tátrára is hasonlít. Megfelelő váltót választva majdnem olyan gyors is!
    Nálam most az az adu ász! Akkor veszem elő, ha megsértődök a játékra, vagy a pálya készítőjére.
  • RJoco
    #3481
    Érdekes sci-fi.
    Viszont pont ilyen kocsik kellenek nekem SR-be. Ha már modolok...
  • Jóózsf István #3480
    Néztem ezekből párat és volt egy olyan érzésem közben, hogy mintha szegről végről rokonok lennének a hófutóval. Tud valaki erről valamit?
  • RJoco
    #3479
    Amikor az élet kicsúfolja csúnyán a játékot.
  • Jóózsf István #3478
    Nagy tankos modot soha ne rakj fel! Azt a legkönnyebb átírni.
    Én sem szálltam el modokkal. Már van elég nagy pótkocsi gyűjteményem. Néhány gyári autó képességével nem értek egyet, arra is van módosított. A módosítottakat is szoktam reszelgetni. Összesen talán 15-20 mod van amit vagy használok, vagy nem.
    A pótkocsiból azért sem használok gyárit, mert fércmunka mind. Képzeljétek el, ha teherautókat rosszul konfigurálják, akkor a pótkocsikat mennyire leszarhatják a fejlesztők. A modder meg fogja csinálni jól. Ők például tesznek alá rendes felfüggesztést ami tényleg rugózik és azon van, hogy az áru a platón maradjon.

    Visszatérve a rönkös póthoz. A rönkszállítás eleve olyan amilyen ebben a játékban. Ki hallott olyat, hogy a gépre csak rövid a pótra csak közepes rönköt rakhatsz? És meddig kellett várni, hogy ne így legyen. Ha jól tippelek, rövid rönkös gyári pót még mindig nincs! Nonszensz! Ez az aprócska probléma nekem kapásból két modba került.

    Na, ennyi a baja ennek a pótnak. Ez nem zavaró, ha csak így használod, de ha vontatsz valamit ezzel a szerelvénnyel, akkor már meghülyül tőle az egyébként sem "a legélesebb kés a fiókban" intelligencia!

    Az egészből azt akartam kihozni, hogy nem kell elszállni a modokkal. Egyébként is minél több van, annál egyhangúbb lesz a játék. Ha mindenre van megoldás, akkor nem lesz kihívás!
    Most például egy kicsit sajnálom, hogy a fejlesztők beletették a "régi" (újabb) Kraz-t a játékba, mert abból volt modom és most nem tudom eldönteni, hogy melyiket használjam. Általános feladatra jó a gyári, de ezt a közepes rönkös csipeszes felépítményt arra nem tudom feltenni. És ez a felépítmény világbajnok! Nem vagyok hajlandó lemondani róla! Dilemma.
  • RJoco
    #3477
    Tök jó.
    De inkább a készítők oldanák meg ezt.
    Ha felrakom ezt a modot, akkor félő, hogy követi a többi, mint a nagy tankkal rendelkező kocsik és egyebek.
    Az lesz belőle, mint X4-ben.
  • Jóózsf István #3476
    Találtam megoldást az egyik problémádra. ebben van olyan közepes rönköt szállító pótkocsi, amit bármi mögé oda tudsz akasztani, mert állítható a vonószára! És még tandem is, tehát: Tolatni is lehet vele! Ma találtam. De már imádom. Ugyan van egy kis bibi vele, de megh lehet szokni. A vonószár rugós. Tengely irányban rugózik - nyúlik, Mintha gumiból lenne. Vontatásnál bosszantó. Ha ezután kötsz valamit. HA nagyon zavar akkor megmondom melyik értéket kell átírni benne. Nem is értem miért így csinálta meg a modder!
  • Oldgamer
    #3475
    Jó kis írás, és mennyire igazad van!
  • Jóózsf István #3474
    Az "amerikai" egy igen különös állatfaj!
    Ez a szerelvény azért néz ki ilyen elmebeteg módon, mert van egy táblázatuk, ami aszerint engedélyezi, hogy mennyi terhet vihet, hogy a szerelvény első tengelyének középpontjától a legutolsó tengelyközéppontig milyen hosszú, és hány tengelyes?
    Azt hiszitek, hogy áprilisi tréfa, de nem az. Mutatta a táblázatot.
    Ha esetleg valaki átmeneti vakságban szenved, akkor felhívnám a figyelmét a két VICC TENGELYRE és a vonórúdra, amitől hisztérikus röhögőgörcsöt kaptam!
    És ez így náluk rendben van! És ők akarják irányítani az egész világot! És ők védenek meg minket az ellenséges földönkívüliektől. És és és...
    ÉS van egy tervem velük kapcsolatban.: Kell szerezni valahonnan egy hatalmas búrát, mint egy tálca fedő, ami alatt a sajtot tartod. És rárakni az egész kontinensre. Aztán elvágni minden kapcsolatot és elfelejteni őket száz évre! Aztán megnézni mi maradt belőlük. Ki tudja?!? Még az is lehet, hogy életben maradnának.
  • RJoco
    #3473
    Nem tudom mi lehet a vontatás baja. A kézifékest majd megnézem.
    Ha menübe (V, M) lépsz, biztos, hogy nem rántja be a kéziféket. Az az MR sajátossága volt. Hozzáteszem, nagyon hasznosan. Itt hiányzik is.

    Igen, a tájak tényleg szépek. Azok nekem is tetszenek. Meg a furikázás is. Néha el is gondolkodom, hogy miért nem valamelyik Truck Simulator-t tolom. De azért nem rossz, hogy nem csak aszfalton kell menni. Hozzáad a táj szépségéhez, hogy nem rondította el az emberi kéz a természetet, csak egy ösvényt járt ki.
  • Jóózsf István #3472
    Automatikusan berántja a kézit, ha kiszállsz, vagy menüben kotorászol. (A menü nem biztos)

    Csak a kihívás miatt játszunk még vele. Mert vannak benne szép pillanatok, Szépek a tájak, grafikailag rendben van. Leszámítva néhány apróságot.
    Én is sokszor elgondolkodtam, hogy miért büntetem magam vele. De ha leteszem, akkor meg hiányzik.
    Az a pálya, amin most játszom dögunalom. De minden nap csinálok rajta egy-egy küldetést.
  • RJoco
    #3471
    Ez most már kész katasztrófa volt.
    Letalicskáztam a 3 hosszú szállítmányt ugyan oda, ugyan azon az útvonalon. A 3. fordulónál valamiért nem úgy ment a verda, mint előtte. Most megint feldobtam a hosszúhoz való cuccot és most üresen is gáz a verda. Szerintem meghülyült a játék. Biztos azt akarja, hogy pihenjek. Nem ellenkezem.
    A közepes kínlódás valami borzadály volt.
    Első gond ugye, hogy nem lehet ráakasztani a pótot, ha közepes felépítmény van a kocsin. Gondoltam, majd jó lesz vontatva is. Menet közben eszembe jutott, hogy a pótot nem tudom megrakni, ha nincs ráakasztva kocsira. Mikor a telephelyre értem, akkor látom, hogy ott van még a darus, amivel a falas pótba pakoltam a cuccot. Aztán eszembe jutott, hogy a fene sem fog daruzni, ha egyszerűen erre ráakaszthatom a pótot és megtölthetem gombnyomásra.
    Jah, de a lerakatnál nem áll semmi. Nem gond, menet közben úgyis felborult. Úgyhogy vittem egy másik darust, amivel összekapartam a szemetet és mögé akasztottam a pótot.
    Aztán jött a konvojozás. Első körben kikapcsoltam a második kocsi motorját. Teljesen mindegy, hogy megy, vagy nem megy. Úgysem tudok gyorsabban haladni. Szóval itt valami nem stimmel. A pót kerekei nem voltak befékezve, az, hogy a motor járt vagy sem, annyit számított, hogy lassított mögöttem vagy belém gurult.
    Visszafele a garázsba kicsit játszadoztam az üres kocsikkal. A másodiknál nem engedtem ki a kéziféket, a póton nem mozogtak a kerekek. Oké, akkor kiengedtem és betettem a sebváltót H-ba. Átugrottam az elsőbe, kiengedtem a kéziféket és úgy lasszóztam meg a másikat. Elindultunk és láss csodát, jó sebességgel haladunk. Kb. 20 mp-ig. Aztán megint csak szenvedünk. Átugrottam a másikba, látom, hogy a kézifék behúzva, sebváltó A-ban. Utóbbin nem csodálkozom, előbbit nem értem. Úgy emlékszem, ha valamit otthagyok nem behúzott kézifékkel, akkor az úgy is marad. Vagy csak álló motornál?
    Na mindegy. Megint eljátszottam az előbbi beállítást és megint megindultunk. Kb. 20 mp-ig. Amúgy ilyenkor az összes kerék forog a második kocsin és pótján is. És üzemanyag is van benne. Átugrottam, kézifék megint bent, sebváltó A-ban.
    Meguntam. Az első kocsit bekúldtem a garázsba recovery-vel, a másodikat a pót miatt lábon vittem, de ez már gyorsan ment.
    A jelenlegi feladat szerint két adag hosszú fát kellene vinnem, amit csak egy bizonyos telephelyről tudok felszedni. Ez most frankón két út, mert a konvojozás kész kínszenvedés. Inkább megyek kettőt, mint egyet szenvedjek. Már fáj a fejem, mert a motorok nem tudnak normális fordulaton pörögni.
    Azon gondolkodom, mi olyan vonzó ebben a szemétben, hogy még mindig tolni akarom.
  • Jóózsf István #3470
    A mentésed innentől kezdve rejtély!

    A faszállítás, az önmagában szívás a HóFutóban. Jó, hogy visszakerült, de a hátam közepére sem kívánom.

    A kézifék dolog mostanában változott. Nem a mostani kiadással, hanem az előzővel, ami a két kis térképet tartalmazta a Tátra gyárral. Mert ott volt probléma, hogy ha a tengely megemelő mentő eszközzel vontattál valamit úgy, hogy az első tengelyt fogtad meg, akkor a játék nem engedte ki a kéziféket a "vontatott"- szállított járművön. ELLENTÉTBEN a valódi vontatással, amikor is KIENGEDI. De te most pont az ellenkezőjét állítod. Mármint, hogy a kötélen vontatott járművön nem engedi ki a rögzítőféket. ÉRDEKES!
    Olyan van, hogy bekavar, ha be, vagy ki van kapcsolva a vontatott jármű motorja. Próbálj ezzel játszani.

    Ja, és hogy ne legyen olyan egyszerű: Szintén nem régi ficsőr (Még egyel azelőtti (talán), mint amit az előbb vázoltam) hogy a kézifék hatása ki van terjesztve a pótkocsik kerekeire is. Erre azért volt szükség, mert a játék fizikája szerint, ha leejtőn állsz meg és rögzíted a SZERELVÉNYT, akkor vidáman el tudott gurulni. Ez nyilván súly függő volt.
    Ez minden gyári, de a legtöbb mod pótkocsinak az XML-jébe bele van írva. Szoktam látni.
    Tehát azt kell megnézni, hogy a vontatott szerelvény pótkocsiján (Ha van neki) forog-e a kerék. Ha nem, akkor valóban kézifék probléma, ha meg igen, akkor valami más.
  • RJoco
    #3469
    Ez a medium puttony olyan, mintha nem is lenne.
    Nem lehet mögé kötni egy medium pótot.
  • RJoco
    #3468
    Plusz fájlok ma sem találhatóak.

    Ez a Michiganes faszállítás nagyon nem normális.
    8 karika hosszú és 14 karika közepes. Vagyis 24 szál hosszú és 42 szál közepes rönk kell.
    Egy oldalfalas pótra 12 szálat tudtam feltenni, ami biztos, hogy nem esik le.

    A második kamion kézifékjét miért nem lehet kiengedni?
    Azt vettem észre, hogy az elsővel vontattam a másodikat, amin a hosszú fához szükséges kiegészítők voltak. A kis toldalékon viszont a kerekek nem mozogtak és fékezték az egész menetet.